Ingezonden Stukken. j.n.ft Dat was niet waar. Dc heer Dresselhuy s (V.-B.) Het r zelis 320 jaar duren, als wij nog maar die vloot hebben (gelach). Mernkan dat alles rtoloitatiekosten noemen, maar ze staan met nder die rubriek. Spr. lioopte alweer, dat de Minister eens duidelijke inlichtfngen- gaf, vooral de Minister van Marine. die deskundi- w adviezen kan geven, welke doOr de Kamer Lrepen kunnen worden. Waarom zegt de peering niet duidelijk, waarom er zoo'n haast bij deze zaak is, waarom de behande- liflg niet drie weken kan wachten Spr dteerde Medenbach, die betoogde, dat deze vloot een geheel nieuwen koers inslaat." Waarom dat niet geschiedt, wordt door de Re- ffperin? niet gezegd. In de tweede plaats wijst L- op Singapore. Heeft de opnditing van wn vlootbasis daar niet de minste beteekems ,oor dit plan? Verdraagt Riouw zich geheel ■^De^oodog heeft geleerd, dat duikbooten te- <ren transportvloten niet veel uitrichten. l och zullen orize duikbooten juist tegen deze scne- ineri worden aangewend. De vlootplannen van de Regeenng zi]n hpel coed, als wij hebben een netlen \mand, die zich behoorlijk gedraagt. (Geladi.) Als die viiand anders handelt dan wi] hadd/m. ge- hoopt, dan werpt hij al onze plannen m de WTen slotte betoogde spr. dat het in de war sturen van de Indische fmantien een zeer em etic nadeel voor de Kolonie zal zijn. De be- hstingen zijn al zeer hoog en er is geen lust meer om golden in ondememingen te steken. Met den heer van Schaik is spr. het eens, dat wij ons niet moeten binden. Deze wet is of een dwaasheid of ze. bindt tot niets of zij is wn ooging om .Marine af te nemen van de controle der Staten-Generaal. Tegen alle dne verzette spr. zich. Deheei v.d. B111 R-K.) was zeer vooi ontwapening, maar helaas zijn wi] nogniet zoo ver. Met ons leger en onze vloot willen wii alleen schending van onze neufraliteit te- Span. Spr. gat eenige citato die twj- zen dat men in Indie een vloot wenscht. Spr had vertnuwen.in het plan en hij meende a>:t hot geeft wat we noodig hebben. De vergadering werd verdaagd tot heden ^VehVan Dorp woonde gisteren de Kamer- zittin? niet bij wegens 'n lichte ongesteldheid. Buitcnland. reeds eerder gebruikte „auto-rupsen" beschik- 1 woord. Velem waren van meerung, ken zal. Het doel is den korsten weg van Al- zich niet als ontslagen moest t giers naar Timboetoe te ontdekken. De tocht zal van Colomb-Bechar, het eiad van de Oran-spoorlijn, worden begonnen en het af te leggen traject zal 1200 mijl bedragen. Men houdt er rekening mede dat het afleg- gen van den nieuwen weg per vliiegtuig .'woe dagen, over land ongeveer adit dagen in be- slag zal nemen. De leidens der nieuwe expeditie zullen zfln luitenant Georges Estienne van de tedmiscne afdeeling van den iluchtvaartdienst en luite nant Hubel van den geografischen leger- dienst. Tusschen Wallen en Tesalit zal de ex peditie ongeveer vierhonderd mijl moeten af- leggen door een tot dusver nog niet verkend gebied. HIJ WAS REEDS GESTRAFT. dat men beschooiwen, aaar men een contract had, waaraan men zicli moest houden. Aigemeen vond men dat men het voorstel van hen amibulanue work niet moest aaiuiemen. „Ot werken volgens het contiact, of niets". Men sprak er zijn afkeuring over uit, dat de heer Koopman als motief opgai van het stppzetuen van de opera, heti weigetren van de Haagsdie subsidie, terwijil er bij het aisluiten van de eontracten rekening gehouden was met die vermindering van inkomsten. Toen de sa- larissen worden aangeboden wareh zij geba- seerd op de inkomsten zonder de Hlaagsche subsidie. Daarop werd' met algemeene sitemmen de volgende motie aangenomen Het gehedle personeel van de „Naitionaile de Weensehe bladen meldeni stond Opera", uitgezondend het ortet dat afzonder- e week voor den Weenschen straf- lijk georgamseerd is, vergaderd in Naar de vorigc rechter wegens overspell een ruim vijftigja- rig man terecht, die zoowel door zijn half - ----- - Tsjechisch half Wcensch accent als door zijn den directeur G. H. anfn/Ai-irhiPTi in; Ha orAwrvAnliik srnnhp.re zaal I grond diaarvan een afwachttnde houdtng an te nemen en spreekt zijn yerontwaardiiging uit op 17 October, verklaart geen genoegen te nemen met het en bloc gegeven- ontslag door antwoorden in de gewoonlijk sombere algemeene hilariteit wist te verwekken. De echtgenoote, die een klacht had inge- diend, was ook in de zaal aanwezig. De feiten stonden vast en de beklaagde on'tkende ook niet. Zij t gij reeds vroeger gestraft? vroeg de rechter. Jawel, Edelachtbare. Acht en twintig jaar zware kerker- straf. Zoo! En wat hadt je gedaan? Acht en twintig jaar geleden ben ik met die dame getrouwdi, Edelachtbare, zeide de man, op zijn echtgenoote wijzend. Zelfs de rechter kon een glimlach niet be- dwingen. Maar ontwapend was hij daar- door niet en de beklaagde en zijn medeplich- tige, die mede terecht stond, werden ieder tot 8 dagen hechtenis veroordeeld. Gemeng/ Hieuws DE DROOGTE IN ZUID-AFRIKA. Te Putchefstroom en te Newcasde is de ocstand bedroevend, alsook te Dundee, Vrij- ;ie:d en Ladysmith. De sprinkhanenplaag maakt den toestand nojr veel ongunstdger en in sommige distric- ten'zijn deboeren wanhopig en hulpeloos. Een merkwaardigheid hierbij is, dat het onkruib zonder Tegen welig tierfc. De sprinkhanenplaag heeft een eigenaardi- jp iudustrie in het leven geroepen. Er heett zich nanielijk een maatschappdj. gevormd, die alle sprinkhanen, welke de boeren maar kun nen vangen, opkoopt en deze tot vee-_ en Dluimvee-voeder Verwcrkt. Zelfs heeft ziji een soort van sprinkhanen-biscults gefabneeerd, voor rncnschelijke consumptie. Deze koekjes zijn donkerbruin en smaken eenigstzins naar ezvermout, maar dan wat olie-achtig. U:t alle deelen van Zuid-Afrika komen be- riclncn omtrent verliezen en modlijkheden ngevolge van de heersch-ende droogfe. Het N'oordehjk gedeelte van den Vrijstaat wordt c'sterd door een recks van zeer heete en 'r gc winden, waardoor zelfs de bronnen opdrogen., terwijl de sprinkhanen op vreese- '.ijEc wijze huishouden Te Bloemfontein is id, ondanks de schier onbegrensde water- voorziening der stad, uiterst moeilijk bloemea en bowmen in het leven te houden. - Tenzij er deze maand nog regen vatt, zal er waarsdrijnl-ijk geen vee meer in leven. zijin en ito lammemn word'en reeds geslacht, ten einde m mocders te sparen. j Rarberion zucht onder een hittegolf en de iTiiocrahiur was er dezer dagen: 102 graden n de schaduw. Tc'Kimberley maakt men thans de ergste dro- -cte door sedert veertig jaar. De tarwe-oogs't te Rustenburg is vemield .en het land is kurkdroog. EEN VREEMDE MOORDOESCHIE- NIS. Een beambte van het goederenstation te Eureka, een stadje in Californie, bemerkte een dezer nagen een man., die aanstalten. maakte ora zichzelf van het leven te berooven. De hambte greep den man bij' den arm en wist hem de revolver uit de hahden te wringen Daarna leverde hij den ongelukkige aan de politie over. Op het politiebureau kwam men eveneens lot de ven-assende ontdekking, dat de aspi rant-zelfmoordenaar de slager Fels was, dien men ecnige weken geleden vermoord bad ge- vonden. Men had namelijk zijn auto op een eeniamen landweg teruggevonden en op eenige meters afstand daarvan het lijk van een man. Op het lijk vond men' de sleutels van Eels en daar. hij zelf spoorloos was veTdwe- nen. meende men, dat dit zijn lijk moest zijn m dat hij het slachtoffer was geworden van een misdaad. Weliswaar bleek, dat de ver- moorde een mager man was, blijkbaar on- dervoed, hetgeen men van Fels mi niet be- paald had kunnen zeggen, terwijl een verder onderzoek uitwees, d'at hij* geen resten van s; rdientjes in de maag had, ofschoon men met zekerheid wist, dat Fels een uur voor de mis daad sardientjes had' gegeten. Maar de slleu- tel'bos van Fels deed ten slotte alien twijfel a5n kant en die weduwe kreeg van de raaat- schappij. bij wie Fels zijn leven had verze- hrd, de 100000 dollar uitgekeerd. Want in O polis stond, dat zij' bij een natuurlijken dood van haar man 80.000 dollar zou krijgen, ma.ir bij een gewelddadigen dood 100 000. Op het politiebureau bekende Fels, het ge heele moordplan in elkander te hebben go 7om dat bedrag in handen te krijgen. Hii had daarbij niet geaarzeld, een boerenknecht fe vcrmoorden, omdat hij een lijk noodig, had. EEN NIEUWE EXPEDITIE DOOR DE SAHARA. Na de auto-expeditie door de Sahara welke door de fa. Citroen op touw was gezet, zal er thans een luchtvaart-expeditie worden geor- ganiseerd. Met goedkeuring van den rran- schen onder-staatssecretaris voor de lucht- vaart zal er in het begin van de volgende maand een nieuwe missie vertrekken, welke ten deele over vliegtuigen, ten deele over de EEN NIEUW MODEL BANKBILJET VAN 40. De directie van de Nederlandsche Bank maakt, overeenkomstig art. 17, lid 1, der Bankwet 1919 (Stbl. 1918, no. 553), bekend, dat zij na 20 dezer een nieuw model bank- biljet van 40 in omloop zal brengen. De voor zij de van dit biljet vertoont in het midden op een gegraveerden achtergrond den volgenden tekst- DE NEDERLANDSCHE BANK betaald aan toonder VEERTIG GULDEN. De Secretaris De President Deze woorden, met den achtergrond iin groen gedrukt, zijn omgeven door een in dezelfde kleur gedrukten gegraveerden rand, in de vier hoeken waarvan de 'waarde-aandui- ding 40 voorkomt. In dezen rand bevindt zich boven den tekst een medaillon-portret van Prins Maurits met ter weerszijden de woorden „Ned. Bank" en in de benedenzijde terwijl in de over de unfaire houding door1 den-heer Koop man aangenomen. Ten slotte verklaarde het gehede aanwezi- ge personebli zich solidair en besloot het Zoou dagmiiddag en Dinsdagavond a.s. in Am sterdam niet te spelen. O'NDE'R DE FOIRiD. Bij Dietnerbrug werd Maandagmiddag een meisje aangereden door een Ford-vrachtauto Het kind lag gehedl onder de voorste as, welke het rokje had gegrepen, dat er omheen was geslingerd. Dank zij den hoogen stand' kwam het meisje er zonder letsel van betee- kenis af. Het had een schram/aan heti gelaat. DE MOGRD TE GIESE NrNI EUWKE RK. Betxeffende den geheimzinnigen moord op den seinwachter J. dd Jong aan fie halte Gksen-Nieuwkerk, gepleegd in den laten avood van 3 Aug. j.L, was tot dusver met zekerheid nog niets 'aan het licht gekomien. Zes verdachte personen waren in hechtenis genomen, dodi alien' zijn op vrije voeten ge- stelld. De politie meent volgens de Telg. nu echter aanwijzing te hebben in den hamer met ijze- ren steel, waarmede. de moord 'gepleegd moet zijn, en welke naast het lijk is gevonden. Nu tracht men' den eigenaar van den ha mer op te sporen. SIC TRANSIT Het mag zijn, dat de uitvinder der „Rotter- dammertjes" de gewiekste organisator der be kende premaeleeningen, ondanks zijn faillisse- ment nog over belangrijke sommen beschikt; maar het moet toch'een hard gelag -voor Broekhuijs wezen, te zien. hoe zonder dat hij daaraan ook maar iets kan doen, zijn hebben en houden, voor zoover het te Rotterdam in de panden van „Het Gouden Kalf" aan den Oostzeedijk was ondergebnacht, te kijk wordt gezet voor alles en tedereen, schrijft dfi Msb". Alles waarln hij toch belhagen heeft ge- De Kanur$ van Koophandel en den l ie Middenstand. i Praeadviseur was de heer H. de Graaf, se cretaris van^de Kamer van Koophandel te Dordredit. Het congres is gistermiddag onder leiding van den voorzii'ter, den heer Ed. ,G. Schur- mann uit Rotterdam, voortgezet. Gesproken werd over do F aillissements wet. Praeadviseur was mr. J. H. Monnik, advo- caat en procuteur te Elaanlem. Aan de orde was ten slotte een prae-advies over de Overheldsbedrijven. Praeadviseur was mr. dr. Fontein, advo- caat te Rotterdam. Namens de genoodigden op dit congres werd uit de'vergadering dank gebracht voor de onitvangst en voor het leerzame, dat zij hier gehoord hebben, en een woord van faulde werd gesproken voor de leading van den voof- zitter. De voorzitter dankte den heer van der Lin den en diens medeleden van'de Bredasche ver- eeniging voor hetgeen zij voor dit congres ge daan hebben; voorts de vertegenwoordigers van de Hanze en van den dhristelijken mid denstand; verder de praeadviseurs en den heer Steketee. I lij sloot ruim half 6 het congres een.Hollandsch riviergezicht. --T- -- staande randen, welke het biljet omsluiten, schept, te midden waarvan hi] misschien een links een zittende Mercurius met staf en- g-elukkigen tijd heeft doorgemaakt, het staat rechts een oud-Hollansch zeilschip zijn aan- gebracht. De voorzijde is gedrukt op eeni uit grijze liinen samengestelaen ondergrond. De keerzijde van het biljet vertoont in het midden een' afbeelding van het gebouw van de Nederlandsche Bank te Amsterdam, wel ke afbeelding, evenals de geheele onder grond, groen is getint. Sleehts de plaats, waar de strafbepaling van art. 232 van het Wetboek van Strafrecht is afgedirukt in de ondierzijde van1 den rand, welke afbeelding omlijst, is wit gelaten. Deze rand, gedrukt in de kleuren geel en blauw, krijgt op de plaat- sen waar die kleuren samenvallen een groen- achtigen tint. In de beide zijvakken van den rand' is het waardecij'fer 40 af gedrukt, ter. wijl de woorden „Ned. Bank" in het boven vak zijn aangebracht. Serieletter en nummer zijn aan de achterzijde van het biljet drie- maal vermeld, t. w. in het bovenvak en onder in de beide zrvakken, terwijl onder het waar- decijfer aan beide zijden de dagteekening thans tentoongesteld voor Jan Publiek, open en Moot voor alle nieuwsgierigen. De inboedel van Broekhuijs-wordt publiek veikodht en gisteren verdrongen zich op koopjes belusten op de vier verdiepingen van het dubbele pand. Beneden vergaapte men zich aan het Chi- neesche en Japansche porcelein in de Japan- sche kamer, waar vele prachtige en kostbare stukken getuigden van een gouden tijd. Mooie kasten staan er tusschen schilderijen van be- hoorlijke kuastenaars. Fraaie tapijten ligghn er. Op de eerste verdieping staan baden, waschtafels enz. en er zijn nog verschillende huiskamers alsmede een werkkamertje, waar onwillekeurig de gedachte opkomt aan gewel- dige redame-campagnes en vemuftig in el- kaar gezette premiesystemefl. In de verschillende kamers op de twee hoo- gere verdiepingen ligt linnengoed uitgestald, Er staat een kmderledikant> met blauw- zijden hemel. Hier. heajt het kind van den cynicus in geslapen onder een blauw zijden v^n'J het bifjet "onde? het woord Amsterdam I hemel het Had,* waarvan ergens anders een is gedrukt. De biljetten1 zijn gedateerd van 1 hobbelpaard en ander speelgoed te koop staat. 'KORTE BERICHTEN. Dr. W. A. P. Schiiffner, oud-geneestoeer van de Senembah-maatschappij, is benoemd tot professor in tropische hygiene aan de uni- versiteit van Amsterdam; leeiktoel van het Koninklijk Instituut. Een congres is.gehouden in Den Baag van de Nederlandsche afdeeling van den We- reldbond van Kerken over het vraagstuk: „kerk en oorlog". ioy2o 1 211 18U09 18298 18849 19297 19477 19972 20501 20971 21436 21831 22314 22744 loou 17029 1/361 18023 1&353 18914 19333 19501 20111 20536 21007 21496 21869 22315 22955 13/^^ 1420U lo4oy 100O2 10340 17119 17744 18112 18510 19169 19441 19566 20239 20688 21051 21640 21953 22561 17780 I8U0 18557 19226 19453 19668 20264 20820 21116 21751 22164 22635 13982 14403 15131 15547 16214 16801 17193 17980 18222 18665 19290 19466 19920 20493 20943 21289 21758 22293 22691 N i e t e n. (Batten vercm£mx>rdeii$'ji>0ki van de Redac- lie. De opname in deze rtdiriek bewtjst gems- tins dctt de redwtie er mede instead.) FeBruari 1923 af. De biljetten worden gedrukt op, aan alle zijden recht afgesrieden papier van ongeveer 17,4 bij 10,1 cM., waarin in het midden als watermeik voorkomt eeni gevleugde staf met de letters N. en B. Zij worden ter voorzijde voorzien van den stempel der handteekenmg van den president en den secretaris. FRAUDE TE ROTTERDAM Dank zij het ingrijpen van den directeur van gemeentewcrken, den heer H. S. de Roode, werden diestijds de „Vreewijk-knoeie- rijen" ontdekt. Thans is de heer De Roode, zegt de Tel., op een ander spoor gekomen. Het betreft het aannemen van geldgeschenken door onder- geschikte ambtenaren. ReedS zijn in verband daarmede twee ambtenaren ontslagen, Er zullen' er peer volgen. Een scherp onderzoek wordt inge steld; het ligt echter niet in het voornemen van de directie de politie in de zaak te men- gen, VERHOOGINO VAN AUTOMOBIELEN- BELASTING? In een ingezonden stuk in de Standaard worden bezwaren te b-erde gebracht tegen het invoeren van een rijwielenbelasting en wordt de vraag gesteld of het niet beter zou zijn dat de belasting op automobielen werd ver- hoogd tot net bedrag dat ae rijwielenbelas ting zou opbrengen. De redactie van het blad schrijft onder dat stuk: Wij vermoeden zoo, dat de auto's in allerlei vorm hun beurt 66k wel zullen krijgen. DE NATIONALE OPERA. Gistermiddag vergaderde in „Carr6" te Amsterdam het personeel. van de „Nati'onale Opera". De iieer G. Leenders deed- nainens de com missi e, die uit het personeel benoemd1 was, medeaeel'ingen van een onderhoud met den het departement van arbeid, handel en nijVer- In een slaapkamer hangt een groote foto van Louis Bouwmeester, in ver gulden lijst ge- vat. Ze schijnt een bevestiiging te zijn van Broekhuijs' bewering indertijd, dat van al de kunstenaars, wien hij' een landhuis cadeau gaf, hij het alleen Bouwmeester uit sympathie en vereering deed, terwijl de anderen sleehts reclame-objecten waren Als het stapeltje boeken aan Broekhuijs heeft behoord, dan stemt hun strekking ver- rassend overeen met het. karakter van den eigenaar. Er ligt een complete serie van de avontuurlijke Tarzan-verhalen, waarin iemand als hij behagen moest vinden. Verder wat romanneljes van den eroticus Guy de Maupassant, enkele werkjes van Rider Hag gard, 06k avontuurlijk, en dan een werk van Rupert Hughes, dat in zijn titel veelzeggend is. „We can't have anything" „We kun nen niet alles hebben." En dan nog een En- gelsch prachtweik oyer Botticelli. De inboedel maakt echter duidelijk den in- druk te zijn van een nouveau-riche, er was geen enkel lief oud ding bij, dat vaak in oude inboedels zoo treft, van die „tkings of beauty" gesiachten lang verzorgd door liefhdibende handen. De nieuwsgierigen gaan door de verschil lende kamers, betasten en becritiseeren de kostbaarheden en rekenen wat ze zullen uit- geven voor a! die dure zakep, die eens werden gekocht in het besef van overmacht en alles kunnen, op dezelfde onverschitiige wijze, waarop ze nu verkocht worden. MIDDENST ANDSCONGRES. De deelnemers aan het Middenstandscon- gres te Breda hebben Woensdagavond in het hotel de Schuur een gemeenschappelijken maaltijd gehouden, die ruim 150 middenstan- ders met hun gasten aan tafel vereenigde. Onder die gasten bevomden zich mr. dr. van Sonsbeeck, burgemeester van Breda, de heer Heringa, chef van de afdeeling handel van IN'LEIDING TOT DE KLOSKANTTEN- TOONSTELLING. Eerbiedigen en bewonderen kunnen, zijn reen eigenschiappen, waarop onze tegenwoor- lige jeugd prat kan zijn. Hun leven is te veel eenzijdig verstandelijk ontwikkeld, beweren menschen die Ihet weten kunnen; het is een groote rekensom geworden! Misschien komt daar ook wel bij, dat er tegenwoordig niet zoo heel veel te eerbiedigen en te bewonderen valt, tennunste niet voor hen die juist sterke prik- kels van buiten noodig hebben en door aanleg en opvoeding geneigd zijn het leelij'ke en het slechte overal net eerst te zien. Eerbiedigen en bewonderen kan alleen wie zelf door de waiaiheid of de schoonheid wordt aangedaan. Wie dat van harte kan, onder- vindt dat geen aandoening die aandoening te boven gaat. Is het dus niet aan onze jongeren de grootsten factor tot geluk, zoo niet den eenigen factor onthouden, wanneer wij hen niet meer bewonderen en eerbiedigen leeren het schoone op elk levensgeibied te zien en na te volgen. Dan weg daarheen is het ontwikke- len van hun onderscheidigsvermogen van mooi en ileelijk zoowel op geestelijk gebied als op stoffelijk terrein. M.a.w. wij moeten de jon geren onder ons scherp leeren onderscheiden tusschen prulwerk em goed werk. Aan goed werk zou men eigeulijk preqes dezelfde eischen tnoeten stellen als aan alle voorwer- pen vian kuiistnijverheid. De grondstof waar- mee gewerkt wordt moet doelmatig zijn, geen papier b.v. voor leder of linnen, geen zijde voor linnen of katoen enz. enz., de samenstel- ling moet deugdelijk zijn en ten slotte moet't geheel aan bepaalde aesthetisdie eischen vol- doen. Nu mogen de woorden kunst en' aesthe- tiek niet afschrikken want ten eerste is "hier sprake van kunstnijVeihdd, van toegepaste kunst, van gebruiksvoorwerpen dus, ten twee de is kunst geen weelde, geen afzonderlijk aanhangsel van ons geestelijk bestaan, maar een cultureele eigenschap. Naar schoonheid gaat ieder menisdh uit, dat de verwerkelijking daarvan meerendeds faliekant uitkomt, ligt aan gebrek aan onderscheidingsvermogen tusschen mod en leelijk. Goed onderwijs in vakken van kunstnijverheid geneest van dat gebrek. Kantklossen is een tak van kunstnij verheid onderwezen zooals alle vrouwelijk handweric onderwezen moet worden: 't pa- troon, de tefekening, de gedachte, hoofdzaak; de techniek, de wijze van uitvoering zoo hoog mogelijk opgevoerd om de mooie gedachte zoo gunstig mogelijk weer te geven. Goed "onderwijs in kantklossen ontwikkelt't zien en aanbrengen van zuivere en schoone lijnen en vormen, heft de versiering van onze kleeding en ons huishoudgoed op tot een wer- kelijke versiering, leert ondersdieiden tus schen prulwerk en. goed werk. Het is' moge lijk de Hollandsdie vrouw of meisje in 't kantklossen vrij spoedig zoo ver te brengen dat het zooals nu, na den oorlog in Belgie voor honderden van vrouwen een loonende arbeid wordt (Brugge alleen belt nu 16000 werkstere) Moge op de aanstaande tentoonstelling uit 't aantal van hen die zich tot juffr. G. Zee wenden voor het vortnen van cuisussen en clubjes de belangstelling voor ons streven blijken van Alkmaar's burgerij. Watesrgang. L. P. J DE JAG'ER-MEEZEN'BROET6— VAN BEVERWIJK. heer Koopman. Spr. decide mede, dat_ het ontslag gehandhaafd blijft, maar dat db heer Koopman ambulant weirk aangejboden had. Zoo zal er eeni tweetal avonden in Amster dam gespeeld worden en om te beginnen a.s Zondagm'iddag en Dinsdagavbn-d. Spreker vroeg, welke houding het personeel nu tegen den heer Koopman wenschte aan te-nemen. Verscheidenen der aanwezigen voerden het heid, de heer Graadt van Roggen, secretarisr genera al van de Nederl. Jaarbeurs. Aan de orde was vervolgens Het eadeaustelsel in den handel. Praeadviseur was de heer H. Leemhuis te Amsterdam, secretaris van den Nederland- jchen Grossiersbond. Na uitvoerig debat werd behandeld het on- derwerp- 433ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 18 October. Me klasse 16de lijst. 6 17 27 28 58 201 251 291 374 505 552 727 1028 1071 1089 1387 1609 1905 2015 2097 2129 2149 2160 2270 2272 2386 2746 2841 2846 28^8 3099 3108 3290 3327 3427 3613 3618 3741 3837 3921 3974 4079 4129 4234 4237 4263 4428 4486 4568 4633 4793 4954 4994 5064 5172 5181 5347 5381 5495 5600 5914 5961 6116 6191 6309 6333 6398 6414 6671 6675 6762 6919 7023 7267 7273 7739 7857 7919 7991 8069 8131 8453 8594 8618 8802 8804 8857 8947 8991 9028 9196 9215 9231 9278 9284 9352 9652 .9701 9803 10119 10589 10847 10991 11037 11089 11097 11478 11579 11764 11793 11871 11888 12565 12671 12799 12829 13003 13027 13059 13139 13180 •13352 13353 1341J 13423 13456 26 145 282 434 548 656 885 1100 1300 1767 1846 2026 2274 2462 2782 3123 3173 3396 3651 3880 4062 4228 4629 4825 5036 5327 5481 5631 5765 6024 6350 6533 6682 - 6842 7102 7257 7531 7648 7775 7965 8220 8442 8580 9044 9306 9466 9805 10025 10367 10521 10737 11086 11245 11290 11398 11580 11719 12002 12146 12452 15252 12735 12832 12983 13288 13425 13674 13839 14078 14229 14476 14605 14786 15022 15103 15262 15356 15441 15574 15662 15867 16186 16390 16516 16807 16861 16962 17122 17409 17614 17705 17786 17867 18102 18220 18337 18488 18634 18814 18071 19041 19429 19620 19839 20117 20245 20338 20538 20784 20973 21045 21317 21458 21556 21692 2'820 21971 22120 22102 22041 22423 22641 02804 22935 29 155 283 446 562 667 939 1146 1316 1822 1885 2082 2309 2503 2892 3129 3186 3436 3688 q 3903 4088 4276 4726 4930 5043 5362 5488 5655 5766 6041 6433 6535 6736 6964 7109 7270 •7537 7669 7781 8072 8261 8449 8639 9116 9337 9484 9886 10144 10402 10550 10738 11117 11257 11293 11407 11593 11797 12032 12164 12471 12562 12760 12847 13058 13296 13475 13704 13878 14080 14270 14481 14618 14806 15035 15130 15286 15372 15523 15588 15714 15958 16236 16391 16580 16808 16865 16995 17139 17461 17619 17713 17793 17880 18134 18233 18342 18504 18688 18840 18991 19051 19439 19654 19852 20175 20282 20382 20560 20809 20981 21073 21318 21465 21558 21697 21826 22018 22124 22203 22348 22425 22R66 22665 22809 22941 93 179 296 457 582 794 940 1187 1347 1824 1887 2087 2322 2593 2930 3132 3311 3583 3723 3943 4109 4438 4728 4936 5048 5378 5514 5717 5768 6173 6439 6547 6744 6970 7153 7339 7577 7678 7785 8078 8327 8519 8671 9161 9365 9530 9901 10165 10404 10558 10818 11118 11258 11355 11431 11595 11851 12059 12185 12521 12579 12805 12878 13090 13332 13491 13717 13909 14083 14285 14491 14670 14879 15045 15157 105 208 336 492 585 833 1502 1198 1400 1826 1948 2094 2355 2735 3052 3147 3370 3592 3754 4025 4155 4476 4737 .4937 5148 5411 5517 5718 5816 6182 6464 6548 6803 6978 7162 7458 7584 7697 7809 8086 8365 8547 8779 9258 9452 9727 9913 10205 10445 10641 10838 11122' 11264 11360 11514 11613 11866 12065 12274 12524 12590 12813 12881 13203 13369 13532 "13774 13913 14176 14399 14532 14690 14915 15059 15208 15300 15316 15384 15387 15524 15610 15743 15987 16321 16415 16645 16809 16885 17007 17234 17472 17628 17714 17799 17896 18148 18248 18343 18556 18701 18887 19001 19178 19526 19679 19857 20203 20305 20406 20653 20889 21004 21076 21329 21467 21568 21728 21911 22019 22142 22250 22351 22444 22585 22679 22816 22952 15527 15628 15751 16076 16322 '16469 16655 16810 16886 17069 17246 17475 17630 17753 17822 17898 18161 18319 18426 18600 18733 18915 19007 19260 19556 19696 19958 20222 20307 20468 20668 20899 21020 21163 21332 21480 21626 21738 21913 22039 22149 22262 22364 22469 22621 22694 22820 127 227 407 518 613 834 1077 1236 1448 1832 2018 2126 2426 2741 3055 3156 3374 3604 3868 4042 4184 4581 4771 5019 5174 5417 5573 5725 5875 6326 6518 6549 6820 7048 7186 7487 7608 7723 7813 8168 •8416 8550 8935 9269 9458 9730 10000 10279 10513 10674 10895 11136 11275 11363 11534 1344 11868 12108 12304 12538 12654 12821 12894 13241 13373 13551 13783 13917 14194 14451 14551 14707 14981 15069 15219 15321 15403 15536 15635 15769 16077 16369 16479 16766 16814 16941 17077 17329 17542 17655 17769 17842 18006 18192 18328 18447 18624 18763 18932 19021 19286 19587 19708 20057 20224 20311 20499 20751 20904 21035 21192 21382 21489 21644 21785 21928 22066 22170 22277 22374 22472 22631 22753 22893 .133 237 415 545 636 836 1078 1243 1480 1834 2025 2218 2431 2774 3064 3162 3394 3607 3875 4060 4206 4585 4789 5029 5292 5431 5606 5753 5980 6343 6521 6616 6840 7080 7228 7525 7615 7735 7839 8190 8425 8561 9033 9300 9465 9742 10008 10347 10516 10687 10980 11220 11283 11373 11540 11696 11933 12116 12429 12539 12685 12822 12955 13252 13409 13566 13831 14031 14206 14472 14578 14718 15012 15100 15235 15327 15422 15565 15640 15841 16119 16370 16497 16799 16847 16952 17092 17344 17556 17698 17773 17849 18057 ,18214 18333 18487 18629 18792 18951 19040 19412 19594 19804 20067 20244 20333 20500 20783 20936 21041 21298 21456 21524 21686 21787 21934 22071 22182 22309 22404 22498 22637 22763 22909 5de klasse, 15de lijst: No. 16625 moet zijn 16629. ge liobi 10V4 1*40/ ioiby ioo4y 10Z44 1 J06l 141 iO 1446y 1020/ 102/0 14064 lo280 10888 16320 17110 17729 18039 18439 18980 19369 19536 20155 20566 21034 21538 21879 22478 10/61 143o5 L*M4 10008 14372 14010 ioolO 101/0 10480 1/163

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 7