s Na Jaren LQden Rheamatiek Genezen. moest deze met meerderheid daartoe beslui ten, dus wachtte hij een voorstel uit den Raad daartoe af. Mevr. Slooten stelde voor de agenda te wijzigen; de heer Slooten steun- de dit voorstel. De heer de Boer zou tegen stemmen. Ook de heer Posch. De heer Kuin kon geen oor- deel vellen als nieuw raadslid en vreesde voor invloed op de stemming. De voorzitter deelde die vrees niet. Mevr. Slooten meende dat de bespreking van 't re quest Vermeer wel van invloed was; de raad zou anders kunnen besluiten over mej. Ver meer; waarop de voorzitter zeide, dat het be- sluit van B. en W. om mej. Vermeer over te plaatsen wettig is, en niet kon worden her- roepen. Mej. Slooten: Mej. Vermeer Is wel de dupe! De voorzitter herhaalde dat bespreking geen invloed1 kon hebben op de benoeming, waarop de heer Kuin zich tegen- het voorstel Mevr. Slooten verklaarde. De raad besloot nu met 4 stemmen tegen 3 van Mevr. Slooten, de heer Slooten en Nool om tot de benoeming over te gaan. -De voorzitter las de ingekomen rapportea van het onderzoek der sollicitanten voor, een uitgebreid verslag, vooral dat van de heer J. Vermeer, hoofd te Driehuizen, die voor de overplaatsing van zijn doehter eenige dames had bezocht. Desgevraagd gaf de voorzitter aan den hr. Nool inlichtingen over de wijze van onder zoek en hetgeen voorafging aan de samen- stelling eener voordracht voor onderwijzers. De- heer Slooten wilde van de - voordracht afwijken maar kwam er van terug. Mevr. Slooten vroeg of no. 1. voldoende bekend was bij de autoriteiten hier en bij het hoofd Borgwat, waarmede ze moet samen- werken. Voorzitter zeide, volkomen vertrouwen te stellen in de rapporten van Vermeer en dat van Bargwat baseerde op Vermeers berich- ten. Mevr. Slooten bleef van meening, dat de raad no. 1 niet kon benoemen nu bleek dat ze niet in of buiten de school bezocht was en een kennis had gemaakt met de personen ie haar zouden stemmen. De voorzitter nogmaals: De rapporten waren voor No. I in't voordeel. Weth. Posch verklaarde no. 2 te zullen stemmen omdat die op hem een uitstekenden indruk had gemaakt. Ook de heer de Boer legde gelijke bekentenis af. De voorzitter vond het vreemd van d'en heer Posch als weth. om een' andere dan no. 1 aan te bevelen. De heer de Boer vond dat ieder vrij moet blijven; men kan van keuze veranderen. De voorzitter: We gaan stemmen. Op no. 1 werden 3 stemmen uitgebracht. No. 2 verkreeg 4 en no. 3 een stem, alzoo werd benoema mej. E. J. Tates te Schagen, Ingekomen: 1. Bericht van den Commissaris der Ko ningin, dat de heer J. Waterdrinker eervol ontslag was verleend als Gemeente-Veld- wachter. 2. Goedkeuringen op overschrijvingen on- voorzien van posten groot 378.50 en 356.97. 3. Idem verordering op het innen school- geld gew. lager onderw. 4. Verzoek van Jacob Helms opnieuw voor 2 jaren een stukje grond te huren voor 10 's jaars, op voorstel van B. en W. toegestaan. 5. Verzoek van C. J. Groot om vergoeding kosten schoolbezoek zijner kinderen aan R Kath. School verwezen naar B. en W. 6. Van het G. E. B. bericht dat bij de P E. N. 10 Nov. het contract afloopt en een nieuwe overeenkomst moest worden gesloten voor stroomlevering. B. en W. stelden voor om gedaan te krijgen dat het contract voor 2 jaar in plaats van 5 jaar werd vernieuwd. De tarieven worden hooger. Over 2 jaar misschien weer iets lager? Aldus vond de Raad goed. 7. Request van den heer J. Vermeer, schoolhoofd te Driehuizen, waarin adressant verklaart niet ingenomen te zijn met de over plaatsing van zijn doehter naar zijn school, nu zij na 3X jaar gerukt is uit de werk- kring die haar lief is, zsnder hem daarover te hebben geraadpleegd. Voorzitter zeide o.a. dat het zonderling is van den heer Vermeer op 11 September dil request in te dienen, nadat hij op 10 Sept. bericht had ingezonden dat hij zich aan de besluiten van B. en W. onderwierp. Op 11 Sept. zeide de heer Vermeer dat hij het betreurde dat de overplaatsing was geschied. De Voorzitter zeide, dat het hem van den heer Vermeer niet zoo heel vreemd aandeed. Het was al meer voorgekomen dat adressant zich bedacht. De voorzitter had alle respect voor Ver meers ijver en nauwgezette plichtsbetrach ting, maar wenschte een einde te maken aan de oneenigheid tusschen het personeel te Driehuizen. Zoolang hij Burgemeester is en dat is een jaar of vijf, had hij drie onderwijzeressen van Driehuizen in zenuwachtigen toestand bij zich gehad om zich te beklagen over de min der aangename houding van het hoofd tegen- over de dames. De heer Vermeer trad meer op als chef dan als leider. 't Speet hem, dit in den Raad te moeten zeggen, maar hij moest dit doen om verklaring te geven aan de handeling van B. en W. Om den heer Vermeer niet in opspraak te brengen hebben we aldus de voorzitter zijn doehter bij hem' geplaatst. Kwam dan iets voor met het hoofd, dan werd het een familie-tragedie. Voor mej. Vermeer is't voordeelig: zij be- hoeft niet dagelijks naar Groot-Schermer te reizen en voor de school is't beter. De Raad had ook gaarne dat de onderwijzers wonen bij hun werk. De voorzitter voegde er nog aan toe dat hem nooit eenige klacht over het onderwijs van mej. Vermeer ter oore is gekomen van autoriteiten, nodi van burgers- Zij gaat vrij uit. Het was hem opgevallen dat de heer Borgwat zich wel eens uitliet, dat het hem niet zou spijten als hij' mej. Vermeer eens kwijt was. De heer Kuin zou wel gewild hebben dat de heer Vermeer zelf ook eens was gehoord. De voorzitter zeide, dat daar geen aanlei- ding voor was, omdat er geen reden bestond om den heer Vermeer op feiten terecht te wij- zen. 8. Request van de Vereeniging voor Wijk- verpleging Zd. en Nd, Schermer en wnstre- fcen, waarin zij schrijft onaangenaam ge- troffen te zijn door de inhouding der subsi- die van 800 over 1924. B. en W. stelden voor, dat de subsidie beter tot 600 had kun nen worden teruggebracht, temeer omdat kosten herhalingsonderwijs van de begroo ting vervallen. Deo heer Kuin kwam dit besluit haasti voor. De zuster had reeds ontslag gevraagi De heer Slooten betreurde het dat Wijkver- pleging nooit een Algemeene Ledenvergade- ring heeft gehouden om deze zaak te bespre- ken. De voorzitter zeide: Het bestuur der Wijk- verpleging heefj geen verplichte ledenbijeen- komst te houden om raadsleden ter verant- woording te roepen over hun tegenstemmen in de vorige Raadszitting. De heer de Boer was er op gesteld te zeg gen dat hiji in de vorige vergadering voor- stelde de subsidie geheel te weigeren, omdat de Wijkverpleging niet presteerde naar de roote som die de gemeente daardoor voteer- le. De heer Kuin stelde nu voor over 1924 600.te geven. Mevr. Slooten zou /800.wenschen. B. en W. namen 't voorstel J. Kuin over. De Raad nam unaniem aan. De volgende besluiten werden nu op voor stel van B. en W. genomen. Aan B.-en W. machtiging te verleenen voor: 1. Op 1 Jan. '24 de woning, bewoond door de familie Smit ter beschikking te stel len van den nieuwen te benoemen Gem. Veld- wachter. 2. De borgstelling administrates op 1000 en voor den- ontvanger op 5000. te stellen. 3. Aan het Witte Kruis gebruik der school met vrij vuur en licht af te staan voor een cursus voor meisjes. 4. Den heer G. Slooten ontslag te verlee nen als schatter van dranklocalen en die functie op te dragen aan den Gemeente Op- zichter. 5. De pensioengrondslagen voor de ge- meente-ambtenaren te herzien en vast te stel len. 6. Mej. Kleimeer als sdioolschoonmaak- sters te Driehuizen 1 Mei te ontslaan en van- af dien datum tijdelijk aan te stellen. Idem de hooi'stekers. 7 In de administrate; Weg met de halve centen1 8. Gratificaties voor buitengew. diensten aan de Veldwachters en aan de gem. veldw. vergoeding van kost en huisvesting. B. en w. stelden voor 100 extra subsidies te verleenen aan het Burgerl. Armbestuur om in overleg met de diaconien reductie te verleenen voor brandstoffen. Mevr. Slooten vond dit bedeeling. Er wa ren menschen die niet gaame wilden weten dat ze bedeeld worden en toch hulp noodig hebben, nu de brandstoffen zoo duur blijven. •Hierop werd lang en breed gediscussieerd over bedeeling en reductieschenking. De voorzitter Het stemmen over de vraag of de gemeentekas zal worden aangesproken om reductie te verleenen Aangenomen. Op voorstel van den heer J. Kuin werd een subsidie van 200 gulden aan Annvoogden toegewezen om in overleg met diakenen, al ien die het behoeven, bedeeld of niet te steu- nen. B. en W. werden gemachtigd 1000. kasgeld te leenen. De begrooting was van Ged. Staten te- niggekomen met aanmerkingen. Deze werd nu gewijzigd en opnieuw vast- gesteld. B. en W werden gemachtigd de Ianderijen der gemeente opnieuw voor 4 jaar te verhu- ren. Het voetbalterrein zal uitgesloten worden en apart worden verhuurd als scha- penweide opdat dat terrein in beter staat zal blijven! voor de sportliefhebbers. Rondvraag. Mevr. Slooten informeerde naar de moge- lijkheid van aansluiting bij het Prof. Water- leiding Bedrijf. De Burgemeester zou, als't zoover kwam, zich met hart en ziel aan de zaak geven. Mevr. Slooten wilde de termijn van aan- gifte voor vervolgonderwijs verlengen. Zij meende dat er nu wel velen dat onderwijs verlangdfin. De voorzitter zeide, dat de heer Borgwat zich een groot voorstander van dat onderwijs toonde, als zijnde van zeer groot belang, maar nu sprak deze er .niet meer over. Mis schien zit het'm in de mindere belooning per lesuur? aldus de voorzitter. De raad besloot de-heer Smit was er alleen tegen om nog eens een oproeping te plaatsen. Mevr. Slooten wenschte een lantaarn bij P. Jongert, omdat het daar op den drie- sprong's avonds gevaarlijk is. Hoewel de voorzitter de kosten niet te hoog vond, stemde de raad tegen dit voor stel met 4 stemmen. De heer Slooten informeerde naar de wen- schelijkheid van het aanstellen van school- artsen en maakte er een voorstel van. Weer af met 4 tegen 3. De voorzitter gaf den raad in overweging aangaande overname van de brug over de ringsloot van uit Minnemeer, bericht van Ged. Staten af te wachten en beloofde den heer Slooten dat de Tilbrug bij Urk zoo goed mogelijk zou worden onderhouden om in 1924 met voorstellen tot geheele vemieuwing aan te komen. Op verzoek van den heer Nool zullen de palen van het G. E. B. zoo noodig opnieuw gecarboneerdi worden. Hierna sluiting. UIT HOORN. De inlangs opgerichte vereeniging V. V. V heeft in het Park haar algemeene vergadering gehouden onder leiding van den heer W. K. F. Meijer. Medegedeeld werd, dat in de „Daily Midil" een waardeerend oordeel over Hoorn als toe- ristenstad is geschreven. Het aaniai leden der vereeniging is geste- gen tot 170. Het voorloopig bestuur heeft inmiddels veel reclame gemaakt. Een informatiebureau is opgericht. Op verschillende plaatsen zijn aanwijzingsborden betreffende de nieuwe ver- eenigingeii geplaatst. Aan de voornaamste hotels in groote steden zijn reclamekaarten verzonden. Een beknopt gidsje van Hoorn werd samengesteld en aan de 'Zustervereeni- gingen in't land toegezonden. Binnenkorrt wordt door de firma D. IJ. Alta te Amster- Eon ander merkwaardig gev&l van de bijzonder goede uitwerking van De Witt's pillen voor Rheumatiek wordt ons verteld door Mevrouw M. Vermy, Nassauhaven W. Z. a. Feyenoord, die schrijft „Gedurende een aantal jaren door- stond ik het ergste door de rheumatiek, achter deden De Witt's pillen de pijuen ophouden en brachten deze mij herstel van gezondheid en krachten." Dezelfde goede resultalen worden dage lijks door het gebruik van De Witt's pillen verkregen. Het beste middel ter wereld tegen: Heupjicht, Rheumatiek, Rugpjjn en alle andere Nier- en Blaaskwalen. De Witt's pillen zijn h Fl. 2.per l'j en Fl. 3.per i/i doos verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten en bij de Agenten, Kerkstraat 225, Amsterdam. NIER &BLAAS PILLEN Alleen echt in deze Hollandsche ver- pakking met rood bedrukt en Hollandsche gebruiksaanwijzing. WEIGERT alle BUITEN- LANDSCHE verlegen pillen. g-1«| n men behandeling wordt u toe- Jl Id gezonden; schrjjft aan de agenten van E. C. DE WITT Co., Kerk straat, Amsterdam. dan eeu omvangrijke gei'llustreerde gids uit- gegeven, welke over het geheele land wordt verspreid. Tot bestuursleden werden gckozen: Mevr. Eilcnder-de Jong; nievr. van Straten-de Vricc en de heeren W K. F. Meijer, F. Butter, A. L. G. M. van Oorschot, F. Holzmuller, J C. Kerkmeijer, H. J. Sindram en S. H. A. Esser. Tot cere-voorzitter werd beiaoemd de bur gemeester, Mr. G.J. Bisschop. Hierna werden statuten en huishoudelijk rcglcment behandeld. De contributie (minimum) werd vastgesteld op f 1,50 per jaar. Door de bewoners der Vijzelstraat wexid ten behocve van de a.s. groote landbouwfees- ten een buurtcommissie gevonnd. Het bestuur bestaat uit de heeren: B. van Kleeff, eere-voorzitter; J. Kemper, voorzitter; T. Luverman, secretaris; J. W. Dekker, pen- iningmeester; A. Entius en Jb. Appeli. In de eerstvolgende algemeene vergade ring van de bouwvereeniging „Goed Wonen" komt een bestuursvoorstel aan de orde, om over te gaan tot den aanbouw van nog 28 woningm. De heer F Felkers, die vanaf de oprich- ting der muziekvereeniging „Kunst na Ar- beid" (1905) directeur was, en met het corps veel lauweren mocht behalen, heeft als leider ontslag genomen. UIT HEELOO. Hoewel hier ter plaatse waarlijk geen behoefte bestaat aan winkes in fcruideniers- waren en huishoudelijke artikelen, heeft de heer A. Greeuw Jr. wederom een winkel ge- op'end op den hoek van den H'ollenweg: Schuine Hondsbosschelaan, tegenover de „Volkshuisvesting". Op dat punt staat nog geen winkel en met 'n opzet, die van vertrou wen in de toekomst van Heiloo getuigd, is daar een royaal winkelhuis verrezen. De winkel in kruidenierswaren en huishou delijke artikelen mag gezien worden. Hij is flink ruim, goed gesorteerd, bergruimte onder de vitrines en naast den winkel em pakruimte met kelder. Twee groote etalagekasten, aan den Holleweg en de Hondsbosschelaan, waarvoor groote spiegelruiten, doen't uitge- stalde voordeelig uitkomen. 't Geheel getuigt van degelijkheid en is aan alle kanten voor uitbreiding geschikt. Hij1 doet den ontwerper en uitvoeders, resp. de heeren van der List te Alkmaar en Holtes alhier, alle ee1" aan. De gemeenteraad zal Donderdag, na- middag 2 u. o.a. de gemeentebegrooting voor 1924 behandelen. Het voorloopig geraamde cijfer bedraagt in ontvangsten en uitgaven 104.15891, waar- onder een sluitpost voor onvoorzien van 866.70, vrijwel 1/8 der begrooting is voor dekking der kosten onderwijzers, bijdrage onderwijs enz. Voetbaluitslag van Zondag. V. V. H. I Heiloo tegen Vrone I, St. Paneras: 22. V. V. H. II, Heiloo, tegen Alkmaar 4, 22. Aspiranten, Heiloo, tegen Aspiranten, St Paneras: 11. ZiU3Wsmm*.<& Sport DRAVERIJEN KENlNEMER SPORT- CLUB. De slotcourses van de Kenmemer Sportclub gisteren op het Sportpark gehouden, mochten zich, gezien het slechte weer in groote belangstelling verheugen. De op- komst van de paarden was zoo groot als nimmer te voren. Ini de vier. nummers samen startten 59 paarden. Aan spanning eni sensa- tie heeft het ditmaal niet ontbroken. Jammer dat een geweldige regenbui, juist voor den aanvang der heatdraverij een minder volko- me afwisseling bracht en eenig oponthoud gaf. Biji die andere nummers bleef het geluk- kig droog. De baan was natuurlijk zwaar en dit werd er na de regenbui niet beter op. Jacqueline P. en Koningin Draisine merkten dat in de heat best waarvan Gloriette pro- fiteerdie door in vier heats te winnen. In de eerste en tweede draverij ging de starter met het oog op't groot aantal paar den over tot em staanden start. Het eerste nummer bracht al dadelijk groo te sensatie. De sulkey van S. de Vries, rijder van Leo, werd vermoedelijk even aangereden waardoor een kleine boteing tegen 6en der palen volgdfe. De Vries werd van d!e ealkey geslagen en een eiad meegesleept door den hoHenden Leo. De sulkey werd geheel vernield, de' Vries wist zich gelukkig los te maken en Leo holde door, sprong na een omloop over't hek, ver- nielae daar de sulkey van Bandage en werd tegen de schutting gelukkig gegrepen. De Vries is er met een stijf been en een kleine wonde heel gelukkig afgekomen. Door dit ongeval werd de aandiacht van de eigenliike course grootendeels afgeleid. Nevada B. liep echter uitstekend door en wist zich van de overwinning te verzekeren. Kitty Romond, die niet zuiver door de finish ging werd als tweede gehandhaafd, terwijl de favoriet Kora, die af en toe heel snel ging, het derde geld! veroverde. Lord D. en Komeet werden ingehouden. De Sluttingsprijs handicap 2e en 3e klas- se was voor Norton B. die zich, hoewel ach- teraan staande, opnieuw een uitmuntende driejarige toonde. Luitenant, gereden door M. Siderius, was er meermalen uit en ook Marie V. en Kitty Romond draafden niet zui ver. Deze drie, resp. tweede, derde en vierde aankomende werden wegens onregelmatig draven gediskwalificeerd en daardoor liep Konora de plaats en werd Markies derde. Guus Ensing reeds de winnaar heel goed. De heatdraverij eerste klas was nu eens niet in twee heats beslist, maar vorderdie vier heats. Waar ook thans de winnaar van de eerste heat in de tweede werd gedistanceerd, had de mogelijkheid van 5 heats open ge- weest. Jacqueline P. won heel mooi de eerste heat, doch had in de tweede geen ausdiauer genoeg om zich te handhaven. Konigin Drai sine won nu de tweede, doch kon de derde niet winnen wegens te weinig uithoudings- vermogen. Nu won Gloriette die derde heat en daarna in een tweekamp met K. Dr. de vierde en beslissencje. Voor den rijder K. Bakker een mooi succes. In de Kortebaandraverij wisten zich uit uit de series' als winnaars voor de finale te kwalificeeren Putzelinde, Karla, Harrold, Maggy Henry en Rubenzahl. Deze laatste het pittige zwarte diertje van den heer Schuytemaker kon het in de finale niet tot de prijzen brengen. Maggy Henry won zijn serie in strijd met Marie V. De rijder van Marie V. protesteer- de nog tegen dien uitslag wegens aanrijden, doch B. ten Hagen werd gehandhaafd en won volgens de algemeene verwachting den eindstrijd met Putzelinde ate tweede De gedetailleerde uitslag der verschillen de nummers volgt hieronder: I Octoberprijs. Prijzendraverij 4e klasse. Afstand 2200 M. Inrrescnreven 15 paarden. Niet opgekomen: Maggy Henry 22:15 M. 1. Nevada B. 2165 M. van Stal Lander te Oisterwijk, rijder L. Ensing tijd 3.574/» (1.50.) 2. Kitty Romond 2215 M. van P. Kramer, Nijland, rijder eigenaar, tijd 3.583/s (1.48). 3. Kora 2200 M. van J. v. Os te Reeuwijk, rijder G. Ensing, tijd 4.00 (1.49). Niet geplaatst: Max Medium 2140 M., Norbert O. 2150 M., Newton B. 2150 M., Nelson 2150 M., Letha 2165 M., Baanveeg- ster 2200 M., Nachtegaaltje 2215 M. en Leopold G. 2230 M. Ingehouden Lord D. 2155 M. en Komeet 2230 M. Uitgebroken Leo 2140 M. II. Sluitingsprijs. Handicapdraverij 2e en 3e klasse. Afstand 2300 M. Ingeschreven 16 paarden. Niet opgekomen Max Medium 2300 M., Klazina 2400 M., Koningin Drai sine 2420 M., Kenneth 2460 M. en Lieda B. 2460 M. 1. Norton B. 2440 M. van Stal Bes, rij der G. Ensing tijd 4.073/o (1-41). 2. Konora 2440 M. van J. W. Schuyl, Rotterdam, rijder P. J. Doeleman, tijd 4.123/s (1.436). 3. Markies 2400 M. van J. Witteveen, Alkmaar, rijder eigenaar, tijd 4.15 (1.46). Gediskwalificeerd wegens onregelmatig draven Maria V. 2400 M., Luitenant 2400 M. en Kitty Romond 2350 M. resp. 2e, 3e en 4e aankomende. Niet geplaatst: Komeet 2325 M., Iridora 2325 M., Kaper B. 2380 M., Kampioen' B. 2420 M. efi Karlo 2380 M. III. Tot Weerziensprijs. Heatdraverij le klasse. Afstand 1600 M. Ingeschreven 14 Saarden. Niet opgekomen Lord Aubrey 1600 1., Norton B. 1645 M., Odd Marks 1660 M. en Henriot 1720 M. In die eerste heat liepen 10 paarden. 1. Jacqueline P. 1645 M. van Jac. Lam- mens te Zoetermeer, rijder J. M. v. d. Berg, tijd 2.39 (1.36s). Resp. 2e, 3e, 4e enz. Koningin Draisinie 1600 M. (2.394/5)> Rising Tide 1690 M. (2.40Catriena R. 1600 M. (2.423/r>), Peter Stanley 1645 M. (2.432/6), Gloriette 1645 M. (2.451/0), Ida S. 1690 M. (2.454/6) Chantaqua Man 1690 M. (2.48Vb), Bandage 1630 M. (2.492/5), Wahnfried 1600 M. (2.51), waardoor werden gedistanceerd Wahnfried, Bandage en Chantaqua Man. 2e heat. 1. Koningin Draisine 1600 M. van C. F. Ockhorst, den Haag, rijder eigenaar, tijd 2.393/6 (1.40), 2e, 3e, 4e enz. Rising Tide 1690 M. (2.412/5), Ida S. 1690 M. (2.43), Gloriette 1645 (2.451/6), Catriene R. 1600 M. (2.484/6), Peter Stanley 1645 M. (2.494/r) en Jacqueline P. 1645 M. (2.50V5-) Thans werden weer de laatste drie gedis tanceerd waarondier dus de winnaar van de eerste heat. 3e heat 1. Gloriette 1645 M. van J. v. d. Zel te BovenkaApel, rijder K. Bakker tijd 2.422/B (1.395); 2. Koningin Draisine 1600 M. (2.45), 3. Ida S. (2.451/B); 4. Rising Tide (2.504/5). 4e heat. Beslissingr 1. Gloriette. 2. Koningin Draisine. IV. Kortebaanprijs. Draverij korte baan. Max. afstand 800 M. Ingeschreven' 32 paar den. Niet opgekomen 8 n.l. Fini 745 M., Gloriette 745 M., Jacqueline P. 800 M., Dumas 790 M., Ida S. 790 M., Amie 740 M., Kenneth 745 M. en Lord Aubrey, 760 M Oorspronkelijk zou Gloriette ook meeloo- pen, dus 5 series van 5 paarden. Maar toen dat paard zich terugtrok werd haar serie er den van' vier. le serie. Catrien R. 760 M., Kaper B. 730 M., Putzelinde 770 M., Edel A. 720 M., Frederika B. 745 M. 1. Putzelinde. 2e serie. Hendot 800 M., Karlo 730 M., Long Ago 760 M., Klazina 730 M. 1. Karla. 3e serie. Bandage 750 M., Koosje W. 710 M., Rubenzahl 720 M., Iridora 700 M., Prima i9onua 730 M. 1Harrold. 4e serie. Maggy Henry 740'M., Marie V.' 730 M., Favoritin 750 M., Luitenant 730 M., Leo 680 M. 1. Maggy Henry. 5e serie. Markies 730 M., Baanveegster 710 M., Rubenzahl 720 M., Indora 700 M., Condor 730 M. 1. Rubenzahl. Finale. Putzelinde 770 M., Karla 730 M., Harrold 740 M., Maggy Hairy 740 M. en Rubenzahl 720 M. 1. Maggy Henry van J. M. Sehoon te Medemblik, rijder B. ten Hagen. 2. Putzelinde van Tj. Witteveen, Schoorl, rijder eigenaar. 3. Harrold van S. de Ridder, Noordex- IJpolder, rijder P. Kout. 4. Karla van Stal C., rijder C. F. Ock horst. Niet geplaatst Rubenzahl. Hiermede waren de courses te Alkmaar voor het jaar 1923 geeindigd. Rechtzakeu. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 19 Otcober. H. G. L. te Alkmaar, overtrading Drank- vcet, f 6 boete of 3 dagen hecht. L. A. E. te IJmuiden, overtireding Keu- ringsdienst, 25 boete of 10 dagen- hecht. G P. te Alkmaar, dronkenschap, 3 weken hecht W. P., J. D en K. D. te Egmond aan Zee, K. S. te Castricum, overtreding Jachitwet, de le en 2e ieder /.12 boete of 6 dagen hecht, de 3e 6 boete of 1 week tuchtschool, de 4e 20 boete of 10 dag/en hecht. H. H. v. D. te Egmond aan Zee, A. C. v. S. te Alkmaar, overtreding Leerplichtwet, de le 5 en 3 boete of 2 X 3 dagen hecht, de 2e 1 en 3 boete of 1 dag en 3 dagen hecht A. v.v d, M. en T. S. te Sint Maarten, E. de G. en E. S. te Oudorp, E. S. te Egmond aan 7ee, B. C. H. M. L.. te Amsterdam', H. B. te s-Gravenhage, J. D. te Heiloo, C. B. en J. de W te Egmond aan den Hoef, W. H. K. en T. v W. te Bergen, M. J. F. v. O. en W. K. Limraen, J. v- d. Z. en P. de G. te Heerhu- cwaard, T. P. te Noordscharwoude, C. E D., J. D., C. M., D. T. en C. J. te Alkmaar, >vertreding Motor- en Rijwielreglement, de le i 2e ieder teruggave aan de ouders, zonder ^passing van eenige straf, de 3e, 4e, 8e, lOe, 2e, 14e, 16e, 17e, 20e, 21e en 22e ieder 4 loefe of 4 dagen hecht., de 5e en 9e ieder 2 ■oetc of 1 dag hecht., de 6e 8 boete of 4 ''•"gen hecht., d'e 7e 2 X 2 boete of 2 X 2 dagon hecht., de 13e 2 X 3 boete of 2 X 2 dagen hecht., de 15e en 18e ieder 3, boete of week tuchtschool, de 19e 3 boete'of 3 da- en hecht. A. J V. te Alkmaar, J. S. te Santpoort, C. L. v. d. B. te Schagen, M. de J. te Noord- wijik, J. H te Velsen, J. P. H. te 'sO-raven- haige, J. S. te Spierdijk, P. J. J. te Haarlem, N. K te Assendelft, J. J. te Amersfoort, F. M. D, H. S., J. E. T. en M. C C. A. T. te Amsterdam, J. W. te Bergen, A. S. te Eg mondbinnen, J. J K. te Sdieveningen, J. M. S. en J K. te Rotterdam, W. N. B. te Obdam, C. J te Beemster, overtreding Politieverorde- ning, de le 4 boete of 4 dagen hecht., de 2a en 13e ieder 7 boete of 3 dagen hecht., de 3e en 21e ieder 12 boete of 6 dagen hecht., de 4e, 1 le en 12e ieder 10 boete of 5 dagen hecht., de 5e, 6e, 7e, lOe, 14e, 15e, 17e en 18e ieder 8 boete of 4 dagen hecht., de 8e 16 boete of 8 dagen hecht., de 9e en 19e ieder 6 boete of 3 dagen hecht., de 16e 1 boete "f 1 dag hecht., de 20e 5 boete of 3 dagen hecht. MarktbeTlehten ALKMAAR, 22 October 1923. Op de he- den gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 46 koeien en ossen 310—/ 470, 3 vette kalveren 80—/ 140, p. ned. pond 1.30— 1^.80, 12 nuchtere kalveren 1228, 362 varkens 75—/ 84. BROEK OP LANGENDIJK (Langendij- ker Groentenveiling), 20 Oct. 22600 stuka Bloemkool le soort 4—/ 9.70, 2e soort 0.90-—/ 3.80 per 100 stuks; 9600 K.G. Wortelen 1.50—3, 47800 K.G. Roode ko-ol le soort 3—/ 4.90, 2e soort 1.70 2.80, 15200 K.G. Gele kool le soort 3.50 tot 5.40, 2e soort 2.60—/ 3.40, 120800 K.G. Witte kool le soort 1.30—/ 1.50, 12405 K.G. Uien 6.60—/ 9.10, Drielingen 8.50—/ 9.50, Nep 9.30—/ 13.70, 195 K.G. Slaboonen 4.60—/ 6.30, 1500 K.G. Bieten 3.80, 1650 K.G. Rapen 2.80, 800 K.G. Aardappelen: Eigenheimers 6.80, Bravo 5.70, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 20' Oct. Schotscbe Muizen 5.90—/ 6.90, School- meesters 7.30, Eigenheimers 5.20—/ 5.60 Bl. Aardappelen 6.60, Drielingen 1.40, Kleine 1.20, Spercieboonen 10.10—/ 14, Rapen 1.80, Grove uien 8.10f 9.60, Drielingen 9.10—/ 9.90, Gele Nep 11.80 tot 13, Peen 2.40^-/ 3, Roode kool 2.404.20, Witte kool 11.40, Gele kool 2.105 alles per 100 K.G., Bloem kool 1.30—/ 7.40, 2e soort 0.60—/ 0.90 per 100 stuks. 1 Aanvoer op 19 Oct.: 1600 K.G. Aardap pelen, 175 K.G. Spercieboonen, 20 K.G. Snij- boonen, U600 K.G. Uien-, 55500 K.G. Peen, 650 K.G. Kroten, 4240O K.G. Roode kool, 92600 K.G. Witte kool, 22500 K.G. Gele ko-ol, 6850 stuks- Bloemkool' WARMENHUIZEN, 20 Oct. 1923. Bloemkool 4.106.50, Roode kool 2.40—/ 3.90, Witte kool 1.10—/ 1.30, Uien 8.80—/ 9.40, Nep 12.20—/ 12.80, Drielingen 9.30—/ 9.80, Peen 2.30— 2.40, 2e kwaliteit roode kool 2.60, 2e kw. witte kool 1. Aanvoer: 7950 K.G. Roode kool, 97100 K.G. Witte kool, 2805 K.G. Uien, 787 K.G. Nep, 3850 K.G. Peen, 1400 st. Bioemko-ol. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 20 Oct. Heden besteedidie men voor Bloemkool I 4.50—/ 13.50, II 1.205.50, III 0.751.50, Ro-od-e kool 1.90—/ 3.40, Witte kool 1.10—/ 1.80, Gele kool1 2.20 tot 3.50, Uien 3.05—/ 3.75, Drielingen 4—/ 4.90, Bieten 10.25—/ 24.'50, Nep 5.85—/ 6.30, Kleine 3.50—/ 5.75, Sla boonen 1.20—/ 3.15, Dikke slaboonen 1.75—/ 2.70, Blauwe aardapelen 2.j)0 tot 3.40, Bonte 3.25.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6