e i. I, Amsterdam KLOOSTER KIEBERT Aanvang 2 uur. van 26 October 1S23. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet. GEVONDEN VOORWERPEN Aanwezig aan iiet Bureau vao politic, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, die navol- gende voorwerpen als gevonden gedepo- 'neerd op: 22, 23 en 24 October: huissleutel, zweep, huissleutel, mesje, paraplui. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen- de togezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 22, 23 en 24 Oc tober 1923, A. Koopman, Ruiterstr. 9, jon kip. Overkamp, Eteynstraat 23, muziekboel Leguit, Kennemerpark, kop P. Blom, Heilig- land, zakdoek, fl Vos, Doeienstr. 25 porte- monnaie M. Molenaar, H Hugowaard (Zd) knot wol. T. Smorenberg, Stationstraat 51, faschje. A. Broekstra Scbgrloo 27, puntslij- per. C. Blauw, Snaarmanslaan 45, kettink- je met hanger. T. Schut, Compagniesitr. 20, insigne. L. Bieraxan, Baansiugel 13a, man- telceintuur. C. Busse, Middenstr. 13, turf- mand. A. Sietsma, Everdingestr. 7, rozen- krans, A. Jestse, Hotel die Burg, eenig geld. A. J. Visser, N.-poortslaan, bruine hand- schoen. G, Kramer, Waagpldn 24B, duif. C. Kepsel. Verl. Overdiestraat 67, beurtvaart- adres P. v.d. Veer, Egmqniderstr. 18, pak ta- bak. Juff. Rozeman, Oosterhoekstr. 25, hals- ketttng. Wanneer men weder In bet bezit Is van het verloren voorwerp, wordt men verzocbt hiervan kennis te geven ami jhet Bureau van politic. van de honoreering geenszins vaststaat: „ook gedempte grachten behoeven het stads- schoon geenszins te bederven". GENOOTSCHAP TOT ZEDELIJKE VERBETERINIG VAN GEVANGENEN. Het Nederlandsche Genootschap tot zede- lijke verbetering van Gevangenen zal den 12den November zijn 100-jarig bestaan op feestelijke wijze heydenken. Dit jubileum zal te Amsterdam worden gevierd. Aldaar zal op 12 November in de Nieuwe Walenkerk een plechtige bijeenkomst worden gehouden, waarin verschillende spre- kers het woord zullen voeren over de taak van het genootschap em die beteekenis van de reclasseering. Op 13 November zlal1 In de zalen van het hotel de ['Europe een eongresdag worden ge houden, waarvoor verschillende bekende personen, zoowel buitenlandens als landge- nooten, hun medew-erkmg hebben toegezegd. In een aantali steden en districten van1 ons land hebben zich comity's gevormd met het doel, een belangrijke som te verzamelen, die als blij'k van hulde namens een groot aantal Nederlanders naar aanleiding van het jubi leum aian het Genootschap zal worden aan geboden. Nil de regeerings-subsidie sterk is verminderd, hoopt men een bedrag van 100.000 bijeen te brengen. CHRIST. HIST. UNIE. Zaterdag j.l. beeft te 's-Gravenhage het volledig hoofdbestuur der Christ. Hid:. Unie vergaderd. Hoofddoel der vergadering was d'e bespTe- ktng van den algemeenien politieken toestand, mede in verband met de staatkundige moei- lijkhe^en, „veroorzaakt doof de economische bezwaren van dezen txjdf". De behandleling van diit punt gaf aanlei ding tot zeer geaniimeerde en uitvoerige be- spreking. Eenstemmigheid bleek te bestaan omtrent de meening, dat de bestaande ernstig® tnoei- Nederlandlschen Staat dat de Chris- lijkheden1 voor den geen gezichtspunt opleverden, telijk-Historische Unie zou kunnen leiden tot verandertag harer politieke bonding of tot wijzigtog van haar program van beginselen, nader toegeticht to de Begtoselverklaring van 1917 en het Verkieztogs- Manifest van 1922. Deze weloverwogen uifspraken bieden, naar het eenatemmig oordeel, ook in de be- staande omstandigheden veiligen grondslag voor beraad en beslissing. Wel oordeelde de vergadering het noodig to de samenkomsten der 18 Kamerkringver- eenigingen, welke toch eerlang worden ge houden, de behandelde onderwerpen to be- epreking te brengen, met voorllchting van de leden van' hoofdbestuur en Staten-Gene- raal. PARLEiMENT EN KIEZER. Het bekende jaarboekje Parlement en Kie- zer, samengesteld do* de heeren J. A. Jungmann, oud-bibl., en F. K. v. Iterson', bibl. der Tweede Kamer, is to zljin- 13deri iaargang verschenen (bij M. Nijhoff te s-Gravenhage). BehalVe een tabel van de <ntaisterien sedert 1848, partijprogramtna's, verkieztogsresultaten enz., vtodt men syste- matisch en alphabetisch gerangschikt een register oo de begroottogen, wetsontwerpen, de handetinge® van de staten-generaal enz. over het vorige zitttogsjaar. Van- de 88,788 c.M. kolomlengte der in de Tweede Kamer gedurende de zitttog 19221923 gehouden redevoeringen komen voor Tokening van de S. D. A. P. (20 leden) 25,112, R.-K. (32 1.) 14.803, V.-B. (10 1.) 12,416, A.-R. (16 1.) 11,037, C.-H. (11 1.) 8956, V.-D. (5 1.) 8665, C. P. (2 1. 2868, L. P. (1 I.) 1472, P. B. (2 1.) 844 en S. G. PT (1 1615 c.M. welsprekendlheid. PROF. VER'SCHAFFELT. De correspondant dletr N. R. Crt. te Haar lem1 meldt, dait prof. J. E. VerechafMit, al daar, heeft mediegedleald, dat Inf tharns offi- cieel is benoemdl tot boogleeranr aan de Hoo~ geschool te Gent. Deze benoiening is door hem aiangennmen. AANGEHOUDEN. Woensdagmiddag zijn op de Houtmarkt to Den Haag aangehouden de 20-jarige varens- gezel- A. H. van Den Haag en de 37-jarige bankwerker C. M. uit Alkmaar, verdacht van medeplichtigheid aan een inbraak to de kan- toren van de N. V. Lak- en Verffabriek aan de Zeestraat te Loosdutoen. Zij waren to het bezit van een partij post- en rentezegels en verschillende voorwerpen, die van die inbraak afkomstig zijn. OVERREDEN. Op den Haagweg nabij Delft is Woens- dagavond omstreeks half-acht de 40-jarige vischverkooper Spaans uit Scheveningen door een zware autobus van de Mij Voor- waarts overreden. De man is in zeer zorg wekkenden toestand naar het ga«thuis te Delft vervoerd. HET VERLOF VAN DEN HEER KYM- MEL. Naar aanleiding van ons bericht, zegt de Telg. omtrent het verlof van den directeur en 1NSTRUMENTEN. Het adres ALKMAAR. van den Postchfeque- en Girodienst, den heer A. W. Kymmel, wordt ons nader meege- deeld, dat dit verlof niet wegeos ziekte is ver- leend, maar tengevolge van een verschil van meening tusschen den heer Kymmel en' den adviseur van de Nederlandsche Bank. Aan- ;ezien de heer Kymmel de verantwoordelijk- ledd1 voor het ingrijpen van de Nederlandsche Bank niet wildfe dragen, is hij met verlof ge- gaan. Naar wij veraemen, heeft de heer Kymmel de sluiting van den dienst niet gewild, aan- gezien hiji deze niet gerechtvaardigd vond. Zijn plan was, voor alle rekeninghouders met blanco-rekeningen te beginnen en intus- schen de oude te controleeren. De heer Kym mel was eveniueel wel bereid gewOest tot de- centralisatie over te gaan, maar minister van Swaay verzette zicb daartegen. NATUURBOTER. Het „Nederlandsch Weekblad voor Zuivel- bereiding en Veeteelt" verneemt, dat het na 1 December niet meer mogelijk zal zijii me langes af te leveren met een lager gehalte dan 15 procent natuurboter. Dit houdit vert- band met een onderhandsche afspraak tus schen de directeuren en keurtogsdiensten! en de margarinefabrikanten. De eisch van 15 procent natuurboter kan niet hooger wor den gesteld, daar de Boterwet dit niet toe- laat. Het wordt niet onmogelijlk geach't, dat de jnstitie na 1 December zal ingrijpen bij een lager natnurbotergehalte bij1 die melanges dan 15 procent. EEN REGENBAKVERGIFTIGER. Het O. M. bij de rechtb'ank te Leeuwarden heeft 8 maanden gevangenisstraf geeischt tegen dien kopersiager L. H. te Wrrdum, die in een regenbak van eeni buurman, met wien hi} to onimin leefde, loodwit had gegooid. OVERTREDING opiumwet. Gister heeft de vierde kamer der Recht- bank te Amsterdam den apothekers-assistent A. A. M. K. wegens overtredtog van de opiumwet (het zond'er recept afleveren van morftoe), veroordeeld tot 7 diagen hechtenis. De eisch van het O. M. was 14 dagen. KDRTE BERICHTEN. J. v. d. H., die sedert 14 dezer in Den Bosch vermast wend, is gistermorgien uit die haven alidlaar opgehaald. Gisfcermorgeni heeft to die inefcaaldraad- illaimpien 'MHiidc van de N.V. Pope te Vfen'10 een- ontploffiiig pHaats gehad. Een toetel voor geperste lucht is uit elfcaar gespimngen; een gedieelte van: dlen ketel1 is weggieslhgen en kwam achlter die' fabriek tarecht. Velle ruiten zijn gesprtongteln. Het werk to de fabriiek on- dervtoldt etagnatiie. 1 Glister is door ombeikeMde oorzaak bnamdi uitgebrokein biji P. v. B. balkker en berbergier te Odhlfea De brandspiuit uit Dodewaard was spoediig aanwezig. Het (huis is totaal uitgebrandl. Een gedeelte van den toboedel1 is gered. Te Helmond is de houtwolfabiiek Wil- helmtaa uiitgebrand. Verzekertog dleiklt) die schade. Na de a.s. Januari^xamens zal een nieu we regeling omtrent de examens aan de Technische Hoogeschool to working treden. Gisternacht zijn ten1 nadeele van den landbouwer Joh. Moore, te Maastricht, twee koeien uit een weide gestolen. Men vermoedt dat de dief de koeien over de Belgische grens gebracht heeft. Niet minder dan 2685 leden van de coop, vereenigmg van spoorwegpersoneel Voor Allen hebben to verband met de statu- temvijziging tozake distorting voor het lid1- maatschap, bedankt. P. H. en diens echtgenoote E. T., lo- geerden in een logement aan de Vernier- straat to Den Haag zijn aangehouden; zij hebben een kindje van 6 maanden onver- zorgd1 achtergelaten. THo'-ranimeri ran hedon TWEEDE KAMER. DEN HAAG, 26 Oct. Bij zfjn repliek over het vlootwetdebat bestrijdt de heer Gerritsen dat de financieele economische positie van Indie gunstig zou zijn. Er blijft een groot tekort en ae belastingramin- gen over 1924 zijn vele millioenen lager. De depreciatie van den Inidischen gulden bevestigt sprekers inzicht. De heer Van Gijn acht den opzet van het Vlootfonds foutief. De heer Oudt becij- fert dat de militaire uitgaven voor de ma rine voor 1923 slechts zijn verminderd met Vi van het door minister Ruys genoemde bedrag en voor 1924 heelemaal niets in- plaats van de genoemde 6 ton. De heer Troelstra hekelt de door minis ter Ruys geoefende pressie op Kamerled.cn en Roomsche pers, waarin deze dreigde met opzegging der coalitie bij den val van het kabinet. De houding van de regeering is totaal duister. De stelselloosheid moet worden verlaten en de Vlootwet kan elk jaar worden veranderd Riouw is een gevaar voor de neutraliteit to vredestijd. DE REPUBLIEK IN DE PFALZ. OOBLE'NZ, 26 October. Hedenaivomd heeft te Spier een confereniie plhats gehad1 van personen uit de Pfajz, itier bespreking van het tortchten' van een Republiek. Viooir- gesteld werd prof. Hoffmann tot president van de Republiek te benoemen. ONTUSTEN TF KEULEN? BRUSSEL, 26 Oct. Uit Keiden1 wordt gemeld, dat daar onlusten hebben plants gehad. De ■polMe heeft groepen werkeloo- zen uiteen moeten drijven, waarbij1 ge- schoten werd. Er zijn dooden en gewon- den. i Siftd&uiitiuttb DE KAASMARKT. De markt was heden flauw, tengevolge van die geringe vraag. De prijzen waren 2.— per 50 K.G. lager dan de vorige week en bedroegen gemiddeld 48.— per 100 K-G. voor de fabriekskaas met rijksmerk. 2:5e VOLKSCONCERT. Zeer terecht mocht de heer Jac. Bonset als organist gisteravond het Volksconcert ope- neu met een Prelude FestivO', want het was voor den heer W. H. Sltoger, de organisator dezer concerten, een feest. Verschillende der meest bekende solisten van deze concerten werkten mede en hebben hun uiterste best gedaan het geheel zoo goed mogelijk te doeu slagen als hulde voor den heer Slinger. Er zat climax to de prestaties. Mevr. de Lange—van Rijn vergastte de aanwezigen op een viertal mooi gezongen nummers, waarvan wij vooral noemen het lied van Paoli Tosti en la Procession van Cesar Fraack. Zij' voldeden to de kerk uit- muntend. De heer G. H. Boedijn, de bekende violist uit Hoorn, was uitstekend op dreef en de Aanwezigen (to grooten getale opgekomen) hebben van zijn spel to Handel D.-dur sonate en van de sonajte*van Locatelli bijzonder ge- noten. Mevr. Ruygh—Krens en die heer Hoger- vorst, die reedls zoo vaak op een volkscon cert zongen, lieten zich op dit jubileum hoo- ren to Crucifix van Faure en Gloria to Ex- celsis van C. v. Rennes. 't Was heel mooi. Onder leidtog van den jubilaxis liet zich een klein a Capella koor booren, dat vooral to het fijne nummertje van Bortaiansky en in de beide slotnuminers zeer veel te genie- ten gaf. De heer Jac. Bonset toonde zich een be- kwaam organist, terwijl de heer Slinger weer begeleidde op zijn bekende wijze. Na afloop van het concertwachtte dien heer Sltoger to de kosterswontog een alles- ztos passende hulde. Mr. Ledeboer nam namens het college van regenten het woord oni er op te wijzen, dat de jubiiafis een groot aantal vriendten en vereerders om' zich heen ziet, die gekomen waren om hem te danken voor alles wat hij als organist van de kerk had) gegeven. Mij, aldiua spr., werd de vereerende taak opgediragen van onzen dank te getuigen en eenigsztos uiting te geven aan onze gevoelens jegens u. Zooals u gezien zult hebben, was de kerk door de welwillende zorgen van uw vrienid Teertok herschapen to een waar lusthof, door het aanbrengen hier en daar van wat groen en planten. De burgeineester, die graag aanwezig had willen zijn, verzocht mij, u mede te deelen, dat hij door ambisbezigheden verhinderd is te komen. Spr. wees daama op het feit, dat de heer Slinger thans, to 7 jaren tijds, zijn 25ste concert gegeven heeft. Na nog zeer vele waardeerende woorden, overhandigde spr. aan den heer Sltoger een geschenk namens de kerkvoogden. De heer Van Toornenburgh, pres.-kerk- voogd, wees er nog op dat de heer Sltoger ook gedurende 19 jaren organist van de Kapelkerk is. Ook spr. richtte tot den jubi- laris hartelijke woorden, wadrna de heer Ruygh namens het koor en verdere executan- ten den heer Sltoger een mooie gravure van den' ingang der Groote kerk overhandigde, welke teekening is gemaakt door den beer Zkk, alhier. Een bloemstuk vergezelde de gravure. De heer Landman bood namens het dub- belmannenkwartet „Harmonie" den heer Sltoger een krans aan, den dank en de waar- deering van het koor aan den leider betui- gende. Nog meerdere bloemstukken werden aan- geboden. Voor een en ander dankte de heer Slinger (ook zijn echtgenoote was tegenwoordig) zeer geroerd. Hiema maakten velen van de gelegenheid gebruik hem persoonlijk te feliciteeren met zijn jubileum. KAMERMUZ IE K. A. s. Woensdag, 31 October biedt het be- stuur der kamermuziekvereenigtog den leden het eerste conceit in dit seizoen aan. En men komt met wat nieuws. Het bekende concert gebouwsextet, zal, met strijktostrumenten aangevuld, die eveneens door leden van het concertgebouw bespeeld zullen worden, eeni- ge kamermuziekwerken voor een dergelijke bezetttog geschreven uit voeren. Dat kan een toteressante avond worden. HET HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLLANDS NOORDER- KW ARTIER. In verband met de stopzetting van den Postcheque en Girodienst zijn blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie de Hoornsche Crediet en Effectenbank te Alk maar, de Zaanlandsche Bank te Broek op Langendijk en de Zaanlandsche bank te Schagen gemachtigd de omslag van belang- hebbenden to ontvangst te nemen en kosteloos te quiteeren. De omslag moet voor 1 November a.s. zijn voldaan, terwijl bij niet betaling op de gewo- ne wijze tot vervolgtog zal worden overge- gaan. VOLKSBOND TEGEN DRANKMIS- BRUIK. Afd. Alkmaar. Woensdag j.l. is to cafe Central een alge- meene vergadering van de afd. Alkmaar van den Volksbond tegen drankmisbruik gehou den, waarin de rekening en verantwoordtog over het afgeloopen j'aar werd goedgekeurd. Het bestuur werd aangevuld met 3 leden t.w. dfe heeren Mr. A. M. Ledeboer, E. Th. van der Stok, Mr. Jb. Zeylemaker, zoodat het bestuur thans is samengesteld als volgt: Zeyle maker, Secretaris, Langestraat 67. A. Wto- V. S. Ohmstede, Voorzitter; Mr. Jb. Zey kelman, penningmeester. Mr. A. M. Lede boer, S. Th. van der Stok en G. W. van der Veen leden. OPBRENGST GOLLECTE. Det collecte voor de Vereenigiug voor Bijbelverspreiding, Dinsdag alhier gehouden, heeft opgebracht dte somma van 115.35. VERKIEZING PREDI'KANT. In de gister gehouden verigadertog van; het Kiescol'lege der Ned. Herv. gemeente alhier is itot piediiant to de vacaturs ds. H. E. Vinke gekozen ds. J. Deetinan, te Oudshoorn. NEDERLANDSCHE REISVEREENI- GING AFD. ALKMAAR. In de gisterenavoinid giehoudiein bijeenkomst dier N. R. V. afdeeltog Alkmaar heettie de voorziltlter de heer C. Nlamnes Gorter den spreker, den heer W. vain .Rossuim du Chattel uit Leiden, haitrtelijk welkom. In zijne opentogsrede momoreerde de heer Gorter de geheurtaniisseni der iaaitste maan den en wijdde eeuige diepgevodde woorden aan den ramp van Satot-Sauveur. Het onderwerp van den spreker was gefr teld: „De HtstorischnPoliitieke hielteekmis van Parijs, welke voomdracht wewii verduidelijtot door een' seriie prachitige iichtbeeldieni. Nadlat spreker eveneens niog had herdlacht het ontzettend gebeuxen te Sanltl-Sauiveur en gememoreerd had, diaitgenia wat wijlen de heer D. Klerk voor de Ni. R. V. had! gedlaam, ging 'hij1 over tot zijn onderwerp en gaf ons to een sdhittemiid! uitgeweriktle rede eem heald, wat Parijs de sltladl van smarten- en van gllorie van het begin van haar bestaan tot den huidigen dag heeft beteekend in de ge- schiedianiis d'er wereldi. Geen stad1, die zoo klassiek is als Parijs, voier spreker verder, en legde vooral dien nah druk op het sentiment der Parijzenaars, het gevoeT, dat spreekt uilf all hunne paleizen en bouwwerken, hunne zullen en gedemkteeke- nen. Spreker teaidht ons itertug naar die xmoeilijke tijden van het oude Frankrijk, toen mannen als Robespierre en Mi'rabeau hunne macht dedlen gelden, gaf vender weer dfe veneering van het Fnansdhe volk voor het eenvoudlige herdersmeisje, de heilige Jeanne d'Arc, en deed ons menigen blik slaairin de pnacht en- kunst, rleedls uitgevoerd onder de -regeering van Lodewijk XIV, kortewn het was een avond, waarop dfe geschiedenis van het Fransche voilk to- 'it algemeen- en die van Parijs to 't bijzonder op aangename Wijze wend1 vertolkt, en slooi de Voorziiiter onder welgemeenden dank aan dlen heer v. Rossum du Chattel, deze eerste uilstekenld bezochte winter b'ijeen- komst der Neder!. Reisveneenigtog, DE BERGERWEG. Heden Is men vanwege publieke werken aangevangen het Alkmaarsche gedeelte van den Bergerweg te herstellen. Wij zijn echter overtuigd, dat vooral to het gedeelte even voor den weg naar Egmond tot het le bruggetje iets meer moet gebeuren dan het ophalen der kuilen door stratenma- kers, die over een handwagentje steenen be- schikken. Een algeheele vernieuwing van dit gedeel te, dat het slechtste is van den geheelen Weg, is noodzakelijk. Zelfs een stad als Alkmaar kan zich de luxe van slechte wegen niet ver- oorloven. De gemeente Bergen is bezig op het rechte ^Soxida^ gedeelte voor de boterfabriek een proef te ne men over een lengte van 100 M. met het over een breedte van 7 M. maken van een asphalt- bazaltslagweg. Wij vreezen echter dat de aangebrachte behardtogslaag spoedig onvol- do'ende zal blijken voor het groote verkeer dat over den Bergerweg plaats heeft. Dat to' den raad Mr. Kusters to ver band met de werkloosheid van het uitvoeren van meerdere werken, met geen enkel woord gewaagde van een nieuwen Bergerweg, ver- wonderde ons wel een wetoig. De bestaandte weg kan voor de toekomst niet goed gemaakt worden. Van den heer Westerhof, die reeds voor twee jaar betoogde, dat regeeren vooruitzien is en dat met het oog op de werkvoorziening in de komende jaren het maken van den nieu wen weg naar Bergen ter hand moest worden genomen, hadden. wij: verwacht, dat hij ook thans op de uitvoering van dit werk had aan- gedrongen. AFDEELING ALKMAAR „P ATRIMOINLUM". Men schrijft ons: Deze vereeniging kwam Donderdag 25 October 1923 bijeeni tot het houden van een hu-ishoudielijke vergadering. De opkomst was fltok. Na het ztogen van Psalm 89 vers 1 en het lezen van Rom. 12 opende de voorzitter die vergadering op ge- bruikelijke wijze. In verband met -de uitbreiding van het le- dental tot 98 werd besloten het bestuur uit te breiden van vijf tot negen' leden. Het resultaat der bestuursverkiezing was, dat tot voorzitter werd herkozen de heer G. H. Hoijtink met algemeene stemmen-. Tot bestuursleden werd'en herkozen de heeren Jac. Bruijn en J. S. Siegers en gekozen- de heeren K. ter Burg, H. Haijtema, T. Wolzak en- J. van Muijden. Besloten werd de spaarkas te heropenen met togang van 1 November 1923. Benoemd werd een eommissi-e belas-t met de leiding van di-e kas besta-an-de ui-t dte heeren T. Wolzak, A. Bruin en F. J. Appelman. Ook voor den Koers van heden te Koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m.2.30 pl.m,2,45 MINI MDZIEK (Ontvangon per draadlooze telefoon). STAATSLEENIN GEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 I3ANK.INSTELLINGEN. Kol. Bank Indischo Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Rese JNDUSTR. OND. BINNENL. Jurgena Gew. Aand. A. B. C. Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorsteal. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olio Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber SGHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Dell Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 991U 93 1617/, 118 127 126l/i 53 8A 61V. 55 55 2608/4 255% 737/i8 91 ik 460 359 i/s 179 180 166 10% 1016/8 339 131% 354% 142% 70 4% 72'i/8 89% 74 283 13 i/s 116Vs 80 69% 110 138% 9 120 53% 19% 8% 28SA 2831/4 235% 289 288/4 34% 1 3415/18 161% 117% 125% 127 52% 91 463 365 1737/s 164% 10% 102% 345 132 360 142% 114 116 110 120 53 78/4 28 284 236V4 288 34 134 1 161J-2 117H 125.1/, 1261/, 102 ll?i-8 125% .125% 102 117J-8 125^-0 126H 1614-24 1174-8 1254-6 126% 125% 54 54% 53% 260 541/, 55 53% 54% 54% 52% 4638/^ 365 464% 366 464 365 463% 365 173', 167 102J-3 165% lOfll 1738/, 167% 1738/4 167% 11 12 132 36! 13UA 361 i-2 132-4 3621/s 131% 362 142% 142% 1428/4 1428/4 143 71% 88 74.% 285-6 80 80 110 136 1 09s/4 110% 109% - 120 53 19% 120 120 19% 191/4 285 236% 292 20% 286 286 239 - - PROLONGATE vorige koers 3 (.rCt., heden 38/4 pCt. WISSELKQERSEN AMSTERDAM 0FFICIEEL. Louden Berlijn p. millard Parijs Brussel Bazel Weenen p. Kr 10.000 ■Copenhagen Stockholm Christiania Vorige keers. 11.558/8 8.02% 14 90 12.82% 45.85 0 361/4 44 85 67.80 39.60 New-York Italie NIET-OFFICIEEL. I 2.57%, 11.50 Koers op hedbn om 2.45- ll.558/„ 0 03i/, 15.05 13 - 45.82% 0.361/4 44.80 67.70 39.55 2.577/le 11.57

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 2