handeld werd, vergat, dai, toen spr. het zei- de, net een college gold, dat al eenige jaren zat. Mr. Kusters moest met pogcn, eea tiopelooze zaak le verdedigen. Spr. kon twee weken ua zijn verkiezing tot wethouder, de zaak met in den Raad brengen.Eerst moest hij hebben de rapporten van. de hoofden van dc takken van dieast, die ook niet meer spoed kpnden betrachten, maar die hlj deson- danks ecu ultimatum stuurde. Mr. Leesberg, die Mr. Kusters in zijjii verwiilten steunt, moest zich schamen. Hij en de heer Cloeck waren de schuld, dat er het vorig ja'ar niets was. De aanv alleen van de heeren zijn abso- luut ongemotiveerd en van Mr. Leesberg bo- "vendien zeer oncol legiaal1. Dat Mr. Kusters poogt, gezinsloon biji de werkverschaifing in- gevoerd te krijgen, is zijn recht, maar naar- mate de werkverschaffing minder steun wordt en meer loon naar arbeidsprcstaiie, naar die mate wordt het voor de poiitieke partijen, die in hun program loon naar ar- beidsprestatie hebben aanvaard, moeilnker, zich v66r gezinsloon te verklaren. Mr. Sluis heeft blijkbaar de bijlage niet gelezen. Mr. Sluis: Dan hatit j&'m een beetje eerder rnoeten sturen. Den heer W'esterhof speet het, dat Mr. Sluis en de heer Govers geen hooger loon wilden, waar het hier productieve werk- vorschaffimg geldt, ,te meer, daar de Raad het vorig jaar dit loon bepaalde, en dit niet on der regceringsdiwang doorvoerde, Gaarne zou hi] zien, dat althans de meerderhcid het loon acepteerde, te, meer, omdat in December de zaak weer aan de orde wordt gesteld. Met veel nadruk wenschte spr. te protestotren te- gen den^ heer Govers, die op de arbeiders het odium van luiheid legde. De heer. Govers moet diit waar maken of ztn wooiden terug- nemen. Spr. duldt dit niet 1 anger. En de heer Govers schij'nt te vergeten, dat de ge meente zich uitbreidt en dus ook de bedrij- vea. Mecrdere werklieden waren daar meer dan noodig. Wanneer hier zoo over hoogerge- plaatateu was gesproken, dan1 zouden met spr. weL.meerderen geprotesteerd hebben Maar de laagsten zijn spr. even lief. De Voorzitter: Maar de heer Go vers heeft toch niets gezegd van de gemeente- arbeiders. Als hij dit gedaan hhd, zou ook iik niet hebben nagelaten, daar tegen op te komen, want dit is beslist onijuist. De heer W e s t e r h o fHij zei, dat door de invoering van de 48-urige werkweek de arbeidsprestatie niet is verbetcrdi. De'heer Govers Dat is mijn mee- ning. De heer Westerhof betwistte dat. Spr. hoopte ten slotte, dat de Raad de voor- stellen in het algemeen belang zou ahune- men. Mr. Leesberg was gevoelig voor het verwijt van oncollegialiteit Spr. zegt niet, dat de heer Westerhof met deze bijlage te laat is. Dit verwijt zou dan ook tot spr. ge- richt zijn. Het had hem slechts gienoegen ge daan, dat er meerderen zijn, die meenen, dat aan de vroegere h on ding van den- heer Wes terhof eenige redeiijkheid ontbrak. Tot Mr. Sluis zeide spr., dat het Rijk wel steuin zal geven, maar dat de voorwaarden nog niet bekend zijn Daarom wil spr. zich later, als dit het geval is, beraden. Door on- georganiseerden op het advies van het B. A. te werk te stellen, schept men een bedenkelijk precedent. Wij hebben hier een Arbaids- beurs, die alleen menscheif mag inschrijven, die in staat zijn te werken. De Arbeidsbeurs moet dus een waarborg zijn, dat men te doen heeft met bonafide werklieden. Spr. ont- raadt dus het B. A. advies te vragen, aange- zien dit ook in strijd is met. de verordenin- gen, door den Raad zelf ingesteld. Mr. K asters vereenigde zich er mede, aan het college over te laten, op welke wijze de goede, ongeorganiseerde arbeiders gevon- den rnoeten worden. Zonder hoofdelijkc stemming werd1 hierop beslotcu, Burg, en Weth. te maclitigen, de volgende werken bij wijze van werkverschaf fing te doen uitvoeren: 1het uitbaggieren van stadsgrachten, aingels en vaarten r 2. liet uitbaggeren van de Hoevervaart tusschen Verlaatjesbrug en Kalkovensbrug 3. lied aanplernpen van d'en singel bij het gebouw van den Raad van Arbeid; 4. het schoonmaken van riolem; 5. het verbreeden van den Kennemiersifl- gej; 6 het bouwrijp maken van het terrein aan het eiftde van de Uitenboschstraat; 7. het ophoogen van het z.g. lanidi van Impink 8. het omleggen van de sloot achter den Baansingel; 9. het ophoogen van den Westerweg tus schen de begraafplaats en den Kalkovens- weg; IjO. het herstellen van die renbaani, uitgra- ven van zand, inbrengen van teelaarde en bi- zoden, herstellen der speelvelden op het Sportpark door opbrengen van teelaarde en bezoden; 11. het bouwrijp maken van' het terrein ?chter de Rijkstninbouwwinterschool 12. het verrichten van extra-werkzaamhe- den in den Hout en aan de pl'antsoenen: en verschillende beplantimgen, nader te regelen in overleg met de betrokken commissie van bijs'tand. Het voorstel van B. en V/. om te bepalen, dat bij' deze werken alleen georganiseerden zuilen worden te werk gesteld, werd verwor- pen met 12 tegen 7 stemmen. (Tegem: Mej. Cards, en de heeren Sietsma, Keijsper, Rin gers, Bale, Klaver, Mr. Kusters, Thomsen, Mr. Offers, Mr. Sluis, Govers en Vogelaar). Het voorstel van B. en W. om het loon voor gehuwden en kostwinners op 48 cent per uur te stellen, doch nimmer meer dan 10 pet. minder dan het contractloon, dat voor de werklooze in zijn vak geldt, werd aange- nomen met 11 tegen 8 stemmen. (Tegem: de heeren Vogelaar, Keijsper, Ringers, Bak, Kla ver, Mr. Offers, Mr. Sluis en Govers). Het voorstel van Mr. Kusters om aller- eerst georganiseerde, gehuwden en kostwin ners, die zijn uitgetroldcen, te werk te stellen, ten tweede de gehuwde ongeorganiseerden, nadat zij zooveel weken werkloos zijn ge- weest, als georganiseerde werkloozen in het betreffende vak van hun organisatie een uit- keering ontvangen, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde kwam nu punt 4 van de agenda: De suppletoire begrooting van het B. A., wdk punt werd aangetouden. De heer Thiomsen wees ear op, dlat het B. A 18000 had aangevTaaga, wdk be- drag m veroand met de gevauen raadsots.ui- ten ook volgcns het B. A. op 13500 kon worden gebracht. Zotidier hoofdelijke stemming werd aldu3 besloten. Vraag van den heer Oovers De heer Govers herinmcrde er aan, dat de vereeniging „Het Landbouwhuis'' reeds vier jaren geleden een gebouw ondier een dak was toegezegd. Toch is hierin nog steeds niet voorzien. Spr. zou gaarne zien, dat dit geschiedde voor den termijn was verstreken, waarin dit is toegezegd en verzocht den raad goed te vinden, B. en W. te verzoeken bin- nen den kortst mogel'ijken tijd tot de veran- deringen van het Weeshuis over te gaan. De Voorzitter had verwacht, dat de heer Govers zou gevraagd hebben hoever het met die plainnen staat en spr. zou dan een tamelijk ontwijkend antwoord hebben rnoeten. geven. Om den termijn, waarbij de geqjeente verplicht is een nieuw gebouw te verschaffen, te vervroegen, is in1 strijd met die uitvoering die B. en W. aan het raadsbe- siuit hebben gegeven. Volgens dit raadsbe- sluit rnoeten B. en W. zorgen, dat 30 Sep tember 1924 de yereeniging over een gebouw. onder eea dak kan beschikken en B. en W 2ija bezig tegen dien tijd het. Landbouwhuis gereed te hebben, doch hadden niet de bedoe- itng den termijn te vcwroegen Zij zien daar- vau de noodzakelijkheid niet in, al wil dit niet zeggen, dat zij dit niet zuilen doen. Als B. en W. daartoe in de gelegenheid zijn, dan willen zij gaarne medewerken, omdat zij op het standpunt staam, dat zij voor de vereeui- ging zoo voorkomend mogelijk rnoeten1 zijn Dc heer Govers was van meening, dat met bet oog op de werkverschaffing die werk- zaamheden om het oude Weeshuis in orde te brengen gevoegelijk kunnen worden bespoe- digd. Het staat reeds lang leeg en't is ge- wenscht dit produetief te maken. De Voorzitter oordieelde, dat het geen. vcrschil maakt of het eene gebouw of't andere lcegstaat. Het feit, dat de porte- feuille van Publieke Werken van Mr Lees berg in handen van den heer Ringers is over- gtgaan, heeft echter ook eenige vertraging gebracht. Ondei-wijsbelamgen zijn er ook bij betrokken en het is mogelijik, dat het nieuwe college met een andere oplossing komt dan het oude. De heer Ring-ers had de kwestie, die bdangrijke kosten met zich brengt, in de portefeuillc gevonden. Spr. wil beziem of het mogelijk is het Gymnasium en het Land bouwhuis in 'tzelfde gebouw onder te brengen. Zoodra de pianhen gereed zijn, zal hij deze in dea Raad brengen., De heer Govers was van meening, dat de verbouwing wel eenigen tijd zal vorderen en sprak den wensch uit, dat in September geen- meerder uitstel noodig is. Hierop werd de vergad'ering geslotien. ProviBciaal Siieuws UIT HEILOO. Gem center aad. De raadsvergade- ring van gistermid'dlag werd bijgewoond door alle leden. Na opening en lezing der niotulen werd op voorstel van diem heer Vrijburg be sloten de notulen voortaani voor de leden1 ter lezing te leggen en het voorlezen ervan aohterwege te laten en ze alleen in openbare vergadermg vast te stellen. Ingekomen warena. Een drietal goedkeu- ringsbesluiten van Ged. Staten; b. brief van dat college met mededeeling dat de regeering met het oog op 'a lands financien geen voorstellen zal doen om aan de gemeen- ten een nooduitkeefing te geven; c. brief van het hoofd van school 1 met bericht, dat zich voor het vervolgonderwijs 12 leerlingen hebben aangegeven, tevens met opgaaf van de verdeeling van het aantal lesuren voor de verschillende leerkrachten en onderwijsvak- ken; d. mededeeling van het hoofd van school II, dat zich daar 13 leerlingen voor het vervolgonderwijs hebben opgegeven. Al- les voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van den heer Th. B. Brand om Kapel van gas of electrisch licht te voorzien. De voorzitter zei, 'dat deze zaak in verband met de hangende gaskwestie voldoende on der het oog wordlt gezien en stelde voor het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. De heer Van de Vail vroegpf een ongeze- geld stuk in behandeling kan komen. De Voorzitter antwoordde,x dat het mag, maar niet behoeft. De heer Sengers wees op de vele hanidtee- keningen! voor't verkrijgen van electriciteit in het zuidelijk deel der gemeenite. Spr. ver- wachtte, dat de hooge grond aldaar door electrische bemaling vruchtbaarder zou kun nen wordien. De voorzitter zegde toe, dat de electrici- teitsvtaag voldoende onder oogen wordlt ge zien. Het verzoek van den heer Brand werd hiema voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van het bestuur van den polder De Boekelermeer om de wegen van dien pol der in beheer en onderhoud over te nemen. B. en W. stelden voor afwijzend te beschik ken, omdat die wegen hoofdzakelijk door en voor den polder zijn aapgelegd en overal der gelijke wegen in, onderhoud bij de polders zijn. JDe heer Ofidant vond xjvemame billijk, omdat de wegen zijn ten algemoenen nutte. De ,heer Vrijburg ontkende dit, zij zijn in hoofdzaak voor dien polder. De buitenwo- nende eigenaren rnoeten het onderhoud beta- len en als de gemeente de wegen overnam, zou men dezen ontlasten. De heer Mulder betoogde dat de meeste eigenaren in de Boekelermee- wouen. De bewoners mioeten tochook in het onderhoud bijdragen. Alle neringdoenden' in Heiloo heb ben belang bij de wegen in den polder. Den heer Sengers bevreemdde het, dat de polder de wegen wil overdragen zonder meer. Spr. zou wel hebben kunnen billijken een verzoek om een onderhoudsbijdrage. De heer van de Vail betoogde, dat het we- genvraagstuk elk bestuurscollege bezig noudt. Het is een algemeen en daardoor een rijksbelang. De wegen in dfc Boekelermeer zijn in de eerste plaats van belang voor dd bewoners aldaar, die ze echter niet vermelen. Dat doen de auto's en voornamelijk de vracht- auto's. Als men nu het onderhoud aan de gemeente wil overdragen, doet men verkeerd, men moet een actie in het leven roepen of steumen om de wegen in onderhoud te bren gen bij het rijk. De heer Opdam amende dat de gemeente wel wat deea voor de wegen in die Boekeler meer, de bewoners zijn aaar toch cok onze belastingbetalers, die ook bijdragen aaa de wegen in het dorp. Het is al een voordeel voor de gemeente, dat de menschen de wegen hebben aangelegd em dat de gemeente ze nu zoo maar kan ovemenien. Wethouider Bakker zou alleen voor over- name zijn, als er een flink bedrag voor on derhoud werd bijgevoegd. De heer Van de Vail wees op het. verstrek- kendc van het idee-Opdam. Wordt dit aan genomen, dan moet men ook de wegen in den Baafjespolder en de Egmondermeer overne- men en dam zijn de kosten niet te overzien. Bovendiien: wie profiteert van de waardever- meerdering vani den grond, als er goede we gen zijn? Toch zeker niet de gemeente. De heer Sengers was tegen ovema- me zopder bedrag voor onderhoud. De heer Opdam vond het een goed idee, dat de bewoners wegen aanleggen en ze dan overgeven aan ae gemeente. Een on derhoudsbijdrage zou spr. niet eischen. De voorzitter bracht hierop het voorstel tot afwijzende beschikking op het verzoek in- stemming, dat wehd aangenomen met de stemmen van-de heeren Opdam en Mulder tegen. g. Verzoek van H. Tax om bijdrage in de reiskosten voor een te Alkmaar schoolgaand kind. B. en W. stelden voor afwijzend te be schikken, omdat het kind een pleegkind is, dat te Wageningen thuis behoort. Aangeno men zonder' hoofdelijke stemming. h. Vdrzoek van den hooisteker J. Kl'aasse am zijn safaris over 1923 anders te regelen. Adressant's salaris bedraagt 70 en dat van den anderen hooisteker (Kaandorp) is bepaald op 130. De voorzitter lichtte toe, dat Klaasse nog slechts een paar maanden dienst deed en Kaandorp het meeste 'werk verricht. Spr. vond dus de getroffen regeling billijk en stelde voor die ongewijzigd te handhaven. Alzoo werd besloten met alge- meene stemtnen. i Verzoek van D. de Jong e. a. om verbe- tering van de bermen van den Rijksstraatweg te Nieuwpoort. B. en W. waren het met de in het schrijven genpemde klachten eens. Er moet verbetering komen en daarom stelde de vooi"zitter voor het stuk in handen te stellen van B. en W., die den gemeente-opzichter Bouwman zuilen opdragen een plan tot verbetering te ont- werpen. Op een vraag van den heer Vrijburg zei de burgemeester, dat de Maatschappij Nijen- burg eigenares is van den berm en dat deze is afgegraven .in het belang van de afwate- ring van den rijksstraatweg, dus voor het rijk. De heer van de Vail dirong op een spoedig prae-advies van B. en W. aan. De heer Opdam wilde het afgegraven zand weer neerwerpen. Dan moesten de be woners maar zorgen dat het overtolTige wa ter wegkwam. Het voorstel van B. en W. werd met alge- meene stemmen aangenomen. j. Aan den heer P. Vos, die op 1 Januarf zijn functie van gemeenteveldwachter neer- legt, werd op dierts verzoek tevens eervol ont- slag verleend als gemeentebode. 2. Nu binnenkort de veldwachter zijn functie vaarwel zegt, stelde de burgemeester het salaris van een opvolger aan de orde. Spr. zette uiteen, dat het niet meer aangaat, dat de nieuwe titularis andere functies daar- bij waarneemt dan die van gemeentebode. De man behoort een zoodanig salaris te genie- ten, dat hij geheel onafhankelijk kan zijn, weshalVe B. en W. voorsteld'en 1600 pips vrij wonen of 100 daarvoor, vrij uniform- kleeding en vergoeding voor een rijwiel. De Ned. Bond van Politie-ambtenaren vroeg om een toelage te willen verleenen voor het bezit van het door dien bond uitge- geven diploma. De heer Vrijburg stelde voor de rijwiel- vergoeding te schrappen. De heer van de Vail juichte het voorstel van B. en W. toe. Een politieman is niet meer geheel onafhankelijk, als hij andere baan- tjes verVullen moet om rond te komen. We rnoeten hebnen ieraand die inderdaad politie man is, maar dan ook niets anders. Spr. wenschte een salaris van 1000 - f2000, hetgeen hij noodig achtte. De- ftnetie van bode of concierge wilde spr. den pieuwen veldwachter niet meer opdragen. De vergoe ding van een rijwiel wilde spr. niet afschaf- fen, omdat toch niet geeischt mag worde'n, dat de man zijn eigen fiets gebruikt voor de gemeente. De heer Opdam wilde ook het salaris vol doende hebben, maar wenschte dat bij de .vaststelling ervan rekening wordt gehouden met het feit, dat verschillende loonen dalen. Het salaris van den nieuwen veldwachter moet dus zoo worden vastgesteld, dlat het ook naar benq^en kan. De heer Vahl vond de samenkoppel'ing van de func'ties van veldwachter en bode wel ver- dedigbaar. Desnoods zou men die van con cierge kunnen laten vervallen. De heer Sengers pleitte ook voor behoud van het bodeschap, omdat de veldwachter toch bij den weg behoort te zijxl. De heer Oielis meende dat de veldwachter ook wel bij den weg kan komen als hij geen, bode is. Met samemvoeging der beide functies kan spr. zich echter wel vereenigen. De heer van't Veer dacht ook zoo. Hij wilde het salars niet periodiek verhoogen tot 2000, maar vaststellen op-/ 1600. De voorzitter bracht hierop in stemming het al- of niet vereenigen van de functies van veldwachter en gemeentebode. Tegen schei- ding waren allep, behalve de heer v. d. Vail. De heer Vrijburg trok zijd voorstel tot schrapping van de rijwielvergoeding in. Het idee-Opdam om het salaris z6o vast te stellen, dat het naqr beneden kan, bracht verschillende tongen in beweging, maar had geen voorstel in dezen zin tot gevolg. Bezwaren werdien ingebracht tegen het schoonhouden eniz. van het raadhuis door de echtgenoote van den veldwachter. Dit zal tot gevolg hebben, zei de heer van de Vail, dat niet zij, maar haar man congierge wordt In Koedijk, St. Pancras en vele andere ge- meenten is de veldlwachter toch, ook geen1 concierge. De voorzitter had er geen bezwaar tegen om de functie van concierge aan een ander op te dragen. De heer Opdam willde dien goedkoopsten weg. De heer Maas Qeesteranus was er vo6r om de vrouw van den veldwachter tot con cierge te benoemen, omdat men dan weet wie men op oe secretaire toeiaat. De heer van de Vail vroeg of voorbeeldlen uit andere gemeeuten niets zeggen. Heeft men hier dan zooveel belangrijkers op de secre- tarie dan elders en zooveel slechtere inwo- ners? De veldwachter moet z66veel verdie- neh, dat hij dergelijke functies niet behoeft. De heer Sengers wilde giaag een kop kof- fie of tliee op de raadsvergaderingen; als de zorg daarvoor nu aan een ander komt, besjaat vrees, dat men geen koffie of thee meer krijgt. Met de stemmen van de heeren Vahl, van 't Veer, Vrijburg en van de Vail tegen werd besloten de vrouw van den veldwachter de functie van concierge op te dragen, waarop het verdere van het voorstel van B. en W. werd aangenomen met algemeene stemmen De voorzitter steldie hierop voor om aller eerst te behamdelen punt 7Voorstel van B en W. om de beharddng van den Molenweg op te dragen aan de N. V Bitumeweg. Een der heeren van die maamlooze vem nootschap was gekomen om de zaak dezer beharding nader toe te lichten wat betreft de bezwaren van publiqke aanbesteding, enz. 't Is een zaak van vertrouwen, zei de voor zitter, die beter z66 maar aan de N. V. kan worden opgedragen. - De heer van ae Vail trok dit in twijfel. In Bergen b.v. legt men in eigen beheer bitume- wegen aan, De heer Vahl had de zaak in handen der wegencommissie willen zien gesteld en ver- baasde zich er over, dat de stukken nu hier ter tafel waren zondier dat haar adtvies was gevraagd. - s De heer Opdam meende, dat de beslissing over den Molenweg al lang was gevallen en nu begint men toch weer opnieuw te onder- handeien, tcrwijl die nu gevraagdie- prijzen veel hooger zijn. De heer van de Vail verzette zich tegen het voeren van discussies voor de toeliehtin- gen zijn gegeven door den vertegenwoordiger van die N. V. Bitumeweg, Deze werd binmen gelaten, waarna de voorzitter hem uitaoodigde zijn inlichtingen te geven. De heer van Haver zette hierop uiteen, dat een asfaltweg reeds in het begin van zijn aanleg op de latere bedekking met asfalt moet worden voorbereid, omdlat zich anders allerlei bezwaren kunnen voordoen. Voor aanleg als bedoekfis eCn stoomwals noodig, die meestal niet in bezit is van ge- wone aannemers. Geeft men dien heelen aan leg aan een firma, bian kan die ook de heele risico ervan op zich nemen. Spr.'s firma zal goedkooper kunnen werken dan een andere, omdat zij alle noodige materialen heeft en dus spoedig kan beginnen met het werk, wat zeer zeker in het belang der werkvoorziening is. Alles te zamen genomen, was spr. over- tuigd dat de gemeente het beste hai'e belan- fen zal dienen, als zij de beharding van den lolemveg onderhands' opdraagt aan de N., V. Bitumeweg. De heer van't Veer vroeg of de N. V. ook de houdbaarheid van den weg garandeert. Ja, zei de heer van Haver, echter niet over tal van jaren en mits in klerae gebreken (b.v. door de hoeven van paarden ontstaan) terstond worden voorzien. Asfaltwegen kun nen) 7 k 10 jaar liggen. Spremex, waarmee men tegenwoordig begint, is nog nieuw, ech ter beter dan het tot dusver gebruikte mate- riaal (teer). Teerwegen heeft spr.'s maat schappij reeds meer dan twiratig jaren aan gelegd. De ondergrond van de door de maat schappij behandelde wegen wordt eerst in al le opzichten voldoende gemaakt. In Alkmaar behandelde zij het Doelenveld, den Wester weg en het schoolplein aan de Snaarmans- laan. Over de samenstelling van de dieklaag en den ondergrond weidde spr. nog verder uit. De voorzitter heropendle hierop de discus sies over het voorstel om de beharding van den Molenweg onderhands op te dragen aan de N. V. Bitumeweg. De heer Opdam vond 3.80 per M3 (de prijs die gevraagd wordt) zeer hoog en deed allerlei techiiische mededeelingen over .de samenstelling van wegen. Spr. was voor aanbesteding, die zeer zeker onder leiding van den gemeente-opzichter een goedkoope- ren en toch een goedeni weg kan leveren. De heer Mann had toch indertijd een begrooting voor den Kanaalweg gemaakt van 1.80 per M!. De heer Vahl zei, dat de heer Opdam zich in dezen prijs vergiste. De heer uielis wees er op, dat de heer Haver den nadruk gelegd had op de risico en als nu de weg wordt aangelegd door een ander, terwijl de Bitumeweg de spremex zal opleggen, zal deze bij een later gebrek de schuld daarvoor niet aanvaarden. De heer Opdam zag daarin geeni bezwaar. Alvorens de spremex er op te leggen, zou de N. V. den weg kumnem keuren, en ook zou men kunnen zeggen, dat er een andere be dekking kan komen. De heer v. d. Vail herinnerde er aan, dat in de vorige raadsvergadering reeds een be- sluit is genomen. Thans zijn er wat nadere toelichtingen gegeven. Gezien de mogelijk- heid van afwijzing van aansprakelijkheid door de N. V. Bitumeweg, als er bezwaren komen wanneer een ander den weg legt, zou spr. aan genoemde N. V. het heele werk wil len opdragen1, De voorzitter zette uiteen, dat het dte bedoe- ling is om alles aan de N. V. op te dragen, alls de kosten: tfiet te ved verschiiLlen met die door den gemeemte-iopziobteT geraamde. Miodh- ten er later bezwtaren komien, dan kan men altijd weer aanbesteden. De heer Van H Veer merkte op, dat er bij dezen aanleg geen controle zal zijn. De voorzitter meende, dat da N.V. geen slechiten weg zaJl aanlleggen om'dat ziji dan haar naain te grabibel zail gooien. Bovendien zal de neer Bouwmain toezieht kumien hou- den. De heer Opdam meende dat aan dc genoem de maatschappij meer vertrouwen wordt ge- sdhonken dan1 aialn den heer Bouwman Die heer Vahl was voor aanbesteding en de wethouder Bakker zei, dat toch besloten is om alles aan te besteden. De burgemeester wist dit well, inter na de uiteenzetting van den hear Van HIaver was spr. er voor om thalns een uifzondering te maken. Het voorstel omi nititl aan te besteden werd verworpen rnlet de stemmen om 'de heeren Bakkerj Van 't Veer, Opdiani, Apeldoorn, Vahl en Sengers er tegen. 3. Verzoek van P. Krbk e. a. om dloottnekj- king van her electntiteitsnet Hangs de Zan- uermoot, met cpgave van hdu aau'tai te i.'duieu ucnipuuten. 1 De cooimissiie voor het electinateitsbedriji adviseerdle om op het verzoek ai'wijzend to be- acmkken, omdat de gevraagde dooirtireikking van het electrisch nd elk jaar een belangrijk tekort zal opleveren. B. en W. stelden daar om afwijZcnde beslissing voor. De heer Van de Vail kon zich niet vereeni gen met het prae-ajdvicsi, dat zed;, dat de door- trekking miet m het bdam|g van. het G. E. B. zou zijn. Dalt belang nlu bestaai voor spr. niet, omidat het G.EjB. er is voor de gemeen te. Er is aan de Zandierstoot beboefte aan licht en het geraamde nadedl to slechts Iklain. De menschen hielbihem rechit op lidit in; en bij hunne Ihuizen. omdat de toiestand door de slootten dikwijls levensgevaaillijk is. Men dempe den put niet alls het fcalf verdtonlcen is. Spr. stelde voor well over te gaan tot dioion- trekking van hat ledectriseh net. De heer Vahl zou wel willen aiansluiteui, ale de nadeelen voor het G.E.B. geriniger waren dan de nu geraamde 3KX) vo or de aoht be- .rokken gezinnen. De heer Van 't Veer zette den' gedachten- gang der comtoissie, waarvan hij lid to, nader uiteen. Een der oniderteekenaaus van. het adres woont riiiet eens aan die Zaindersloot, hij. heeft er slechts eeni schuurtje. Als men het nu%e- dane verzoek foestaiat, zoiu men ook rnoeten uiitbreid'an naar E'gmondeinmeer en andere deelten der gemeente. Elm dit nu zou spr. pas willien, als de prijs van die electriciteit eerst weer meer aan dien mcrmalcn prijs komt. Dit zail misschien met ean half jaar zoo zijn, dlan kan misscliien de prijs op een kwartje gesteld wordten. Do heer v. d. VaU vroeg den. hear Vahl wat hij eigenliijk bedbelde. Spr. had niet goed! kunnen begrijlpen waitl die lieer Vahl voorstomd De heer Vahl amfcwoorddie, dat hij niet goed vindt den eisch der commissie voor het G.E. B., dat elk'laanigeslbten: perceell rendabdl mioet zi^u. E'en klein offer zou spr. wel willten breni- gen, maar 300 voor acht perceelen vindt hij te veel. De Voorzitter was't eens met den hr. Van 't Veer: Spr. stelde derhalve voor afwijzend te be schikken. Hiertoe werd besloten met alleen te heer Van -de Vail tegen. 4. Benoeming van vier ledbn van het Bun- verlijk Armbestuur. De vcordtiacht I'uidt: 1. P. die Jager Pz., 2. M. Mulder1. J. Schuijr 2. Mevr. C. dte VeittePersoon; 1. Mtevr. F. W. Vrijlburg'^ijip, 2. Mevr. A. van 't VeerHas; 1. Mevr. T. Greeuw—jWlinJcel, 2. A. Greeuw Jr. Den heer Van de VaU bevreemdde't, dat het Burgerlijk Armbestuur bij het opmakem van de aanbevellng niet voldoendb rekening had gehoudta met de verschiillendb organisai- ti.es. Spr. nuaakte bezwaar tegen de narnen CireeuwWinikei en A. Greeuw, omdat de om- ganlsaties, waartoe deze bebooren, er be zwaar Itlegen hebben, dat winkeliers lid1 van het. Armbestuur zijn. Spr. bevall aan de heeren Van de Kruijf, spoorwegman en Hetder,, si- garenmaiker. De heer Gielis merkte up, drit van den R.~ K. Volksbondi geen leden zijn aanbevolen, lets wat spr. wel wenschte. Van de R.JK. panfiij is .reeds een lid in het B. A., miaar waar deze partij to als een gebarsten trekpot, waarvan het oor aan den vehkeerden kanltl zit, wenschte spr. ddh Voliksbondi ook veiitegenwoordigdl. De heer Van't Veer verbaasde zich er over den naarn van: zijn vrouw op de voordradit te ziien, waar hij vtioeger zulks reedls had af- gewezea. Spr. wiUdle liever een andere voor- De heer Sengers zette tegenover dien heer Gielis uiteen, dat de bedoeling was om elke fractie vertegenwoordigd te cfoen zijn. Spr. had ook een arbeidersvrouw gewild. De Voorzitter wenschte geen debat over Idle R.-K. piartiji toe te laten. De heer Oielis willde toch nog eNen opmer- ken, dat hij1 zddx evengoed rio.amsdi aoht alls wie ook, maar dat hij, niet roomscher to dam dte Faup. De heer Vrijburg zei, dlat die voordradit an ders zou zijn geweest, als de'weaken van de Vrijz. Dent kiesvereeniging waien aangeno men. Spr. decide mede, dalt zijn vrouw beslist geen benoeming zou aanvaandten en beval voor een volgende maakaan mp/r. Veiltkamp en -den heer Krom. Gezien de miededeeHngen van de heeren van 't Veer en Vrijburg zou die Voorzitter de twee l'aatste voordrachten willen terugnemen. De heer Van de Vail wilde1 ook dte beid'e andtere terug zeniden en aan het Burgerlijk Armbestuur vragen een nieuwe voordradit op te maken:. De Voorzitter nam hierop dte heele voor dradit terug. 5. Voorstel van B. en W. om een- liantaiarti te pliaatsen aan de Rechte Hondlsbossche laan. De commissie van bijbfand voor het G.E.B. steldte voor dte gevraagde liantaam itte pl^t- sem, Waarvan dte kosten zijn geraamd op 36,50. De heyr Van de Vail wilde graag andere, mooiere lidhllpunten dan Idle gtioote dikike hou- ten palen van thans. Hij vrioeg een lantaam bij het plein voor Volkshutovesting, waar een viertal wegen bij elfcaar komt. De heer Van 't Veer zou diit toejuichen, maar ondianks dit zou hij dte.lantaam: aan die Recjite Hondybosschle ton evengoedl willien plaatsen. De Voorzitter zegde toe, het idee-Van de Valll nader te zuilen ovenwiegen, maar meen de dat de gevraagde lantaam toch ook ge- wensdht is. Conform het voorstel werd hierop z. h. st. besloten. 6. Vaststelling van een1 omitwerp^besluiit tot vestiiging van1 teen bouwverbbd! op dten grond benoodigd1 voor doorltrekking vain: de Tuiln- dorpstraat. De Voorzitter herinnerdte aan dte bespreking in dte voriige vergaderimg, waarbij besloten werd om op het perceel grond1 van den heer Opdam een bouwverbod te Iteiggen. Dte Go zondheidScomrnissite heeft hare goedkeuring hieraan verleend', zoodat nu die Raad het den betreffendle ontwerp-besluit nog dlienit goed te keuren. Spr. las -hierop dit besluit voor, De heer Sengers betreurdte het dat een1 den gelijk besluilt zou worden genomen, waar dte heer Opdam toch altijd den- grond had wiiten afstaan, Als Opdlam had1 wHlten bouwen, was bedoeid stuk grond hi Hanlg bebouwdi ge- wieest. Spr. wilde dit even vastiiggen, omaalt het hiter een R.-K. mederaaxMid betriof. De Voorzitter verzocht hierop met nader in

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6