WINTERJASSEN - f 22 - f 2?'l. tat f 45.00 Leeren Motorjekkers35-f 40 Enorme keaze KINDERJASJES cliique modellen f 277* f 35 f 45 f 55 MET LEKKERE WARME VOERINB le gaan, orndiat db zaaik al valdloenide is be- sprokea. Na gtoedikeuainig van het ontwerp- beshrit zal iedereen bezwaren kunnien inibren- n. De heer Van de Vail merkte op, dlalt die heer Sengers, imidiieai hij aindors had gestemd in de vorige vergadbring, ail deze siousalh haid kunnen voorkomen. De heer Opdam vroeg of hij eventueele op- keff'ing vaa net bouwverbod nog zou kunnien beleven. De Voorzitter amtwoorddie, dat het zail! wor- den opgeheven, zoodra de straat is doorge- trokken. De heer Opdam gaf He kennen, dat die rond piog te fcoop is, waarop de 'heer V an de Vail voorstelde de zaak aan te houden en im- tusschen nadbr overleg te plegen met den1 heer Opdam. Aldus werd besloten. (Wordt vervolgd.) UIT BROEK OP LANGENDIJK. Langendijker Qroenten Centrale. Bovengenoemde vereeniging vergaderde 23 Oct. 's middags half twee in het vergader- lokaal van het betaalkantoor alhier, onder presidium van burgemeester Slot. Tegenwoordig waren de afgevaardigden van alle aangesloten vereenigingen, behalve Schermerhorn. Ook was aanwezig de eere- voorzitter, oud-burgemeester Slot. Uit het rapport dat uitgebracht wordt over de controle van het betaalkantoor blijkt, dat er in de maand September geveild is voor een bedrag van totaal 228.512.20, waarvan voor Broek op Lanpendijk 57.619.91, St. pancras 67.419.10, St. Pancras R. K. 2955.31, Koedijk 42.197.40, Zuidl-Schar- woude 13.339.41, Zuid-Scharwoude R. K. 2.720.05, Heer Hugowaard 14.059.95, Heer-Hugowaard R. K. 9.503.80, Hensbroek 6153:85, Oterleek 307.56, de Rijp L. T. B. 3521.15, de Rijp en Omstreken 146.78, iSchermerhorn' 155, de Schermeer 5565.77. Diversen 2847.36. Hierna konit aan de orde het punt uien sorteeren. Lang reeds is de sorteering der uien ter sprake gebracht. Velen zijn er van doordrongen dat het voor onzen afzet, en de prijzen noodzakelijk is, dat er meer zorg aan dit artikel wordt besteed, en dat ook de sor teering verbeterd wordt. Dienaangaande haid het bestuur van het C. B. met enkele van de grootste uienhandelaars een vergadering belegd, en zijn tot overeen- stemming gekomen om de uien in vier soor- ten te sorteeren, zoodat dan elk veilingbe- stuur een circulaire is verzonden van den volgenden inhoud ,,Zooals wij reeds in „de Tiiinderij" van 6 Oct. hebben medegedeeld, heeft de sorteering en de verpakking der uien een punt'van overleg uitgemaakt tusschen [yertegenwoordigers onzer organisatie en den tjandel. Duidelijk is hier naar voren geko men in welke ongunstige conditie ons product verkeert bij den export, en ook van hande- laarszijde wordt het onomwonden uitgespro- ken, dat het in het belang van den handel zoowel als van de producenten moest worden geacht, indien krachtiger stappen werden ge- daan om een betere positie van dit product op de wereldmarkt te krijgen. Om hiertoe te geraken werd met algemeene stemmen de vol- gende sorteering als de meest gewenschte voorgesteld". Tot 35 m.M. „Nep", van 35 tot 43 m.M. „drielingen", van 43 tot 75 m.M. „gewone uien", boven 75 m.M. „grove uien". Onder deze sorteering worden uitsluitend gezonde uien begrepen (dus geeq schimmel, rotneu- zen, enz.) Ook behooren dubbele uien niet in deze sorteering, terwijl de uiten nimmer mo- gen zijn afgesneden, maar afgetrokken, ter wijl de partij practisch vrij moet zijn van grond of kled. De meest gewenschte verpakking was naar de meening dezer vergadering de baal-ver- pakking, mits deze balen van goede kwaliteit zijn. Wij verzoeken daarom alle veilingen. waar zaaiuien worden aangevoerd, bovengenoemde sorteering in te voeren. Het groepsbestuur is overtuigd, dat meer- dere zorg door de kweekers ten koste gelegd aan de sorteering, ruimschoots zal warden vergoed door de betere prijzen, die voor dit product op de buitenlandsche markt kunnen worden bedongen. Hiertoe is echter noodig, dat deze uien worden voorzien van het merk der organisatie, waardoor dit product kan worden onderscheiden van dat gedeelte der uit Nederland geexposeerdte uien, hetwelk buiten de veilingen om wordt verhandeld (het grootste gedeelfe uit Overflakkee en Zeeland) en niet aan de sorteering voldoet. Om dit voordeel te bereiken moeten de uien worden verkocht onder voorwaarde, dat de sorteering niet wordt veranderd, en dat zij bij export onder het merk wordt verzonden. Op een doeltreffende wijze kan dan door de vei- lings-organisatie ter bevordering van de vraag naar de speciaal gesorteerde uien op de buitenlandsche markten, in overleg met den handel reclame gemaakt worden. Naar de meening van het groepsbestuur is het alleeh op deze wijze mogelijlc tot de ge wenschte verbetering te komen, en onze uien- export tot bloei te brengen. Om den kooper de verplichting op te leggen dat hij de sortee ring niet'mag vqranderen, en bij export het veilingmerk er op achtte men algemeen onuit- voerbaar, doch over de sorteering achtt men het algemeen noodzakelijk om dat in te voe ren. Na lange bespreking werd dan ook be sloten in overleg met de' Zustervereenigingen genoemde sorteering in te voeren. Een schrij- ven was ingekomen van het Provinciaal be stuur om eventueel voorstellen op te geven voor de aanstaande algemeene vergadering. Door de leden werdlen geen voorstellen ge- daan, doch er werd opgemerkt dat bij enkele tuinders de meening bestond dat de Provin cial commissie wel kon verdwijnen, daar er zeker geen werk meer voor was. Dit werd van verschilende kanten ernstig bestreden, en het geeft dan ook wel blijk, dat zij die dat meenen niet met de werking onzer organisatie op de hoogte zijn. De laatste twee weken was het ophouden van de producten aan de veiling nagegaan naar aanleiding van een schrijven van Koop- handel en is gebleken dat het thans niet van dien aard is dat het storend werkt op den handel, zoodat 'besloten is dit punt het vol- geude voorjaar op de algemeene vergadering te behandelen. Hierna sluiting. Mej. M. Stam alhier slaagde te Amster dam voor het apoth. assistants-ex amen. UIT W1ERINGERWAARD. Dinsdagiiuddag 2 uuir vergaderde de Raad! volitaliiig onder ieidling van buigemeesiter Hai- riugihuizen, ibevens secretairis. Voorzitter heette biji de opening bijzondler weilkom den heeren Olldieolhorgh, diiaiecteur en Mensert,. ingeniieur van het Pnov. waterlei- dingsbedrijt, die ondianikB regen en, wind hier, zijn geko-men, om ons in zalke waterleiding uar dere gegevens te vensliirekken. Hientoe werd vooraf in comite gegaan. Nla lYz uur comibe werdl die vergadermg heropend en wendl eersit medegedieeld diat dd ihieer Kosher zijne benoo- ming tot wethiaudier voorloopiig heeft aange- nomen. Voorzitter wilde den wensch uitspxe- ken dat de hear Koster nog lang deze funobie tot zijn genoegen, moehit vervulfen. Dan werd dien heer Peper, die die vorige veigadiet- rirng afwieizig was alsnog de vereischte eedlen' afgenomen en als raadslid gei'ostaHleerid. Oiok den' heer H. Slikiker aills opvoigar van den heer Liimpers, werden, na'da't diens ge- lioofsbmiieven in onde waren bevondlen, de ver eischte eedlen afgenomen. Vender weaxi medle- gedteld dat door Giad. Staben was goedge- keurd' de varorden'ing pensiibenbijdirage op het beroep dbr gemeente tegen hdb besiluit van Ged. Staten over verschuldigdie bijdragen aan de wareniwet is bij Kon. besluit afwijzend be- schikt. Het gang over de uitlegging van ant. 13, 2e ilid. Dan wend1 medegedeeld, dat er plannen zijn gemaakt voor alectrifdcatie. De bedoeling is dat in een voigende vexg'adering (waarschijhlijk a.s. week) te bdiandeilen^ waarbij die heer Boom zal worden uitgenoo- digd voor toelichting. Van den Commissai'is der Koningin was de mededeeling ontvaogen, diait de heer C. Ha- ringhuizen opnieuw is 'benioeind dis Burge meester dezer gemeente. Van dien penniingmeester der Jubiieumfees>- iten was de rekenung omtvangen oyer de ge- houden feesten. Hieruiiit Meek dat er een te- kort was vah1 287.05. De Raad had' beslld- to, f 200 besdhiilkibaar te straiten voor even tueel teikont. B. en W. steTden voor on dit bedlrag te b^- talen uilb de post onvoorzien. Wethouder S'leutel stelde voor, gezien dfe wijze, waarop hier algemeen feest is gewierd, het gdheele bedrag door de gemeente te foe- tall'en. Na eenige dliscussie wiend dit voorstel met 43 stemmen aangenomen.. Voor de heeren H. Koster, P. Peper, H. Slicker en A. D. Sleutel. Van dfen heer Lumpers was bericht ontvan- gen dat hij bedankte als W van de oomm!is>- sie tot wering van schoolverzuiim. In diens pl'aa'ts werd met' 6 'tegen 1 stem' op den heer C. Balkker Gz. gekozen de heer N. Koppes. Van het oniderwijzend personeel was leen adres ingefcomeni over can ontteikttelimgscur- sus. Gevraagd wordt om teesltemmiing dit te mogein geven in een der sdhooMofcafen, vrij vuur en licht en een subsidie van 1.50 per lesuur. Op het oogenMik zijn 10' leerlinigen aangegeven, wat waarschijnlijk 12 zalli wor den. Met algemeene stemimen werd' gunstig op het adres besdhikt, terwijl een der leden nog ter sprake ibrengt ook volwassenen in die gdlegenheid te slieHlm. De voorzitter zei, dat een leeftijdgrens niet is gc.noemd. Hiierover kan altijd nog overieg wordien gepteegd met heeren onderwijkers. Hierna volgde besprlekilng waterlleiding. De bedodling van de meenderheid vain B. en W. was om reedls vandiaag een uitspraak nit te lOkken. De voorwaarden en tarieven zijh gun* stiig te noemto. De getoeente zal evtenwel cen bepaling in dte houwverordtening mioeten opne- men, dat aansl'uiting van perceelen, gellegen op minstens 40 M. van af de hoofdlleiding verpli eh tend is. Het is juist in verhand met ddze verpliidhi- ling, dht dd 'Heeren Sleutel en Bllaauboer heden nog niet hun stem aan de waterleiding wilden geven, terwijl de heer Blaauboer voor- stelde een algemeene vergadering van ingeze- fcenen te houdien, teneindd te vermamen hoe die meerderheid er over denbt. 'Na zeer breedlvoerige discussie werd hier toe met 6—1 Stem bSloten. De heer Spedts sbem'dle 'tegen. Deze te houden vergadering werd' bepadld op a.s. Maandagavond. Hierna volgdd behandeling dter begroo- ting whit zeer geruimen fi]d in beslihig nam'. AJlle 160 volgnummers werdleni ach:tereenvoT gens voorgelezen, waarbij door verschillende feden vragen werdbi gesiteld en- waarbij ook d'oor Wethoudler Sleutel mog afl' eens opmer- kingen. werdten gemaakt, vooral' wat betrof de post salaris Bupgemeester en Secretaris. Om alle dliscussies woordelijk weer te ge ven zou veel te veel mini nemeni, do'dh ten slotbe zei de voorzitter tioch verwondleird1 te zijn. dat de heer Sleutel opmehkingen maak- te, terwijl hij in B. en W. teoh geheel aiccoord1 ging om' de begrooting op deze m'anier aan den Raad voor te leggen. Het slot van dte geschtedbnis was dlalti Wet houder Sleu'tbl' eenigszins.boos 'de vergadtering verliet, zeggende, dat, wanneer hij niets mocht zeggen,, hij wel naar huis kon gaan. Na dit incident werd1 met dte behandeling doorgegaan en ten slotte werd de begrooting vastgesteld op een bedrag van 29333.43. Laatste punt der agenda! was advies jaar- wedkfe gemeenteontvanger. Dit salaris is ffians f 900 wat met 1 Jan. a.s. 1000 zou worden. Als amManiaar tier secretarie ont- vangt hij 700, plus 200 als bijdrage stu- diekosben. B. en W.. stblden voor aan Ged. Staten.' te adiviseereni. het salaris als ooitvanger te be- palen. op 500 en tevens te bepdling met ia- gang van dien dall'um het salaris als amlbbe^ naar iter secretarie te verhioogen met 4O01, zoodat het geheele salaris dan toch 1600 blijf't. Allen voor. 7 Bij: de rondvraag sprak db heer Jb. Wai- boer de wenschelijkhei'd1 uit om db hooniien aau de Noordzijde der begraafplaats te ver- planten naar. het nieuw aangblegde gedbellfe dat aan db begraafplaats zali wordien toege- voegd. De voorzitter zei, dat B. en W. hebben ge- meend die boomen daar voorloopig te moeten houden hi't belang der begraafplaats. Men zou anders een leelijk open gedbellte krijgen. Hierna volgdb sluiting. De geheele verga dering had geduurd1 van 21 tot circa 8 uur. UIT BARSINGERHORN. Mej. T. Bronder alhier slaagde te Amster dam voor het apoth. adstistents-examen. UIT ST. PANCRAS. 't Was Dinsdag een bijzondere dag voor de Chr. Jongelingsvereeniging Timotheus. Haar was namelij'k het Voorrecht van een 25-jarig bestaan geschonken en 't was dit feit, dat men- had gemeend feestelijk te moeten herdenken. Nadat eerst de gebruikelijke samenkomst in de kerk had plaats gehad, werd de eigen- lijke feestacond in het.Gemeentelijk vergader- lokaal gehouden, met allereerst -een ope- ningswoord van den eerevoorzitter, Ds. Buis- kool. Daarna volgde verslag van den seer. Jb. Madderom Pzn over het 25-jarig be. staan; waarna een opstel van den heer C. de Wit, getiteld „Der JongeJingen sieraad ia hun kracht".. 't welk met een woord van dank door broeder C. Tabak werd beloond. Na dat door 4 leden der vereeniging een samen- spraak, getiteld „Spraakgebrek of list", ten beste was gegeven, werd door den afgevaar- digde der ring, namens de vier zusterveree nigingen, een' woord van dank en waardee-' dingtot de feestvierende vereeniging ge- riclitbet geen werd gevolgd' door een opstel van den heer C. Slijker over „de Jongelings vereeniging en hare arbeid" en een verslag over bet verleden door den heer P. Madder om Nadat door den heer J. ten Hoeve nog enkele woorden over het 25-jarig bestaan werden geuit, was 't pauze en hadden: \ye gelegenheid de zeer smaakvolie versiering in oogenschouw te nemen. Na db oauz" volgde een opstel van den heer C. de Groot, „Ko- ninkrijk of Repubiibk", afgewisseld door een samenspraak van 5 heeren, getiteld, „in de rechtzaal" en een stukje van den heer G- Duif, getiteld „Jc>n bij zijn landheer te gast": waarna een stuk getiteld „Dwaallichtjes", ten beste gegeven door eenige meisjes. Een afgevaardigde van die Gereformeerde Jongelingsvereeniging voerde hiema het woord, waarna broeder C. Tabak woorden van waardeering tot Ds. Buiskool voor diens leiding richtte. Nadat Ds. Buiskool had be- dankt voor het goede slagen van den avond, werd' met een gezang de feestavond besloten. UIT SCHOORL EN GROET. Men schrijft ons Het was een goede gedachte van den Ker- keraad onzer Hervormde gemeente, om het aanbod van' den predikant, om eens bij licht- beelden te vertellen van zijn reisindrukken in Engeland, onmiddellijk aanfenemen voor de eerste Gemeentevergad'ering in dit winter- sedzocm. Zoo had! dan Dinsdag 23 Oct. j.I. deze sa menkomst in de Sohoorler kerk plaats waar behalve eigen lidniaten en catechisanten, ook alle andere belangstellenden, die hiervoor hun verlangen aan den kerkenaad kenbaar maakten, kosteloos toegang kregen. Afgewisseld met gemeenschappelijk ge zang werd een uitgezochte verzameling licht- beelden vertoond, van Groot Brittanje en zijn hoofdstad Londbni, voor deze gelegen heid natuurlijk vooral uit godsdienstig oog- punt bezien. Een gemengd! gehoor van oud en jong luisterde meer dian twee uur met onverdeelde aandacht naar al wat van dat land en volk, z'n industrie, kunst, geschiedenis en natuur lijk vooral z'n godsdienstig ieven werd ver- teld, waarbij over versohillende dezer onder- werpen telkens slechts noode wegens tijdge- brek van uitvoeriger uitwijdingen en toepas- singen uit het eigen leven moest worden af- gezien. Daar voor pog wel 'n groot aantal beschik- bare lantaarnplaten, onmogelijk meer tijd beschikbaar was, zal bij genoegzaam blijken- de belangstelling, hiervoor allicht nog weer eens een voigende avond kunnen worden be- stemd. UIT HEEMSKERK. Baron v.. Tuil'I, die deze week te Noorddionp ziilitinig had 'tier inning van h\iurpennin:gen in de Heamskerker du'inen stbllde al zijn pach- ters in db gelegenheid eene circulaire te on- derteekenen gericht aan onze voliksvertegen- woordli'gers, inhoudbndb, dat fazanlten, nibt tot schadelij'k wild behooren. Dit naar aanileidimg der a.s behandelinig der Jachtwetherziening. Enkeile zagen diaarin een soort dwang uiit- oefenen, wamdloor nog het meest db ondbrtee- 'kenaars-huiurders db dupe van kunnen wor den daar. het toch voidloende belkend is dlalt be^ d'oeld gevo'gblte zeer vemielbnd in onze diii- nen optreedt. Gelheel vrij gaat dan o.i. de stbller dbzer circulaire ook niet uit. Woensdag 'is in het patronaatsgebouw db reeds lang te voren aangefcondigde ver- koopinig van een deel der vaste goederen der R.K. kerk alhier, bestaande uit een boerdlerij met aanhoorighedbn ter 'grootte van' mim 9 H.A. gehoudbn. Het heeft ons bevreemdl dat de kerk zidh ontdoen ging van eenig barer tobbehoorend vast goed' en dit goed gekocht in dbn gouden tijd! (enkele jaren terug) brachltl niog meer dan teen, maar bdjl ongeluk was db kerk kooper zelf Heel' veel' ammo was er dus niet. UIT HEEMSKERK. In sirijd met de wettelijke voorschriften is de raadl der gemeente Heemskerk 36 uur van te voren opgeroepen ter openbare Verga dering op hedenavomd). De vrijzinnige raadlsfractie heeft tegen deze belegging protest aangeteekend op grond dat een d'er gemeente-ambtenaren in wiens huis roodlvonk heerscht zich nog da- gelijks op het gemeentehuis bevindt en er zeer veel kan® bestaat daard'oor dp besmet- ting in dat gebouw over te brengen. Adressanten geven' te kennen dlat h.i. eerst het gebouw behoorde ontsmet te worden Zoolang dit niet geschiedt zal bovenge noemde fractie niet meer ten raadhuize ver- schijnjen. (Herplaatsing wegens onduidelijkheid van onzed correspondent. UIT BERGEN. De Woensdag in deze gemeente gehouden tollecte ten behoeve van het Ned. Roode Kruis, heeft in totaal opgebracht de som van 107.33. UIT HOORN. Als opvolger van den heer Ooms is de heer Boldingh, boekhouder aan de melkfa- briek „Friso benoemd tot waaro. directeur der inrichting. Marktbericbten Staten-Geweraal. TWEEDE KAMER. In de vergadering van gister werd voort- gegaan met het wetsontwerp tot vaststelling van de sterkte en samenstelling der zeemacht en aapleg van steunpunten en versterkingen in Ned.-lndie (Vlootwet 1924). In onze tele- grammen van gister publiceerden wij reeds in 't kort de redevoeringen van min. ae G'raaff en min. Colijn. De volgendb snreker was de minister van buitenlandsche zaken. Deze kon zich in veel vereenigen met de redevoeringen van de hee ren Nolens, Schokking, Rutgers e.a. (Ge- lach) en hij zal de heeren Hugenholtz en van Ravesteijn niet volgen in hun beschou- wingen van initernationaien en strategischen aard. (Gelach). Spr. kwam er tegen op, dat dit stelsel zou ingaan tegen het stelsel van Washington en van den Volkenbond. Wanneer een land neutraal wil blijven, dan heeft het de verplichting die neutraliteit daad- werkelijk te verdedigen. Ontkent db heer Marchant die verplichting? De fout van den heer van Ravesteijn is dat hij de zaak niet stelt in het kader van de neu traliteit maar hij ziet alleen groote conflicten. Ten slotte v.erdedigde spr. de opvatting dat dit on twerp niet ingaat tegen den Volken bond. Een Nederlandsche strijdknacht zal onmis- |baar zijn: Geen plan tot beperking van be- wapening slaagt, als het niet algemeen wordt aanvaard. Men kan dat niet meenen. Er zijn nog Staten, die geen grondslag genoeg vin- den om tot beperking over te gaan en die nog garantie wenschten. Laat Nederland daar om aan den voprzichtigen kant blijven. Men moet den Volkenbond geen verwijt er |van maken, dat hij niet'meer kan. Hij kan niet meer dan de Staten, die hem samenstel- len, willen. De Volkenbond is een vorm, die de proef der tijden zal moeten aoorstaan. De conferentie van Washington behande- lend, zegt spr. dat de Vlootwet valt binnen de bepalingen van deze conferentie. De Voorzitter stelde voor heden om elf uur aan te vangen, ten einde's middags de eind- stemming te houden. Voorts om Woensdag de interpellatie-Boon op een dag af te doen. Hierna replieken. De heer Dresselhuys (V. B.) was niet tevreden. De Regeering heeft vele vragen niet beantwoord Spr. herhaalt er vele van vroeg daarna wat de Regeering zegt van het bericht omtrent de conferentie te Geneve in zake de vlootbeperking. Is de Regeering uitgenoodigd? 1 Minister van Karnebeek zeide, dat die con ferentie betreft de uitvoering van de confe rentie van Washington, ook voor de Staten, die daarbij geen partij zijn. De Regeering is uitgenoodigd. De heer Dresselhuys (V. B.) begreep met dat de Regeering hiervan geen mededeeling deed en niet zelf voorstelde de belasting uit fcc stellen De heer Hugenholtz (V. D.) constateerde, dat de heer Nolens geen woord over de Vlootwet sprak en dat de Regeering tal van vragen en opmerkingen liet rusten. Spr. pro- testeerde daar tegen. De Regeering heeft er op gewezen dat wij zeer ten achter zijn. Men schijnt ons dat toen niet'heel erg kwalijk te hebben genomen. En nu moet dit ongelukkige Sruts-vlootje de groote taak vervullen die de linister van Buitenlandsche Zaken breed heeft geschilderd. Spr. had geen lust alle vragen te herhalen die hij heeft gesteld, want hij vreest toch geen antwoord te zullen krij gen. De heer Marchant (V. D.) betoogdte dat het recht vorderingen heeft gemaakt en dat zelfs de groote mogendheden zich zelfs scha- men om het recht te schaden. Spr. meende dat de positie tusschen de 'klei ne en de groote mogendheden is veranderd en dat daarom het hof van Loder meer preven tieve macht heeft dlan een paar kanonnen. Vervolgens kwam spr. op verschillende punten nog weder terug-, omuat het antwoord onbevredigend was. De vergadering werd verdaagd tot heden een uur. ALKMAAR, 26 Oct. 1923. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 0110 H.L. Tarwe 9f 12.25, Rogge 9.50—/ 10, Gerst 8.50, id. Chev. 10— v 11.75, Haver 8—/ 10.75, Paardenboo- nm 1112, Bruine booneni 55, Dui- ven boonen 20, Rood) Mosterdzaadl 38, Karwijzaadi 129, Blauw Maanzaad 44 tot 46, Groene Erwten kleine 21—/ 23, groote 20—/ 30, grauwe 43—/ 52, vale 30—/ 41 per 100 kilo. ALKMAAR, 26 Oct 1923. Op de hed'en gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 145 stapels wegende 130.000 kilogrammen. Eabriekskaas': kleine met rijksm. 50, zonder rijksmerk 47, Commissiekaas met rijksmerk 52.50. Boerenkaas: kleine met rijksmerk 52, zondier rijksmerk 48, commissiekaas met rijksmerk 49. Handel matig. BROEK O'P LANGENDIJK, 25 Oct. '23. Bloemkcoi le soort f Af 10 p. 100 at. Bloemkool 2e soort 0.60—/ 3.80 p. 100 stuks; Wortelen 2.50—3.30; Rhode koo'l le soont 3.30—/ 5; Roode kool 2e soort 1.50—/ 3Gele kool le soort 3—/ 4.20 Gelb kool 2e soont 1.80-/ 2.80'; Wittb kooi le soort 0.701Wittb kool 2e soort 0.50—/ 0.60; Uien 7—/ 9.10; Drielin- gen 9—/ 11.20; Nbp 12.70—/ 13; Bib- ten 3.50—/ 4.20; Rapem 1.50—/ 2.60; Schotsche muizen. 7Bravo 3.40, 'allies p. 100 K.G. Aanvoer: 10000 stuks BloeimlkooT, 15400' "K.G. Woiv telen, 76100 KG. Roodb kool, 20800 K.G. Gble kool, 93800 KG. Wltte kool, 35572 KG. Uien, 4115 K.G. Bteten, 2800 "KG, Rapen, 1625 KG. Aardappelen. NOORDSCHA'RWOUDE, 25 Oct. 1923. SchicltSche jmuiizen 6.80; Sperciieboonien 14—15-70; G we uien 7.70—/ 8.60; Drielingan 10.10—/ 10.90; Gelb nep 10.80-/ 13.70; Peen 2.20-/ 2.90; Krofen 3—/ 3.70; Rhode kool 1.70— 4.30; WMite kool 0.70^-/ 1.20; Gele kool 1.70—/ 4.70, alles p. 100 KG.; Bloemik. le sooht 4.60—/ 5.10 p. 100 afc.2e soort 0.70—/ 1.50 p. 100 st Aanvoer op 24 Oct 700 K.G. Aard'appelen, 7200 KG. Grove uien, 31000 K.G. Peen, 50000 KG. Roode kool, 107000 KG. Witte kool, 25700' KG. Gele kool, 2200- stuks Bloemkool. BOVE NtKARSP E L, 25 Oct. 1923. VeHiing „de Tu'in'bouw". Heden besifeedldb men voor: BloemJkool I 4.508.25Bloemkool1 II 2—/ 3.25; Bloemkool III f 0.751.50; Roodb kool 2-/ 2.90; Wittb kohl 0.90— 1.20; Gele kool 1.90^-/ 2.60, Uien 4— 4.30; Dribl'inigeni 4.501—5.50'; Nbp 5.75—/ 6.50; Bieten 20-/ 24.50; Klbine 5f 7.25Slaboonen 3.50 4.80; Bon'te aardappelen 3.'40f 3.70; Blauwe aandappelbn 3.30f 3.60. WARMENHUIZEN, 25 Obt. 1923,. Roodb kool 1.80f 3.50; Witte kool 0.90—1Uien 7.70-/ 8.20; Nep 12.70-13.70; Drielingen 10.70^- 11.20; Peen 2.30—/ 2.50. Aanvoer 12475 K.G. Roodb kool, 41500 KG. Witte kool, 2O0'5 K.G. Uien, 495 KG.. Nbp, 6350 K.G. Peen. ,ZeetJjdmgeK STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Koningin der Nederlanden (uitr.) vertr. 24 Oct. v. Genua. Roepat arr. 25 Oct. v. Hamb. te Bremen. KON. NED. STB. MIJ. Aurora 'arr. 25 Oct. v. Barcelona te Amst Bacchus, arr. 24 Oct. v.d Middell. Zee te Amst. Clio arr. 24 Oct. v. Samos te Smirna. Hector vertr. 24 Oct. v. Constantza n. Ga- latz. Oberon arr. 25 Oct. v. Amst. te Rotterdam. Theseus air. 25 Oct. v. Amsterdam te Rett. Venus vertr. 24 Oct. v. Genua n. Livorno. Vulcanus vertr. 24 Oct. v. Algiers n. Amst. Erato arr. 25 Oct. v. Bordeaux te Amst. KON. HOL'L. LLOYD. Gelria (thuisr.) vertr. 23 Oct. v. Janeiro. Orania (uitr.) vertr. 23 Oct. v. Santos. Zaanland (thuisr.) vertr. 24 Oct. v. Las Palm as. KON. WEST IND. MAILD. Almelo v. Antw. n. Chili arr. 25 Oct te Antwerpen. Benoekom vertr. 23 Oct. v Corral n. Talca- huano. Breda arr. 23 Oct. v. Coquimbo te Valparai so. Oran'je Nassau vertr. 24 Oct. v. Barbados n Plymouth. HOLLAND AMERIKA LIJN. Burgerdijk arr. 25 Oct. v. Baltimore te Rott. Edam v. Rott. n. N.-Orleans arr. 25 Oct. te Goruna. HOLLAND OO'ST AFRIKA LIJN. Nijkerk thuisr.) arr. 25 Oct. te Antwerpen Rijperkerk (thuisr.) arr. 24 Oct. te Kilindini. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN Hoogkerk (uitr.) arr. 24 Oct. te P.-Said. Koudtekerk (thuisr.) vertr. 24 Oct. v. Port Said. Meerkerk arr. 25 Oct. v. Rott. te Hamb. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Oud'erkerk (uitr.) vertr. 25 Oct. v. Shanghae. Zosma (uitr.) vertr. 24 Oct. v. Port Said. Kertosono (thuisr.) vertr. 23 Oct v. Singap. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Enggano thuisr.) vertr. 24 Oct. v. Lagos. Saturnus (thuisr.) vertr. 20 Oct. v. Freetown n. Conakry. ROTTERD. LLOYD- Anjer (uitr.) vertr. 24 Oct. v. P.-Said. Medan (thuisr.) arr. 24 Oct. te Marseille. Tabanan (thuisr.) vertr. 25 Oct. v. Sabang. JEKKERS" SPAANDER Co.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 7