Ingezonden Stukken. 20 November de materialem voor de seinen, met het oog op de a.s. stormen, er zullea zijn. De voorzitter verzocht eenig ged-uild. Er kunacn, doch er moeten geea semen ge- gevaa warden. De rekaiing werdl hierop met em van dank aan de commistsie zonder hoofdelij- ke stemmen vastgesteld. Aan die orde kwam herop het opmaken van eeu aanbeveling voor twee Hoogheem- raden, tengevolge van de periodieke aftre- ding op 1 Jauuari 1924 van die heieiren H. K osier Kz. en C. Oortman Berlings. De heer Breebaart betreurde hot, dat men dfc vorigje maal in hoofd'zaak de politieke richiing op d'en voorgrond had gesteld. Spr. wist, dat aanvankelijk op grond van politick, overeenkomsten waxen aaugegiaan, doch spr. wil bij het vervullen van plaat&eh van afrre- dcndeu niet uitsiluitend' op de politieke rich- ting letten. De persoonl'ijke bekwaamheid dliende ook in. aanmCrking.te wordleu geno- mcn. Het bdiartigen van de belangen van het Waterschap vorderde dit z i. De heer dc Boer wees er op, diat het college in zijn tooivmalige samettstelling invloed had ui tgeodcud op de keuze van ifc te kiezem per sonen. Spr. hoopte, dat dit in de toekomst met meer zal plaats hebben. De voorzitter zeide, dat het dagelijksch be stuur nimmer besloot invloed uiit te oefenen. Dat het door personen uit het' college was geschied, was iets andere, maar zij spraken aan als persoon. Alllereerst kwam hierop het opmaken van de aanbeveling in de vacature H. Koster Kz. aan de orde. Met 15 stemmen., tegen 2 stemmen op den heer Oortman Gerlings en 1 stem op den heer Edel', werd besloten, den heer H. Kos ter Kz., aftredend, als No. 1 op die aanbeve ling te plaatsen. Dc heer J. Edel, als oudlste in jaren, zal, na herstemming tusachcn de heeren J. Edel en P. Groot, als No. 2 op de lijst geplaatst wordm, aangezien beiden bij de herstem ming 8 stemmen bekwamen. Als No 3 van dcfee aanbeveling zal de heer P. Groot Jz. fungeeren. Besloten werd met 15 stemmen in de vaca ture C. Oortman Gerlings den aftrcdendie als No 1 op de aanbeveling te plaatsen. No. 2 van deze aanbeveling zal de heer K. Breebaart zijn en No. 3 de heer D. de Boer Dz. De vergadlering werd hierop gesloten. 0 emeu yd Nieuws R.-K. LANDiBOUWWINTER'SCHOOL TE RDER'MOND. Gister heeft de opening van de R. K. Landbomvwinterschool te Roermond plaats gdhad. Daartoe haddein zicih in een clier So- kalen van het gebouw, dat door d'en Lim- burgschen Landi- en Tuin'bdiuwtbond is aan- gekocht en tot schoolgebouw is ingeridht, vele genoodigden, waaronder eeni groot aan- tal autoriteiten van rijk, provincie en gemeen- te, geestelijken, vertegenwoordigers van ver schillende organise ties op landbouwge'bied1, de d'irccteur en leeraren en leeitingen ver- eenigd. In zijn welkomsrede herilnnerde de voor zitter van den Limb. Land- en Tuinbonw- bond, de heer J. Th. Verheggen, aan al het- geon. reeds door dezen bond voor den Iim- burgschen landbouwer en tuinbouwer is tot stand gebracht; hij noemde dezen dag een schoonen dag, nu de door vdlen zoo Jang ge- koesterde wensch in vervulling zal gajan, de wensch, omi naast het vaikonderwijs, dat de verbetering der stoffelijlca bdl'angen der landbouwers beoogi, ook de geestelijka be langen van hen behartigd te zien. Daar. door de bijzondere o msfamdigheden de minister vain bininlenlandsdie zaken aan zijn voornemen om zel'f die nieuwe school te komen oipenen geen gevolg heeft kunnen ge- yen, had mgr. dr. Manmeno, vicaris-generaa 1 in het bisdom Roer'mond, zich gaatne bereid verklaard d'it op zich te nemen. het groene kruis. De voorzitter, dr. J. Ph. Elias van Rot terdam, heeft gistermorgen in de societeit van-de Rotterdamsche Diergaarde, de 26ste algcmeene vergadering van de Zuid-Hol- landsclie vereeniging Het Groene Kruis ge- opend met een uitvoerige openingsrede. Het jaarverslag en de rekening en verant- woording werden goedgekeurd waarna uit- voedige gedachtenwisseiing over vele vraag- punten volgdie. Aan het jaarverslag is het volgenide ont- leend: Wanneer wiji een blik terugwerpen op het afgeloopen jaar, en daarbij een vergelijking trekken met het eind der eeuwenperiode van volksonwetendheid op hygienisch gebied en gebrekkige huisverpleging, 23 jaar geleden afgesloten, dan valt het ons op tot welk een ommekeer op sanitair gebied het begroenen van de ZuidTiollandsche bevolking nu al heeft geleid. Voorzeker, de t ommekeer is groot, wanneer wij het,oog slaan op de ten minste 120 magazijnen, het groote aantal wijkzusters, onzen provincialen ontsmettings- dienst, onze cursnssen in zuigelingen- en kraamvrouwenverpleging, ons zooeven tot stand gekomen ziekentransport voor de meer dan 50 om Rotterdam gelegen gemeenten, ons deel in de tuberculosebestrijding en uit- zending van kinderen naar gezondheidskolo- nies, zoomede op onze voorziening van huis- zorg, om andere punten van ons program- ma buiten beschouwing te laten. Het aantal afdeelingen bleef stationnair. De wijkverpleging vindt hi de afdeelingen meer en meer invoering. Het hoofdbestuur geeft afdeelingen, die nog geen zuster ter be- schikking hebben, in overweging zich ernstig af te vragen of, zoo het aantal zielen.in hare gemeente te gering is om de aanstelling van een zuster te rechtvaardigen, het niet moge- lijk Zou zijn, in combinatie met omliggende afdeelingen wijkverpleging inte voeren. Gevolg gevende aan het verzoek van het hoofdbestuur, de regeling van het zieken transport districtsgewijze tot oplossing te brengen, is het dte betreffende commissie, dank zij de medewerking van den directeur- gencraal der posterijen en telegrafie en van den wethouder van maatschappelijk hulpbe- toon te Rotterdam, mogen gelukken een re geling te treffen voor meer dan 50 gemeen ten, die voor het laten verplegen van hun1 zie- ken in ziekenhuizen, op Rotterdam zijn aan- gewezen. Omvat deze dienst dus nog slechts een deel der Zuid-Holl. gemeenten, de ont- smetdngsdlenst strekt zijn werkzaamheden reedis uit tot zoo goed als alle gemeenten, de groote steden met eigen ontsmettings- dienst viitgezonderd In 1922 kwamen in: 168 aanivragen om ontsmetting of reiniging, als: van gemeenten 90, afd. Groene Kruis of t. b. C. bestrijding 44, particulieren 31, de- partement van marine 2, ziekemhuis 1. In totaal bedraagt het aantal huisontsmettin- gen 111 en het aantal ovenontsmettingen 126, of te zamen 237. Het is het voortdurend streven van het hoofdbestuur, den achterstand, waarin het platteland zich ten opzichte van de volksge- zondheid, vergeleken bij de groote steden, be- vindt, allengs geringer te doen zijn. Aan de afdeelingsbesturen is het, het hoofdbestuur daarbij met atte te hunner beschikking staan- de krachten te steunen. Uit het verslag van de ontsmettings-com- missie blijkt dat het nadeelig sald'o van de bedrijfsrekening over '22 bedraagt 1991.66. Van de besturen van 118 gemeenten kwam bericht in van het besluit tot toetreding tot dezen dienst. AFSCHE-ID VAN Mr. HEYNSIUS. De Rotterdamsche gemeenteraad is gister- avond in 'buitengewone vergadering bijeen gekomen, om afsciheid te nemen van den af- getreden secretaris der gemeente, mr. A. H. J. Heynsius. HET TAXIBEDRIJF TE AMSTERDAM. Hgt bestuur van de Chauffeursvereeniging ..Bewust Streven" heeft een brief gericht tot den wethouder van arbeidszaken, waarin wordt geklaagd over de keuringsmaatrege- len voor de taxi's ingesteld door B. en W. en de daardoor veroorzaakte inkrimping van het wagenpark, vooral in het z.g.n. kleinbe- drijf. Dientengevolge zijn ongeveer een 90 taxi-dhauffeurs zonder arbeidsmiddel en dus zonder employ en daarom verwachten deze chauffeurs, dat B. en W. tegen deze gedwon- gen werklposheid maatregelen zal nemen. De meening van de chauffeurs is dat zij door de gemeente op wachtgeld dienen te worden gesteld of althans in overleg met den wethouder Vos, door de crisis-oommissie als crisis-werkloozen in de ondersteuning behoo> ren te vorden opgenomen. Wij spraken wethouder Wierdels over de door de stakende chauffeurs tot hem gerichte telegrammen en brieven, doch wethouder Wierdels decide ons mede, dat hij niet recht- streeks betrokken is bij de regelmgen voor het taxi-bedrijf. DE POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. Naar de Tel. vemeemt, zal minister Van Swaay een „zeer uitvoerig communique" aan de pers verstrekken over dea postcheque- cn giro-dienst. De gegevens zijn door hem reeds ter bewerking verstrekt en vandaag of mor- gen kan de publicatie worden tegemOet ge- zien. KORTE BERICHTEN,. Te Rocmiond is gisteren de ongehuwde werkmrni H. Cox uit MaasnM bij. het bagge- ren van grhut in den Roer gtvallen cn ver- dronkfen. Te Sellingai (Or.) zijn gistemacht 2 Duitschcrs aangehoudea, die een partij eie- ran, 3 schapevachten en 6 hazen, alsmede een 50-tai flesschen sterken drank (spriet) uit Duitschland liadden gesmokkeld. De Protestantein te Utrecht hebben gis- tcravond in een vijftal druk beziochte bijeen- lcdmsten de kerkhervonning herdladit. De op- komst :n de Jacobskerk, waar een geiefor- meerd en een hervormd predikant sprakeu, was zelfs overweldigend. De Haagsche vrijzinnige federatie (vrij- zinnig-hervormden, Evang.-Lutherschen, Re- monstranten, Doopsgezinden, Nederl. Pro- testantenbond) heeft gisteravond in de met grocn en chrysanten versierde Luthersche kerfc dca hervorijiiugsdag gevierd. Er Was zeer veel belangsteliing. Rechtzaken. RIJWIELDIEFST ALLEN. Voor de rechtbank te Amsterdam stond gisteir tcrecht een 22-jarig jongmeuscli, die in de maandten Jul! en Augustus op verschil- lende plaatsen rijwielen had weggenomen. Beklaagde bekende. Hij wist niet, waarom liij het heeft gedaan, maar hiji werd er toe aan- gezet door een zelceren M. Door geneeskun- •digen is beklaagd'e onderzocbt. Hij is een acbtcrlijk jongmensch, dat gemakkelijk is over ie halen; hiji is wat men nocmt een de- pielc psychopaat. Door het O. M., waargenomen door mr. Reyliingh, werd er op gewezen, diat beklaagde in een gesticht heeft d'oorgebracht. Dit in aanmerking ncmende, eischte de offi- cier een lichte straf en vroeg veroordeelmg tot 5 maanden gevangenisstraf DE RELLETJES TE KATWIJK. Men herinnert zich, dat er op Zondag 9 September den dag voorafgaande aan de ju- bileumfeesten te Katwijk, sodalistisohe jeugd- groepen door Katwijk zijn getrokken. Ver- sahillende kinderen, die van deze groepen deel uitmaakten, zijn door inwoners van Kat wijk min of meer mishandeld. Tegen gistermiddag waren voor het Leid- sche kantongerecht gedagvaard twee leiders van deze groepen, n.l. M. J. G. en J. H. R ter zake van het zonder vergunning van B. en W. houden van een optocht. Beklaagden waren niet verschenen. Als getuige werd gehoord de heer J. F. B., commies bij de posterijen te Katwijk, die verklaarde, in tegenstelling met zijn eenigen tijd geleden voor de politie te Katwijk afge- legde verklaring, dat hij in het doortrekken van deze groepen geen optocht kon zien. De kinderen waren voorzien van vlagge- tjes en in iedere groep werd een groote vlag meegedragen, waarop de plaats der afdeeling vermeld stond. Zij trokken niet als een geheel door het dorp, maar in groepen van 25 of 50 el ordelijk. De kantonrechter merkte op, dat ook hij van meening is dat als er groepjes van 25 personen geheel los van elkander door het dorp getrokken zijn, men dit niet bepaald als een optocht moest beschouwen. De ambtenaar van het O.M., mr. van der Elst, zeide, afgaande op de verklaring van den getuige, dat hier twijfel bestond of men al of niet met een optocht te doen had. Hij zeide dan ook een eisch te zullen aoh- terwege laten en de zaak geheel te willen overlaten aan het oordeel van den kanton rechter. Deze zal op 14 November uitspraak doen. XtEKst eii WftenscStRppeu KAMERMUZIEK-AVOND. Voor den eersten Kamennuziek-avond in dit seizoen was het hier weibekendo Concertge- bohwsextet gevraagd, gevormd door de hee ren Jaap Spaandennan, die de plaats van Evert Comelis heeft ingeuomm', Nic. Klasen, G. Blanchard, Willem Brohm, H. Tak en J. S. de Groen. Buitendien had men voor de uitvocrihg der „Kammersymphonie" van Wolf-Ferrari de medewerking vcrkuegen van de heeren Ferd. Helmann, P. Kramer (viool), J. Kerklioff (altviool), Marix Loeveusbhu (eel) en H. Strips (contrabas). De stukken v66r de pauze gespeeld kwiritet voor fluit, hobo, viool, violoncel en piano van Friedetaann Bach, een der be- roemdste en meest bekende zonen van Jo- liann Scbasti'aan1; Sonate van Lotti, voor fluit, violoncel en piano en het trio op. 11 van Beethoven, met dat overbekende tliema waarop hij variaties schreef voor piano, kla- rhiet en fagot waren alle van eeuvoudigen inhoud, zonder inspanning kon mem van die melodieuse muziek gemieten, en door de voor- treffelijike voordracht ervan de verschillende partijen gemakkelijk in zich opnemen (Spaan- d'erman is een waardig opvoiger van Come lis) Anders was het met het werk van Wolf-Ferrari (Ferrari is de naam zijner tnoe- der, die hij aan den naam Wolf toevoegde). Voomamelijk het laatste, vierdle deel zou men nicer moeten hooren om het beter te kunnen waardeeren. Beter gaat het met het Ad'agio en met het Vivace con Spirito, d'aarin heeft men mclod'ieen die onmiddellijk aanspreken. 't Lijlot ons een waagstuk om zulk een nummer zonder dirigent uit te voeren, elf personen' vormen toch een klein orlcest, en men ging af op een enkele handbeweging van den pianist cn een gebaar van violist Helmann. Dat niettegenstaande. het outbroken van een 1 cider de uitvoering er van voortreffdijk slaagnle, pleit voor de kunsrenaars. die het ten gehoore brachten. Hun prestatie werd zeer gewaardeerd1 en meermafen, ook bij de andere nummers, werden zij teruggeroepen, A. K. Buiten veratilwoordelijhheid van de Redac- tie. De opname in deze rubrlek bewijst geerts- zins dat de redactie er mede insiemt.) Egmond aan Zee, 30 October 1923. Geachte Redactie! Sedert 1 September j.l. ben ik inwoner van Egmond aan Zee. Aan mijn Ihuiswaardin gaf ik het voornemen te kennen, mij te zullen abonneeren op de „Alkmaansche Courant", om daardoor op de hoogte te komen van het nieuws uit deze omgeving. Had ik dit ter- stond gedaan, dan was mij daardoor eerder onder de oogen gekomen het ingezonden stuk van.,JEenige leerlkrachten der O. L School te Egmond aan Zee" in het nummer van 27 October j.l. Mag ik naar aanleiding daarvan nog iets zeggen? Het doet mij genoegen, dat het stuk is in gezonden door „Eenige leerkrachten" en niet alle. Ik weet, dat er onder hen zijn, die niet zoo overtuigd zijn vaq de algenoegzaamheid der openbare school, dat zij er zidh toe wil len leenen, verschillende handelingen van de voorstanders der bijzondere school opzette- lijk in een ongunstig daglicht te stellen. Nu vraag iic niet een plaats voor een schrij- ven, om de Chr. Sdhool te Egmond aan Zee te verdedigen tegen den aanval van „Eenige leerkradhten". De inkleeding van hun stuk teekent voldoende de strekking. Zij weten te goed, dat de zaak zich anders heeft toegedra- gen, dan zij' willen doen voorkomen- 't Is awaas, zidii te verweren 'tegen een vijand, die zidh verschuilt achter eene ohderteeke- ryng als „Eenige leerkrachten". Onder uwe lezers zijn echter stellig ook voorstanders der Chr. School te Egmond aan Zee, die zich bdlaugstelfend heb afgevraagd, wat dlen „Enkele leerkrachten" de gelegenheid gaf hun stuk ter plaatsing aan te bieden. Gaarnc is ondergercekende bereidl, indien gewenscht in 'het bijzijn van getuigen, waar- voor zelfs de „Enkele leerkrachten" mogen fungeeren, als zij dit verlangen onder overlegging van" afschriften der gevoerde correspondentie, de juiste toedradht mede te deelen. In verband hiermee kan dienen, dat •ik elken Woensdagmiddag van 24 uur te spreken ben voor zaken, het onderwijs betref fende in Ihet gebouw der school. U beleefd dankzeggend voor de verleeride plaatsruhnte, Geachte Redactie, Uw dw. dn., J. PRONK, hoofd der Chr. School te Egmond aan Zee. Mijnheer dte Redacteur, Tk zou graag het volgende onder de aan- dlacht willen brengen van uw lezers, naar aanleiding van het stukje over de gebrekkige tijdaanwijzing, in het nummer van 31 Octo ber. Zou het niet mogelijk zijn, om hier in Alk- maar een stel'sel in te voeren, wat in. verschil lende gemeenten al wordt toegepast, n.l.op verschiflende punten in d!e stad en de buiten-' wij'ken electrische klokken te plaatsen die alle synchroon loopen, en bediend worden door een z.g. moederklok? De aanleg zal be- trekkel'ij'lc duur zijn, maar openbare gebou- wen en scholen zoud'en odk kunnen worden aangesloten op het klokkennet. In1 enkele gemeenten kunnen ook particulieren' een aan- sluiting krijgen, van wel'ke mogelijikheid door vele fabrieken, banldnsteffingen en' kantoren dan ook een druk gebrui'k wordt gemaalct. De kostm- worden op dte manlier ook ved minder, daar deze dan over vele beurzen verd eeld zou den worden. Als een dergelijke inrichtihg hier in' Alk- maar tot stand zou komen, dan zoudeti alle inwoners er mede ged'iend1 zijn. Ook zou ATkmaar zoo langzamethand een wercldstad wordeneen tractor-tram met een echte bel, een fontein, electrische klok ken Alkmaar, 31 October 1923. W. G. E. Geachte Redlactie. Beleefd! verzoeken wi] een plaatsje in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat onzen dank. EEN MODERN WETHOUDER? Het bestuur der Muziekvereeniging „Auro- ra", is de mefcrderheid van den raad van Koedijk dankbaar voor het tuestaan van de door ons gevraagdte subsidie, doch Is ver- wonderd over de houding van wethouder W. de Glus en wel over het volgende: Ten eer- ste noande weth. de Geus het geen kunst hetgeen de vereeniging prestecrt, iedereen kan zoo maar meedoen; terwijl hij. toch weet dat genoemde vereeniging met flinke prijzen uit de wedstrijden komt. Hoe beziet weth. de Geus de beoordeelaars der muziek? Dfenkt hij soms dat ze de prijzen maar .zoo uitdeelen? Och kom! Wat is hij eigenlijk voor kenner van kunst in't algemeen en van muziek in het bijzon- der? Want hij. was het toch die op de slot- repetitie (die gehouden werd voor het natio- naal ooncours te Utrecht) zijn verwondering uiitsprak over de moote muziek die wij gaven en over de zware stukken dte wij volgens hem zoo goed tot hun recht deden korrten. Hij zegt ook dat er geen liefhebberii voor dte muziekvereeniging is, en spreekt daarbij uit eigen ervaring. Mogen wij hem even her- inneren dat dit zoowat 25 jaren geleden is, dat hij lid van de Vereeniging was. Wil hij dien tijd vergelijken met thans? Er is sindsdien veel veranderd mijnheer de Geus, zoo langzamerhand! zijn dte verkeerde elementen er uitgeraakt, die of het met geen mogelijkheid konden leeren, of wier kunstge- voel te hoog boven ons stond'. Jaeen mensch kan gekke sprongen ma- ken1 als het om de dubbeltjes gaat. Maar wanneer wij iets presteeren voor de gemeen te, dan denkdn wij niet eerst aan de dubbel tjes. Ten tweede, dat kindieren van ondersteun- de ouders lid zijn van „Aurora" vond hij te bar, want dan werden ze, wanneer de subsi die werd toegestaan dubbel gesteund. Dit heeft ons vreeselijk geschokt, en wat voor re- dteneering is het, 't eene heeft met It andere toch niets uit te staan. Weet de Geus wel dat groote mannen in de muziekwereld hun oor- sprong hebben gevonden in een vereeniging als Aurora". En ziet eens op uw eigen plants, van daaruit is een lid van Aurora" de wereld in gegaan die zijn brood ten voile verdient met dte muziek, en dat was, de Geus, een kind van ondersteunde ouders. Er zijn ook in onze gemeente manen die een flink deel van hun inkomen verdienen met de mu ziek, en dif zijn alien leden en oud-leden van „Aurora". Is dit te misgunnen? En Edelachtbare heer de Geus wij 'hadden niet kunnen denken dat u dergelijke woor- den: zou gebruiken daar gij toch vele jaren adm.-armbestuurder zijt geweest. Hebt u niet meer gevoel opgedaan voor arme nood- lijdende kinderen om ze zooiets te onthou- dten, waardoor ze misschien later hun brood kunnen verdienen. Gaame vememen wij ook nog wie of gij hiermede hebt bed'oeld, daar wij zulke kinderen niet als leden hebben. Of zijn kinderen, door u bedoeld, kerels van 25 tot 50 jaar? Is dit Vrijzinnig Democratisch? De heer Hart noemd'e u oer-conservatief Wij zullen maar niet zeggen hoe wij u noe- men, maar in dte middeleeuwen hoort .toch zeker een dergelijke uitdrukking thuis. In hoeverre de burgerij het met u mijnheer dte Geus eens zal zijn, zal te gelegenertijd we! uitkomen. Ze zal U wel betalen met klinken- de munt, want zeker is het, de tegenpartijen zullen het niet vergeten. Het bestuur van de muziekver eeniging „Aurora". AMctriaar, 31 Oct. 1923. M AL'AR'I AB ESTRI JDINiG Geachte heer Redacteur! Gaarne had! ik dat! U ondensitaaindte .pl'aat- slte. De verschillende ingezonden dtufelccn, over boivenstaand' onderwerp, getezen' 'hebben-- dle, kan ilk niet aindefe als nxijmj veiibazing er over uit spreken, dat hot rij.k net diurft te wa- gten om deze bestriijdling stop te zeften. Te meer, indien men een paar jaar aan deze vreeselHjke, al's 'It ware vetdlamimende zielklte igeHiedten iheeft. Ilk kom lot de coniclusie, diat indien er van Rijkswege geen subsidie igegeven wordit, dit door de gehicente behoort lie wordten gedaan1 en ate dit niet wordjt igeldaainl, het uiterste mid- dtel een col'lecte, waarVoor ik on'diergeteekende me gratis besdhiikbaai" sltdl. •Hoogia'Chtend!, FJEN ABONNe. Marktlberichteii ALKMAARSCHE EXPORT-VEILING. ALKMAAR, 31 Oct. In de heden gehou den veiling werd betaald voor: Andijvie 0.602.30, Bloemkool I 5.608.80, II 24, Bloemendaler kool 6.20' 8.60, Boerenkool 1.20^—/ 2.20, Groene kool 3.609.80, alles per 100 stuks; Appelen 0.070.30, Peren 0.06— 0.46 per K.G., Bieten 4.10^/ 4.80, Ge- le kool 3.20—/ 5.10 per 100 K.G., Drui- veni 0.60—/ 0.80 per K.G., Prei 4.20— 6.30, Pieterselie 2.20—/, 3,30, Selderie 2.304.70 per 100 bos,' Roode kool 3.40f 5.70 per 100 K.G., Spinazie 0.820.92 per ben, Spruiten 12f 19 Spercieboonen 16.7042.20, Uieni 6.70 tot 9.30 per 100 K.G., Wortelen 3.20— 7.80 per 100 bos. Handel matig. ZWAAG, 31 Oct. Veiling Bangert en Om- streken. Slaboonen l'l25, Snijboonen 22—/ 40, Kleipeer 10—/ 12, Kleerma- kers 1220, Goudreinettem 1516, Present van England 25, Bloemkool 7— 10, Roode kool 2.30—/ 4.50, Geel kool 4—/ 7, Spruitkool 7—/ 9, Uien 4—/ 6 Wortelen 2.20—/ 2.50, Meloenen 60, Komkommers 4—/ 9, Druiveni 40—/ 50, Tomaten 10—/ 13. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 31 Oct. 1923. Heden besteedde men voor: Bloemkoo I 2.40—/ 10.50, II 1.20 3, III 0.75, Roodte kool 1.70—/ 2.90, Witte kool 0.90—/ 2.10) Gele kool '2.40 tot 3.80, Uien .3.704.25, Drielingen 55.60, Nep 66.55, Bieten 17.50—/ 32, Kleine 7.50—13.50, Sla boonen 0.705.65, Bonte aardappelen 3.25, Blauwe 3.50—/ 3.45. WA'RMENHUIZEN, 31 Oct. 1921. Roode kool 1.90—3.40, Gele kool 2.20—/ 3.50, Witte kool 1.10-/ 1.30, Uieni 8.509.60, Drielingen 10.90— 11.40, Nep 10.80'-/ 11.70. Peen 1.80 tot 2.30, 2e kw. witte kool 1. Aanvoer: witte kool 115 per wagon; 15400 K.G. Roode kool, 850 K.G. Gele kool, 90350 K.G. Witte kool, 2050 K.G. Uien, 225 K.G. Nep, 11050 K.G. Peen. ZA/VNDAM, 31 Oct. Veiling „De Zaan- streek". Knolselderie 815 ct. per bos, Pie terselie 714—8*4 ct. per bos, Prei 10—12 ct. per bos, Selderie 2—7 ct. per bos, Zoete Appelen 6 3410 ct. per pond, Zure Appelen 5—8 ct. p. p., Andijvie 38—76 ct. p. kist, Boerenkool 4250 ct. p. kist, Goudreinetten 4250 ct. pep kist, Groene kool 610 ct. p, stuk, Sla 1146 ct. p. kl. kist, Slaboonen 724 ct. p. p., Peen 1014 ct. per bos, Roodte kool 3'1)6 ct. per stuk,.Uien 434— ct. p. p., Sterapelen 15—1714 ct. p. p., Sprui ten 7 Yi 9 ct. per pond. PURMEREND, 31 Oct. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". Slaboonen 4.455.06 per zak (15 K G.), Peren 0.09—/ 0.38 per K.G., Ap. pelen 0.08—/ 0.37 per K.G., Tomaten 0.11—/ 0.38 per K.G., Bloemkool 1.40 tot 13.40 per 100, Roode kool 3.10 4.20 per 100, Spruitkool 1—/ 2.70 per 15 K.G., Andijvie 0.80—2.20 per 100 kropu, Rapen 2.90—/ 5.80 per 100, Bie ten 13—/ 24.50 per 1000, Uien 1.60 1.75 per 25 K.G. Handel vlug. SCHAGEN, 1 Nov. Op de heden gehou den veemarkt waren aangevoerd: 289 gelde- koeien (mag.) 227—/ 450, 84 idem (vet- te) 300—/ 530, 5 kalfkoeien 325—/ 475, 80 vaarzen 170—/ 240, 125 pinken 40 tot 140, 14 nuchtere kalveren 1624, 63 schapen (magere) 4448, 233 idem (vette) 4752, 221 overhouders 38— 42, 9 bokken en geillen 520, 14 var- kens (mag.) 24, 35 idem (vette p. K.G. 0,72—/ 0.80, 97 Biggen 8—/ 20, 19 Konijnen 0.50—/ 3, 345 Kippen 0.50— 1.50, 84 K.G. Boter 2.25—/ 2.45, 3447 stuks Kipeieren 10.50—/ 12.50, 653 st. Eendeleren 7.75. NOORDSCH ARWOUDE, 31 Oct. Roode ster 6.70, Drielingen 3.30, klei ne 1.40, Grove uien 7.50f 9.60, Drie lingen 11—/ 11.50, Gele Nep f 12.20— 12.70, Peen 2.30—/ 3.10, Kroten 2.60 tot 3.90, Kroten 2.60-—/ 3.90, Roode kool 1.80—/ 3.60, Witte kool 2.10— 2.60, Gele kool 2.80f 4.50 alles per 100 K.G., Deensche witte kool 2.102.60 Bloemkool 4.908.10, 2e soort 0.40— 1.70 per 100 stuks. Aanvoer op 30 Oct.: 1750 K.G. Aardap pelen, 27 K.G. Spercieboonen, 13800 K.G. Uien, 26450 K.G. Roode kool, 51300 K.G. Witte kool, 17750 K.G. Gele kool, 660 st. Bloemkooh BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 31 Oct. 9200 stuks Bloemkool le soort 5.40—/ 11.10, 2e soort 1.20—/ 3.60 per 100 si, 20200 K.G. Wortelen 2.50—/ 3, 47500 K.G. Roode kool le soort 24.80, 2e soort 1.60— 1.90, 36100 K.G. Gele kool le soort 2.20 tot 4.40, 2e soort 1.90—/ 2.10, 50600 K.G. Witte kool le soort 1—/ 1.30, 2e soort 0.80—/ 0.90, 26255 K.G. Uien 8.30—/ 9.10, Drielingen 11.10—/ 11.20 Nep ll 10—/ 12.20, 13000 K.G. Bieten 1.40—/ 4.50, 2450 K.G. Rapen 1.20— 2.60, 550 K.G. Aardappelen: Blauwe 7.60 alles per 100 K.G. STOOMIV! A ART LI j NE N. STV. MIJ. NEDERLAND. Prins Der Nederlanden arr. 31 Got. v. Bat. te Anisterdiam. Jan Pietersz. Coen (uitr.) vertr. 30 Oct. v. Southampton. Koningin Der Nederlanden (uitr.) vertr. 29 Oct. v. Suez. KON. NED. STB. MIJ. Achilles vertr. 29' Oct. v. Lissabo nn. Faro. Delft vertr. 30 Oct. v. Piraeus n. Valo. Deucalion arr. 30 Oct. v. Ceuta te Melffia. Hercu'les vertr. 30 Oct. v. Argoatoli n. Zante. Mercuri'ua velrtr. 30 Oct. v. Malaga n.' AV giers. Nerens arr. 30 Oct. v. A'darn te Kopenhagen. Orion vertr. 29 Oct. v. Bari n. Algiers. Vjenu® vertr. 30 Oct. v.' Messina n. Palermo. Berenice arr. 1 Nov. v. Lissabon te Amst. Orestes vertr. 1 Nov. v. A'dam n. Rott. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Vol'endam, v. Rott. n. New-York, arr. 20 Oct. tie Halifax. Beematerdijk vertr. 27 Oct. v. Baltimore n. Rott. Rijndam vertr. 31 Oct. v. Rott. n. New-York en was voor 7 u. 10 in zee. Cardiganshire, v. Rott. n. de N. Pacific, arr. 30 Oct. te Louden. Maasdam, v. Rott. n. N.-Orleans arr. 30 Oct. te Tampico. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Bandoeng (uitr.) arr. 31 Oct. te Antwenpen. Goentber (tliuisr.) arr. 30 Oct. te Marseille. Menado vertr. 30 Oct. v. Middlsbro n. Ham burg. Tjerimai (uitr.) vertr. 30 Oct. v. Marseille. Blitar (tthuisr.) arr. 31 Oct. te Suez.' Buitenzorg arr. 30 Oct. v. Hiill te Antiw. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. Algoralb arr. 28 Oct. v. Rott. te Ha'mlb. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland ('thuisr.) arr. 31 Oct. te Santos. Drechterland (uitr.) arr. 30 Oct. te Rio Grande. 4 Flandria vertr. 31 Oct. v. A'dam n. Buenos- Ayres. Zaanland arr. 31 Oct. v. Buenos Ayres te Arnst. KON. WEST-IND. MAILD. Artes vertr. 29 Oct. v. Maliliendo n. Arica. Breda vertr. 29 Oct. v. Valparaiso n. Tal- cahuana. Haarlem arr. 30 Oct. v. Ghilii tie 'Duinkerken, Jason vertr. 30 Oct. v. Liverpool n. Duin- kerken. Nickerie arr. 29 Oct. v. West-Indie te New- York. Calypso vertr. 29 Oct. v. Kingston J. n- Curasao. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. IJsetetroom (uitr.) arr. 28 Oct. te Dual'a. Minerva arr. 28 Oct. v. A'dam te Hamlb. Reggestrooim (thuisr.) vertr. 29 Oct. v. Conakry. HOLL. ZUID-AFRIKA LIJN. Rieffomtein vertr. 31 Oct. v. East London n. Port Natal. HOLL. OOST-AZIe IJJN. Oldekerk vertr. 31 Oct. v. Bremen n. Rott. en A'dam. Saparoea arr. 31 Oct. v. Japan te Rott. KON. PAKETV. MIJ. Tasman arr. 30 Oct. v. Java te Brisbane. HALCYON UJN. Stad Delft arr. 30 Oct. v. Rott. te Buenos- Ayres. STV. MIJ. OCEAAN. Ixioni, v. Japan n. Rott., arr. 31 Oct. te Suez.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6