De Lange De Moraaz. I zich regelredi-i tuuxe h&i aditer (Jet* winkel, waiar de bejaarde eigeniaresse d>er zaak zat, en staple daar fcinnen onder die woordien: Ails je niks zegt, gebeurlti er niks. Op't zelfde oogenfolik kwaxn een tweede in- dividu den winkel binnen. De oude vrouw, die een opstopiper van een der misdadigers kreeg, begon te gillen en bet resultaat was, dat de twee aanvallers de Ylucht namen. Dcor bet gillen waren toureu opmerkzaam gewordener kwam po'dtie biji en spoedig was nummer een aangehouden. Iifet bleek een 21- jarig jongmensch te zijn, dlat op bet bureau Kattenburg, waar hij in den otn trek woont. niet al te gunstig staat aruigeschreven. De tweede da der kwan dien bewusten nacht niet thuis; vandaag ecbter werd hiji aangeho-u- dien. Ook hij! is een bekende van de politic op Kattenburg. Deze da der is 28 jaar oud. Beiden zijb naar bet bureau Singe! ge bracht. Zij: haddetn, doordat ze overhaast de vliucht mioesten nemen, uit de winkellade niets kunnen stelen. De oude vrouw beeft geen noemenswaardig le'tsel opgeloo-pen haar zenuwen zijn ecbter ten gevolge van dezen laffen overval danig gesdiokt. MET ZILVEREN FEE ST VAN HET O. L. VRDUWE GASTHUIS. Zondagniorgen begon te Amsterdam de viering van bet zi'lveren bestaansfeest van bet O. L. Virouwe Gasthuis met een plechtige M. Mis dioor Z. D. H. Mgr. Oallier, Bisschop van Haariem, pontificaliter, opgedragen in de leestelijk vemerde kapcl van bet G&siir fauis. De beer J. N. Hendrix hidlld! als voorzitter van bet College van Regenten van' bet Gast huis een zeer lange rede. Hiema voerde dr. v. Sparaje bet woord na mens den Gtenieeskundigen Staf van1 bet Gasthuis. De beer C. Srnets braeht namens bet uit- wonend personeel dank aan bet Bestuur en de Eerw. Zusters en bood den laatsten een zilVereni wierookvat voor de kapel aan;. De beer P. J. M. Verschure, voorzitter van de Commissie van bet huldfeiblijk namens Ka- tholiek Amsterdam, overfh-andigdle bet Be stuur daarna eern bedrag van 14.000, be- stemd voor bet nieuw te bouwen Anna-Pa- viljoen, weilk bedrag aan giftem was ontvan- gen. Ten sl-otte werd nlog bet woord gevoerd door mr. G. Kropman als voorzitter van bet Gom-ite der Katholiek sociale adtie. Een, door den: beer Ed. Brom gesdhreven en door den beer A. Vranken geoomiponeerd Danklied, waarvan de uitvoering dloor Bel Canti werd verzorgd, besl'o-ot dfe plechtig- heid. MOTORQNGELUK. Gistermorgen is in de nabijheid der ge meente Eindhoven een ernstig motorongeluk gebeurd. De bestuurder, zoowel als de duo- zitter werden in bewusteloozen toestand ge- vonden en konden derhalve geen mededee- ling do-en van de juiste toedracht van het ongeval. Men vermoedt, dat de motor gc- slipt is. De motorrijder v. d. V. wordt thuis verpleegd. De duo-zitter, zekere D., is naar bet ziekenhuis overgebracht en nog niet bij tennis. De dokter constateerde bij beiden een lichte hersenschudding. De toestand van D. is zorgwekkend. SMOKKELEN. De kommiezen te Venebrugge (Ambt Har- denberg) hebben in beslag genomen 9 var- kens, 1 mand kippen en 2 kalveren, die frau- duleus werden ingevoerd. De daders wisten te ontkomen. In de gemeente Gramsbergen zijn 25 var- kens in beslag genomen, die frauduleus wer den ingevoerd. De daders wisten te ont- vlucbten. EEN RIATTEN-DORADO. Te Milheeze (N.-Br.) werden m die bedl- stede 'Op een boerderij 44 ratten gevangen. Eerst ving de boer er 21, docb1 daar de be- woners's naehts nog last van eenig „gewrie- mdl" in de Ibedstedb hadden, werd nog eeris een grondig onidterzoek inigesteld, m^ dfen gunstigen uitslag van een aanvulliingsoogst van 23 ratten. OP AVONTUUR UIT. In Alntwerpen zijn vier van 16 tot 19-jarige jongens aangehouden wegens het dragm- van revolvers. Dit clubje is verleden week uit Bussum op avontuur uitgegaan. De revol vers zijn in Antwerpen gekocbt. BRAND. Op het E. N. T. O. S.-terrein te ZandL voort zijn gisteren twee schuren meiti vee ver- brand. De paarden werden gered. Wat klein vee is in de vlammen omgekornen. DROEVIG. Een 23-jarig jongmenscb uit Eindhoven- Woensel, eenig zoon en kostwinner zijmer oudfers, is te Zevenbergen in de rivier de Mark over boord gestagen en verdronfcen. EEN DOLLE KOE IN HUIS. Terwijl de bewoners sliepen, rukte zich 's nachts een koe van den landbouwer B. op den Hoogen Pas te Winterswijk met den paal, waaraan ze gebonden was, Ios, en liep de zoon des buizes die door het geraas was wakker geworden onder den voet. De koe, die in de keuken wist te drimgen, wierp daar alles omver, zoodat de landbou wer, die kwam toesnellen, tegen den grond werd geworpen en drie ribben brak. De zoon werd ook op verschillende plaat- sen gekneusd, zoodat vader en zoon voorloo- pig het bed moeten boudejj Door de bulp van een buunnan wera net woedejjde dier in de weide gedreven. DE EX-KROONPRINS. Havas seint uit Parijs te meenen dat de Engelsche regeering van plan moet zijn een stap bij de geallieerdten te doen ten edndie te beletten dat de ex-kroonprins Nederland zal verlaten en naar Duitscbland te gaan. Lord Crewe moet Poincare gepolst en een gunstig antwooid ontvangen hebben. DE WERKTIJDVERLENGING IN HET ZOET WATER IN DE DOLLARD- KWELDERS! Opzichters, in dienst van de provincie Gro- ningen, boren op de Dollard-kwelders naar drinkwater, mieldt de Telg. De gemeente Finsterwolde heeft in dezen polder een Nortonpomp laten plaatsen, wel- ke uitstekend drinkwater geeft. Het water in de slooten en grachten is daarentegen zout. Men acht het zeer wel mogelijk, dat ook in de kwelders zoet water aanwezig is. Er wordt tot een diepte van 20 M. geboord. pE P. K. 3PAAS?Xli3 TP OAAMDEREN. In de algemeene vergadering van beleg- gers op de R. K. spaarbank te Gaanderen, welke, zooals men weet, in financieele moei- lijkheden verkeert, is uit de beleggers een commissie benoemd, welke toezicht op die li- quidatie zal houden, meldt de Tel. Tot leden dezer commissie zijn benoemd de beeren kapelaan Naber, B. Pelgrim, di- recteur der Emailleerfabiiek „Neerlandia", en Th. G. Keurentjec, boofd der R. K. bij- zondere school. CRITIEK IN HET AFDEELiNGS- ONDERZOEK. Al zijn door de kabinets-erisls de openbare zittingen der Tweede Kamer voorloopig ge- schorst, het werk in de afdeelingen gaat zijn gewonen gang, zegt de Tel. Zoo werd de vorige week de begrooting voor de Posterijen en Telegrafie en Telefonie behandeld, waar- bij uitvoerige beschouwingen werden gewijd aan de desorganisatie van den Post-clieque en Girodienst. Met nadruk werd bepleit, het scbeppen van waarborgen bij haar opening van dien dienst in zake de veiligheid van de gestorte gelden. Ook werd1 aangedrongen op verlaging der tarieven, terwijl op verschillende punten cri- tiek werd,1 uitgeoefend op de gestie van het hoofdbestuur. TOT BEKENTENIS GEBRACHT. Een twee en diertigjarige schilder in Haar lem, die als verdacbt van inbraak aldlaar was aangehouden, is door de recherche uit Bus- sum tot de bekentenis gebracht, dat bij' daar in den afgeloopen zomer bij! dr. Van Hteus- den en bij de familie Wijs op dfen Amers- foortschcn Straatweg heeft ingebroloen!. Ge- stolen gouden voorwerpen had bij bij een op- kooper verkocht voor een gulden vijftig. De vingerafdrukken vertoonden overeenkomst met die, welke na een inbraak in de villa „De Viersprong" van den beer Dbdok van Heel gevandten zijn. BRANDSTICHTING Zaterdagavond heeft de gemeentepolitie re Leeuwarden ter beschikking van d'e justitie giesteld M. Schwarz, afkomstig uit Polen, vroeger te Parijs wonende en thans op dborreis naar Mexico, verdacht van: brand- stichting in den schoenlwinkel van zijn broer, wiens zaalc hij, wegens uitstedigliei'd, ijdelijk waamam. In dfen nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft in deze zaak een brandje gewoed, naar bet oordeel van (te politie onder verdadite omstandigheden, in verband waarmede ook cenige stukken ter overtuiging zijn an beslag genomen. Ook in den avond van 12 September j.L werd in dit pand1 een brandje gebluscht EEN INBREKER AANGEHOUDEN. Zaterdagavond, na zijn diensttijdl, liep een inspecteur van de Centrale Recherche te Den Haag, door de stad en ontmoette om kwart over tien in de Parkstraat een bekenden in- breker die in de richting van d# Banka- straat liep. Het bleek heel moeilijk hem te volgen, omdat de inbreker op iederen hoek van een straat omkeek. Bij het Bankaplein raakte de inspecteru hem uit heit oog. E*e in specteur telefoneerde naar het bureau en liet door rechercbeurs de omgeving voorzichtig afzetten. Tot half zeven 's morgens hebben deze rechercheurs met den inspecteur wacht ge- bouden en toen bet licht werd, hadden zij nog steeds niets gezien. Nu werd de omge ving good afgezocht. Daar de mogelijkheia niet uitgesloten was, dat er was ingebroken, werd1 in die straat aan verschillende huizen- aangebeld. Een oude dame, wonende Banka- straat 131, ging op de vraag ijlings het huis nazoeken en vond werkelijk all'e kasten en laden opengebroken. Een groote partij zil- verwerken ter waarde van1 /7a/ 800 werd vermist. Met de politie-auto begaf de inspecteur, vergezeld van een rechercheur, zich onmid- dellijk naar de woning van den verdachte in een hof je aan het Westeinde. Deze was thuis ien werd naar het bureau Groemmarkt ge bracht. Onderwijl werd zijn kamer nage- zocht. In een kussensloop, verborgen in een koffertje, werd al het zilverwerk gevonden. Een enkel half vemield stuk lag onder zijn hoofdkussen. Gevraagd hoe hij aan al dat zilver kwam, vertelde de inbreker later op het bureau, dat een kennis hem dat had willen verkoopen, maar dat hij niet gewiid had. De kenms Wiens naam hij niet noemien kon, had het koffertje zelve even bij hem achtergelaten. In den tuin van het huis aan de Bankastraat zijn echter voetsporen gevonden, die afkom stig zijn van de schoemen, die de aangehou- dene droeg. Een gedeelte van den buit heeft hij blijk- baar niet in eems mee durven nemen door de stad, want in het lijkenhuisje op de Algemee ne Begraafplaats werd in doozen nog eenig zilverwerk gevonden. Vermoed wordt, dat de man daar den nacht heeft doorgebracht, na- dat de inbraak gepleegd was. In het geheel heeft hij 141 stuks zilver uitgedragen. De gearresteerde heeft al gevangenisstraf- fen tot een totaal van zeven jaren uitgezeten. Hij was pas een half jaar geleden ontslagen, na drie jaar gezeten te hebben voor een fiet- sendiefstal. GEMOEDELIJK! Ged. Staten van Gelderland ontdekten bij den gemeenteontvanger van Oldebroek een kasteveel En nog wel een groot kaste- veel. Een witte raaf in dezen tijd van kaste- korten. Hoe dat mogelijk was? Volgens den ontvanger was dit te verklaren uit het niet aanwezig zijn van een brandkast, waardoor de geldmiddelen der gemeente vermengd wer den met z'n eigen financien! Daarom gaven Gedep. Staten den raad in overweging een brankast aan te schaffen, waartoe besloten werd. Alzoo geschiedde in October van den jare 1923! DE EX-KEIZER. De secretaris-generaal in Alg. Dienst, mr. I. B. Kan, vertrok gister naar Doom tot het houden van bespr eking en met den gewezen Duitschen keizer. HET SOHOENENWETJE. Naar de Tel. veraeemt, gaat er in het bij- zonder van Katholieke zijde aandrang uit, om reeds thans een aanvang te maken met de behandeling in de afdeelingen van het initiatief-ontwerp van den heer Fleskens tot verlenging van het schoenenwetje. DREIGEND CONFLICT IN DE MEUBEL-INDUSTRIE. Aan desn Algemeenen Bond van Meubelfa- brikanten is door de Modteme, R.-K. en Chr. Werknemersorganisaties in die meubel-indus- trie mediegedeeld, dat dteze orgianisaties niet kunnen medlewerken tot de invoking van die 56-urige werkweek met evenxedige uudoon- vorlaging, in te stelten voor die massa-meu- bel-indhstrie. De fabrikanten antwoordden, dat diaardboir m'oejlijkheden in het vooruitzicht zijn gesteld, die. siechts zonder overfcg met de wcrtanemjers1 nopjOM icouarq i»[inz nl.},ne>[uq.ej op uoop geiregeld. KORTE BERICHTEN. Te Hengelo is gisteren de werkman Ten D. bij het verrichten van herstellingen aan een geleiding door den electrischen stroom gedood. De 36-jarige Nederlander Antoon Epsham, wonende te Luik, werd de vorige week door een messteek in den buik getroffen. Hij is thans in het Hopital de Baviere aldaar overleden. De moordenaar blijkt eveneens een Nederlander te zijn. Provinciaal nieuws UIT AKERSLOOT. De raa-dl dezer gemeente vergaderde Maan- dag 5 Nov. j.l. 's morgens 10 uur in voltal- lige zitting. De Voorzitter opendie de verga dering en bracht een woord van dank mede namens zijn vrouw voor de betoonde belang- stelling bij zijn huwelijk ondervonden. Inge- komen stukken. Een schrijven van Burge- meester en Wethouders van Alkmaar om een keuring onder leiding van dieskundigen in het leven te roepen teneinde een onderzoek in te stellen naar de autobussen die Alkmaar ge- regeld bezoeken en de kosten daaraan ver- bonden te drag en door de verschillende ge- meenten, vanwaar een autodienst uitgaat. De voorzitter zeide dat dit schrijven in Burge- meester en Wethoudersvergadering is behan deld maar betrekkelijk is aangehouden' om in de vergadering van Burgemeester, die Zater- dag in Alkmaar gehouden werd, te bespreken welke opvatting daar omtrent deze zaak heerschte. Dit heeft geen resultaat opgele- verd, want daar waren wel Burgemeesters door wier gemeenten een autodienst liep, maar waar geen onderneming was geves- tigd. De Burgemeester en Wethouders heb ben nu over dit schrijven nogmaals verga- derd en zijn in principe wel voor keuring maar willen afwachten wat de kosten zullen zijn. De heer Rijmherg: 't Is voor de veiligheid en keuring is wel noodig, maar de kosten die het meehr«ngt zijn niet aangegeven en' dit zou ik eecst willen weten. Alle leden- waren het hiermee eens en besloten werd zich in principe voor keuring te verklaren. en om trent de kosten nadere gegevens af te wach- ten. Een schrijven van- het bestuur van de ont- smettmgsinrichtmg van het Witte Kruis te Alkmaar om de tekorten van dezen dienst, die de laatste jaren zijn ontstaan, door sub sidies van de gemeenten te dekken. De voor zitter las dit verzoek met memorie van toe- lichting voor, en stelde voor in een volgemde vergadering met nader adVies te komen. Al zoo besloten. Met algemeene stemmen wer den eenige wijzigingen in de gemeentebegroo- ting 1924 aangebracht en alzoo vastgesteld. Met algemeene, stemmen werd besloten den Oosterhoogeweg vanaf Zijp tot Meijne voor alle motorrijtuigen at te sluiten. In enkele gevallen zal door Burgemeester en Wethou ders ontheffing kunnen worden verleend. De desbetreffende verordening zal ter goedkeu- ring aan Ged. Staten worden opgezonden en het plaatsen van 6 borden werd aan Burge meester en Wethouders opgedragen ter af- doening. De Instructie voor den gemeentegeneesheer werd artikelsgewijZe voorgelezen en- goedge- keurd. De voorzitter deelde mede, dat Bur gemeester en Wethouders van gedachte zijn, dat het aanplakbord daar een goede plants heeft en willen het daar laten. Dit op een vraag van den heer Schut in de vorige ver gadering. De heer Schut stelde voor om het bord te vexplaatsen tusschen de school en de woning van Schermerhorn. Dit voorstel1 in stemming gebracht werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Helder, Groot en Mul. De heer Aafjes: „Het vervolgonderwijs wordt zoo ik heb gehoordi hier dezen winter niet gegeven. Ik den!k dlat velen niet hebben geweten, dat zij- zich hiervoolr konden aamge- ven" De voorzitter deelde mede, dat het geen vervolgonderwijs genoemd kan worden want dat er dan voldaan moet worden aan de be- palmgen in de Lager Onderwijswet. Er is ook in een vergadering nog van den oudeu raad besloten het te noemen „een ontwikke- lingscurcus voor volwassenen" hetgeen nog op een vraag van u is meegedeeld. Dat leer- lingen zich konden opgeven is gepubliceerd in de Akersloter Courant, en inlichtingen konden worden ingewonnen ter secretarie. Siechts 1 leerling heeft zich aangemeld toen de tijd daarvoor verstreken was. Burgemeester en Wethouders hebben bere- kend, dat de kosten voor de 2 scholen zullen zijn 626 per jaar te betalen door de ge meente, want hot rijk vergoiedt deze kosten niet meer. Van het onderwijzend personeel hebben B. en W. alle medewerking ontvan gen om deze lessen te geven. Hoewel B. en W. het nuttig en noodig achtten dat zdoveel mogelijk goed onderwijs gegeven wordt, achtten zij toch gezien de weinige belang- stelling de kosten voor de ge»«aste it hoog. De heer RijmhergIk was er niet voor om voor 3 of 4 leerlingen deze kosten te ma ken. Spr. stelde voor om een nieuwe oproe- ping te plaatsen en wanneer minstens 10 leerlingen zich aanmelden het onderwijs te laten doorgaan. Dit voorstel in stemming gebracht werd verworpen met 4 tegen drie stemmen. Tegen de heeren Groot, Berkhout, Mnl en Schut. Een voorstel van B. en W. om uit bezuinigingsoogpunt (ten tijdelijk be- noemdfen accountant met irsgang van 1 Jan. 1924 ontslag te verleenen werd met alge meene stemmen aangenomen. Rondvraag. De heer Groot vroeg of het hek bij de onderwijzerswoning in den Koger- polder spoedig gemaakt wordt. De Voorzitter zou den opzichter er over spreken. De heer Aafjes vroeg of de feestcommis- sie van het Jubileumfeest al rekening en ver- antwoording heeft gedaan. De voorzitter: Daar was nog een klein tekort en dit hebben de heeren zelf bijgepast. Gisteren was spr. met de auto van den heer Verduin over het Schouw gegaan en achtte -het gevaarlijk, dat alle inzittenden in de auto blijven want met het afrijden krijgt het Schouw veel te lij- den. Bij de Vlo'tbrug moeten zi) ook uitstap- pen. De heer Helder: Een vra-chtauto kan toch ook bezwaarlijk lossen en altijd maatregelen te nemen van gemeentewege achttle spr. ver- keerd. Na nog eenige bespreking werd besloten den' pontwachter te verzoeken, om met deirge- lijke voertuigen zoodanig te handelen, dat het Schouw geen schade lijdt. De heer Mul vroeg naar het tarief van het pontveer en betere verlichting aldaar. Vroe ger was daar een lamp van grootere kaars- sterkte. De Voorzitter deelde mede dat het tarief binnenkort in het kastje dat in d'e veranda is geplaatst zal worden bevestigd. Wat de lhmp betreft, zal de voorzitter een onderzoek inotellen. Hiema slutting der vergadering. T^lr^ramnteii ran Jsedra HET FAILLISSEMENT VAN DE BRUSSELSCHE BANK AANGEVRAAGD. AMSTERDAM, 6 Nov. De Officier van Justitie, Mr. van Heynsbergien, heeft he- denmorgeni voor d'e le Kamer der Arron- dissemcnts-rechtbank het faillissement aan- gevraagd van de Brusslelsche Bank, die den laatsten tijd door d'en millioenenzwen- dtel zoo berucht gewordien isi Voor de Bank trad1 op Mr. F. Kokosky. Deze ver- kiaardle, dat het faillissement nog niet kan worden ui tgespro-ken, daar de Bank zich nog niet in staat van faillissement bevihdt. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 6 Nov. Het ligt in de bedoeling tegeni het midden der vol- Stadgriietiws DE NAJAARSVEEMAlRKT. Tengevolge van de hooge prijzen was de ha-ndel op- de najaarsmarkt van- heden ma- tig. Die in kalveren- was zelfs s-tug. De prijzen van de kalfkoeien varieerden van 400 tot 500, die vo-or de hokkelingen 200 tot 300 en die voor de kalveren- van 90160. ran 6 November 1923. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet. Koers van heden te Vorige Koers. pl.n. 1.30 pl.ffl. 1.45 pl.n. 2.- pl.n. 2.15 pl.m.2.30 103f-4 9H lie pl.m.2.45 gen-de week de Tweede Kamer bij een te roepen in openbare vergadering, in ver band met het dezer dagen bij de Kamer in- gekomen initiatiefsvoorstel van den heer Fleskens nopens verlenging van- het z.g. schoeniwetje, van welks inkomen, naar par- lem-enrtair gebruik in openbare vergadering mededeeling moet worden gedaan en te- vens beslist zal worden omtrent het voor stel tot verzending naar de afdeelingen. DE MINISTE RC'RIS IS 's-GRAVENiHAGE, 6 Nov. In verband met den politieken toestand van het oogen blik, hebben hedenmiddag in het Kamerge- bouw de R.-K. en A.-R. Fractie's een ver gadering uitgeschreven, terwijl de Chi Hist. Fractie hedenavond zal bijeen komen DE NATIONALISTISCHE BEDREI- GING. BERLIJN, 6 Nov. Te Munitzsee, ze- ven-tig mijl ten Noorden van Berlijn, zijn meer dan 1000 man nationalistische troe- pen geconcentreerd. Zij zijn verdeeld over ongeveer twintig dorpen in de omgeving om geen achte-rdocht te wekken. BERLIJN, 6 Nov. Het verluidt, dat ge- nferaal Graaf von der Go-ltz, de leider var het o-ffen&ief inde lente van 1918, toen de .Duiitsche troepen bijha het geallieerdc front bij Amiens hadden doorbroken, het commando over alle m-onarchistische troe pen op zich zou hebben genomen. Sinds de Kapp-putsch, waarin hij een actief aan- deel heeft gehad, woonde hij rusti-g op zijn landgo-ed, dat hij siechts een keer heeft verlaten tot bijwoning van het huwelijk van den ex-Keizer met prinses Hermine te Doom. VE RD ED-IGINGSMAATRE GEL E N. BERLIJN, 6 Nov. Het Rijksweer-minis- terie heeft de laatste voorbereidingen ge troffen voor de verdediging tegen -de Beiersche stormtroepen. Veldtelefoonver- bindingen en draadlooze verbin-dingen met -de Rijksweertroepen, die aan de Thuring- sche grens staan, zijn tot stand gebracht. In tusschen wijzen de berichten uit het hoofdkwartier van Hittler en Ejirhardt op een- toeneming der voorbereidingen voor den opmarech. De nationalistische troepen dragen oude Duitsche, zoowel- als Arneri- kaansche en Engelsche uniformen. De troepenmacht dfer Rijksweer bedralagt meer dan 15000 man. (Ontvangen per draadlooae telefoon). 1000 STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANKJNSTELLINGEN. Kol. Bank. Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. it n Rese INDUSTR. OND. BINNENL Jurgens Gew. Aand. A. B. C. Philips Gloeilampeu Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL, Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsehe Petr. Gee. Holl. Olic Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN, Oude Vaart Gem. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm.. Marine pref. TABAKKEN. Oude Dell Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails. Union Pacifio Eig. 92nAi 1635/, 1 1 85/s 1245/, 1261/, 56 64 585/, 57 2645/, 256 Vj 745/, 98V, 471 l/j 370 179 1747/8 1675/, 11 103 V, 3541/, 131 373Vi 143 72 4Vi6 735/8 91 717/e 285V, 4131/a 1171/2 78i/s BE. 1087/8 1341/, 8 116 55V, 201/, 91/, 355/a 2S7V, 240 i/j 2941/, 161k 3511/j. .1365/8 165Vi 1191/t. 1254-6 127 165 V, 1191/, 1251-6 127 165 U, 119 1261/, 127 165 119 1261/, 127 165-4 119-4 1251-6 127 56 261 558/, 55 97 475 373 1761/4 171 11 1C4 476 373 171-2 4751/, 372 176 475 373 176 V, 4743/, 373 1821/, 104 365 132 379-88 132 380 i/j 132H 382f-3 132-4 3824-3 1314-24 382 143 142 V, 142 1428/, 143 113 118 74-4 888/, 718/8 282-3 - 78 1091/j 1341/, 116 55 109 V* 116 IO91/4 201/, 109 V, 116 IO91/4 136 1161/, 20 V, 9i/, 35 V, 288 243 298 19 287 2441/, 288 2441/g 361/, 137 PROLONGATE vorige koers 3 pCt., heden 3 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. 2661/, Londen Berlljn p. biijoen Parijs Brussel Bazel Weenen p. Kr 10.000 Kopenhagen Stockholm Christianis Vorige koers. 11.531/1 0 35 1495 12 871/. 45.9s h.361/, 44.05 67.95 38 35 New-York Italle NIET-OFriCIEEL. I 2.588/, I 11.52 x/s Keers op heden om 2.45. 11.54 8.060 14.90 12 85 46.— 0.36 6/g 44 68.05 38.30 2.58 V, 11.55

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 2