L°, om niet vooraf op wanbetalers te retaieo. De heer du Burck achtte 600 acIiooLgteld te noog. Hij Wilde met een imkomeni van 1600 beginnen he heffea, dam met spron- gen van 150 omhoog, totdlat voor een lnko- niLn van 3750—f 3000 een ectooiolgdldl voor het eerate kind bepaalld ia van 19,40. De voorzitter wees1 er o. m. op, dat het schoolgeld hier zeer laag is. Het voorstel werd met 3 tegien 4 stemmen verworpen. De heer du Burck achtte de raining van 7 190 voor uitgaven voor het vervolgondter- wijp te hoog, nu het voile aanta'l lesiuren met gegeven wordit Nu het oniderwij's niet in over- eeiislemrumg met de Wet is, beiwijlel'die spr. ook of de 125 uitkcering aan de bijzondere school wel zou kunnen gebeuren. De voorzitter decide medle, dlat het te Noordscharwoude wel overeenlkiomstiig de Wet is en was van oordeel, dat dergelijke vragen geheel overbodig waren. De heer du Burck achtte het aantal verga- deruti'gen van de schooilcommissie te groot. Ze weteu nibt wat ze met zes vergadteringen moeten doen. De heer Kroon achtte het dan beter dat van de commissie zelf een voorstel kwatn. Het hoofdbestuur van de vereeniginig voor vakonderwijs ontvangt wederom een subsidie van 10. De post werd' op 50 gebracht to- verband met eveatueele uitlceering aan de af- deel'ing. B. en W- stdden voor, am a&n h;et fanfare- corps 20 subsidie toe te kenncn, wat de heeren du Burck, Berkhout en1 Zeeman zeer iaag vonden. De heer du Burck wilde 50 toekennien, de heer Zeeman 75. Beidcn wezen op het nut der voreeniging, waarbij, van de Itedbn zware financiecle offers gevraagd worden. De heer Kramer bespralk bet nut der ver- eeniging en ging met net voorstel-dhr Burck acoord, welk voorstel inet 4 tegen 3 stemmen werd aangenomen. (Tegen, stemden de hee ren wethouders en de heer Groen). B. en W. wilden voor wetklooshdid pro memorie uittrekken, doch andferc ledien wilden hiervoor een bedlrag op de begrooting bren- gen. De heer Zeeman noemde 500, de heer du Burck 200 Enkele heeren betreurden het dlat het a an ted georganiseerde arbeidcra zoo gering is. Ware dit greater, dan zou een, besluit voor den read veel gemakkelijker zijn. Met 3 tegen 4 stemmen werd' ten slotte het voorstel van B. en W. aangenomen. Van de L. T. B. was een verzoek ingeko- men om een subsidie voor vuur en licht ten behoeve van den tumbouweursus- B. en. W. stelden 25 voor. De heeren du Burck en Berkhout wezen. er op, dat het evenals de andere cursussen aan den Langendijk een cursus is waar elke ge zind'te toegang heeft, waarom ze zich afvroe- gen, of de oprichting van dezen cursus, de derde aan aen Langendijk, wel nioodlig was. Het brengt ook het Rijfc weer op hooge has ten. De heer Zeeman wees er op, dot de cursus toch doorgang vindt. Spr. juichte de bevor- dering van, dit onderwijs toe en^ was voor de subsidie. Het voorstel van B. en W. werd1 met de stemmen van de heeren du Burck en Kroon tegen en die van den heer Berkhout in bian co, aangenomen. Gerekend werd1 op 18000 aan Hoofde- Iijken Omslag, waarmedle de begrooting werd v?stg:steld op een ontvangst en' uitgaaf van 76042,32. Na rondvraasr voligde slUi'tihig. UIT HEERHUGOWAARD. Dinsdag was het, zooals wij reeds eerdter berichtten, 1234 jaar gel'edlen, dat die heer W. van Slooten als opvolger van burge- m'cester Wonder tot hoofd van de gemeuue werd benoemd. Reecik zijn bcnoemiing had de ihstemming van het grootste deed der bevolking, aange- zien ni'Cin er ten zeerste over verheu'gd was, dat een inwoner uit de gemeente, die men hteogachfte en waardteerde om zijn welwiil- lenuueid, voor het begeerdte ambt werd ge- roepen. Het lean van burgemeester Van Slooten ge- tuigd worden, dat het hem tij.dena zijn ambts- vervuMing gelukt is de gemieenbe als een goed burgervader, diie zich boven de partijen sfel- de, te besiuren. Als het er aamkwam, schroomde hij niiet zich ook tegen, dien wil van de nieerderhiei'd1 in den raadi te verzetten, wantnoer cteze meerd'erheid ook, naar zijn ovcrtui'ging te weihig met het gemeentebelang .rdkentog hidd. In dte afgdoopen' jaren zag burgemeester Van Slooten zich vaak voor moeilijkhedlen gesteld. De StccdS in meerderheid liberate raad werd vcrvanigen door een R.-K. meerderheid1, terwijl tengevolge van den groei van de ge- nueenite die raad tot d'usverre uit 7 ledbi be- stuan'de, voor een. viertal jaren; door eene met 11 leden werd vervangen. Wij, behoeven slechte te herinncrern aan de kwestie over het gymnasftekilokaal, om dUide- lijik te maken, wdke moeilijJcheden (fit vaak vcor den burgemeester met zich bracht. De meerderheid heeft inmi'dlddls meer oog gekregen voor dteze moeilijklieden', zoodat burgemeester van Slooten na zijn ^yz-jarige arubtovervufling zich nog steedfe in het voile vertrouwen van de burgerij mag verheugen. Algemeen word' dan. ook dc behoefbe ge- voeld cm ter eere van het jubifeum feest te vieren. Een- commissie -had' zich gevormd1 oin1 in d'ezen, de burgerij, vertegenwoordigende, op te trcden, na vooraf dte jubSlaris eens te heb- beni gepolst hoe deze zelf tegenover de her- denlking van dilt feest stolid1, met het resultant dlat genoemde commissie meende zich te moe- ten bepalen tot het laten circuleeren van 15js- tte. met de vermelding, dat dte commi'ssie zich voorstelde, den burgemeester als feestgave der burgerij het totaal bed'rag dte lijstcn aan te biedte, welk bedrag dan zou kunnen die- nen tot grondblag van een fonds, waaruit de kosten zoudte rannen worden bes+redlen voor dl? sfichring van een muziektent op het gemeentelijlc sportterreift. Een. twintrgtal jongedames stonden het comite in dezen ten dienste. met dlit succes, dlat het die beschikking kreag over een bed'rag van goed f 470. En kele dagen v66r den. jubileumdlag och'ter blcek, dat d!? commissie naar veler oordeel zich wat al te eng had gesehikt niaar den wensch van den a s. jubilatis er moest toch lets fsestelljfcs bij er. het mocht een tweede commissie gelulcken van den burge meester daarvoor de toestemming te verkrij- gen, mita daarbij, alle uitedijk vertoon achter- wege zou wordten gelaten. Voorts weid1 nu de zaak zoo geregeld diait, zooals we in een voiig, bericht'je mochten vermcldlon, des na- mididags 3 uur ten raadlhuize eeni offioiieele recoptie zou worden gehouden, terwijl wat nog niet voor publicatie bestemd was 'savands door en achttal vereeniigingen een feestuiivoering zou wordten gegeven' voor ge- noodigden, dus in besilotcn krinig. Zoo brak de 6e November aan, waiarop het centrum dler gemeente al vroeg een feestelijk aar.zien' verkreeg, doordien vrijwel huis aan huiis de drfekleur haar banen ontploolde. Reads bij zijh komst ter secretairite werd de jubilaris verrast, dordien 'hij; ntevens die besie wensohen van het secretarie-personeel een briefopencr in ontvangst had te nemen. Een zeer d'ruk gebruik werd1 's middags giemaakt van dte gelegenlheid den jubilaris geluk te weuschen, terwijl reeds in den loop van dsn morgen verschillende bloemstukken waren gedeponeerd in de receptiezaial', waardoor deze en recht feestelijk aanzien kreeg, welke tijdens de Keep tie nog zeer werd1 verhoogd door nieuwe bloemstukken, di'e werdien over- hiandiigd,. Namens de commissie, dte burgerij verte genwoordigende, werd de jubilaris toege- spraken door dte heer Brugman. Deze wees er op, dlat het dte jubilaris wel vreemd mciest aan'doen, in dit gebouw, waar hij- dagetijiks heer en. mes/ter is, in deze raadlzaal, waar hij adders de leiding heeft bij dte beraadslagifci- gm over de gemeentebelangen, zich nu als't ware een. plaats ziet aangewezen door ande- ren; dat voor personen, die zich' aan hett openbare leven geven, momenten versehijnen, waarop dte gang van- zaktr geheel anders lbopt, dan we ons dat zelf voorstellen. Zoo ook hed'en voor u, ging spr. voort. Had het geheel van u afgehangen, dan ware deze dlag dcnlctelijk vrijwel onopgemerkt voorbij gegaan, doch anderen waren van* oordteel, dlat aan uw jubileum toch wel .een'ige aan- dac'ht mocht worden gcschoniken, en het bleak dan ook, dat dte commissie, welke zich had gevormd, vrijwel' de geheele burgerij ach- ter zidi had. Spr. hidd zichi overtuigd, dlat het den jubilaris aiangenaam getreffen zal h'ebben, dat in de commissie ook zitting heb- ben wililen nemen drie oud-wethoudters, a.l. die heeren Appel, van. der Oord eu Oveitoom; inzonderheidi zal deze opmerking gdden; ten aanzien van dte heer Appel, wien in 1911 de ocr te beuirt viel u te mogeni installeeren bij de aanvaardlng van uw ambt. Gaarne er- ken ile, zeide spr., dlait een 12T4-jarige ambts- veervulltog niet gerekend mag warden ondter de hoogtijen, niet tot de hoogcre jubilcums en toch hebben we gemeend dezen, dag n> i e t onopgemerkt te mogen laten voorbijgaau, om'diat in het betrekkelijk korte tijdsbesteik van uw besturen, onder uwe ltedlng voor dc gemeente verschillende belangrijike zaken tot stand zijn gekomcn. In dit verband noemde spr. liet niieuwe raadhuis, het teliuis voor ou- den van dagen,, aansluiting bij het electrisch net en bij het telefoomnet, waardloor we te- vens zijn opgenomen in het telegrafisch we- ltedvcrkeer; voorts kregen we nog hot spO'rt- terrein, waarvan bewezen is, dat het zich tot vclerlei gewensch'te doelefnden kent. Mag ik hieraan nog toevoegen, gea'chto jubilaris, dlat ondter uwe leiding1, evenals ondter die van uwien voorganger, onze gemeenteadrninistra- tie steodls punctueel in orde is, zoodait, ind'ien, H.M., wanneer ze op dit momait zichzelf zou kuunen stellen in dte plaats van Hare beeltbnia, Ze u Hare hoogstc goedkeuring Met zou onthouden 'en de overtuiging bij Haar zou worden bevestigd, dat Hare keuze in 1911 een gotedte keuze is gewoast en uave hcrbenoeminig in 1917 en 1923 eveneens gere- lcend mcgen worden tot goede besluiben. Z'ie, waarde jubilaris, dat alles dteed bij, uw ge- mrai'tpnaren dte behoefte geborcru wordieni, u dozen dkg ook een blijlk van erkenittelijkheid, Waardoenng en hoogachting te doen toeko- men, hetwellc ik u, namens dte commissie, na mens bijna geheel de burgeriil, met het over- hatidligen van dit convert aanbied. Wil dit aC'Uvam'dte, laa,t ons zeggen, als een feestga ve, waarvan de bedioeling is, dat het moge d'ienen tot grondsjag van een fonds, waaruit de kosllen bestreden zullen, kunaen worden voor den bouw van een' muzielctent op ons sportterrein. Niet een voorwaardte, doch' een wensch der burgeriji moet ik u hierbij ken- baar maken, n.l. dat bij het verrijzen der mu ziektent een gedenksteen of -plaat wordit aan- gebnadit, verineidend!', dat het gebouw is g^N suitet ter herinnejring aan1 uw 1234-jarig ambtsjubiieum. Laat ik namens Hugowaarids' burgerij thanis nog brengen een haitelijken feestgroet en d'aaraan toevoegen haren wensch dat ge nog vele jaren uwe krachiien zult mo gen, geven aan den werkkring, die u lid is ge- wordfen en waarbij u bij voortduring zult willen bevordexen de belangen onzer ge meente. Moge Heerhugowaard onder uwe verdere leiding groeien en bloeien., moge het u wel gaan tot in kngte van. dage; moge dit koperem jubileum nog warden gevolgd door het zilverat en u dia'arbij evenals thans de sympathie uwer gemeemttefiaren blijkeni. Blijkbaar onder den indruk nam daarop de juHlaxis het woord, om den heer Brugman dank te zeggen voor het gesproktene, de com missie voor hare bemoeii'nig, de burgerij voor het bewijs van belaogstefiing en waardteering en alien voor dte wenschen hem, toegebraicht. Gaarne aanvaardde den buirgemieester op dteze wij'ze dte feestgave der burgerij, waar- voor hij haar erkentelijk is. Waar door den vorigen spreker is gewezen op allerlei, dat in d'ie 12 yi jaar tot stand is gekomen, daar mieende spr. er op te moetem wijizen, dat dit alleen tot stand is kunnen komen met nueidte- werking van de raadslcden, welke nuedewer- king hem dankbaar stemdle. Wel is hij aange- naaim getroffen door het feit, dat drie oud- wethouders zitting hebbeni genomen in dte commissie, wat voor hem het bewijs is, dlat er aangename samenwerking heeft bestaan, wat met gen'oegen door spr. werd geconstar tecrd. Inzondterheid dan'kte spr. dte heer Appel, die trots het klimmen der jaren*, hier als commissdelid1 aanwezig is. Waar de jubi laris bijl zijn intrede in deze zaal reedS zoo- veel bl'oemen vond1 als zoo vele vriendelijke attenties, betuigde hij ook hiervoor zijn han- telijken dank, een dank die tevens u alien geldt. Namens dte raadsledten werd het woord! gcvoerd door dten oudSten wethouder, den heer Krom. (Door famffieomstandigheden toon de heer Wijmker niet aanwezig zijh). Namens dte ledte van dten Raad zeidte de heer Krom,, breng ik u, geachte burgemeester, onze beste wenschen, onzen dank voor de wijze, waar op ge met dte wethouders samienwerlcfc, on zen dank voor uwe goedle onpartijldirge lei ding onzer raadsvergadteringea Ook wij, raadslcden, hebben gemeend, u een blijik van waardiecring temoetien geven, dat bestaat ia een bedrag, hierbij inges'loten, met die bedoe- linigv dat dit1 dezdfde bestcmminig zal mo-gen hebben als hetgeen u diaareven namens die burgerij is aangebodten. Spr. hoopte, dlat de jubilaris nog lang aan het hoofd der gemeen te zid mogen staan. (Inmiddiels werd1 nog weer een prachtig bloemstuk binnengedlra- gen, dat door dr. Spierings den; jubilaris na mens dte gemeenite-ambtenaren werd aange bodten). Spr. was van oordeel, dlat een 12- jarige .•wnbtsvervulling, voo-ral voor -een. bur gemeester, ihderdaad wel geacht mag wor den een belangrijk jubiileum te zijjnt Voor ons is dit speciaal het geval, omdat we hieruit moigen afleidem, dat dte jubilaris onze bur gemeester wil zijh, en niet, zooals vele ande ren, die het burgemeesterschap eener kleinere o-emeente aanvaardten, in die hoop in een groo- tere te worden benoemd1, Spr. bracht na mens 'die ambtenaren den j-ubilariis de beste wenschen1. Nog ail meer bloemien, daar. zoo als door dteni hieer Van der Meulen werd ver- tolkt, het onderwijzend1 personcel in dte 'ge- mieente, zo-owel dter bijzondere alls der open- bare scholem, behoefte hoeft gevoeld, u, ge achte jubilaris, met dit bloemstuk een -bewijs te geven van erkcntelijkheid! en- hogachting. Spr. constaterdte, dat in dten jubilaris juist dit op zoo hoogen prijs wordt geeteldi, dat hij zich s'elt boven de partijen en een- eerlijke uitvoering geeft aan regeerin'gsbesluiten. De bloemen, in den morgen reeds in die raadzaal gedeponeerd, waren bezorgd na mens de Z. Eerw. heeren Pastoors der paro- chie in het centrum en aan het Kruis, de korfbalclub, de kaartclub, den heer A. Hoog- land, den pas benoemden gemeente-ontvan- ger. Terwijl nog steeds de open gekomen plaatsen in den receptiezaal door nieuw aan- gekomenen werden bezet verscheen ook het dagel. bestuur van den polder en werd bij monde van den heer Appel den jubilaris een foto in lijst aangeboden, waarop dte jubilaris te midden zijner mediebestuurders van den polder. Nog werd het woord gevoerd door de hee ren Met en Kostelijk. De eerste herinnerde er aan, dat hij met anderen indertijd moeite heeft gedaan ter bevordtering der benoeming van den jubilaris tot burgemeester. Die moei te werd- rijkelijk beloond, zeide spr., aange- zien we niet alleen met die benoeming onzen wensch vervuld kregen, doch tevens doordien we in U, geachte jubilaris, den man mochten zien, die zich ten voile aan zijn taak wijdde. Moge het U gegeven zijn nog een evengroot tijdperk als thans voorbij is het burgemees- tersambt te vervullen. opd&t dan het zilver in de plaats trede van het koper. De heer Kostelijk herinnerde er aan, dat hij als jonge knaap deelnam aan den ruiter- stoet bij gelegenheid der intrede van den ju bilaris. Spr. zou het destijds niet hebben ge- loofd, wanneer hem was gezegd, dat hij nog eens met den jubilaris deel zou uitmaken van het gemeentebestuur. Met genoegen consta- teerde spr. de aangename samenwerking zoo- wel in* het gemeentebestuur als in dat van de Boerenleenbank. Wel bestohd er, geachte jubilaris, af en toe tusschen ons verschil van fevoelen, wat wellicht zijn- oorzaak vtodt in et verschil in- jaren, doch U weet anderer oordeel te waardeeren, zoodat er geen sprake is van ernstige verwijdering om dat verschil. Bij- de vele wenschen u toegebracht voegt spr. ook graag de zijne en aangenaam zal het ook hem zijn den jubilaris nog lang te mogen- zieni aan het hoofd onizer gemeente. Door den jubilaris werden telkens de spre- kers met een kort woord beantwoord, waar bij ten duidelijkste bleek, dat hij zich getrof fen gevoelde door zoovele blijken van harte- lijke belangstelling en waardeering, waar- voor hij zijn hartelijken dank betuigde. Met het beeindigen dezer receptie was dan het offi-cieele gedeelte gepassec-d, ter wijl 's avond® te 7 uur de reestuitvoering was uitgesehreven. Aan de uitvoering van het programma werd deelgenomen door de volgende vereenigingen: De Muziekvereeni- ging „Kunstkring" onder leiding van, den heer Maas, de Zangvereeniging „Ons Ge noegen" onder leiding van den heer Al, de Gymnastiekvereeniging onder leiding van den heer Nol, Onderlinge Oefjiing (viool- muziek), Dubbel Mannenkwartet, onder lei ding van den heer A. Hoogland1, de Korf- balvereeniiging, de Tooneelvereeniging „Har- monie", onder leiding van den heer A. Mie- nis, die tevens de hoofdleiding op zich had genomen. Dat hierdoor een zeer afwisselend programma kon worden samengesteld, laat zich gemakkelijk indenken. Hoewel de jubila ris te kennen had gegeven, dat de feestavond uitsluitend moest beschouwd worden als een gezellig samenzijn, ligt het toch wel voor de hand, dat de jubilaris met fanfares werd be- groet in de aardig versierde en bijna geheel gevulde zaal van den heer Rus. Door de goede regeling der tweede feestcommissie vonden de verschillende groepen genoodig- den de voor hen gereserveercfe plaatsen, ter wijl de zaal verder was gevuld met mee- werkenden. Tot ons groot genoegen vonden we onder de genoodigden ook de jonge dia- mes, die de lijsten voor bijdragen hadden ge- present-.erd1. Voorts waren ruim een honderd tal uitnoodigingen namens de meewerkende vereenigingen verzonden en de bezette zetels toon den aan, dat daarvan een vrijwel alge- meenj gebruik was gemaakt. We wagen ons niet aan een beoordeeling van hetgeen ten beste werd gegeven; waar verschillende ver eenigingen een aantal jongelui onder haar leden tellen, ligt het vcor de hand, dat er weldira een zeer vroolijke stemming heeTsch- te, doch dat er genoten- werd, mocht worden afgeleid uit bet feit, dat er stilte heerschtte, wanneer er wat ten beste werd gegeven, ten- zij dit aanleiding gaf tot een ongedwongen gullen lach. Met recht mocht er aan het hoofd van het programma worden afge- idrukt „Feestuitvoering". Uit net daverend applaus na elk nummer bleek duidelijk, dat er volop genoten werd; geen wonder dan ook, dat net voile instem- ming vond, toen naniu's het comite uit de burgerij een hartelijk woord1 van- dank werd gericht tot de meewerkende vereenigingen, waardoor de herdenkfasdag van dten- Burge meester tot 'n vollen feendag was geworden, terwijl mede een daverend applaus volgde op het verzoek om dleze uitvoering eene te herhalen tegen een niet te hooge entree en de zuivere baten te voegeni bij de reeds verkre- gen- bedragen, opdat spoedig het fonds voor de muziektent voldoende is om tot den bouw te kunnen overgaan. - Tenslotte nog een woord van dank aan den jubilaris voor de guile ontvangst en het koperen feest van onzen* Burgervader is ach- ter den rug, doch het zal bij hem ongetwij- feld in aangename herinmering blijven; bij hem en bij ons, die met hem dezen dag heb ben doorleefd. UIT HEEMSKERK. Het jaar 1923 staat ail'ier in het ^eekm van jiubileeren. We haddeni in' dte Meimaandi 2 gouden huwelijksjaren, in September 1, benevens eene ondterwijzeres die 50 jaar lang het openbaar ondterwijs gcd'ienid1 heeft. Einde.de- zer w-eek hebben wij een paartje dat zijn 60-jarig huwelijksfeest hoopte fe viereni. Mag een 50-jarige echtverbintcnis al' eene zeldlzaamheid zijh, hoeveel te meer d'an- wel een- 60-jarige, want, niet waar, d'e laatete loodjes wegon het zwaarst. Het betreft het echtpaar A. Schipper en Hendrika v. d. Vlerk, resp. geboren in 1837 en 1839. V6or 10 jaar tterug heeft de bruidegom al een lintje gekregen vo*or zijne 60-jarige trou- wen en onafgebroken dienst als verversknecht en mocht toen van zijin rust genieton,. Nog vervult de man. des Zondags zijh functie als orgteltrapper in dte Ned. Herv. Kerk, waalrvan zijn aanstelling reeds d'ateert van zeer vele jaren geleden. De bruid was v66r haar huwelijk aen reeks van jaren bij dte familie Jhr Rcndorp op „Marquette" als kamenierster werkzaam. Beidle oudjes genieten- nog eene vrij goene gtezendheid. UIT GROOTEBROEK. Gistermiddag is hier geheel afgebrand het perceel in eigendom toebehoorende aan D. Essen, bewoond door den eigenaar, de wed. P. Essen en door de twee families Haakman. Ook de inboedels gingen* verloren. Verzeke- ring dekt de schade. UIT BERGEN. Door het Hoofdconsulaat van dein A. N. W. B. is alhier tot bondsrijwiel- en bondsmo- torhersteller aangesteld de heer A. Plomp. Dior de Vereeniging van Polders en Inin- gepolderde landen onder Bergen is Dinsdag ubliek aanbesteed' het vervoeren van 250 b. M. basaltslag naar verschillende pol- derwegen. Ingeschreven werd als volgt: L. Brugering 1.45, Jb. Driefjes 71.70, J. Brakenhoff 1.80, P. Bakker 7 1.30, Jb. Alderlieste 7 1.45, H. Schouten 1.20, en J. Wokke 7 1-47 per kub. M. Het vervoer is gegund aan den laagsten inschrijver H. Schouten voor 1.20 per kub. M. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de open- bare lagere school, gedurende de ongesteld- heid van Mej. M. E. Verweij, is door Bur gemeester en Wethouders aangesteld Mevr. Beets, alhier. Door W. Ramen en P. Heijnis is af- stand gedaan van het verlof voor den ver- koop van uitsluitend alcoholvriie dranken, hun door Burgemeester en Wethouders ver- leend voor hunne perceelen respect. School- straat en Stationsstraat, alhier. Het aantal werkloozen, op het oogen- blik bij dte gemeente ingeschreven, bedraagt 15, waarvan er 7 niet en 8 wel georgani- seerd zijn. UIT NOORDSCHARWOUDE (Oct.) Geboren: Cornells, zoon van Willem Goudsblom en Geertruida Hessing. - Jan Jacobus, zoon van Jan Bleek en Jeannette Wubbechiena van Duijn. Coraelis Adria- nus, zoon van Lourens Schrijver en Eliza beth Kaag. Johannes Theodores, zoon van Anthonius Franciscus Muileboom en Agatha van Schagen. Getrouwd: Jan Swager en Neeltje Hee- man. Marktberichten ALKMAARSCHE EXPORT-VEILING. ALKMAAR, 7 Nov. In de heden gehou den veiling werd betaald voor; Andijvie 0.60—/ 2.20, Bloemkool I 9.20—/ 19.60 II 46, Bloemendaler kool 5.10— 8.30, Boerenkool 1.10—/ 2.40, Groene kool 4.30—/ 10.40- per 100 stuks, Appelen 0.08—/ 0.30, Peren 0.07—/ 0.46, Drui- ven 0.480.70 per K.G., Bi-eten 2 4.40, Gele kool 3.30—/ 5.10 per 100 K.G., Prei 3.205.80, Pieterselie 1.70 tot 2.80, Selderie 2.50—/ 4.20 per 100 bos, Roode kool 2.804.90, Spruiten 1623, Spercieboonen 40.7040.80 Uien 6.80—/ 9.30 per 100 K.G., Wortelen 3.70—/ 9.80 per 100 bos, Witlof 0.25— 0.57 per K.G. Handel vluig. SCHAGEN, 8 Nov. Op de heden gehou den veemarkt waren aangevoerd; 5 paarden 175350, 156 geldekoeien (mag.) 200400, 83 idem (vette) 300450, 60 pinken 180230, 78 graskalveren 60170, 20 nuchtere kalveren, 171 schapen (vette) 4856, 218 overhou- ders 3643, 6 bokken en geiten 7— 20, 17 varkens (mag.) 25—/ 40, 49 varkens (vette) p. K.G. 0.720.78, 155 biggen 12—/ 27, 997 kippen 0.50— 0.90, 34 eenden 0.652, 69 jonge kip pen 2—/ 3, 55 K.G. boter 2.25—/ 2.45, 832 kipeieren 13'f 14, 378 eendeieren 7.50 per 100 stuks. PURMEREND, 7 Nov. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken. Slaboonen 2.85^4.70 per zak (15 K.G.), Peren 0.060.29, Appelen 0.04 tot 0.28 per K.G., Bloemkool 1.40 13.40, Roode kool 5—/ 5.30 per 100', Spreitkool 1.602.90 per 15 K.G., Boe- rekool 1.40 per 100 streiken, Andijvie 0.50—/ 2.50 per 100 krop, Bieten 26— 32 per 1000, Wortelen 0.75 per 25 K.G. Uien 1.60—/ 2.10 per 25 K.G. Handel vlug. BROE'K OP LANGENDIJK, 7 Nov. '23. Bloemkool le soort 4.70—/ 11.70 p. 100 st.; Bloemkool 2e soort 0.902.80 p. 100 st.; Wortelen 2.20—/ 3; Roodte toool le soort f 2.50—/ 4.30; Roodte kotel 2e soort 12.20; Gele kool le soort 2.80-4.60'j Gele kool 2e soort 2— 2.50; Witte kool le soort 1.60—/2.40: Wit.e kool 2e soort 0.700.90; Uien 7.9010.20; Drielingen 10.90— 11.20; Nlep 12.60—/ 13.10; Bieten 1.90"—/ 4.10; Rapen 2.10; Spreitkool 14, alles p. 100 K.G. Aanvoer 7600 stuks Blloemkoo'l, 41300 K.G. Worte len, 670*00 K.G. Roode kool, 31800 K.G. Gele kool, 85300 K.G. Witte kool, 1595*0 K G. Uien, 2875 K.G. Bieten, 150 K.G. Rapen, 27 K.*G. Spreitkool. ZWAAG, 7 Nov. 1923. Veiling „Bangert en Omstreken". Slaboonen 12*16; Shijboonen 34 36; Drui ven 30—/ 45; Tomaten* /ll— 13; Kleipeeren 911; Beurre 14; B*o*eregroen 9—/ 11.50; Bergmot 7.301— 9; Winterlouw 1213; Ntelen 31; Appelen 79Bloemkool 58Gele ko'oili 3<6Roode 'kool 2f 5Spreit kool 78; Meloenen 12—/ 30*; Wor telen 1 .*502.30; Uien 2.30—/ 4.60. WARMENHUIZEN, 7 Nov. 1923. Witte kool per wagon 82; Witte kool le soort 0.70—/ 1Witte kool 2e sobrt 0.60'; Gele koo' 3.30; Roode kool 1.90— 3.10; Roode kool 2e soort 1.20—'/ 1.60; Nep 12.70; Drielingen 10.90*—11.30'; Uien 9.7*0—/ 10.60; Peen 1.70—/ 2.40. Aanvoer 65500 K.G. Witte kool, 350 K.G. Gele kool, 12225 K.G. Roode kool, 75 K.G. Nbp 1670 K.G. Uien, 5775 K.G. Peen. NOORDSCHARWOUDE, 7 Nov. 1923. Grove uien 8.9010.60; Drielingen 10.60—/ 11.40; Nop 10.20'—/ 12.60; Peen 1.90*—2.70; Roode kool 1.70— 3.80; Ode kool 2.80—/ 5.20; White kool 0.70*—/ 1.10; Deensche witte kool 2, alles p. 100 K.G.; Bloemkool 11.30 p. 100 s*t.Bloemkool 2e soort 2.10—/ 2.70 p. 100 stuks. A'an voter! 9150 K.G. Uien, 290*50 K.G. Peen, 60900 K.G. Roodte kool, 21*000 K G. Gele kool, 60900 K.G. Witte kool 33*00 K.G. Deensche witte kool, 1855 stuks Bloemkool. BOVENKAR'SPEL, 7 Nov 1923. Veiling „dte Tuinbouw". Hed'en besteedde men* voor: Bloemkool I 4f 12.25; Bloemkooli II 2.50—/ 5.25; Bloemkool III f 0.75— 1.50; Bieten 18—/ 26; Blauwe aard'ap- pelen 3.75; Bonte aard'appelen 3.80— 4 2'5. Zeettjdingert STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Ambon vertr. 7 Nov. v. Arnst. n. Hamb. Radja (uitr.) vertr. 4 Nov. v. Belawan. Rotti vertr. 7 Nov. n. Hamburg. Banda (thuisr.) air. 7 Nov. te Suez. 1 Biawean, v. N.-York n. Portland, O., vertr 5 Nov. v. Colon. Boeton thuisr.) vertr. 6 Nov. v. Marseille. Jan Pietersz. Coen (uitr.) vertr. 6 Nov. v. Genua. KON. NED. STB. MIJ. Berenice vertr. 7 Nov. v. Amst. n. Gihgslynn Achilles vertr. 6 Nov. v. Malta n. Piraeus. Breda arr. 5 Nov. v. Valparaiso te Talca- huano. Deucalion vertr. 6 Nov. v. Barcelona n Tar ragona. Clio vertr. 5 Nov. v. Smirna n. Lemni. Gaoymedes arr. 6 Nov. v. Amst. te Hamb. Haarlem v. Chili, n. Hamb. vertr. 5 Nov. v. Duinkerken. Iris vertr. 6 Nov. v. Santander n. Musel. Nereus arr. 7 Nov. v. Kopenhagen te Amst Oberon arr. 6 Nov. v. Portimao te Cadix. Oranje Nassau (thuisr.) vertr. 7 Nov v Plymouth n. Havre. Perseus arr. 6 Nov. v. Amst. te Boston, L. Theseus vertr. 6 Nov. v. Sevilla n. Cartha- gena. Vesta vertr. 6 Nov. v. Beyrouth n. Alexan- drctte. HOLLAND A ME RIKA LIJN. Lochgoil, v.d'. N.-Pacific n. Rott, arr. 4 Nov te Tacoma. Maasdam arr. 5 Nov. v. Rott. te N.-Orleans. Nieuw Amsterdam vertr. 6 Nov. v. Rott. n. New-York. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht, v. Rott. n. B.-Ayres, vertr. 2 Nov. v. Teneriffe. Stad Haarlem arr. 4 Nov. v. Hamb. te Bous- gas. HOLLAND OOST AFRIKA LIJN. Madioen vertr. 5 Nov. v. Delagoabaai. n Port Natal. Meliskerlc (uitr.) arr. 7 Nov. te Kilindiini. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Ouderkerk arr. 5 Nov. v. Amst. te Vladiwo- stock. Saparoea vertr. 7 Nov. v. Rott. n. Hamb. Oostkerk (thuisr.) arr. 4 Nov. te Trentsin, Zisma (uitr.) vertr. 6 Nov. v. Colombo. HOLLAND ZUID AFRIKA LIJN. Rietfontein vertr. 6 Nov. v. Delagaobaai n. Port Natal. ROTTERD. LLOYD. Rindjani (thuisr.) vertr. 6 Nov. v. Belawan. Blitar (thuisr.) arr. 6 Nov. te Marseille. Goentoer arr. 7 Nov. v. Batavia te Rott. Kawi (uitr.) vertr. 6 Nov. v. Belawan. Soerakarta vertr. 5 Nov. v. Batavia n. Rott ROTTERD ZUID AMERIKA LIJN. Aldabi (thuisr.) vertr. 5 Nov. v. Montevideo Altena (thuisr.) vertr. 5 Nov. v. Las Palmas STOOMV. MIJ. OCEAAN. Atreus v. Japan n. Rott. arr. 5 Nov. te Sin gapore. Elpanor, v. Japan n. Rott arr. 6 Nov. v. Colombo. Palaxned1, v. Batavia n. Amst. arr. 7 Nov. te Suez. Teiresias, v. Japan n. Rott. vertr. 6 Nov. v. Hongkong. Adrastus, v. Japan n. Rott. arr. 5 Nov. te Shanghai. KON. HOLL. LLOYD. Orani'a (thuisr.) vertr. 6 Nov. v. Santos. Rijnland arr. 5 Nov. v. Hamb. te Antw. Zeelandia (uitr.) vertr. 6 Nov. v. Santos. KON. WEST. IND. MAILD. Ares arr. 4 Nov. v. Hamburg te Coquimbo. HOLLAND AUSTRALIE LIJN. Aagtekerk vertr. 6 Nov. v. Hamb. n. Bremen HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Hermes uitr.) vertr. 6 Nov. v. Las Palmas Pollux (uitr.) arr. 5 Nov. te Dakar. Stella (thuisr.) vertr. 6 Nov. v. Freetown. 11

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6