Eippen en Konljnen. Ingeionden Stukken. De voorzitter meendte, <M men op de L. E T. T. komt en dhn eerst vraagit wat de entree is Het bestuur heeft greet bezwaar tegen verlaging. Het moot kunnen rondko- men. De heer Smits merkte allereerst op, dat met; het geheele bestuur tegen verlaging der entree's heeft geatemd, doch spr. heeft alleen voorgesteld verlaging der entree voor de burgers, wat uit zijn voorstel lean warden bewezen. Het bestuur heeft dif niet aan- vaard, doch de entree's algemeen verlaagd' Het was sprekerts idee dat men dlen tuinders gelegenheldi moest geven voor lagen prijis de inzending te bezichtigen. Spr. had den to- dflnuk, dat de tuinders dan ook zullrn inzen- d'en. In hoeverre het bestuur de entree voor iedereen wildle doorvoeren is zijn zaak. De voorzitter zou het wel gewenscht vin- denl, voor 1925 een voorstel te krijgen van de letian in zake verhooging, al is gebleken, dat de odtvangsten' nog lager zijn dan.1 men mcent. Wegens bedanken van den1 heer J. Drijver wcrd1 gekozen de heer J. Schreuder. Na rondvraag volgde slutting.. De heer H J. Gielis, die tegen risen wit van het bestuur der R. KL Kiesvereeniging zitting heeft aid lid! van den gemieenteraad, heeft, nadat van die zijde sdherpe diruk op hem is uitgeoefend1, zich ten slotte onder- worpen aan eene arbi trage-commissie, die zal uitmaken of hij moet heengaan. De heer G- Smits, correspondent vans een neutrale courant, is geroyeerd van de Propa- eandaclub en van de Kiesvereeniging, oni re- den hij weigerde als zoodanig te bedanlken. OUDOKP October. G e b o r e n Adriiama Maria, d. vans Johannes van Veen en Guurtje Korver. Catharina Wilhelmtoa, d. van Arie Kaian- dorp en Geertruida Johanna Kaag. Neel- tie, d. van Sijtze Breeuwsma en Wiiebigje van der Zee. Overledeo Amltjss Kooi, oud 62 j., gehuwd met OorneliS Kok. Willempje Dek- ker, oud 61 jaar, weduwe van Klaas Banker- sen. UIT ZAANDIJK. In de gisteravond gehouden raadsvergade- ring te Zaandijk is tot toelating van het nieuwbenoemde lid B. Wribaard (arbeiders- kiesvereeniging) besloten. Na zijn tostallatie deelde de heer Wri baard mede, dat zijn voorgangqr Krom zich inzake de opheffing van de zakelijke belas- ting op het bedrijf heeft vergist en bedoeld had te stemmen tegen' het voorstel om de op heffing van deze belasting van terugwerken- de kracht te doen zijn. Verd'er deelde spre- ker mede, geen deel te zul'len nemen aan de benoeming van twee wethouders. Na een tweede vrije stemming werd de heer Van Zaane (burgerlijk) met 2 stemmen, tegen 1 van onwaarde en vier bianco, be- noemd. De heer Van Zaane zeide de benoeming te zullen aanvaarden onder voorbehoud, da: ook een lid der soc.-dem. als zoodanig zitting zal nemen. Vervolgens werd de heer C. Bakker (s.-d. en aftr. wethouder), na herstemming met den heer D. Witbaard (arb.-kiesvereeniging) met twee stemmen tegen een gekozen. De heer Bakker wenschte zijn benoeming in beraad te 'houden. aan foe, cmdaf het over tdfgesfrekfte terrd- nen voor watervoorziening beschitot. Doch er wordt thans roofbouw op de bronnen ge- pleegd. Zou de provinde zich over die vraag- stuk niet tot de andere provindes kunnen wenden, en pogingen aanwenden, dat het waterleidingvraagstuk landelijk wordt gere geld? In enkele andere afdeelingen vroegen een paar leden of de gemeentebesturen zich wel oeijverden, om in hunne gemeenten aanslui- tingen te bevorderen en welke houding Gede puteerde Staten aannemen tegenover onwil- ige gemeenten. Gevraagd wordt, welke middtien Gedepu- teerde Staten denken aan te wenden tegen over die gemeenten, die zich niet widen aan- slurien op de provintiale waterleiding. Kan geen provintiale verordening worden ge maakt, waarbij de gemeenten verplicht wor den tot aansluiting, vooral voor diegemeen ten, waar een belangrijk deel der inwoners zich wenscht aan te sluiten? Met groote verbazing heeft men uit het Gemeng-f nieinws Een der Teden vroeg wat de reden was, dat zooveel storingen in het Gooi voorkwa- men en of Gedeputeerde Staten geen maat- regelen kunnen treffen out dit in de toekomst te voorkomen of tot een minimum te berper- ken. Een ander lid vroeg: waarom werden uit- breidingswerken1 voor stroomlevering aan1 den Helder ten behoeve der Marinewerf bn- derhanden' genomen, terwijl men geen1 zeker- heid had, dat het contract te Willemsoord, waar genoemde werf is gelegen, werd ver- nieuwd? In enkele afdeelingen zou men gaame ten aanzien vani de P. E. G. E. M. vernemen, of 'den. Torn was de tegwedtetrfjd afgeloopea, maar de dub besloot met dezen vogel nog een geheele maand door ita gaan en de twaalf maanden vol te maken en zoo had deze eend dan op 30 April 1921 haar 363 eieren gelegd in 365 dagen!! Het hoogste record. Zij is dus, zoo verklaart een oppasser van den wedistrijd, de meest wondervolle legster ter wereld. Zij legde maar altijd door bij alle weer, elken dag haar groot schitterend ti van gemiddeld twee en een half oz. Zacht voer, waarin voorkomt gemalen ger- stemeel, zemelen en fijngehakt groen ge- mengd met zoete of kamemelk kreeg ze ge- durende de elf maanden van den wedstrijd. zij naar het oordeel van Gedeputeerde Sta- In April kreeg ze niet volop maar alleen des ten gunstig werkt, of zij de voordeelen ople vert, welke men er van heeft verwacht en> of de provincie veilig kon doorgaan op deze wiize haar stroom te betrekken? Verdier werd gevraagd1: Waarom werden er ambtenaren voorloo- pig aangesteld, terwijl een veel grooter aantal op wachtgeld werd gesteld. Is het niet eco- betrokkenen verslag over't boekjaar 1922 geconstateerd, nomisch nuttiger, en voor de betrokl dat er onder gemeenten, welke zich nog niti voordeeliger, wachtgelders in dienst te bij 't provintiaal bedrijf aanslui ten, zes zijn men? Is het wel juist gezien thans ambtena- wier gebied reeds door de hoofdtransportlei- ren promo tie te laten1 maken? PROV. STATEN VAN NOORD- HOLLAND. Het waterleidingbedrijf. Aan het verslag van het onderzoek in de afdeelingen der Staten van Noord-Holland van de balans en winst- en verliesrekening over 1922 en van de begrooting der inkom- sten en ui'tgaven voor 1924 van het Provin tiaal Waterleidingbedrijf ontleenen wij: In enkele afdeelingen werden algemeene beschouv^ngen gevoerd, verband houdende met .het karakter van het Provintiaal Water leidingbedrijf. Opmerking werd gemaakt, dat h.et*bednjf werd opgericht ter bevordering van de hygie- nische toestanden. Dit streven achtte men zeer toe te juichen en veidiende alien lof. is eventueel de opzet van het bedrijf, zoo vroeg men, in verband met het doel, dat men zich heeft gesteld, wel juist? Men heeft toch voor de watervoorziening een bedrijf opgericht en geen tak van dienst Hieruit vloeit voort, dat gestreefd moet wor den naar een sluitende exploitatie. Het be drijf als zoodanig moet zich zelf dekken. Maar daardoor worden. de kosten, did voort- vloeien uit het beginsel: „Verbetering der hy- gienti' en: dus dienen in net algemeen belang, uitsluitend gedragen door de afnemers, de gtirruikers. Groote steden met een tigen waterleidmg- bedrijf dragen hierin nifet bij, terwijl kleine- re gemeenten, welke afhankelijk zijn van de provintiale waterleiding, onevenredig zwaar belast worden door de hoogere tarieven. Im- mers, de provinriale waterleiding moet dtiur- der werken dan .de plaatselijke, wegens ae grootere uitgebreidheid van het buizennet in verhouding tot het quantum te leveren wa- teHierdoor worrit eene groote ongelijkheid geschapen. Gemeenten, die gedwongen waren nunne concessie prijs te geven, zooals b.v. Zaansche gemeenten, betalen thans wel hoo- ger prijs voor het water dan b.v. de Gooische gemeenten, die hun eigen bedrijf hebben kun' nen houden. Op deze wijze wordt de taak van de provincie ten opzichte van de openbare ge- zondheid, diis to het algemeen belang, slechts door een deel der inwoners bekostigd, wat men onjuist achtte. Hoever, zoo werd gevraagd, zijn de be- moeitagen van de provincie gevorderd ten op zichte van de saneering van het platteland. Wordt ten bate van de openbare gezond- heid voldoende ingegrepen? Met goed drink- water alleen komt men er immers niet. Wan- neer de vuile slooten met het sttokende water en de slechte krotwontogen blijven. doet men sledhts half werk. In dit verband werd ge wezen op de epidemic, welke nu weer heerscra in Obdam, en wordt gevraagd, of er reeds po gingen worden aangewend om, to de ook to die gemeente onhoudbare toestanden te voor- zien. Van andere zijde wordt een en ander nog aangevuld, en wenscht men nog verder te gaan. De voorzientog van goed drinkwa- ter i9 zelfs een interprovinciaal vraagstuk Zooals het zich op dit oogenblik ontwikkelt. is het oneconomisch. Noord-Holland is er nog niet het slechts- dtogen wordt doorsneden, Het zijn: Heerhugowaard, Opmeer, Span- broek, Wognum, Zwaag en Laren. Wat Laren to het bijzonder betreft, zou men gaame willen' hooren, waarom aan tal van inwoners aansluiting geweigerd wordt, hoewel de leading loopt door den weg voor hunne perceelen en de huislddtogen gereed zijn? Het waterltidtogbedrijf, zoo werd in een afdeeling opgemerkt, laat voor 1924 een1 te- kort van 127.000, to welk verband door een der leden gewezen werd op een post van 80.000, waaruit de kosten betaald zullen worden, welke verbonden zijn aan den alge- meenen dienst, gemaakt ten behoeve van uit- breidingswerken. Is hier geen beperking geboden, zoo vroeg dat lid. Een lid kon zich niet vereenigm met de afsdirijvingspolitiek. Dje |hoofdbuisleidingen komen op de balans voor tot een bedrag van 4.469.974.19y2:, machines en ketels tot een bedrag van 148.014.76. Neemt men aan, dat een groot deel van het buizennet zeer oud is,, dan zou minstens 2 pet. moeten zijn afgeschreven. Hiertegenover werd door een der leden, hierin gesteund door anderen, de onderstelling geuit, dat bij de taxatie der ba- lanswaatde van de 'hoofdbuisleidtogen, ma chines en ketels, met een en ander rekening is gehouden. Inlichting werd gevraagd over post 39 van de balans „Uitkeering aan de gemeente groot 72.395.78. Is dit bedrag uitgekeerd aan de Zaansche gemeenten, die tot nog toe water betrokken van de oude Zaansche Wa terleiding en door aansluiting bij het provin tiaal bedrijf aanzienlijke schade lijden? Is dit een post, welke geregeld jaarlijka zal terugkeeren? Ook wenschte men te weten, hoe deze zaak precies geregeld1 was, en op welke basis de berekening van die uitkeering geschiedde. Het electncifeitsbedrijf. Aan het verslag van het onderzoek to de afdeelingen der Staten van Noord-Holland van de balans-, en winst- en verliesrekening over 1922 en van de begrooting der inkom- sten en uitgaven voor 1924 van' het Provto- ciaal Electnciteitsbedrijf ontleenen wij Algemeen was de klacht to enkele afdee lingen, dat zoowel de balans-, en verlies- en wtostrekentog over 1922 als de begrooting voor 1924 uiterst sober zijn toegelicht. Met genoegen werd geconstateerd, dat de storm, die tegen het P. E. N. gewoed heeft, >ezweken is zeker ook" door de betere tijden, welke nu blijkbaar voor het bedrijf gaan aanbreken. 't Gewijzigde afschrijvingsper- centage is een heele verlichttog. Was het van den aanvang af "oo laag geweest als nu, dan rad't bedrijf nu geen behoefte gehad aan de 240.000, welke het als renteloos voorschot van de provincie heeft ontvangen, ja zou er nix reeds winst gemaakt worden en kon er misschien aan prijsverlagtog worden ge- dacht. Beschouwt men' de zaak aldus, dan is er ook weinig reden meer om veel verwijten te richten aan sommige gemeentebesturen. In een der .afdeelingen werden algemeene beschouwingen gevoerd over de bedrijfspoli- tiek en het rapport-Limperg. Gewaarschuwd werd' tegen1 een exces van optimism® om reeds nu aan prijsverlagtog te denken en betwist werd de meentog, dat de verbeterde positie van het bedrijf de onwilli- ge gemeentebesturen eenigermate zou vrij- pleiten van hunne verplichttogen. Hun- onge- lijk was en blijft, dat zij geen behoorlijke prijzen willen betalen en met voldoentag heeft men uit de couranten gezien, dat de Minister een pogtog doet, om tot een schik king te komen. In verband hiermee wil men gaarne van Gedeputeerde Staten vernemen, of er naar hun opvatttog redelijke kans be- staat, dat het inderdaad met bedoelde ge meenten nog tot een billijke schikking kan komen. Dat de rapporten-Limperg al te pessrmis- tisch geweest zouden zijn, werd anderzijds niet vqetstoots toegegeven. In elk geval heb ben ze dit goede gehad, dat er een andere geest in't bedrijf is gekomen en er zutoiger wordt gewerkt. In de oorlog'jaren is er stel- Naar aanleiding van een ontslag aan een ambtenaar wegens oneerlijkheid werdi ge vraagd of de contrdle bij het bedrijf zooda nig is, dat oneerlijkheden tijdig kunnen wor den' ontdekt. Marktberickten ALKMAARSCHE EXPORT-VEILING. ALKMAAR, 12 Nov. In de heden gehou den veiling werd betaald voor: Andijvie 0.501.80, Bloemkool I 12.6C>— 17.30, II 5—/ 7.50, Bloemiendaler kool 5.809.50, Boerenkool 3.80—/ 6.50, Groene kool 5.10f 11.40 per 100 stuks, Appelen f 0.07f 0.30, Peren 0.08 0.40, Druiven 0.60f 0.80, Witlof 0.24—/ 0.46 per K.G., Bieten 3.10 4.40, Gele kool 3.20—/ 4.90 per 100 K.G., Prd 5.70—/ 9.80, Pieterselie 3.20 tot 4.30, Selderie 4.10—/ 5.80 per 100 bos, Roode kool 2.905.30, Spruiten 14—/ 28, Uien 7.60—/ 9.80 per 100 K.G., Spinazie 0.45—/ 0.88 per ben, Wor- telen 5.70—/ 10.80 per 100 bos. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiltog), 12 Nov. 2682 stuks Bloemkool le soort 3'15.50 p. 100 st., 23200 K.G. Wortelen 3.30—/ 3.60, 65200 K.G. Roode kool le soort 2.30f 3.80, 2e soort 1.10—/ 2.10, 52200 K.G. Gele kool 1 e soort 2.204.40, 2e soort 2—/ 2.20 83200 K.G. Write kool; le soort 0.90-/ 1, Deensche write 1.602.10, 8500 K.G. Uien 8.7011, Drieltagen 10.10— 11.10, Nep 12.90—/ 13.20, 1725 K.G. Bieten 2.50—4, 1100 K.G. Rapeni 2.50, alles per 100 K.G. BOVENKARSPEL „de Tutobouw", 12 Nov. Heden besteedd men voor: Bloemkool 17 717, II 36.50, III 0.75—/ 1.50, Write kool 0.40—/ 1.10, Roode kool 1.60—/ 2.80, Gele kool 2.10 2.60, Bieten 26—/ 39, Kletoe 6.50— 13. NOORDSCHARWOUDE, 12 Nov. II Schotsche muizen 5.507.10, Grove uien 9.7010.60, Peen 2.40-/ 3.50, Roode kool 1.903.50, Gele kool1 1.80 tot 4.30, Write kool 0.80-/ 1.20, Deen sche witte 1.201.90, Rapen1 2.20, al les per 100 K.G., Bloemkool 9.10—/ 11.50 2e soort 0.70—/ 1.80 per 100 stuks. Aanvoer 10 Nov.: 600 K.G. Aardappelen, 5900 K.G. Uien, 23175 K.G. Peen, 43150 K.G. Roode kool, 17325 K.G. Gele kool, 40600 K.G. Write kool, 7300 K.G. D. Write 545 stuks Bloemkoolv ZAANDAM, 12 Nov. Veiling „D'e Zaan- streek". Boere kool 1—/ 1.70 per kist, Peen 14—21 ct. per bos, Andiivie 2460 ct per kist, Selderie 7—9 ct. per bos, Pieterselie 9—12 ct. per bos, Knolselderie_ 812 ct. p. bos, Zoete appelen 614—10 ct. j. pond, Zure appelen 9—1014 ct. p. p., Druiven 37—39 midd'ags dat zachtvoer. Uit de leglijsten blijkt, dat ze de twee eerste dagen (1 en 2 Mei) van den wedstrijd niet legde maar ver der geregeld elken dag. Slechte twee weken komen er op voor van zes eieren, maar daar- entegen drie weken ieder van 8 sriiks, terwijl de overige weken 7 eieren werden gelegd, het- geen zou maken 365 stuks. Daar vallen de twee eerste dagen af, dus resteeren 363 eie ren to 365 dagen. Dat op eenzelfden dag twee eierm gelegd worden, behoort, vooral bij eenden, niet tot de onmogelijkheden. Op een samenkomst van de club werd de heer Knight gefeliriteerd met deze wondervolle prestatie en de verzor- ger Mr. J. R. Griffen ontving een welver- diende hulde. Er mag nog bij! venneld worden, dat de loopruimte ongeveer 4 bij 60 voet groot wa9, het slaaphok 3 bij' 3 voet. Vol gens de meemto g van dett voorzi tter droegen deze ren en de aairi van den bodem veel bij tat deze prestaties. Toch was de ren niet zoo mooi eni zoo groen als een cricket- veld, maar meer wat mien noemt onverzorgd. gedurende de laatete vier maanden bedekt met grof hard gras en ruigte, die eenige be- scherming gaf tegen1 zom en wind. Zeetfldingea STOOMVA ARTLiJNE N. STOOMV. MIJ NEDERLAND. Johar de Witt vert. 10 Nov. v. Batavia n. Amst. Vondel (uitr.) arr. 11 Nov. te Southampton. KON. NED. STB. MIJ. Ariadne arr. 12 Nov. v. Hamb. te Amst. Aurora arr. 12 Nov. v. Amst. te Faro. Delft arr. 10 Nov. v. Galatz te Braila. Hector vertr. 11 Nov. v. Oonstantihopel n. Candia. Iris air. 10 Nov. v. La Cortina te Oporto. Mercurius arr 11 Nov. v. Piraeus te Saloni- ca. Tellus arr. 9 Nov. v. Hull te Boston. Theseus arr. 10 Nov. v. Alicante te Tarra gona. Ulysses vertr. li Nov. v. Smyrna n. Samos. Venus vertr. 11 Nov. v. Gibraltar n. Cadix Vesta arr. 11 Nov. v. Beyrouth te Smyrna. Vulcanus arr. 11 Nov. v. Amst. te Cuxhaven. Deucalioin arr. 11 Nov. v. Vinaroz te Valen cia. Fauna vertr. 12 Ntiv. v. Rott. n. Oascaes, Hebe arr. 21 Nov. v. Ltvorno te Napel3. Juno arr. 12 Nov. v. Gibraltar te Alexan dras. KON. HOLL. LLOYD. Gelria arr. 11 Nov. v. Buenos-Ayres te Amst Orania (thuisr.) vertr. 11 Nov. v. Peruana. buco. Zaanlandi .arr. 11 Nov. v. Gravesend te Ham burg. Zeelandia arr. 9 Nov. v. Amst. te B.-Ayna. KO:N. WEST IND. MAILD. Amsterdam vertr. 11 Nov. v. Kingston n. Cristobal. Ares vertr. 9 Nov. v. Valparaiso n. Talcahn- ano. Bennekom vertr. 8 Nov. v. Mexillonea n. Tocapdlla. Crynssen arr. 11 Nov. v. Hamb. te Amst. Nickerie, vertr. 9 Nov. v. N.-York n. Haiti. Poseidon vertr. 9 Nov. v. Puerto Barrios n Kingston. HOLLAND AMERIKA LIJN. Moerdijk arr. 12 Nov. v. Patifidcust te Roit. Rijndam arr. 11 Nov. v. Rett, te N.-York. Veendam vertr. 11 Nbv. v. Rott. n. N.-Or- leans. Volendam vertr. 10 Nov. v. N.-York n. Rott. Rotterdam arr. 12 Nov. v. N.-York te Rott. Breedijk arr. 9 Nov. v. Philadelphia te Balti more. Maasdiam vertr. 10 Nov. v. N.-Orleans n. Rott. HOLLAND OOST AFRIKA LIJN. Sitoebondo arr. 12 Nov. v. O.-Aftika te Rott Kambangan vertr. 8 Nov. v. Dar-es-Salaam n. Zanibar. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Ouderkerk vertr. 11 Nov. v. VladiVostocI: n. Rotterdam. Zosma (uitr.) vertr. 11 Nov. v. Penang. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Pollux (uitr.) vertr. 7 Nov. v. Dakar. Ambon arr. 13 Nov. v. Hamb. te Amst. IJselstroom vertr. 10 Nov. v. Koko n. Accra. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN. Algorab arr. 11 Nov. v. Antw. te Rott. Poeldijk arr. 11 Nov. v. Rott. te Hamburg. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Artreus, v. Japan n. Rott., vertr. 8 Nov. v, Port Swettenham. KON. PAKETV. MIJ. Le Marie vertr. 7 Nov. v. Rangoon n. Suma* tea. Sigli vertr. 11 Nov. v. Soerabaja n. Moul» meto. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Hoogkerk (uitr.) arr. 12 Nov. te Bombay. Meerkerk vertr. 10 Nov. v. Hamb. n. Rott. Andijk (uitr.) air. 10 Nov. te Madras. HALCYON LIJN. Stad Haarlem arr. 10 Nov. v. Bourgas te Varna. HOLLAND ZUID AFRIKA LIJN. Opringfontdn (uitr.) 'air. 11 Nov. te Antw ROTTERD. LLOYD. Djiboeti vertr. 9 Nov. v. Cordilleoe, Japan n Marseille. Rindljani1 (thuisr.) vertr. 12 Nov. v. Colombo, ct. -p. p SI lOX—11 ct 1^—54 ct. per kl. kist, Spruiten zondigen. [Batten verant veoordelifttheid van de Kedac- ti&. De apname in deze rabriek bewifst geensr zins dal de redaciie er mede ins&emi.) Geachte Redlacteur, Teneinde uw lfezers een juist overzicht te geven van wat zich rond de candlidaatsttiling en verldeztog van den heer H. J. Gielis als lid van> d'en gcmeentcraad heeft afgespeeld, niet het miinst op die vergadering van de kiesvereeaiging op 9 November j.l., verzoek ik ui beleefd eens in meerdlere bladiem van uw gastvrijheid te mogen gebxuik te maken om eens duidelijk te doen zien hoe we hier onder monarchic van de geestelijkheidl staam. Te meer doe ik u het verzodk omreden- de Redaetie van het Noord-Hollandsch Dagblad leugens schrijft en tegelijk den correspondent hex woord ontneemt. Dat d'e waiarheiid 'niet gezegd mag worden, bewtjst des te mieer. De versLaggever van de Al'kmaarsche Courant zal van de vergadering worden verwijderd als hij het waagt tegen de bcvelen van den heer J. Opdam c. s. te p. p., Peren 12 Y,28 ct p. p., Br. lof 27 ct. p. p., Bellefleur 9 ct. p. p. zoete reinet 9 ct. p. p., prei 14—1514 ct. per bos. WARMENHUIZEN, 12 Nov. 1923. Witte kool per wagon 103, Witte kool 0.85—/ 1.05, 2e soort 0.50—1/ 0.85, Gele kool 1.80—/ 3.70, 2e soort 1.70, Roode kool 1.90--/ 3.50, Uien 10.60, Peen 2.703. Aanvoer: 49800 K.G. wit te kool, 5350 K.G. Gele kool, 14900 K.G. roode kool, 425 K.G. uien, 3275 K.G. peen. ZWAAG, 12 Nov. Veiling Bangert en Omstreken. Slaboonen 12f 18, Druiven 40—/ 47, Tomaten 11—18, Wtaterpe- ren 8—/ 13, Bergmot 7.50, Present van England 20—/ 27, Graciool 8—/ 12, Boerengroenen 10—/ 12, Bure 13, Goud Reinetten 12—/ 12.30, Bloemkool 8—/ 11, Roode kool 4—/ 4.50, Gele kool 5, Spruitkool 8—/ 11.30, Uien 3.50-/ 6, Wortelen 1.50—/ 2, Noten 30. -Heiloo, 13 November 1923. Hoogachtend, G. SMITS. (Ons is ter oore gekomen, dat de heer Gie lis, lid van dlen K. K. Volkslxandi te 'Heiloo, die door d'e arbeidlers met voorkeuistemmen tot lid van den Raad gekozen is, door da voorzitter van de R. K. Kiesvereeniging, da heer Opdam, in de op 9 November gehaudia vergadering een Judas genoemd is en dat men hem zoo kwalijk genomen heeft, dlait liij van zijn wettig recht om als raacMid ziitting te nemen.' gebruikt gemaakt heeft, dlait hiji op straffe van xrit de Kiesvereeniging gestoaia te worden, zi'ch aan de uitspraak van wilfe keurig gekozen arbiters moet omderwerpen. Onze correspondent, de heer Smits, wordt eveneens uit d'e Kiesvereeniging veTbanno, omdat hij, voor onze courant verslagen der vergaderingen dier Ver. heeft geleverd. Men vraagt zich bij het vernemen van der- gerijlke middeleeuwsche toestanden met ver wondering af in welken rijd wij tigeoJiijk k ven. Men schijnt to Heiloo met alle geweld op een partijscheurtog onder de Katholieka a .m te driogen. De kwestie lijkt ons interes- saiit genoeg om den heer Smits toes'temmiag voor luct stiarijven der door hem beddddie in- grzoudten stukken' te geven. Red. Alkm. Crii) lig te veel geld besteed en als het nu beter gaat, dan brengt dit het'bedrijf tot bloei, wat ook dezerzijds hartelijk wordt gewenscht. Ten aanzien van de geraamde wtost A 271.000, wordt er nad'rukkelijk op gewe zen, dat deze alleen gecalculeerd kon wor den, als men het renteloos voorschot A 240.000 als een bate beschouwt wat het toch to den grond der zaak niet is. Men wenscht dan ook deze vraag te stellen: Als de betrokken gemeentebesturen onver- hoopt weigeren te betalen wat mfelijkerwijs van hen geeischt mag worden, moet het be drijf dit bedrag dan toch terugbetalen? Met belangstelltog ziet men't advies van1 Gede puteerde Staten tegemoet op het voorstel- Kooiman c.s. om aan het bedrijf geen rente to rekening te brengen wegens de voorschotten tot dekktog der tot en met 1921 geleden ex- ploitarie-verliezen1. Gevraagd werd to een' andere afdeeling hoe het stoat met de gemeenten, die weiger- achtig zijn gebleken, wijzigtogen te doen brengen to hun stroomprijscontract. Is de be- doeling van Gedeputeerden, die gemeenten la ter, na beetodiging van hun contract, te tref fen? SCHURFTIGE KONIJNEN;. Eeh onzer vele abonne's zendt ons de vol- gendte vraag: Ik heb een konijn, dat aan schurft lijdt. Wat is hiertegen het aangewezen mididel? Onze medewerker geeft hieirop het onder- staande antwoord: Indien het konijn inderdaad1 schlurft hleeft, adviseer ik u het zoo spoedig mogelijk af te maken en den stal te ontsmetten met den 3 pet. creoline-oplossing. ZEER HOOGE LEGCIJFERS. In de tweede groep der rapporten van de werkzaamheden van het Wereld Pluimvee- congres deelt Mr. J. H. Shaw, secretoris van de Nieuw-Zeelandsche Nationiale plurinvee- club, verbazend hooge cijfers mede van een den en kippen, behaald op de legwedstrijden alda^r Allereerst lezen we van een door Gebroe- ders Green gefokte Witte Leghomen, die 317 eieren legde in 12 maandlen, voorwaar een mooie prestatie. Maar 't hoogste, het nog nooi't bereikte, was het legcijfer in den wedstrijd voor een den, behaald door een Indische loopeend van nen zij o, Mr. Knight, die 334 eieren legde to elf maan-1 Oeachte Redaetie. Naar aanleiding van een advertentie deze week to uw blad moet mij als ware men-din der Duitsche meisjes van het hart: Hoe is het mogelijk dat de D. meisjes zoo beschaafd en zoo welopgevoed als wij verschillenden heb ben leeren kennen, zoo ondoordacht en licht- zinnig to dusdanige gezellige, pretmakende vereenigmg zich laten verlokken om lid te worden. Het is meer dan beschamend, dat terwijl to alle bladen offers gevraagd en geschonken worden voor onze arme broeders en zusters to Duitschland de Duitsche meisjes hier ter stede hun kostbaar soms met moeite ver- diend geld zouden vermorsen to banaal ge- not. Vele stodgenooten1 zijn het met mij' eens, dat de hartelijke genegenheid die wij de Duit sche meisjes toedragen, ontzaglijk zal lijden, indien wij' ervaren, dat zij hiertoe zouden overgaan. Hei was dleze week in de Alkm. Courant een schril contrast, op het eene blad 'n oproep tot milddadigheid voor noodlijdend en hongerend' Rijnland', op het andere blad een advertentie om een gezellige vereeniging op te richten voor spel, dans, etc. Mochten toch vele Duitsche meisjes zich liever be- ijveren, goed voedsel en Heeding te verzame- len voor hunne nood'lijdende landgenooten, dit zal haar veel meer voldoentog geven. Eene oprechte vriendin der Duihche meisjes. Het kath. dagblad hier ter stede bevatte dezer dagen reeds een artikel waarin de Duitsche meisjes aangeraden werd geen lid eener gezelligheidsvereeniging te worden omdat zij niet to een neutrale maar uitslui tend to die St. Martha-stichting thuis behoo- ren. Meni vergeet echter dat er ook heel wat niebkatholieke Duitsche meisjes zijn en dat een goede neutrale vereeniging plants voor ieder biedt. Of de jonge meisjes al dan niet behoefte aan een gezelligheidsvereeniging hebben1 kun- i. zelf het beste beoordeelen. Red. Alkm. Qrt.) Anlaszlich edner Annonce dies® Woche ia Ihren Zeitung, kann ich nicht umhin, wahre Freundto aller deutschea junga Madchen, folgendes zu sagen: Wie ist es moglich, dasz die deutschea Madchen so gebildet umd wohlerzogen, wie wir viele unter ihnen baben kennen lernen, ohne nachzudenken tmd leichtsinndg sich in einen derartigen Verein locken lassen, urn sich dort zu amusieren, zu tanzen u. s. w. Ist es nicht beschamend, dasz, wahrend hier tin jeder sein Opfer bringt, um Not unsrer annen Briider to; Deutschland zu lindern, die ihiesigen deutschen Madchen ihr kostbare9, bisweilen mit Miihe erworbenes geld to leeren1 Genusz vertandeln? Viele Stadtgenossen sindi mit mir tinver- standen, dasz die herzliche Zunedgung, die wir fur die deutschen- Madchen hegen, ah nehmen wird, wean wir vern-ehmen sollten, dasz mehrere unter ihnen diazu imstande warem Welch eto greller Gegensatz am 6 Novem ber to einer xmsrer stldtischen Zeitungen: auf der einen Seite ein Aufruf, den notleida- den Deutschen Geld zu senden, auf andem Seite tine Annonce zur Grundunj tines Geselligkeitsvereins fur spiel, 4 u. s. w. Mochten doch viele -lieber sich befleisziget Geld, Kleidung und Nahrung zu sammeli zwecks unterstiitzung ihrer notleidendet Verwandtea in Deutschland. Eirte aufrichtige Freundin der Deutschen M'&dchen. Das hier erscheinende Kath-olische Tage- blatt enthielt vorige Woche sdhon eto Aufsat um die Deutschen Madchen zu wamet Glied ednes Geselligkeitsvereto zu werdea weil sie nicht in einem neutralen Verein son- dem nur to der St. Martha Stiftung gehfr ren. Man bedenkt nicht, dasz es auch viel ni cht-k atholisdhe Deutsche Madchen git und dasz ein guter neutraler Verein pi fur alle Madchen' bietet. Ob die junge M; chen wohl oder nicht einen Geseliigkcitsvef ein wiinschen, konnen' sie u. e. selbst ami bea ten beurtrilen. Red. Alkm. Crt.) I Li—_1_J. J,™ nn1.n 1 m i A A O A T n r>\\¥\7 r\CXf I Tilf Hfl 1prr1 j,*JlL XT n ->■*• <5 nn Izairlin rr trati t i

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6