De „baoirse" heeft reeds eeo bezoek ger hr-acht a an alle Zuid-Amerikaansche havens en was op weg naar Nieuw Zeeland. Wegiens het alechte weer moest Durban worden aan- gedaan. De bemanning bestaiat uit diie per sonen. DIE WANKELE GRIEKSCHE TROON. Uit Griekenland komen tegenstrijdige be- richten omtrent de bouding van den koning tegonover de republikeinsche beweging. Eea via Parijs ontv-angen beriteht meldt, dat de koning de voorwaardea der republikeinen niet heeft aanvaard, Een ander bericht meldt even wel, dat de koning, in verb and met de eischen der republikeinen, besloten beeft, Griekenland voor den tijd ,van 'twee maanden te' verlaten. De „Daily Mail" meldt uit Athene, dat zekere republikeinen den koning beschuldigd hebben van medeplichtigheid a an de jongste militaire opstanden, de bet oinverwerpen van de revolutionnaire regeering ten doel hadden Een onderzoek hiernaar wordt ingesteld. De koning zal het land niet verlaten, tenzij de regeering bet bem beveelt. Paul Gyparis, die nauw met Venizelos sa- menwerkt, vertoelt op het oogenblik te Athene. - STORM OP DE FRANSCHE KUST. Door het slechte weer in Frankrijk zijn de Rhone eg haar bijrivieren door die aanhou- dende regens enonn gewasseni. Te Toulon stond Zaterdagavond het bene- dlengedeelite van de stad geheel: blank. De winkeliers moeslen hun zaken shiiten. Het tramverkeer werd gestremd. In de haven spookte het geweldig Een boot van de Com- pagnie du Mid'i werd nabij Balaguier op de laist geworpen. Uit Lorient wordt gemeld, dat er in het Westen een hevige storm woedlde. De bark „Petite Marie" is ten Zuidten van het eiland Groix gezonken. Een radiogram uit Brest mel'dt, diat de, loodsboot „Clara-Yvoime", die op 6 dezer uit Conquet vertrok, door dm storm overval- len is. De boot was eenige vaartuigen tege- rnoet gevaren en zou deze nabij Brest ont- moeten Men heeft echter sinds haar vertrek uit Conquet niets meer van de „Clara-Yvon- ne" vernomen. Zij wordt als verloren be- schouwd. KORTE BERICHTEN. De vroegere chef van dlen generalen staf van; het roodte Hongaarsche teger, Stromi- feld, .die werd aangeklaagd wegens verstoring van de grondwettelijke en sociale ordie, is vrijigesproken. Een tiental medebeklaagden werd veroordeeld tot straffen, varieerende van tien tot d'rie jaar gevangenisstraf. De vroegere Duitsche Rijkskanselier, dr. Cuno, is te Louden aangekomm en zal eenige dagen in de Engelsche hoof ds tad' verblijven. Cuno heeft verklaard, dat zijtn bezoek aan Londen geen officieel karakter draagt en' gieen politieke beteekenis heeft Zijh doel is bespre- kingen te houden over scheepvaartaangeie- genheden. De Turken hebben zich bij de ondertee- kenaars van het verdrag van Lausanne be- kl'aagd over de handtelingen diet Grieken te- genover de Mohamedanen in .Griekcnland. In Belgie zullen ingang 1 Jan. de spQorwegtarieven belangrijk worden ver- hoogd. De Berlijnsche tram heeft den prljs voor een rit bepaald op 30 milliard mark. Drie afgevaardigden van oud-strijders in de B'elgische Kamer een socialist, een liberaal en een katholiek hebben verlof aangevraagd te mogen interpelleeren over den terugkeer van den ex-kroonprins naar Duitschland en de bepalingen van art. 228, par. 2, van het Verdrag van Versailles be- treffende de uiflevering van de oorlogsmis- dadigers. Qpmeng^ nienws DE GEWEZEN DUITSCHE KROON- PRINS VERTROKKEN. Aan den Duitsehen grenspost scheen men Zaterdagochtend omtrent de komst' van den gewezen kroonprins, die in het bezit was van een spetiale Empfehlung van het Duitsche consul a at te Amsterdam, nog niets te weten. Toen bij het inzien van de passen bleek, wie de autoreiziger was, sprongen de Duitsche grensbewakers als geeleotriseerd in de bou ding. DE EX-KEIZER. De Telg. ontving het volgende curieuze Belga-telegram uit Brussel: „Volgens inlichtingen, uit verschillende brannen te Doom alhier (te Brussel) verkre- gen, zijn twaalf paspoorten voorD uitscfa- iand naar den ex-keizer toegezonden. Een gewichtige conferentie zou te Doom reeds zijn gehouden door den ex-keizer en eenige vooraanstaande personen uit diens omgeving, De „Gazette" waagt de voorspelling dat de monarchic der Hohenzollerns op 4 Dec. zal worden hersteld en dat of de ex-kroon- prins of de ex-keizer op den Pruisischen troon zal komen." Wij Vermel den dit telegram, zegt het blad voor rekening van de aangeduide bronnen. In verband met het bericht, dat de Duitsche regeering aan ,den ex-keizer een pas zou heb ben uitgereikt, wordt te Berlijn uit betrouw- bare bron verzekerd, dat dit bencht geheel onjuist en uit de lucht gegrepen is. BEVORDERING VAN WEST-INDISCHE CULTURES. Bij het departement van kolonien zijn in- grijpende maatregelen tot krachtdadige be- vordering en verbe'tering van verschillende West-Indische cultures in het bijzonder de bacoven en Liberiacoffiecultuur, in voorbe- reiding. NEDERLANDSCH GENOtOTSCHAP TOT ZEDELIJKE VERBETERING VAN GEVANGENEN. Gister is te* Amsterdam het oongres van het Niederlandsche Genootsclrap tot zedelijke verbetering van gevangenen, begonnien. E>e voorziittier, mr. G-. T. J. de Jongh, leidde prof. dr. M. Liepmann, hoogleeraar aan de Universateit te Hamburg, den heer Emile Vandervelde, oud-minister van jusd- tie te Brussel, en mej. S. Margery Fry, se- cretaresse van de Howard League for Penal Reform te Londen, bij de vergadering in. Van prof l iepmann zei spr. in de Duit sche taal: Hii is toot ens geen onbekende, want in het Maandblad voor Berechlling en Reclassieering hebifen wij zijn geaehten naam reeds meermalen geiezeai. H!j| is theoatticus en practicusj en hij is psycholoog. Op het ge- bied, dat wij bearbeidiaa., is het ziini voor- naamste bezigheid, anderen te onaerwijzen, anderen, di. w. z. gevangenis- en rechterlijke ambtenaren, op He voieden, oipdlat zij de psyche van den misdadiger ibegrijpen en hem diaiar- door beter kunnen behandelen. Flier is Duitschland; o-ns vooruit. Van den heer Vandervelde gietuigde spr. in de Fransche itaail: iHbt juiste evenwidht zijr ner hoedanigheden van verstand en van hart en de vereenlgingi van meed1 en energie hebben hem ook, toe®, 'hij nog minister van Jusliitie was, in staat ges'te'd om met de hu!p van de heeren dir. Vervaeck, Ley en Heger-Vitbent het sitrafStdlSel van zijlni land te verbeteren. In het Engelsch Wdldle mr. De Jongh inej. Firy in als volgt- De vereeniging waarvan miss Fry secreta- ressie is, is een saimenvoegiing van1 de Penal Reform League en de Howard association. Haar collega secretaresse" in dfe welbekende Cecil Leesen, de schrijfster van het werk over het „pr.o'batiiion system". Zij' zijn ongetwij'fieldl de twee besite werksters en deskundigen aan- gaande het onderwerp waartmiee wij- ons be- zighoudten. Ook is miss Fry een der cerate vnouwelij'ke vredesrechters in Engeland, meer 'in't bij'zonder aangewezen om zitting te ne- men in kindlerzaken. Daama gaf spr. uffing aain dlen wensdh, dat het vooibeeld van' initernattkmiallte samen- werloing, hier gegeven, bijzonder vmdhtbaar zal zijn en dat dit congres gevolgd zal wor den door andere in het belang van de mensdiheid, die verlangend is om zoo snel mogelijk den waarachtigen weg van den voor- uitgang op te gaan. Prof. mr. Simon van der Aa, hooglee raar te Groningen, sprak vervolgens over het persoonlijk element in de sfirafrechitspraak. Mr. A. A. Cnopiuj, advocaat-generaal bij1 het gerechts'hof tie Arnfaem, heef-t ingeleid het onderwerp: De voorwaardelijke veroor- deeling in de praetijlk. Prof. dir. M. Lipmann, hoogleeraar aan de uniivers'iiteiit te Hamburg, spralk over psychologic en sitrafredhlt. Nad'ait de O'di'tendlzitting gewijd was aan de ondferwerpen Red'assecriug en Strafrecht- spraak, werd in de middagzitting het onder werp Reclasseering en Strafstelsel behan- deld. Het eerisit sprak de heer Emile Vander velde, oiid-minister van1 justicie te Brussel, die sprak over: De ootwikkeling van het Belgiisdhe gevan- geniswezen in dte laatste jaren. Mej. S. Margary Fry, secretaresse van die Hbvard League for PenalU Reform' te Lon den, heeft vervolgens gespnoken over: De ontwikkeling van het Engelsche gevan'geniis- wezeo in de laafcste jaren. ■Mr. A. Fentenier van VHssingen, oud- voorzitter van het 'Genootisdhap, lid- van den Hoogen Raadi, heeft ten slotte ingeleid1 het onderwerp: „Het Genootsdhap in de twln- tigS'te eeuw; de ontwikkeling van de reclas seering, in verband met strafrechtspraak en strafstelsel Na. de bijeenkomst 'kwami men tezamen In Brack's Doelen Hotel, voor het gebrutkeni van' een thee. KORTE BERICHTEN. De werkman F. is Maandag van het steigerwerk aan de O. L. Vrouwenkerk te Nijmegen gevallen en aan de gevolgen over- leden. De 24-jarige bakkersknecht F. v. d. B. te Nijmegen kwam in de bakkerij in aanra- king met een arm van de kneedmachine, waar door zijn schedel werd ingedrukt. Flip is aan de gevolgen overleden. Op den Kleefschen Straatweg te Nij megen is gisterochtend het zoontje van d' landbouwer D. door een "auto overreden. De jongen is aan de gevolgen overleden. feUnrranniHH -in ht'den TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 14 Nov. De heer Van Ravensteijn vroeg een interpellatie aan over het vertrek van den' ex-kroonprins naar Duitschland. Hierover zal later wor den beslist. Bij de regeling van werkzaamheden werd besloten na afloop der openbare ver gadering in de afdeelingen te onderzoeken het initiatief-wetsvoorstel-Fleskens tot verlenging van den duur van het schoe- nenwetje en Woensdag 28 Nov. in de af deelingen te onderzoeken de wetsontwerpen tot herziening van het Nederlandsch-In- disch regeeringsreglement en tot nadere wijziging van de Indische comptabiliteits- wet. De openbare vergadering werd hierna gesloten. INCIDENT BIJ EEN BOKSWEDSTRIJD. NEW-YORK, 13 Nov. Te Butte (Mon tana) ontstond bij een bokswedstrijd on- eengiheid tusschen een neger bokser en den scheidsrechter, welke laatste zoo'n he- vigen schop in de maag ontving, dat hij aan de gevolgen overleed. Verscheidene personen, die zich met het geval bemoeiden, liepen verwoudingen op. BOTSINGEN TE MUNCHEN. MUNCHEN, 14 Nov. Gisteren hadden alhier ernstige botsingen plaats tusschen de Rijksweer en gewapende benden Natio- nalisten. Bij een vechtpartij tusschen Rijksweer-troepen' en studenten kreeg de bekende professor in de medicijnen, Sauer- bach, een kolfslag op het hoofd. In ernsti- gen toestand1 werd hij naar een ziekenhuis overgebracht. DE SOCIAAL-DEMOCRATEN EN BEIEREN. BERLIJN, 14 Nov. De Soclaal-Demo- cratische Rijksdag-fractie besloot den partijleider op te dragen de besprekingen met den Rijkskanselier, welke gisteren tot vandaag werden uitgesteld, voort te zetten in d'ien zin, dat hij: bij de Rijksregeering er op zal aandringen in het belang van de Rijks-eenheid, haar passieve houding te- genever Beieren te laten varen en de eigen- dommen der Beiersche bevolking te be- schermen tegen de gewapende benden, door de Hittler-aanhangers te vervolgen (hetgeen intusschen reeds geschied is). Voorts eiscbt de fractie sociale onder- steunrag in het Rijn- en Ruhrgebied, wel- ker bevolking schadeloos gesteld moet worden voor het separatistisch optreden aldaar. DE FRANSCHE INOE'NIEURS EN DE DUITSCHE 1NIDUSTRIEELER LONDEN, 14 Nov. De ^Tunes'" msilld't ait Essen: Die onderhandelingen ttuseatuen de Fnansche ingenaeursKXMnmissie en Stai nes, Voglieir en Kilockner zijn 'nog niet tat een einde gekomen. Vdlgens bencliten uit Fransche bnen zail waarschijniij'k een over- eenkomst getieekend worden. De D'ui'tschcxs helbben echter weinig hoopvdlile vooruit- zichitm en naar. gemeld wordt zoudlen zich eenige belemmeringen hebben voorgedaan, die weer aanleiding kunnen zijn tat verdie- re consulenten te Berlijn. De mijneigeniaars houden vol, dat, als zij 20 pOt. van hum steenkoo l~opbrengst ten behoeve van de neparatie moeien af- siaan buiieo en behalve de belasting van 10 francs per ton, zij' zulke veriliezen zuilten lijden, dat zij niet in staat zullen zijn ten der zaken te do-en.. Alle belangrij-ke groe- pen van mijheigenaars, waaroo'dier Thy®- sen en Co., zijn thans in onderhandeling met de Fransdien, doch zij hebben niet veel hoop op succes. Zelfs indien de mijn- arbeid wordt hervat, weten zij nog niet hoe de spoorwegen op normale wijze in wen- king moelen worden gesteld. HET TOET-ANKH-AMEN-G'RAF. LO'NDElN, 14 Nov. Uit Cairo wordt gemeld, dat ae weddrppening van het graf van Toet-Ankh-Amen door Howard1 Carter nog niet heeft plaats gehad1 door het niet fijtag aankomm van het noodiige perso n-eel voor het aanleggen van eledrisdi 'licht. Die opening zal nu tegen het einde dezer week plaats hebben. BOTSINGEN. STUTTGART, 14 Nov. In Schwenin- gem hadden- botsingen plaats tusschen dd politic en de Hundertschaften. Een pen- soon wend giedood en zes werden gewond. DE STAAT VAN BE LEG TE MuNCHEN. MuNCHEN, 14 Nov. De regeering heeft bekend gdmaakt, diat dte staat van bel-eg voonloopig zal worden- gehandhaafd. OVERS'TROOMING IN ENGELAND. LONDEN, 14 Nov. Omtrent dte over- strooming in het Noorden van Engeland wordt gemeld, dat deze ernstiger is dan in 50 jaar is voorgekomen. De Ribble-rivier trad buiten hare oevers over een afstand van 10 mijlen In Li'theree stroomd'e het water door de straten, 300 huizen zijn overstroomd. De scholen zijn gesloten, hulpbrigades worden uitgezon- den. Stadsnieinrs ERNSTIGE BRAND. Een ernstige brand heeft gister a vond ge- woed in de Nieuwpoontslaan, t.w. in de cbo- colade- en suiketwerkenfabriek van de firma Ero en Rem. Tegen half tien hadden beide firmanten de fabriek verlaten in gezelschap van twee werklieden. Tot dat oogenblik was er gewerkt, zooals in dfin laatsten tijd meennalen ge- beurde. Om ruim tien uur werd de brand ontdekt en werd altes in hgt werk gesteld om de brandweer er mee bekend te malcen. Dit ge- lukte vrij spoedig, maar wanneer men nil denkt, dat direct met het versehijnen der brandweer een aanvang met het blusschings- werk gemaakt werd, dan denkt men verkeerd Nadat de brand al ongeveer drie kwartier had gewoed, werd pas het eerste water gege ven met een slang op de waterleiding. Later werd ook gewerkt met een motorspuit eai viel men den brand van .acbteren aan. Jammer dat een tweede motorspuit on- klaar was, zoodat men dezen ernstigen brand niet met alle materiaal kon bestrijden. Het vuur greep met zoo'n hevigheid om zich heen, dat er aan redden niet meer te denken viel. De brandweer deed dan ook haar best met het beschikbare materiaal men werkte later met vier slangen de be- lendende huizen goed nat te houden, daar de sterke wind de vonken heel hoog en over grooten afstand deed vliegen, die dus een groot gevaar voor aangelegen woningen op- leverde. Eenige hiervan beliepen nog schade, zij het ook meest geringe. Weldra was de fabriek teen vlammenzee en stortte 'het dak met donderend geraas ineen. Hoog sloegen de vlammen op en groote rookzuilen stegen omhoog, wild joeg de wind door het thans open gebouw en er ontstond een bonte, fantastische warreling van vuur en rook, waartegen de brandweer al hetel wei nig beginncn kon. Zij -ging er toe over de miu- ren omver te halen. Daardoor kreeg men een overzicht over de vernieling. Alles wat van fabriek en kantoor over was, bleek een puinhoop, een hopelooze ruine. De woTiing van den heer- Rem, aan de zuid- zijde van -het kantoor gelegen, dreigde wel eenige oogen'blikken mede een slachtoffer van de vlammen te worden, doch de brandweer zegevierde in haar strijd met het vuurmon- ster en het woonhuis bleef gespaard. Ook een houten loods een bergplaats van- ledige pakkisten etc. bleef wonder ge- noeg behouden. Er kon uit de fabriek niets gered- worden, wel wist men de kantoorboeken in veiligheid te brengen. Op het terrdn van den brand, die door honderden menschen werd gade geslagen,, waren o.a. aanwezig de burgem., de comm van poli-tie en de wethouders de heeren Rjn- gers, Westerhof en Leesberg. Ongeveer ten 1 ure waren de meeste werk zaamheden afgeloopen. Omtrent de oorzaak kan nog niets met ze- kerheid gezegd worden. Fabriek zoowel als kantoor zijr. verzekerd op beurspolis. Bij dezen brand is ten duidelijkste grie ken, dat er in de Nieuwpoortslaan, die voor- al de laatste jaren met den Rijksstraatweg een belangrijk dicht bevolkt stadsdteel is ge- worden, noodzakelijk een brandspuit gesta- tionneerd dient te zijn. Waar er tot voor ruim een. jaar een handspuit was, is het zeker te betreuren, dat de brandweer niet heeft kun nen besluiten die daar te laten. Wij houden ons ervan overtuigd, dat, indien men direct bij het uitbreken van den brand dien met een in dte bu-urt gestationneerde spuit had kunnen bestrijden, de gevolgen veel minder erg wa ren geweest. Onbegrijpelijk is ook, dat men geen gevolg heeft gegeven aan een wenk van een der bij den brand aanwezigen, dat er in de onmiddel'lijke nabijheid achter het bran- dencte perceei een sloot is met een voldoen- de hoaveelhffid water om het vuur aan den achterkant aan to fasten. Pas laat, toen er niets meer te redden was, werd een slang naar die zijde gteleid. Snel verplaatsbaar bluschimateriaal is het wat men nood'ig heeft in onze stad Zou er niet reeds veel, zeer veel bereikt kunnen wor den, als men de motorspuiten op het chassis van een auto plaatste? Wij hoorden van een deskundige, dat dit zeer wel mogelijk is en bij lange na niet zooveel zou kosten als een automooiel-brandspuit. Men zou volgens on- zen zegsman voor een goede elfhonderd gul den klaar zijn, VERBOUWING TOONEELZAAL „GULDEN VLIES", De verbouwin-g van de tooneelzaal van het gulden- Vlles" aan de Koorsixaat is gegund aan den op een na laag&ben ltischrijfver, dtea heer R. Garenkooper te Zaanidam, voor 2599a DE VERBREEDING VAN DE LANGESTRAAT. Aan den Raad1 der gemeente Alkmaar wei'd iieuen net navoigende adres verzondlen: EdtelAchtbare Heeren, Geven te kennen de oudeirgeieckendcn, alien inwoners der gemeente Aikmaar en aanwoneiiden van de Langestraat; dat door andere aanwonenden van de Lan gestraat aan Uw College een adres wordt gezonden met het verzoek de, op de gemeente- oegrooiing voor 1924 uitgetrokkeni post voor lie l vemieuwen van de bestralting der Lange straat en het aaibrengen van trottoirs, niet gued te keuren; d'at ondcrgeteekendten het ten zeerste zou den betreuren, wanneer Uw College besloot dezen post van de begrooting te sclrrappen; dat ondergeteekenden voor deze meaning de volgende motieven hebben: lo. veranidert de Langestraat geldd'elijk maar zeker in een winkelstraat, wel'k proces in het Oostelijk gedeelte nagenoeg geheel voltrokken is; behoorlijke trottoirs voorzien voor de winkels in een, d-ringaide behoefte; rustig ,.winkelen" is in het bijzonder voor bet damespubliek bij, het voortduirendi moe- ten op- en afstappen der stoepen vrijlwel iililu- soir; 2o hebben de voetganigers in de Lange straat geen gelegenheid rich- met de aoodige veiligheid voor het veege lijf voort te bewe- gen; met het foenemende autoverkeer en de jakkerende fietsen is deze veiligheidseisch geen sinecure; 3o. hoeft een besluit tot het aanbrengen van trottoirs niet af te stuiten op bedenkingen in verband met het scheudeti van steden- schoonhet aspect van een straat wordt tech voornamelijk bepaald1 door die breedte daarvan en door de hoogte en de architectuur der hui zen; de huidige ongelukkige stoepen werken ,daarbij eer irriteerend dan domineerendde Uw ©ersto task 'a morgana ri.i zorg fe dragen irottoirs aaarentegen zullen zijn met beder- "end en wel beveiligend1; 4o. kan de toestand, waarin de bestrating dter Langestraat tegenwoordig verkeert, moeilijk in overeenstemming geacht worden met den aan Alkmaar's hartadter te dien op- zichte te stellen eisch, zoodat dit plaveisel toch 'n grondige vemieuwing heeft te onder- gaan en de bet-rekkelijke geringe kostenver- hooging, die't diaarbij aanbrengen' van trot toirs met zich medte zal brengen, tegenover de verkreg-en voordeelen in het niet zal val- len; dat ondergeteekendea derhalve concludee- ren, dat het aanbrengen van trottoirs in geen enlcel opzicht tegen doch wel voter het al- gemeen belang is; ta dat ondei geteekenden Uw College derhalve met gepasten aandiang verzoeken bedoeldc begroo'tiugspost wel te wiil'len goedkeuren, Ged-aan te Alkmaar, November 1923., Hedenmorgen waren- op dit adres reeds 54 hand'teekeningen verzameld. HET TRANSFORMATORHUISJE OP DEN GEESTERSINGE'L. Een bewoner van den Geestersingel heeft. aan dc Schobnheidscommissie van den Alk- maarschen gemeenteraad een adres gezonden met den raad, te will en bewerkem, d'at het transformatorhuisje op den Geestersingel, hoek Spoorstraat, wordt verplaatst naar een i plaats, waa-r het niet zoo verbazend veel af- breuk aan het stadSschoon doet als hier. Hij herinuerdte er aan, dat d-e commissie reeds - veel heeft gedaan om het entree in de stadl te verfrraicn en dat ze in dit opzi-cht hier nog i meer kan-d'oen. Verdter wees hij; er op, dat reeds meerdere dezer transformatorhuisjes zijn verdwenen en dat juist nu dte gelegenheid f»p dit punt heel gunstig is, met het ooig'opl dte werken aan den Geestersingel', in; verband met den- bouw van dte nieuwe Texelsche burg - <i LANDELIJKE VEREENIGING TOT BE. STRUDING VAN DE NA'DEELIGE GE. VOLGEN VAN WERKLOOSHEID EN ZIEKTE. van 14 November 1923. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. Koers van heden te Vorige Koers. pl.m, 1.30 pl.m. 1.45 pl.ffl. 2.- pl.ffl. 2.15 pl.m.2.30 pl.m,2.45 j it\ - Tbits 7®1 - nc - - - - I '2-64 I voor goede ontlasttng. Tenzij dit gereigeld ge« scbiedt, krijgt gij hinder van hoofdpijn, ge< drukthead, miaagpijn, onzuiver blood enz. Foster's MaagpiEen ,genezen verstopping, rege* len do lever, maag en ingewan-den, en ver» sterken zoodoendo uw gehcele gestel. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65; in apothekein en drogistzaken. Aan het eollbge van Burgemeester en Web houers -der gemeente Alkmaar is het volgemdo schrijven gezonden: Bij deze stellen wij U In kennis, dat' wij in Uwe Gemeente een correspondentschap onzer vereeniging hebben tot stand gebracht d en deelen u mede, dat de heer A. Mamies, ;j Landstraat F 5, als correspondent voor oris q •zal optreden. Tevens vernamen wij, dat 80 pet. der be# (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 6 Nedcrl. 1923 A. 5 1919 BANK.INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handei Mpij. Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. BINNENL Jurgens Gew. Aand. A. B. C Philips Gloeilampon Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Gultuur Bodjong Cult. Vorstenl Dito adtions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtscbe Petr. Gee.-Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm... Marine pref TABAKKEN Oude Dell Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 981/4 911/4 1751/4 1211,j 1251/5 1271/s 571/5 62i/j 58 58i/s 268 l/s 2531/s 83 1031/j 488 Vs 3881,5 184 185 189 121/4 1081/g 13i' 3948/4 1481/4 73 4% 731/4 971/s 76 297 Vs "158/4 12U/S 83 70 116 1391/9 10 121 57 211/9 98/8 381/9 29U/5 2533/4 303 191/4 38ii/ie 1418/4 981/5 9' 177 1221/, 127 671/, jy 180 1831/, 12 1093/4 380 129'j 392 148b„ 116 122 116 93/4 121 91/5 38 292 55 305 39 1411/, 981/, 92 988/4 921/4. 988/4 92»„ 176U 12? 127 1 278/j 1768/4 1221/4 1271/, 1278/4 176£-7 122 127 1771/, 571/4 578/4 578/4 '°'T' uQ 49111/5 397 1 858/4 4921 395 1854-6# 4941/, 39b 495 398 187-8 186 - Al, 1091,, 111 1131/9 :irfm 291,, 392i-3 1291/5 3941/, 1291-4 394-J 12-1/9 3931/4 1481 148 Vs 1481/9 .1481/4 (If) 1 61/9 121 74 j 99i/» 761/e 293-5 121 S3 116 06/8 1233/4 5161/» 139 93/4 1233/4 1168/4 117 140 1238/4 211/9 1.0 1 1 19 PROI.ONCi I'll v- iige koers 38/4 pCt., heden 4 p(Jl. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Loiulei Berlijn p. biljoen Parijs Bru-sel Bazel Weencii p. Kr 10.000 Kopeuliagen Stockb"!"' Chrlslianln I'orige losers. 11.561/4 0.771/, 14.76 12 671/9 16.35 0 371,, 11 95 ft .40 38.25 New Y011 Italic NIET-OFnCIEEL. I 11.50 Koers op heden om 2.45. 11.58 C 55 14 621/5 12 521,, 46.50 ",37V, 15.10 69 70 18 35 2 66 11 60

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 2