Wekelljksch overzicbt Bosrderij gevraagd, Modern Heeronhuis net ger. Huis, BOEREKHOFSTEDE Boelhms. INB0EDEL, plm. 15000 Kg, Voerbieten, HOIZRN te koop, Mooi Heerenhuis Zaterdag 24 November 1923, Zaterdag I December d.a.v., AdVertentlen. 1 of 2 vrije Earners, Goed tehuls aangeboden 3 Rentenierswonlngen, P. J. LAURMAN, J. TAR 1>ER VEER, openbare meening. Hi] verdient dat goers- ziiis En evenmin heb ilk tusschen die regels willea laten lezen, dat de heer de Boer, zelf hoogheemraad had willea wordea. Ik schroom aooiit om de d'iagea rouduit te zeggen ea zou het cenvoud'ig geaieea vinden eea dergelijke bewering op bedekte wijze te uiten. Laat ik om elkea twijfel ia dit opzicht te batmen, er nog aan toevoegeai, d'at ik den heer de Boer,, die reeds zooveel arbeid belanigeloos ten be- hoeve van. anderen heeft verricht, eea uitne- mend hooghemraad en geeaszins voor die functie te oud zou vinden. De heer de Boer maakrtiet eea beetje bar, waar hij mij persooriijk aaavalt. Ik zou tactisch hebben gewurmd1 en gewroet voor een candidaat buiten het college; zorgivuldig hebben vennedfen diegenen te bewerken welke geacht kondtu worden niet te zulleu mede- werken tot d'eze verkieziag; eea partijgeaoot van den geprotegeerden candidaat hebben ge- pasiseerd; niet openlijk: zijn opgetreden etiz eaz. Nu blijkt dan wat de geheimzinnigheid des heeren de Boer beteekende. Ik heb geea lust om' op al deze ea andere heflijkhedeu aan maij adres in te gaaa. De heer de Boer is blijkens zijn geheele stuk een beetje boos ge1 worden en het spreekwoord) zegt toch im mers: wie kwaad wordt heeft ongelijk. Laat ik alleen-dit zeggenik heb over- deze zaak nie- mand geschrevtn; ik heb er alleen hea over gesproken, die ik toevallig ontmoette sorns eerst nadat rnijn meening gevraagd was; ik heb er tegen geea der ledea die ik sprak over gezwegen; met mijn drie partijgenooten- hoofdingelEtiden heb ik er zelfe niet over ge sproken, dus van pass'eeren van eea hunner was geea sprake. Wat bl'ijft er nu over van de bewering des heeren de Boer, diat ik heb gewurmd en gewroet en van heel de lieve rest der bovenvermelde beweringen? Ik heb eigenlijk in deze zaak heel weioig gedaan en het was voor mij'zelf een verrassing,'dat on- middeilijk 9 van de 18 stemmen zich op den door mij genoemden candidaat vereeaigden en dat hiji onder nummer 2 op de aanbevelimg werd gebracht Ik sfap hiermede van -het persoonlijke af. Zooals ik zeideom d e z a a k is het te doen en ik ben bldjdfe in d'at opzicht in den heer de.Boer een zeer te waardeeren te hebben gevonden. Purmerend. D. KOOIMAN. DE LANGESTRAAT-STOEPEN, Inzender richt zich thans zoo rechtstreeks tegen onze redactie em wordt daarbij zoo per soonlijk, dat zijn beschouwingen em onize onderschriftem het karakter van eeni ernstige polemiek beginnem te krijgen. Nu zijn wij niet gewoon een openlijken strijd aan te binden met iemand die liefst in het duisrter blijft en zach achtter een sehinl- •naam verbergt. Het is duidelijk diat hij zoodoende vriji on- kwetsbaar blijft en dat hij achter zijn schuil- naam door iiiemand voor het door hem ge- schrevene verantwoordelijk gesteldl kan worden. Het zich bedienen van1 een schuilnaam wan- neer men een eei'lijke zaak verdedigt, heeft iets onridderlijks en wanneer men zich niet bepaalt tot bespreking maar ook tot open- lijke, mini of meer persoonlijk wordende be- strijding, kunnen wij er niets anders dan iets lafs in zien, wekt het althans den schijn, dat de aanvaller niet openlijk voor het door hem geschrevene de voile verantwoordelijkheid durft dragen. Intusschen kunnen er in dit geval redenen zijn waaromi hij er, in verband met de actie van de Langestraters die wel de stoepen voor hun heerenhuizen willen behouden, prijs op stelt, dat men niet weet uit welkern forensen- hoek ditmaal de wind waait. We zullen ons er thans van onthouden veel op bovenstaand artikel te antwoorden. Wil inzender onder zijn eigen naam strij- den dan zijn wij1 gaarne bereid over ver- schilleh.de punten met hem van gedachten te wisselen al zouden wij hem dan den raad geven medelijden met onze zetters en onze le- zers te hebben en geen honderd1 regels plaats- ruimte te vergen voor wat gevoeglijk in twintig regels gezegdi kan worden. Inzender, die een winkelier beschuldigt van „in de ruimte te betoogen" had er aller- eerst voor zorg moeten dragen niet in de- zelfde fout te vervallen. Wij veronderstellen, dat de redenen waar- om wij vervanging der verkeersbelemmeren- de stoepen in de Langestraat door een ge- makkelijk wandeltrottoir toejuichen onzen le- zers nu voldoende bekend zijn en vinden het niet noodig daarop nogmaalsi terug te komen. Het algemeen belang eischt o. i. dringemd verbetering van de bestrating onzer hoofd1- straat, het verkeersbelang met het d'aar- aan verbonden verkeersgevaar eischt dat die straat zoo breed mogelijk zal zijn, dat alle hinderpalen uit den weg geruimd wor den en dat alle oude stoepen verdwijnen, wel- ker behoud1 door niemand op grond van eenig steekhoudend motief nog verdedigd kan worden. Addertjes onder het winkeliersgras kunnen wij hier allerminst ontdekken. De winkeliers behoeven geen addertjes on der het gras te steken maar kunnen openlijk verklaren, dat zij een trottoir ook ten behoeve van het rustig winkelende damespubliek van ganscher harte zullen toejuichen. Dat komt hun wlnikels ten goede, dat be- vordert hun omzet en de bloei van den ne- ringdoenden middenstand beteekent de bloei der gemeente. Inzender die zoo demonstratief op de door hem in Alkmaar te betaleo belastingpennin- gen wijst, zal toch zeker ook gaarne willen medewerken den neringdoenden het uitoefe- nen van hun handel zoo gemakkelijk en voor- deelig mogelijk te maken. Dat inzender de tegenwoordige trottoirs liever met den naam „kleine steentjes" be- titelt, laat ons koud. Wanneer de politie zelf niet van het ge- vaarlijke van het Langestraatverkeer over tuigd was en een oogje'toedoet ate hij over deze kleine steentjes rijdt, zou „Forens" spoedig bemerkeu, dat deze wel degelijk on-, der de verordening vallen waarin het rijden over de trottoirs wordt verboden. De rest van het stuk geeft ons geen aan- leiding tot verdere beschouwingen. Wij kun nen zelf het beste beoordeelen, dat onze plaatsruimte niet noodeloos verbruikt mag worden. Wil „winkelier" inzender op die. in't bij- zonder tot hem gerichte bemerkingen n-og antwoorden, dan zullen wij hem daarvoor alsnog gaame gelegenheid geven. igopeliik zal hij dit onder zijn vollen naam doen, opdat „Forens" geen enkel argument meer zal hebben om het verzwijgen van zijn naam met eenig recht te kunnen verdedigen. Red. Alkm. Crt.) VEREENIGING VOOR HANDEN- ARBEID. De afdeeling Alkmaar van de Vereeniging voor „Handenarbeid op School" heeft tegen 22 November a.s cen spreker uitgenoodigd, om de zaak, die zij voorstaait, nog eens uit- voerig te bepleiten. E>e heer Van Goethem, uit Amsterdam, zal een rede houden over: „Waarom handenar- beid1 op de lagere school?" Met hem komt iemand aan't woord, die het weten kan. Im mers hij1 zelf staat aan het hoofd eener school, waar hij sinus jaren zijn Oeginsej. toe- past. H'ier is dus een goede gelegenheid voor oucters, onderwijzers en belaiagstellenden om eenigszins op de hoogte te geraken omtrent hetgeen de moderne paedagogen een zeer be- langrijiken factor van de ontwikkeling noe- men. Men herinnert, zich misschieo het hoofdartikel in dit blad!, dat eenige maanden geleden een lans brak voor ,jHandenarbeid". Dat moet belangstellenden in onderwijszaken hebben getrolfen door zijn krachtig betoog; anderen hebben gebracht tot de vraag: ho.e kan de school dlaartoe meewerken? Welmu, de vergadering, a.s. Dond'erdag in cafe Central", is toegankel'ij'k voor ieder, daar zal menige vraag kunnen worden be- antwoord. Men toone door flinke opkomst, dat deze frissche strooming in het onderwijs ook te Alltmaar belangstelling hcOft gewekt. Voor bijzonderheden zie men de advertentie van Dinsdagavond. Alkmaar, November 1923. A. R. MULDER. MarktberiGhten ALKMAARSCHE EXPORT-VEILING. ALKMAAR, 16 Nov. In de faeden gehou- den veiling werd betaald voor: Bloemkool le soort 8.7013.60, 2e soort 3—/ 5 per 100 stuks, Gele kool 2.60—/ 4.30, Bieten 3.20f 4.60, Bloemendaler kool 3.10 5.70, Boerenkool 2.60—/ 6.40, Groenc kool 2.408.70, Schorseneeren 0.15 0.18, Uien 7.80—/ 10, Wortelen 5.80 j:ot 8, alles per 100 K.G., Andijvie per 100 sukst f 0.50—/ 1.80, Brusselsch lof per K-G. 0.19—/ 0.45, Pieterselie 2.70—/ 3.90, Prei 2.605.70, Selderie 2.20—/ 4.60 per 100 bos, Spruitea 921 p. 100 K.G. Appelen 0.07—/ 0.32, Peren 0.09— 0.37, Druiven 0.60—/ 0.90 per K.G. Handel matig ZWAAG, 16 Nov. Veiling Bangert en Omstreken. Druiven 40—/ 44, Tomaten 13—/ 15, Peren 9—/ 24, Appelen 6— 19, EMoemkool 712, Roode kool 3 5, Gele kool 57, Wtilof 13—/ 16, Spruitkool 812, Wortelen 1—/ 3, Noten 29—/ 32, Winterperen 10— 12.50. BROEK OP LANOENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 16 Nov. 5540 stuks Bloemkool le soort 210.50, 2e soort 1.40 per 100 stuks, 26425 K.G. Wortelen 3.60—/ 4.70, 27400 K.G. Rood'e kool le soort 2.303.50, 2e soort 1.90—2.20 28800 K.G. Gele kool le soort 2.30 3.50, 2e soort 1.80—/ 2.20, 38000 K.G. Witte kool 0.50—/ 1.10, Deensche witte 1—/ 1.80, 22870 K.G. Uien 8.60 tot 10.60, Drielingen 9.5010.60, Nep 12.40—/ 12.80, 1175 K.G. Bieten 5.30, 2500 K.G. Aardappelen: Bravo 6.60, Drielingen 3.10 alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 16 Nov. Grove uien 10.1011, Drielingen 10.60—/ 11.10, Nep 12.40—/ 12.70, Peen 4.40—/ 5.20, Roode kool 1.80 3.40, Gele kool 2.40—/ 3.30, Witte kool 0.80—/ 1.10, Deensche witte 1.30— 2.40, Spruitkool 9, alles per 100 K.G., Bloemkool 5.408.50, 2e soort 1.70 2.70 per 100 stuks. Aanvoer op 15 Nov.: 3725 K.G. uien, 10925 K.G. Peen, 86000 K.G. Roode kool, 11750 K.G. Gele kool, 76700 K.G. Witte kool, 13850 K.G. D. witte, 495 stuks Bloem kool. PURMEREND, 16 Nov. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". Peren 0.10-+/ 0.35, Appelen 0.11— 0.50 per K.G., Bloemkool: 3.70—/ 12.30, Roode kool 2.205.10,'Savoye kool 3 tot 6.50, per 100, Spruitkool 1.25— f 2.75 per 15 K.G., Boerekool 1.65— 3.50 per 100 struiken, Andijvie 1— 2.80 per 100 krop, Rapen 2.50—/ 4 per 100, Bieten 18—/ 36 per 1000, Wortelen 0.70—/ 0.95 per 25 K.G., Uien 2.25— 2.50 per 25 K.G. Handel vlug. ZAANDAM, 16 Nov. Veiling „De Zaan- streek". Peen 14—22 ct. per bos, Andijvie 30 ct., Pieterselie 4—11 ct. per bos, Selderie 5io ct. per bos, Prei 1617^ ct. p. bos, Boerekool 75—95 ct. per'kist, Gr. kool 914 1114 ct. per stuk, Uien 414 ct. p. p., Roode kool 714 ct. per stuk, Bieten 2.80 per 100, Druiven 35—38 ct. p. p., Sterappelem 12 ct. p. p., Tomaten 814—1414 ct. p. p., Boeren- groenen 10—11 ct. p. p., Zoete appelen 7— 714 ct., Spruiten 714—914 ct. p. p., Stoof- peren 1114—14 ct. p. p., Citroenen 4.50 per 100, Zure Appelen 9-»13l4 ct. p. p, Handperen 27 ct. p. p. van tei4 Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandscb Landbouwcrediet. Alleen wonend'e dame zoekt (oogem.) met keukeotje. Huur niet boven 6. Brieven onder letter B 983 bu reau van dit blad. TE KOOP a. d. Vierstaten, gem. Heiloo. Te bevr. B. S'TROOKER, aldaar. notaris te SCHOORLD AM, zal op bij opbod en op bij afslag, combinatien en eindtoe- wijzing, telkens d'es middags 12 uur in het koffiehuis „Central" aan het Hof te ALKMAAR, PUBLIEK VERKOOPEN: De kapitale nieuwe met SCHUUR en ERF en nog een HUIS en ERF, met perceelen uit- muntend WEILAND, zeer gunstig staande en liggende aan het Groot- 'N.H.Kanaal, bij de tramhalle Koe- dijk Noord, gem. Bergen, te za- men groot 16 H.A., 27 A. 30 c.A. Eigendom van Mevrouw de wed. J. STUIJ, te Alkmaar. Inmiddels uit de hand te koop, te bevragen bij de eigenares, Sta- tionsweg, Alkmaar. Notaris te ALKMAAR, is voornemens om op DONDERDAG 29 NOVEMBER 1923 's morgens 9 uur in het pu- bliek verkooplokaal van A. OUDES aan de Nieuwesloot te Alkmaar in het openbaar te doen verkoopen: Zeer goed onderhouden ate: mahonie zilverkast, dito bon- heur, tafels, stoelen, spiegels, buf fet, ledikanten met bedden en toebe- hooren, kachels, vloerkleeden, kar- petten, onder- en bovengordijnen, eenig goud en zilver en hetgeen meer gepresenteerdi zal worden. Een en ander gedeeltelijk afkom- stig van wijlen mej. Olijvan der Meulen. Ook zal in deze veiling worden verkooht een partij nieuwe lepels, vorken, tafelmessen, pijpen, onge veer 80 stuks groote en kleine sier- vazen enz. enz. Te bezichtigen Woensdag 28 No vember van 15 uur. Vooraf verkooping op het Hof van diverse goederen. Zeer geachte Redactie, Het zij ons vergund terug te komen op Uw onderschrift op ons ingezonden stuk, de verbreeding van de Langestraat betref- fende. Wij zouden dat reeds gisteren hebben ge daan, maar tot onze groote teleurstelling gewerd ons de courant niet, waarnaar wij des avonds, na onze dagtaak in de "stad Uwer inwoning, zoo verlangend uitzien en nu met nog sterker verlangen uitzagen. Zeer gevoelig zijn wij voor het door U ontdekte, verblijdend teeken, dat er nog forensen zijn, die zo6 met ,,ons" samenle- ven, dat zij zich bezorgd maken over de historische Langestraat-stoepen en over de kosten van verandering van de ingangen der heerenhuizen. Maar, als we het wel hebben, was het Hoofd Uwer Redactie tot voor zeer korten tijd, evenals wij, forens en desniettegen- staande eefde ook dat Hoofd zoo innig met ons mede, dat het zich ernstig bezorgd maakte over de belemmering van het „zoo enorm toegenoinen stadsverkeer". Het behoeft toch geen nader befoog, dat ook forensen zich aangetrokken gevoelen tot de stad waarin zij het ,,dagelijksch brood" verdienen, maar slechts in zeer ge- ringe mate deelen in het vele en goede wat de stad den bewoner biedt en ook hun ter harte gaat het economisch beheer dier stad waaraan ook zij him belastiagpennin- gen offeren. Ter zake evenwel. Wij hebben voor onze kinderen en ver- dere wettige afkomelingen nog niet alle hoop op het behoud der onmisbare-histori- sche stoepen laten varen, alhoewel de Ko- ningin der Aarde haar votum heeft uitge- sproken. Wij zijn bij lange na niet overtuigd van de dringende noodzakelijkheid tot het aanbrengen van trottoirs, ook niet door de aangevoerde gronden in het adres van een andere requestreerende groep van Lan- gestraatbewoners, die o.a. het aanbrengen van trottoirs in het algemeen belang (sic) noodig achten. Ook wij zijn wel eens gedwongen ge- worden over „de kleine steentjes" te rijden (de Redactie spreekt ten onrechte reeds nu van ,,het trottoir") hetgeen .geoorloofd is als de noodzakelijkheid daarvan blijkt. Intusschen betuigen wij de Redactie on- zen welgemeenden dank voor hare techni- sche uiteenzetting van de wijze waarop waarschijnlijk het trottoir zal worden aangebracht. We weten nu zoo ongeveer wat we zul len krijgen voor de 22 mille. Wel zegt de Redactie zeer voorzichtig, dat ,,voor betrekkelijk geringe kosten" hoewel zij ingebreke blijft deze „geringe" kosten nader onder cijfers te brengen de Langestraat aan beide zijden een meter verbreed kan worden. Ons is niet duidelijk waar die meerdere breedte vandaan moet komen (I Red. Alkm. Crt.) omdat o. i. een straat alleen dan kan worden verbreed door afbraak van belende gebouwen. (Ook de Langestraat? Red. Alkm. Crt.) De bestaande stoepen zijn echter voor het meerendeel zoo laag gelegen speci- aal is dat met de stoepen voor de winkel- huizen het geval dat deze geenerlei be lemmering voor het verkeer opleveren en allerminst een beletsel zijn voor het „rus- tig winkelend damespubliek." Is 't laatste wellicht het addertje onder het ,,winkeliersgras?" Het behoud der stoe pen, ware vluchtheuvels als ze zijn in het zoo enorm toegenomen verkeer" in Alk maar s hartader, is op deze en andere door ons aangevoerde gronden, voldoende aan- getoond. Voorts is ons inderdaad nog nimmer opgevallen, dat de ,,huidige ongelukkige stoepen eer irriteerend dan domineerend werken". Geen gelukkig gevonden argument voor- waar, maar mocht dit werkelijk zoo zijn desneen dan ligt het op den weg van de autoriteiten op het gebied der Volksge- wij na- zondheid o n v er w ij 1 d te bevoegder plaatse aaa te dringen op directs aanbren- ging van de trottoirs Immers, een goede geestelijke gestela- heid der bevolking is meer waard dan alle „zilveren schatten der zee", kan en mag in geen geval verstoord worden door stoepen die deze gesteldheid in. zoo'n ernstig ge- vaar kunnen brengen. Dat Alkmaar slechts noodgedwongen zoude moeten volgen het voorbeeld van groote steden als Arnhem, Delft en. Wa- geningen, in welke steden schijnbaar oqk „stoepenoffers" zijn gevallen, kunnen evenmin inzien. Zeker, men kan goede voorbeelden volgen. Voorbeelden strekken, leeringen wekken, zegt het aloude spreekwoord. Doch deze leering staat o.i. onomstoote- lijk vast, dat door de gemeente Alkmaar, die over een minder gespekten geldbuidel beschikt, geen geld mag worden uitgege- ven voor dingen, waarvan de noodzakelijk heid niet is gebleken. In dit geval zette men de tering naar de nering. Schuchter moet ons de vraag van 'thart: „Leeft de stad Alkmaar niet ietwat boven haren stand?" De beantwoording dier vraag is aan om niet, maar aan diegenen op wier schouders de zware verantwoordelijkheid voor het beheer speciaal het financieele onder- jdeel daarvan is gelegd. i Ten slotte rest ons nog de beantwoor ding van het ingezonden stuk van den win- kelier, die zich tot ons persoonlijk richtte. Mijnheer de winkelier, het bekijken van dingen van slechts eene zijde is onze ge- woonte niet, evenmin hebben wij vergeten dat in de Langestraat ook winkeliers wo- nen, die mooie, vlakke, lage en frissche hardsteen-stoepen voor hun winkels heb ben liggen. Ten aanzien van de „bikkelende" meis- jes en „notenpikkende" jongens kunt u ge- rust zijn. Immers we zeiden het reeds,, dat er, he- laas, geen bikkelende meisjes meer zijn, noch notenpikkende jongens, wier oudtijds zoo genoegelijk spel, thans wettelijk verbo- den schijnt en door edeler spelen en andere geneugten is vervangen. Trouwens in onze jeugd wisten wij maar al te goed, dat winkeliers geen „gebikkel en „notengepik" op hun destijds heilige stoepen aulddentenzij zij een snoepwinkel hielden. En ook nu nog blijkt ons dat de vriende- lijke gezindheid jegens de jeugd bij den win kelier geen vorderingen heeft gemaakt. Het spreekt van zelf, dat winkeliers geen „horretjes" voor hun winkelramen noddig hebben. „Nimmer zullen winkelier horretjes be- stellen", zegt onze vriend de winkelier, ...want hebben doen zij-ze niet". Wij zouden zoo zeggen, wat je niet hebt, moet je bestellen ook. Wellicht zijn in den loop der tijden goe de koopmansgebruiken bij de Alkmaarsche winkeliers noodgedwongen gewijzigd. Voorts richt de winkelier zich tot wij vermoeden tot het Hoofd der Gemeen te, die zoo uitnemend de kunst verstaat be- zoek te ontvangen in het huis met de hooge en groote stoep. Het.verdere, overigens glashelder betoog van den Langestraatwinkelier, n.l. 't maken van een „vlak" plein, dempen van Ver- dronkenoord, opruira van stinkende „Vischbanken" en „Urinoirs" (ook met Hoofdletter a. u. b.) roemend nageslacht, toekomst, drukker verkeer en meer ruim- te het spijt ons, geachte Redactie, 't ligt ook niet aan onzen leeftijd en beroep, maar wij kunnen al deze dingen niet zoo ver en vooruitzien als onze winkelier. Wellicht zullen deze dingen in het jaar 2000 noodig zijn. Nero liet eenige jaren geleden Rome op vier plaatsen tegelijk in brand steken en bouwde op de puinhoopen een nieuw Ro me. 't Zij verre van ons, onze ingenomenheid te betuigen met deze min of meer gefor- ceerde amoveering en wederopbouw. Moet er toch ruimte gemaakt worden, o, winkelier, die wel wat in de ruimte betoogt, stel dan voor b.v. het gebouwen- complex LangestraatKoorstraatLaat Schoutenstraat en LangestraatHoogstraat Nieuwesloot en Kerkplein gaaf en een- voudig af te breken, waardoor ge mede ra- dicaal bevredigt- de geslaakte verzuchting van de Redactie dat de Schoutenstraat en Hoogstraat ,,helaas veel te smal zijn". De brandende Doorbraak-kwestie wordt tevens op afdoende wijze geregeld. De voor een en ander benoodigde gelden kun nen worden geleend tegen matige rente, de belastingpersen worden stevig aange- draaid en krachtig gehanteerden klaar is Kees. En voor behoorlijke uitoefening van .het brandspuitbedrijf schijnt het bedrijfskapi- taal beslist onvoldoende. Het komt ons voor, dat gemeente-gelden beter voor nuttiger dingen kunnen worden besteed dan aan o.i. absoluut overbodige trottoirs in de Langestraat, met het aan brengen waarvan zoude kunnen worden gewacht tot ook 't resteerende 1/3 dqor wipkeliers wordt bewoond, hoewijl wij niet wenschen in te staan voor de juistheid van de breuk. Hoewel principieel tegen het "instellen van Commissies, wegens hun gewoonlijk zeer langen levensduur, zouden wij in ernstige overweging willen geven een en- quete te doen instellen naar de dringen de noodzakelijkheid" van het aanbrengen van trottoirs. Wij twijfelen niet of het resultaat van dat underzoek zal te onzen gunste uitvallen. Laten we dus nog niet alle hoop varen en vertrouwen stcllen in het beleid van de vroede vaderen die over ons wel en wee waken en beschikken. Dankzeggend voor de ons bekende wel- willendheid tot plaatsing van het boven- staande verblijven wij FORENS. FONDSEN. 10 Nov. 12 Nov. 13 Nov. 14 Nov. 15 Nov. lb Nov. 6 obi. N.W.S. 1000 1922 A 5 idem 1000 '18 414 idem 1000 '16 414 idem 1000 '17 4 idem 1000 '16 6 O.Ind. 1000 '19 5 idem 1000 '15 5 idem 1000 '16 5 idem 1000 '17 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatij Philips Gloeilamp Comm. Studebaker Comm. Steel Compania M. Arg. Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Jrvasche Cult. Dordtsohe Petr. gew. Gecons. Holl. Olie Koninklijke 1000 IVloeara Enioi A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Deli Batavia Tab. Deli Maatij Senembah 514 obi. Holl. Spoor 1922. 514 obi. Staatsspoor 1922 .South. Pacific Union Pacific Prolongates 99Vi6 98 981/4 37V, 851/g 857/8 851it 84 81 8OV4 77Vi6 751/4 76 961/ie 953/8 941/g 901/8 891/4 901/8 86 861/b 86 1717/, 174 1751,4 120 120 V, 1211/, 126i/i 1263/4 1261/4 266' 2631/, 1116/8 1127/8 113 1017/8 103 V, 11 12 121/4 1801/, 184 185 463 V, 4S7V, 488V, 380 385 3881/, <372V, 379 3803/^ 131 1307/, 130 385V4 394 V, 3943/4 335 340 343 149 V, 1496/8 1481/4 290 2951/4 2971/, 80 801/4 83 81 81 1107/s 1131/4 116 307 3073/4 303 2881/, 2913/4 291 i/i 252 2 551/', 2531/4 91 "s 90 901/4 91 */8 90 9OV4 933/, 9411/,6 948/4 1463/4 1431/2 1418/4 33/, 38/4 38/4 98n/la 981/4 983/4 871/4 871,4 871/, 85 851/4 86 8016/j, 811/, 8U/, 77 76 6/, 7 71/s 953/i, 9511/], 956/8 901/4 901/4 903/4 861/, 861,4 861/4 861/s 861/4 861/4 1763/4 I788/4 1756/8 1221/4 122 12U/, 1271/4 127«A, 127 2628/4 2651/4 UI3/4 t 37/i6 113 102 1017/g 1011/, 117/8 UI/4 lH/8 186 185 V, 1831/4 4923/4 4891/4 4898/ 397 395 391 379 V, 370 3723/4 1291/4 1 283/4 1311/, 3931,4 3873/4 3841/, 3448/4 339 3311/, 1481/, ]48 1517/8 295 V, 295 2P7 821/4 82 82 84 85 1171/s U9i/, 119 303V, 305 303 29! 289 289 2541/, 257 260 911/, 9IV, 91s/, 91 V, 911/5 916/8 943/16 95 957/j, 1411/s 1411', 1 427/a 4 4l/s 4 voor bejaard Heer b(j Wed. aan de Rijksstraatweg Heiloo. Billijke condities. Brieven onder letter A 982 bur. van dit blad. (Weiland) 10 h 25 H.A., in K00P of HUUR, in Noord-Holland, liefst omtrek Beverwijk. Aanb. aan Notaris G. D. BOER- LAG E te Velsen. TE KOOP: gelegen aan ruim vaarwater, bij T. DE JAGER, Akersloot. met mooie TUINEN, voorzien van waterl. en electr. J. OPDAM, aannemer, Heiloo. door vertrek uit de hand te koop en direct te aanvaardenprima onderhouden met mooien tuin en praehtig uitzicht, gelegen Emma- straat bij de Huishoudschool. aan den Kennemerstraatweg tegen- over de Cadettenschool met voor- en achtertuin door vertrek tegen bill(jken prijs uit de hand te koop. Zich te vervoegenKANTOOR VAN VASTE GOEDEREN, Ken nemerstraatweg 97, Tel. 538. TE KOOP met vrije steeg, nabij het Station. Aanvaarding bij overeenkomst. Brieven onder D 984, bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 12