DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. L0N6A VITA. telepaath-mapetiseur-terapeuth No. 272. Honderd vflf en twintigste^Jaargang. 1923. MAANDA6 19 NOVEMBER Optreden van den wereldberoemden Gewone eensumptieprijzen. Entrde 25 et. Dit nummer bestaar ufc 2 Maden Deze Courant wordt ELKCN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar/2.franco door geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTlfeN Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9. Dlrecteur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Buitenland. WEER EEN ZONDAGSREDE VAN POINCARte. Bij de onthulling van een monument voor de gesneuvelden te Neuilly heeft Poincare gister een rede gehouden waarin hij consta- teerde, dat Frankrijk zich terstond, nadat de oorlog was geeindigd, aan den arbeid heeft iegeven. Het zou buitengewoon groote dien- sten hebben bewezen aan het werk van het algemeene herstel, indien het niet verplicht was geweest zijn beste krachten te geven aan het herstel van de eigen schade. A1 het ver- nielde is nog lang niet weder opgebouwd, en indien het de uitvoering eischt van de aan- gegane verplichtingen, stuit het niet alleen op het verzet van Ehiitschl^nd, doch ook op onverschilligheid, zoo niet verzet bij vele an- dere uaties en indien het zich op het vredes- verdrag beroept, dan wordit Farakrijk verwe- ten, dat het zich te strikt houdt aari den tekst van dat verdrag, en dat het op diplomatiek terein blijk geeft van kleingeestige juriddsche opvattingen en internationale handelingen verwart met particuliere overeenkomsten. Spreker verwierp deze verwijten. Indten Frankrijk de naleving van de gesloten ver- dragen eischt, dan doet het zulks, omdat het een scrupuleuzen eerbied heeft voor het gege- ven woord. Door onze rechten te verdedigen, handha- ven wij eveneens die onzer geallieerden Ita- lie, Tsjecho-Slowakije, Polen, Roemenie en Joegoslavie. Het wereldstatuut staat op het spel. Er zijn reeds te veel inbreuken gemaakt op het verdrag. van Versailles. Wij deden reeds talrijke concessies. Toen wij intusschen in sainenwerking met Belgie panden in beslag namen hadden wij niet het geluk, de goed- keuring te erlangen van al onze geallieerden. Duitschland werd hierdoor in zijn verzet aangemoedigd. Ten slotte gaven de gebeur- tenissen ons gelijk, Duitschland zag zijn dwaling in en gaf toe. Wanneer het dat ter stond gedaan had', zouden er vele onaange- naamhedfen niet gebeurd zijn. De groot-industrieelen, die gewend zijn in Duitschland dte wet voor te schrijven, begre- pen dat zij er in zouden moeten toestemmen,1 de levering en ite hervatten. Zij trachten de lasten van deze hunne capitulatie op de schouders der arbeiders te schuivten doch wij weigeren tot dergelijke manipulaties mede te werkea. De D'uitsche iudustrie-baronnen zul- len de geregelde leveringen langzamerhand hervatten. Toen kwam het nieuwe voorstel, dat van een conference van experts. De Commissie van Herstel heeft talrijke technic! tot hare beschikkiog, en. heeft de vrij- heid, om alle competente personen ter bepa- ling van Duitschland capatiteit aan zich toe te voegen, indien zij zulks goed acht. Frank rijk zag dus het nut van een nieuwe conferen- tie niet in, doch het stemde er uit achting voor zijn geallieerden in toe, dat niettemin experts zouden bijeenkomen, onder de voor- waarde evenwel, dat de privileges dier Com- missie van Herstel niet zouden worden aan- getast en het onderzoek onderworpen zou blij- ven aan de voorwaarden, vervat in het vre- desverdrag. Te zelfder tijd eischten wij1 een onderzoek, dat zich zou uitstrekken over den geheelen tegenwoordigen rijkdom van Duitschland, dus zoowel over dte in Duitschland bestaan- de bronnen, als over die bronnen, welke de Duitsche industrieelen en bankiers hebben uitgevoerd, zooals de naar het buitenland gebrachte deviezen, de in Engeland, Ameri ca, Nederland1 en Zwitserland' verborgen rijk- dommen. Overal echter werd het door ons voorge- stelde onderzoek te beperkt geacht, wat be- treft het „tijdsverloop". Wij wilden n.l. niet dat dfe toekomst van Duitschland zou wor den beoordteeld' naar het heden, maar ik ver- moed, dat "het door ons voorgestelde onder zoek te uitgebreid, wat betreft „het gebied" werd gevonden en dat ons „voornemen, om het bezit van Duitschland daar op te sporen, waar het zich feitelijlc bevindt, sommige per sonen in moeilijkheden zou hebben gebracht Vooral toen men zag, dat wiji weigerden om de schuld van Duitschland indirect te zien verminderen, verkoelde het ijveren voor de voorgesteld conferentie onmiddeliijk. Thans blijft niet anders over, dan tot het iredesverdrag terug te keeren. De C. v. H. zal de Duitsche afgevaardig- den hooren en zal een commissie van des- kimdigen benoemen, jdie de betalingscapaci- teit van Duitschland zal bepalen. E)e com missie zal steeds wanneer zij1 zulks noodlg acht, de cijfers vaststellen, welke zij bdllijk zal vinden en met de genoinen panden, welke wij uitsluitend tegen definitieve betaling zul- len vrijgeven, zullen wij1 Duitschland er toe brengen, zijn schulden te betalen. Wij wanhopen er niet #an, onze vrieden er van te zullen overtuigen, dat ohze methode de juiste is. Reeds langen tijd heeft Duitschland zich weinig gestoord aan die bepalingen en sabo- teerde het een actie van de intergeallieerde commissie voor de militaire controle, en trachtte het de verboden militaire formaties op arglistige wijze te herstellen, terwijl het tegelij kertijd den ex-kroonprins, die op de lijst der oorlogsmisdadigers staat, toestond, terug te keeren. Dit zijn brutale uitdagingen aan het adres der geallieerden, schaamtelooze schendingen van hetv redesverdrag, en ware aanslagen op den vrede. Er zijn sanoties noodig, en wij zullen ze nemen indien wij geen genoegdoening krij- gen. Wij ziji nog steed's besloten, de bezette ge- bieden niet te ontruimen, voordat alle clausu- les van het verdrag vani Versailles volkomen zijn uitgevoerd. BOTSINGEN TE ESSEN. Vrij dag hebben ernstige botsingen plaats gehad tusschen groote troepen werkloozen en de polttie. Reedi in den morgen waren sa- menscholingen ontstaan, waarbij zich velen uit de buitenwijken voegden, zoodat ten slotte duizenden werkloozen op de been waren. Opruiers zetten de massa aan het raadhuis te bestormen. Aan de politie, gewaarschuwd1 door de communistisohe aanplakbiljetten, welke tot een demonstratie opriepen, was opdracht ge- geven in de eerste plaats die binnenstad tegen rustverstoorders te beschermen. Voor alle ze- kerheid bezetten Fransche soldaten bet raad huis. Tegen drie uur des middags werd de poli tie die de Liebbecker-Platz had afgezet, zoo- danig in het nauw gebracht, dat zij van de vuurwapenen gebruik moest maken en weldra had de strijd zich over bijna alle deelen van de stad uitgebreid. In de Bergfeldstrasse hadden de demon- stranten loopgraven gemaakt en barricaden opgeworpen, van waar zij de politie met ge- weervuur en handgranaten bestookten. Er ontstond een vinnig geveoht, waarbij aan de zijde der demonstranten twee dooden en 29 gewonden en aan de zijde der politie een doo- de en drie gewonden vielen. Ten slotte rukte de Fransche bezetting uit het raadhuis uit en veegde de stratem schoon. De onrust duurt nog voort. DE SEPARATISTISCHE BEWEGING. In het Zevengebergte, heuvelland tusschen Bonne en Honnef, waartusschen een geheele le reeks van kleine stadjes ligt, heeft een „veldslag" plaats gehad tusschen de inwo- ners en separatisten. Een groote troep separatisten, die eenigen tijd geleden door de Belgische bezettings- autoriteiten uit Crefeld was uitgewezen trok in kleine groepen de versehillende stadjes binnen, waar zij levensmiddelen en geld gingen requireeren. De burgers en boeren vereenigden zich tot een zelfweer, die hoofd- zakelijk was bewapend met bijlen en toen de separatisten een aanval deden op Honnef, werden zij bij dlen Aegidienberg door de inwoners ontvangen en ontstond een ver- bitterde strijd, waarbij de separatisten hoe- wel zij van vuurwapenen waren voorzien, groote verliezen leden. Tot nu toe zijn bij1 de separatisten 14 dooden en een groot aantal gewonden opgegeven, terwijl de zelfweer slechts 1 doode en 1 zwaargewonde had. De separatisten namen de vlucht en trokken zich in het Zevengebergte terug, waar zij zich in de bosschen schuil houden. De Fransche be- zettingsautoriteiten hebben een compagnie soldaten naar Honnef gezonden om de orde en rust te herstellen. SAMENZWERING IN PERU ONTDEKT. De ex-minister van Peru, Leguia Martinez, lid van het hooggerechtshof, is met zijn beide zoons in zijn woaing gearresteerd. Deze ar restable staat in verband met een ontdekt complot tot het uitvoeren van een staats- greep. De samenzweerders werd'en in hechte- nis genomen op het oogenblik, dat zij op het punt stonden aan hun voornemen gevolg te geven. Men had zich tevens voorgenomen den president van de republiek uit den weg te ruimen. De samenzwering was tot in bijzonderhe- den voorbereid. Er was een plan uitgewerkt, het paleis van den president der republiek te overrompelen. Op den zolder van een nabu- rig hotel was een groote hoeveelheid bommen opgeslagen; hiermede zou de vleugel van het paleis worden verwoest. De politie heeft groote voorraden bommen en verscheidene kisten met munitie in beslag genomen. 40.000 POSTZEGELS GESTOLEN. Het gebeurde eenigen tijdl geleden, dat aan het Koloniaal Etablissement In Amster dam 40.000 postzegels, voor Indie bestemd, vennist werden. Het waren postzegels van 2lA cent, waarvan men aanvankelijk dacht, dat ze door de drukkerij der firma Enschede in Haarlem te weinig waren geleverd. Doch een onderzoek wees uit, dat de zegels door de drukkerij waren verzooden. Er moest dus vermoedelijk een diefstal in het spel1 zijn. Intusschen was het de politie ter oore ge- komen, dat in Amsterdam Indische postze gels van 12 cent verhandeld werden. Ze zocht verband tusschen dit verkwanselen van 1234 cent zegels en het ontbreken van zegels van 2A, cent en vond dit: de bussen waarin de zegels, die voor verzending naar Indie klaar stonden, waren verpakt, werden ge- opend en ziet, waar de kleine papiertjes ter waarde van 1234 cent moesten zitten, was een outbrekende hoeveelheid met 234 cent ze gels aangevuld; het waren dus 1234 ct. post zegels, die ontbraken. De verdenking van den diefstal viel op den ambtenaar, die met de verpakking van de postzegelzending belast was. Bij een ver- hoor bekende hij, dat de 40.000 zegels, ter waarde van 5000, aan een zekeren G., een berucht, bij de politie bekend, opkooper, ver- kocht waren. De ambtenaar pleegde na de ontdekldng van zijn diefstal zelfmoord, de beruchte G. ontkende de opkooping, zoodat de politie nog steeds uit gebrek aan bewijs den opkooper niet kon aanhouden. Met list werd echter de man, die nog im- mer rondliep met zijn 40,000 Indische post zegels, die hij te Amsterdam niet kwijt kon raken, in de val gelokt. Een gefingeerd'e han- delaar, die in Indie de gestolen zegels wel aan den man zou kunnen brengen, werd met hem in contact gebracht. Er werd onderhan- deld, dfe koop werd gesloten; in cafe Polen zouden de zegels tegen klinkende munt aan hun nieuwen eigenaar worden overgedragen. G. verscheen op den afgesproken dag op het afgesproken uur in het cafe, met dte 40,000 postzegels, vol vreugde dat hij ze eindielijk verkwanselen kon. Doch het was slechts een korte vreugd'e. Met den gefingeerden hande- laar wafen tevens de noodige politiemannen meegekomen, die op het juiste oogenblik toe- schoten om den opkooper, die nu in het bezit van de gestolen zegels werd aangetroffen in hechtenis te nemen. DE MOORD OP WOROFSKI. De beide beklaagden, Gonradi en Polo- uniee, zijn vrijgesproken. KORTE BER1CHTEN. Bij 'n decreet van generaal Degoutte is aan de leiders of eigenaais van bedrijven, welke meer dan 500 arbeiders in dieost heb ben, ontzegd, hun personeel geheel of gedeel- telijk te ontslaan, op straffe van gevangenis- straf en boetee. Door den storm van Zaterdag zijn bij de Deensche kust versehillende schepen ge- strand. Vermoedelijk zijn er ook manschap- pen bij omgekomen. Het Deensche eiland Fanoe is overstroomdi, men maakt zich be- zorgd over de bewoners. De Grieksche zaakgelastigde te Kon- stantinopel heeft bij de Turksche regeering geprotesteerd tegen. de arrestatie van Grie- ken in Turkije en tegen de anti-Grieksche campagne van de Turksche bladen te Con- stantionpel en Angora. Het is gebleken, dat de geaxresteerde Parijsche communist Midol, die onwettig tot lid van den raad was gekregen, nog 9 jaar gev.straf tegoed heeft. Hij zegt, dat hij' daar niets van weet, omdat hij langen tijd was uitgeweken naar Zwitserland. Groote Engelsche banken hebben aan de Duitsche spoorwegen een crediet verleend van drie millioen pond sterling voor den aankoop van Engelsche kolen ten behoeve van genoemde spoorwegen. Wegens het mis- lukken van de onderhandelingen met de Franschen waren de Duitschers op Engel sche kolen aangewezen. Na een uitvoerige uiteenzetting van Mussolini over de buitenlandsche politiek van de Italiaansche regeering, heeft de Se- naat zooder hoofdelijke stemming de motie, waarbij de richtlijnen in zake de buitenland sche politiek, door de regeering gevolgd, vol komen worden goedgekeurd, aangenomen. Bij botsingen tusschen werkloozen en politie te Dusseldorp zijn eenige dooden en vele gewonden gevallen. Te Dortmund zijn bij communistische relletjes een tiental personen zwaar gewond, waaronder drie politiemannenu Uit d© Pers Bescherming of vrifharidel. Dr. H. Molhuizen, redacteur van het Alg. ed. Landbouwhlad', schrijft in dat blad: De Nederla.ndsche Landbouw heeft over- wegende exportbelangen. Zijn artikelen heb ben hoofdzakelijk enkele groote afzetgebie- den en de minste stagnate in den geregelden afzet kan direct groote schade berokkenen. In- en uitvoer van industrieele voortbrengse- len zijn van minder groot belang en veel min der aan bepaaidfe landen gebonden. Wel da arentegen hebben wij behoefte aan invoer van vitale levensbehoeften, als graan, kunstmest, katoen, steenkool, ijzer en zout, die geen regeering ook maar het minst in ge- vaar zou willen stelien. Waneer wij dus net gevaarlijk speelgoed van beschermende rech ten zouden aanschaffen en tegelijkertijd de menschen kweekten, die er mee zouden willen spelen, dan zou al spoedig blijken, dat het de landbouw en steeds weer de landbouw was, die het loodje moest leggen. Want in het gunstigde geval zouden land- bouw-exportbelangen worden uitgespeeld te gen die van den vitalen import en gezien de onvoldoende ontwikkeling van ons land op agrarisch-politiek gebied, vermoedelijk ook te gen die van inderdaad veel minder gewichti- ge nijverheidsbelangen. Daarom nogmaals: alles wat de land bouw op het oogenblik aan invloed kaii bij- brengen moet zich concentreeren in deze leuze: vierkant tegen beschermende rechten. Gemengd Nienws DE MOORD TE OLDENZAAL. Gister had te Oldenzaal de begrafenis plaats van den Zondagavond bij eene vecht- partij vermoorden Herman Lagcher. De ■belangstelling was zeer grootj op het fraaie, aan den Hengeloschen straatweg ge- legen kerkhof hadden zich 600 a 700 per sonen verzameld, waaronder een groot aan tal leden van de sport- en voetbalclub Vi tesse. Ds. Herman hield de lijkrede, hij zeide o.m., dat hier een jong menschenleven het slachtoffer van deze misdaad was gewor- den, hetwelk hij ten zeerste betreurde. Hij hoopte, dat het gerecht den schuldige zou vinden en verder, dat dergelijke drama's in het vervolg niet meer zouden plaats vin den, daar dit in de hedendaagsche wereld niet meer thuis behoort. Zijne rede duurde ruim een kwartier. Aan het graf werd verder niet gesproken. De naaste familieleden van het slachtoffer waren zeer onder den indruk. Hedenmorgen werden nog een zestal verdachten, die nog altijd in voorarrest zijn, 'door 4 politieagenten naar de plaats der misdaad gevoerd, waar hun nogmaals ver- 'schillende vragen werden gesteld. Nadat men ongeveer een half uur ter plaatse had vertoefd, werden zij weder in de voorloo- pige hechtenis teruggebracht. Ook zijn nog meerdere personen gearresteerd. DE RIJiKSMIDDELEN. De RijksmMdfeleoi hebben liax October ruim 1 ls/4 millioen1 minder opgebracht dlam ver- leden jaar in dezelfde maand, die nochthans door een buiteni&poriig hooge opbrengst uiiit- munitte. Intusschen vertoonen. de ontvangsten ook t^eniover Sepltember j.ll. -een niadeeliig verschil, al van bijna 3 ton. Sedert i Janua- ri zijn de gewone inkomsten der splhaiilkisfc on geveer 258/4 mlilldlaen bij verlfedten' jaar ten achter geblevem, niettegensitaanidte de tabaiks- accijns dit jaar vijf maanidbn meer opbrengst gaf dan Itoeni. Bij de buiten'gewone bronnen van ibkooisten was bet madledliige verschil ruim 3d millioen. OVERREDEN. Zalterdagmidldajg om hdllf 3 iis de 5-jarige J. B., uit de Maimixstraat! te VGravenhage, ini de Wlaimarstiraat alidiaar dioor een auito overredien. Het jongetje spefelde op het trotr toir, wilde middlen op sliraat een voorwerp opraipen, dat zijn broertje dlaar had! neerge- wonpen, maar zag in zijn ijver de aahko- tnende auto niet. De 'bestuurd'er poogdie nog uiit te wijiken. maar toen het fcnaapje de auto berfeklte en het siignaal hoorde, liep hij1 ver- schrikt naar htelti irottoir terug, zoodat de aanrijding niet meer uit kon blijven. Met de auto, die tet ongefluk had, 'is het zwaaige- wondie knaapje naar den Eerste Hulpdienst vervoerd. Zijin 'toestandl was gisteramond nog steeds levensgevaarlijk. HET VERTREK VAN DEN EX-KROONPRINS. Het Hbl mfelidt: De ex-keizer heeft inzake hiet vertrfek naar Duitschland van zijn zoom het volgenide ge- publiceerdi: De keizer is op 10 November's mJiddiags door een op 8 November geschreven brief van den kroonprias van zijn voorgenomen, of bij obtvangst van dlen brief reeds aange- vangen reis naar Duiitbchland in kenniis ge- slteld. Het tijdstiip van zijto vertrek vernam de keizer uit de Ntederlancfeche avoedbladten van 10 November. De stap van den kroon- prins is een gevolg geweesit van zijn eigen, vrijwillig beSluit en 'is zonder voorkennis van of ovefleg met den keizer gedaan. De kroonpdns had Z.M. ook niet van te voren van de in den brief genoemde vootbereidende besprekingen met dte Duitsche rijksregcerieg 'in kennis gesteld. In verband met het vertrek van den ex- kroonprins en> hebgeen de bulenll'andlsche pers over den ex-keizer gezegd. heeft, maa'kt deze het voilgende werdldkunidig, hetgeen ook naar die Amerikaansche blladen getelegrafeend is: Associated Press-ttelegram van 12 Nov. en het artikei in de Brusselsdtie Gazette 'abso- luut fictie. Geen' draadloos dtbition hiter, 'geen. verbinding met Nauen. geen cijferttelfegrain1- men iontvangen; terugkeer van Krootuprins voorberaid en uitgsyoeiti' zonder mijn 'teinis. Hollandsche regeering door hem ingeiicht over verlof tot terugkeer toege- sltaan dbor -Duitsche regeering, maakte geen bezwaar. Ik ontving afschdidsbrief van dlen kroonpdns gedateerd 8 Nov. '23, niadalt hij de grens gepasseerdi had. Geen koerier met passfen kwam hiter aan. Zuiver fanfasite dbor „Agence telegrafique beige". Dr. Kan liincht als gewoonl.ijk cens per miaiand met m!ij; en op WOENSDAG 21 NOVEMBER a.s., des avonds 8 uur, in S&- LAAT 120. gaf mij het eerste gedtetailleerde verslag over on-derhandelingein voor ihet vertrek vani den fcrooniprins naar Duitschland, tusschen hem, Hollandsche en Duitsche regeeringen. Ik beln geheel onbekend met eenige bewe- wing, die ten doel heeft de monarchic 'tie her stellen op den 4den 'December Was ik van' te voren geraapdleegd-, zou ik bezwaar hebben gemaakt Itegen het vertrek van. dten kroon- priins op dit oogenblik, nu Duitschland zoo door binnenlandsche beroeringen verdleeld is. Toestand in Doom onlveranlde*d, in beslisten vredte en vertrouwende hoop. Terihoff interview absolute leugen en fan- tasie. Zul'k een persoon was nooit in Doom. MEUBELEN VAN DEN GEWEZEN DUITSCHEN KEIZER. Het Hdbl. meldt: De ex-kroonprins had ter meubileering van zijn woning, de pastorie op Wieringen, huisraad ter leen ontvangen van Huize Doom. Deze dagen nu zijn de bezittingen van den ex-kroonprins op het Zuiderzee-eiland inge- laden in een vrachtschuit naar Amsterdam. Het was de bedoeling, de meubelen, en wat verder aan dten ex-kroonprins toebehoort, in Amsterdam in verhuiswagens over te laden naar Oels. De kroonprins zou aan zijn secretaris, den heer Berg opdracht hebben gegeven, alles uit de pastorie naar Oels te zeaden, dus ook de meubelen, welke de ex-keizer had ter. leen gegeven. Van dit plan had men in huize Doom ken nis gekregen, en de exkeizer, om te voorko- men, dat zijn meubelen naar Silezie zouden gaan, heeft een notaris uit Doom verzocht te Amsterdam op de meubelen beslag te leg gen. Vrijdag heeft de notaris deze opdracht vervuld. De meubelen van den ex-keizer zullen dus, in elk geval voorloopig, niet naar Oels wor den vervoerd. ERNST 1G MOTORONGELUK.' Gistermiddag is de motonnijdter J. Bakker, Zaandijk in de Wtestzijdte in voile yaart- ach ter op een' autobus geHoopen. Ernstig igewond is hij opgeniomen en naar een nabijzijud zie- fcenhuis vervoerd. Voor zijn leven wordt ge- vneesd. AANG'ERAND. Zaterdlagnaclhlt zijn in Den Haag aange- houden W. M. J. K., leen1 35-jarige hoofd- agent van politie din Nted'.-Indie, met veribf hier te lnmdte, en de 21 -iarige icoopman J. A. H. V.. «Sie in de Eilhnldstraat een 50-jarigen m'tm zoudten aamgerand hebben. Iem'and die dezen oudlen m'an wildte ontzetten zou van K. een; stcekwond tussdhten dte sdhouderbla- dten hebben gekregen-. K. werd1 op het bu reau 'gefiouilleerdl en in zijn ondterbroek werd een met blteed' bevltekb mes verborgen) gevon den. IN) DEN RUG GE'STO'KEN. Te Zeist heeft bij een twist tusschen schooi- jonigens de 13-jarige zoon van den vischhan- delaar S. het 9-j-arig zoontje van bakker v. H. met een kniipmtes in den- rug gestoken, zoo dat het mes door de kleeren heen. een paar centimeters naar binnen dirong. De jongen is onider getneeskunidige behanldtelitng geslteM. De poliitie, die het ones in beslag genicmen heeft, maakte protes-veilbaaill op. De schuldige ver- klaarde lin drift te hebben gehan'dteld. LICHTER GESTRAND. In de Elerfandteche gbonden is tengevolge van het storm weer eeni lichitter gestrand. De redidlingboat van de Kriiml (ci'cht bij dte Cocksd'orp) gihg er been en redde dte bemiamr ning. Dichlt' bij het strand sloeg dte redding- booit om. Gelidtkig I'iep dit ongeluk btetrekke- lijk goed af. Een der schipbretikelingen brak zijn been, de overi'ge mannten Meveni alien on- gedleerd. DE EERSTE SNEEUW. Zaterdagmiddhg omstreeks viier uur heeft 'het gedurende een- kwartier boven -een groot gedte'lte van den Achterh'oek vrij zwaar ge- sneeuwd. ONDER EEN AUTO. VrijdagmicMag geraakte het vierjaTige zoontje van dten heer C. aan It Rot in Den Nu! (gem. Olsl) al spelende oinder een pas- seereede auto. Htet fond werd1 dteeri-ijk aan het hoofd verwond de dood trad bijna on- mid'dellijk in. RHAAR SOMA!

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 1