Dienstbode flinke Dienstbode heerenhuis TE KOOP Gen Juffrouw Tanzbar<Mech Harmonika) Te koop aangeboden Oemeub. Earners Ingeionden Stukken. H I N D E R W E T BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- uis, dat zij bij bealuit van 17 November i.l. hu -ie beslissmg het verzoek van J. DE HEER, om vergunning tot het oprichten van een SMEDERIJ MET MOFFELOVEN en het daarin plaatsen van een electromotor van 2 P.K. en enkele werktuigen, in het perceel VERDRONKENOORD No. 85 hebben VER DAAGD. Alkmaar, 17 November 1923. Burgemeester en Wethoud'ers voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A.. KOELMA, Secretaris. HINDERWET BURGEMEESTER cn WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis, dat zij bij besluit van 17 Noovember j.l. humne beslissing op het verzoek van de N;V. Fabriek van Melkproducten „UITHOORN", gevesltigd' te Rotterdam, om vergunning tot het uitbradten van een fabriek van melkpro- ductem, door.bijplaatsing in de afdecling bussenmakerij van een electro-motor van 20 P.K. en verschillende blikbewerkingsmachi- nes, in het perceel HELDERSCHEWEG 3, hebben VERDAAGD. Alkmaar, 19 November 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd1, WENDELAAR, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. anda, doch alvorens hiertoe over te gaan, racht zij den secretaris, den heer Westeifiof, een woord van dank voor zijn ernstigen op- bouwenden arbeid terzake de gevoerde pro paganda ond.er de vrouwen. Mede aan hem is het te danken, dat de propaganda in Ncord-Holland-Noord het beste is geslaagd. Nu, aldus mevr. Wagensveld, de verkiezin gen onzen aahdacht en tijd niet meer vragen is het heden de tijd geworden om deze ernstig te besteden voor de propaganda onder de vrouwen. Het huisbezoek, ons oude goede middel om onze organise tie uit te bouwen, kunnen wij weder vol op ter hand nemen, doch wil men te dien opzichte eenigszins beslagen ten ijs kotnen, dan is een kleine Scholing daaraan vooraf, mede een vereischte. Deze scholing kan men verkrijgen door het op richten van kleine leesclubjes, welke in enke le plaatsen des lands reeds oestaan en suc- ces met zich medebrengen. De leesclubjes be- •hooren te beschikken over een leidster of leider, die de landelijke en plaatselijke poli- tiek meester zijn. Lectuur voor de leesclub jes is voldoende te verkrijgen en het hiervoor mede aangewezen lichaam is de openbare leeszaal, of anders kan de club zich ook tot den Bond zelve wenden. Deze leesclubjes behooren zich verder tot .taak te stellen de propaganda voor „de Pro letarische Vrouw". Wat het winnen van abonnee's op „De Proletarische Vrouw" be- treft, deelde spreekster mede, dat door de •directie van Het Volk hiervoor premies wor- den beschikbaar gesteld. Waar; aldus spr., binnenkort een mooi vlugschriftje, geschre- ven door mevr. Wibaut, verschijnt, getiteld1 „Het stralende Licht", verdient het ernstige aanbeveling, dat dit uitmuntend geschreven vlugschriftje in duizendtallen door ons land wordt verspreid. Doch, om onze Soc. Dem. Vrouwenclubs uit te breiden, is hiervoor huis bezoek het middel en wel bij de vrouwen van de modern-georganiseerden. Spr. gaf ten slotte te kennen, dat, wanneer de gegeven wenken ernstig ter harte worden genomen, het succes voor onze partij dan ook gunstig zal zijn. (Applaus.) De afgcvaardigde van Uitgeest bepleitte de wenscheiijkheid, dat de gestelde premie ook gerangschikt zal worden naar de grootte van de plaats, terwijl de afgevaardigdte van Krommenie te kennen geeft dat men altoos niet over een leidster of leider voor een lees- clubje kan beschikken en wat dan? .Mevr. Everhard (bestuur) vond het eveneens moei- lijk om en leidster te vinden, de afgcvaar digde van KoogrZaandijk deelde mede, dat het bij' hun vlot marcheerde. Mevr. Wagensveld gaf hierna te kennen, dat, wanneer men geen leidster of leider kan vinden, dat het Gew. bestuur wel zal helpen en wat verder de premie voor het werven van abonnee's op „De Proletarische Vrouw" be- treft, hieromtrent zal de directie van Het Volk nog wel nadere gegevens verstrekken. De secretaris, die heer Westerhof meende, dat men voor de vrouwen-propaganda wel eens een te hoogen graadmeter aanlegt. Het om beurten lezen, vormt iemand tot spreken. Met zorg moet dan ook de lectuur worden aangewezen en op den duur vormt men een bibliotheekje. De practijk maaktleidsters en leiders. Wat de aanbreng-premie betreft, deelde mevr. Van Gelder mede, dat de premie met de directie van Het Volk wel ernstig is be- sproken, maar alles nog niet ini kannen en kruiken is. Evenwel is het de bedoeling, dat de premies verhoudingsgewijs worden ge- regeld. Thans werd mede de algemeene propagan da door den secretaris, den heer Westerhof, ingeleid, die te kennen gaf, dat een groot werkplan practisch werd beheerscht door de deelname daaaan. Niet alleen de vrouwen clubs behooren ernstig te werken, doch ook de partij-afdeelingen moeten de vrouwen- propaganda steunen. En spr. gaf als zijn meening te kennen, dat indien de Soc. Dem. Vrouwenclubs er niet waren geweest, er wei- nig propaganda onder de vrouwen was ge- maakt. De traagheid der correspondenties moet worden opgeheven, dat schaadt de propaganda. Een goede maatregel is het om reiskassen in het leven te roepen en deze permanent te maken. Door dit te doen kunnen de te orga- niseeren meetings in 1924 nog beter slagen dan in 1923 het geval is geweest. Het denk- beeld van een permanente reiskas kan door het bondsbestuur worden overgenomen en lanHelijk worden geregeld. Waar de verkiezingen veel geld hebben gekost, zijn wij op een beperkter propaganda onder de vrouwen aangewezen. De centra Schagen, Medemblik en Uitgeest, zullen thans door mevr. MiedemaZondervan wor den bewerkt en wel voor: Schagen van 4 tot en met 8 Febr. 1924; Medemblik van 18 tot en met 22 Febr. 1924; Uitgeest van 3 tot en met 7 Maart 1924. De tijd voor het houden van openbare ver- gaderingen, is achter den rug. Een openbare vergadering is dan alleen noodig, wanneer er groote dingen op het spel staan, doch anders moeten wi] ons bepalen tot intensief huisbe zoek. Ook moet men ernstig overwegen op welke manier een openbare vergadering kans van slagen heeft. Dat kan alleen gebeuren door flinke kaart-voorverkoop, muziek, zang of declamator, evenzoo een spreker. Wat de ontwikkeling betreft, zijn goede leiding en organisatie de factoren. Waar in vcrschillende plaatsen nog geen vrouwenclubs of propagandacci'iinissies be- staan, is d- partij-afdeeling het aangewezen lichaam, welke de actie ter hand behoort te nemen. Eveneens de aan-huis-aan-huis col- portage met „De Proletarische Vrouw". Wat verder de schriftelijke propaganda be treft, deelde de heer Westerhof mede, dat met Kerstmis 62000 extra-nummers zullen verschijnen en aan de verspreiding daarvan behoort elke vrouw deel te nemen. Deze cou- rant zal inhouden, dat onze partij de eenige cultuurdraagster is voor den vrede. Aangezien mevr. Wagensveld het oprich ten van leesclubjes had bepleit, gaf de heer Westerhof te kennen, dat bij ernstig werken, <jat in orde komt. Naast het aantal, moeten wij1 ook naar de bestuurs-formatie kijken. Dat is onze macht. Naast het intellect in on ze gelederen, hebben wij ook de arbeiders- mannen en -vrouwen. Zij zijn de dragers van de propaganda onder de massa. (Applaus.) Na de pauze werd door mevr. Van Gelder (Amsterdam) een kernachtig betoog gehou- den over het weekblad „De Proletarische Vrouw". Mocht de reorganisatie van dit blad moeilijkheden met zich medebrengen, thans zijn in verband met het ernstig willen van de directie van Het Volk en het partijbestuur der S. D. A. P. de moeilijkheden met de re organisatie volkomen overwonnen. Waar men eerst dacht dat de redactie van het weekblad meer onder leiding zou staan, dit was even wel een verkeerde gedachte, omrede onze redactie door de bondsvergadering wordt gekozen. De reorganisatie geeft ons minder arbeid1 en minder uitgaiyen. Dat zijn twee factoren, welke wij van harte moeten toe- juichen.-Deze reorganisatie heeft nog &n voordeel en wel, dat 66n onzer zich thans geheel kan geven voor een verderen uitbouw van hfet abonnementenaantal op „De Proleta rische Vrouw". Naast het verstrekken van enkele cijfers, spoorde mevr. Van Gelder de afgevaardig- den ernstig aan om zoo spoedig mogelijk de propaganda in de afdeelingen te bespreken en daarna aan den arbeid te gaan. Zoowel de inleiding van den heer Wester hof als van mevr. Van Gelder leverde stof voor gedachtenwisseling, waarna door de voorzitster, mevr. Dorjee, de vergadering met een opwekkend woord werd gesloten. Kunst en Wetenscbappen Waaroni, zoo vroeg Be me at, wordt hler niet over geschreven? Ik mag en wil nabaurlijk tegenover den heer Dr. E. geen kwade trou'- CONCERT JAN COUVeE LOUIS SOMER. A.s. Donderdag, 22 November alzooi, geeft onzen stadgenoot, de heer Jan Couvee, die zich het vorig muziekseizoen. aan het Alk- maarsch muzi'ekminnend publiek als «n uit muntend pianist bekend maakte, een concert in „de Unie", waarop hij werken van Beet hoven, Ravel de Sonatine en van Jacob Bijster (over hem aanstonds meer) zal spe- len Aan dit concert werkt mede de heer Louis Somer, violist, die zich zal1 doen hooren in stukken van Vialdi, Bach de Chaconne Cyril Scott (een modem Engellsch. componist), Tartini en Kreisler. Somer studeerde bij Alexander Schmuller aan het Conservatorium te Amsterdam, ver- kreeg daarna door bemiddeling van den Mi nister van O., K. en W. een beurs, die hem in staat stelde zijn studie in het buitenland voort te zetten, en stelde zich dlaartoe onder de leiding van Eldexing te Dresden, en 't laatst van Capet, te Parijs. Jacob Bijster is een te Haarlem wonend jong componist en organist, die aan. het Am- sterdamsche Conservatorium het einddiplo- ma, cum laude, verwierf, en a.s. Juni examen wil doen voor den prijs van uitnemendheid als organist. Ete hummers di'e de heer Cou vee van liem zal voordrageni, zijn 'getiteld „Caprice", Reverie" en „BurlesquU'. Dat kan een belangrijke muziek-avond wor: den. A. K. Sport KORFBAL. Hercules II (A'dam)—K. V. K. V. I 2—6. K. V. K. V. Ill—D. O. S. II (Castr.) 9—0. Men sohrijft ons: In Amsterdam wist K. V. I met 62 van Hercules II te winnen, hetgeen de eerste ge- wonnen uitwedstrijd is. Als om even over tweeen begonnea wordt, weet van Zonneveld na eenigen tijd met een goed schot 10 te maken, terwijl kont daar- op Blom de stand op 20 brengt. De wisse ling blijft in het voordeel van Alkmaar, doch het duurt geruimen tijd alvorens van Beek no. 3 en 4 in dte korf schiet. Rust 4—0. Na de rust is K. V. K. V. weer overwegend sterker door het uitstekende middenvakspe! van Tuijn, in den aanval wil het echter niet vlotten. Na verscheidene kansen gemist te hebben maakt Koppen 50. Hercules heeft dan eindelijk succes als een ver schot doel treft. In de beginopstelling maken v. Zonne veld en een Hercules heer ieder nog een doel- punt en met een 62 overwinning voor K. V. komt het einde. Het derde weerde zich weer geducht, thans moest D. O. S. II met 90 de vlag strijken. Voorwaar een keurige prestatie! Buiten veraiiiwoordelijkheid van de Redac tie. De opname in deze rubrtek bewifst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) Alkmaar, 18 November, '23 M. de Red.! Gaarna zag ik onderstaand in Uw dag- blad opgenomen. Bij voorbaat mijn dank. In de Alkm. Courant van Zaterdag j.L. las ik onder het hoofd „Brieven uit Weenen" een heel aardig artikeltje van Dr. E. over de verkiezingen in Oostenrijk. Wegens de on- volledigheid en onjuistheid acht ik me ver plicht hier iets van te zeggen. Uwe brief- schrijver begint met de volgende ontboeze- ming: „0p Zondag 21 October vonden de verkiezingen voor den Nationalen Raad en te Weenen, wegens de mindere kosten, tege- lijkertijd die voor den gemeenteraad plaats." Tot mijn bevreemding wordt er verder in den brief met geen enkel woord gerept over de uitslag der raadsverkiezingen m Weenen? onderstellen, doch meen dat de voliedighe. •i.schte om ook dit publitk te maken. Bij dezen wil ik dan mededeelen dat de uitslag van deze verkiezing voor de burgerlij ke partijien niet heel verblijdend was. Van de 120 te bezetten zetels kregen de sociaal-demo- craten er 79 (dit mag een flinke roode meer- derheid hecten), de christelijk-socialea 40 en de J oodsch-nati on aleu 1. Verder zegt Dr. E. dat van de 165 zetels voor den Nationalen Raad, de christelijk-so- cialen er 83 hebben (dit zou dan een' meer derheid wezen), de Groot-Duitschers (libe- ralen) 16 en de sociaal democraten 66. De officieele uitslag is echter dat 82 christelijk- sacialen (dus net met de meerderheid), 15 Groot-Duitschers en 68' sociaal-democraten zijn gekozen. (Deze laatste groep had een stemmenaantal als nooit te voren, ruim 1.300.000 stemmen werden op hun candida- ten' uitgebracht.) Dat Dr. E. verder spreekt over een groot succes der burgerlij ke regeeringspartijen is mij niet duidelijk. Immers in den ouden Na tionalen Raad hadden ze 114 van de 183 mandaten, of pl.m. 62 1/3 pet. In deze nieu we samenstelling hebben ze 97 van de 165 of pl.m. 58 3/4 pot. Dat een vermindering van pl.m. 3 >3 pet. een succes kan heeten is mij daarom raadselachtig. Het succes der bur gerlij ke partij en neemt nog meer af als men bedenkt, dat de verkiezingsstrijd in politick opricbt werd gevoerd om twee derde meer derheid daar de voomaamstev raagstukken van grondwettelijken aard, woningbouw en sociale problemen slechts met zulk een meer derheid kunnen worden aangenomen. Men zal dus nog terdege rekening met de soc.- dem. moeten houden. T. BONSEMA, Seer, der S. D. A. P. De heer Bonsema vergeet, dat onze Ween- sche briefschrijver geen verslaggever is, dat hij mag schrijven wat hij wil en waarover hij wil. Als inzender hijlzondleTe verMerfingsuiitslldh gen wenscht te volgen moet hij onze buiten- landsche rubriek geregeld nakijken. Inzender schijnt met dte toestamdten in Weenen bijzonder vertrouwd te zijn. Wij zul len gaarne eens zijn hulp inroepen als onze Weensche briefschrijver eens jyerhinderd mocht zijn. Red. Alkm. Crt Sint Pancras, 19 Nov. 1923 Mijnheer dte Redaeteur, Ondergeteekende, Tjade Koelemeij Jr.. veehouder te St. Pancras, verzoekt beleefd een klein plaatsje in Uw veelgelezien Blad. Bij1 voorbaat dank. Alhoewel ik geen couran'tenschrijver ben, kan ik toch niet nalaten, het een en ander te melden omtrent de proefnemmg van den heer D C. Boooij, ter voorkoming van het mond- en klauwzeer, daar ik zelf er bij! be- hulpzaam ben geweest, en dte gunstige resul- taten er van heb gezien, en kan ik daarom niet nalaten het onder de oogen. uwer geaclite lezers te brengen'. Dad'elijk na die behandeling door den heer Booij werden de dieren merkelij'k levendiigey, maar na veirioop van' enkele dlagen werd ik te- leurgesteld, omreden er zich verschijpselen van mond- en klauwzeer begonneni voor te doen, maarhoe werd ik verrast, de die ren bleven gezond, gebrui'kten, hun voile voedsel en gaven geen halve liter melk per dag minder. Dit kwam mij natuurlijk heel vrecmd voor, aangezien1 ilk zelf zes beesr ten op stal heb staan, die in heel lichtien graad mond- en klauwzeer hebben gehad, maar die verminderden hard in het geven der melk, wat natuurlijk het gevolg was vaini pdjn in de tong en het zieke lichaam. Tot overmaat van smart heb ik er nog een met een dik open poot, waar het di^r hard onder lijdt, en1 wat ook niet iin staat is, het lichaam te dragen. Daar ik al die ellendie heb medegemaakt en nog meemaak, zoo moet ik als betooverd staan, alls fik dte door Booiji be- handelde dieren zie, in diezelfde peststal, waar zoo een echt tongblaartype lijden'de is aan die zoozeer gcvrcesde ziekte, maar daar er werkelijk zicih Maartjes haddten voorgedaan, zoo mocst de heer de Viink volgen® zijn prac tijk mondr en klauwzeer constateeren Wat is nu echter het geval? De koeien, waarbij dan pas de ziekte is uitgehroken, gaan vooruit in de melk, steeds meer eetlust, een glauzende huid, teen zelfs gaf v66r dte be handeling nog geen 3 Liter melk, en nu dan, terwijl het dter tongblaar moet hebben, ruim acht Liter, en het wonderlijkste is nog, dat de dieren groeien, wat zich laat aanzien door het afvallen van het oude haar, wat door nieuw •wordt vervangen. Daar ik dit alles precies in zijn geheelen omvang heb1 nagegaan, zoo ga ik zeggen (precies zooals de heer Booij, had voorspeld), de mond- en klauwzeerstiofften, 'doe de dieren bij zich hebben, worden verwijderd door deze medicijnen, en die moeten een kant uit, dan werken natuurlijk de stoffen op die dee- len. Ik voor mij ga zeggen-: De heer Booij heeft het middel ter voorkoming van die ziekte, en heeren veehouders, beproef ook uwe koeien behandeid te krijgen met dit onfeilbare mid!- diel. Mocht er een Iezer zijn, die nadere inlich- tingen verlangt zoo ben ik genegen1, u tot het uiterste van de waarheid' te overtuigen. U, Mijnheer de Redaeteur, noginaals dank- Hoogachtendi, Tj. KOELEMEIJ Jr. (Wij verWijzen nog naar het artiiktel- in ons nummer van- gistter onder het hoofd „Uiit St. Pancnas". Red. Alkm. Crt.) per 50 K G., met rijksmerk f 55.50; 16 st. boerenkaas f 51 per 5-0 K.G., met rijksmerk 54; 1 st. commissie fabriek&kaas met rijks- merk 52; 1 st. Goudsch:: kaas met hijks- merk 53; 727 K.G. boter 2.35—/ A45 per K.G., 580 nmderen w. o. 420 vette 0.901.20 per K.G., 152 melk- en gelde- koeien 175400, handel stug; 8 stieren; 6 paarden 100200; 22 vette kalveren 1.40—/ 1.60, handel matig; 113 nuchtere kalveren w. o. voor de slacht 1040, voor tie fok 1632, handel matig; 615 vette varkens voorrie zouterij 0.720.70, voor de slacht 0.740.80, handel vlug; 18 magere varkens 2040, handel ma tig; 227 biggen 1422; 948 schapen 25—/ 52, handel matig; 82 bokken; 150 ganzen1 810; 25 zwanen 11—/ 13; kipeieren 13-15; 200 zak appelen 3 tot 4, 100 zak peren 45 per zak. BROEK O'P LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 19 Nov. 5965 stuks Bloemkool le soort 8.8014, 2e soort 1.50—/ 1.60 per 100 stuks; 15115 K.G. Wortelen 3.40—/ 4.70, 60500 K.G. Roo de kool le soort 1.90—/ 3.30, 2e soort 1.10—/ 1.80, 56800 K.G. Gele kool le soort 2.503.10, 2e soort 1.30—/ 2.40 56000 K.G. Witte kool le soort /.0.601, NOORDSCHARWOUDE, 19 Nov. Uien: Drielingen 10.20, Nep 12.20, Peen 3.504.20, Roode kool 1.80 3.50, Gele kool 1.70—/ 2.70, Witte kool 0.60—/ 0.80, Deensche witte 1.20— 2.20, Rapen 2.40, alles per 100 K.G., Bloemkool 5.509.40, 2e soort 1.30 1.70 per 100 stuks. BOVENKARSPEL „De Tuinbouw", 19 Nov. 1923. Heden besteedide men voor: Bloemkool I 6.25—/ 16.50, II 2.70— 5.50, III 0.75, Roode kool 1.70—2.80 Witte kool 0.20—/ 0.80, Gele kool 2.30 tot 3.10, Bieten 23.50—/ 27, Kleine bie- ten 12.50—/ 14.50, Uien 3.75—/ 4.40, Uien (Nep) 5.25, Uien (Drielingen) 4.30—/ 4.70. ZWAAG, T9 Nov. Veiling Bangert en Omstreken. Druiven 4048, Tomaten 7—/ 12, Peren 1019, Appelen 6— 15, Bloemkool 6f 12, Roode kool 3 tot 5, Gele kool 4.50—/ 6, Spruitkool 7—/ 9, Uien 3—/ 4.50, Andijvie 1.50 tot 3, Wortelen 1—/ 2.50, Bieten 1.50 tot 3, Rapen 1.50—/ 3.20. WARMENHUIZEN, 19 Nov. 1923. Peen 3—/ 3.70, Witte kool 0.55— 0.70, Gele kool 2.30—/ 2.70, Roode kool 1.60-/ 3.20, 2e soort 0.80--/ 1.40, Uien 9.40, grove uien 7.90. Aanvoer: 62700 K.G. Witte kool, 3325 K.G. Gele kool, 20870 K.G. Roode kool, 700 K.G. Uien, 9700 K.G. Peen. ZAANDAM, 1'9 Nov. Veiling „De Zaan- streek". Andijvie 0.401 per kist, Boe- rekool 0.40—/ 0.76 per kist, Stoofperen 8%1314 ct. p. p., Bellefleur 59 ct p. P-, Groene kool 6—734 ct. per stuk, Selderie 5 7 ct. per bos, Sla 40 et. p. kl. kist, Spruiten 334—034 ct. p. p., Citroenen 3—/ 3.40 p. 100, Zoete appelen 79 ct. p. p., Peen 10— 22 ct. per bos, Knolselderie 718 ct. per bos, Handperen 3132 ct. p. p., Uien 2<4 ct. p. p., Prei 15—18 ct. per bos, Pieterselie 1013 ct. per bos, Goudreinetten 911 ct.. per pond. Advertentlen. gevraagd op een Koloniehuis nabjj Alkmaar. Salaris f 30 per maand. Brieven onder K 988, bureau „Alkmaarsche Courant". middelb. leeftijd, zoekt ttegen Ja- nuari of Februari a.s. plaats bij alleenwonend heer of' dlame als huishoudster. Brieven onder Letter H 987 bur. van dit blad. Tegen- Kerstmis gevraagd een in klein gezin, bij voorkeur kun- nende melken, bij Jb. SWAAG Jnz. Kogendijk, Bergen N.H. GEVRAAGD net MarktbericJiten PURMEREND, 19 Nov. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". Peren 0.14f 0.36, Appelen 0.08— 0.35, Tomaten 0.09—/ 0.31 per K.G., Bloemkool 2.7013.90, Roode kool 2.604.30 per 100, Savoye kool 7 per 100, Spruitkool 1.35—/ 2.70 per 15 K.G., Boerekool 0.703.70 per 100 struiken; Andijvie 1.502.80 per 100 krop, Bie ten 10—/ 38.50 per 1000, Wortelen 0.70 tot 1 per 100 bos, Uien 1.152.75 per 25 K.G. Handel vlug. PURMEREND, 20 Nov. Op de heden ge- h ouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 10 stapels fabriekskaas 52.50 boven de 16 jaar in klein gezin, tot 's middags 4 uur. Adres ZAADMARKT No. 2. met degelijk PENSION aangeb. Mej. G. VAN EIJK, Nieuw- poortslaan 141. TE KOOP AANGEBODEN met 18 bijbehoorende rollen. Adtres te bevragen Bureau van dit blad. Tegen April 1924 te huur ge vraagd te Alkmaar flink met ongeveer acht ruime kamers. Br. onder nr. 2907 Boekh. K. TER BURG, Koonstraat I. een zoo goed als nieuwe WILHELMINA NAAIMAGHINE een KAPOKBED met toebehooren, een KEUKENTAFEL, een RE- GULATEURKLOK, een nette KACHEL met PIJP en KOLEN- EMMER, een TUIN- of RUST- BANK en TWEE STROOMA- TRASSEN, ook afzonderlijk te koop. Adres bureau van dit blad. en direct of naar overeenkomst te aanvaarden. Nieuw HEERENHUIS, Tessel schadestraat. Nieuw HEERENHUIS, Prins Hendrikstraat. FLINK BURGERWOONHUIS, Clarissenbuurt. Geheel nieuw BURGERWOON HUIS met flinke Schuur en Tuintje, Oudorperdijk, Alkmaar. Nieuw B U R G E RWOONHUIS met zomerhuis e te Bergen, met tuintje, 4000, rij op naam. HEERENHUIS, Bergerweg, 8000, vrij op naam. PR ACHT PERCEEL, Kennemer- singel bij de Sint Jozefkerk, zijndie beneden groote ruimte voor werk- plaats of Autoberging, voor alle doeleinden geschikt, met prachtlg bovenhuis. Koopsom zeer billijk. RENTENIER S WON IN G met grooten tuin, Lindelaan, Alkmaar, prachtig perceel voor zaak. BOERDERIJ met schuur, boom- gaard en bouwterrein, prachtig voor iemand die veel ruimte ver langt, gelegen Westerweg, Alk maar, 8000, is ook 53fi H.A. Weiland bij of 10 H.A. of 16 H.A. Koopsom billijk. BOERDERIJ, Punner, met 15 H.A. wei- en bouwlaind 47.000, 25.000 kan er op gevestigd blijven tegen 5 procent. BOERDERIJ met schuur en 17 H.A. zeer vruchtbaar Weiland, Eg- mondermeer, 45.000. FLINK BURGERWOONHUIS met schuur met 89 A., besten tuin- grondl te Heila 11000. Kan ook in tweeen. BURGERWOONHUIS, Drebbel- straat 3000. BURGERWOONHUIS, Eerste Tuindwarsstraat, 3000. Beiden hypotheek beschikbaar. BURGERWOONHUIS te Scher- merhorn 3000.— Raadpleeg verder mijn vorige ad- vertentie. TE HOUR: FLINK BURGERWOONHUIS met tuintje 6. Mooie BENEDENWONINO /7.50 Inlichtingen bij den makelaar VAN DIEPEN, Spoorstraat C. 3, Alkmaar, Telef. 574. TE KOOP EEN SMEDERIJ BIJ ALKMAAR. Belast zich verder met het hou den van BOELHUIZEN, overal te ontbieden, Taxatie. Geld plaatsen op eerste hypotheek. Incasseeren van huurgeiden. heeft gedurende meer dan DERTIG jaren duizenden iSlaaglijders gene- zen van lUaagpljB, Maagkramp, Zuur, Hartwater, slechts Spysrer- tering, Oprispingen enMaagvlam- men. Verkrijgbaar in de meeste Apotheken en Drogistwinkels a. f 1.2S per groote gesloten blikken doos. Gegarandeerd echte Zeeuwscho Klei-Aardappelen weer voor 9 et. per kilo} per zak van 85 K.G. 8.00 (geen zieken, geen zieken). Weer geairiveerd die zelfde keurig lekkere fljn smakende, echte, echte ep nogmaals ECHTEZEEUWSCHE Aardappelen voor winterprovisie. DosF den enormen omzet ben ik in staat ze weer voor 9 ct. per kilo en per zak voor 3.00 te ver- koopen. SCHIFPER, Oudegracht 12. Tel. 339. Dus de gegarandeerde eehte Zeeiuwsche Klei-Aardappelen weer voor 9 ct., zegge 9 ct. per kilo. Maar haast u, want het zal weep hard gaan. Goudreinetten. Goudreinetten. Goudreinetten. Bewaarbare, zuiver geplukte, niet wormstekige goud reinetten. Ka veel zoeken heb ik gevonden een party goudreinetten geschikt voor winterprovisie tegen zeer lagen prys. Daar de voorraad niet zoo bijzonder groot is, verzoek ik (vooral aan mijn jaarlijksohe afnemers) mergen, of op zijn laatst overmorgen evln op te geven hoeveel zij noodig zijn. De prijs is 12 cent voor gewone en 15 ct. voor gesorteerde, en kan ik U verzekeren dat voor bewaarbaar fruit deze prijs niet meer zal terugkeeren di{ jaar. SCHIPPER, Oudegracht 12, Tel, 339, Haast U, veordat ze op zijn.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6