DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. „HET HANDWERKHUIS", Dameshandwerken. Kousen Handschoenen Auto-stalling en Garage. A. DAM Co., MUZIEK Klooster Kiebert Uit den Alkmaarschen Read. St, Nicolaas Cadeaux. No. 283 Honderd yjjf en fwintigst© Jaargangr, 1923 Aboniicmcntsprljs bij Tooruitbetaling: per 3 maanden f2.-, fr. per post f2.50. Jiewljsn. 5 ct. Adyertcntiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsralmte. Brieven franco N.V. Boet- en Handelsdr. T.li. Herms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Admlnlstr. No. 3. Bedactlo No. 33. Langestraat 93. Telefoon 744. Buitenland. Vertouwd ADRES voor (Jarage-ruimte yoor 30 Auto's. en INSTRUME1STEN Violen, Mandolinen, Citers, Mondorgels, enz. eni. in ruime keuze by Mient 22, ALKMAAR. Tel. 274. Df-t Dimmer bestaat uit 3 bladen. ZiTERDAU Director: O. H KRAK Hoofdredactor: Tf N. ADEMA. 1 DECEMBER Multatu-li heeft in zijin verhaal van Sa'idja en Adinda meennalen gezegd, dat het „een- tonig" begon te worden. Had hij het tegenwoordige Alkmaar en deszelfs geschiedenis gefcnd, h,ij zou onge- twijfdd die eentonigheidsverzucJiting aaa den schrijver over het Krebbesteeg-vraagstuk heb- ben overgelaten. de geschiedenis is wcrkelijik een- in het grijs verleden een dag ge- A" - - - Er is tonig - weest, waarop de Alkmaarsche Raad in een verstandigc bui verkiaarde, dat de Krebbe- steeg, a Is eenige zij-straat tnsschen Hoog- straat en Achterstraat, te smal voor het ver- keer was en verbreed1 moest worden. Ate de Raad na emstige overweginig een verstandig1 besluit neemt, wordt dat door Burg, en Weth. natuurlijk zoo spoedig mo gelijk uitgevoerd en als gevolg van 'sRaads beslissing verscheen dan ook reeds na een jaar van geduldig wachtan de Diredeur van Gerueentewerkerv in de Raadszaal, om na een lezin-g zond'er nieuwe argumenten te be- -ogen, dat de Krebbesteeg niet verbreed 'est worden. De Raad was min of meer verwonderd, niaar Burg, en Weth. tro'kk-en zulke onschul- digv> gezichten, dat -men zich- niaar niet boos inaakte cn opnieuw en d-itmaal met groote stelligheid constateerde, dat de Krebbesteeg w e 1 verbreed moest worden. Wie denkt, dat het daarmee uit was, ken-t het volhardingsvermogen van Burg, en Weth. niet. Er kwam piotseling een Primcipe-weg uit de lucht valien en de Raad nog argeloos gunde Burg, en Weth. ook wel eem straatje en bes'oot dus in principe ook tot den Prin- cipeweg, Pre - en anti-Krebbestegers verzamelden inmiddels handteekemingen voor H'. M. de Koningin, waaraa het weer een jaar stil b-leef. Inmiddels bleken Gcd. Staten geen wonder een beetje in de war geraakt te zijn. Zij wisten uit al die wegen en al die princi- pes geen wijs meer en iieten informeereti wat de Raad nu eigenlijk wenschte. Het was toen. dat de oude heer Van den Bosch met de vuist op de tafel sloeg en Burg, en Weth. openlijk heeft verweten, dat zij; de hun onwelgevallige Raadsbesluiten eenvou- dig naast zich neerlegden In een bui van verontwaardiging gaf de Raad voor de alierlaatste maal te kennen, dat de Krebbesteeg wel verbreed moest worden en de daarvoor noodige onteigeningswet zoo spcedig mogelijk moest worden aangevraagd. Uit wraak over de vermeende tegenwerking weird de Principe-straat het gelegenhieids- kindje van Burg en Weth. nog voor zijn geboorte ter d:ood veroordeeld. De heer Westerhof heeft bij die gelegcnheid gevraagd of het Raadsbesluit nu ook werke- lijk uitgevoerd zou worden en zijn vraag werd door den voorzitter ontoelaatbaar ge- acht. Wij hebben er destijds al op gewezen, dat zij in alien gevalle begrijp-eliik kon genoemd worden. En onze vrees blijikt gegrond te zijn ge weest. Want wie vexvvachten moehfc, dat het Kreb- bestecg-dramia ten einde is, heeft nooit achter de schermen van het politicise tooneel leeren licht was toen het definitieve besluit nog tot een volgende vergadering uitgesteld werd. De Raad heeft nog tijd gebracht. Zal de tijd nu nog raad brengen? Wiji vreezen voor hem en voor alien die er aan meegewerkt hebben de besluiten van den ouden Raad steeds zoo spoedig mogelijk uit te voeren, dat zij zich zullen moeten onder- werpen. Het' ziet er op het oogenblik weer naar ui of de Krebbesteeg niet verbreed zaJi wor den. .Aan de Krebbesteeg zelf verandert dit alies natuurlijk niets. Dat brandr en pakhuis- gangetje wacht rustig op dero dag, dat de Raad weer eens uit pro^Krebbestegers staat, die besluiten zullen om het wel te verbreeden. Welk laatste besluit de Krebbesteeg ook weer net zoo zal latent als zij alitijdi geweest is. Gelukkig, dat de geheele verbreedihg en modernisoering inmiddels nog niet tot stanc gekomen is. Want de gemeente zou heel wat moeten leenen om al dat nieuwe weer af te breken en het straatje, na adviezen van schoonheids commissies en deskundigen, weer in zijn historische versmalling terug te brengen. Laten wij hopen, dat de Raad nog heei lang uit anti-Krebbestegers besitaan zal, op dat het karakteristieke oude tot in lengte van -ren voor ons nageslacht behouden zal kun- nen blijven. Er zal zoo hebben wij; vroeger eens ge- schrcven misschien nog eens een Raad ko- men, die in meerderheid uit anti-Krebbeste gers bestaat en het zou ons niets verwonde- ren, als het vraagstuk dan voor de vierde maul ter tafel gebracht zal worden'. En ziet, daar komt in het laatst van Novem ber" 1923 een verzoek in den Raad van aWe zeven nieuwe raad'sleden hoe mooi zijn ze bij elkaar gezocht om niet over te gaan tot verbreeding van de Krebbesteeg. Als politieke nieuwelingen hebben zij ma-' ling aan de besluiten. van hun voorgangers een nieuwe lente brengt een nieuw geluid dusgeen Krebbcsteeg-verbreeding. Blijkbaar hebben de thans npg zitting heb ben de leden van den ouden Raad in" zoo-, verre zij d'cstijds ook tegen de verbreedihg warai cle mede-onderteekening niet goed aangedurfd en de gelegenheid om Alkmaar lachelijk te maken, liever' aan de jeugd crgelaten Weliicht waren ook andere regisseurs van oicening. dat de eomed'ie op deze wijze een antuurlijker karakter zou krijgen. Vaar iodereen begrijpt wel1, dat Burg, en Wc'h th.-ns ten hoogste verrast zijn en' na- 'o"irlivk ook bedroefd en verontwaard'igdi, dat d Datste cn uitdrukkelij.ke wil. van den' ouden bii de nabestaanden zoo weinig waar- rfr -'nrr heeft mogen vinden. Evenwel, de neuzen schijnen geteld te zim en hoewel ongetwijfeld met een' bloedend ^art. zullen Burg, en Weth wel moeten toe- geven. Het was wethouder Tliomsen aan te zien, hoe hit. bii de zekerheid' van een1 overwin- nrnv der anti-Krebbestegers merkbaar ver- De nieuwe gemeentelijlke bezuinigings- inspecteur heeft zich dapper geweerd Hij loert naar de begrootingsposten alls een slagershond naar een kluifje en laat nu reeds geen gelegenheid voorbij gaau zijn partijge- nooten te toonen, dat zijn verkiezing min- stens 10 pet. betastingverlaging beteekent. Hij is de man die altijd een middeltje weei' om't goedkooper dan een ander te d'oen Eu als Mj1 't zelf niet omtdekt heeft, dan is hij de eerste om elk voorstel te ondersteunen, dat een besparing van uitgaven beteekent. Maar al te graaf steunde Mr Kusters het voorstel-Offers, om nog niet over te gaan tot aanstelling van een poodzakelijk geachte leerkracht bij het Buitengewoon Lager On- derwijs. En dadelijk stond hiji strijdvaardig naast mr. Slui&, die de gebruikelijke 100 voor het hoofd van den cursus voor Vervolgonderwijs door een bedrag van 50 vervangen wenschte te zien. Dit hoofd had geen leerkrachten onder zich en zwaaide dus slechts den scepter over zich'zelf. Wel ontdekte de heer Westerhof, na ijverig zoeken, nog een oftdergescliilcte juffrouw voor breien, naaien en stoppen, die zich even eens onder d'ien zwaaienden scepter zou be- vinden, maar in't oog van de heeren Juristcn was een hoofd' nu eenmaal geen hoofd ate hij niet's of bijna niets onder zich had, waarbij noch het bczit van de boofdacte, noch een verplich.tinig tot administratieve werkzaamhe den eenig gewicht in de schaal legde. Gelukkig bleek de Raad van oordeel, dat een hoofd zander personeel het niet altijd ge- maibkelijiker heeft dan een die zijn scepter over talrijlke meesters en juffrouwen ban rondzwaaien. De voorgesteld'e verplaatsing van den Ac- cijnstoren bracht nieuwe vcrrassingen. Mr.^ Kusters had een deskundige ontdbkt wie is ons nog. steeds niet duidelijk ge- worden die hem verteld en tot in - bijfeon- derhed'en voorgerekend had, dat die toren voor do helft van het door Burg, en Wetli. geraamde bedrag verrold zal kunnen wor den. Tn zijn ijver om f 7000 voor de gemeente te verdienen, gaf 'sRaads Benjamin een uit- voerige technische uiteenzetting hoe of dat schuiven of rollen dan in zijn werk zou moe ten gaan. Hij bleek zelfs zoo goed georienteerd, dat de heer Slujs voorstelde het heele werk maar aan mr Kusters op te dragen Als advocaat heeft hij er wel meer gehotpen die aan den ro'l gingen. Maar de wethouder van Pubieke Werken had nog tenige bezwaren. Hij begon een technisch debat en mr Kus ters moest al gauw bekennen, dat hij zich op glad ijs gewaagd had en niets anders wist, dan wat er op zijn papiertje gestaan' bad. Het bleek al spoedig, dat hij o a. door opgaaf van foutieve maten verkeerd inge- licht was en de Raad was dan ook zoo ver standig de verplaatsing van den Accijnstoren maar aan het inzicht van den Directeur van Publieke Werken over te laten en het door Bur? en Weth geraamde bedrag toe te staan. Zooals bekend zal het uurwerk van den toren tevens van twee wijzers voorzien wor den, zoodat de omwonenden voortaan op de hoogte van hun tijd kunnen- blijven. Mini of meer ontetemming vond het voor stel van Burg, en Weth. om den heer Piet 500 per jaar voor het exploitoeren van- zijn molen te geven. Men zag d'aar een handigheid van den heer Piet in en hij werd zoo zwart afgeschil- d'e-d dat bii - -I zwarte Piet leek, maar de 1 dtecussfe heeft ontketend. ALKMAAR. RUIME KEUZE Zeer lage prjjzen. Morgen den geheelen dag geopend. heer Govers verkiaarde ronduit, dat een mo- lenaar nooit anders dan een witte Piet is. Hij sprak zelfs van een „goocheme" Piet, want wicn overkomt het dat hij van de ge meente 500 per jaar krijgt om zijn molen- tje te laten draaien. Dat alles heeft de heer Piet aan't natuur- schoon te danken, want de gemeente heeft destijds zijn molen tot behoud van het na- tuurschoon voor 12000 aangekocht en den vorigen eigenaar toestemming verleend er levenslang gratis zijn bedrijf in uit te oefe- nen. Kan de heer Piet den molen niet langer exploiteeren dan moet de gemeente de 12000 betalen benevens de jaarlijksche on- derhoudskosten, wat haar zoo duur komt, dat de heer Piet de gemeente eigenlijk een voordeeltje bezorgt door niet meer dan 500 per jaar aan te vragen. Hij is zooals de heer Govers het raad- selachtig uitdrukte van den molen afge- raalct en in den molen blijven zitten. Gelukkig voor den heer Piet kwam het col lege hem te hulp. De heer Thomsen beweerde dat de molenaar, ondanks al het natuur- schoon, veel last van rukwinden heeft en de heer Leesberg re'kecide uit dat het onverwach- te douceurtje eigenlijk een groote besparing voor de gemeente beteekent. Waama de Raad bang dat de heer Piet de gemeente nog meet van dtergelijke voor- deeltjes zal bezorgeni in principe tot toe- kenning van het gevraagde besloot, »maar in een volgende ziting een termijn zal vaststel- len, die verhooging van het bedrag binnen 5 of 10 jaar onmogelijk zai maken. Nu het Rijk voorschrijft, dat de veemark- ten zoo afgesloten moeten worden, dat de Dijk als biggenmarkt niet meer in aanmer- king kan komen, is het te begrijpen, dat vele Dijk-bewoners vooral zij die daar 'hun cafe's en winkels hebben den Raad een adres stuurden waarin om behoud van de tegemwoordige regeling gevraagd werd. Voor hen geldt een nieuw spreekwoord waar de biggen ziin is de nering", maar de Raad heeft noodgedwongen hun verzoeken moeten afwijzen. Hopelijk kan er door verplaatsing van markten bereikt worden, dat de gedhpeerden zoo weinig mogelijk nad'eel ondervinden. De nieuwe verordening op de veemarkten bracht inmiddels heel wat verrassingen. Zij weerde gedurende den1 markttijd, zelfs dolctcrs en vroedvrouwen uit de hui'zen der marktbewoners, liet steeds nieuw strooisel op de markt brengen maar gaf nimmer toestem ming het er weer af te halen en rangschikte alleten de vrouwelijke runderen onder de voor hun omgeving gevaarlijke dieren. Wij weten niet welke verstokte vrijigezel die verordening in elkaar gezet heeft, maar zijn met den heer Sluis van meening dat het gevaar voor de mensdiheid niet alleen in het vrouwelijk geslacht huist. Het doet ons genoegen dat Alkmaar, dat zoo dikwijls door de buitengemeenten van winstbejag en te groote schrielheid wordt be- schuldigd, thans met Bergen een regeling in- zake de gaslevering heeft getroffen, waarover beide partijen voldaan kunnen zijn. Zooals bekenid heeft men in Bergen niet zond'er aarzeling en heftige oppositie tot de ze voorloopige regeling besloten. Enkele raadsledvr: uit die gemeente volg- den op de publieke tribune met spanning den loop der debatten en het kan ons slechts spij- ten, dat de heer Sietsma het noodig oordeelde, de geheele regeling nog eens aan uitvoerige critiek te onderwerpen. Niet alleen brengt deze critiek ten onrech- te wamtrouwen bij hen, die maar al te graag de overeenkomst verbroken zagen, maar bo- vendien eischen nieuwe wijzigingen nadere besprekingen in den Raad van Bergen die de geheele met zooveel mo-eite tot stand gebrach- te regeling daar opnieuw het gevaar van ver- werping kunnen bezorgen. Wij' zijn er van overtuigd, dat men zoowel lier ate in Bergen het thans gedane voorstel niet in den Raad gebracht zou hebben ate men er niet van overtuigd was, dat beide ge- meenten daarmede gebaat zijn. De vraag of e^n dan; wel twee wethouders een vergadering van het college kunnen aan- vragen kan ons vrij koud laten en wij kun nen ons eigenlijk met goed begrijpen waar- om dit punt in den Raad nog een vrij heftige Het mcest liberate en democratische stand- punt lijkt ons het bevorderen van de gelegen heid vc^r elken wethouder om het ip zijn oog spoedetechende zoo vlug mogelijk in het college te bespreken. De vrees van den heer Sluis voor querulan- ten onder onze toekomstige wethouders dee- len wij niet. En mochten zij er komen dan zal juist een spoedige bespreking van hun; plannen veel onheil voor onze gemeente kunnen afweren. Wie de vergaderingen van het college trouw bijwoont zal zich op den duur in. het schuitje van Burg, en Weth. uitstekend op zijn plaats gevoelen. Wij geven de hoop zelfs nog niet geheel op, dat de heer Westerhof over vier jaar tot de overtuigde antiLKrebbestegers zal behoo- ren. DE POLITIEKE TOESTAND IN DUITSCH LAND De ate kabinetsformateur aangewezen dr Marx, is gisteren, overeenkomstig de gekoes terde verwachtingen, reeds klaar gekomen met zijn opdracht. Het door hem in elkaar gezette ministerie is samengesteld ate volgt Dr. Marx (Centrum), Rijkskanselier. Dr. Jarres (Duitsche Volkspartij), Vice kanselier en minister van Binmenlandsche Zaken. Dr. Stresemann (Duitsche Volkspartij) minister van Buitenlandsche Zaken. Dr. Luther (Duitsche Volkspartij), minis ter van financien. Dr. Ham (Beiersche democraten), minister van Economische Zaken. Oeser (democraat), minister van Ver- keerswezen. Dr. Emminger (Beiersche Volkspartij) minister van Justitie. Dr. Gessler (democraat), minister van Rijksweer. Dr. Braunns (Centrum,) minister van arbeid. Dr. Holfe (Centrum), minister van poste- rijen en voor de Bezette Gebieden. De portefeuille van levensmiddelen is nog niet bezet. Waarschijnlijk zal graaf Von Ka- nitz deze behouden. De zetel van den minister van Wederopbouw wordt voorloopig niet bezel. Het onderscheid tusschen't nieuwe kabinet- Marx en het vorige kabinet-Stresemann is niet groot. Slechts drie ministers, waaronder de rijkskanselier, zijn nieuw. Nadat dit lan- gen tijd niet het geval is geweest, is thans ook weder aan een lid van de Beiersche Volkspartij: een ministerportefeuille toegewe- zen. Het kabinet-Marx wordt thans reeds ate het kabinet-Marx-Stresemann aangediiid. Men verwacht, dat de richtlijnen in zake de buitenlandsche politiek dezelfde zullen blij ven ate tijdens het bewind van het kabinet- Stresemann. Op het.gebied van de binmen landsche politiek lijkt dit kabinet iets meer rechts dan zijn voorganger. De eenige verte- genwoordiger van de Beiersche Volkspartij, de minister van Justitie verleent het kabinet- Marx een zeker voordeel in verbamd met de houding van de Beiersche Volkspartij in' den Rijksdag. De coalitie van de midden-partijen, zooals deze in het nieuwe kabinet is belichaamd, be- schikt over 200 stemmen van het totale stemmenaantal van 459. De nieuwe regeering is dus, evenals het kabinet-Stresemann, door een coalitie van Duitsch-nationalen, soe.iaal-democra ten en comimunisten ten val te brengen. Dit zal voor het ver loop der politieke gebeurtenissen van overwegend belang zijn. Dinsdag a.s. zal het nieuwe kabinet zich aan den Rijksdag voorstellen. Tot dien da tum- treedt in politiek opzicht een stadium van rust in. In afwachting van de verklarin- gen van den nieuwen rijkskanselier met be- trekking tnt het regeeringsprogram, hebben de Rijksdagfracties haar veigaderingen uit- gesteld. De houding der oppositie-partijien tegen- over het nieuwe ministerie staat nog niet vast. Naar verluidt hebben de leiders van alle „Vaterlandische Verbande" voor heden een groote vergadering te Berlijn bijeengeroepen, waarin net aftreden van Rijkspresident Ebert zal worden geeischt, zulks op grond van het feit, dat deze uit politieke verhoudin- gen. niet de noodige consequenties heeft ge- trokken en niet is overgegaan tot dte vorming van een rechtsche regeering. HET BETALINGSVERMOGEN VAN DUITSCHLAND. Een officieel communique, te Parijs gepu- bliceerd, meldt, dat de Commissie van Her- stel met algemeene stemmen het volgende besluit heeft genomen: Ten einde in verband met de bepalingen van artikel 234 van het verdrag van Versailles de bronnen van in- komsten zoowel ate het betalingsvermogen van Duitschland te bestudeeren, heeft de Commissie van Herstel besloten twee comite's te vormen van deskundigen uit de geallieerde en geassocieerde landen. Het eerste comite moet de middelen nagaan om de begrooting in evenwicht te brengen, zoomede de maat- regelen, die genomen moeten worden om den geldkoers te stabiliseerenhet tweede comite zal het bedrag nagaan en vaststellen van de waarde van het kapitaal, dat uit het land ge- gaan is. De keuze der leden berust uitslui- tend bij de Commissie van Herstel, die de Scharloo. 3 Minuton van Station. regeering der Vereenigde Staten zal uitnoo- digen, zich te doen vertegenwoordigen. Een Havas-telegram meldt nog, dat het tweede comite niet alleen moet nagaan hoe groot de naar het buitenland gebrachte ka- pitalen zijn, maar ook de middelen moet na gaan om ze naar Duitschland terug te bren gen. DE LEVERING-EN UIT HET RUHRGEBIED. De voorzitter der Kriegslastenkommission heeft aan de Commissie van Herstel en nota overhandigd, waarin gevraagd wordt dat ter vergemakkelijking van de uitvoerimg door Duitschland van zijn verplichtmgen" voort- vloeiend uit hetv redesverarag, de leveringen in natu-ra van de Ruhrindustrie op het credit van het Rijk, zullen worden- geboekt op reke- ning van de schadevergoedingen. EEN HITTE-GOLf IN ZUID-RUSLAND. Volgens een bericht van den correspondent van de „Daily Mail" te Riga, wordt Zuid- Rusland op het oogenblik bezocht door een hittegolf, zooals er in vijftig jaren geen is voorgekomen. In den loop der vorige week steeg het kwik tot 22 gr., waardoor aan den komenden oogst groote schade wordt toege- bracht. Zoo is b.v. het winterkoren dat in September en October wordt gezaaid en in de lente den grond uitkomt, nu reeds opgeko- men, zoodat de oogst grootendeels als verlo- ren kon worden beschouwd. De correspondent voegt erbij, dat te Kief de Seringen bloeien en dat de bloemisten te Odessa viooltjes verkoopen. TWEE NEDERLANDERS TE MuL- HEIM BEROOFD. In de electrische tram van Miilheim naar Oberhausen verschenen Woensdagavond twee Nederlandsche levensmiddelenhande- laars, de heeren Gruyter en Daniels, resp. ate rechercheur en vertegenwoordiger van den rijkscommissaris voor geldswaardige papieren, legitimeerden. Zij namen de Nederlanders wegens over bading van de deviezenverordening gevan- gen. De pseudo-beambten lieten hen uitstap- pen en verklaarden hen naar de strafgevan- genis te zullen brengen. Onderweg werden de twee kooplui op een donkere plaats overrompeld en totaal geplun- derd Zij werden voor een bedrag van eenige honderden guldens en ongeveer zeshonderd billioen mark in noodgeldpapier beroofd. Van de daders is geen spoor meer te vinden. EEN BENDE ROOVERS GEARRESTEERD. Uit New-York wordt melding gemaakt van de arrestatie van een bende roovers, die, naar de politie gelooft, de bedrijvers zijn van twin- tig nog niet opgeheldtrde moorden. De arrestatie van de breeders Barlow en Joseph Diamond, die worden beschuldigd van' den moord op twee bankloopers te Brooklyn op 14 November, is het resultaat van de arrestatie in de Diergaarde van zes andere personen. EEN AANSLAG OP KEMAL PACHA? Men verneemt uit Konstantinopel, dat er een moordaanslag heeft plaats gehad op Ke- m-al Pacha en zijn eclitgenoote door middel van vergif in hun voedsel. Alleen door spoe dige geneeskundige hulp konden beiden wor den gered. STUDENTENRELLETJES TE LEUVEN Ter gelegenheid van een Borms-hulde der Vlaamsche studenten te Leuven is het Maan- dag- en Dinsdagavcmd in die universiteitsstad tot tamelijk ernstige botsingen tusschen Vla- mingen en Walen gekomen. Van een gebouw, waar de Walen vergaderden, werdien, na een vechtpartij, alle ruiten ingegooid. Hetzelfde gebeurde in de woni-ng van prof. Schiks, een der leiders van het Eransgezinde nationalis- me te Leuven. DE REGEERINGSVORM IN GRIEKENLAND. Uit Boekarest wordt gemeld, dat de ko- ig van Roemenie een onderhoud heeft ge- d met minister Bratianoe in verband met berichten uit Athene, dat de Grieksche ko- mn; iai ALKMAARSCHE CODRANT. SWT

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 1