Kinderkleedlng. Kippen en Konijnen. STER-TABAIt TTMsJfever tfaneen pyfe ^3$2jg£ Ui£i2«s NIEMEUEQ'S heer J Teeuwe, per adres P. J. van Kleef, Noord'erkade 68. PREDIKBEURTEN. Woensdagavond 7 uur, Conslstoriekamef Groote kerk, Ds. de Pree. Bijbellezing. NIEUWE SCHOENWINKEL. Hedenavond vind-t de opening plaats van het sciioenmagazijn „de Nwrdsrar", Lange straat 83. De voormalige woning van ds. Vitike is weer een van de huizen dat van- woonhuis tot winkelhuis is otngebouwd, waartoe het natuurlijk noodig was, dat het front een alge- heeie veranderin-g QUderging, dat er heel goed uitziet Een ruime, frissche winkel, langs welks wanden groote modeme kasten zijn opge- steld, bevat een grooten voorraad schoenui, voornamelijk van het fabrikaat „Noordstar", waar de heer J. Wijnstra de eigenaar den allecnverkoop voor Alkmaar heeft en dat d-oor hem rechtstreeks van de fab-rick aan het publiek wordt geleverd. Een eveneens ruime paskamer is ach- ter don winkel gelegen. De firma Koorn en de firrna de Mumk-Van Woerden droegen zorg voor de verbouwing etc., welke werkzaamheden zeer vlug ge- schied zijn. Mochten er al meraschen zijn, die niet we- ten, waar ddze winkel gevestigd is, dan is voor hen het trottoir voor het pand het begin van de geheele verdwijning der stee pen een uitstekende wegwijzer. LIGHT OP! Hedenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 4.21 uur licht op. ASSOCIATIE VOOR LIJKBEZORGING. Op verzoc.k van het bestuur der Associatie voor Lijkbezorging verwijzen wij'. naar die ad- vertentie in het1 nummer van heden. Reeds zijn vierhonderd hoof den van gezin- nen als lid toegetred'en. Het bestuur der vereeniging verzoekt hun die nog geen circulaire hebbeni cntvaugen en als lid" der vereeniging wenschen toe te tre- den, zich te vervoegen aan een der in de ad- vertcntie vermeld-e adressen De kostende prijs der bcgrafenis is circa. 130 (lijkauto, twee volgauto's, dragersauto, 8 dragers, leider, rouwkaartenl, kist en graf- rechtcn zijn daarbij begrepen). Daar de begrafenis met auto's plaats zal hebben, is het lidmaatschap ook geschikt voor hen, die er -op gesteld zijin in hun ge- boorteplaats of elders begraven te worden. De kostprijs zal in dat geval slechts verhoogd worden m-et -een billij-ke vergoedin-g aan de dragers en den uitvoerder (zoo die n-oodig zijn) met een bepaald bedrag voor elken K.M. die de auto's afleggen. RECTIFICATIE. In ons vorig nummer is mededeeling ge- daan van een feestavond! van -de Supporters- vereaiiging „Alcmaria Victrix". Naar men ons mededeelt is deze feestavond niet door de Supportersvereeniging, maar door de damesafdeeling dezer vereeniging ge- houden. VERTROKKEN PERSONEN. C. L Koersveld, R.K., ass. huish., Verdron kenoord 7, Oudenbosch. M. Opmeer-Jan- sen, R.K., Spoorstraat 59, Helder. - F. j. van der Vliet, koopman, Koningsstraat 7, Bergen. S.' M- Denijs, D.G., Doelenstraat, Schagen. o G. A. Brakemhoff, R.K-, arbeider, Baansingd 36, Duitschland. A. J. Dekker, N.H., dienstbode, Breedstraat 33, Amster dam D. Bosscher, N.H., Parkstraat 1, Leiden. M. J Kluitmani, NiHl, Kennemer- straatweg 115, Leiden. J. Pehlig, N.H., scheepsbouwer, Voormeer 21, Bergen. G. Blommendaal-Ham Westerweg. 87, Blari- cum. J. Smit, N.H., Ropjeskuil 16, Am sterdam. A. Gerritsen, N.Hlandbouwer, Hkitigland 34, Egmond'binnen.. P. Fraen- kel, N.I., Snaarmanslaan 81, Antwerpen. j. Anioureus, N.H., monteur, G'eesterweg 161. Egmcnabinneu. P. A. J. Kl'inkert, Zuiderhoutlaan 15, 's-Gravenhage. K. Se- lie, R.KOverdiestraat 46, 's-Gravenhage. E. C. van der Ende, R.K., Emmastraat 12, Delft. IJ. Zomer-Wit, Stationsweg 11, Bergen. A. Roozing, N.H., dienstbode, Langostraat 39, Egmondbinnen. H. M. van NiLuk, Everding'instraat 13, Edam- J. A. W. Bor, le luit inf., Hofdij'kstraat 2, Ed'e. B. Heibloin, R.K., koopman, Overdiestraat 20. Schagen. M. Kuypcr, N.H., huish., Kennemerstraafweg 95, Amsterdam. H. J. Bourgo-njc, N.H./ winkelbediende, Verclron- kenoord 107, Deventer, D- Bergman, N.H., sigarenmaker, Appelsteeg 4, Bergen W. S." Schut-Egbergen, R.K., Compagniestraat 9, Hoorn. - A, O. Punt, R.K., dienstbode, Luttik-Oudorp 14, Sijbecarspel. C. Harder, E.H., coiffeur, Spoorstraat 29, Ehkhu-izen. J. F Grundlehner, Ritsevoort 24a, Heilioo- J. de Vries, D.G serg.-maj., Oudegrachit 157, Leiden. G. Mulder, N.H., leerl.-verpl., Stadsziekenhui's, Egmondbinnen. J. de Boordcr, N.H., smid, Luttik-Oudorp 36, Kampcn. H. Verhoek, Nil, sigarenmaker, Verl. Landstraat 21, Leeuwardcn. M. de Jcng, RK., dienstbode, Payglop 21, Heerh-u- gov-aard A. M. Putt-enaar, R.K., dienst bode Luttik-Oudorp 10, Haarlem. D. G- Zoebnulder, koopman, Kooltuin 23, Amei's- foort. J. j. Janos, R.K., arbeider N. S., Stationsstraat 34, Hengelo. B. J. van de Put, NH., werkman, Overdiestraat 11, Heer- de. C. van der Oo-rd, N.H., insp. spaar- kas, Eikelenbergstraat 2 I, Broek op Langen- dij P. A. Prietz, N.H.', molenaar, 'Baan- sloot 21, Duitschland. J- J. Broers, RK., boekhoudcr, Spoorstraat 17, HOom. J. de Vries, N.H, poetscr N.S, Stuartstraat 52, Groningen-. M. F. J. Schoon, N-H., dienst bode, Emmastraat 62, Heemstede. A. J. van der Elst. N.H,, bankwerker, Luttik- Oudorp 62, Nij'kerk. I-. Kabel, R.K., boe- renknecht, Zeglis 39, Zijpe. M. J-. Admi- raal, R.K-, dienstbode, SStationeweg 7, Wifk aan Zee en Duin. M. Sdidniug, R.K dienstbode, Verdronkenoord 23, Duitschland. 1NGEKOMEN PERSONEN. G. Melgers, N.H., winkelier, Zevenhuizen 10, Amsterdam. J. Ooteman, E.L., sla- gersknecht, Hui-gbro-uwerstraat 12, Boven- karspel. C. Hazes-, R.K., boekhouder, Stu artstraat 82, Belgie. W. J. Hofman, R.K., los werkman, Stuartstraat 23a, Brussel. G. Sluis, N.H., dienstbode, Tienewal 9b, Ven- huizen. C. A. Roskam, R.K., LaaL D 25, Purmerend. J. Goet, N.H., winkelier, Nieuwpoortslaan 136, Nieuwe-Niedorp. 5. Vis-ser, N.H., Luttik-Oudorp 6a, Amster dam. G. Houtma-n, N.H., warmoezier, 2e Tuindwarsstraat 21, Beemster. P. Mole naar, reizig-er, Geestersingel 29, Hel-der. G. Hijmans, N.H., expediteur, Ach-terwezel 2, Rotterdam. H. de Boer, R.K., reiziger, Kweerenpad 16, Bergen. C. M. Wallaart Harder, O.K., Visscherslaan 12, Apel- doorn. J. van Groenou, N.H. huish., Hof- dijkstraat 2, Hoorn. P. A. Rood, R.K., bakkersknecht, Koningsweg 3-6, E-gmo-ndbin- nen. H. G&rdes. R.K., dienstbode, West- dijik 9, Duits hlanu. J. W. Pri-ns, N.H., slager, Oudegracht 229, Castricum. C. L. Th. Veenhuysen, N.H., slagersknecht, Houttil 11, Beemster. Tj. N. Adema, D.G., hoofdred., Alkm. Courant, Stationsweg 44, Heiloo. G. Scheltus, N.H., dienstbode, Ritsevoort 28, Schagen. C. A. Scheltus, N.H., dienstbode, Stationsweg 164, Schagen. M. Bothling, E.L., dienstbode, Emma straat 93, Duitschland'. M. J. Steensma, N.H., gez. juffr., Hofd-ijkstraat 2, Amster dam. A. Metselaar, R.K., Wo-gnumsehe- bu-urt 27, Akersloot. A. Kuijpers, R.K., liefdezuster, St Elisabethgesticht, Groote- broek. C. Buter, R.K., Geestersingel 39, Akersloot. A. Hermans, R.K., dienstbode, Verdronkenoord 105, Amhem. H. Sehicke, RK., dienstbode, Lindelaan 104, Duitsch land. E. H. van den Idsert, R.K., metse laar, Clarissenbuurt 35, HeyGuysen. J. P. de Lange, R.K., bankdirecteur, Zeglis 50, Hoorn. G. Brouwer, G.K., bakker, Oude gracht 183, Sneek. S. Kroese, L. d. H., officier L. d. H., Limmerhoek 40, Zutphen. W. J. Steeman, R.K., brandst. hand., Lindelaan 67, Castricum. C. van Gelde- ren, R.K., dienstbode, Kerkplein 1, Bergen. B. Heerwig, E.L., dienstbode, Wilhelmina- laan 7, Duitschland. J. Brennenstuhl, E.L., dienstbode, Oudegracht 219, Duitsch land. J. H. Oudejans, R.K., winkeljuffr., Houttil 64, Purmerend. H. L. Fra-nken- berg, N.I., Kennemerpark 6, Duitschland. E. van der Kop, N.I., ass. apoth., Verdron kenoord 23, 's-Gravenhage. J. C. Stuart, N.H., dienstbode, Geesterweg 17, Hoorn. C. de Haas, C.G., werkman, Tuinstraat 53, Bergen. S. J. van de Weteri-ng, R.K., arb., Westerlaantj-e 8, Wervershoof. R. C. Scha- ren-berg, R.K., grondwerker, Klein N'ieuw- land 13, Breda. Wed. T. Mantelvan d-er M-eer, N.H., Tuinstraat 52, Westwoud. Wed. J. Sweers van d-er Meer, N.H., Tuinstraat 52, Westwoud. M. Mader, huisbewaarster, Kennemers-traatweg 691, Leiden. B. J. Kersebo-om, N.H., huisbe waarster, Kennemerstraatweg 691, Leiden. - C. Floris-, R.K., dienstbode, Verdronken oord 97, Heiloo. J. Vink, N.H., dienstbode, Stuartsraat 3-2, Helder. M. A. Merkies, R.K., broeder, St. Annastraat 26, Roosen- daal en Nispen. C. J. Paulisse, R.K., choc, werker, Friescheweg 36, Rotterdam. W. Zaadno-ordijk, N.H., Houttil 52, S-choorl. M. A. Modder, N.H., dienstbode, Houttil 52, Schoorl. J. Richter, smid, Houtweg 13 Wecsp. 0. Kon, R.K., metselaar, Ridderstr. 11, Ou- dorp. W. Bood, E.L., musicus, Staringstr 6, Bergen (N.^H.) W. A. ,van der Jagt R.K., ko-perslager, Kanaaldij'k, Zaandam. G. Jager, R.K-, d.b Langestraat 39, Duitschl. k. Zerver, E.L., d.b., Westerweg 93, DuitschlW. A. v. Dam, R.K., el-ectricien, Laat 160, Duitschland'. A. Br-oska, E.L. d.b., Kenn, straatweg 23, Duitschland. M. Wackier, E.L., d.b., Bierkade 10, Duitsch land. M. Ermers d.b. Voordam 15, Limmen C. Deen, R.K., slager, Langestraat 32, Groo- tebroek. E. Borsjes, N.H., Stat.str. 31 Akersloot. Th. Groen, R.K., Geest 27, Akersloot. M. Graff, R.K., huish. Nassau- la an 19, Amersfoort. H. J. M. Netten- breyers, N.H., telefoniste, Zevenhuizen 7, Haarlem. J. Hemkes E.L. d.b., Koningsw. 2, Akersloot. K. Jonker, R.K., arb. Luttik Oudiorp 7, Grootebroek. J. Mak R.K., d'b. Langestraat 10, Zijpe. B. Wiedijk, N.H., Overdiestraat 47, St. Pancras. A. M. van de Kamer R.K., d.b. Trompstraat 22, Ber gen (N.-H.) C. Voigt, R.K., Laat 29, Lei den. P. Hartog N.H., ass. opz. N. S. le Landdw. straat 5, Heiloo. A. Schuyt, D.G. Snaarm.laan 153, Scihoorl. G. Buysman electricien, Krebbesteeg 4, Heiloo. G. Slot, N.H. Laat la, Br. op Langendijk. -MC.C Philuppes G.K. huish., Kanaalkade 32, Am sterdam. S. Koch, R.K. huish., Stuartstr. 76, 's Gravenhage. G. Winkel, N.H., huish. Julianastr Schagen. W. W. Schermerhorn, N.H., Julianastraat, Schagen. G A. Bra- kenih-off, R.K., arb. Baansingel 36, Duitsch land. L. Blokker, N.H., Lamoraalstraat 21 Heiloo. A. van Veen, R.K. werkman, Lut tik Oudorp 7, Hoorn. SPROKKELS UIT DE PRAKTIJK. Hoenderhouders, die het bed-rijf oordeelkun- dig uitoefenen, hebben van den rui der hoen- ders niets geen hinder, om de eenvoudige re- den, dat zii in het bed-rijf geene overjarige hoenders hebben, slechts jonge hennen aan of tegen den leg, uitsluitertd en alleen gehouden voor de eierproductie gedurende den eersien leg van die hennen, zoodat die diieren dan ook het daaropvolgend jaar tegen den ruitijd door afslachting worden opgeruimd. Aangezien even v6or, geduren-dte en een tijd'lang na de ruiperiode de eieren schaarscher, derhalve duurder worden, zullen de bovenbedoelde hoendier/wuders, dus zelfs voordeel van het ruien hebben. Voor de h-oenderfokkers, daarentegen. voor- al als het'aantal fokdieren groot is, is de rui periode een tijd van groote zorg, meerdere ver- zorging, mcer uitgaven- en minder ontvang- sten, willen zij de hoenders zoo goed' mogelijk door den rui helpen. Daarvoor is een dage- lijksche toegift noodig van „vet" en „dierlijk eiwit" waarvoor tal van voedermiddelen ten dienste staan, benevens votop en zoo lang mogelijk versch groenvoer, terwijl mais een goed groenvoer fa. Gedurende die perfo-de ral al apoedig wr- sdhil van ruien zijn waar te nemen. De dueren, welke langzaam en moeilijk ruien, moeten 5oed worden gadegeslagen, omdat zij vermoe- elijk niet als fokdieren in aanmerkiilg mogen ko-men en derhalve bij tijdis kunnen worden opgeruimd door afslachting nh te zijn vetge- mcst. Wanneer dan het gros der hoenders door den rui is, wordt het langzamerhand tijd- het dagelijksch kwantum krachtvoer droog of n-at gegeven van lieverlede te verminderen, omdat de fokdieren in de thans volgende rust- periode alleen op onderhoudsvoer moeten wor den gesteld-. Dat onderhoudsvoer bestaat al leen uit graanvoer grootendeels onder.het strooisel geharkt en uit votop groenvoer, dat den geheelen dag ter beschikking van de hoenders moet zijn. -Het onthouden van het „tot leggen prikke- land bijvoer (krachtvoer), geschiedt om de legorganen in die eerstvolgende maand'en vol- strekte rust te geven. In die maanden kunnen die dieren zich dan geheel herstellen van de vermoeienissen van het afgeloopen legjaar Hongei* beh-oeven zij daarom niet te lijden, aan gezi'en zij volop groenvoer hebben en steeds groenvoer vin-dien, als zij maar in het stroojsel willen scharrelen, wat voor het „in goede con- ditie komen" later zeer noodizakelijk is. Gedurende de rustperiode heeft de fokker de gelegenheid zijn fokdieren dagelijks goed waar te nemen. De dieren, welke teekenen ge ven ongeschikt voor de fokkerij te zullen wor den of te zijn, worden al dadelijk verwijderd en door de gebruikelijke afslachting opge ruimd. De overige fokdieren worden aan het eind' van dlen rusttijd stuk voor stuk aan den lijve aan een nauwgezet onderzoek onderwor- pen, zoodat alleen de geschikte, liefst nog al leen de meest geschikte, dieren voor de fokke rij beh-ouden blijven. Ook de fokhanen welke van de hennen gescheiden gelhoud'en worden, behandele men op dezelfde wijze. Er wordt wel beweerd, dat dan de hanen in den rusttijd te vet worden, maar dan is de behandeling verkeerd1 of on- voldoende geweest. Wanneermen „Heer Haan" flink in beweging houdt, door hem voor elk hapje eten te 1 atctn werken, dan zal hij volstrekt niet -te vet worden, maar wel in goede conditie komen. De foktoomen wordten aan het eind- van de rustperiode uitgezocht en, met den fokhaan ter bestemde plaatse gebracht. Eerst die der zwa- re en middelzware, later die der lichte en lich- tere rassen. Zij krijgen dan wederom'met weinig te beginnen dagelijks krachtvoer, be nevens graanvoer n-og steeds grootendeels onder het strooisel geharkt, doch nu geen mais- en volop groenvoer. Wordt op deze wijze gehandeld, dan heeft le fokker ook alles gedaan, wat van hem ge- vergd- -kan word'en, dd klachten omtrent de kwaliteit (samenstelling) der broedeieren zul len dan tot een minimum wo-rdfen terugge- bracht. De hierboven aangegeven wijze van hande- lcn, kan niet te dikwijls in herinnering worden gebracht, niet voor de werkelijke fokkers, maar meer in net -bijzonder voor de beunhazen op dat gebied1, welke ten onrechte vermeenen fok kers te zijn, d-ie zich niet ontzien van alle be- schikbare hennen eieren als broedeieren te ver- koopen of zelf die eieren doen uitbroeden, om de kuikens aan den man te brengen, niettegen- staande zij weten, dat' vele hennen daarvoor iet in de termen vallen of wel, omdat zij nog in den eers-ten leg zijn of wel, -omdat zij het geheele jaar door tot een straffen leg zijn aan- .gezet, gedurende en nd den rui op dezelfde wijze gevoed'erd worden, in de hoop, dat zij wederom spoedig aan den leg zullen gaan Zulke personen meenen daardoor meer winst te zullen maken, maar behalve de afne- mers, zullen zij zelf de dupe*wordten van die verkeerde ha-ndelwijze( daar op d'en duur der- gelijke ho-enderbedrijven ten gronde gaan, na vele onheilen te ihebben gesticht. Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst zins, dat de Redactie er mede instead BRIEF AAN- SINTERKLAAS. Beste Sanct Niooilaus. Nu faeef-t -mloeder mij verMd, dat het Christkiind -diiit jaar niell to-ij- ons komen kan. Want hij' hesfi) geen- gelid voor die rails of voor gesehenlken. En knech't Ruprecht k-oorut ook niiet. Nh ikrijgen wiji, Duiit- sch-e kin-dertjes nitets. Mialar we hebben zoo vee-l noodig. Moeder kan -ons nidi1 genoeg ite eten gieven-. Onze kachd brandt mist, want we heblbenl geen kolen, en alle itakten, uit het bosch zijn al weggehaald Schoenen o-f houten sch-ocnen hiebheni we n'iet en o-n,ze kou- Sen .l-aten onze voetjes Moot. We gaan: vnoeg naar -bed om warm, ite worddn en om- l'idht tte sp-aren. Want -dat tost te vedl, zegit moeder. N:i-odlaus, wi'lt U die artne Duitsdhe IkliinJ- dertjes een beetje hdpen? Allis U nu eens van' de gesoh-en'ken: vo-or alle Ho-l-landisdhe fcindertjes wat spaahde voor ons; al was belt maar een dubbeltje of een- fcwartje per kind. Dan moest U al -die dubibdtjes en -kwantjes bewa-reni vo-or ons. Het Alkmaansrfie Roode KruiS wil ze graag van U heh'bem, o-m er eten en kfeertjes vo-o-r ons van te toopen. Spedgciad of lekkera hebhen we niiet noo dig, maar we willen- wel erg graag genoeg eten hebben en een' beei'je kleeren, Nicolaus, helpit! U ons asjeblieft, we hebben zoo'n hon- ger, en't iiis zo-o toud' zonder kolem en met te weirnig kleeren. 1 Voor -alle DuStsdhe fcindertjes vraag ilk diit Toe, help ons. RUHRKIND Zooafe uit onze dagdijksche venantwoior- dihg blijfct wil on,ze Reda-ctie gaarne al die duiMxelitjes en kwartjes, waarom het) Ruhr- kind zoo vrienldd-ijk vraagt1. in ontvangst ne men. (Red. Alkm. Ct.) ROSE M ARSE PAIN. „En kijkt u eens, mevrouw, d'it marsepainen hartje!" „Neen, dank U wel, ziet U, mijn dochtertje -houdt alleen maar van wit. Rose zegt ze, dat een raren -bijsmaak heeft." „Dan misseflien van ch-ocola?" „Ja, maar ze is toch wel van Ringdorp? Andere merken houden wij niet vanZoo, hoeveel is't nu bij elkaar?" „Vier .gulden vijf en zestig, alstublieft." „Heibt U terug van 10.Wat is dat voor een bus, daar bij uw cassa, met dat roode kruis?" De juffrouw i-n den winkel zal wel niet boos zijn, als wij het antwoword weer van haar ovememen. Die bus, geachte mevrouw, is 'n voorlooper van ante Iijsten en onzeti collectedag; „Duff- schers voor Duitschland". De inhoua daar bij misschien ook een van uw tien guldens die gij zooeven wisseldet, terwille van marsepain alleen wit of choeola alleen Ring dorp; van andere merken houden wij niet - is voor droog, zwart brood maar voedzaam tenminste, of dikke, warme pap, voor men- schen die niet te -kiezen hebben tusschen mar- sepain-kleuren en chocolawerken, maar van hanger omkomen. Winkelende mevrouwen, wat doet gij Daarom staat er op die bussen Uw geld of hun leven! Sub-Corn. v.d. geldinzameling v. h. Roode Kruis. Com. t. h, v, hongerend Duitsch land. ARBITRAGE. Het Hoofd-bestuur der Hollandsche Maat- sdhappij van Landbouw zal in E>ecember een propagandatocht andernemen om de veehou- ders in Noord- en Zuidholland op te wekken tot deelaeming aan de veearbitrage. Om de veehouders alien in de gelegenheid te stellen zich van deze zaak volkomen op de hoogte te stellen noodSgt het hen uit tot bijwoning van een der bijeenkomsten, die voor d!it doel zul len worden gehouden. Voor Noord-Holland zijn zii gesteld op 3 December in Krasnapols- ky te Amsterdam, op 4 December in. de Doe- len te Purmerena, op 6 December in Ceres te Schagen, op 7 December in Centraal te Alk maar en op 8 December in De Doelen te Hoorn, telkens te 11 uur, behalve te Amster dam, waar de bijeenkomst op 1 uur is gesteld. Daar voor aide plaatscn de marktdag is uit- gekozen, mag worden ondersteld, dat velen aan de uitnoodiging gevolg zullen geven. Arbitrage, het besledhten van geschilleo door vertrouwensmannen in plaats van door den rechter, bezit het groote voordeel dat het oordeel in handen is van personen, die volko men ter zake kundig zijn, en dat deze perso nen niet te maken hebben met allerlei forma- uteiten, waaraan de gewone rechter zich heeft te houden; dat de beslissing dus sneller kan worden genomen en bovendlien minder geld 'oehoeft te kosten. Daartegenover staat wel is waar het nadeel, dat de rechtsprekende personen, als zij niet met groote zorg gekozen worden, wel eens minder gevoel hebben voor recht dan des- kundigheid, doch dft JS te voorkomen door aan die keuze alle zorg te besteden. Zoo zal hat b.v. niet mogen voorkomen, .dat het bestuur der vereeniging als rechter in hooger beroep fungeert, want bij >ie keuze van een bestuura- lid wordt natuurlijk meer gelet op bestuur- derskwaliteitea dan op rechtvaardigheidsge- voel. Bovendien dient er voor te worden ge- zorgd, dat in de rechtsprekende commissie iemand zit, die verstand heeft van het opstel van een vonmseen rechtsgeleerde is daart voor misschien wel het meest aa-ngewezen. Naar dk meen, zijn deze punten bij de Ver eeniging voor veearbitrage in orde en bestaat er dus geen gevaar, dat de zaak hierdoor min der gunstige uitkomsten zal geven. Een zeer. groot gemak zal het zijn, dat ietder die lid van de vereeniging wordt, daardoor alleen reecta zich verbindt elk geschil, dat hij- met em an- der lid door den in- of verkoop van vee mocht krijgen, over te laten aan de beslissing van een arbitrageoommiss'ie, die daarvoor door de vereeniging is aangewezen. De veehandelaars, althans de als solied bff- kend staande, schijnen voor deze arbitrage ved te gevoelen en als lid tot de vereeniging te zijn toegetreden. Als vele veehouders het- zelfde doen, is dit reahtsiinstituut in eens voor elkander en is snel recht voor alle veehandels- geschillen aan ieder lid verzekerd. Ieder, die met veehandel op die hoogte is, weet van hoe groot belang dit is voor een reeelen handel en voor het voorkomen Van groote schade. Daar om is het te wenschen-, dat vele veehouders door hun tegenwoordigiheid op een der bijeen komsten blijk geven, dat zij belang in de zaak stellen. C NOBEL. TELEGRAFISCH WEERBERIGHT naar waajmemiingen verniidh'j in den morgen van 4 December. Mddegeded-d door het Kon. Nededl. Meteoroilogisdh Inistiituut te De Bilrit. -Hoogsta baroineterstand 761.2 te Biarritz. Laagste bairo-metersliand 737.5 te Malin- heaid. Verwachiting (van dbn avonldl van 4 Dec. tcit den a-vo-nd van 5 Dec.) iMa/tige -tot krachltagm, tijdldHjfce wellicht stomach ti-ge Zuidoostelijke tot ZuidWestelij- ken wind, betrolkken- tot zwaar bewoilfct, sn-eeuw, later rcgenbuien en vedl zaiCh'ter. yan 4 December 1923. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Eig. Vorige Koers. pl.m. 1.30 iot-ij pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 1 eoi-i pl.m.2,30 pl.m,2.48 Kinder Oveijassen. Ratine Jekkers. Cheviot Broekjes. Suffolk Pakjes. 6R00TSTE S0RTEERIN6. \wM ■j\eOeP m STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANK.INSTELLINGEN. Kol. Bank. Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. f 1000 Rese INDUSTR. OND. BINNENL. Jurgens Gew. Aand. A. B. c; Philips Gloeilampen Nieuwo INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A, i Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtscbe Petr. Gee. I loll. Olio Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Scheepvaart Unio Stoomv/art Mij. Nederland I loll. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Dell. Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 99s„ 9U/16 1841/s 124 1 '26 Vs 1277/s 561/, 64 60 60 260 251 313/i6 1027/s 5027/s 390 191 187 18»8/, 15Vs 1151/8 4011it 151V, 415i/8 144 738/4 4 Vl5 72 Vs 1138/j 781/s 294 1157/s 1243/4 891/4 741/4 121 144 11 1261/, 721/s 26 V, 91/4 351/4 2898/4 241 296 IS3/, 39 142»/l6 183i-4 123 V, 126-7 1271/, 57-8 102 589 390 1841/4 1S7 15 114 397 157-8 408 1421/, 116 124 128 144 35 292 244 299 38 V, 141V, 1841/, 1231/, 1263/4 127V, 58 65 62 62 260 504 388 1841/4 14 V, 1614-2 410 V, 1428,4 184 124 1268/4 1271ft 601/, 66 621/, 63 V, 90 75 119Vt 145 120 70 26 294 294 300 503 386 159 V, 410V, 1428/4 721/. 112-i 788/4 89i„ 76 1198/4 144 12 71 27i-6 293.V, 245 184 124 1263/4 1271/, 66 5831/1 335 185 494-10 143 294 91 75-6| 120 146 107/, 126 72 V, 294 Vs PROLONGATE vorige koers 4 pCt., heden 4 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. 1S3J-4 1234-4 1265/4 1271/, 5021/, 386 190 1841/, H-4 114V, 1601/, 4881% 143 V, 90 76 116 193/4 126 71 26 244V, 69 63 387 294 Londen Berlljn p. biljoen Parijs Brussel Bazei Weenen p. Kr 10.000 Kopenhagen Stockholm Christiania Vorige koers. tl.4«57/8 0 54 14.38 12 35 45.90 0.371/4 47.45 69 20 3940 New-York Italic NIET-OFFICIEEL. 2.637/u 11.40 Koers op heden om 2.45. 11.451/4 0.53 14.10 12 15 45.95 0.371/4 47 30 69.20 39.20 2.641/4 11.45

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 3