Stadsnteuws DE WETHQUDERSZETEL VAN DEN HEER WESTERHOF. Wij lezen in „Het Volk" vani gisteravond coder het kopje Partijbestwrsvergadering o.a: Vrijdagavond 30 November en Zaterdag 1 December 1923 vergaderde het Partijbe- stuur op het Sekretariaat van de Partij te Amsterdam. Verhinderd waren Vrijdagavond pg. W. H. Vliegen, mr. G. W. Sarnies, J. A. Berg- meyer en R. Kuyper. Zaterdag afwezig door ziekte W. H. Vliegen, afwezig met kennis- geving R. Kuyper. Opndeuw kwami ter sprake het aanvaarden van den wethouderszetel door den Partijpro- pagandist J. Westerhof te Alkmaar. Het P.B. vond geen argumenten om van zijn een- maal ingenomen standpunt af te wijken en besloot Westerhof te verzoeken binnen acht dagen voor zijn wethouderszetel te bedanken. 25-JARIG JUBILEUM. Heden was het 25 jaar geleden, dat de beer Baltus aan de Ned. Spoorwegen kwam. Dat dit feit niet omopgemerkt voorbijl zoui gaan, daarvoor zorgde het personeel wel. Niadat ten 10 u:re de jubiiaris met echtgenoote en familie aan de werkplaats van het Seinwezen kwam, welke voor deze gelegenheid geheel versierd was, werd de jubiiaris door den opzichter van het Seinwezen, den heer Kreiermaat, har- ttelijk toegesproken en namens die directie der Ned. Spoorwegen gefeliciteerd met z'n 25- jarig ambtsjubileum. Daarbij1 werd gememo- reerd de goede verstanhouding die heerscht onder't personeel en voornamelijk met den jubiiaris, die onder het personeel en bij de directie stond aangeschreven als een goed en plichtgetrouw ploegbaas. Spr°overhand'igde hem hierbij een convert met irihoud en oorkonde. Bierna nam de heer Jon'ker het woord voor het personeel. Spr. memoreerde, dat hij den ploegbaas reeds 15 jaar kende en hem had leeren waardeeren als een goed collega. Hij ken dan cok het cadeau, dat bestand uit een mooie tafel met stoel, met waardeering over- handigen, daar het gehcele personeel heeft bijgedragen om dit geschenk te kunnen geven Wel een bewijs, dat alien met den ploegbaas sympatbiseeren. Hierbij werd tevens een oor konde overhandigd, waarop de namen der gevers waren geschreven. Niadat het geheele personeel den jubiiaris had gefeliciteerd, werden alien door dezen bedankt en verzocbt 'savonds1 nog eens bij hem tc komen, om het feest verder te vieren. VERDRONKEN. Ons bericht in ons nummer van gister be- treffende een geval van verdrinking dient als volgt verbeterd te worden: De 26-jarige 'G. A. P., los~ workman, wo- nende Compagniestraat alhier, viel -gister- middag ongeveer kwart over een van een kalkvlet in het Kanaat, ongeveer ter hoogte van het gebouwtje van den Rijikswaterstaat. Hij school tusschen de vkt, waarop hij' zich bevond, en een houtvlet en kwam niet meer boven. De politic, ijlings gewaarschuwd, ging aan het dreggen, doch het mocht niet gelukken den man op' te halen, nict'tegenotaainde men tot aan den avend bezig bleef. Hedenmorgen is men1 weder aangevangen cn' omstreeks kwart over tien brachten de agent van politie Van Dok en sluiswachter - Schot, het lijk boven.. De man, die gehuwd was met een weduwe met 6 kinderen, laat zijn echtgenoote en 9 kindcren achter. DE NIEUWE RIJKSTELEFOON Ons bereikte het gerucht, dat bij' den aan- leg van de rijkstelefoonl'eidingen overal waar 2 of meer ioesiellcn geplaatst zijn, de grond en de bimrcnleiding weer opgebroken moes- ten worden, omdat men vergetoa zou hebben een derde draad-te/leggen. Bij informatie bij den technischen dienst van dc Rijkstdefocm bleelc ons, dot dit slech'ts geldt voor dc gebouwen een 10-tal v/aann.meer dan twee toesiiellen geplaatst zijn. Deze zullen een batterijdraad recht- streeks van het kantoor krijgen, welke draad nog aangelegd moet worden. Het v/as om technische rcdencn niet mo- gelijk deze werkzaamheden eerder te verrich- tcn. Wel zal hier an daar de buit'enleid'ing opuieuw bij het aansluitingspunt bloat ge- legd moeten worden, maar men verzekcrt ons, dat van deze werkzaamheden door de betrok- ken aangesloten'en geeni hinder ondervonden zal worden. VOOR DEN NOOD IN DUIT9CHLAND. Vorige verantwoording Weder ontvangen van S. Mej. C. E. T. Mej. G. V. E. G. H. 218,- 50,- 1,25 1.-25 1- Totaal 271,50 VEE-ARBITRAGE. In een op Vrijdag a.s. om elf uur d'es voor- middags in het cafe „Central" te houden- ver- gadering van de afd. Alkmaar der Holl. Maatschappij: van Landbouw, zal een uiiteen- zetting gegeven worden inzake vee-arbitrage. Men zie de advertentie in dit nomroer. OPLEID1NG ONDEROfFICIER De d'icnstplichtige korporaals S. L van Thijti, M. Mol, M. F. Spruijt, C. H. Fiiedt, J. P. Schoehuijs, N. Piket, H. J. Fehres en J. T. van den Idsert, alien' uit. deze gemeente, worden met ingang van 15 December a.s. bevorderd tot sergeant. LICHTOP! Hedenavond voor rijwielen en' andere voei'- tuigco te 4.20 uur licht op. Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac tie. De opnarne in deze rubriek bewifst peer# zins, dat de Redactie er mede instead DE LANGESTRAATSTOEPEN. Mijnheer de Redacteur! Uw aardige recensie over de nieuwe zaak „de Noordstar" was aanleiding voor mij om eens een kijkje te nemen. A lies ziet er dan ook keurig uit, maar 't meest mooie vond ik het trottoir dat daar voor ligt In mij; kwam1 dan ook de gedachte, deze „Noordstar" !s een Iidht In den donkeren hoek Hier kan een ieder, die denken wil, zich een voorstelling maken, hoe keurig de Langestraat zou zijn, met een trottoir van deze tegels, maar dan lVz M. breeder, en hoeveel rustiger en vedliger of men zich dan zou kunnen bewe- gen. Met dank voor de plaatsing, ALKMAARDER. WIE GEEFT? GJJ Morgea komen de lijsten morgen weet de vuilnismaa niet waar hiij' al die 'leege doo- zen en mancloa moet bergen en zijn wagemjc is bijkans te klein voor al die papieren. Van- avond zijn het keurige pakjes want ved heb ben we gegeven aan onze huisgenooten allereerst, maar ook aan vrienden en kenms- sen. Maai' toch niet alles niet waar? Uw laat- ste gave hebt giji bewaard morgen komen de lijstenAlkmaar weet feest te vieren waar zien de winkells tegen Sinterklaas er zoo fieurig uit? En dank eens aan de jubii'e- umfeesten aan tournooi en rijk versierde stratcn ja Alkmaai- weet ook nog geld tc geven. Maar weet het ook te geven voor an- deren? Voor menschen die honger hebben en ellende? Wij denken aan hongerend Rus- land en knikken van ja, wij! denken aan de laatste kleereninzameling en knikken van ja. Morgen komen de iijsten mogtn we als we al die guldens en rijksdaalders tel- len, zeggen: Goddank ja, Alkmaar weet nog te geven! 't Gaat er immers om: Uw geld of hun eleven Sub-Comite v h. Roode Kruis. Comm. v. h. hongerend Duitschand. GEDENK OP S1NT-NICOLAAS HET HONGERENDE DUITSCHE KIND EN HUN NOODLIJDENDE OUDERS. Neder Landers! Wanneer gij hedenavond in intiemen fami- lieknng het Sint Nicolaasfeest viert. vergeet dan de hongerende Duitscbe Kinderen en Noodlijdende Ouders niet! Zamelt onder elkaar het geld voor een of meer Kerstpakketten voor de Hongerenden in Duitschland en zendt het bedrag onmiddellijk toe aan ihet Secretariaat: Prins Hendrikkade 140, Amsterdam. Wij zorgen er voor dat in versohillende ste- den van Duitschland op 24 December deze pakketten aan de hongerende bevolking wor den uitgereikt. Bij elk pakket geven wij uit eigen middelen een bus gecondenceerdte melk. Laat Sint-Nicolaas niet alleen voor U een dag van vreugde zijn, doch zorgt er voor dat duizenden en duizenden gezinnen dbor den Hollandschen Sint Nicolaas het Kerstfeest zonder honger zullen vieren. Namens het Algemeen Comite, Afdeeling Holland der Intern. Arbeidershulp (I. A. H.) j.J. Hoogcarspel, Voorz. Henr. Roland Hoist, Edo Fimmen Heleen Ankersmit Mej. C'hr. Bastert, J. Brommert Jr. Seer. Penningm. Prins Hendrikkade 140 A'dam. Alkmaar 4 Dec. 1923. Rechizaken. ARR'ONDISSEMENTS-RECHTBANK. Uitspraak van 4 December. Paulus G., Medemblik, appel vorrnis Kan- tongerecht, overtreding arbeidswet. Vonnis bekrachtigd.- Zitting 4 Dec. NIEUWE ZAKEN. GELOTEN DEURENZAAK. De eerste zaak contra C. v. d. M., te Hel- der, werd met gesloten deuren behanideld. Het betrof hier misdrijf art. 249 W. v. Straf- recht. DIEFSTAL. Gerben K., oud 22 jaar, werkman, zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd stond terecht ter zake diefstal ten nadeele van zijn zwager W. Kooiman. Beklaagde liep in uni form en kwam bij zijn zwager logeeren. Hij vertelde dat hij zich had aangesloten bij het Leger des Heils. In een onbewaakt oogenblik heeft hij, zich meester gemaakt van een bank- biljet van 25 en een dito van- 10, welke bankbil'jetten zich bevonden in een kistje. Al les wat hij aan zijn zwager en zuster had ver- teld, was die reinste fantasie. Hij bevond zich niiet in gamizoen te Ede, zooals hij had ver- teld en werkte niet voor het Leger des Heils. Hij was integendeel onitslagen uit de gevan- genis te Ede. Het O. M. memoreerde de treurige jeugd van beklaagde en zeide dat hij met tegenzln gevangenisstraf moet requireeren. Een voorw. veroordeeling achtte het O. M. echter voor bekl. uitgesloten. Alles was reeds met hem geprobeerd zonder resultaat. Bekl. had een zeer omvangrijk str'afregister voor zijn jeug- digen leeftijd. Hij moet ook terecht staan in Utrecht. Spreker vorderde ten slotte 6 maan- den gevangenisstraf. De verdediger, mr. Langeveld, sprak een woord van dank aan het O. M. voor het mil- de requisitoir. Pleiter zou het echter nog eens met bekl. willen beproeven en wilde door middel van een voorw. straf, hoewel pleiter de moeielijkheden erkende. Pleiter legde de rechtbank de mogelijkheid voor en refereerde zidh aan haar oordeel. VEROORZAKEN VAN ZWAAR LICHA- MELIJK LETSEL DOOR SOHULD. Bekl. Cornells v. L., tuinder te Blokker, had reeds tweemaal terecht gestaan ter zake hetzelfde bovengemeld feit. De zaak was tel- kenmale igeschorst, omdat het onderzoek niet volledig bleek. De eerste maal voor den pol.- rechter, die z>ch onbevoegd verklaarde en- de zaak verwees naar de arr. rechtbank. De heer Scholten, automobilist te Alkmaar, had op verzoek van de rechtbank proeven gedaan met een motorrijwiel, in casu een tjarley Davids, ten einde te kunnen con- statee'ren of beklaagde tijdig had kunnen stoppen. De heer Scholten werd als nu gehoord als getuige deskundige en gaf als zijn meening te kennen, dat beklaagde nog 19 meter had kunnen benutten om zijn motor tot stiistand te brengen. De officier kwam tot de conclusie dat de bekl. in' het onderhavige geval roeke- loos en onvoorzichtig heeft gereaen, te meer omdat hij een meisje bij zich had als passa- gier en had haar aan een ongeluk bloot ge- steld, wat dan ook is geschied. Er is hier sprake van groote schuld. Het O. M. persisteerde bij' zijn eisch: 3 da gen gevangenisstraf. Bekl. verzoeht een voorw. straf. POGING TOT DIEFSTAL VAN ELECTRISCHEN STROOM. De 18-jarige electricien J oh. Georg. Wil* lem L., te Castricum, stond terecht ter zake poging tot diefstal van electrische stroom ten nadeele van die gemeente Castricum. Be klaagde had den meter uitgeschakeld en door een vernuftige vinding den stroom buiten de meter om trachten te benutten. In deze zaak werden 6 getuigen a charge gehoord. Ook de burgemeester Lommen. Het was ecihter niet tot uitvoering gekomen, omdat de monteur H. v. Amersfoort de vinding omtdekte bij het controleeren op 23 October. De meter stond op zolder in de woning van beklaagdes ouders, heelemaal aan den achterkant van het Ihuis. De uitgaande draad was van' de zekering los gemaakt. De meter was door den controleur in beslag genoinen. In het per- ceel was aangetroffen een electromotor be- stemd voor het drijven van een waschmachi- ne. Het was absoluut verboden om aan den meter te komen. De president bracht dit be klaagde onder het oog. In Mei was de meter ook reeds beschadigd, volgens verklaring van den getuige v. Amersfoort. De zegels waren verbroken. Bekl. zeide, dat de zegels er mooit aan gezeten hadden. De getuige zeide dat meters niet anders wor den afgegeven. De heer Jac. Vanhoeven, di- recteur der gem. lichtbedrijven verklaarde dat in Mei de meter is geijkt. Het verbruik v.an 2 kilowaturen in 3 weken, lijkt den direc- teur een ommogelijk getal. Beklaagde beweerde dat hij accu's vulde en dit voordeeliger kon doen bij den meter. De getuigen deskundigen waren van meening, dat hij zulks ook op andere plaatsen van de leiding kon doen. Beklaagde beweerde niet zoo voordeelig. De ingenieur bij het electriciteitsbedrijf te Alkmaar, Itema, zeide dat de meter was uit geschakeld em stroom buiten den meter om kon worden betrokken, als gevolg van de hamdelimg van beklaagde. Burgemeester Lommen verklaarde dat bekl. bij een gedane proef zelf had aangege- Ven, hoe het zonder eenige moeite mogelijk is, om stroom buiten den meter te betrekken. Beklaagde zeide, zich dit niet te kunnen her- inneren. Afgezien werd van het hooren van den rijksveldwachter Arien1 Gorter. Het 0. M. noemde de zaak zeer eenvoudig. Er was niet bewezen, dat energie was ge- bruikt, maar bewezen kon worden, dat be klaagde gepoogd had die energie buiten den meter om te bemachtigen. Herhaaldelijk moest worden gewacht, als men kwam om den meter te controleerem. Ook wees het O. M. op de knoeierij met den meter, het onthre- ken der plombeeringen. Voorts de flikkerin- gen, die ophieldeni, toen de meter weg was. Het zeer geringe stroomgebruik dat de me ter aanwees, nlettegenstaande een electro- waschmachine aanwezig was. Resumeerende kwam' het O. M. tot de conclusie, dat het be wijs was geleverd en vorderde derhalve schuldigverklarinig en veroordeeling tot 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak a.s. week. Daarna sluiting. ONEERLJJK HANDELSREIZIGER. Voor de Vierde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank stond gister terecht de 44-jarige handelsagent G. J. ter H., te Amsterdam, wien ten laste was gelegd diat hij in den' loop van het vorige jaar als reiziger in dienst van eenige firma's op verschillende kwitanties bij klanten diverse bedragem had geind tot een gezamemlijk bedrag van circa 2000 en dat ihiji zich deze bedragem wederrechtelijk heeft toegeeigend Bovendien, zou hij een zijmer primcipalen hebben weten te bewegen door middel van verschillende verzinselsi een bedrag van 1000 gulden aan hem af te dragen. Beklaagde ontkende. Uit het verhoor van get. B. bleek dat bekl. als reiziger in zout bij verschillende firma's kwitanties had geind, waarvan de bedragen bij zijn principal en niet door hem waren af- gedragen, terwijl tevens bleek dat bekl. door ■affibnlai" verzimsels een' zijncr lasttgevers een bedrag van 1000 afhandig had gemaakt. Het O. M., waargenomen door mr. Wolff- son, achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eisohte een jaar en zes maanidem gevangenisstraf. Mr. Koldewijn, beklaagd'e's verdediger, pleitte clementie. EEN MOTORRIJDER VEROORDEELD. De motorrijder de J., die op 8 April in bot- sing kwam met de tram op de Nassaukade bij de De Clerqstraat te Amsterdam, waar- door een meisje, dat achter op de duozitting zat, zwaar lichamelijk letsel bekwam, is door de Rechtbank bij verstek veroordeeld tot drie maanden hechtemis De eisch van het O. M. was vier maanden hechtenis. DE IN'GESTORTE HUIZEN AAN DE AELBRECHTSKADE. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft te recht gestaan J. v. O., 49 jaar, bouwkumdige aldaar, wien ten laste was gelegd dat' hij, terwijl hij voor de N. V. Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen „Voor- waarts" te Rotterdam, in' het 2e halfjaar 1922 en begin 1923 als bouwkumdige den bouw van het dubbele pand 31 en 33 aan de Aelbrechtskade te Rotterdam uitvoerde, het op of omstreeks 9 Februari 1923 te Rotter dam aan zijn schuld te wijten zou hebben gehad, dat dat bouwwerk is ingestort, tenge- volge waarvan Doe Jacob Kooymans ea Pie- ter van der Werff om het leven zijn gekomen. Volgens de tenlastelegging bestaat de scihuld van den beklaagde in het navolgende Beklaagde had overeemkomstig door hem verschafte teekening de uitvoering van de betomcoustructie cn van het metselwerk uitbe- steed1 respectievelijk aan de Gebr. Voormolen en Jozua Steenpoo'rte, met dien verstande, dat ten aanzien van het metselwerk de materialen door hem, beklaagde, zouden worden gele verd. Bij het metselen van de twee steenen voeten, waarop de beide beton-kolomtmen kwamen te rusten, die het moerbint hadden te dragen, dat op zijn beurt weer een) schei- dingsmuur in de bovenverdieping en een vloerconstructie van gewapend beton te dra gen had, heeft hij niet zorg gedragen, dat, alhoewel de inspecteur van de bouwpolitie Jan- Geert Hupkes hem op het hart had ge- drukt voor het metselwerk dezer voeten, die een zoo grooten last moeten dragen, vooral sterke specie te gebruiken, inderdaad door de daarblf betrokken arbeiders met het oog op het voorgeschreven doel, deugdelijke specie werd gebruikt. Immers bij het metselen' dier voeten is kalkmortel, althans luchtkalkmortel gebeziigd, waaraan niet, althans te weinig hydrauliesche toeslag (waardoor de kalk in staat wordt gesteld, alleen met water te ver- steenen), was toegevoegd. Door het gebruik van deze on,deugdelijke specie, die een papperige massa bleef, heeft het daarmede uitgevoerde metselwerk der ko- lomfundamenten geen voldoenden' samenhang veikregen, tengevolge waarvan deze fun'da- menten, waarop de betonkolommen zander verzwaarden voet waren geplaatst, zoodat de druk per c.M.2 op het metselwerk der fumda- menten aanzienlijk werd verhoogd, verzakt zijn. Bovendien heeft de beklaagde, die zetting van de betonkolommen had opgemerkt, zon der het gebouwde te doen stutten of te doen schoren, de aarde rondom de gemetselden voet van' de achterkolom tezamen met een betonwerker weggegraven tot een diepte van 50—80 c.M., althans tot een diepte van on geveer 50 c.M., waardoor de grondweer- stand rondom den gemetseldeni voet, waarvan de kalkmortel niet versteenid was, aanmerke- lijk verminderde en de verzakking der kolom- men bevorderd werd. Door de bovengemelde omstandigheden, althans door 66n of meer dier omstandigheden zijn de betonkolommen van de gemetselde fundamenten afgesdhoven, waardoor het daarop rustende bouwwerk naar beneden is gestort en de zich daarin bevindende D. .J. Kooymans en P. v. d. Werff door het neerstortende bouwwerk wer den verpletterd, zijnde in het bijzonder Kooy- man voomoemd, overleden tengevolge van een daarbij bekomen schedelbreuk en P. v. d. Werff, tengevolge van een daarbij bekomen compressie in de borstorganen en de beenige onderdeelen van de borstkas, althans door verstikking, tengevolge van een bij de di storting optredende belemmering van den vrijen luohttoevoer door mond en neus. Van de zijde van het 0. M. waren 20 ge tuigen gedagvaard, waaronder 4 deskundi gen. Van d;e zijde der verdediging waren' gedag vaard 6 getuigen, waaronder 3 deskundigen. Bet O. M. werd vertegenwoardigd door mr J. A. de Visser, verdediger was mr. W. Jalink. De rechtbank ging, na het hooren van ver- scheidene getuigen, in raadkamer en besloot daarna de verdere behandeling dezer zaak uit te stellen tat Zaterdag 8 December. Mr. Jalink, de verdediger, deelde ten slotte nog mede nog een viertal rapporten, door zijn deskundiigen uitgebracht, te zullen over- leggen. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Johannes Koolemans en Antje Johanna de Vrtes. Jan die Boorcter en' Benitetoe AMa Klappers. OtBOREN: Elisabeth Margaretha, d. van Melis Abra ham Stor en Adriaantje Koster. Cornelia, d1. van Johannes Franciscua Hemela en Ma ria Gecrtruida Olgers. TELEGRAFISCH WEERBER1CHT naar waarnemingen, verricth. in den morgen van 5 December. Medcgedeeld door het Kon. Nederl. Metcorologisch Instituut te De Bildt. H'oogste barometerstand 758.8 te Memel. Laagste barometerstand 741.0 te Scil'liy. Vcrwachting (van den avond van 5 Dec. tot den avond van 6 Dec.): Zwaklce tot matige oostelijke tot noordelij1- ken wind, nevelig tot betrokken of zwaarbe- wolkt, wellicht nog cen weinig sneeuw, zelfde temperatuur. Marktberichten BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling). 4 Dec. 2000 stuks Bloemkool le soort 7.30—/ 12.20 per 100 st., 5300 K.G. Wortelen 3.80—/ 4.10, 53200 K.G. Roode kool le soort 2.'405, 2e soort 1.10—/ 2.20, 32000 K.G. Gele kool le soort 2.40—/ 4.40, 2e soort 1.40 tot 2, 12500 K.G. Witte kool le soort 1.30—2.30, 17700 K.G. Uien 7.70— 8.80, Drielingen 7.307.70, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 4 Dec. Grove Uien 8.108.70, Drielingen 7.70-/ 8, Peen 3.50—/ 4.40, Roode kool 2.404.90. Doorsehot 2—/ 3.50/ Gele kool 2.40—/ 4.20, Doorsehot 1.80, Witte kool 0.30—/ 0.60, Deensche Witte 1.60f 2.40, Doorsehot 1.10 alles per 100 K.G. Aanvoer op 3 Dec.: 11900 K.G. Uien, 16950 K.G. Peen, 37200 K.G. Roode kool. 29200 K.G. Gele kool, 18500 K.G. Witte kool, 12500 K.G. D. witte, 290 stuks Bloem kool. BOVENKARS'PEL „de Tuinbouw", 4 Dec. 1923. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 10.50—/ 14.25, II 6.50— 9.75, III 0.75, Roode kool 3.25—/ 3.75 Uien f 3.754.25, Spruitkool 3.25 3.50. WAR'MENHUIZEN, 7 Dec. 1923. Witte kool per wagon 58, Roode kool le soort 2.80—/ 4.80, 2e soort 1.70—/ 3.30 uitschot 1.401.80, Gele kool le soort 2.30—/ 3.90, 2e soort 2—/ 3.80, Deen sche witte kool 1.80—/ 2.30, Witte kool le soort 0.60—/ 0.70, Uien 7.70—/ 8.90, Peen 3.70—/ 4.40. Aanvoer: 25070 K.G. Roode kool, 3200 K.G. Gele kool, 5100 K.G. Deensche witte kool, 13800 K.G. Witte kool, 2070 K.G. Uien, 2200 K.G. Peen. van 5 December 1923. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Vorige Koers. 4»/u 72 34 U2% 78% 294 116 124 pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m.2.30 pl.m.2.45 12 H I 1000 STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919. BANK.INSTELLINGEN, Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. Rese INDUSTR. OND. BINNENL, Jurgens Gew. Aand. A. B. C. Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl, Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion. Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olio Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber. Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber 5CHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN, Oude Dell Senembah. Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 9 9*/. 91'/, 183% 124 1261/8 1273/s 60% 66 63 62% 260 250% 82 1027/a 5031/, 386 191 1841/, 186% 14% 1151/s 397 160% 410 1427/s 738/t 90 76 119% 145% 103/4 126 703/4 26% 91/s 36 2941/i 244% 301 18% 38% 142 183 123% 126% 1278/4 61% 64-5 64% 102 561 384 1858/4 135 15 398-400 1701/, 414 142 116 125 87 120 11 126 69% 294 247 300 39 141% 99% 92% 183% 123% 126 s/, 1278/4 183 123 1266/g 1273/4 182%. 123% 126 127% 182$-3j 123% 126 1278/4 182 60.2 67 64 64 264 62f6C 61% 62% 500 384 497 383 497)/, 380 498 383 185% 185% 185 185 16 16% 16% 17 168 409 1693/4 407-9 169-i 407 169% 406J-7 406 141% 142 142 141% 113 72% 111-i 78% 294 87 74^-6 119 144 10% 125 70% 25 87 119 87 73J-6 87 75 118% 10% 124 25 10% -69 24% 10% 124-J 24% 9Vi 293% 18 293 246 WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Lor.den Berlijn p. biljoen Parijs Brussel Baze! Weenen p. Kr 10.000 Kopenhagen Stockholm Christiania Vorige koers. 11.45% 0.53 14.10 12 15 45.95 0.37% 47.30 69.20 39.20 New-York ItaliS NIET-OFFICIEEL. I 2.64 I 11.37% Koers op heden om 2.45- U.47% 0 51% 14.15 12 2j% 45.90 0.37% 46.90 69 20 39.30 2.63 11.5

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 3