Altentie. flinke Dienstbode, een Dapeisje. Winterjassen vanaf 10 gulden. Kinderjassen vanaf 4 gulden. H. S. CLOECK, oUlntt: KounverKan van 0. W. de Nobel, Ben Hettog, e.a. verier.jmeringArteidersplieht. ®p|f. zijn in natuurlijke kleuren vervaardigde Reproducties naar Aqnarellen van .144 Ras- doivan, gesohilderd door C. S. Th. VAN GINK, Aufgebot. net dagmeisje. jongste Bediende 2 ongemeub. Kamers goed iehuis gezociit. Melkzaak beste Waak- en Trekhond. De Schiedamsche Gourant Gemengde Zangvereeniging „DE STEM DES VOLKS", Direoteor de Heer P. A. Blaauw. COlOrr I °p ZHEBOM I5 DECEMBER 1923, in „HARM0NIE". - Zaalopeaing 7ja uur. - Aasvang B uur. Aflinrr in overstemming met de bestaande standaards. zoo mogeiyk des Vrijdags, evenwel utterly k Zaterdags- morgens half negen, Advertentien. KLEERMAKERS. |Ongem. Kamer Provinciaal bestuur van NOORD-HOLLAm Ma affoop BAL. Entree 5© cent, kinderen 25 cent (belasting lnbegrepen). Ingezonden stukken Marktberichten in ons bezit zijn. Vein <dLe> No. 13658 20.000. No. 20702 2000. No. 20562 1000. No. 12683 100 Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- de. De opname in deze rubriek bewijst e&er& ziris, dot de Redactie er mede instead Bergen, 12 Dec 1923. Mijmheer de Redactenr, Met verbazing nam lk kenmis van1 die voor- steilen inzake gaslevering, welke Alkmaar aan de gemeente Heiloo heeft gedaan. Wat toch is het geval? Onze gmceenie heeft eenigie wekea gdedjen: eene overeenkomst voor gaslevering aange- gaau met Alkmaar, waarbij is bepaald, dat de g.'tsprijs in Bergen 17 cent per kub. zal be- dragen, terwijl thans aan Heiloo is aangebo- ddn gas te leveren 'tegen' een prijs van lb'A tot 13 A cent per bub. M. Is het misschien de luttele garamfie otn- trcnt het jaarverbruik gedumide 5 jaren, welke Alkmaar zoo bilFijk dieed handelen j'Ggens Heiloo, of is d'e aanbiediing van Cas- tricum hiervan oorzaak? Het is toch zeer eigenaardig, dht zelfs een der wethouders van Heiloo met genoegen. in den Raad constateerde, dat een' vergelijfcing tusschen de overeenkomst welke die gemeente Bergen met Alkmaar heeft afgesloten en de aambieding van laatstgenoemde gemeente aan Heiloo, zoo bijzonder in het yoorded van Heiloo is- Ik.zou ons gemecnicbe-siqur willfitt verzoe- ken pogingen in het werk te steikn, om van Alkmaar dezelfde voorwaarden voor de gas- voorziening te verkrijgen, als aan de gemten- ie Heiloo is aangeboden. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, EEN BERGENAAR. (Het laatste zal wel onmogelijk zijn. De ifengte d'er buisleiding en in 'verband: daar mede de aanlegkostm zijin naar Bergen- hed wait hooger d'an naar Heiloo. Ook het gegarandeerde verbruik zaffl wel eenig gewicht in de schaal leggen. Wij kennen de bepalingen der beidie over- eenkomsten niet, maar het komt ons vanzelf- sprekend voor, dat wanneer later moeht blijr- ken, dat Bergen alle factoren in aanmer- king genomen minder schappelijk dian Heilioo zou behandold' worden, Alkmaar on» middellij'k bereid zal blijken bddie gemieeaten op gelijken voet te behandden-. Er is geen enkele tedCn waaroto die bon ding van Alkmaar tegenover Heiloo andiers zou zijn dan tegenover Bergen-. Red. Alkm. Crt.) AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- MARKT. AMSTERDAM, 13 Dec. De aar-dappel- prijzen waren heden: Zeeuws'che blauwen f 6.40 tot 6 60, Zeeuwsche bo'nten 6.80 tot 7, Zeeuwsche eigenheimers 5.50 tot 5.70, Zeeuwsche bl. eigenheimers 5.80, Gddersche b-ravo's 5.50 tot 5.60, Fla-kkee- sche eigenpheimers 5.70 tot 5.80. Aan- voer 3 ladingen. -HOORN, 13 Dec. Op de heden geho-uden kaasmarkt war-en aanv-oer en prijzen als volgt: 9 stapels kleine fabriekskaas 62; 6 shvpels kleine boerenkaas jf 6-0 2 stapels fabrie-ks commissiekaas 59; 9 stapels boe- ren-commissiekaas 53; totaal 26 stapels, wegpndc 15740 kilo. Handel vlug BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Jan Swier en Aaltje Boon. Ulbe J-oseph Fakkert1 en Ma rime Bregtje Pool GEB-OREN: Jantiene Maria Geertruida, d. van Jan- van der Velden en Geertje Struving. - Reijer, z. van Wikem Etnnestus Pijning en Grietie Gens. OVERLEDEN: Anna Groothuizen, 3 jaar. Barfholo- meus Stodinga, 73 jaar. TE LEG R'AFISGH WEERB E RICHT na-ar waamemin-gen verriicht in den- miorgen- van 13 December. Medieigedeeld door het Kon. NeddL. Melteorologisch Instituut te De Bildt. H'o-oigsteb arometerstand 775.0 te Neuflahr- wasser. Laagste bairometerstand1 743.9 te Aknreyri. Verwachting (van den avomd van 13 Dee. tot den avond van 14 Dec.): Zwaklke tot matigen Wes id-ijken tot Zuidd lijken wind, -nevelig tot zwaar of half :be- wdkt, weimg of geen regen> zdfde tempera1- PUSHES PLAATJES Wegens het vroegere verschijnen des Zaterdags is het wenschelijk dat de advertentien, voor dit nutn- mer bestemd, Es wird zur allgemeinen Kenntnis gebracht, dass 1. der Backer OSK/R CASAR RADISCHAT, ledig, wohnhaft in Duisburg, Blucherstrasse 8, 2. Haushaiterin ANNA MARTHA SEIPOLD, ledig, wohnhaft in Eg- mondermeer in Holland, die Ehe miteinander eingehen wolien. Et- waige Einspniche sind innerhalb 14 Tagen beim Unterzeichneten anzubringen. Die Bekanntmachung des Aufge- bots hat in den gemeindon Duis burg und Egmondermeer zu ge- schehen. Duisburg-Hochfeld am 26 No vember 1923. Der Standesbeamte, W. MOLLA. G e b o r e n GERRIT, zoon van A. v. d. VEEN en E. v. d. VEEN—Visser. Amsterdam, 9 December 1923. Reynier Claeszenstraat 33. Heden overleed, zacht en kalm, mijn beste trouwe echtgenoot, do Heer B. STOELINGA, in den ouderdom van 73 jaar, na eene gelukkige echtvereeni- ging van bijna 40 jaar. Wed. A.'STOELINGA de Moor en familie. Alkmaar, 13 December 1923. Kennemerstraatweg 80. Met dezen betuigen wjj onzen hartelijken dank voor de vele big- ken van belangstelling, bij ons huwelijk ondervonden. P. G. NOL. M. NOLSwaqer. Heerhugowaard, 12 Dec. 19231 GEVRAAGD in een klein gezin te Bergen een voor spoedige indiensttreding. Brieven onderP 72 bur. v. d. blad. Mevr. SMIT, Wilhelminalaan 27, vraagt tegen 1 Jan. Zich schriftelijk aan te melden onder opgave van leeftijd en ver- langd loon. Mevrouw DIJKERS, Cabeljauw- straat 1, vraagt voor direot een Zich aan te melden 's avonds tusschen 68 uur. ENORME Prijsverlaging Heeren- en Etnderbleeling. Op een Handelskantoor alhier kan direct een (P.G.) geplaatst worden, bekend- heid met kantoorwerkzaamheden strekt tot aanbeveling. Eigenhandig geschreven brieven worden ingewacht onder letter N 70 bureau van dit "blad. Gevraagd tegen half Januari te huur door dame-alleen. Brieven onder R 73, bureau van dit blad. gevraagd voor halve dagen. Adres" te bevragon bureau van dit blad. Voor een flinken WAAKHOND wordt een Br. fr. letter B. adv. bureau Wed. J. B. de Jonge, Bergen (N.H). TE KOOP GEVRAAGD in Alkmaar, met flinke behuizing. Brieven onder lett. L 68 bureau van dit blad. TE HUUR: aan straat, voorz. v. licht, stookgel. en waterl., voor heer of dame. BAANSTRAAT 14. TE KOOP: E6n jaar oud. Te bevragen PERRONSTR. 7. De GRIFFIER der STATEN maakt bekend, dat het verzoek van het Burgerlijk Armbestuur van EGMOND-BINNEN om toepassing van art. 40 der Armenwet, ten aan- zien van de kosten van ondersteu- ning van een uit Egmond aan Zee gekomen gezin door Gedeputeerde Staten zal worden behandeld in hunne openbare vergadering van 9 JANUARI 1924 des middags ten 12 ure, in het Gebouw der Provin- ciale Griffle, Jansstraat46,Haarlem. HENSTRA's OCHTENDVOER behaalde een len prijs bij AVES boven alle concurr. en is niet duurder. Filiaal „DE KRAAIKOP", Meti- usstraat 3. SCHIEDAM. opgericht 1847. Dagblad v. Schiedam en Omstreken Uitgever H. J. C. ROELANTS, is de Courant die te Schiedam in alle kringen algemeen gelezen wordt. Zij geeft H.H. Adverteerders den meesten waarborg voor het succes hunner advertentien, Proefnummers en tarieven op aanvraag verkrijgbaar. hebben van productief werk voor werkloo- zen en met overleg tusschen de afdeelings- besturen en de gemeentebesturen is ook wel wat te vinden. Aanvragen om subsidie aan gemeentebe sturen door het hoofdbestuur g^eft niets. De afdeelingsbesturen moeten zich per- soonlijk tot de burgemeesters en wethou- ders ter plaatse wenden om op deze wijze wat gedaan te krijgen. Het dagelijksch bestuur is, spr. verheugde zich hierover, ingenomen met den tegen- woordigen districtsvoorzitter, die veel werk doet, maar veie afdeelingen zijn wel een beetje te laks. In vergaderingen van het district ontbreken ze te veel en dit is ver- keerd. Men kan daar voor een streek de puntjes zoo goed op de i zetten. Spr. gaf dus de afdeelingen sterk in overweging de districtsvergaderingen niet te verzuimen. Spr. twijfelde er ook wel eens aan of de secretarissen hetgeen zij van het hoofdbe stuur ontvangen, wel in hun afdeelingen behandelen. Het werk van het hoofdbestuur verdient dit niet, het is noodig dat alle stukken wor den behandeld in de afdeelingen. Spr. bood hierop het excuus van het be stuur aan voor de ditmaal te late rondzen- ding van den beschrijvingsbrief. Deze fout zou niet meer worden gemaakt. De notulcn van den 2den secretaris, den heer Akkerman, werden onder applaus goedgekeurd. De voorzitter deelde in antwoord op een ingekorpen vraag mede, dat baanvegers bo ven 65 jaar op het ijs niet zijn verzekerd. De Stichtsche IJsbond was overleden en een der afdeelingen had zich aangesloten bij IJ. H. N. Het district Gooiland was in verband hiermede een district Vechtstreek gewor- den. Spr, herinnerde aan de opheffing van het Nieuws van den Dag, waarmede juist een overeenkomst was gesloten voor het plaat- sen van berichten. Spr. betreurde het heengaan van dit bij duizenden gelietde blad. De secretaris, de heer Sarlet, had onderhandeJingen met „De Telegraaf' aangeknoopt en bereikt dat „de Telegraafen „de Courant" op dezelfde voorwaarden de berichten zullen plaatsen. Spr. verheutfde zich hierover en stelde voor in de overeenkomst het „Nieuws v. d. Dag" in „de Telegraaf" te veranderen. Onder applaus werd hiertoe besloten. Spr, deelde mede, dat de heeren Stikkel en Quarles van Ufford een bespreking had- den gehad met den Ned. Schaatsenrijders- bond over het qualificeeren bij wedstrijden in het schoonrijden. Overeengekomen was: ten le. dat de keurmeesters voor wed strijden in het schoonrijden geen lid van den Ned. Schaatsenrijdersbond behoeven te zijn; 2e. wordt ernstig overwogen om den IJs bond .Hollands Noorderkwartier" in zijn geheel als lid van den Ned. Schaatsenrij dersbond aan te nemen. De voorzitter had dit reeds vroeger voorgestaan, de heer v. Laar vond dit toen onmogelijk.. Steeds moesten alle 128 afdee lingen afzonderlijk lid worden en spr. zei- de reeds toen, dat dit nooit zou gebeuren. Spr. verheugde zich over deze belangrij- ke mededeeiing dan ook in hooge mate; ten 3e, spr. oordeeide dit het punt waar (het om gaat, was overeengekomen, dat alle iaideeiingen, lid of geen lid van den Ned, Schaatsenrijdersbond, wedstrijden in het schoonrijden kunnen houden om prijzen, zonder daarin den Ned. Schaatsenrijders bond te moeien. leder amateur kan aan die wed- istrijden deelnemen, zonder gedisqualifi- ceerd te worden, wanneer door de feestvie- rende vereeniging maar aan het volgende gedacht wordt: Jgeen inieggeid vragen van de- deelnemers, want in dat gevai zou de amateur worden gedisqualiticeerd. inpiaats van f 1.— inieggeid te heffen, mag men dien dag den deeinemer wel lid van de feestvierende vereeniging maken en als lid rnogen zij aan de wedstrijden deel nemen. Applaus. De voorzitter: Wij zijn dus een grooten stap vooruit. Het vorig jaar bracht de heer Stikkel in bespreking om als IJsbond karn- pioenschappen te laten verrijden. Het dagelijksch bestuur was er niet voor om geen concurrentie tusschen 2 bonden te krijgen, Spr, was bang in dat opzicht het loodje te zullen leggen tot schade van den IJsbond, Zonder statutenwijziging was dit trouwens niet mogelijk, Het geVolg is geweest de bovengenoemde conferentie en spr. oordeeide, dat het als het zoo zal gaan heel gemakkelijk te rege- len zal zijn in de toekomst. Applaus, Wat de moeielijkheden met Oudorp be- treft, Alkmaar zal daar kaar sterke schou- ders onder zetten, De heeren v. d. Heuvel en Cock zijn nog altijd diligent om Schermerkorn als ijscen- trum weer op de been te helpen. Westwoud en Medemblilt worden ook niet vergeten. De heer v. d. Plaats, Sassenheim, deelde mede, dat gepoogd wordt om de N. H. ver- binding met de Leidsche vaart tot stand te brengen. Het hoofdbestuur stelde voor den ouden vriend Corty uit Hoogkarspel, thans te Alkmaar, die met zijn ijswerktuigen den bond zulke groote diensten bewees, tot eerelid te benoemen. Applaus, De voorzitter verheugde zich over de aanneming van het voorstel, Spr, bracht den 2en secretaris, den heer Akkerman, Haarlem, hulde voor zijn keurig jaarverslag, waarin hij zijn talent toonde om van niets lets leuks te maken. Apolaus. De heer Sarlet werd aH le Secretaris herkozen. Ais vice-voorzitter werd gekozen de heer Mr. v. d. Plaats te Haarlem. De Districtsvoorzitters C. W, Stadegaard te Hoogkarspel, C. Kok te Medemblik, F. C. F. D, v, d. Heuvel te Ursem, Jhr. P. N. Quarles van Ufford te Haarlem en C. M. Lcusden te Waterland werden herkozen. Voor het district Hoorn werd tot voorzit ter de heer Olij te, Oudendijk gekozen. De voorzitter wees op het nedanken van den heer J. Cock als vice-voorzitter, die als secretaris reeds zooveel voor den Bond deed. Wij wilden hem graag houden en daarom heeft het hoofdbestuur hem ver- zocht te blijven als adviseerend lid van het hoofdbestuur en dit heeft hij aangenomen. Applaus. Ais plaats voor de volgende vergadering gaf het hoofdbestuur in overweging een keuze te doen tusschen Alkmaar en Haar lem. Verschillende personen spraken een woord van aanbeveling voor de beide plaatsen. Bij meerdei-heid van stemmen werd Alk- maar gekozen. De rekening over 19221923 werd met een woord van dank aan den heer Preijer te Purmerend vastgesteld op een bedrag van J 2175,91 met een post van 501.78 ais bs tig saldo. De begrooting voor 1924 werd eveneens onverandera vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 2060.78 met een post onvcorzien van 524.58. De penningmeester deed hierop mede- deelingen van huishoudelijken aard. De heer Vorst, Amsterdam, had de heer Silver in het zuiden leeren kennen als de man die er daar den moed in houdt. Hij werkt reeds 25 jaar. Spr. stelde voor hem tot eerelid te benoemen, Bij acclamatie werd hiertoe besloten, De beer Joh. Hille spelde met een toe- passeiijk woord het eereteeken op de borst van den heer Silver, die de vergadering en het hoofdbestuur een hartelijk woord van dank bracht. In antwoord op een vraag van den Hel- der deelde de voorzitter mede, dat de leden geen toegang hebben op de banen van de .Amsterdamsche lJsclub. Den Helder stond ook samenwerking met den bond voor lichamelijke opvoeding voor. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten dit punt van de agenda af te voeren. Den Helder is vrij om individueel daarmede samen te werken. Den Helder had een eigen baan aange- legd. Om aan geld te komen waren 2 gou- den horloge's aangebracht en willekeurig opgewonden door den commissaris van po- litie. 43000 iootjs a 10 ct. waren gemaakt en hiervan was reeds 3/« geplaatst. Spr. wekte de afgevaardigden op in hun plaatsen met deze lootjes te werken. Den Helder stelt voor die afd. 10 a 20 pCt. beschikbaar. Den Helder te.lt reeds 450 leden en zou gaarne zien, dat de ster- kere afdeelingen de zwakkere steunden in het afzenden van afgevaardigden. Oudesluis betoogde de wenschelijkheid dat het Hoofdbestuur zich tot de gemeen- ten wendt om subsidien. Z.i. waren de ge- meenten verplicht de afdeelingen te steu- nen. Het afzetten van wakken is een ge- meenschapsbelang. In de Zijpe deed spr. als raadslid reeds het voorstel een toeslag van 50 pCt, van het uit te keeren loon te verstrekken en dit werd het vorig jaar aangenomen, zoodat de afd. toen 500.— ontving. De voorzitter oordeeide, dat de afd. zich tot de genicentebesturen moesten wenden. Het Hoofdbestuur is dan wel bereid mede- werking te verleenen. Oudesluis giug hiermede accoord. De heer Visser vroeg of voor werklooze baanvegers zegeltjes geplakt moeten wor den. Het was spr. bekend, dat dit door ge- meenten die werkloozen te werk stellen niet geschiedt. De secretaris deelde mede, dat in Alk maar reeds voor twee jaar was medege- deeld, dat dit noodzakehjk was. De voorzitter zegde nog nadere infofma- ties toe, De voorzitter deelde mede, dat een her- ziening van de statuten van de Kon. Goed- keuring 25.kost. In verband hiermede besioot het bestuur voortaan niet zoo sterk toe te zien op het herzien van de statuten door de afdeelingen. Spr. bracht de afd. Schagen nog een woord van dank voor de ontvangst. De heer Heringa, Oterleek, herinnerde er aan dat de voorzitter na een 53-jarige ambtsvervulling zijn ambt neerlegt. Spr. sprak den wensch uit dat hij daarna niet zijn vrouw nog vele jaren een welverdiende rust mag genieten en hetzelfde hart voor den bond za! toonen. Applaus, De voorzitter bracht dank voor die woor- den en de daarop gevolgde instemming. Spr, deelde mede, dat de moeilijkheden op Andijk in orde komen, J Daar zijn nu reeds 4 afdeelingen die ac- tief worden. In Westwoud komt het ook in orde, dank zij den districtsvoorzitter aldaar. Spr. be treurde het, dat de steden, Alkmaar uitge- zonderd, niet de beste afdeelingen vormen en hoopte, dat in de toekomst de steden een voorbeeld aan de dorpen zullen nemen. Spr. deelde nog mede, dat tegen Het stuk maken van het ijs door motorboot^n niets te doen is. Ged. Staten kunnen niet ingrij- pen, omdat het hier de handel geldt. Spr. sloot ten slotte met een woord van dank en een tot weerziens de vergadering. STAATSLOTERijr Koofdprijzen. Trekking van heden.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 3