De Langs De Moraaz. worden genomem oni die totbredding ctar, ty phus toeigeu ite gaan, zijn mx door dun sitinaat- retoigar W. E. a lilts tooatea en grtabteu ia die gummiite beemet. I Deze imam! -whs todlaisiti met tali optata en Dedligen vu itoniriem, waarin de faecalien van Itypiiionslliijldeara atoondierlijk wordm getaiudlen. hij nicest deze toinmien op eea Ibepiaiallldle ptoafs iieidigcii, dodi teeflt ze, gemiaMxallva op varsdiilllentde plaatsani in graciitlen' en siooten geledigd'. Hicridoor mnet all tat bin- nenwiater, wdixmchlt oc to dem oimltrefo, ibesmueit zijn, E. wend op hsetendaiadl betrapf en heeft be head. Hij is onmiiddatliijik geschiorsit en zall omtsUagen wondani. BETRAPTE BESTE1 LERS. Zaterdagmorgen ball vijdc za|g een contio- lleur op tali 'hooidpost'kanitaor, diait twee brie- veabesiellers, die bezijg warm mat tat sor- feeren vain de posit, een brief opendien en diaar blijikbanr ietts tot iiaaltien. Jriiij: let die bestellera diet sorteerm sitakemi en waar- sdxuwde die poli'tie. De ibeade mannen werden maar tat buxeau St P'iaterslhal geleid, waar zij werdien grfoto'tlaerld1. In 'hun beziit werdien evoinden zlllverlbons, wellike tolt een geopani- brief afkomslti^ waren. De nummors van die tans waren ni/to den brief gemoemdl. Ooik waren die mannen nog in het oezit van een brief, wd'ke nog niet was g'eopend. 'Nader veroemen wijl tag, daif in dien laait- sten tijld aian tat iioofdposbkamtoor 'tarhaali- ddlijk feliaidhten waren ontvanSgen omtreint belt toet-iteredi'tikoDien van brieven, speriiaaiii be- stand voor een toriichlttog bdier ter sterile; waarvan bekend is, dlait zaf veel geldzendto gen niet aapgeteielkend onltvamgl In verband met die kllaohtetoi word die eontrole op bet petr- soneel ten postkantore belangrijlk vartscterptt. Deze controle beeft tot tat Ibefcrtappen van die twee bestelltexs geleid. In verband hiennede wordt er nog eens na- drukkelijk op gewezen, dlat het verboden is brieven met geldswaarde onaangeteekend fe verzenden. Het pietrlsioneefl1 woridlt op die wijlze to die venMditog gebradit. EEN HULDIGING. De beer H. J. G. Hartman, griffier van die Staten van Zedandj, die van de opricbting door wijlen zijn vaaer van het Tijdschrift to beoefening van het admintetratierecht af, aan de redactie van dat blad is verbonden, dat is 40 jaar, legt met togang van I Januari (be funotie neer. Zatodag beeft een commissie uit de medewerkers en oud-medewerkers, namens 232 col legate, den heer Hartman bij monde van ddn neer L. H. Wensen, uit Millingen, een- bewijs van waardeeiing aangebodeneen schilderij van den Middelburgscben kunst- scbilder W. J. Schuts, met een album, bevat- tende een waardeerend artikel en de handtee- keningen van alio deelnemers. Detegeu woordige uitgever, de hieer N. Sam son, heeft ails herimneri'ng aan den arbeid van den heer Hartman den naami van het tijd schrift verandferd to: Hartman's Tijdschrift to beoefening van het iadministratief recht. KERKDIENST IN DE RAADSZAAL. Nadat in een vorige gemeentoaadisvergade- ring van Monster besloten was de bijeenkom- sten met voorlezing van een formuliergebed te openen, stelde de heer Van Sprongen (Platte- Lander redhtsch) to de liaatste vergadering voor met dankzegging te sluiten. E>e heer D. Oudewato (Vrijz.) vulde dit voorstel aan met de bijvoegtog om to overeen- stanmiing met het bestaande gebruik na het openingsgebed te ztogeo Ps. 81, vers 12 en voor de dankzegging Gez. 78. vers 4. De heer Van Antwerpen (S. D. A. P.) steunde dit voorstel, doch gaf in overweging to begeleidtog er muziek bij te maken, opdat de wijding van den zang verhoogd worde. Het voorstel Oudewato werd verworpen met 2 stemmen voor en 11 tagen en dat van den heer Van Spronsen aangenomen met 11 tegen 2 stemmen. NIEUWE POSTZEGELS. Er zijn twee niieuwe post'zgels: een roode en een blauwe, 10 en 2 cent; breede zegels zijn het, minder groot dan de jubileum-clingen. Aanigezien tat weltdiadigheidls-zelgels zijini, worden ze dmmfer verkodit.Die van 10 ct. vertoont twee fignrem: de eene gaeft, de an- dene houdlt beidte bamdlen op om te onltvam- gen1. Op die van 2 cent onltvaingen twee ge stagen, waarvan de kiMmsfe geknidM ligt; een grbotere gestailte, met een fcomi to de hand, geeft. Een wdidaiad van schoontaiid lijiken ook deze zegel's nog niet. D iSTRIBUT I EWE E. De gemeeniteraiadl van Veendlami te to snoadeisdiende veTgnd'ering bijteen geJcomeni. Op voorstel1 van' B. en W. werd bostaten ieien redhtsgedling te voenem tegen dlein distributta lleider J. OWcarse die gaschorst is tot verantwoordling of betalng van1 65.000 zijnde dit bedirag milet behooridjlk door bean to het dis(rilbu)tie!bedliiijlf verlanltwodrd. VLOT GEKOMEN. Htet Dinsdag j.l. tengevoige van de mist gestrande motorsehip ^Hendiri'k Jan" van schipper Jonker te Nieuw Buinen, is na ge- licht te zijn weder vlot geraakt en met eigen kracht te Lemmer' binnen geloopen. R. K. STAATSPARTIJ. De Zaterdag gehouden vergadering van den Algemeenen Bond van R.-K. rijkskics- kring-organisaties in Nederlaind1 was blljlbens het verslag in .,De Tijd" gehedi giewijd aan discussie van die drie eerste punten van tat bestuursvoorstel inzake den invloed van de R -K. kiezers te geven op de candidaatsteffing "voor de Kamerverkiezingen. Vandaag zal de vergadering bestoiten of al of jiet tat lijSten- voorsiel zal worden aanvaard. BEDORVEN WORST. Vrijldagmiddlag werd aan1 die Holz een melkwagen door de gemeentepoldtie aan- gehouden. Bij onderzoek bleek deze 2 kisfen en1 5 miandeni te vervoeren waarto ziich bed'or- ven worst en andere bedorven vleesehwaien bevonden. Het goed werd maar tat poiltiebu- ivau veivoerd' en in beslag geniomen. De zen- d'n.g is afkomstig van de exportslagerij „de TTssel" te IJselstein en was bestemd voor verki'-oo lanrrs de grens. Voor wie de zending was bestemd is nog in onderzoek. Er is intus- orhifm vasteesteld dat deze zenldiing door tosa Thenikomst van een zekercn H. R. in deze f^neente kwam D't is in 10 dagen tijds de tweede zending W6t%n£t^dmwtou*Uage6uu&i bedorven vleesch, die bier to beslag wordt gemomien. UITVOER1NO DER VLEESCHKEU- RINGSWET, Het college van directeuren van Keurings- dienstea heeft in een -adres aan de Koningin adlhaesie betuigd aan het verzoek van den Chr. Boeren- en Tuindersbond, 't Kan. Ned. Land- bbuwcomite en den Ned. Boerenbond, om te willen bevorderen, dat to de toekomst de uit- voering van de Vleeschkeuringswet en van het gedeelte der Warenwet, dat met de vaderland- sc'he landbonwproductie to aanraking komt, en van al zoodaaige wetten, waardoor diep wordt togegrepen in net bedrijfsleven van den land- tauw, ondergeibraclit warden bij die d'irectie van Landboaw. Ten aanzien van de uitvoering van de Wa renwet merken adressanten evenwel op, dat de kosten van productie nooit op zoodanige wijze mogen worden igedrukt, dat d'ieatenge- volge de belangea van de volksgezandheid ge- vaar zullea loopen opgeofferd' te worden aan het eSgenbelang der producenten. En adres santen vreezen, dat deze belangen niet vol- doende behartiging zouden vinden, todien aan het verzoek van de landbouwbonden werd vol- daan, zoodat adressanten van oordteel zijn, dat de behartiging van de belangen van de vdlksgezondhdd tax anziea van de landbouw- prod'ucten belxoort te blijven bij het departe- rnent, waaraan de uitvoering van de Waren wet to bet algemeen is ioevertrouwd. SMA ADSCHRIFT. Voor dien1 politierechter te Haarlem heeft te- reeht gestaan de 'heer G. M. N., medehoofdre- dacteur van de Oprechte Haarlemsche Cou- rant, wegeos smaadschrift. In dat blad was een artikel opgenomen waardoor de heer J. Eijktog, loco-burgemeesto en wetiiotider van Beverwijk, zich beleedigd aichtte. Er werd o.m gezegd, dat E. 20 veroordeelingen wegens be- leediging en openbare dironkenschap achter den rug heeft. 1 let O.M. eischtte een boete van 5. De verdediger, mr. v.d. Goot, betoogde dat hier to bet algemeen belang gebandeld gehan- deld was. De politierechto veroordeeldb bekl. tot 5 boete. BEZUINIGING. Op den beschrijvingsbrief voor het te Rot terdam te houden congres van de Nederland' sche Federaiie van transportarbeiders (de communistische organdsatie) staat een voox-- stel van de afdeeling Rotterdam, om het aantal gesalarieerden terug te brengen van drie op twee, en een voorstel van een Amster- damsche afdeeling, om het salaris der gesa- larieerde bestuurders te veilagen van 50 op 45 per week, ingaande direct na gehou den referendum. In de toelichttog tot bet laafcste voorstel wordt gewezen op bet ver- schil tusschen de loonen van deze bestuur ders en die van de arbeiders in het haven- en transportbedrijf en bij de zeevaart. DE GEHUWDE ABTENARES. Ter aanvuil tog van het beriebt, dat de mi nister van bkunenl. zaken zich omtrent het ontslag van' de gehuwde ambtenares heeft gewend om advies tot de Centrale commis sie voor georganiseerd ovex leg, meldt De Coiur., dat het volgende ontwerp-koninklijk besluit aan de commissie is voorgelegd: Art. 1. Vrouwelijke ambtenaren, die to het huwelijk treden, worden met togang van den dag van haar huwelijk eervol uit 's lands diensit ontslagen. Art. 2. De to artikel 1 gestelde regel lijdt uitzonidertog: a. wammeer de vrouw den vijf-en-veertig- jarigen leeftijd 'heeft bereikt; b. wanneer ambtelij'ke werkzaamheden kunnen worden verricht to de echtelijke wo- ning of to een localiteit, wel'ke binnenshuls gemeenschap heeft met die woning; c. wanneer dit door Ons, uit hoofde van de omstandigheid, dat het ambt als een bij- betrekking kan worden waargenomen, hetzij voor een spedaal geval, hetzij voor een be- paalde categorie van ambten, wordt be- paald GEBOUW VOOR BEELDENDE1 KUNST. Op de tentoonstelltog van werken van Jan Sluyters to het Gebouw voor Beeldende Kunst, werden o.a. verkocht: de groote be- weentog van Christus ,alsmede een' Christus- kop. Beiden worden bestemd voor de verza- meltog-Kroller to den Haag. MET DE NUORDERZON. Nlaiar tat Utr. NltA. tot zeer bertouwbare bron verneiamt is mr. J. A. Roosenveldt, die Za'tandlag dtoor de Rechttoank te Utrecht to sitaat van< fadillliissament werd veTkliaardl en die zich reeds had laten schrappen als adlvo- caat en procureur en ontsllag had 'genomlen ate tid van den gemeenteraad, met de Ntoor- dierzon vertrokken. Er te sprake van verinor gensdlelict to nog toet na'dler omschreven vormi. Het betreft, omstredks 20.000. Mr. Roosenveldt, die zich tegen het etode der vorige week op 'andere wijize aan' de vervol- ginlg door de justitie, trachite te onttreikken, is Zaterdlagmididlag verfcrtokiken, de boodschalp adbtanlateiid! dtes avondls terug te zull'lem kee- ren. Mien' vertnoedt, dalt bij de wijlk naar bet bto'tenilanld heeft geniomen. >De offi'cier van juslWe heeft zijh aanhou- dimg gel'ast weg-ens verdutetertog van var- sehflende bedragen die hij van zijh clienten onder zijn beruSiikig had LIJKEN VAN FRANSGHE MILITA'IREN OPGEORAVEN, Gister zijn te Hengelo op het R.-K. kerlk- hof de lijjtai van drie Fransch'e 'miilitairen opgegraven, die hiier tijdens die toltemeertog waxen overleden. Zij zulien naar bun' land wordeh overgebrach't. ERN1STIG MOrrOiROINGELUK. De liandbouiwerszoon A. Eij'svogels te Oss had zijn moilonlijwijd met zijispan verkocht aan' een zeteren A. v. d. Heuvel. Voordat de koop defitoitief gesloien werd, zou een proef- rit gemaaikt worden' van Oss naar Grave. Ondierweg tusschen Hees en Grave, texiwajl de motor op volli gas liep, geraakte tat ziji span los van den motor, met het gevolig, dat beida dleelen met de inzittenden tlegen de Hangs den weg staande boomen opvlogen. In exnstiigen toestand werdien Eijsvogeis, die een schedelbreuik en een gielbrakien aatn had bekomen, en v. d. Heuvel, wien beide polsen ontwriidht waren en een been gebro- ken 'was, naar het zielkenhute vervoerd. De te'estand Van E. wordt leveosgevaatlijk ge- acht. JHR. MR. F. G. VAN PANHUYS. Uit Bam wordt aan de N. R. Ct. gemeld dat in den' gezondheidstoestand van ouzen gezant aldaar, jhr. mr. F. G. van Panhuys, een ongunstige wending te gekomen. Naaat hij ongeveer zes weken geleden een ernstige operatic had ondergaan scheen de gezant goed op weg naar tarstel. Zaterdag is hij echter wederom geopereerd moeten worden, en deze tweede operatic, die ruim drie uur duurde, heeft een zoodanige verzwakking van het hart veroorzaakt, dat de toestand gisteren zeer zorgwekkend was. DE KNOEIERIJEN IN ZAKE HET LEIDSCHE ZIEKENHUIS. In verband met de knoeierijen bij den bouw van het Academisch Ziekenhuis te Leiden, zijn op last van den officier van justitie gearresteerd en naar het huis van bewaring te 's-Gravenhage overgebracht de aannemer en expediteur A. v. T. en diens zwatfer, de aannemer C. C., beiden te Leiden; de laatste wegens het voordeel trekken uit de knoeierijen. Nog eenige personen werden gearresteerd onder wie een te 's-Gravenhage, doch hoe- wel nog niet dadelijk vaststond dat zij aan de knoeierijen vreemd zijn, zijn ze toch voorloopig op vriie voeten gesteld. Mr. T. I, A. NUYENS. f Te Haarlem is op 64-jarigen leeftijd over leden mr. T. I. A. Nuyens, oud-gouverneur van Cura9ao. De overledene was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en drager van eenige buitenlandsche onderschexdin- gen. De uitvaart zal Donderdag 11 uur op de r.-k. begraafplaats te Haarlem plaats heb- ben. KAASCONTROLE. Zaterdag is te Utrecht een vergadering gehouden van de Vereeniging Het Kaascon- trolestation te Utrecht voor volvette kaas. Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken werd de heer G. Sturkenboom te Jutphaas als bestuurslid herkozen. Aan de orde kwam de brief van den di- recteur-generaal van den landbouw, waarin wordt medegedeeld, dat in een binnenkort te houden vergadering de meening van de organisaties op zuivelgebied zal worden gevraagd over de wenschelijkheid om den bestaanden toestand ten opzichte van den kaasuitvoer, waarbij alleen het van het Rijksmerk voorziene product ten uitvoer wordt toegelaten, alsof niet te bestendigen. De meerderheid van de vergadering ver- klaarde zich tegen bindende bepalingen. MELK VOOR DUITSCHLAND. Men meldt uit Essen aan de N. R. Crt.: De vertegenwoordigers van de melkvoor- ziening in het industriegebied van Rijnland en Westfalen, waartoe gemeenten van Dortmund tot Keulen toe behooren, zijn naar Nederland gcgaan om over een over- eenkomst voor de levering van melk to* een bedrag van twee miilioen gulden onder handelingen te voeren. GEMEENTE-AMBTEINAREN. to de te Utrecht gehouden jaaiiiijksche ver- gadlerinig vao het Nlatiouaai Veaiboudi van ge- meexxte-'ambteniaren1 to Nederiandi te het vea- slag van de exaim'cncommissie goedjgekeurdi. Besloten werd tot to'tgifte van een jaar- ibolelkje. 'B'iji acclam'atiie wend! aaxtgeniomeri' een' mlo- tie betreffende dd hoofd cirbeid'ers-centrak, nadat de afdedtog: Rottterdiaaix: had betoogdl, (tot faitelijk een bespitting over deze centiiale was beneden' de waardli'^ieid van tat Ver- bourf. De motie Itoldt: ,yHet Veibond, kennte genomeni hebbendi van die pegingew van een deal cfer vaikbewes ging ten einde te fcomen Hot een stiheiding tus- sclien hOofd- en handarbeiders, te Van oori deel, dat een debgd'ijlk st'.wen vmverpelijk is te achte'n, oimldiail: a. de vatetrijd van h!oofdi- en handarbaders door geien entail iprmcipaieit ll verschi'lpunt wordt 'gdlv^niinerict; b. aan de zijidie der werkgevers d'e eomcen trade van al'lie kraehten vooridurend veld wint, en alleen op grand daarvan reeds een onvesraeelidte vakbe- wtgmg van werfcneoera pen tgebtedende eisch te; c zelfftandiga graegjan hooid- en haodl- axbcidera to tateing zuiku koanen, ook -to meemeu de vooxstanders van de Ihoofdadbedl- dmj-centidle tens nog, dat zulks ntoimer tat geval- zal zijn, waardoor de saaanhoorig- taad 'bedoeld onder b, to ernsuga mate wordt giesch'aadM Besiloten werd tat oprichittog van een steunioncte om leden der organisatie, die tot gemeentedienst worden onitelagen, ftoancieel te steunen, ERNSTIGE AANRIJDING, Op den Rijksstraatweg tusschen Zeist en de Bilt heeft gister een ernstige auto-aan- rijding plaatsgehad, tengevolge waarvan de petroleumventer Post uit Zeist levensge- vaarlijk gewond is. Bij het passeeren van twee auto's, waar van de eene met vol licht reed, dat op het laatste moment werd gedoofd, schijnt de chauffeur van de andere auto min of meer verblind te zijn gewecst, waardoor hij den met een karretje vooruitrijdenden man niet ,zag. Zwaar aan het hoofd gewond, werd het 'slachtoffer naar Utrecht per zickenauto overgebracht. KORTE BERICHTEN. Op die Oosterbegraafplaata te Amster dam te gisteren het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den dezer dagen overleden oud-directeur van de Nederlandsche Bank, mr. J. G. N. De Hoop Scheifer. Zeer groot was het aantal der vooraanstaanden in de financieele en handelswereld, die den over ledene de laatste eer kwamen bewijzen. In de Zaterdag te Utrecht gehouden algemeene wintervergadering van de Ver eeniging van Staatsburgeressen te nog aan de orde gekomen de kwestie van het todienen van afzonderlijke vrouwenlijsten voor de Tweede Kamer. De rijksmiddelen hebben over de afge- loopen maand 10.74 miilioen minder op- gebrach't dan' over Nov. 1922; over de eer ste elf maanden van dit jaar 36.49 miilioen minder dan over die periode van 1922.— Een der autobussen van den dienst ScherpeiizeelAmersfoort is Zaterdag op den Doodenweg in brand geraakt, vermoedelijk doordat een' vonlk tot de vlampijip to aanra king kwam' met tat benzinereservoir, dat lek- te. De auto had jutot bruiloftsgasten ver voerd en was nu leeg, zoodat geen persoon- lijike ongelukken voorkwamen. Het rijtuig verbxandde geheel. De gemeentepoliitie te Zeist heeft vier personen aangehouden en Zaterdag ter be- schikking van de justitie gesteld, die zich hebben schuldig gemaakt aan het misdxijf bedoeld to art. 248bis van' tat Wetboek van strafrecbt. De schilder M., die verleden Maandag- avoncl op de Spoorlaan te Tilburg door een auto te overreden, te gisteren to net zieken huis aan gevolgen daarvan bezweken." Hij laat een vrouw cn vier kinderen achter. Het smokkelen uit Duitschland naar ons land neemt weer grooter afmetingen aan. Bij voorkeur wordt vee en boter over de grens gebracht. Aan een gesmokkelde k6e wordt 80 tot 100 verdiend en' een pond boter kost thaixs even over de Overijselsche grens 25 tot 30 cent, tegen 1.30 in ons land. Van het kantoor van het Burgerlij'k Armbestuur te Amersfoort zijn to den- nacht van Vrijdag op Zaterdag twee ijzeren geld- kistjes met ruim 650 gestolen. Er is geen spoor van braak of inklimmtog gevonden. De 25-jarige J. H. H. tot Leiden, die Vrijdag j.l. op den Haagweg, op zijn fiets gc zeten, zich vasthield aan den autobus Was- senaarLeiden en toen door een vrachtauto is overreden., is to het academisch ziekenhuis te Leiden' aan de gevolgen overleden. In perceel Beerengracht 103 huis te Amsterdam is iemand beroofd van 998 dol lars en 16. In den nacht van 14 -op 15 dezer is iemand in perceel Gelderschekade 66 te Am sterdam beroofd van een hoeveelheid gouden en zilveren munten, ter waarde van pl.m. f 325. Gebleken is, dat bijna al die munten bij verschillende bankinstellingen aan het Damrak zijn ingewisseld. Te Berghem te aangehouden' zekere J. K., verdacht van brandstkhting in een hout- mijit to den nacht van 11 op 12 dezer, waar door gevaar voor een daamaast gelegen boer- derij was ontstaan. Te Roden (Dr.) is gisternacht het huis van J. Gerrits, bewoond door P. de Jong, ge heel afgebrand. Oorzaak onbekend. Verzeke- ring dekt de schade. Gister is op 54-jarigen leeftijd te Vlis- singen overleden dr. P. Merckens, lid van Ged. Staten van Zeeland. Van 1906 tot Juli 1923 was hij raadslid van Vlissixigen, waar van' sedert October 1922 tot zijn verkiezing tot Gedeputeerde in den' afgeloopen zomer tevens wethouder. Een adires van het college van diTecteu- ren van keuitogsdiensten is aan H- M. die Ko ningin gezomden inzake de uitvoering van. de Warenwet ten aapzien van liandibauwproduc- tesn. Burg, en Weth van Rotterdam zulien voorstellen een ideeenprijSvraaig tot te sdirij- ven voor de moderniiseering van de Koning- iixnebirug. In de provi'ncie GronSngen wordta- paar- den voor uitvoer naar Oostenrij'k en Frank- rijk opgekocht. De volgende week ztoen de eerste zendingen darheen plaats hebben:. Kommiezen te Vedeveen hebben gister nacht een man aangehouden die een paard over de grens wilde smokkdem Het paard is in beslag genomen. Donderdag is d'e 50-jarigie werkman P. Lanigenhuizenp op de schoenenifa'briek van de firma Snermcndt te Ravenstein met het hoofd tusschen een der machines bekndd geraakt. Hij is gister overleden. De man laat een vrouw met adit kinderen aditer. Gisternacht is te Oude Pekda het gela- den schip van schipper Van der Heidie uit Winschiten in de Pekda gezonken. De opva- rmden zijn giered1. IV kommiezenpost bezuliden. Hempd he; ft gisiernacht dirie. groote vrachten cog nac en jenwer in beslag .genomen, Het hoofdbestuur van het Nederland sche Roode Kruis heeft telegraphtech bericht uit Berlijix ontvangen, dat ae eerste Roode Kruis-trein to goedh orde aldaar is aangefko- men. Jhr. mr. D. J. de Gteer, cud-minister van financien, heeft gistenniddag in een ver gadering van de Christ.-hist, kicsvereeniging te Delft een rede gehouden oyer het ontstaan van de kabinetsaisis to verband met de Vlootwet en den politieken toestand van ons land. Teiegrammen van nodeu DE KABINETSCRISIS. 's-GRAVENHAGE, 18 Dec. Naar wij vernemerx veigadiert de fractie van de Christelijk-Historisohe Kamerleden heden- avond ter bespreking van aangelegen- heden, verband houdende met de politieke crisis. DE INBRAAK TE KAMPENL AMSTERDAM, 18 Dec. Hedten zijn die beide te Amsterdam gearresteerde verdaclx- teu van de inbraak to tat coniesipondent- schap van de Nederlandsche Bank per treto naar Zwolle getransporteerd, waar zij ter beschikking van den Officier van Justi tie worden gesteld. Ook de auto te naar Zwolle gezonden. DE DISTILLEERWET. AMSTERDAM, 18 Dec. Dc Zcsde Ka mer der Rechtbank deed tadeti uitspraak to de zaak tegen den kaopman B. A. D., boochtodigd van tat zonder schriftelijlke toestemmiiig voorhandea, hebben van een dlistiUleertoes'tel of onderdedm daarvan' De Rechtbank beslistte, dat het onder zoek met vollediiig is geweest, zoodat dit op eeu nader te bepaleti datum zal' wordleni heivat- Alsdan zal de inspecteur bijl de diirecte bolastingien., H. v. d. Ven, warden gehoord, in verband met de verkliaring van1 bekl'., dat hij het toestd met medeweten en toestemr nxto'g van genoemden inspecteur van Parijs naar liier lieeft vervoerd. De koetsier, die een tiental vaten gediisltil- leei'd vervoerd'e, werd veroondeelld tot 36.234 boete of 1 week hechtmia GEZANT TE BERN OVERLEDEN. 's-GRAVENHAGE, 18 Dec. .Blijkens een bij het department van buitenlandsche zaken ontvangen telegram is de Neder landsche gezant te Bern, jhr. mr. F. G. van Panhuys, to den afgeloopen nacht overleden. DE STAATSVO'RM IN GRIE- KENLAND. ATHENE, 18 Dec. De Kontolg vertrekt hedenavond' naar Boekarest. H'ij is 'tot dlat besliut gekomen1 na de omtvanigst van. .een scbrijyen, geteekend door PJdstiras en. Go- natas, waarin werd verklaard, dlat zijn af- wezigheid noodig is own een vrijie txtelis- sing over den staatsvorm mbgelijik te ma ken. De Koni'ng heeft Venizelds tel'egrafisch uiitgcnoodigd .om d'e regeering over te ne- men. AdmtraaT Councouriotus zal, zoolang nog geen besltesing over deni toekomstigen staatsvorm te genomen, als regent van Griekenland Optreden'. NA DE VE'RKIEZINGEN IN GRIEKENLAND. LONDEN, 18 Dec. Uit Athene wordt geseind: De Kontog vertrekt heden uit Athene. EEN ENORME LEENING AAN D'UITSCHLAND. NEW-YORK, 18 Dec. Een exchange-te legram uit Waehington meldt, dat aange nomen wordt, dat de regeering samenwerkt met de bankiers voor een grootsch opgezet- -te herstelleening aan Duitschland, in geval het onderzoek van de Commissie van Ex perts een gunstig resultaat rnocht opleve- ren. In niet-off'ideele kriingen verwaclit men dat deze leening de grootste in de historie der financieele transacties van Amerika zal worden, totgezonderd natuurlijk de leeningen, die Amerika gedurende den oorlog aan de geallieerden toestand. Verwacht wordt, dat Groot-Britannie en andere mogendheden zulien d'eel nemen, doch het grootste gedeelte van de leening nerika onderr zal in Amerika dergebracht worden. GOiRRESPONDENrr IE. Aan onze Comspondenten. Wij wijzen er omza Oorresp'ondenten op, dat voeibalui'tsla- gen van wedstrijdan op Zondlag ailfeein dan qpgentomen woxtiien, wanneer wiji die nog tij- dig gettceg ontvangen om ze in tall Maan- dagnummer te kunnen 'pTaateen. Proyineiaal Nieuws UIT BERGEN. De inzamelmg van kleeren en levensmiddo- lax voor het Roode Kruis te oen.smcces g|Q- wees't, dank zij tat ijverige dames-ccmiite en de meisj.es en jongens korfballers, die 2 mid1- dagea op een viertal door de eigenaars be- langeloos beschikbaar gestelde vracbtatoo's, er op uit togen en huis aan huis zich kwa men Hidden voor de ontvan'gst van tatgeen ieder kon mtesen. Beide middagen kwamen de auto's zwaar beladen van Jnunne toch'ten terug en behalve een groote hoeveelheid kleedingstukken van allerlci aard, levensmidd'elen en. wat1 dies meer zij, werd nog een bedrag van 111,66 to ont- vangst genomen. Zaterdag zijn de goederen en tevensmiddden per auto naar Allanaar bij1 den Kring-Commissaris van het Nederland sche Roode Kruis gedeponeerd en de ingezaf- melde geldien gestort aan het Noordiholr lanidsch Landbouwcrediiiet te Al'kmaar onder het motto „Duitsehland!". UIT LANGE'NDIJK. Het is met het gas weer een en al misere Verschillende kliachten fcomien. weer aan de i'abrtck dat er weinig of geen doorvoer is. De oorzaak is in hoofdzaak het vele water dat in de buizen komt, doch oo(k verzamelt zich weer naiphtaline to, de buizen, waardoor veratopping ontstaati Met maxi en macht is men. in de weer om de reeks van klachten af te dioem. Dagelijiks, zelfs Zoudags, trekt men er mot de waterpomp op ui t cum bet water te verwijderen. UIT SCHOORLDAM. De eerste uitslagen. der Zondag gespeel.de partijien van den biljarrwedsmjd Schoorl Schoor!dam zijn: Schoorl totaal 844 punten'. Schoorldam totaal 839 punten. Hoogste serie Schoorl 18 p. door den heer Peetoom. Hoogste serie Schoorldam 11 p. door den heer Geua.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 2