A. J. P's Kerstpudding EEN HEERLIJKE LEKKERNIJ! Naar wiji vememen is de reden van het ontslag van den heer Van, Beljbum ails w-et- houdcr niet gelegen in een minder goedie ver- standlhouding tot zijn fractie. De opvoilger als raadslid, de heer De Flatt, zal bedanken, terwijl de heer Van Pet- ten, die alsdan aan de beurt komt, nog geen beslissing heeft genomen. In de gehouden ledcnver^adering van' de afdi. Hoorn e. o. van de Hoi:. Maatschap pij van Landbouw heeft de heer Rosier, hoofdboekhouder der Maatschappij, een voor- dracht gehouden over de Rijksinkomsten'be- lasting iii' verband met het Landbouwbedrijf. Ten slioite behandeldc spr. mog in't ko-rt de Vcrded'igingsbelasting II en de Gemeen-telij'ke Inkomsten betas ting. Devergaderingwerd' bij-gewoond dobr den heer H-ampe, Inspecteur bij1 de Directe Belas tingen te Hoorn, die voor deze bijeenkomst was uitgenoodigd. De afd. Hoora e. o. van de Hoilandsche Maatschappij1 van Landbouw besloot voor 500 deel te nemen in het waarborgfonds voor -de a,s groote laridbouwteiiitoonstd-ling, benevens 'toit het besehikbaar stelilen van een goud'en medaiilfe ter waardje van 50, Tot secretaris van het Comite werd aange- wezen de heer P. Best Jz. Besloten werd dat op particuliiere inteeke- ningen zoo mogelijk dividend zal worden uitgekeerd tot een maximum van 5 procent at dat uitgekeerd' wordt alls maximum de heltt van de winst. De tentoonstdling zal gehiouden wordlen in de eersle week van September 1924 Vers-chil-lend'-e sub-commissics zullen spoe dig worden geyormd. UIT DE RIJP. Door het Rijper Fanfarecorps werden in den afgeloopen week twee uit&tekend geslaag- de muziekuitvoeringen gegeven voor dona- teurs en kunstlieverendle leden. De muziek was evenals het vorig jaar uitstekend1 en werd1 af- gewisseld door voordrachten van het Duo Floari" uit Schermerhom. Een gezelllg dansje besloot betide avonden. UIT STOMPETOREN. Aan de leerlingen der school alhier en jon- gere kindteren werd' Maandagmiddag door den hr. S. Heringa op de bovenzaal van den heer Renses een verrassing bereid. Om den kleinen een prettigen middag te bezorgen, werden door hem op boeiend'e en eenvoud'ige wijze dte sprodkjes van Sneeuwwitje em Asschepoester verteld, waarbij eenige plaatjes met de stiop- ticori het verhaal verduidelijkten. Vol aan- daeht en in diepe stilte luisterde en genoot het jonge volkje, en zeer voldlaan gingen alien on- geveer half ze® huiswaants. Den heer Herin ga en andden, die hem hiertoe in staat stel- den, komt een woord van hartelijken dank toe voor 'het genoegen, dat de kldnen hebben ge- smaakt; gaarne zullen ze nog eens van zoo iets profiteeren. In het voorjaar van 1923 werd' ih eene ver- gadering van de afdteeling Schermeer en Om- streken der Holl. Maatschappij van Land bouw de wenschelijkheid1 uitgesproken van een cursus in landbouwboekhouden. Later werd1 hiertoe definitief besloten en den heer D. de Boer Dz. verzocht, zich met de lelding te wil- len belasten. Deze verklaarde zich hiertoe be reid, zoodat enkele weken geleden met de les sen werd' begonnen. Niet minder dan 30 per- sonen, waaronder 4 dames, namen er aan deel en kwamen el ken Maandag van 4—6 .en van 7—9 in de school bijeen. Maandagavond had dte laatste les plaats, die o.a. werd bijgewoond door den heer K. Kalis, voorzitter der afdee- ling en dten heer C. Kramer Glijnis, Nadat de heer De Boer van 7—814 op be- iknopte wijze had aangegeven, in welke volg- ordte z.i. de landbouwboekhouding het beste kan wordten toegepast, meende hij, dat de deel- nemers nu voldoend'e ondterlegd waren om zich in't dagelijksch leven te redden. M-oc-ht dit niet het geval zijn, dan verklaarde hij zich bereid, hulp te verkenen. Hiema richtte dte heer M. C. van dter Laan zich tot den ldder, om hem in welgekozpn woonden namens alle deelne- mers hartelijk dank te zeggen voor de aange- name uren, die zij met hem. hadden doorge- bracht. Het w'as nun een behoefte, daarvan een, bewijs te geven, daarom boden zij den heer De Boer een leunstoel en een voetenzak aan met den wensch, dat hij deze cadeaux nog vele jaren zou mogen gebruiken. Met een woord van d'ank nam de leidter ze gaame aan; ze zouden hem doen dtenken aan d'e aangename uren, waarin hij dit onderwijs had'gegeven Nadat de heer J. M. Bakker nog een woord had gesproken tot dte cursisten, riehtte de heer K. Kalis zich tot dten heer De Boer, om te kennen te geven, dat het hem genoegen had gedaan, dat de lessen zoo werden gewaar- deerd. Hij hoopte tevens, dat dte cadeaux door den heer De Boer nog vele jaren gebruikt zou den mogen worden. Buitenland. DE MAATREGELEN VAN HET KABI NET-MARX. Gisteravond werden de vertegenwoordigers der bladen voor de tweede maal in het gebouw van den Rijksdag ontvangen. De Rijkskanse lier Marx deed in dit onderhoud een, beroep on de offervaardigheid van het Duitsche volk, dat maatregelen van zeer ernstigen aard te wachten staan. De minister van buitenlandsche zaken Stre Bemann kondlgde de publicatie aan van een tweedte serie documenten van het Ministerie van buitenlandsche zaken en sprak dte hoop uit, dat de andere regeeringen daanaan een voorbeeld' zullen nemen om ook hun archieven te publiceeren, opdat voor de geschiedenis een onpartijdig oordeel over het ontstaan van het grootste ongeluk van dezen tijd mogelijk zal zijn. Over den stap van de Duitsche regeering bij Poincarte verklaarde Stresemann, dat de te- genwerping, dat het lijdelijk \erzet nog steeds niet is geeindigd, daar de militaire controle in Duitschland nog niet hersteld1 is, afgewezen moet worden. E)e Duitsche ontwapening is doorgevoerd, zooals dit nog nergens het geval is. Doch in Duitschland is de opwinding zoo groot, dat de regeering de verantwoordelijk- heid; voor het levea ea de veiligheid van de contrdle-organen niet op zich kan nemen. Over de benoeming van de intemationale commissies van onderzoek mioet nog gezegd worden, dat een ondierzoek naar dte betalings- capaciteit van Duitschland niet goed mogelijk is, wanneer er geen juist begrip vaststaat over de verhoudiugen aan den Rijn en in het Ruhr- ebied. De wcttigheid van de bezetting van het iuhrgebiol wordt in ieder geval door Dunsch- land niet erkeud. MONO- EN KLAUWZEER IN ENGELAND. De moad- en klauwzeer-epidjemie houdt aan. Donderdag worden 34, Vrijdag 50 nieuwe gevallen geconstateerd. Stsdert de maand Augustus zijn reed's 72.000 beesten afgemaakt. Het bod rag, uitbe- taald voor schadievergoeding, beloopt meer dan oeu miilliocni pond sterling!. DE VERZACHTING VAN HET RUHR-REGIME. Tail gevo'lge van besluiten, diar geal'lieerd'e geerinigen zijn in het bezettingsregime tal- rijke verzacbtingen. aangebracht door die in- trekking van zekere verordeningen,; in het bijzender zijn de rcstricties ingotrokken be- treffende het veryoer van steenkool, u'lge- zondcrd1 Voor de Engolsche zone. Aan bewoners1 van het bezette gebied wordt het verkeer tusschen bezet en onbezet gebied toegestaan, doch het zal worden ver- bodte(i aan die bewoners van het onbezette ge bied, die niet in het bezit van een laissen- passer zijn. Meer dan 300 Duitsche douaneambtenaren zij1!! weder in dienst teruggenomen,, terwijl in de Belgische zdne 200 u'itgowezen ambtiena- ren zijn teruggekeerd. INVR'IJHEIDSTE'LLLING VAN1 GEVANGENEN IN AMERIKA- President Coolidge heeft dte invrijheid&M- ling geliast van alle personen, die yzich we- gens vergrijpen tegen de oorlogswetten nog in hechtenis bevinden. Ougeveer 30 perso nen zijn hierbij1 betrokken. EEN DREIGBRIEF AAN EEN KONING. Naar wordt gemeld heeft koning Christiiaan- van Denemarken een brief ontvangen, waar in wordt gedrtigd, dat het kasteel „Fredens- borg", waar de koninklijke familie verblijf houdt, in brand zal word'en- igestoken. De po litic meant te maeten .aanmemm, dat de brief is geschreven door een Duitscher, wiiens geestverinogens gekrenkt zijn. DE HOTE'LBELASTING TE BERLIJN Na veel geharrewar tusschen het gemeente- bestuur en d'en gemeenlteraad is eindel'ijik de zgm. „Bteherbergungsteuer", dat is die belas- ting welke loge's in hotels en pensions betar ten, vasigestteld op 25 pet. van' diem prijs yan dte kamer. Dit is een bdangrijkc verlagmg, aangeziea- deze belasting tot nu toe 80 pet. van dten kamerprijs bedxoeg. DE ZETEL VAN HET RIJNSCH- WESTFAALSCHE KOLE'NSYNDiCAAT. In de Zaterdag gehoudten gemeeniteraads- zitting van dte stad Essen dteeldle de plaaitsver- vangende burgemeester miede, d'at het Rijnseh- Westfaalsche kolensyndicaat in dten loop der kLmendte dagen zijn zetel weer zal1 vesitigen te Essen. Van de zijde der bezettingsautori,- teiti.2n zijn geen moeilijkheden tic verwaohten. Alileen bilijft nog dte vraag onopgelost, waar het syndicaat zal worden, ondergebracht, daar hun eigen gebouw than® gebruikt wordt door de Fransche bezettingstroepen. DE REVOLUTIE IN MEXICO. De „Chicago Tribune" vemeemt uit San Antonio, (Texas)De Mexicaansche opstan- delingen hebben nabij Jalapa na een slag die 37 uur duurde een- groote overwinning behaald. De regeeringstroepen werden bijna geheel'en al in de pan gehakt. Tha&s berei- den de opstandelingen zich voor op een slag langs een front van 60 mijlen in de buurt van de stad Mexico. Huerta, de leider van den opstand, heeft den zetel der voorloopige regeering ver- plaatst van Jalapa naar Vera Cruz. Het revolutionnaire hoofdkwartier deelt mede, 'dat de federate troepen San Marcos hebben ontruimd en op hun terugtocht dten spoorweg vemielden. De rebellen achtervolg- den hen. Naar wordt gemeld, heeft president Obre- gon behalve Vera Cruz ook Manzanillo, in den staat Colima, aan de kust van den Stil- len Oceaan gelegen, welke plaats eveneens in 'handen der rebellen' is, voor het intema tionale handelsverkeer gesloten verklaard. Ook naar deze plaats verscheepte goederen zullen als oorlogscontrabande worden be- handeld. DE BEIERSCHE MACHTIGINGSWET. De Beiersche Landd'ag zal Woensdag de financieele machtigingswet in behandeling nemen en het is bijna zaker, dat zij zal wor den aangenomen. Deze wet geeft de regeering zoo goed als onbeperkte volmac'ht tot het nemen van alle maatregelen, die zij noodig acht tot herstel vari' den financieelen toes+and, zelfs indien deze maatregelen verder 'gaan dan de bepa- lingen van de van kracht zijnde grondwet. In Muntehen begrijpt men, dat 'het niet meer mogelijk zal zijn, van de Rijksregeering zoo- veel financieele steun te ontvangen als tot nu toe. In de toekomst zal Beieren moeten' steunen op inkomsten uit eigen bromnen. Drastische bezuinigingen moeten plaats- heb ben op de kosten der openbare diensten, De belastingen moeten op goudbasis gebracht worden, terwijl verschillenide belastingen moeten worden verhoogd. De machtigings wet wordt onmiddellijk na de goedkeuring van den Landdag van kracht en is geldig tot 31 ^iaart 1924. DE EERSTE „RADIO-JViJNISTER". Naar uit Canada wordt gemeld, komt aan de Canadeesche regeering de eer toe, den eer- sten radio-minister te hebben benoemd. Hij heet Ernest Lapointe. Het radio-wezen heeft in Canada zoo'n groote vlueht genomen, dat de minister van Post- en Verkeerswezen, on- der wien tot dusver ook de draadlooze telefo- nische en telegrafische dienst ressorteerde, het werk niet meer af kon, en een aparte functio-naris noodig was geworden. De heer Lapointe zal intusschen wel1 niet lang eenlg in zijn soort blijven. De Vereemg- i de Staten denken nl. Canada's voorbeeld spoedig te volgen, vooral omdat het in Ame- rika dringend noodig wordt, het draadlooa verkeer te systematiseeren. PROTEST DER DUITSCHE AMBTENAREN. -De gezamenlijke vaderlandsche verbonden hebben een openlijk protest aan de rijksregee ring gericht tegen het feit, dat de vacantie- gelden der njksdagafgevaardigden, van 250 M. v66roorlogsche tot 281 M. zijn ver hoogd, terwijl de salarissen der ambtenaren tot op 40 pet, der v66r-oorlogsche salarissen zijn venninderd. HEDBUITENLANDSCHE KAPITAAL EN DE HONGAARSCHE INDUSTRIE. In een uiteenzetting over de deelname van vreemd kapitaal in deze industrie, en wel hoofdzakelija van Tsjeeho-Slowakije, over- heerschend is. De Hongaarsche textielindus- trie is voor een, groot deel in de handen van Tsjecho-Slowaaktehe kapitalisten overgegaan. Eveneens is dit 'het geval met bijna alle klei- nere textiel-fabrieken. De oorzaak van dezen toestand is dat de Hongaarsche 6ndernemin- gen gedwangen waren zich buitenlandsch ka- dtaal te versqhaffen, waarbij zij in Tsjecho- lowakije groote bereidwilligheid vonden in het verstrekken hi'ervan. Behalve dte textielin- dustrie bevindt zich ook de zeer bel-angrijke paperindustrite bijna uitsluitend in Tsjecho- Slowakijsche handen, in het bijzonde'r de Eerste Hongaarsche Papierindustrie A. G en de hout-explodtatie A. G. De Hongaarsche industrie is aan Tsjeeho-Slowakije thans 264 millioen Tsjechische kronen schuldig, dat wil zeggen ongeveer de helft van de gezamenlijke bankbdljettenomloop in Hongarije. ROEMENIE DREIGT DUITSCHLAND MET REPRESSAILLE MAATREGELEN. Naar het blad „Lupta" mededeelt, heeft de Duitsche regeering wegens het feit, dat laatst- genoemde regeering besloten heeft de bedra- gen, die Duitschland schuldig is aan Roeme- nie voor het herstel, te anhuleeren,. De Roe- meensche regeering heeft te Berlijn laten ver- klaren, dat zij zich, indien- Duitschland zijn verplichtingen niet nakomt, schadeloos zal sitellen uit de vermogens van de in Roemenie wonendte Duitsdhens. Volgens het blad „Lupta" betreft het hier hoofdzakelijk de verzending van Duitsche wa ren ter waardte van vier millioen goudmark. KORTE BERICHTEN. Naar de „Lokal Anzeiger" meldt, zal het Duitsche Rijkspostministerie wel-dira wel- dadigheidszegels uitgeven van 5, 10, 20 en 50 pf., welke tegeni dubbele prijzen zullen worden verkocht. De opbrengst hiervan wordt geschat op 5 millioen goudmark. In de afgeloopen week heeft ,dje Duitsche ex-kroomprinis drie dagen in Potsdam ver- toefd. Zijn verblijf ging ec-hter onopgemerkt voor het publiek voorbij. De ex-kroonprins verklaarde, dat hij een bezoek wildie brengen aan het graf van zijn moeder. Met zijn kinde- ren is hij daarop naar Oels teruggekeerd, om daar het kerstfeest te vieren. De assistenten van de Weensche Univer- siteiteni zijn in staking gegaan d'aar de be- zol-diging naar 'hun ineening onvoldoende is. De separatist graaf Karl- Giinther von der Scnulenburg is door het staatsgerechts- hof te Leipzig wegens hoogverraad tot twee jaar vestingstraf veroord-eeld. Hij is de eer ste separatist, die terecht stond De te Boedapest geboren Weensche ban- kier Sandor Hajdu is sedtert Maandag j.l. verdwenen. Naar men vermoedt, heeft hij na een verduistering van een bedrag van twee milliard kronen, de vlgcht genomen. Een duizendtal Werkloozen heeft eenige fabrieken te Neuwiedi bezet. De wetgevende vergadering van den lerschen Vrijstaat heeft met 56 tegen 16 stemmen het voorstel van d'e Iersche Labour- party, om tot nationailsatie van de spoorwe- gen van den- Vrijstaat over te gaan, verwor- pen. Bij een brand' in een schuur nabij, Leip zig zijn een 15-tal personen o-mgekomen, <lie daar ovemachtten. Volgens de „K61n. Volkszeitung" heb ben de bezettingsautoriteiten de geleibiljetten voor kolentransporten en ook voor ontplof- bare stoffen voor mijnen afgeschaft. Onder de Engelsche mijnwerkers zal een stemming worden gehouden over het al of niet opzeggen van die bestaande loonover- eenkomst. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoorcLelijkheid van de Redae- tie. De opname in deze rubrlek bewifsi g&ens- zins dat de redactie er mede instemt.) Alikmaar, 18 December 1923. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik opname van het vol- gende: Zeer veel wordt er thans geschreven over het autobusbed'rijf. Dientengevolge heb ik gemeendl hieromtrent eenige inlichtihigen te moeten geven. Van de vele trajecten van en naar Alfcmaar is de dienst naar Bergen zeker wel dte dirukste en tevens wat den afstand betreft, ook de moo-iste. Den laatsten tijd ecbter heeft ieder een het over den slechten en gevaarlijken Bergerweg. Wij chauffeurs kwalificeeren de zen weg juist als een goedten (wel geen ju- wedtje), maar toch best berijdbaim weg. En het is niet te hopen, dat de plannen van: het gemeentebestuur voortgang hebben, daar juist dte Kogend'ijk zeer gevaarlijk is voor a-utobussen. Ten eerste het iraject is langer (gevolg sneller rijden), dan is die Ko- genidiij'k niet bestraat en wanneer het eenige dagen geregend heeft, haast on-begaanbaar; voorts is dte weg veel smaller; laten wij nu toevallig een hoof of verhuiswagen tegenko- men, wait dan? Noch koetsier, noch chauffeur d'urft iets uit te wij ken, daar anders de widen in dten drassiigen beimi zakken', en we er niet zoo spoedig weer uit zijn. Ten slotte nog de gevanrl-ijke onbewaaikte overwegen- (4 maal) der tram. Door deze bezwarem wordt die Ko- gendijlk ook bijna niet beredeni dk>or auto's. Heusch, de Bergerweg is nog zoo slech't niet. Maar dit zeg ik er bij: er moet oordleel- kundig gereden worden en niet ge- j a k k e r d" En sad rijden met een au langs dm Bergerweg is ook absoluut met noodig1. Het elkaar passeeren is ook geen be- z\vaar. Of men nu gewone auto's en rijtuigen seert of au-tobussen, dat is- prccies hetzdi- Wanneer b.v. een bus om 10 uur uif Alk- maai- vertrtekt en er wordit kalm gereden, heeft men1 20 miniuten noodig, dan 10 minuiten wachten- en 10.30 weer vertrekken uit Beigen. Dit is een prachtdlenSt. En zoo ga-at het ook thans. Maar 'szomers is dat andters. Dan staan sorns dichte drommc-n menschen te wachten op een plaa-tsje en wordit e.r snd1 been en weer gereden-, om toch maar zooveel- mo gelijk te veryoeren. Dit nu mioet tegengegaan worden, wat m- i. wel m-ogdijk is door de bussen te controleeren en ze 40 minuten tijd te geven voor heen en terug. Wie eerder terug is, moet beboet wordten-. Ook is een regding te treffen gdijk de taxi's in de groote steden, dbor de bussen op teen rij te plaatsen; wie terugko-mt sl-uit zich aan-, wie het langst staat vertrekt het eerst. Het liaatst geschrevene geldt alleen wanneer het zfeer druk is; d-aama moet weer zooved mogdijk op tijdl gereden worden1. Door dte con-currmtie zijn die prijzen bellachelijk laag -geworden. Dit is verkeerd Van belan-g is, dat het gemeenltebestuur de prijzen vaststelfe Dat men die buissen wil, laiticn keuren door een deskundige, is ten zeerste toe te judchen; maar la-at zoo iiemand d'ani be- slist desku-ndig zijn. Het moet niet allteen blijven om vergunning te geven van tie mogen rijden. Neen, zoo iemand moet met den hoofdagent van' verkeer eenige dagen op pad de busoen word'en dan stuk voor stuk door den deskundige onderzocht en beredten-. Voor al moet gtekeken- word-en naar het stuur,, voct- en hiandlremmen, het electrisch li-cht, signaal- hooans, enz. enz. De wagen die eenig gebrek vertoont, moet eerst gereparaerd worden. Men moet m. i. niet te veel heen en- weer scharreltem met de sta-ndplaatsen. Ruim 2 jaar hebben de bussen standplaats gehad op dte Sfeenenbrug en nu, midaen in- den- winter, wordt dit pl'otseling verboden. Is het verkieer in de Langestraat nu zooveel m-i-nder? De be- doeligg is steeds geweest het publiek midden in d6 stad te brengen. De bussen, welke orn 8-30 's morgens uit Bergen vertrekken, be- va-tiui meestal zakenmensch-en en scho-lierea. Deze leunnen bijna niet meer om 9 ,uur op hxln kantoren of in de scholen zijn, wat voor- heai best mogelijk was. Een verzoek om op enkele uren op de Steenenbrug te mogen staan werd geweigerd. Men- moet dten onder- nemers zekemeid geven in hun bestaan, d.w.z. wat standplaats betreft. Een soliedfe Euro- pees-che autobus kost veel -geld. Ik ken een ondtememer, die z-ich nog wel een goede bus zou aan-schaffen, mlaar niet durft, omldat men niet zeker ife van de standpl'aatsen. Bij voorbaat mijn dank, teeken ik, E'EN- GF.BRUIKMAKER (Inzender zegt als chauffeur den Bergerweg eon goedie te vinden, maar- hij dient te beg-nj- pen, dat er ook n-og andiere weggebruikers zijn dan chauffeurs van autobussen en vooral voor die andteren is de Bergerweg, voomame- lijk in het seizoen, zeer gevaarlijk geworden Reeds in den aanvang van diilt jaar wieidl dit ingez-ien door de vereenigihg „Bergen's Be- lang", die, gesteund door de vereemging toit Bevordeaing van het Vroemctelingenverfeeer, dten Raedi verzocht, het verkeer zoo te regalen als -thans door Alkmaar wordt voorgestaan. Het tqgenvvoord'ig college van B. en W. te Bergen werkt wat laingzaam, maar ook de overheid in Bergen ziet wel -to, dat er een betere regding moet k-omen. Dat het in eten richting berijden van. dten Kogendijk gevaarl-ijiker is, dan hot heen ea weer rijden langs den kronkelcnden Berger weg, omtkenhen wiji. Bij het herstelilcn van die bruggeu langs dten Bergerweg in, wat Alk maar thans wil, reeds met sucoes toegepast geworden. D-i.t de Koigendijk bijna niet door auto's wordt bereden, is eveneens ouju-ist. Wij1 ken nen partiicuiere eigenaars van auto's, die voor dte verbinding naar Amsterdam, juist de zen weg volgen, omdat zij- dan- niet de fcans loop-en zoo hinderiijk l'ang voor de afsluit- boouen van dlen Bergerweg -te moeten wach ten Wij wilteni wel aaanemen, dat voor de autobusondtememers, hetgeem Alkmaar wil, iets onvoordieel'iiger is, omdat per dag een aantal kilometers meer gereden zullen m-oelten worden De overheid mag open oog hebben voor de belangen van de ondernemers, ^naar dient toch z-eker het algemeen belang het -zw'iarst te laten wegen. Rtedl Alkrn. Crt.) Marktberichten f 2.3(f-/ 3.90, 2e eoort 1.502.20, 34600 K.G. Witte kool le soort 1.10 f 1.80, 2e soort 0.50—/ 1, 8475 K.G. Uien 6.907.90, Drielingen 8.40—/ 8.50, 1600 K.G. R-apem 1.80, alles per 100 K.G. BOVENKARSPEL, 17 Dec. 1924. Veiling „De Tuinbouw". Hed-en besteedde men voor: Bloemkool I 5.5-0 tot 1-0.50, Blo-emkool 11 3.50 tot 6, Bloemkool III -0.75 tot 1.20, Roode Kool 1.90 tot 3, Witte kool 0.40 tot 0.80, Gete kool 1.90 tot 2.90, Uien 3.75, Spruitko-ol 2.40 tot 2.65, Pimksternakelen 1.90 per baal. ZAANDAM, 17 Dec. Veiling die Zaan- streek. Boerenkool 60 tot 75 ct. per kist, An- dijvie 6-0 ct. 1.65 per kist, Peen 12 tot 28 ct. per bos, Prei 6 tot 10 ct. per bos, Selderie 12 tot 17 If ct. per bos, Pieterselfe 17 tot 20 ct. per bos, Gr. kool 2 tot 9 ct. per stuk, Si- naasappelen 6 tot 7 per 100, Spruiten 634 tot 12 ct. p£r pond, Uien 334 ct. per p., Mandarijnen 90 tot 1.10 p. Kl, Zure appelen 12 tot 20 ct per pon-cl, Zoete appe- len 9 tot 11 Yt ct. per p., Citroenen 2 per 100 stoks. ALKMAAR, 17 December 1923. Alk- maarsclie Export-veiling. In de heden gehouden veiling werd be- taald voor: Aardappelen- 6 tot 7.80 per 100 Kg., Andijvie 1.20 tot 3.90 per 100 stuks, Bloemkool I 8.30 tot 12.80 per 100 st, Bloemkool II 3.50 tot 6.50 per 100 st., Bloenietiidaler kool 3.60 tot 7.80 per 100 stu'ks, Boerenkool 0.2-0 tot 4.10 per 100 stuks, Bieten 5.20 tot 6 per 100 Kg., Qele kool 2.10 tot 3.90 per TOO Kg., Groene kool 2.80 tot 7.20 per 100 stuks, Kropsla 4.10 tot 7.80 per 100 stuks, Koolrapen 2.20 tot 2.30 per 100 Kg., Prei 3.30 tot 7.90 -per 100 bos, Peren 0.17 tot 0.32 per Kg., Roode Kool 1.80 tot 4.90 per 100 Kg., Selderie 3.60 tot 9.80 per 100 bos, Spruiten 14 tot 21 per 100 Kg., Uien 7 tot 8.60 per 100 Kg., Wortelen- 1.70 tot 3.60 p. 100 Kg., Witlof 0.30 tot 0.50 per Kg. Handel vlug. ZWAAG, 17 Dc. Veiling Bangert en Om- streken, Druiven 4850, Tomaten 6 tot 7, Kleipeer f 16f 18, Zoete appelen 7.1011, Bloemkool 510, Roode kool 36, Gele kool 58, Spruit- kool 68, Uien 3.104.60, Worte len 1.502.30, Rapen 34, Bieten 1.50—/ 3.20. WARMENHUIZEN, 17 Dec. 1923. iRoode kool le soort 34.10, 2e soort 2.603.60, uitschot 1.2-0—/ 1.50, Wit te kool le soort 0.75f 0.80, Uien 7.50, Aanvoer: 12350 K.G. Roode kool, 6000 K.G. Oele kool, 355 K.G. uien. -BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 17 Dec. 10600 K.G. Wortelen 2.40—/ 2.90, 70600 K.G. Roode kool le soort 2.30i4.70, 2e soort 1.60 tot 2.10, 71600 K.G. Gele kool le soort PURMEREND, 17 Dec. 1923. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en- Om- s-treken". Aardappelen 1.72 tot 1.90 per zak (25 Kg-), Bloemkool 2.30 tot 5.40 per 100, Roode Kool 3.80 tot 7.30 per 100, Witte Kool 1.90 per 100, Savoye kool 3.80 tot 5.40 per 100, Spruitkool 1.60, tot 3.35 per 15 Kg., Boerekool 1.50 tot 2.55 per 100 struiken, Andijvie 0.80 tot 1.10 per 100 kro-p, Rapen 2.40 tot /4.80 per 100, Bieten 10 tot 29.50 per 1000, Wortelen' 0.65 tot 0.90 per 25 Kg., Uien 1.55 tot 1.80 per 25 Kg., Prei 13.20 tot 14.70 per 100 bos. Handel vlug. NOOiRD SCHARWOUDE, 17 Dec. Grove Uien 8 tot 8.40, Drielingen 8.90 tot 9.10, Nep 12.50, P-een 2.40 ■tot 2.80, Roode Kool 2.40 tot 5, Door- schot 2.70 tot 3.80, Gete Kool 2.60 tot 3.60, Doorschot 2.20 tot 2.90, Witte Kool 0.50 tot 0.70, Deensche Witte /1.30 tot 2,20, Rapen 1.50 tot 1.70. Alles per 100 Kg. Aanvoer: 1000 Kg. Aardappelen, 7825 Kg. Uien, 172-00 Kg. Peen. 509-00 Kg. Roo de kool, 25700 Kg. Gete kool, 34500 Kg. D. witte, 22 Kg. Spruitkool, 860 stuks Bloem kool. Zeetfldingen STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MI J. NEDERLAND. Bali arr. 16 Dtec. v. Duihkericen te Arnst. Grotius (thuisr.) arr. 16 Dec. te Genua. Mapia arr, 16 Dec. v. Hamb. te Nordenham. Nias vertr. 17 Dec. v. Amst. n. Hamburg. Prinses Juliana (uiitr.) vertr. 16 Dec. v. Al giers. Rad-ja (thuisr.) vertr 14 Dtec. v. Pad'ang. Vondtel (thuisr.) arr. 16 Dec. te Liverpool. Ko-ni-ngin der Nedterlanden (thuisr.) vertr. 16 Dec. v. Colombo. KON. NED. STB. MIJ. Nereus arr. 17 Dec. v. Kopenha-gen te Amst. Oeres vertr. 15 Dec. v. Algiers n. Piraeus. Clio arr. 17 Dec. v. Hamburg te Amst. Deucalion arr. 15 Dec. v. Vigo te Lissabon Erato vertr. 15 Dec. v. La Pallice n. Amst. Ganymedtes arr. 16 Dec. v. Piraeus te Salo- nica Hector arr. 17 Dec. v. Amsterdam te Ha-mb. Oberon vertr. 15 Dec. v. Valencia n. Amst. Pluto arr. 14 Dec. v. Sagunto te Valencia Zeus arr. 15 Dec. v. Palermo te Tarragona. KON. HOLL. LLOYD. Eemland (uiitr.) vertr. 16 Dtec. v. Antw. Gelria arr. 14 Dec. v. Amst. te B.-Ayres. Rijnland! (uitr) arr 15 Dec. te Santos. Salland (thuisr.) vertr. 16 Dec. v. Santos. KON. PAKETV. MIJ. Sigli arr. 13- Dec. v. Java te Rangoon. KON. WEST IND. MAILD. Amor arr. 16 Dec. V. Hamb. te Bremen. Hdder arr. 17 Dec. v. Hamb. te Amst Venezuela arr. 16 Dec. v. Hamb. te Amst. Astrea arr. 15 Dec. v. W.-Indie te N.-Yo-rk. Breda vertr. 15 Dec. v. Cristobal n. Liverpool. .Crynssen vertr. 15 Dec. v. Cristobal n. Juerto Colombo. Oranje Nassau (uiitr) "arr. 16 Dec. te Port of Spain. Alrnelo vertr. 14 Dtec. v. Tocopilla n. Antofa- gasta. HALCYON LIJN. Agnetapark vertr. 15 Dec. v. Ibrail n. Oran HOLLAND AMERIKA LIJN. Bteemsterdijk vertr. 15 Dec. v. Baltimore n Rott. Cardiganshire arr. 14 Dec. v. Rott. te Seatlle. Grootendijk v. Rott. n. N.-Yobk arr. 16 Dec. tie Antwerpen. Lochkatrine v. Rott. n. Vancouver, vertr 14 Dec. v. -Gravesend. Rotterdam arr. 17 Dec. v. N.-York te Rott Drtchtdijk v.d-. N.-Pacific n. Rott. vertr. 15 Dec. v. Liverpool n. Londlen. Veend'am air. 16 Dec. v. Tampico te N.-York HOLLAND AUSTRALIE LIJN. Almkerk (uitr.) arr. 16 Dec. te Genua. Palembang (thuisr.) arr. 16 -Dec. te Duink. Abbekerk (t'htrish.) vertr. 15 Dec. v. Brisbane. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. B-ovenketek (uitr.) vertr. 15 Dec. v. Colombo. An-diik (thuisr.) vertr. 16 Dec. v. Madras. HOLLAND OOST AFRIKA LIJN. Tosari vertr. 13 Dec. v. Kilindini n. P.-Soedan HOLLAND OOST AZIE LIJN. Kertosono vertr. 15 Dec. v. Kopenh. n. Rott. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Reggestroom (uitr.) vertr. 14 Dec. v. I.-Pal- mas. HOLLAND1 ZUID AFRIKA LIJN. J-agersfontein arr. 17 Dec. v. Hamb. te Rott Klipfontein (thuisr.) vertr. 15 Dec. v. Port Natal ROTTERD. LLOYD. B-litar vertr. 16 Dec. v. Bremen n. Rott. P atria- (u-itr.) arr. 16 Dec. te Sabang. Si-totebondte (uitr.) vertr. 16 Dec. v. Antw. Tabanan (uitr.) arr. 16 Dec. te Southampton. Tjerimai vertr. 15 Dec. v. Batavia n. Rott. Soerakarta (thuisr.) vertr. 17 Dec. v Grave- send Goentoer (uitr.) vertr. 17 Dec. v. Suez. -STOOMV. MIJ. OCEAAN. Idomeneus v. Batavia n. Rmst. vertr. 16 Dec v. Padang. Palamed vertr. 13 Dec. v. Leith n. Java. Teiresias a-r-r. 16 Dec., v. Japan te Rott ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN. Poeldiik (uitr.) arr. 15 Dec. te Pemambuco. Waaldijk (thuisr.) vertr 16 Dec. v. Santos. met nieuwe rozijntjes en amandelen Puiiainglabriek A. J. POLAK, Groningen

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6