7 SANAPIRIN rem vastgemaakt. De mouwen waren lang en nauw toeolopend, het decollete rand em die stof van wit laken. Zilverlaken of gebrocheer- u'e zijde worden ook graag gekozen voor „December-bruidjes". De sleep loopt gewoon- lijk van de schouders af em is 'alleen daar be- vestigd. Nu onze rokken,weer iets korter zijn, doen d bruidjes ook aan die mode mee; ook met de •coupe van de mouwen, die wel nauw om den onderarm zijn, maar bovenaan soe- pel. Zooals je misschiert weet, .trouwen hier de jongelui uit mondaine kringen in rok, maar ook voor andere gelegenbed'en is dit klassieke kleedingstuk weer in eere hersteld, en de smoking, dat apejasje, is teruggedrong- gen, waar hij thuis hoort: naar intieme feest- j es. Maar- onze arrne „elegants"nu deugt hun oude rok niet, want de voorpand'jes; mo- gen niet meer recht wezen, maar puntig, het vest (van wit pique) is nu rond uitgesnedem met ronde revers, de pantanlon loopt naar beneden nauw toe. Bij de smoking is een nieuwtje, het vest te nemen van dezelfde zwarte zijde als de revers van het jasje em dan ook weer dezelfde revers op de avond- jas, die't raglanmodel heeft van bijna zwar- t.e stof. Vooral een effen zwart smal dasje bij de smoking en nog steeds een wit bij de rok! Je man zal dit wel leeke-informaties vinden, enfin, als hij er meer van wil wetem, zal ik hem wel eens een „arbiter elegantia- rum" opgeven, zoo'n mondaine Parisien, wiens speciael liefhebberij „mode" is. Nu ga ik je nog wat van de winkels vertel- o van mijn „6fcrennes" van Mimi: een avondtoiletje van 6cru crepe satin die doffe kant naar buiten waarvam de taille heel lang is en onderaan ruim; dit wordt de bo- vnstrook van de rok, die verder nog uit vier of vijf strookjes bestaat. lets lager dan het m'thH vverdt het lijfje aan weerszijlden vast-, gehouden door lange 6cru linten en een bouquetje in verschillende nuances rood. Bij na geen mouwtjes, dwars decollete, ecru kou- sen, brocaat schoentjes en in het korte donke- re, naar achteren gekamde haar een halfron- de kam, zwart met parel-balletjes. Dit zijn dus vele etrennes, want al die toilet-assessoi- res zijn gracieus genoem om cadeautjes te mogen zijn en elk seizoen zijn ze weer an- ders en moeten dus vernieuwd worden. Onze sc ho en en bestaan nu uit een neus, die ver over de wreef schuift en een hiel op een hoog hak- je en veeder een paar bandjes en ze zijn meestal van twee stof fen: brocaat en suede, satijn met lak, suede met lakook hebben ze soms twee kleuren, in de tint«n van de japon, b.v. rood' met tete-de-negre; de hiel met het hakje of het hakje alleen is dan donkerbruin en de voorschoen rood. En het korte haar vraagt heel andere kam- ,men dan de chignon, die we droegen met de hooge gladde Spaansche kam en die gelukkig nog niet heelemaal verdwenen zijn: de chig non niet en de kam niet. Het korte kapsel „gar5onne" uit den nek opgeschoren, dat op het „page-haar" even weinig lijkt als „la jeune fille d'aujourdhui" op „la jeune fille d'hier", past alleen maar bij het jonge actie- ve meisje, dat bij haar werk, haar sport niet gehinderd wil zijn door een coiffure, die niet jjhoudt". Ze draagt het haar achteover ge- kamd, maar geeft de flatteuse meche over de ooren nog niet prijs en als ze „gekleed" is, acheveert een smalle kam, een bandeau of een rij platte bloemen haar verzorgde toilet. Voor het mondaine meisje is er het geon- dulcerde korte haar, met een scheiding en een golf over het voorhoofd gelegd en „la coif fure Ninon", met een dikke rand kroes-krul- letjes van oor tot oor, van het glad over het hoofd getrokken deel van't haar door een half-cirkelvormige kam- gescheiden. Die kam- men- bestaan uit bladvormpjes naast elkaar, omgebogen over de krulletjes; die blaadjes zijn soms opengewerkt, soms omlijnd1 door een afstekend biesje: d'of-goud om schild'pad, zwart en melkwit. De „coiffure Ninon" Is een speciaal avondkapsel en het daarvoor half-kortgeknipte haar kan overdag „en rou leau" worden opgemaakt, opgerold dus, met een smalle rechte. kam of een platte hooge Als je zeker weten wilt of je een echte Fran- sche kam koopt, kijk dan of een van de tan- den de signature van Auguste Bonaz draagt, als je het al niet gezien hegt aan de artistie- ke vorm, want d'e kammen van Bonaz zijn ware bououx, van schildpad, git, gekleurd lak in teere of schelle tinten, passend1 bij het toilet, de coiffure ende vruuw, die ze draagt! opengewerkt, ingelegd, effen maar, alle flatteus, alle smaakvol. Onze nieuwe kapsels maken kleine hoofdr jes, dus de hoeden zijn ook heel klein van; bolopzii ofv an achteren. is de randi opge- wipt en van het k'.feine h'oedje valt soms een lange; pi eu reuse langs den schouder 'neer; nog steeds dragen we velours-panne, soms gcboord met een heel smal ripslintje. Niet alleen. AugUste Boniaz gelbruikt git, maar ik heb er ook taschjes van gezien, plat1 por.emonnaie model, bedekt met kleine gi'tjes. En dan een kleedingstuk, .dat om luxe en elegance ook wel als etrenne kan dienien: handsehoenen, die niet mleer alleen een. foe- kleeding van de handen zijn, omdat conven- tie of temperatuur het eischt, maar die een onmisbare „finishing touch" geven aan het toilet van een eleganllla vrouw. Lange zacht- getinte peau-de-Buede handsehoenen geven distinctie, lange zwahtte pittigheid, als de japon die mist. Onze handsehoenen reiken nooit heelemaal tot die mouwtjes dan mioesn ten ze ook wel oneindig lang zijn! Ze geveii het even boven den elleboog op bij de avond- "toiletten, 's miidd'ags gaan ze niet verder dan -wege de onderarm, iniaar dlan zito bovenaan afgewerkt met een omslag, een kapjie, een u itgeslagen strookje, waaruit de arm gracieuser te voorsch'ijn tooimt, dan uffl een bot-afgesneden of recht-gezoomdte hand* schoen. OOLfNE. Buitenlaind. GEZOND BIDDEN. Zaterdag stonden voor een der Londensche rechtbanken de echtgenooten Purkiss, beiden 38 jaar oud, teredht, beschuldigd hun 3-jarig zoontje aan diphterie te hebben laten sterven zond'er eenige poging te hebben aangewend medisehe hulp in te roepen. Zij hadd'en slechts' door bidden de genezing van het kind trachten te bewerkstelligen. Uit het ver- hoor bleek, dat de echtelieden behoorden tot een nieupwe sekte. bekend onder den naam .Peculier People die in Essex reeds een 2000 tal aanhangers telde. Als voomaamste getuiga a dedharge fun- geerdte dte vrederechter Moss, die zelf tot de ouderlingen der sekte behoorde, en die op de ertinente vraag van den rechter: „Als een uwer kioderen levensgevaarlijk aan diphterie ter neer lag, zoudt u dan een dokter laten halen?" even nadrukkelijk antwoordde: „Neen. Als een onzer kinderen sterft zijn wij overtuigd dat geen menschelijke macht het zou hebben1 kunnen redden." De rechter: „Maar u weet dat anti-toxin meer dan de helft van de ziektegevallen van diphterie heeft genezen? Moss: „Maar gebed, handoplegging en zaiving heeft eten nog grooter percentage genezen. Wij aanvaarden wel medisehe hulp als iemand zijn been' breekt of een slechte kies bezit. Dat is geen ziekte. R.: Erkent u niet, dat God zich bedienf van aardsche hulpmidd'elen bij Zijn plannen? M.: Zeker, maar mijn ondervinding heeft me geleerd dat God mij en mijne kinderen al verschillende malen uit de klauwen de« Doods gered1 heeft. Bij zijn onderrichting der jury zei de rech ter dat het pathetische in dit geval was, dat liefde, verzorging en al het goede het kind t endeel waren' gevallen behalve het eene ding dat zijn leven waarschijnlijk zou hebben gered. De beklaagden waren overigens wexk- zarne en godsdienstige lieden en hadden recht op resect voor hun godsdienstige overtui- ging. Maar evenzeer had de staat een plic'ht het leven van1 onnoozele kinderen' te bescher- men en niemand kon voor zich het recht op- eischen, op gezag van zijn persoonlijke uit- legging der Schriften, den dood van een kind te te laten. De hooge gave des geloofs zou niemand, behalve een materialist, ont- kennen, maar cfe wet verlangde evenzeer, dat die menschelijke hulpmidd'elen met de Godde- lijke krachten zouden samenwerken waar het .de genezing van bepaalde besmettelijke en gevaarlij'ke ziekten gold. De jury sprak over beidte beklaagden het schuldig uit maar beval hen in de clementie van den rechter aan. Deze veroordeelde daar- op den echtgenoot tot 6 maanden bechtenis en dte moeder tot een borgstelling van 10 met bevel tot vrijlating. DE „GEHEIME INSTRUCTIES" DER SOVJETREGEERING. In een "ondierhoud met buitenlandsche journalisten verklaarde Tsjitsjerin, dat hij' kennis had genomen van de zoogenaanide geheime slukken door den Amerikaanschen' staatssecretaris Hughes gepubliceerd. Hij kon met den meesten nadruk verklaren, dat •deze „onthullingen" niets zijn dan em grove mystificatie. Hij zal Hughes voorstellen door dteskundigen van beide partijen een ondter- zoek te dom instellen naar de echtheid d'er stukkm. Mocht Hughes dit weigeren, dan zal daardoor voor de wereld komen vast te staan, dat hij zich bewust tot instrument maakt dergenen, die deze valsche stukkm verspreiden. GEEN ONTWAPENINGS- CONFERENTIE. De Amerikaansche president Coolidge heeft Zaterdag een onderhoud gehad met den Britschen onderstaatssecrctaris voor de luchtvaart, den hertog van Sutherland. Coo lidge deelde hem mede, dat hij thans den tijd niet rijp acht voor het bijeenroepen van een conference tot beperking van luchtbewape- ning. Wanneer de tijd daartoe gekomen is zeide President Coolidge zullen de Ver- eenigde Staten zich voor het houden van een dergelijke conferentie met Groot Brittannie en de andere mogendheden in verbinding stel- len. ONTWERP TOT INTERNATKA^d. VERZEKERING TEGEN RAMPEN. De aardbeving, die voor korten tijd Japan trof, heeft buzondere belangstelling doen ont- staan in een ontwerp, waaraan de volkenbond zijne aandacht gewijd heeft, n.l. een of ander systeem van internationale verzekering om hulp te verleenen bij gebeurtenissen, door zul- ke rampen veroorzaakt. Eenigen tijd geleden is den bond een voorstel van den senator Ci- raola, voorzitter van het Italiaansche Roode Kruis, voorgelegd tot de vorming eener inter- ,nationale federatie tot hulpverleening aan volken, die door eene ramp waren getroffen. De hoofdtrekken van het ontwerp zijn naar alle staten gezonden, die leden van den bond zijn, om deze van hunne opmerkingen te voorzien. Volgens dit ontwerp zou een inter national hulpfonds worden opgericht, waar- toe zou worden bijgedragen door de staten, die leden van den bond zijn tot overeengeko- men bedragen, waarvan de grobtte zou wor den vastgesteld naar gelang van hunne poli- tieke, geographische, economische en financi- eele positie. EEN DORP OVERVALLEN. Een omstreteks 60 man sterke bmd'e heeft een aanval gedaan op het d'orp Oelarse in Zuid-Slavie en eenige woningen in brand) ge- stokan De aanvallers werden door dte gen darmerie en dte inwoner verdlreven. Bdj het ge- veCfrt werd'en veleb oerm gedlood!. Dte verlie- zen d'er aanvallter zijn onlbtekend. EEN NBGER GELYNCHT. Sedent vele jaren was het in Mariow (Okla homa) de ongeschreven gewoonte dat teen neger daar niet mocht overnachten. Op be paalde pllaatsen sltaat het volgende te lezien: „Neger laat hier de zon niet over u d'alen". Aan dit gebod is tot voor een paar d'agen gevolg gegeven. Toen. bestond een der beste ingezetenen van de stad, em zekere Birch, het, een neger, genaamd Ro'bert Jerrig'an, in dienst te nemen als poriier in zijn hotel1. Dinsdag kwamen 15 mannen in het' hotel en sleepten Jerrigan weg om hem te lynchen. Toen Birch een poging deed om de manni i hiervan terug te houden, schotan zij hem, evenala den neger, dood. DE TURKSCHE VROUW EN DE TRAM. Uit Konstamtlnopel wordt gemeld, d!at de Turksche autoritei'tcn hebben voorgesteld de zware roodte gordijnen in de tramwagensi, die een geded'te voor de vrouwen afsluitm, af te sohaffen. Op die gordijnen was reeds heel wat critiek uitgeoefend1, daar ziji, naar men zeidte, een enderdak boden aan millioenen ba- cillen. Er zullm nu voortaan eenige speciale plaatsm' voor vrouwen' worden openigehou- den, terwijil die vrouwen, die met haar echtge noot reizen, naast haar man zullm kunnen gaan zitten. Zoolang de vrouw de regells der welvoegel'ijkheid in acht nic-cmt, kan haar door dte politiebeambten niet .worden. verbodm aan de zijde van haar echtgenoot te reizen. W APENSMOKKELARI J. Te BeriKjn' zijn weer communistische wapen1- smokkelarijen ontdekt, die als ,,Liebesgaben" aan een vereeniging van weldadi'g'heid waren geadresseerd. De communisten warm cchter niet in staat de kister met machinegeweren e. a. vuurwarpens, die uit Riga ingevoerd werden, alle tijld'ig in cntvangst tc niemen Daardoor kwam het bedrog uit cn kon mien de meeste sfhokkelaars arresteeren. ENGELAND EN DE A M ElR IK A ANSCHE DRANKWET. Het Amerikaansche Staatsdepartement heeft medegedeeld, dat spoedig- algeheele over eenstemming zal zijn bereild: -hisschen de Amerikaansche en tngelsehe regeeringen over het ondterzoeken van Britsche schepen binnm de twaalfmijlsgrens. Daartiegmover zal aan Britsche schepen worden toegestaan een zeke re hoeveelheid drank verzegeld in de Ameri kaansche havens te brengen m weder uit te voeren voor de terugreis. Hier aan wordt toe- gevoegd. dat de Amerikaansche regeering te- gmvoorstellen had1 gedaan op de Britsche ont- werp-overeenkomst, waarover thans overeen- stemming is bereikt. STERIKE DRAN1K GESTOLEN OP ZEE. Gemeld1 wordt dat de Aimerikaansche te- pitein van dm schoener „lDouglas Gonrad" in Nieuw Scihotland1 in 'hechtienis gmomen1 is onder beschuldiging van. zeeroof te hebbm. gepleegd, hierin bestaandc dat 'hij zich miees- Iter heeft gemaafct van stefke dranken tier waarde van 10.000 pond sterling, die zich aan boord bevonden van den Eiigelsclim schoener „Lutille." tegen de kwellende pijnen in aangezicht tanden en kiezen. Maoxniernvb ALKMAARSCH BIOSCOOP THEATER. „Zijne Majesteit", dat is het hoofdnummer voor heden en voor de Kerstdagm in het A. B..T. Tom Mix vervult in deze film de hoofdrol. Door een kleine, jeugdige wijsgeer in zijn dorp, wordt Tom gewezen op de schoone prinses uit het Sprookje en weldra heeft Tom inderdaad' gelegenheid zich als beschermer der onschuld tegenover een echte prinses te doen kennen. Hij beschermt haar in den trein, volgt haar naar Frisco, kleedlt zich als echte gentleman met rok en hoogen hoed, wat hem echter niet belet met behulp van zijn prachtig paard Tony, talrijke bela- gers uit het paleis der vorstin te verdrijvm en haar vader te verlossen, waarna Tom in het koninkrijk der liefde optreedt als Zijne Majesteit en de prinses' bij1 hem komt. De zeldzaamste staaltjes van diirf en rijkunst geeft. Tom Max in deze film te zien en met elke acte stijgt de spanning, 't Zal hem en zijne medespelers zeker niet aan bijvol ont- brekm. In het bijprogramma komt o. m. een klucht voor van Monty Banks. Een dol ding, waarom onbedaarlijk gelachen zal worden. KINDERVOORSTELLING CINeMA AMeRICAIN. Donderdagmiddag zal volgens een adver- tentie in dit nummer in de C. A. een kinder en familievoorstelling wordm gegeven, met als hoofdnummer het bekende sprookje van „Kalief Ooievaar". Dit boeiende verhaal is voor de kinderen uitmuntend geschikt en zij zullen stellig niet, zooals de Kalaf en zijn minister het tooverwoord „Mutabor" verge- ten. PREDIKBEURTEN. Alkmaar. Groote kerk, 25 Dec., 10 uur, Ds. d'e Pree. Avond 6 uur, Ds. Verwaal. Engelenzang. 26 Dec., 10 uur, Ds. de Pree. Kapel, 25 Dec., 10.30 uur, Ds. Baar. Avond 6.30 uur, Kerstfeestviering van de Zondaigsscho'ol van de Ver. v. Vrijz. Herv. „de Evangelische Unie". Evang. Lut.h. kerk, 25 Dec., 10.30 uur, Ds. Makkink. Doopsgezinde kerk, 25 Dec., 10.30 uur, Ds. Westra. Zangkoor. Remonstrantsche kerk, 25 Dec., 10.30 uur, Ds. Cramer; avond 7 uur, Kerstfeest Zon- dagschool. Oereforrmerde kerk, 25 Dec., 10 uur, Ds. Meijer. 26 Dec., 10 uur, Ds. Meijer. Hersteld Apostolische Oemeente, 25 Dec. 10 uur en nam. 5 uur, samenkomst. 26 Dec. nam. 4 uur, Kerstfeestviering. VERTROKKEN PERSONEN. M. J. Adhiiraal, R.K-, dimBtbodte., Stations- weg 7, Wijk aan Zee en Duin. L. Kabel, R K., boerenknecht Zegl'ife 39, Zijpte. AM C. HanedoesZuyderhoudtD.G., Nassau- pltein 13, Breda A- NletSet, E.L., diemstbo- de, Nassauplein 13, Breda. K. Kemper, E. L., dienstbode, Nassauplein 12, Bre da. H. H. Meijer, H. E. v. L., boek- cti ukker, Schelphoek 9, Amstetdam. A van Dijk, N.H., dienstbode. Varnebroek 9, Ber gen. G. Nauta, NH., wmkeljuffronuw, Grensstraat 4, Schoten. J. de Maar, Hi.A., kappersbedienidle, Langesfcraat 65, Amster dam EL van Diggelen, NH., chauffeur, Nieuwpoortslaan 54, Beverwijk. J. Hi A. Wortelboer, RK., Lutti'k-Oudonp 8, Amster dam. M. de Boer, R.K., dienstbode, Riitse- voort 26, Apeldooin. M. Koolwijik, schiip- per, Liefdelaan 28, Amsterdam. A. Vroeg- op, N.H., huishouidster, Stationstraalt 79, Broek op Langendijk. G. Molenaar, N.H arbeider, Overdiestraat 45, Heiloo F. P. C. Savonijte, R.K., leerl.-verpleegster, Koor- straat 8, Losser. H A. M. Balleke, E.L., dienstbode, Metiusgracht 11, Hoorn. A. H. Geerligs, sigarenmaker, Eikelen- bergstraat 50, Heider. H, Jas, lijnwerker, Eikdenbergstraat 50, Heider. S. M. S. v. d'. Bcrg-Bosanan, Rein., Kennemerpark 20, Sneek. F Uffelie-Butter, RK., Laat 85, Doetinchem. C- Bruin, R.K., dienstbode, Eminastraat 35, Heiloo. J, Beekmam, N.H., dienstbode, Wilhelminalaan 22, Zwolle. D. Casseres, N.I., winkelbediende Kinheim- traat 35, Leeuwardcn. M. de Vries, N.H., tuinman, KanaaiMijk 1, Stcenwijkcrwold. J. Hollies, N.Hliimmerman, Zilverstraait 2, Heiloo. C. B. Zij'lstra, Rem., kantoorbe- diende, Langestraat 86, Sneek. D. Du- dink, R-K., dienstbode, Ntaseaulaiui 4, Apel- 'doorn G B Wijmands. N Hi Wcsilcrweg 49, Edam. C. Engel. O.K., winkelbedien de, Geesters'nrrel1 32, Wcerden. W. van Hairtesvddt, N.H., verplccgsier, Langestraat 84. Amsterdam F. G. Nol, NUT., manden- maker, Breedlstraat 33, Ehiitechland. C. Blokker, N.H., Koningsweg 75, Heerhugo- waaird. H L. Grethe N,H-, slager,. Kcnne- merstraatweg 20, Zd.-Scharw. P. Scha- gen, N.H., Koningstraait 8, Amsterdam. P. Schagen, N H., Kanaalkade 29, Oudlkars- pel. G. Baldter, NHL, dknstbo;d!e, Oude- gracht 180, Heiloo. M. Sinmige, R.K., d'imstbode, Mient 25, Castricum. C. van Rijsdam, G.K., kantoorbed'i endc, Stuart- straat 21a, Haarlem. C. Kusterss-Berends, N.Hwerkster, S'liksteeg 13, Ede. M. Hi. Bruanner-van Houtum, E L., van Everdinge- sfraat 13, Alphen a. d. Rijn. K. A. Leek- Di'k, R.K., Hofd'ijkstraat 13, Obdam. S, Jonker, N.H., liandbouwer, Kemnemer- straatweg 150, Egmondbihnen. Th. M. M. Merz, R.K., winkeljuffrouiw, Luttik-Oudorp 38, Hoorn. A. W. de Haan-Amoureus, NH, Geesterweg 16, Heldter. C- Kruimel, N.H.. Kciinemerstraatweg 101, O'terleek. A. van Rossem, Emmastr. 66, Frankrijk. G Thepen, dienstbode, Bl'oemstraat 20, Cas- tricum. E. Groeni, O.R., dienstbode, Lan- gestraat 13, Egmond aan Zee. M. Prins, O.R., dienstbode, Langestraat 13, Egmond aan Zee. B. Otten, N.H., dienstbode, Rid- derstraat 23, Leeiuwarden. P. Vcrmeulten', NH., dienstbode, Kennemersitraatweg 83, Koediijk. C. N. Blok, D.G., adj.-commies regi-'tratile, St. Josephstraat 14, Winschoten. J C. Bruin, N.H., blbemist, Riteevoort 25, Schagen. H. de Roover, ketelmaker, nood- wciningen Westerweg 9, Amsterdam. INGEKOMEN PERSONEN. P. F. Pusch, N.H., rijwielherstel'ler, Land- straat 42, Br. op Langendijk. D. Smit, N.H., kaasknccht, noodw. afg. kanaalvak, Hoorn. C. M. Stokman, R.K., Korenlaan 3, Heiloo. A. M. J. Koopman R,K., diens-t bode, Bierkade 13, Heerhugowaard. J. O. Zevenhek, N.H., Drebbelstraat 10, Rotter dam. D. J. Oost, R.K., kolendrager N.S., Landstraat 39, Heerlen. E. M. Massek, E.L., dienstbode, Wilhelminalaan 23, Duitschland. F. P. Groot, N.H., kantoor- bediende, v. Teylingenstraat 10, Haarlem. A. E. Roeper, D.G., Spoorstraat 73, Texel. A. P. G. van Meeteren, R.K., brugknecht, Kanaaldijk 27, Zijpe. W. van der Meulen, N.H., boekhouder, Boterstraat 8, Ned. O.- Indie. D. ReindersHeeman, N.H., Dah- liastraat 19, Zuidlscharwoude. J. G. Gie- len, R.K., Langestraat 61, Utrecht. W. Boot, R.K., Zeglis 15, Monnikendam. A. Doves, N.H., Metiusgracht 13, Koedijk. G. Looman, N.H., boekhouder, Zeglis 45, 's Graveland. A. Bruin, D.G., verpleeg- ster, Stuartstraat 75, Amsterdam. N. Lont, D.G., sehilder, Wild'emanstraat 6, Wieringen. C. Boutvan Veen, R.K., Ba- gijnenstarat 1, Oudorp. C. J. van Rees, G.K., kahtoorbed., Zocherstraat 2, Maas- sluis. J. van Baar—Groen, Overdiepad 30 Heider. P. Verwey, Tesselschadestraat 30, Brunssum. S. J. C. Bruchez, R.K., opz. melkfabr.j Verdronkenoord 38, Rotterdam. Th. Schuitemaker, R.K., huishoudster, Ver dronkenoord 38, Rotterdam. C. Davids, N.H., landbouwer, Kennemerstraatweg 182, Heiloo. G. Siemonsma, R.K., Tuinstraat 69, Leeuwarden. P. P. Horn, R.K., boom- kweeker, Ged. Baansloot 5, Maasbracht. J. Andriesse, R.K.. stoker, Liefdelaan 7, Rot terdam. C. J. J. B. Lutter, N.H., kappers- bediende, Nieuwpoortslaan' 45, Meppel. W. Kos, N.H., groentenkoopman, Druiven- laan 49, Purmerend. A. BobeldijkBood, N.H., huishoudster, Druivenlaan 49, Oud- karspel. M. Hofer, R.K., dienstbodte, Breedstraat 33, Duitschland. J. van Iersel R.K., depothouder, Dahliastraat 9, Rotter dam. D. Brouwer, N.H., bouwk. teekenaar Bergerweg 3, Amsterdam. J. Keeman, N.H., kruideniersbed., Schermeerstrata 16, Frankrijk. K. Bienman, R.K., dienstbode, Snaarmanslaan 86, Duitschland. A. A. van Beusichem, N.H., kniideniersbedieend'e, Utrecht. H. A. Moes, R.K., Payglop 6, 's-Gravenhage. J. van Aalst, N.H., huis houdster, Luttik-Oudorp 7, Hoorn. J. ter Buurkes, N.H., huishoudster, Westerweg 91, Heiloo. P. Wit, N.H., smidskneeht, Oos- terkolkstraat 27, Purmerend. J. H. W. van Burk, N.H., electricien, Eikelenbergstr. 27, Krommenie. J. J. M. Kollmer, R.K., winkelbediende, Schoutenstraat 22, Haarlem. C. J. Dekker, N.H., koopkn., Bloemstraat 15, Amsterdam. J. Heider, N.H., koopman Zijdam 4, Noordscharwoudte. N. Pot, R.K., meubelmaker, Oudegracht 190, Zuid'- scharwoude. W. de Boer, N.H., schipper, Ingelandstraat 8, Nieuwe Niedorp. H. J. A. van Veenendaal, R.K., Payglop 6, Am sterdam. E. de Kuiper, N.H., Langestraat 61, Utrecht. J. Seinen, O.K., dienstbode, Keetgracht 1, Hoogeveen. C. Mekker, R. K., dienstbod", Groot Nieuwland 49, Heer hugowaard. J. Tames, R.K., stoker, Akerslaan 2, Heiloo. J. J. Hoekmeijer, R. K., arb., Fabreksweg 3, Frankrijk. Tfldschriften. We ontvingen ter besprekingen No. 1 en 2 van „De Duivenbode", een veertiend'aagsch tijdschrift voor dte duivenminnende jeugd. I let blad dat verspreid wordt door de ko- ninklijke zeepfabrieken; „De Duif", wordit gratis toegezondten aan hen die een; bepaald aan tal 'Pleines-plaatj es en -bons inzenden. Het doel van het blad, als onderdeel van de grootsche plannen in het belang van de duivensport, welke plannen om hun opvoed- kundige waarde de voile instemming van autoriteiten als Z.Exc. den Minister van Oorlog, den Directeur-Generaal van den Landbouw e.a. mochten oo-gsten, wordt nader omschreven in de inleidencle woorden in het eerste nummer. De redactie is toevertrouwd aan eerste krachten uit de redactie van de wel bekende bladten „Aviculhira" en „De Postduif", ter- wijl de hoofdredacteur van eerstgenoemd blad tevens dte illustratie verzorgt. Als de inhoud en verzorging van het blad even goed blijft als thans het geval is, zal het zeker steeds met gejuich door de jeugdi ge duivenvrienden ontvangen wordten. DE TAMPON. Het Kerstnummer van „de Tampon", or- gaan voor leerlingen en oud-leerlingen d'er School voor de Grafische Vakken te Utrecht, is een in alle deelen keurig verzorgd1 num mer. De typografische uitvoering verd'ient niets dan lof en ook dte inhoud zal zeker met be langstelling gelezen worden. Interessante artikelen over de z.g. „nieuwe richting" in de typografie, over Japansche houtsneden, Duitsche reclamekunst, etc. Bij het jubileum van den Inspecteur-Generaal van het Nijver- heidsonderwijs, den heer H. J. de Groot, werd een zeer mooi gedenkboek geschonken, wat werkelijk een schitterend staaltje van bind- en persvergulderskunst is, Vermelden we nog een mooie Collectie bij- lageh, als houtsneden, drie- en vier-kleuren- druk, voorbeeld'en van nieuwe richting. Kortom, een1 mooi nummer. Rechtszaken DE MOOROAANSLAG IN DE BOSCH- JES VAN POOT. Voor de Haagsche Rechtbank is Zaterdag de behandeling voortgezet in de zaak tegen den 37-jarigen K. L. te Den Haag gedeti- neerd, beschuldigd van moordaanslag op een 19-jarig meisje in de BosChjes van Poot. Even- als den vorigen keer werd ook thans deze zaak met het oog op haar zedekwetsenden aard met gesloten deuren behandeld. De twee door de rechtbank met een onderzoek naar de geest- vermogens van beklaagde belaste psychiaters prof. Bouwman en dr. Overbeek, wereien als deskundigen gehoord. Naar het Corr.-Bur. vemeemt zijn de psychiaters tot de conclusie gekomen, dat beklaagde wel toerekenbaar ge- acht moet worden. Het O. Ms, waargenomen door mr. Enger, heeft gepersisteerd bij zijn reeds vroeger ge nomen requisitoir, n.l. veroord'eeling van be klaagde tot drie jaar gevangenisstraf. Mr. van den Oever stond deft beklaagde bij als raadsman. Marktberichten ALKMAAR, 24 December. Op d'e heden gehouden veemarkt waren a arc ;v<?erd: 5 koeien en ossen f 340—/ 480, 4 vette galve- ren 50135, p. ned. pond 1.201.80 9 nuchtere kalveren 1632, 135 vette varkens p. ned. pond 0.740.86. PURMEREND, 24 Dec. Op de heden gehouden markt waren aangevoerd: 73 sta- pels fabriekskaas 55, m. rm. 58, 6 stapels boerenkaas m.rm. 60, 551 Kg. boter 2.20 tot 2.25, 136 rundteren, 85 vette 1 tot 1.39 per Kg., 47 melk- en geld'ekoeien 150 tot 450, 4 stieren, hand'el matig; 15 paarden 150 tot 200, handel stug; 6 vet te kalveren 1.40 tot 1.65, handel matig; 76 nuchtere kalveren, voor de slac'ht 10 tot 40, voor dte fokkerij 16 tot 32, handel stug; 139 vette varkens, voor de zou- terij 0.72 tot 0.76 Kg., voor de slachte- rij 0.78 tot 0.82, handel matig; 19 ma- gere varkens f 20 tot 40, handel matig; 138 biggen 16 tot 24, handel matig; 429 schapen 35 tot 50, handel matig; 8 bok- ken, 7 zwanen 16 tot 18, Kipeieren /11 tot 13 per 100 stuks, 40 zakken appelen 3.50 tot 4 per zak. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groenteirveiling), 2 Dec. In de heden ge houden veilingen werd betaald voor: Bloem- kool 2e soort 3.10, Losse wortelen 1.60 3.70, Roode kool le soort 2.404.70, 2e soort 0.90f 2, Gele kool le soort 2.20—/ 4.50, 2e soort 1.80—/ 2, Witte kool le soort 1.102.60, 2e soort 0.80 tot 1, Uien le soort 8.608.90, Drie- lingen 7.30, Spruitkool 15.90 alles per 100 K.G. Aanvoer: 20300 K.G. Rood'e kool, 23200 K.G. Geel kool, 5000 K.G. Uien, 18925 K.G. Witte kool, 180 st. Bloemkool, 850 K.G. Wortelen, 46 K.G. Spruitkool. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 22 Dec. 1923. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 2.906.50, II 24.50 III 0.75, Roode kool 2.80—/ 4.50, Witte kool 0.50'0.80, Deensche Witte 1.20 tot 1.60, Gele kool 3.30—/ 4.20, Uien 3.203.50, Spruitkool 3.15—/ 4.35, Blauwe aardappelen 3.50. WARMENHUIZEN, 22 Dec. 1923. Roode kool le soort 3.2015.20, 2e soort 2.604.70, uitschot 22.40, Witte kool le soort 1.05f 1.10, Deensche witte kool 2.20—2.50, Drielingen 7.60, Uien 8.30—/ 8.60, Peen 2.903.40. Aanvoer: 24820 K.G. Roode kool, 7000 K.G. Witte kool, 650 K.G. Deensche witte, 1580 K.G. Uien, 1875 K.G. Peen. NOORDSCHARWOUDE, 22 Dec. Aardappelen: Eigenheimers /4.30, Grove Uien 88.90, Drielingen 8.408.50, Peen 3.603.80, Roo:de kool 3.50— 5.50, Doorschot 3.10—f 4.70, Gele kool 3.10—/ 4.70, Doorschot 2.40—/ 3.70, Witte kool 0.70—/ 0.90, Deensche Witte 1.80—/ 2.50, Doorschot 1.102.30, alles per 100 K.G. Aanvoer op 21 Dec.: 875 K.G. Aardap pelen, 10575 K.G. Uien, 15600 K.G. Peen, 37500 K.G. Roode kool, 26000 K.G. Gele kool, 7000 K.G. Witte kool, 41000 K.G. D. witte kool, 6600 K.G. Rapen, 225 stuks Bloemkool. perKoker \«m 25labl Cent Bjj Apothekera en Drogiaten. PharmFabrAMUNttARDT-Zeist.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 11