e PUROL Klpptn en Konljnen. I (DRMSMA-vANVftLKEMBURP'S- A •'.LEVERTR/ T-leeuwardeh- BIJ HOEST ®F TERKOTTDHEIB, freeschhedd o! keelpijn ziju Ttemo-Tabletten het nieest aan te bevelen. Doozen 400 Tabl. 80 ct. en 200 Tabl. 45 d. Bij apoth. en dro- gisten. de minister Ruijs die Beerenbrouck behalve mi nister van Binnenlandsche Zaken ad interim minister geweest van Marine, van Oorlog, van Kolonien en is hij bij de reconstructie van het kabinet in 1922 ook minister van Landbouw ge worden. VEEREN P IKK EN. Hoe kan men ddt voorkomen? Een van onze Amerikaansche pluimvediefhebbers zegt, dat wanneer hoenders vastzitten en er losse veeren in het loop'hok liggen, andere hoenders deze oppikken, daarom moet het eene gewoonte worden om deze losse veeren uit het hok te verwijderen. Dikwijls gebeurt het ook, dat hoenders elkanders veeren beginnen uit te plukken, als deze geen vrije toegang tot het water hebben. Dan beginnen de dieren naar vochtigheid te zoeken en vinden dit in de nog onrijpe veeren. Ten laatste raken dte dieren hieraan gewoon en is het verbazend moeilijk het af te leeren. De Kaapsche Eierenvereeniging heeft in de Kaapkolonie ook aandeelhouders. Nu geett de Vereeniging eene opsomming wat zij geduren- de eenige maanden alleen uit't dorp Robert son ontvangen heeft. Te Robertson zijn 15 aandeelhouders. Het gewicht van eieren per trein naar Kaapstad verzonden, gedurende de maanden Sept., Oct., Nov. en Dec. bedroeg voor Sept. 17 ton (een is 2000 pond, Engelsch gewicht); Oct. 22 tin; Nov. 25 tin; E>ec. 15 ton. Gerekend tegen 2 ons (Eng. gewicht) per ei (na aftrek van het gewicht der verpakking) is het getal der eieren niet minder dan 1.500.000, vertegenwoordigende eene waarde van 7.550, of in Hollandsche munt 90.600, gerekend1 tegen 0.90 per dozijn ge- middeld. Zulke djfers spreken. En todi zijn er nog menschen die zeggen, dat het houden van kippen niet betaalt. INTERNATIONALE BIJEENKOMST IN HET BELANG VAN DE KUIKENS. Ja, eene Internationale bijeenkomst in het belang van de Kuiken-industrie is onlangs te Philadelphia in Amerika gehouden. Ruim 200 afgevaardigden narnien er deel aan en het was een groot succes! De belangen van de kuiken-industrie werden hier degelij'k behan- deld1. Volgens de photo, op het terrein geno- gend1 was een bewijs dat de jonge dames groot belanig beginnen te stellen in de Kuiken- pluimvee-industrie. Dat is wat ik steeds be- weerd heb dat het meisje de vrouw meer •esohikt is voor de opvoeding van kuikens en le verzorging van pluimvee, dan het manne- lijk geslacht. De vrouw mag niet zoo goed kunnen om- gaan met hamer, beitel en zaag, dan de man. waar dit noodig is voor de inrichting, maar het meisje, de vrouw, bezit de goede eigen- schappen en zachtheid om het bledne Ieven moederlijk te verzorgen. Als men het verslag dezer bijeenkomst na- gaat, dan kan men niet anders zeggen dan dat degelijkheid van besprekingen niets te wenschen overliet. Mannen van groote kennis hebben alles van A—Z behandeld, en dit kan niet anders dan goede vruehten dragen voor alle belangstellenden. Men zegt dat er een geest van eensgezindheid en samenwerking was, gedurende die paar dagen dat men in conference was. De Amerikanen zijn practische menschen De pluimveeindustrie staat op hooger sport dan in vele andere landen. Men laat geen goede gelegenheid voorbijgaan, of men maakt er eerst gebruik van. Een beetje optimisme doet geen kwaad1, al denkt de onkundige ook, dat hij of zij ,jiet zoo goed" weet dan de des- kundige, om dit of dat te kunnen doen. En- thousiasme is een kostelijk iets, beter dan al- tijd te zeggen: dit is niet geschikt voor mij; ik zal er nooit een succes van maken. Laten wij1 toch de geest van: „Die wil, die kan" aan- wakkeren Pratt's, de groote fabrikant van voedings- middelen en apparaten voor de pluimveein dustrie, noodigde de dames en heeren der con- ferentie, om niet alleen de enorme inrichting te beziohtigen, maar ook werd aan de genoo- digden een heerlijke lunch aangeboden. Gij weet dat Pratt's verpakking van pluimveevoe- der geschiedt in mooie cartonnen doozen. Al le genoodigdten kregen zulk een keurige doos waarin. hun smakelijke lunch, van groote verscheidenheid, was gepakt. Alles liet zich goed smaken. De bestuurder van Pratt zeide bij de toast dat de inboud1 van Pratt's hoen- dervoer zoo zuiver en goed' geproportioneerd was, dat het ook als menschelijk voedsel kon dienen. (Gelach). Dit noem ik practische re clame! En gij Startsnienws SOC-DEM. GEMEENTERAADSLEDEN. De Vereeniging van Soc.-Dem. Gemeente- raadlsleden in Noord-Hol'land-Noord hield! Zondag 23 December j.l. in het geboiuw „De Uniie" al'hier haar derde j aarvergadering In verband met het vertrek van den heer Jib. de Vries, wetke voorheen aib voorzitter fungeerde, berustte de leid'ing bij: dten secre- taris, dten beer Westerdof (Alkrriaar), welke zijn ganoegen over de goede opkomst udt- sprak, tevens de wensch uitsprekende, dlat dte te benoemen nieuwe voorzitter, langer zijn functie zal kunnen blijven vervuillen dan de voorgaande functionnarisseni. Bij de plants gehad hebbende besitnursver- kiezing. werd de heer W. v. d. Vail (Heiioo) bij enkele candidaatsstel ling als voorzitter gekozen, terwijl de overige 6 bestuursleden bij acclamatie werden herkozen. Het bestuur werd als volgt sainengesteld W. v. d. Vail, (Hei'loo), vood'ztter; J. Wes- terhof, (Alkmaar) secretaris; P. 'Zeeman, Zuidscharwoude), penniinigmeestier; K. Prins, ^aandam, H Kofman, Enkhuizen, H. Bak- ker LznOudkarspel, en C. Schagen, Edam. De vergadering stood verdler onder leiding /an den beer v- d. Vail. Het jaarverslaig van den secretaris werd ondbr applaus goedigekeurd. Uit het door dten penoingmeester, den beer "man, ubgebracht jaarverslag, bleiek, dat s ontvangen 472,7414 en uitjgegeven 279 19: aldus is er een voordeelig saldo v an f 193,55)4. Wait het houdem van cursussen voor »ec.- dem. raadsleden betreft, werd door bet be stuur voorgesteld, om in Alkmaar, H!oom en Zaandam in ellk geval een centralle cursus te houden. Bij goede opkomst wordt in elk dlezer plaatsen nog een tweede cursus gehouden. Door den heer Westerhof weidl dit p-unt in- geleid, terwijl mieyr. Boldingb, (Zaandam) en de heer Hart, (Kotedijk), die wenschelijikheid bepleitten, dat de 'te houdten cursussen ook meer in het teeken zullen staan van de plat- telands-politiek. De politick is volgens hum meening anders in groote plaatsen dlani in de kleinerie gemeen-ten.. .De beer Zeemian (Z.-Scharwoude) vond bet houden van dnie cursussen beslist voi- doendte. De voorziitter, dte beer v. d. Vail (Heiloo) ;af te kennen, dat wanneer verschillende za- en diverse kleine gemeenten bdheersclien, d'at belt dan wenschelijk is, dat deze aanigele- genheid dan ook gezamenlijk wordt bespro- ken, terwijl de heer Plomper (Hoorn) deze gaame behandteldi zag worden door partijge- nooten uit dte kleine gemeenten- en bet Ge- westeldjk Bestuur. Door den heer Vfeser Enkhuizen) werd de wenscbelij'kbeid beplleit om zoo mogdijk een vergadering te Enkhuizen' te houden, doch, als centraal-punt is Enkhuizen niet ge- sdhikt en hij: aanvaardde hierdoor het Be- s'hiursvoorsteil, hetwelk door dh beer Liilirs (Sdiooil) werd: onderstreept. Dte beer Vetrbeek (Zaandam) ondersdhreef de meening Van dten beer Hart Kcedijk), doch om de werkloozcnzorg zcoals in Koe- dijfc binnenkamers te bebandelen, kan in geen geval in 'andtere groote plaatseri gebeuilen, d'aar behoort dte gemeenteraad uitSpraak over te doen. •De voorzitter voegdte bleraan toe, dat deze zaak in het openbaar behoort besproken te worden1. De heer Wesiterhof gaf te kennen, dat wij met diverse gemeenltelijke aangelegenbelden' een open oog moeten htebben, dat is een van dte belliaugrijke facto: en, terwijl een cursus over pliattelands-politiek ook urgent is en mien zoo noodig in die middling werkzaaml kan zijn. De heer Zeemian zag gaame op een cur- sus-vergadering behanddd) „Htef Wtageu- vraagstuk", in welk verband de voorzitter een- afwach't'ende bonding wilde aannemen, om reden dte versdiillandte Provindale Staten dteze miaterfe binlmenkort zal btehandden. Na duplitek, werd het (bestuursivooretel met algemeene stemmen aangen'oman' en itevens beSloten op een verzoek van; een combina- itie van- raadsleden om een apatite cursusver- gadering, te houdten htetl bestuur vrijheid van handelen' te verleenen. Na de pauze werd door den heer Wester hof behandeld: „De zakclij'ke bel'asting op bet bedrijf', in welk verband spr. deed op- merken1, dat zoowtel dit alo het andtere door hem te bebandelen onderwerp, midden In die praktische politdek staat en bet eersite in alle gemeenten met voorkomt. Dte bedrijfcbtelas- ting heeft in Zaandijk veel stof doeni op- waaien. Gemeenten met veel industrite kunnen een zakelijke beladting op dte bedrijlveni in- voeren, waardioor andere belastingen ver- laagd1 kunnen worden. De besitrijdling van deze miateTie vindlt mm alleeni bij: dte wtefkge- vers, welke hierin ktachCg gesteund wordten door den1 Vrijheidsbond. Waar mien in dten laatsten tijd veel btelastingbronnien heeft aan- geboord, heft meni dte belasting Steeds van dtezelfde. Alleen1 van- de gegoede klasse is het rentegevend. Wat deze belasting vender betreft, verwees spr. naar Art. 242 van de nieuwe Gemeen- tewet, waarin vermelld staat, dat deze be lasting geldt voor alle bedrijven met eeni per- soneel van 10 personen en hooger. Stations warden niet als bedrijven gerekend; terwijl dte belaslting niet meer kan bedragen dan 12 per jaar 'per persoon. Tevens is dteze be lasting een ongelijkdrukkende. In dte stedien zijn de fabrieken zwaarder bel'aSt dan in kllednere gemeenten. Voor men met zijn in- duStrie naar een kMnere gemeente gaat, moet >de diru'k in een groote plants al bijzon- der groot zijn, Indien deze wet bl'ij'ft, 'is btet thans niet dte geschikste tijd voor deze belas ting. Het strewn van Gol'ijn, om dte zJcen- belasking uit de Gemieienlfewet te lichlten, be- teekmt een mlndter inkomm' voor de verschil lende gemeenten. De Kamers van Koopban- dtel ijVereo er ook voor en dte kans is thans groot, dat de belasting nitet blijft. Mien zegt, dat alle belastingen moeten worden betaald door dte arbeiders; dit h'angt echter af van hun machl. Hioewd' de strijd der industrietelten te Zaandijk door hen niet is gewonnen, hopen zij het te'ch1 op de arbeiders te kunnen ver- halen, vooral, wanneer dte arbeiders-organi- saties zwak zijn. De 'belastingheffing wordt d'us andersom gestteld'. Wanneer de belasting wordt bdtaald in dienst van den patroon, dan is hteb systeem redelijk, waaraan, Spr. tevens toevoegde, dat het belasting-systeem1 enorm herzien moet worden' en meer behoort te ge- schieden naar draagkracht. Evenwel is het meer reeliteit, doch heeft op het oogenblik geen waarde. Wanneer dte zaktellijlke W'aslting nitet dlrtikt op de arbeiders, dan1 is invoering daarvan nO'Odig. De loomen en aibeidsvoorwaardlen worden beheersdif door dte economic en wan neer men sterk genoeg is om zijn contract te hanidhaven, dan moet dteze belasting d'oorge- voerd wordten, anders is het gewenscht het een poosje in bemad te houden. Een verdene doorvoering der belaSting op de Industrie Itegt laStlen op dte verbruikers en men behoort het dan tot taak ite stelleni, deze mlaterile eeist op een congres tie besprteken. De invoe ring van em goede belasting heeft dan recht, wanneer dte conjunduur hteb toelaat, doch, het :is ook een kwesitie van politieke macht, getu'i'ge Zaand'ijk. Deze beddjfsbelasting werkt on'regelmatig, omredte het gemteenterijk kan wordten geregeld. Waar het evenwel een gemeenteTijke zaak is, is mm verplicht he! door te voenen, aangezien htet dte gemeente Tijke inkomsten doet vermeerderen, even'wtel meent spr., diat deze hier en daar ingevoexde belasting wel niet zal blijven. Op den eer- sten induk moet men wel emstig overwegen of men zijn stem er voor of er tegen zal uit- brengen. Mocht de belasting zijn ingevoerd, dan is het pi'idif te trachten haar te handhaven, doch wncht andters met de invoering daar- m en wnreer het op de arbeiders wordt verhaald, zal men het kiezerscorps tegen zidi krijgen. Weest voorzichti'g met die aanpakking van dit wetsartikel in dezen tijd. Deze tijd moet staan1 in het teeken om de arbeiders te on Hasten en zij die betalen kunneiii, behooren te betalen. Hitema was dte heer Westerhof gekomen aan het tweede gedeelte en wel: „De loonen en arbeidsvoorwaarden van gememte-ambte- naren en werklieden", waarna spr. deed op- merken, dat't thans de tijd is om te strijden voor het behoud van datgene, wat wij1 voor heen hebben veroverd en door ite remmen hebben wij1 dC juiste positie itaigenomen. De juiste leiddraad daarvoor vindt mieln io. het gemeenttebedrijf. Zegt men well eens: „Geen winst uit dte bedrijven", dan is dit een uitla- ting, welke niet altijd opgaat. Wanneer winst reeds in de begrooting is opgemomen, dan zit men 'daaraan vast. Poog alleen een overschot nit de bedrijven te krijgen, doch. zoo weinig mogedij'k en sluit men contractieni met buitenigemeeniten, doe het dan biffijk. De be- drijvm zijn er om de gemeenschap te dienen en levert men dan aan andere gemeenten, dan behoort men zoo weinig mogelijk winst tie maken Het koor van bezuiniigilng is overall hetzelf- de, het is loonsverlaging en verslechtering van die arbeidsvoorwaarden, waiaraan in Alk- maar's gemeenteraad de vrijzinnig-democra- ten lustig deelnemen. Ook Wiji wiilltein bezui ni'gen, doch niet zooals is genotemd. Spr. is van meening, dlat, waar de gemeentebedrtijven bijzonder geoutileerde bedrijven zijn, deze met den' crisis noemenswaard1 niets hebbm te ma ken. In ooze gelederen zijn ook andere mee- ningen terzake loon in overheidsdlienst en het vrije bedrijf. Wanneer zij maar beneden gaan, dan wij ook, waaraan spr. tevens toevoegd'e, dat wij de economic niet kunnen beheerschen, terwijl wij1 die loonen in de vrijie bedrijlyen niet kunnen ophaJen. In dten landbouw is het echter anders, waar men evenwel met de loonsverlaging veel te ver is gegaan, maar de laag-conjunctuur maaikt men door en nu wilien dte werkgevers het op de werkniemers verhalen. De Londensche briefschrijver van „De Te- legra-af" schreef eten poos geledlen, dat dte loonsverlaging in Engeland onnoiod'ig is en de werkgevers d'aar thans ruinischoots ge bruik van maken", in welk verband spr. te kennen gaf, de werkel'ijkheid thans goeld te kunnen belichten. Wij mioefen dte gelegenheid niet gebruikm. De burgerlijke raadsleden kunnem te dien opzichte wel een eenheidsfront voonen en het is hun bewust streven om de arbeiders terug te dringen naar bun vroeger knechitsdiap. Iiv de toekomst kunnen wij; die rich'ting evenwel niet bezien. De loonen wiilen Wij' niet verla- gen, mits het perse niet andters kan. Een kwestie van geld schijnt het echter niet tc zijn, ibn welken geest de Alkmaarsche wethou- der van financien, de heer Tbomsen, ook spraik, maar een kwestie van principe en hier door Itegdte de heer Thomsen zijn kapitalis- tisch hart bloot. In dezen tijd van verande- ring behooren wij een lijm te trekken en well: „Houdt vast, wat je hebt". Ons principieel standpunt moet zijn, dat die koopkracht van het personeel in overbeidsdienst niet aange- roerd mag warden, mits het niet zeer naodlza- kelij'k is. In het vrije bedrijf zijn de loonen hooger dan in overheidsbedrijveni, terwijl de loonsve rh oogin gen in gemeenten' altoos lan ger op zich laten wachten- dan in partiiou'lie- re bedrijven. De strijd voor loonsverragingen voor gemeentepersoeel heeft zich dit jaar in- gezet. Hoewel in het Maandbliad voor cite Sta- tistiek van November 1923 het indexcijfer 183 was en dus hooger genoemd kon war den., waren de loonen' lager. Met Shakespeare „Wat is een naam", zou spr wiilen zeggen: „Wat i's loon". De wierk- gever geeft niet meer aan den arbeider, dan noodig is voor de voortplanting zijner klasse De arbeildstijd mogen wij1 in geen enlkeT op- zicht los laten, want, dat is onze theorie ver- moorden. Als men toegeeft, dat 48 uur noo dig is, dan komt men spoed'itg met 52 uur per week. De bebartiging van de belangen van het personeel in overbeidsdienst, berust alleen biji de sociaal-dtemocratische raad'sledieD. (NlOu, nou! Red. Alkm. Crt.) Zij. zijn de vertegien:- woordlgers van gemeente-werkliedlen en -ambtenaren Onze basis voor een verdter werken is ons 'gem'eenteprogram en mochten er veranderingten komen, dan' behoort dat op ons congres ter sprake te worden' gebracht Tot het laatst moeten wij. het verdedligenl, all verlitezen wij. het dan. De beer Govers verdter digt in den Alkmaarschen Raad dten 10-uren- dag en zou misschien ndg verder widen gjaan, De 8-urendag, aldus spr., wend door Mi nister Aalberse op d'rite gronden verdedilgd en wel opeconomische, ethisch'e en' godsd'i'ensti- ge, waaraan spr. toevoegt, dat Aalberse een goed democraat was, doch voor het Colijn- sche juk heeft moeten bukken. Wat de verdiere loonen en rechtspositie betreft, is men wel eemls cxvergeleverd aan een' toevailiige geziinri- heid' der raadslteden, anders maalt men er zich niet om. Een kort resume betreffendC het Geongani- seerd Overleg werd door spr. gegeven' en met klem spoorde hij aan, om te trachten overal het Georganiseerd Overleg te vinden, het welk ons kan voererr naar den weg der mede- zeggingssehap dter werknemers. Laat u in dte gemeenteraden nitet onbetuiigd, om de koopkracht van het oogenblik te veiidie- di'gen. H'andhaaft de arbeidsvoorwaarden in het algemeem, eveneens de vacan.titetoeslageni en het niet-bijd'ragen voor de pensionneering. Laat geen middel onbeproefd om de toestan- den van het overheidspersoneel zoo te laten. Applaus). Nia een geanimcerde igedachtenwiSseling, volgde ongeveer 5 uur sMting der vergade EAUDE COLOGNE DUBARRY Gemenffd Nieinvs. STRENGE WINTER. Er wordt een stnemge winter verwacht. Waarom? I>e Koringin heeft al tweemaal Koolen besteld. UIT DE RAILS GELOOPEN. Van een trein, die gistermiddag kwart v66r vieren uit Amsterdam is vertrokken en om 6 uur 14 min. te Oldenzaal moest aankomen, zijn even voor aankomst aan het station te Almelo de locomotief, de daarop volgende kolenwagen en de postwagen uit de rails ge- loopen, vermoedelijk door de gladheid. Er gebeurden geen persoonlijke bngelukken. De in den trein zittenden passagiers kwamen al ien met den schrik vrij, stapten uit den stil- staanden trein en begaven zich naar het sta tion te Almelo. De reizigers, die verder moes- ten, lconden doorreizen, met een uur vertra- ging, met een anderen trein. GEEN VRIJE OVERTOCHT MEER. Aan de in Europa vertoevende gezinnen van tijdelijke landsdienaren is in eenige geval- len recht op vrijen overtoc'ht van Nederland naar Ned1. Indie toegekend. Volgens een mededeeling in dte Nieuwe Soer. Cour. is de gouverneur-generaal met den minister van Kolonien van oordeel dat het geen aanibeveling verdient dteze vrijgevige re- geling ten aanzien van de vele ondCr los ver band dienende dag- en maandgelders onbe- perkt toe te passen, o.m. wiji niet steeds vol- doende zekerheid bestaat dat dteze tijdelijke landsdienaren zoo lang in dienst blijven, dat de aan den overtoeht verbonden hooge kosten verantwoord kunnen Wordten geacht. In verband hiermedte wenscnt de Regeering als regel aan te nemen, dat in den vervolge door dag of maandgelders ten behoeve van hun gezinnen gevraagde overtoeht slechts zal worden verleend, wanneer, ter beoordeeling van de Regeering, op het behoud van den be- trokken dag- of maandgelder voor dten d'ienst zooveel prijs wordt gesteld, dat de aan den overtoeht van zijn gezin verbonden kosten daardoor geretihtvaardigd kunnen worden ge acht. In alle andere gevallen zal aan de be- trokkenen moeten worden medtegedeeld, dat handhaving van het verzoek zal leiden tot hun ontslag uit's Lands tijdelijken dienst. HET ROODE KRUIS IN DUITSCH- LAND. Het Nederlandsche Roode Kruis schrijft aan de N. R. Ct.: Voortdurtend is het Nederlan'dsche Roode Krdis, dank iij, guihartigbeid en inziicht on- zer landgenooten, in' staat wagons met le- vensmiddelen en kleeren naar Duitschland te zenden. De reis van den eersten grooten trein naar het bijzonder geteisterde Becrlijn, waar ondanks tallooze organisaties der meer-gegoedten dte nood' nijpend is, is ons door onzen gedtelegeerden ooggetuige nauwkeurig bekend. Op een maaltijd ten huize van den' presi dent der Duitsche republiek, den heer Ebert, waaraan de gezanten der hulpvaardige mo- gendhedten' (Amerika, Zweden, Denemarken, Nederland, Zwitserland) vertegenwoordigd1 waren medle naar aanleidling van.' het ver- blijf te Berlijn voor het houden van een eriquete van den afgevaardigdte van het Co- mite International te Geneve, overste Wild- holz verzocht het Duitsche staatshoofd ouzen zaakgelastigde alien' te dauken die zoo treffend, eigen moeilij.k!heden ten spijt, wisten te geven en te helpen. Aan 4 groote keuken- organisaties het Duitsche Roode Kruis, de Vatalandische Frouenvereim, de Miiterlifche Hilfe, en last not least de Ho'llandische Kiiche in het slot Charlottenburg verstrek- ken wij het voedsel voor 100 a 500 personen gedurende drie maanden. Aan' het ge zag en de bescherming van onzen gezant, den heer Gevers, aan de onvermoeide, uiteret kund'ige hulp van den heer Overhoff (den man' van Nederland en Oranje) is het welslagen van de verdeeling te danicen. Hij heeft nauwe con- nectie met de goed georganiseerde leiding van drie keukens, terwijl mevrouw Gevers en mevrouw Overhoff in het bijzondter de speci- aal Hollandsche keuken Charlottenburg ter harte nemen. Onze gedelegeerde had de opdracht bij alle organisaties den vollen nadruk te leggen op onzen. ui'fdrukkelijken wensch v-6r allies en alleen beboeftige Nederland'ers te helpen:. Zij zullen dus den voorrang hebben wanneer zij zich komen aanmeldem. DE POSTCHeQUE EN GIRODIENST. Dezer dagen zal men beginnen met aan de rekeninghouders bij den postcheque- en giro- dienst toe te zenden een afschrift van de ge- reconstrueerde rekeningen-courant over het tijdvak van 25 Augustus tot 4 October j.l., teneinde hen in de gelegenheid te stellen de juistheid van de daarop voorkomende bedra- fen vast te stellen. Om spoedig een inzicht te unnen verkrijgen in de resultaten der recon- structie, zal men het eerst verzenden de re- keningen boven No. 100.000 aangezien daar op slecht betrekkelijk weinig mutaties hebben plaats gehad. De afrekeningen zullen worden voorafge- gaan door een circulaire, waarin de toezen- ding wordt aangekondigd, en zullen verge- zeld zijn van een toelichting en van twee for- mulieren, strekkende: a. tot het verkrijgen van nader gewenschte inlichtingen, b. tot het kenbaar maken van instemming met de op- gegeven bedragen, of wel van de daartegen eventueel gerezen bezwaren. Rechtzaken. KANTONGEREC'HT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 21 December. J. D. en A. R. te Limmen, loopen' over ver- boiden grond1, iedter 5 boete of 3 dlagen hechtenis. F. H. R. en J. v. d. P., te Alkmaar, ©venire- ding Arbeidswet, de le 8 boete of 4 dagen hecht.., de 2e 15 boete of 10 dlagen hechit. S. S. te Wijk aan Zee, C. B. en J. R. te Alk maar, dronken'schap, de le en 3e iedter 2 boete of 1 dag hecht, de 2e \f 8 boete of 4 da gen hecht P. de V. en G. J. K. tie Casitricum, J. G'. Lz. en1 J. S Kz. te Egmond aan' Zee, G. L. L. te Wij'k aan Duin, overtreding Jachtwet, de le 8 boete of 14 dagen tuchtsdiool, die 2e te- ruggave aan de ouders, zomdler toepassing van eenige straf, de 3e 2 X 40 boete of 2 X 20 dagen hecht, de 4e 15 boete of 10 d'agen hecht., de 5e 40 boete of 20 dagen h|0ch'fc J. j. v., J. L., S. de J., B. P. S„ H. G. L., J. H. S., M. B., J. B., K. T., K. de H., C. T. en A. P. te Alkmaar, overtreding IJkwet, de t Ruwe enSchraleHuid le 8 X 7 boete of 8 X 4 dagen hecht.. de 2e, 3e, 4e, 8e en 9e ieder 2 boete of 2 dlagen hecht., de 5e 2 X 1 boete of 2 X 1 dag bedht, de 6e en 7e ieder 1 boete of 1 dag hecht., de lOe en lie ieder 8 X 2 boete of 8X2 dagen hecht., de 12e 4 X 2 boete of 4X1 dag hecht., alien met verbeurdverkla- riIK.' B., P. D., C. H., H. H., S. B., H: N. G., J, W. B., M. G., J. P. B., J. G. en J. v. E. te Heerhugowaaird, D. v. T te de Rijlp, H. S. en J. Z. te Egmond aan Zee, H. W. te Amster dam, P. S. te Beverwijllc, D. C. en S. v. d. K. te Alkmaar, overtreding Politieverordening, de le, 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e, 8e, 9e en lOe ieder 1 boete of 1 dag hecht., de 1 le 1 boeite of 1 week tuchitschool, de 12e, 13e, 14e, 16e en 18e ieder 4 boete of 4 dagen hecht,, de 15e 3 boete of 3 dagen hecht., de 17e 6 dlagen hecht. J. V. te Castricum, K. v. W. te Velsen, W. L. te Koedijik, J. B. W. te St. Pancraa, J. R. en C. L. te Oterleek, R. die V. te Heiilloo, J. W. de Mi. em P G. te Alkmaar, J. G. te Heerhugowaard, J. S. te Bergen, overtreding Rijwielreglement, die le, 8e, lOe en lie ieder 4 boete of 4 dagen 'hecht., de 2e en 4e iedier ,f 8 boete of 4 dagen hecht., de 3e 2 boete of 2 dagen hecht., de 5e teruggave aan dte ou ders, zonder toepassling van eenige straf, die Qe 3 boete of 1 week tuchtechool, de 7e 2 boete of 1 week tuchtschool, de 9e 4 en 6 boete of 4 en' 6 da'gen hecht. Zeetfldingen STOOMVAARTLIJNEN. - STODMV. MIJ. NEDERLAND. Rembrandt vertr. 22 Dec. v. A'dam naar Ba- tavia. Boeroe (thuisr.) arr. 21 Dec. te Suez. KON. NtD. STB. MIJ. Achilles vertr. 22 Dec. v. A'dam. n. Hamb. Bacchus vertr. 21 Dec. v. Candia n. Cepha- lonia. Euterpe arr. 22 Dec. v. Oporto te A'dam. Nereus vertr. 22 Dec. v. A'dam n. Kopenh. Pluto vertr. 21 Dec. v. Valencia n. R'dam. Theseus arr. 21 Dec. v. Carthagena te Valen cia. Ceres arr. 20 Dec. v. Algiers te Piraeus. Fauna arr. 22 Dec. v. Valencia te R'dam. Ganymedes vertr. 20 Dec. v. Constantinopel n. Bourgas. Ino arr. 21 Dec. v. Danzig te Stettin. Irene vertr. 20 Dec. v. Corfu n. Venetie. Merope arr. 22 Dec. V. A'dam te R'dam. Orpheus vertr. 20 Dec. v. Kopenhagen n. Aarhuus. Saturnus arr. 21 Dec. v. Amsterdam te Lis- sabon. Venus arr. 21 Dec. v. Algiers te Alexandria Vulcanus vertr. 21 Dec. v. Genua n. Livomo. Merope vertr. 22 Dec. v. Rott. n. Viga. KON. HOLL. LLOYD. Drechterland vertr. 21 Dec. v. R'dam n. Hamburg. Flandria (thuisr.) vertr. 20 Dec. v. Vigo. Orania (uitr.) vertr. 21 Dec. v. Pernambuco.- Amstelland vertr. 22 Dec. v. Rott. n. Ant- werpen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Maasdam, v. R'dam n. N. Orleans, vertr. 22 Dec. v. Antwerpen. Burgerdijk vertr. 22 Dec. v. R'dam n. Balti more. KON. WEST-IND. MAILD. Amersfoort vertr. 20 Dec. v. Callao n. Mol- lendo. Bennekom, v. Corral n. Havre, werd 21 Dec. op 850 mijl West v. Lizard gesignaleerd. Prins Frederik Hendrik (uitr.) 20 Dec. v. Madera. Venezuela vertr. 21 Dec. v. A'dam n. W.-In- die. Calypso vertr. 22 Dec. v. R'dam n. Hamb. Stuyvesant vertr. 22 Dec. v. A'dam n. Hamb. Venezuela (uitrT vertr. 22 Dec. v. Dover. KON. PAKETV. MIJ. Houtman vertr. 22 Nov. v. Brisbane n. Sin gapore. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. Waaldijk (thuisr.) vertr. 21 Dec. v. Bahia. HOLLAND-AUSTRALIE LIJN. Arendskerk (uitr.) vertr. 18 Dec. v. Fre- mantle. Abbekerk (thuis) vertr. 21 Dec. v. Sydney. HOLL. BRITSCH-INDIe LIJN. Meerkerk (uitr.) arr. 21 Dec. te Karachi. Sommelsdijk arr. 20 Dec. v. Antwerpen te Hamburg. Ridderkerk vertr. 22 Dec. v. Rott. n. Ant werpen. S'treefkerk, air. 21 Dec. van R'dam te Ham burg. HOLL. OOST-AFRIKA LIJN. Nias vertr. 22 Dec. v. Hamburg n. A'dam. Heemskerk vertr. 21 Dec. v. Zanzibar n. Dares-Salaam. Kambangan (thuisr.) arr. 22 Dec. te Londen. Nijkerk vertr. 21 Dec. v. Lorenzo Marques n. Beira. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. Maasland (thuisr.) vertr. 20 Dec. v. Las Pal- mas. Banda arr. 21 Dec. v. Hamburg te A'dam. JAVA—NEW YORK-LIJN. Anjer, v. Java n. New-York, vertr. 21 Dec. v. Belawan. ROTTERD. LLOYD. Kedoe arr. 22 Dec. v. Java te R'dam. I HOLL. OOST-AZIe LIJN. Saparoea (uitr.) vertr. 20 Dec. v. Suez. JAVA BENGALEN LIJN. Java arr. 21 Dec. v. Java te Calcutta. HOLL. ZUID-AFRIKA LIJN. Klipfontein (thuisr.) arr. 20 Dec. te Port Na tal. Randfontein (thuisr.) arr. 21 Dec. te Algoa- baai. Jagersfontein vertr. 22 Dec. v. Rott. n. Kaapstad. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjileboet arr. 21 Dec. v. Japan te Batavia. JAVA-NEW YORK-LIJN. 1 Euryades, v. New-York n. Java, arr. 22 Dec. te Sabang. STOOMVAART MIJ. „OCEAAN". Autolycus, v. Japan n. Rotterdam, arr. 22 Dec. te Hong Kong. Palamed vertr. 21 Dec. v. Liverpool n. Bata via. Dardanus vertr. 20 Dec. v. Dairen n. R'dam. ring. DOOS 30, 60,90 Cent. By Apoth. en Droglsten. Pharm.Fabf. A.WiJnhardt Zeht

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6