PUROL E«s flatoii Foster's Masgpill*a bwst een maand gezondheid1 voor een familie. Zij zijn em uitstekiend laxeermiddel, en betereu maagpijn, galzucht, fact zuur, slechte spijs- verteii g, een beslagtn tone, Scheie hoofdpijn en vei .tupping, Fo.-ter's Maagpillen dienen in elk huis aanwezig .te zijn. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65; in apotheken en drogistzaken. hoord); ,,De burgemeester is er niet, de se- cretaris is er niet. Men vindt er alleen d'e heer Mosk". De secretaris protesteerde. De heer SchemerIk hoop niet dat u in- vloed! op die stemming gaat uitoefen-en. De Secrtaris: Maar ik word voortdurend aangevallen. De heer Luhrs merkte op, dat er nooit een klacht was ingekomen. De personen die kla- gen moeten den moed hebben naar voren te komen. Er wordtt zooveel gekletst, ook van mij. Er wordt d;es avonds door den secretaris ewerkt en spr. is overtuigd, dat <ft ge- eurd om den verlore® Vrijdag in te halen. De gemeente lijdt geen schade. A Is de zak-en goed loopen, waarom dan wijziging. Pe heer Schermer: Kan u bewijzen, dat de gemeente geen schade lijdt? De heer Luhrs oordeelde, dat de heer Schemer de zaak niet moest omdraaien. De heer Schemer behoort de schade aan te tooncn. De heer Schemer oordeelde, dat dit nooit vaststaand te constateeren viel, voor er alleen de secretaris geregeld aanwezig is. De heer Duin oordeelde, dat het een feit was, dat de gemeentelijke admimstratie pre- cies in orde was. De heer Luhrs stelde voor de bestaande toestand- te bestendigen. Met 5 tegen 2 stemmen, die van mevrouw Heringa en den heer Schemer werd hiertoe besloten. (Wordt vervolgd1). UIT AKERSLOOT. De tooneelvereeniging „Nieuw Leven" gaf D-onderdag 20 dezer hare eerste uitvoering in dit seizoen in het cafe van Oroen. De opkomst was bevredigend te noemen. Ongevoerd werd het tooneelspel' in drie bedrijven „Een bbete" en „Dolle Dries", klucht in 1 bedrijf. Het zou te ver voeren om ieder der medespelenden apart te noemen. Over het geheel is er vlot spel geleverd, de rollen waren in goede han den en ieder heeft zijn best gedaa-n het geheel te doen slagen. Ook de grimeur, de heer Visser uit Alkmaar had eer van zijn werk. Een gezel- lig bal -besloot dezen avond. De raad dezer gemeente vergaderde yrijdagmiddag 2 uur in voltallige vergade- ring. De notulen der vorige vergadering wer- den na voorlezin-g onveranderd goedgekeurd Ingekomen stukken: Van Ged. Staten goed gekeurd terugontvangen de Gemeentebegroo ting, Begrooting Burgerlijk Arrnbestuur en Begrooting Electrisch Bedrijf, dienst 1924. Van 'hetzelfde colege dat tot het plaatsen van borden in verband met de afsluiting van den Oosterhooreweg voor motorrijtuigen nog niet kon worden overgegaan, daar een plaatselijk onderzcek moet plaats hebben. Van het comite van het Huldeblijk van H. M de Koningin een dankbetuiging voor betoonde medewer- king. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Voorstel Burgemeester en Wethouders inza- ke de verordening op de heffing van sdhool- gela voor het gewoon lager ondterwijs en ver- volgonderwijs. Deze heffing heeft plaats naar het belastbaar inkomen, terwijl de heffing voor ieder kind gelijk is en n a eenige bespreking werd besloten de heffing als volgt te regelen; Met een inkomen van /8001300 2.60 per jaar en per kind, van 13001800 f 4.per jaar, van 1800/2300 6. per jaar, van 2300—2800 8.— vervol- gens met een inkomen van 500 meer 2. meer per jaar en per kind, terwijl het vervolg- onderwijs twee jarigen cursus met het zelfde inkomen -met 4.— per jaar begint en ook met f 500 meer inkomen 2.— per jaar meer be- draagb Met algemeene stemmen werd1 besloten de huurwaarde van de dokterswoning op /300 per jaar vast te stellen. Het verzoek van de ontsmettingsinrichting van het Witte Kruis te Alkmaar om subsidie, de vorige vergadering aangehouden, stelden B. en W. voor aangezien het Witte Kruis Afd. Akersloot reeds een flinke subsidie geniet af- wijzend' op het verzoek te beschikken. Met al gemeene stemmen alzoo besloten. Benoeming lid Burgerlijk armbestuur aftredend de heer S. Heider. Na stemming werden 6 stemmen uitgdbracht op den heer Heider en 1 op den heer Aafjes. De benoeming werd door den heer Heider aangenomen. De voorzitter deelde de vergadering mede het onderhoud dat Burgemeester en Wethou ders en de gemeenteopzichter hebben gehad met den ingenieur van het Prof. Waterl. Be drijf omtrent het leggen der buizen in gemeen- tegrond. Een schriftelijke verklaring is inge komen omtrent het dichtmaken der sleuven na de buislegging. Zes maanden na het dichtma-- ken blijft het onderhoud voor het Prof. Water- leiding Bedpijf. Algemeen werd er op aange- drongen d'at de gemeenteopzidhter ook goed toezidit zal houden. Rondvraag. De heeren Sdhut en Rijmberg bespoken de toestand der wegen, de heer Schui den weg in de molenbuurt en de heer Rijmberg den Wes- terhoogerweg, die met het oog op het leggen der buizen van de waterleiding het hard te verantwoorden zullen krijgen. De voorzitter zou hiervoor laten zorgen. De heer Berkhout zou toezicht wenschen, dat de rijtuigen niet los en onbeheerd langs den weg staan. Hierop zou streng worden toegezien De voorzitter sloot daarna de vergadering. Alsnu kwamen ten, raadhuize Pastoor van Baaren, de oud-wethouders de heeren Kraakman en van't Hof, de heer Meij- ne was vcrliinderd, en het oud-lid van den raad de heer Koppese om het schilderij van den oui-Burgemeister Hennes aan den Raad aan te bicden. Daarbij richtte Z. Ew. heer Pastoor zich tot den Raad met de colgende woordenMijn- heer de Voorzitter, Wethouders en raadsleden. Toen ik met het afsdheid van den Edel achtba. rcn heer Burgemeester Hennis verleden jaar hier aanwezig was als genoodigde evenals met de in gebruikneming van het nieuwe raadhuis heb ik laten uitkomen dat het nieuwe raadhuis naar de eachen des tijds was ingerieht, wat meubileering euz. betroi, tnaar dat a* ieis out- braik n.l. 'het portret van den Edel Achtbaren Heer Hennes, die 32 jaren als Bur'gemeester aan het Hoofd der gemeente had gestaan en steeds een zuinig beheerder 'en onpartijdig Burgemeester van Akersloot was geweest, en waarmede een stuk geschiedenis van Aker sloot was heengegaan. Ok nam toen daartoe het initiatief, net spreekwoord zegt behjfte maakt schuld en gedtild overwint alles, en al heeft het dan ook eenigen tijd geduurd, het portret van den heer Hennes waarna dit schil derij is gemaakt, kwam dezen zomer in mijn bezit, zoo ben ik dan nu in de gelegenheid U mijne heeren dit schilderij, zooals het daar reeds is opgehangen, als geschenk aan de be- woners van Akersloot aan te bieden, en hoop, dat dit naar uw aller genoegen mag zijn, en een waardige plaats mag blijven innemen in deze raadszaal, en 'hiermede draag ik dit schilderij dan aan Uwen raad over. De Bur gemeester antwoordde als volgt: Pastoor, Commissieleden, ik kan U de verzekering geven dat ik namens den raad spreek, dat dit geschenk in dank door d'en raad wordt aanvaardt. Lange jaren heeft Burgemeester Hennas aan het hoofd dezer ge meente gestaan en de belangen van Akersloot behartigd op een wijze, die voor ieder respect afdwong, terwijl ook hem als ambtenaar de critiek niet bespaard is' gebleven. De laatstc jaren, ook toen ik nog secretaris was, hadden de vergaderingen steeds een prettig kalm ver- loop, wat voor iemand van den leeftijd als den heer Hennes steeds aangenaam was. Veel was er van den heer Hennes te leeren, ook wat het leiden der vergaderingen betrof waar hij zidh steeds boven de partijen stelde. Oaarne was de heer Hennes hier tegen- wioordlg geweest, maar vol gens on tvangen be- richten moest hij met 'het oog op het jaarge tijde hiervan afzien, maar wij zullen hopen, dat spoedig de heer Hennes hier aanwezig kan zijn om deze versiering van de raadszaal in oogenschouw te kunnen nemen. En hierme de dank ik nogmaals voor dit prachtige ge schenk, dat voorzeker door ieder op hoogen prijs zal worden gesteld. UIT WARMENHUIZEN. Dat voor de betrekking van gasfitter aian het gasbedrijf wel animo1 is, blijkt Wei uit het aantal scllici;anten van totaai 118. Door het Alg. Burg. Armbestuur werd te Schoorldam een perceel bouwland ver- huurd1 voor den tijd van 6 jaar, groot-491^ snees voor die som van 5.10 per snees, huurder werd A. de Groot te Sohoorldlam. Daar no. 1 van de aanbeveling voor ver- loiskundige hare sollicitatie heeft ingetrok- ken, zal weder een nieuwe oproeping plaats hebben. - VAN TEXE1. Zcndagnaciit is 'in vlaaunen opgegaan de boerderij van: den' heer Witte. De oorzaak is niet juist bekend, maar de brand is begon- nen in den paardenstal, waar men een poos te voren aan het afvoederem was geweest. Het vee is gedeeltelijk gered'geworden; '2 paarden, 4 koeien en 1 varken kwtamien in de vlammen om. Wobing, inboedel en die in- houd der schuur verbrandden mede. Een en ander was laag verzekerd. Het allhier gestrande Fransche stoom- schip de A'lesia" zit zeer boog op het strana. Het zal niet afgebracht kunnen wor den en zal dius hier ondier slooperslhanden komen. UIT BERGEN. De 'heer C. de Wit, R.K., is door het hoofd- stembureau benoemd verklaard als lid van deij Rar dezer gemeente. In die groote zaal van het Oranje-Hbted gaf Bergen's Mannenkoor gisteravondl ecu, wel- geslaagde Kerstuitvoering. Onder leiding van den bekenden dirigent, den heer G. Anderson, voerde het koor zes mooiie nummers uit, waairvan het eerste, „Kersitlied", van B. Diamant, het derde, ,;Grab und Mond", van Schubert, voor de pauze en „Hymne k la Nuit", na die pauze een goede vertolking genoten; het tweede niuntnier, „Sanctus", van J. G AndJerson, kwam er minder geiukkig af. Dc, (jKerst'cantate" van1 Wiertz met bege- leiding- van orgel, waarin de heeren N. Kloet en J. Koster de soli's zongen, was uitstekend, terwijl ook het slotnummer Psalm 84 van N'. H. Andriessen best geslaagd mag heeten. Ter afw'isseling zongen mej. Clara Geers, sopraan, en. den heer J. Hogervorst, tenor, bciden uit Alkmaar, eeni'ge solonurnmers en^ d uct ten. Beide sOlisten beschikken over moot stem- materiaal en goed -beheerschle techniek. Hun succes was zoo groot, dat de heer Hogervorst tot een toegift werd gedwongen en het lalat- s.e duet herhaald moest worden1. Wcgcns verhdndering van den heer Stinger had de heer C. v. d- Veen db orgel- en piano- begeleiding op zich genomen. De zaal bood een aanbli'k van zuivere kerststemming. Een groot aantal bezoekers hieeft het ge- hoorde zeer op prijs gesteld'. Het koor en zijn diriigent kunnen met vol- doening op dezen avond terugziem. UIT OUDE NIEDORP. Voor Secretaris-Penningmeester bij de ban- ne Oude-Niedorp, hebben zich aangemeld 5 sollicitanten. Door B. en W. is tot tijdelijk hoofd der School alhier benoemd de heer F. J. C. van Don, thins in gelijke betrekking te Marken- binnen, wegens ziekte van den heer M. R. Woutman, die verlof heeft. Zond'agavond gaf „Molibre" alhier in't A. Mijts een openbare uit- Janus" tooneel- lokaal van den heer voering voor een voile zaal. Opgevoerd werd „Motti spel in 6 bedrijven door M. Spree. Zooals we dat van deze Vereeniging gewoon zijn werd er weer best spel geleverd. Dit niet onaardige stu k werd pr ach tig opgevoerd Dat hun spel bij't publiek in den smaak viel, bewees wel de groote aandacht tijdens de uitvoering en het daverend applaus na elk bedrijf wat hun ten deel vid. Na afloop werd de heer A. Mijts, die juist 30 jaar als werkend lid dezer Vereeniging had medegespeeld en de latste jaren, daarvan ook de leider was, verrast met een cadeau n.l. een schemerlamp. Ook werden hem bloemen aangeboden door de leden van de kamer. Slot bal na. UIT OBDAM. Benoemd is tot hoofd der Openbare L. S. te Spierdijk is de heer G. A. Brouwer, onderwij- zer te Amsterdam. UIT SCHERMF.RHORN, Op Dinsdag 25 Dec, j.i. (le Kerstdag) ga de Rederijkerskamer. ,,Amicitia" alhier in het lokaal van den heer J. H. Schieuder haar jaarlijksche Kerstuitvoering. De zaal was vrij goed bezet. De keuze van op te voeren stuk was ditmaa. gevallen op „Onder een Dak", tooneelspel in 3 bedrijven van Jan Fabricius, wat in alle opzichten een gelukkige genoemd kan worden Z oowel spel als rolkennis lieten weinig te wen schen over. Het geheel maakte een goeden indruk en de spelers en speelsters zoowel van de hoofdrol- len als de bijrollen verdienden het applaus ten voile. „Amicitia" kan weer een succesvol- len avond boeken, Gesprongen Handen i*-u w S MALARIA-BESTRIJDING. Ten einde te geraken tot de malaria-bestrij ding door de bevolking van! Noordholland1 zelve heeft zich ondier leiding en toezicht van het Geneeskundig Staatstoezicht een commis- sie gevormd uit het Witte en Roodte Kruis. Deze comnrssie is als volgt samengesteld Dr. H. ALDERSHOF, Inspecteur der Volksgezond'heid, te Utrecht, voorzitter. Mr. A. M. LEDEBOER, te Alkmaar, onder-voorzitter. G. LOOMAN, te Alkmaar, penningmees- ter. A. M- GONIJN. te Alkmaar. Mr. C. A. DE GROOT, te Alkmaar. Dr. A. j. KORTEWEG, te Alkmaar. D. H. PRINS, te Alkmaar, secretaris. De commissie is onlangs te Alkmaar ge- installeerd door den hoofd-inspecteur voor de volksgezondheid, Dr. J. Th. Terburgh, te 's Graven'hage. Wij laten hier het door Dr. Terburgh ge- sproken openingswoord volgen en hopen la ter op de malaria-bestrijding terug te' komen. M. H., Het is mij een groot voorrecht uit naam van> den •Directeur-Generaal van de Volksge zondheid de eerste vergadering te open en van de Commissie voor de bestrijd'ing der malaria door de bevolking. Ware Mr. Lie- taert Peerbolte niet door ongesteldheid ver- hinderd, d'an zou hij gaame in- uw midden zijn verschenen om daarmede een blijk te geven van zijne groote belangstclling in het doel en in het streven van de Commissie, wel- ke door eendraehtige samenwerking van het Witte en he't Roode Kruis tot stand' kwam. Ver'hinderd zijnde hier zelf het woord te voe ren, heeft hij mij verzocht u zijn dank te be- tuigen voor uwe bereidwililgheid om uwe krachten beschikbaar te stellen voor d'e be strijd'ing een volksziekte, die de volksge zondheid in deze streken ondermijnt en In gevaar brengt. Met belangstelling zal hij het pogen van uwe commissie gadeslaan in de stcllige verwachting, dat het aan uwe gesta- dige propaganda zal gelukken geheel het vol'k van de provincie Noordholland te over- tuigen van d'e noodzakelijkheid.om met ver- eende krachten een der oorzaken van de ver- breiding der ziekte paal en perk te stellen. De Directeur-Generaal van de Volksge zondheid houdt zich overtuigd, dat de Com missie niet alleen zal trachten het voor oogen gestelde doel te bereiken door de daarvoor noodig geachte maatregelen met kracht tot stand te brengen, doch dat daarbij de noodi- ge zuinigheid wordt betracht, die in d'eze tij- den zoo hoog noodig is, wil ook de volksge zondheid niet in hooge mate geschaad wor den door het ziek worden van ons muntstel- sel. Het zal daarom eveneens de taak dezer Commissie zijn om steeds te zoeken naar nieuwe wegen, waardoor op de minst kost- bare wijze het grootste effect verkregen kan- worden. Het te bereiken doel staat overigens heider en klaar voor oogen. Dank zij de onderzoe- kingen van tal van geleerden wijst het vraag- stuk van de verbreiding der malaria, in hoofdlijnen althans, geen duistere punten meer aan. Wij weten door d'e onderzoekingen van Laveron reeds sinds 1880, d'at een pa- rasiet in het bloed van den mensch voorko- mende de tusschenpoozend'e koortsen veroor- zaakt. Deze ontdekking stelt on® in staat de diagnose zuiver te stellen, waardoor verwar- ring met andere koortsige ziekten vermijd- baar is geworden. Voor het individu was dit van groot belang, doch minder voter de mas'- sa-le bestrijding. Deze zou eerst mogelijk worden nadat Ross in een bepaalde muggen- soort den overbrenger van de malaria-para- sieten van den lijder op anderen had her- kend. Thans scheen het begin van den triomf over deze voor sommige landstreken zoo moorddadige ziekte te zijn aangebroken. Het was slechts noodig de levenswijze en de ge- woonten der malaria-muggen te bestudeeren, om daarna op wiskundig zekere wijze maat regelen te kunnen aangeven, waarmede de malaria te bannen zou zijn. Het oogenblik, waarop men de rol herken- de, welke het nietige insect speelt bij -een ziekte, die tot hevige epidemieen aanleiding geeft, lig-t'thans reeds meer dan twintig jaar ach ter ons; maar die schoone droom is nog met in vervulling gegaan. Zonder twijfel hebben de achtereenvolgende ondtekkingen aan de menschheid groote voordeelen ver- s-chaft, doch een verdwijnen van de malaria als volksziekte was" daarvan niet het gevolg. Wel werd het mogelijk om het individu gedu. rende zijn verblijf in malaria-streken tegen de ziekte te beschermen en kwamen daar groote werken tot stand zonder opoffering van tal van menschenlevens, die anders zon der twijfel aan de malaria ten offer waren gevallen. De maatregelen genomen bij het graven van het kanaal van Panama ter voor- koming van de tusschenpoozende koortsen onder het werkvolk leverden een prachtig re- sultaat op. Doch dit verhinderde niet, dat thans de kanaalzone geenszins malaria-vrij is en de bevolking van de steden Colon en- Panama nog niet onttrokken is aan de aan- vail en van de tnalariamug. Het pubie-em is verplaatst uit de werk- plaatsen der wetenschap naar de practijk. t is niet meer de vraag wat noodig is om d< en geesel der menschheid op te heffen, m u wel op welke wijze -dit in dte paaktijk na- £i -tieefd kan worden. Deze nieuwe taak is de moeilijkste geble- ken, ook in verband Inet de groote bedragen, welke het zo-u kosten, indien wij, niet tettende op de uiigaven, eenvoudigweg de maatregelen gingen toepassen, die zeker tot het doel zo-u- den voeren. „Bezint, eer gij begint" mag hier wel ons devies zijn. Wat scheen eenvoudiger dan alle broedplaatsen van de malaria-muggen-op te ruimen, dan wel tot broedplaats ongeschikt te maken. Op verschillende plaatsen is men daarmede aangevangen, doch de verwachte resultateni bleven in vele gevallen uit. Deze mislukking werd begrijpelijk, toen men1 tot de wetenschap kwam, dat de mug, waarvan- men de broedplaatsen1 had opgeruimd, niet de ge- vaarlijkste malaria-ovea-brenger was, doch dat dit werk in die streek werd verricht door een muggensoort, die andere broedplaatsen uitzoekt. Dan wel d'at dle mug over grootere afstanden zich kon voortbewegen dan1 de breed'te der hindstrook, welke men geass'ai- neer-d had. Broeden d'e muggen in watervlakten die voor visch-en veeteelt of voor landbouw van economische beteeken-is zijn, dan zal het re- sultaat van de b-evordering van d'e volksge zondheid gevolgd kunnen worden door een zoo groot eeonomiisch verlies, dat men van het toepassen der ontworpen maatregelen moet afzien. Deze bezware® zijn ook bij de malaria-be strijding in de provincie Noordholland terde- e gevoeld1. En zoo was het niet mogelijk om ier de malaria te bestrijden volgens de me- tho-den, welke elders beproefd en onder bij- z'ondere omstandigbeden goede- resul'taten hadden opgeleverd. Zoo kunnen wij b.v. wij- zen op het volkomen succes van de assainee- ring van Siboga, een plaatsje op de West- kust van Sumatra gelegen, en waar d'e droog- 1 egging van den bodem door middel van drains de malaria heeft doen verdwijnen. Een resultant, dat nog op weinig andere plaatsen zoo vol-komen is bereikt. Het was daarom goed gezien van de we- tenschappelijke malaria-commissie en haren voorzitter, Dr. Aldershof, om emstig te waar- schuwen tegen het vroegtijdig aanvaarden van assaineeringsplannen nog voor een diep- gaand vooronderzoek had bewezen, dat van de te nemen maatregelen succes te verwach- ten was. Onderzoekende en voorzichtig tastende kwam men tot de overtuiging, dat de weg ter overwinning gezocht moest worden in het vernietigen van de mug ged'urende haar win- terslaap. Daar ligt voor onze Noordelijke streken het kwetsbaxe punt, waairvan gebruik is te maken om deze insectensoort liefst ge heel uit te roeien, maar, waar dit niet moge lijk zal zijn, belangrijk in aantal te reducee- ren. Midd'elerwijl werden proeven genomen om ook d'e larven in d'e broedplaatsen het le ven onmogelijk te maken, doch mem dient nog af te wachten, of dit een hoofdstrijdmiddel zal vorm-en, -dan wel een hulpmiddel zal zijn. Daarentegen is het buiten -kijf, da-t, wan- neer d'e zoo -dlicht in' de nabijheid van den mensch overwinterende mug gedurende zijn winterslaap wordt opgezocht en vemietigd, de volgende zqmergeneratie minder talrij'k zal wezen. Hoe ver die vermindering moet aan, opd'at de cirkel verbroken word't, -die estaan moet tusschen den malaria-zi-eken mensch, den anopheles en andere personen, ten einde de malaria-parasieten in de gele genheid te stellen in 'het leven te blijven, dat is een punt, waaro-ver nog geen positief cor d-eel kan -geveld worden. Maar dit is zeker, dat het verbreken dier cirkels eerdter zal gelukken-, naarmate het aantal muggen, dat aan het einde van den winter overblijft, geringer -en geringer is. Dit te bereiken was de bedoeling van- de muggen- Vemietignig, zooals deze reeds sedert eenige jaren wordt nagestreefd. Welk r-esultaat daarmede is v-erkregen, valt n-iet gemakkelijk te beoordeelen. De vermindering van het aantal voorgekomen malaria-gevallen g-e- durend'e het afgeloopen jaar in1 verhouding tot de vorige jaren mag wellicht toeval zijn, doc'h kan ook, zij het slechts gedeeltelijk, -d-oor de genomen maatregelen zijn veroor- zaakt. Dit laatste zal men meer mogen aan- nemen, naarmate de muggenvernietiging in- tensiever geschiedtEn dit is mogelijk, wan- neer de geheel-e bevolking medewerkt, om gedurende den- winter de overwinterende muggen op te zoeken en te dooden. Want aan wie zal het beter kunnen gelukken, -dfe in- huis1 en sta-1 in- wintersiaap-verblijvende mug gen te vernietigen, -dan den bewoners van het huis, die voortdurend' het oog hebben op alle localiteiten. En als dit werk wordt gedragen door zoovele handen-, speurtochten wordten begonnen met zoovele oogem, daar moet de overwinning ons zijn. Zal het gelukken de bevolking in- haar ge heel op te wekken aan d-eze kruistochten deel te nemen? Wie zal het zeggen? Maar het doel is de poging waard en zoo wordt het door mij ten zeerste gewaardeerd, dat U, mijne heeren, zich beschikbaar hebt willen stellen ten einde een ernstige poging te wa- gen om d'e bevolking van Noordholland in. haar eigen belang daartoe op te wekken. Ik heb gedurende onze voorbesprekingen, die op zoo aangename wijze verliepen, waar- g-enomen, hoe -gij alien- popelt om de werk- zaamhed'en aan te vangen, overtuigd als gij zij't, dat een goed begin het halve w-erk be- teeken-t. En niet minder geldt dit voor uwen aanstaanden voorzitter, die ged'urende de 'aatste jaren reeds met zooveel ijver -en toe- wijd'ing werkzaam is geweest o-m deze groote volksactie voor te bereiden- en, die U tot gids zal zijn op den moeilijken weg, -die U zeker w&cht. Want bezwaren zullen U n-iet ge- spaardi worden, daar ben ik zeker van en cfa aarvoor heb ik U reeds bij- de -eerste bespre- ringen gewaarschuwd. Doch als bij U de vaste wil voorzit om die bezwaren' te over- win-nen, dan- zal dit gelukken, ook al mag daar menig jaar mee gemoeid zijn. Mocht Uwe eerste vergadering en geef de -leiding waarop gij recht hebt, n.l. het verdwijnen' van de malaria in d'eze vruchtbare, maar wa- terrijke streken, dan zult gij tevens een be langrijk aandeel genomen hebben in het be schermen van de volgende gen-eratie dezer bevolking, wier zonen en dochteren zich zul len gaan vestigen in oe powers, die aan de Zuiderzee staan ontwoekerd te worden. Daar zal in de eerste jaren na de drooglegging -de malaria gaan heerschen, zooasl wij dit bij alle droogmakerijen heb-ben waargenomen. Doch uwe commissie zal dan het geheim hebben ontsluierd om de landWinnin-g tot een zegen voor de bevolking te maken, daar zij, niet afgema-t door malaria, kracht zal hebben om laiidbouw -en veeteelt in de nieuwe pol ders te vestigen. Ik wencsh U alien toe d'at oogenblik te mogen beleven, opdat gij trots kunt zijn o-p den pioniersarbeid door U ver richt, welke arbeid hed'en aanvangt. Met de beste wenschen voor 'het slagen van Uwe po- gin-gen en onder G-iikzegging voor Uwe kracht-ige medewerl.iiig bij de voorbesprckin- gen ondervonden en met minder voor de me- dewerking van de hoofdbesturen van Het Witte en van het Roode Kruis, open ik -deze, Pwe eerste vergadering, en- geef de leiding aan uwen voorzitter, aan Dr. Aldershof over. STAATSLOTERIJ. Trekkin-g van Manndiag 24 uecember. 3die kl'asse lste iijst. Prijzen van 46,—. 10 209 506 658 828 1007 1169 1340 1529 1652 2226 2373 2646 '2852 3091 3479 3657 3928 4019 4610 4763 4986 5140 5384 5612 5768 5949 6109 6353 6555 6754 6933 7101 7203 7298 7554 7777 7879 8056 8296 8443 8563 8752 8892 9151 9368 9449 9682 9864 '10099 10236 110676 11022 11157 11415 11730 11838 12036 12190 12318 12414 12657 12944 13066 13190 13300 10413 13477 13693 13935 14122 14327 14577 14700 '4829 15111 15331 15457 15587 15695 15794 15907 16075 161-66 16303 16446 16712 16867 17045 17249 17475 17738 17870 18111 18336 18472 18644 18813 '8095 19060 19282 19555 19870 19964 20110 20233 20408 20705 20912 21007 21128 21316 21458 21652 21745 21862 22015 22103 22203 02334 22668 22969 22 308 537 670 875 1032 1178 1346 1530 1775 2258 2399 2709 2887 3267 3500 3679 3941 4034 4643 4831 5019 5177 5385 5631 5792- 5981 6171 6370 6560 6781 6982 7109 7205 7351 7580 7789 7928 8057 8320 .8446 8593 8762 8896 9193 9375 9463 9692 9888 10101 10331 10696 11041 11176 11600 11778 11857 12076 12192 12343 12465 12794 12959 13082 13192 13313 13420 13535 13731 13989 14142 14341 11604 14714 14872 15178 15354 15471 15588 15707 15860 15915 16076 16171 16317 16544 16766 16890 17087 17277 17514 17745 17883 18126 18365 18521 18660 18853 1^003 19094 19417 19582 19886 19969 20119 20289 20554 20797 20917 21018 21134 21339 21567 21659 21751 21864 22022 22121 22209 22355 22708 33 338 556 729 885 1059 1198 1372 1543 2070 2294 2477 2742 2897 3325 3572 3767 3963 4072 4645 4845 50^9 5181 5480 5646 5803 6020 6209 6483 6567 6814 ,6993 7121 7225 7279 7583 7792 7955 8076 8334 8461 8637 8779 8908 9200 9383 9523 9724 9973 10104 10391 10772 11047 11242 11631 11801 11888 12111 12247 12345 12503 12815 13012 13093 13196 13358 13429 13599 13777 13992 14191 14385 14623 14733 14915 15238 15361 1497 15589 15753 15874 15916 16090 16220 16344 16558 16806 16916 17133 17288 17566 17747 17932 18160 18407 18533' 18708 18857 19006 19162 19459 19697 19894 19991 20162 20300 20608 20812 20922 21023 21166 21402 21513 21666 21755 21876 22028 22123 22220 22498 22736 132 340 562 784 950 1111 1206 1487 1583 2109 2344 2514 2780 2927 3375 3607 3792 3985 4085 4668 4856 5064 5185 5490 5650 5878 6023 6211 6495 6592 6817 6997 7127 7249 7386 7662 7797 7962 8149 8344 8475 8659 8784 8909 9258 9387 9567 9733 9977 10141 10392 10784 11089 11311 11646 11806 11889 12118 12276 12358 12532 12833 13013 13094 13218 13361 13460 13631 13838 13998 14231 14458 14634 14752 15018 15284 16382 15519 15592 15758 15880 15936 16093 16262 16407 16628 16821 16930 17191 17291 17610 17770 17987 18284 18412 18566 18798 18950 19032 19176 19471 19710 19895 19993 20166 20318 20624 20820 20935 21053 21239 21427 21583 21668 21763 21986 22071 22135 22246 22507 22785 135 354 615 789 960 1120 1225 1491 1585 2140 2347 2558 ■2805 2979 3451 3629 3819 3987 4098 4679 4933 5068 5297 5534 5696 5924 6024 6218 6527 6698 6891 7026 7181 7256 7441 7700 7814 8000 8187 8357 8527 8699 8858 8967 9334 9395 9597 9779 9980 10146 10396 10925 11105 11336 11662 11827 11986 12127 12285 12383 12569 12896 13042 13122 13256 13374 13461 13661 13908 13999 14248 14478 14665 14796 15042 15291 15397 15552 15642 15782 15883 16013 16126 16276 16410 16647 16824 16933 17222 17311 17713 17796 18051 18285 18422 18621 188Q2 18963 19040 19191 19491 19793 19944 20011 20194 20334 20649 20884 20972 21070 21266 21452 21595 21679 21833 21987 22090 22156 22264 22584 22859 189 471 622 794 990 1165 1298 1495 1625 2198 2371 2615 2821 3037 3456 3641 3922 3991 4542 4708 4943 5077 5302 5567 5742 5929 6050 6229 6541 6734 '6927 7095 7202 7277 7478 7760 7868 8007 8268 8416 8536 8702 8869 9128 9343 9400 9652 9851 10084 10189 10416 11021 11155 11390 11669 11837 11990 12188 12299 12395 12581 12907 13057 13143 1)3297 13407 13475 13663 13923 14029 14296 14557 14680 14805 15084 15309 15443 15559 15643 15783 15905 16036 16149 16301 16435 16707 16860 16947 17236 17380 17733 17835 18088 18323 18469 18627 18809 18981 19057 19278 19502 19799 19957 20058 20-199 20401 20690 20900 20979 21090 21284 21453 21629 21718 21839 22012 22098 22192 22314 22667 22954 DOOS 30, 60,80 Cent. By Apoth. en Oroglsten. Phorm.Fabr. A.Miinhardt Zelsr

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6