ediealhwfd gWMgen was eea detf; wan sflm tuin voor d« vergrooting van het schoolptek al te staan. Spr. beval de vergrootjmg aan en bracht den wethouder Bijl hulde voor die op het set colplein aangdbrachte verlbeteringen." De iheer Bijll zegdie overweging toe. Op eesv vraag vain dten heer Schemer decide die voorzitter mede, dlat op het uitlbrei- dingisplan het advies van de gezondheids- oomimissie nog moet worcjpn afgewadht. De heer Schemer gaf nog in overweging den ingenieur van dte A. N. W. B. een vrien- dlelijk verzoek !te zendlen over de plannieni van dlen nieuwen weg. INaar aanfeidliing van- een vraag van d!en heer Luhns, werd medegedee'd dlat die elee- tricitei'tsmeters sdherp geconiltnofcerd! waren Het doorloopen van een meter wordt soms vaak veroorzaakt door vocht. De heer Luhns vennam1 gaarne op welke groTiden de dokter op een safaris was aange- steld en of er voor dezen insJtructiea waren vastgesleld'. De voorzitter zou dleze vraag in em voh gende vergadering beantwoonden, maar wist wel:. diat er instruoties bestonden. Dm heer Schermer was het belkend m ook de heer Luhrs had dit kunrien weten, dat er instruoiies bestonden. "Was dit niet het geval dan zou spr. er oml gevraagd' hebben. De heer Luhrs gaf in overweging om van park bij het gemeemtehuis, Het htek weg te lai ten nemen. De voorzitter zegde overweging toe. De heer Schermer wildte hetzelfde doen met het puntdraad omi het plaptsoen bij het station. De heer Bijl vond ihef wel mogelijk he' puntdraad door vlak draad te vervangen. Ben afscheiding was ecbter noodig, anders lie- pen de menschen weer recht door. Hierop volgde sluiting. Op dm avond van den tweedten Kerstdag •af onze plaiatselij'ke Mandodineclub „Seimper Mdior" een uiltvoering ten huize van den heer Timmerman. De zaal was goed bezet en de club had em aandachtig luisterend publiek, bewijs genoeg dat haar kunst in den smaak viel. 't Was aan ook best te bemerken, dat door ijverig repeteeren't gehalte van maat m klank was v-ooruit gegaan. De 12 mummers von het programma genoten aller waardiee- rimg en een dankbaar appteuS. Ter afwisseling volgdten em vooidracbt d-wr mri M van Essen, eni em tetenacter, Zijn Spaansche", dte de aanwezijgen onbe- doarlijk dteden lachem, vooral 't laatste door de lteu'loe uitvallen van tante Olympia (mej. Tac Smit) m Martial dm oppasser (M. van Essen), terwijl ook mej. Peetoom alls Louise en dc heer N'. Schuijt als Armaind Duvel" zorgden dat het geheel zeer goed' tot zijn recht kwam. Ook de voondracht van mej. Peetoom, No. 8 van het programma, viel in goeden smaak. Tm slotte moet nog gezqgd, dat de beide Vvairietten voor mandoline m piano prach- tig werdm vertolkt en dat een gezeltig ba! den avond1 besloot. UIT HEILO. Raadsverslag. Wegens plaatsgebrek kunnen wij heden niet het heele raadsverslag plaatsen. Wij geven daarom thans alleen de o. i. belangrijk- ste pumten: 3. Benoeming van vier leden van het bttr- gerlijk armbestuur. De voorzitter zette uiteen, dat het voorstel een gevolg is van dm wensoh van dm raad om uitbreiding, opdat alle fracties vertegen- woordigd zouden zijn. De voordracht luidt als volgt: 1,. Mevr. de VettePersoon, 2. J. Schuit; 1. P. de Jager Jr., 2. M. Mulder; 1. mevr. Veltkamp, 2. J. Krom; 1. P. Helder, 2. M. J. de Kruijff. De heer van de Vail vreesde dat de d'oor hem indertijd genoemde heeren de Kruijff en Helder door het Burgerlijk armbestuur op- zettelijk in een andere volgorde waren ge- plaatst dan door spr. opgegeven. Beide can- didaten waren hem even lief, maar de heer de Kruijff was z. i., als reedis jaren in Heiloo woonachtig, meer deskundig. De voorzitter maakte duidelij'k, dat de om- zetting van de volgorde door het B. A. ge heel onopzettelijk was gebeurd, met welke verklaring de heer van de Vail genoegen nam, waarop tot stemming werd overgpgaan. Bmoemd werden de heeren de Jager met algemeene stemmen en de Kruijff met zes stemmen tegen 5 op den heer Helder, als- mede mevr. dte Vette met algemeene stemmen en mevr. Veltkamp met 7 stemmen tegen 4 op den heer Krom. 6. Voorstel tot aaukoop van dten grond, benoodigd voor doortrekking van de Tuln- dorpstraat. Het voorstel luiddte om den grond ter breedte van 7 M. te koopen voor 3.50 per M2, de heer Opdam (eigenaar) moet een hek plaatsm. De heer Mulder, als voorzitter van de raadScommissie, die de zaak tot dit goede einde bracht, bracht aan de leden daarvan (de heeren van de Vail, Vrijburg en van •t Veer) dank voor de samenwerking en ook aan den hepr Opdam voor zijn toen ingmo- men houding. De heer van't Veer zei, dat hij dte bedoelde cpmmissievergadering niet had bijgewoond, en merkte op, dat z. i. aan die commissie niet de eer toekomt van de zaak tot een goed eind te hebben' gebracht, maar dat het alleen het feit is dat de heer Opdam eieren voor zijn geld koos. Vroeger eischte hij 5 voor den grond en als hij wat eerdter had toegegeven, was de zaak allang in orde geweest Het voorstel werd z! h. s. aangenomen. De voorzitter sprak zijn vreugdte uit over het eindelijk bereikte goede resultaat. Het voor dte doortrekking benoodigde geld ten bedrage van f 2500 zal worden gevon- den door een leening. Het besluit biertoe werd goedgekeurd 8. Voorstel tot verbetering van de bermen van den rijksstraatweg nabij Nieuwpoort. De voorzitter herinnerde aan het adres van de bewoners dier buurt, naar aanleiding waarvan dte gemeente-opzichter een onder- zoek had ingesteld. H'ij adviseerde tot het maken van een riool (kosten /3960) of van een open goot (kosten f 260). De wegen- commissie achtte dit te duur en selde nu voor om den berm te doen uitspitten en dan aan te vullen met sintels en grint, om den grond poreus te maken, opdat net water wegzakt. Dit middel is ook al in het dorp toegepast. De heer Van de Vail achtte de gevondten cplossing wel goed, maar vreesdfe dat bij de uttvoerin# eea precedent zou worden gescha- pea, wljl de grond, die aldu» verbeterd zat worden, niet aan Heiloo behoort, maar aan de niaatschappii Nijenburg. Spr. wilde wel aHes doen om de bewoners uit het moeras te helpen, maar wees op het gevaar van het aanbrengen van verbetering op grond van derden. Dat de berm slecht is, is oorzaak van hamdelingen van het rijk. Als dte verbetertn- gen worden aaugebracht, kunnen ook bewo ners van andere deelen dter gemeente konien, die wonen aan grond, die niet aan de ge meente behoort. Als Nijenburg den grond wou overdragen aan de gemeente, werd de zaak anders. De voorzitter antwoordde, dat het rijk niets zal doen om den toestand beter te ma ken, wijl de afgravingen in het belang van den weg waren. Destijds is verzuimd de bou- wers van huizen aan den Straatweg te ver- plichten tot het aanleggen van een riool. De heer Vahl wees op het door dte maat- schappij Nijenburg geplaatste hek en conclu- deerde daaruit, dat zij toch wel recht op den berm heeft. De voorzitter zeidte dat dte berm wel'is van Nijenburg, maar het rijk d'oet er mee wat het wil, indien het belang van dten weg dit vor- dtert. Zoo werd b.v. het fietspad aangelegd en werd in den berm gegraven om dit pad droog te houdem. Na nog eenige besprekingen werd besloten te pogen of de gemeente dten berm van de maatschappij Nijenburg kan ovememen. De heer van de Vail wenschte nog dat het Rijk gewezen werd op den ongewenschten toestand van den weg. Ook dit werd goedge keurd. 16. Voorstel tot opheffing van school II in verband met dte stichting van een R. K. jongensschool. Van het kerkbestuur was eerii verzoek ingekomen tot' overname der school met bijbehoorenden grond en under wijzers- woning. De voorzitter decide mede, dat na de stich ting van een jongensschool slechts drie leer- lingen zullen overblijven voor de openbare school, reden waarom die school dus wel kan worden opgeheven. De jongensschool zal 146 leerlingen tellen, waarvoor vier lokalen moe" ten zijn. Er zal dus een moeten worden bij- gebouwd, waarvoor B. en W. aan den ge meente-opzichter het maken van teekening en begrooting wenschen op te dteagen. Het kerk bestuur wil graag tegen 1 April de school overnemen. Er zijn echter no'g zooveel for maliteiten te vervullen, dat gevreesd mag worden, dat dit niet kan gesehieden als geen spoed wordt betracht. Tot de eerste der nbodige maatregelen, het opheffen der school, werd hierna besloten z. h. s. 18. Oaslevering. Naar aanleiding van het besprokene in de laatste vergadering deel dte de voorzitter mede, dat aan Alktnaar na dere toelichting van't aanbod is gevraagd en dat Castricum zich iheeft teruggetrokken. Atk- maar antwoordde, niet met een lager tarief te zullen kornen dan het opgegevene en dat het muptgas bij een prijs van teten cent hooger dan het over den ge wom en meter gel ever de niet duurder is dan noodzakelijk het geval moet zijn om de.hoogere kosten te dekken. Heiloo kan de overeenkomst na 20 jaar elk jaar begindigen, mits (ten jaar van te voren opgezegd. Het buizennet kan d'an worden overgenomen tegen den kosten den prijs ver- minderd met de gedane afschrijvingen. In de eerste vijf jaren zal niet worden afgeschre- ven, daama een normaal percentage. Hierna las de voorzitter een schrijven voor van den adviseur der gemeente Heiloo, dten heer Rutten, die tot de conclusie kwam, dat, indien men niet de garantiebepaling van Cas tricum wenschte, ingestcmd dient te worden met de voorwaarden van Alkmaar. De heer Sengers vond het noodig dat de raad in comite ging om de zaak te bespreken. Hiertoe werd besloten tegen dten zin van den leer van't Veer, die zulks niet noodig achtte. Na heropenimg stelde de heer Sengers vgor om te pogen nieuwe onderhandelingen aan te knoopen met Castricum, een idee dat steun vond bij den heer van' 't Veer De heer Mulder betoogde, dat Alkmaar steeds met het paard achter den wageni cwam, in de hoop dat Castricum zich zou terug trekken. Nu is dit gebeurd en hebben wij niet anders dan1 het contract van Alk maar. Wij zijn aan de heidenen overgeleverd. De heer Van de Vail verwonderd: Met mr. Leesberg als wethouder?! Met 7 tegen 4 stemmen werd hierop het voorstel-Sengers verworpen. De heer van de Vail betreurde het dat Cas tricum zich terugtrok en dat er nu dus maar teen voorstel is. Het is moeilijk en gemakkelijk tevens: geen gas of gas van Alkmaar. Dan maar gas van Alkmaar. Spr. uitte zijn waar- deering voor de wijze waarop B- en W. de onderhandelingen hebben gevoerd. De heer Sengres verklaarde niet voor te kunnen stemmen. De andere heeren stemden daarop (enkelen aarzelend) v66r gaslevering door Alkmaar: De voorzitter gaf zijn ingenomehheicf met dit besluit te kennen en hoopte dat het mocht strekken tot bevorderihg van den bloei dter gemeente. Aan de woorden van dank, door den heer v. d. Vail in de vorige vergadering reeds gesproken aan het adres van den secre- taris. voegde spr. nog fie waardeering van B. en W. toe. (Applaus.) (Wordt vervolgdj. Tot gemeente-veldiwachter voor deze ge meente is benoemd de heer Th. Geertsema, agent van politie te Alkmaar. i Door dte goede zorgen van een daarvoor ge- vormd comite is dit jaar wederom een groot aantal gezinnen een kerstgave verstrekt, be- staande in goederen in natura. Aan de-dames, die onder leiding van mevr. Stikkel hebben meegewerkt om dit schoone doel te verwezen- ijken, is een woord van dank op zijn plaats. Ook aan de jonge dames, die met lijstea heb ben gewerkt, langs de huizen, is dank ver- schuldigd. Tot veler groote voldoening heb ben dit jaar voor het' eerst ook de katholieken meegeholpen. Het is goed gezien dat zij daar- aan meedoen, daar ook zij er'geregeld van ge- nieten. Deze tegemoetkomende houding is op de eerste plaats aan pastoor van Meeuwen te danken. Het comite, d'at zonder uitzondering zijn gaven daar verstrekt, waar zij' noodig zijn1, vcrdient alter belsngstelling en mjedewerking. Op den 2en Kcrstdag werden in't ge- bouw van de In- en Uitwendige Zending en in de Ned. Herv. Kerk aan de kinderen kerstge- schenken gegeven, terwijl zij' tevena werden getracteerd. De Kerstboom, met zijn gekleurde lichtjes, alsmede zang en1 woord maakten niet alleen op de kinderen, maar ook op de volwasseoen grouten iudruk. Het R.K. gemengd koor „Zang en Vriendsdiap", directeur de heer Jac. N. Al Bzn. te Alkmaar, gaf op den tweeden Kerst dag een uitvoeriug in het Bruno-gebouw. Op- gevoerd werd het Kerst-oratoriuni van dr. Mu'ller, een zwaar nummer, dat buitengewoon veel van de vertolkers vraagt, zoowel in uit- beelding van personen als wat betreft de pres- tatie der zangeressen en zangers. Het was te verwachten, dat een koor dat nog slechts jaar bestaat, geen volmaakt werk zou geven, doch er is naar gestreefd het zoo nabij moge- lijk te komen. Zoowel de zang van het koor als de verschillende solo's werden, vooral bij de H. Driekoningen en bij Kerstmisvreugde, ver dienstelijk gezongen en het was vooral mej Leek, die de solo uitmuntend vertolkte. De bloemenhulde, haar gebracht, was wel ver- diend. Wij zouden ook anderen kunnen noemen, als de heeren Ursem en Overtoom, doch kimnen volstaan met de verklaring dat onze verwach ting dte met het dog op dte moeilijke weer- gave niet hoog was gespannen verre is overtroffen. Een woord van dank, voor de mode pros tatic aan directeur en koor is zeker op zijn plaats, de mooie orkestbegeleiding en de stem miige zang en vooral de decors, vervaardigc door den decorateur de Rooij uit Limmen en het mooie riiime tooneel hebben er veel toe bij gedragen orti het Kerst-oratorium zoo goed mogelijk tot znij recht te doen komen. UIT LIMMEN. Voor onderwijzenes aan de Openbare La- gere School ailhier hebben zich niet minder aan 17 soLliicitantcn aangemeld. In de vergaderilng (sipeciaal voor dat doel belegd)'van dte* Limmer Buigerwacht heeft de heer J. J. Nueuwenhuizen', buirge- meester alhier, de prijzen uitgereikt .welke gewonncn zijn bij de schietwedstrijden, en well: Een medaille werd uitgereikt aan de hteteren P. Duikersi'oot en J. Stuaibergen voor den wedistrijd Burgerwacht en Vrijiwillige Land'- siorm. Prijzen werden uitgereikt aani de heeren G. Hermes, J. Adrichem Jr., G. Mood, J. van dler Peet Jr., W. Mooij', C. Keilzier, J. Adnii raal, A. Mooij',, A. Aarts, A. Windier, P. Droog, J. Stuiifbergeu en S. Schuit. De burgenneester deed dit op de hem eigen geestige wijze. De heer Ooldters deel'dte nam'ens het Hoofd'- bestuur mede, d'at door de Regeering geen geldten worden beschii'kbaar gesteld voor dea schietwedstrijd te Uitgeest, dus moeten de deelnemers zelf de kosten' betaien. Adkniini- stratie wordt nofg gratis beschikbaar gesteld, De rcden is bezuiniging. Na een aanmocdigend1 woord van 'den heer Oolders en van den1 burgemeestei' werd even- wd besloten dat men er toch aan zal dleelne- mcn. De deelnemiers zullen door het bestuur worden aangewezen indien' het aantal' te groat word't; er kunnen 2 vijf tailed geplaiatst worden. Besloten werd het eerste lustrum1 in: April1 feestel'ijk te herdenken. Er bleek hiervoor veel animo. Door den burgemeester werd wederom voor den wedstrijd in 1924 een medaille be schikbaar gesteld. urr hoorn. Door den kerkeraad der Luth. Gem'ecnte is in de vacature van Ds. Bruheim de volgende voordracht opgemaakt: Da P. Bcendermaker te Harlihigeni; dte. P. van Genderen Stort te Cutemborg''; ds. J. M. Lindeijer te Monnikcndam. Door dte Kamer van1 Koophandel en Fa- bileken is een adres gezonden aan dlen ge- meenteraad te Purmerend), met verzoek dten verkoop van gas>- en elechipiteitsartikelen te willen staken. Door de Raadsafdeel'ingen zijn tot voor- zitters gekozen de heeren Stiunpel' en Weij- limg, tot rapporteurs de heeren Esser en Plemiper, Door het Gomitte der te Wooden Land- en Tuinbouwtentoonstelling in 1924 alhier is besloten daaraan een vertoting te verbinden, en een compromis is getroffen met /het be en Omstreken", waardoor die vereeniging in 1924 geen verloting zal houden. UIT SCHERMERHORN. Gistermorgen om 11 uur had in het lokaal van den heer Jb. Koster, alhier ten overstaan van Notaris D. Kruimel te Oterleek de trek king van de verlotuiig ten bate van de restau- ratie van de Ned. Herv. Kerk, alhier plaats. De hoofdprijs 1 Fordi-auto viel op nummer 459. Op de nummers 6283 en 2289 viel een dames- en op de nummers 49 en 1125 een hee- renrijwiel. Een cylinder-Mangel, een Wasch- machine en een zaaimachine vielen resp. op de nommers 8156, 1698 en 1449,. De trekking duurde tot 1 uur en had een goed verloop. Naat wij' vememen is de hoofdprijs geval- len op ae loten van een debitant te Schagen. UIT HEEMSKERK. Voor een stampvol kefkgebouw is Woens- dagavond het Kerstfeest gevierd voor de kin deren, de ouders en verdere belangstellenden. Het feest had een vrijwel zelfde verloop als vorige jaren, afgewisseld door kerstverhalen en kinderzang. In een opzicht toch verschilde het feest bij een vorig jaar, u.l. dat de natuur met vprst en sneeuw medewerkte om het kerst feest zoo te vieren als wij het steeds zien afge- beeld. Wanneer het buiten koud is en de grond met een sneeuwkleed bedekt wordt kan de gezellig- heid rondom dten kerstboom zoo recht verhoo- gen. De Kerstfeestviering dit jaar getuigde dat de leiding van Ds. Snethlage en het Hoofd der bizondere school, bijgestaan door de dames ondterwijzeressen evenals voorgaande jaren in goede handen'was. UIT AKERSLOOT. Toen de heer H. alhier zijn nog splinter- nieuw rijwiel, terwijl hij bij een kennis op Klein-Dorregeest op bezoek was, buiten tegen de waning had gezet, kwam hij tot de minder aangename ontdekking, hoewel het rijwiel met een klokslot was gesloten, dat het verdwenen was. De politic mocht het gelukken om de dader en het rijwiel te Amsterdam op te sporen. - Volgens oud gebruik werd het Kerst- itvst aHhier in de Ned. Herv. Kerk onder Id g van Ds. de Vos met de -kinderen der Zoo- dagsschool gevierd. Het kerkgebouw was vo met belangstellenden. De kinderen waren om de prach tig verlich te en versierde Kerst boom gesdhaard, terwijl zij rijkelijk werdten onthaald op chocolade en koek. Door Ds» de Vos werd op duidelijke wijze aan de kleinen een kerstverhaal verteldi. Het zingen der klei nen maakt, als altjjd, op dte aanwezigen een machtigen indruk. Tot slot togen de kleinen alien met een passend cadeau huiswaarts Voor de kleinen is het Kerstfeest een fees: waar wordt genoten, voor de grooten wekt he: nog menige herinnering op, De heer E. A. A. van Heekeren1, redlac- teur van de Nieuwe Rotterdamsche Gourant en redacteur van de Indische Gilds, is pverk- den UIT ST. PANCRAS. Woensdagavond, 2e Kerstdag gaf de too- neelvereeniging „Kunst naar Kracht", in cafe Gerritsen, met als op te voeren stuk ,.De Dis- tel", door Robert Saudek, een uitvoering. Een zeer talrijk publiek, hetwelk door herhaalde lachlust, door de soms eigenaardige en snedi- ge gezegden veroorzaakt, blijk gaf dat het op- gevoerde zijn aandacht had, woonde deze op- voering bij. Een gezdlig bal besloot den avond. UIT OTERLEEK. Op 25 December was het's avonds alhier een zeer aangenaam kerstfeest. Een fraaie verlichte en versierde Kerstboom prijkte in't kerkgebouw, dat stampvol met bezoekers was, waaronder ook waren de helpsters en kinderen welke bij' den kerstboom zongen. Na opening met gebed werd gezongen, Lied 1.52, Bundel Ned. Prot. Bond, door de ge meente. De kinderen zongen hierna: 1. Alle jaren wedter; 2. O; gij heilige. Nu deed Ds. Nijenlfuis Ockhuizen een kerstvertelling, genaamd: Het Kerstlichtje, een vertelling, die betrof een arm, eerlijk, lief derijk gezin, welk verhaal zeerb oeiend was en door alien aandachtig werd aangehoord. Daama middenzang, Gez. 116: 1 en 3, waarna de kinderen zongen 3. Hoort hoe de feestklokken, 4. In Bethlehem geboren 5. Stille naeht. Vervolgens uitreikmg geschenken aan de kinderen, wat kinderen en hunne ouders, zoo- mede ook alle aanwezigen vroolijk en dank baar stemde. De slotzaag van' de -gemeente was Gez. 180 1 en 4. Ds. N. O. bracht op hartelijke wijze den milden gevers dank, alien zonder onderscheid) voor hetgeen zoo buitengewoon ruimschoots voor dit mooie doel was ingezameld. Zeer voldaan, na tractatie aan de kinderen, keerden alien huiswaarts, de wijze waarop de kinderen zongen zal voor Mevrouw Nijenhuis Ockhuizen-Oterdoom, die de leiding had een aangename herinnering blijven. UIT HENSBROEK. Niettegenstaande de wegen door een dfi'kke sneeuwlaag warm bedtekt, was de kolfbaan van den heer Scheepbouwer alhier goed bezet, toen Woensdagavond (2en Kerstdag) het duo VerrS van Alkmaar diaiair een caibaret-avond gaf. Degenen, die het duo nog ntet haddm ge- hoord in zijn repertoire, zullen zich den gang naar de zaal van den heer. Scheepbou wer niet hebben betreurd. Het was alte gewoonlljk weer een.' genotvol- len avond, zooalls we dte van het duo Verdi gewend zijn. i Mevr. Verr^ had weer zeer veel succes met haar met zeei" mooie stem gezongen levens- djes. Ook haar cabaretliedjes vielen weer zeer in den smaak. 1 De heer Loe Verra was1 weer om te gieren, zijn mimiek is onbetaalbaair, evenafe de wijize wtearop hij z'n liedjes brengt.Vooral in de klUchten met dten zoo geetigen inhoud, wanen beiden dol vermakelljk. Aan mej. Grte Bergman, de pianiste, komt ook een woord van iof toe voor de begelei- ding. Marktberichten BROEK OP LANGENDIJK (Langedlj- ker Oroentemveiling), 27 Dec. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Losse worteleo 3.90—/ 4.10, Roode kool le soort 2.205.50, Witte kool le soort 1.10— 2.70, Uien 8.70f 8.80, Drielingen 8—/ 8.50, alles per 100 K.G. Aanvoer: 25800 K.G. Roode kool, 15250 K.G. Gele kool, 4900 K.G. Uien, 11500 K.G. Witte kool, 1476 K.G. Wortelen. WARMENHUIZEN, 27 Dec. -923. Roode kool le soort 3.30—/ 5:30, 2e soort 4.504.70, Deensthe witte kool 2.30—/ 2.80, Witte kool le soort 0.90, Uien 8.10. Aanvoer: 8025 K.G. Roode kool, 5200 K.G. Deensche witte kool, 2900 K.G. Witte kool, 575 K.G. Uien. BOVENKARSPEL ,,-de Tuinbouw", 27 Dec. '23. Heden besteedde men voor: Bloem- kool I 5.75—/ 7.50, II 2.50—/ 3, Roode kool 2.60—/ 4.50, Witte kool 2.40- 2.60, Spru'itkool 4.20—/ 4.50. Ingezonden stukken Buiten verantwoordelijklieid van de Redac- tie. 'De opname in deze rubriek bewifst veens zins, dat de Redactie er mede instead Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U ondlefstaamd in uw veelgelezen blad te plaatsen. _Naar_aamieiding van verschillende adVer- tenties van de heeren banketbakkrs in uw blad, trok het mijn aandacht, nu de keurings- dienst of warenwet in werking is getreden, dat er weinig banketbakkers zijn, die't woord bo ter voor hun waar plaatsen/. Overal laten zij bet woord „boter" vervaillen (op enkele uitzonderingen na) en er zijn er die hooge prijzen nenlcn, waar toch wel botergebak voor geleverd kan wordlen. Nu vraag ik U ijeleefd': mogen zij die adverteeren met boter- cake en botertulbanden, boterkransen etc., mo- gen zij daarin niets anders verwerken dan atuurboter? Is die wet al van kracht? En de broodbakkefs die melkbrood leveren, moeten due brood leveren met volte rnelik of mag daar nog de helft water bij? N' -gmrualQ dankend voo-r de plaatsing, Hbogachtend, Mevrouw A. v. O (Hun die adverteeren met producten van Bo- ter vervaardigd, wordt door den Keurings- dienst den eisch gesteld, dat deze producten inderdaad met boter zijn bereid. Het is in zul- ke gevallen niet geoorloofd, deze producten slechts uit vet met een percentage boter te be- reiden. De Keuringsdienst beschikt wel over de middtelen om naleving van dezen eisch te vor- deren. Melkbrood1 moet bereid zijn van voile melk Een toevoeging van 10 pet. water is echter .ge oorloofd, omdat dit voor de bereiding van het brood als noodzakelijk wordt aangenomen Red. Alkm. Crt. 434ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 27 December. 3de klasse 2de Ijist. Prijzen van J 45, 160 17 32 36 92 129 194 241 253 283 290 306 319 325 353 370 444 523 579 593 675 692 699 754 834 844 873 908 926 938 1030" 1047 1053 1098 1136 1152 1297 1306 1317 1318 1323 1378 1383 1384 1395 1397 1439 1441 1444 1476 1489 1511 1555 1660 1693 1706 1752 1841 1893 1924 1956 1980 2002 2077 2092 2192 2222 2233 2238 2248 2309 2411 2468 2485 2486 2544 2557 2561 2620 2655 2730 2796 2877 2911 2917 2931 2941 2967 3021 3065 3165 3199 3236 3286 3310 3332 3352 3376 3393 3405 3408 3430 3457 3466 3494 3537 3617 3644 3699 3703 3726 3786 3787 3806 3815 3828 3831 3847 3850 3853 3889 3954 4018 4026 4054 4104 4145 4226 4278 4288 4293 4311 4432 4477 4483 4505 4576 4587 4654 4675 4700 4705 4707 4735 4766 4827 4838 4848 4873 4877 4971 4972 5011 5101 '5142 5167 5252 5271 5285 5292 5301 5334 5350 5399 5418 5451 5453 5461 5471 5491 5493 5530 5562 5575 5603 5616 5637 5648 5763 5770 5777 5796 5804 5836 5841 5859 6029 6105 6110 6140 6200 6228 6354 6355 6442 6485 6512 6533 6547 6550 6614 6659 6696 6709 6774 6783 6785 6818 6820 6849 6850 6886 6898 6918 6926 6956 6994 7008 7011 7052 7054 7157 7196 7212 7236 7285 7356 7398 7415 7419 7481 7568- 7582 7667 7703 7762 7799 7935 7957 7963 8052 8058 8085 8097 8179 8182 8185 8225 8246 8300 8325 8336 8384 8427 8458 8533 8535 8575 8595 8602 8612 8632 8692 8704 8712 8733 8740 8775 8780 8832 8851 8887 8926 9019 9081 9097 9126 9129 9132 9136 9159 9170 9174 9178 9183 9190 9205 9207 9237 9321 9358 9587 9637 9791 9799 9836 9841 9885 9887 9912 9940 9982 9995 9996 10006 10012 10057 10085 10087 10094 10162 10179 10209 10283 10404 10407 10418 10448 10459 10467 10480 10488 10489 10493 '0569 10584 10646 10651 10658 10670 10671 10677 10681 10751 10787 10806 10807 10862 10893 10934 11010 11016 11024 11081 11114 11140 11158 11237 11254 11296 11318 11387 11412 11437 '1466 11468 11544 11589 11657 11665 11700 11832 11991 12008 12025 12078 '2147 12241 12259 12269 12278 12311 '2320 12362 12381 12466 12501 12528 2540 12549 12559 12576 12579 12597 12598 12627 12647 12661 12693 12696 r 2 701 12715 12781 12877 12880 12919 12932 12934 12966 13037 13043 13081 13091' 13186- 13298 13336 13376 13385 13531 13547 13551 13622 13690 13704 13746 13747 13805 13826 13853 13925 ,3946 14033 14077 14082 14104 14110 14141 14164 14172 14180 14206 14212 14222 14268 14314 14429 14455 14574 14598 14616 14617 14720 14773 14793 .4810 14864 14917 14921 14950 14970 15008 15010 15045 15059 15063 15087 15091 15107 15137 15186 15199 15228 15245 15249 15261 15285 15302 15326 15366 15379 15412 15454 15515 15531 15532 15582 15656 15673 15680 15705 15736 15799 15877 15878 15898 15972 15977 16018 16035 16053 16072 16148 16182 16199 16222 16257 16293 16300 16369 16397 16418 16424 16434 16463 16499 16503 16513 16547 165-51 16556 16567 16582 16646 16652 16740 16798 16858 16863 16872 16910 16941 16995 17042 17060 17065 17091 17094 17101 17150 17173 17194 17203 17263 17265 17282 17312 17315 17392 17450 1745-3 17546 17549 17567 17569 17577 17586 17593 17596 17623 17632 17637 17656 17658 17668 17699 17751 17805 17808 17828 17860 17885 17911 17913 17914 17960 18032 18034 18045 18056 18085 18134 18157 18214 18256 18319 18352 18361 18363 18384 18527 18550 18552 18642 18721 18791 18835 18848 18866 18875 18880 18915 18917 18927 18983 19010 19015 19065 19071 19105 19115 19148 19150 19200 19244 19300 19373 19476 19579 19495 19524 19532 19538 19585 19588 19651 19695 19705 19765 19769 19773 19807 19811 19823 19868 19920 19921 19963 19973 19982 20048 20095 20100 20115 20144 20170 20180 20230 20241 20261 20272 20286 20311 20313 20421 20424 20432 20452 20468 00472 20481 20497 20510 20581 20587 20602 20648 20653 20666 20700 20744 20750 20793 20794 20833 20851 21032 21047 21064 21066 21078 21105 21147 .21168 21193 21234 21260 21263 21319 21394„ 21433 21461 21517 21544 21556 21562 21576 21599 21678 21815 21843 21905 21938 21992 22013 22017 22045 22049 22057 22070 22117 22147 22150 22155 22185 22243 22277 22281 22322 22338 22349 22368 22422 22425 22447 22528 22551 22558 22576 22596 22600 22626 22672 22692 22703 22760 22800 22805 22818 22881 22948 22977 3de klasse, lste lijst: No. 11986 moet Zijn 11989.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6