Door do kondo Holshondster Kinderjuffrouw Meisjes Je Adres Dag-dlenstbode, Betrekking, nette Bakkersknecht, gedeelte Woning 2 groote ongem. Kamers Een WMKELHUIS Woontiuis met stalling Nette Burgerwoning Mevr, Marie Egmond, OPENBARE UITVOERING De Arnhemsche Courant, ficniftigd NiVims MarktlberlcJiten Buitenland Zeetjjdingen AdtertentlSn. Meisjes geyraagd. gemeubileerde Zit-Slaapkamer te liuur. Theoria en Ensemblespel, is Zevenhuizen 5 en Roningsstraat 7, ARNHEM. wooden Uw hamden ruw en gesprcogen Uw gezicht en lippea pijnlijl: schxaal. Purol maakt ze spoedig beter. In doozen van 30 60 en 90 cts. Bij apothekera en drogisten. ging daarxnee op de schoonzuster af, Bek1 zeide, dat hij met dat mes alleen heeft ge- drcigd. Vervolgens heeft hij eeni aard'appe! schilmesje gen omen en daarmee naar de schoonzuster gestoken. Het mesje ging alleen door de jurk heen en brak vervolgens in stub ken. Bekl. verkl'aarde niet het opzet gehadl te hebben, zijn schoonzuster te doodten of enm stig te rnishandclen. Hij was dermate opge wonden geweest, dat hij zich geen reken- schap heeft gegeven van hetgeen hij deed. Na vcrhoor van enkele getuigen eischte het O. M. waargenomen cfoor mr. Baudin, 3 maanden gevangenisstraf, wegens paging tot zware mishandeling. Bekl.'s raadsman, mr. Van Krimpen, pleit te vrijspraak op grond, dat z. i. het opzet van het ten laste gelegde niet is bewezen Suhsidiair drong hy aan op een voorwaarde ljj'ke veroordeeling. ANN'E PASCAL De Amsterdamsche rechtbamik heeft gister uitepraak gediaan in de za'ak tegeni Guurtje Hitler, al;as zoster Vermeer of Annie Pas cal. Men wect, dat zij diitaaial getraid t had) we- deitom, als verpleegster gekleed, geld! en goe- dercri van particulieren los te krijgen, zooge nmtud voor het gezin van eem werkloos chauffeur De eisch was 66n jaar gevangenJsstraf. De rechtbrnk, uiispraak dcende, veroor bricl tot een gev?ngenisstr?i voor den tijd van zes maandeni, met aftrek van twee maanden preventief. EEN GEHEIMZINNIG GEVAL. W. D., te Delft, die vroeger geruimen tijd in het buitenland1 werkzaam was, werd1 al- daar in eenige verwikkelingen betrokken, waarvan thans de gevolgen nog niet geein- digd schijmen te zijn, schrijft de Dselftsche Ct. Toen genoemde heer vijf jaren geledlen 's avonds den schouwburg te Barcelona ver liet, werd hij aangesproken door een vreem deling, die hem in gebroken Hollandsch d'ringend verzocht in een gereedstaamden auto te stappen. W. D., eenigszins overbluft door het overmoedig optreden van dm vreemde- ling, deed zonder nadenken hetgeen hem ge vraagd was. Voor hij tot bezinning kwahi, dat hij aan een zeer ongewoom en vreemd verzoek gehoor gegeven had, was dte auto reeds in beweging. Met groote snelheid reed het voertuig door schaars1 verlfchte, ombeken- de straten. De vreemdeling had tegen over den heer D. plaats genomen. Toen de laatste opheldering van het gebeurdte vroeg, dteelde zijn reisgenoot hem mede, dat hij op het ogenblik nog ni'ets kon zeggen. Hij verzocht den heer D. vooral zich rustig te gedragen en geen moeite te doen de oprnerkzaamheid te trekken. Met een veelzeggend gebaar wees de man naar buitem en haaldb vervolgens een kleine revolver uit zijn overjas. De Hollan der koos de wijste partij en zweeg. Nadat zij naar schatting ongeveer een kwartier met groote snelheid gereden hadden, de laatste minuten' op een onverlichten weg, stopte de auto voor een tamelijk groot huis. De chauf feur belde aan en spoedig werd de dleur ge- opend. De mede-inzittende openidte het por- tier van den wagen, stapte uit eni sprak tot den heer D.: Volg me! D. zag geen anderen uitweg dan aan het bevel te voldoen en hij ging het huis binnen. De deuf werd' snel dcor een bed'iende gesloten. Deze nam ver volgens van de beide heeren jas en hoed in ontvangst en ging hen daama voor naar een 'kamer aan het einde van den corridor ge- legen. Bij hun binnentreden kwam een jonge man de bezoekere tegemoet. Hij wendde zich in vloeiend Fransch tot den Hollander, bood zijn verontschuldiging aan voor hetgeen ge- beurd was en hij hoopte, dat dit geen belet- sel zou zijn om eenige besprekingen tot een goed einde te brengen. Hij' zette zich in een clubfauteuil, noodigde de twee anderen met een handgebaar uit eveneens plaats te nemen .en begon toen uiteeni te zetten met welk doel de heer D. op zoo'n vreemde wijze dien avond zijn gast geworden was. Ik heb hier eenige teekeningen, die in ver- band staan met een gebouw in Holland, ving de jonige man zijn verhaal aan. Uit de ge- schiedenis zal het u, bekend zijn, dat in vroe- Sren tijd vele Spanjaardcn bezittingen in olland hadden. In die dagen1 kwam het vaak voor, dat kostbare kleinooden1 en gulden onder den grond verborgen werd'en. Deze be- schadigde stukken, die door een erfenis onder mijn bereik geraakten, wijzen er op, dat een van mijn voorvaderen tusschen de jaren 1570 en '72 in het Hollandsche plaatsje Delft een huis bewoohde en daar een aanzienlijk be- drag aan goud en edelsteenen verborg. Ik ben reeds jaren achtereen bezig uit deze ver- minkte teekeningen nadere -gegevens te ver- zamelen omtrent de plaats waar het huis ge- staan heeft, doch het is mij niet gelukt. U is Hollander, bouwkundig ingenieur; ik hoop, dat het u wel gelukken zal. Waarom ik dit verzoek op deze wijze deed? Omdat dit ge- val een geheim tusschen drie menschen moet blijyen. De heer D,, wien het verhaal wel interes- seerde, vroeg wat er gebeuren zou, als hij, in de stad teruggekeerd zijnde, andere menschen van het voorgevallene op de hoogte zou bren- gen. Ik zou het u niet aanraden, wiji vergeten niet vlug, antwoordde die ander kalmweg. AlS het u gelukt de teekeningen1 zoodanig te herstellen, dat ik weet'waar net huis zich be- vindt, zult u geen spijt van uw werk hebben. Nadat men nog eenigen tijd over het geval gesproken had, vroeg D. of hij gaan kon. Dit werd hem toegestaan, nadlat hij beloofd had zich op de teekeningen toe te leggen. Dezelfde auto bracht den Hollander in snelle vaart in het begin van de stad. Eenige maanden later vertrok D. voorgoed naar Holland. Van het vreemde avontuur had hij1 nieis meer gehoord, het adres van den Spanjaard1 kende hij niet en de teekenin gen had hij nog niet ingezien. Op Nieuwjaarsdag i921 ontving D. een briefkaart, met een Spaansche postzegel ge- frankeerd. Met groote letters stond er in het Hollandsch op gesehreven: Nog 3 jaren. Wij vw^eiep mw sntk OmUr de groot zwart kruis. Verder niets D., die de teekeningen geruimen tijd gele- den als niet in orde te brengen- stukken ter zijde gelegd had, en aan het geheele geval niet meer gedacht had', werd het toch eenigs- zins zonderling te moede. Wat bieldtn deze gcheimzinnige woorden in? Op den volgenden/ Nieuwjaarsdag kwam er weer zoo'n kaart met dezelfde woorden, alleen inplaa-ts van 3 jaren-, stond er: Nog 2 jaren. Zeer benieuwd hoela-ng dte Spanjaard dit Vol zo-u houden, zag de heer D. den eer- sten dag van- 1923 tegemoet. Weer bracht de post eenzelfde soort briefkaart. Thans stond het cijfer I met rood potlood onder- streept. De jaarlijks terug-keerende, gehdmziinnige Nieuwjaarsgroet heeft niet nagelaten een zekeren invloed1 op het leven van- D. te oefe- n-en. Zoo tegen den zomer dacht hij er niet aan, doch als het herfst werd en winter, dan begon het geval hem onrustig te maken. Van andere zijde heeft de D. Ct. 'n nieuwe mlichting gekregen. De -heer D. had zich be- reid verklaard- onderzoekingen te doen en had daarvodr eenig honorarium ontvangen. Nadat hij- te Delft beproefd had de plaats van het bedoelde huis te vindem, heeft hij ge- schre\«en aan zSjri lastgevers in Barcelona, dat het niet mogelijk was de juiate plaats van het pand terug te vinden, zoodat hij er vaa afzag, zich verder met die zaak in te Taten. Het geringe bedrag, dat hem- ter hand was gesteld, besohouwde hij als betaling voor de genomen moeiten. De Spanjaarden- zijn da-arm-ede blijkbaar niet tevreden geweest en hebben toen gepoogd D. bao-g te maken met bun jaarlijksche brief- kaarten. Dit jaar heeft de heer W. D. niets ootvan gen uit Spanje. SOIR6E TEN HOVE. Gisteravond heeft tan Koninklijke Paleize .'n Den Haag de aangekondigde groo-te soiree plaats gehad), waartoe een 800 dames em hee ren, die den wcnsch had'den te kennen gege ven, hun opwachtihg bij d'e Kotimgin te ma ken, waren uitgenood'.gd. Met de Konilngiin en den Prins nam de Kouingiiit-Moeder aaii deze ontvangst dieel. Tot de genaadigdeni behoordea', behalve aile digm-t-arisscn van Hairer Majesteiits hoi houding en van de hofhoudlingen dier Ko- uilgin-Moeder en van den Prins, aile ledeu van het dlplomatie'ke corps met hun d'atmes. de ministers, hoof den van- departemaiten van algemeon bestuur; de mibistcr van staat mgr. dr. Nolens; dci vice-president van den Raac van State, mr. dr. van Leeuwen-, en verschil- laide leden van dit college; de voorzitters van de Eerste en van de Tweedte Kamer, ga- lieraal baron Van Voorst tot Voorst en mr, Koblen; lcden van die bureaux dter Kamers cn 1-eden van deze beiide wetgevende licha- men; de dhecieur van het kabiinet der Ko- ntngin, jhr. Van Tets; de Commissaris d'er Konilngin in Zaid-Holland, baron Sweerts de -andas Wyborgh, en eenige leden van Gede pnteerd'e Staten van Zuiid-Holland; de voor- zitter van de A'igemeene Rekenkamei1, jhr. mr. Van Reenen, en ledcti van diite Kamer; de voorzitter van het Permanente Hof van Inter- naitionale Justitie, mr. Loder, en de- griffier. de heer Hammarskjold; leden der verschillen de rechtscol leges te 's-Gravtiihage; de heex Quant, wethoudOr van Den Haag (dc bwge- mecster van Den Haag was dbor familie- rouw verhinderd); de gemeente-secretaris van Den Haag, mr. ter Pelkwijlk, cn eenige .edien van den gemeavtcraacf; de oud-opperibe- velhebber, -generaal Sn-ijders; vde vllag-, op- ier-, hoofd- en suballterne officieren van vloot en leger, voor zoo-verre te 's-Gratven- hage werkzaam of in garaizoen; verschiHen- de secrctarissen-genera-al en hoofdambteha- ren van djepairtementen- van algemeem bestuur oi eind'clijk een groot aanta! partiouliere per- souct, 0'. a. ui't sdii'lders- en beeldhouiwens- cringen. De vorstelijke personten hielden om 9 uur ten eerste carcle, ten- einde den- leden van het iplomatieke corps gelegtenheid te gieven, [are Majestciten- en dlen Prihs gelu'k te wen- s-ehen met het nieuwe jaar. Een tweede oelrcle werd daama gehoudien voor de Nederland'- 9che autariteiten-, Beide oercles werdlen ge- houd'en- in de groote balzaaT. Daa-rna bewoog die' KoninkMjke Fainilie rich fe milddien van die hondierden andere genoo- dilgden in de overige zalen van het paleis-. De soi'ree werd opgeluislerd door de mu- •eflv van die Kon'inkl'ijke. Militaire kapcl onder ~d;ing van len fuitenant B'oer. De aangerichte buffetten waren- vetrsierd met gele en roode tulpen. UIT HET HOUTB-EDRIJF. De beide patroonsbonden in het houtbe- drijf, welke zich met I ezer hebben vereenigd tot een werkgevers-organisatie, hebben aan de werknemersbonden, waarmee tot 15 Fe- bruari een collectief contract is gesloten, me- degedeeld, dat zij voor de afsluiting van een nieuw contract o.m. de volgende wijzigingen wenschen: een werktijdverlenging tot 55 uur per week of een loonsverlaging van 15 pet. (voor Leiden en Arnhem een grootere verla- ging), gelegenheidl tot werktijdverschuiving, vermindering van den bijslag voor overuren en voor nacht- en dagploegen gelijk loon IN DE WETERING GESTORT. Een vrachtauto met 2500 liter rnelk gievuldle mellcbussen voor de fabriek van zuivelpro- ductm te Uithoorn is gistermid/dag van de sterile Goudsche brug te Bdskoop in de Wete- ri'ng gestort. De chauffeur wist er nolg bij- 'ijtfe af te springen. Het nieuwe ij'zeren hek van de brug werd dOor den auto, die, na het hoogste punt van de brug te hebben benedict, achtarui treed, weggerukt VERHOOGING ACCIJNS OP BIER EN INVOERRECHT OP BIER EN THEE. Verscbenen- is het voorloopig verslag op het wetsontwerp tot verhooging van dlen *1Jk, en de l«-jerige J. R. oftdte IVfcuwnft stra-at aldaar, die in den auto gezeten waren, wistea er tijdig uit te springen, doch de chauffeur B. van V. en de 14-jarige D. W. uit de Feijenoordstraat aldaar, die mee had mogen rijden om dlen weg te wijzen, geraak ten met den auto te water. De chauffeur wist zich onder de kap .van den auto vandaan te werben en is met haken en touwen op -het dro- ge gebracht. Daarna heeft men hem naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij tier verpleging is opgenomen. Een kwartier later is de 14- jarige D. W. met een dreg opgehaald; jhr. dr. C. D. Roell, wiiens -hulp men inriep, kon slechts dten dood vaststellen. AANOEHOUDEH Te Haarlem zijn aatigbhouden M'. J. D. en C. Hdie zich- schuldig gemaakt 'hebbe'n alan inbraak in een directiekeet op het ferrcin van dlen schoolbouw aan' de Leidschestraait, waiair- biji verschillen de voorwerpen gestolien' wer- den- De voorwerpen zijn biji eon opkoopex* in beslag genomen. RIJKS'BUREAU VOOR ONDERZOEK VAN HANDELSWAREN. De minister van arbeidi, handel en nijver- heid maakt bekend, dat bovengenoemd Rijks- bureau van vandaag af zijn- werkzaamheden geleidelijk hervat. Het Rij-ksbureau is thans gevestigd te 's-Graven'hage, Beruidcnhout 171, teletoen- nummer B 1943. OPLICHTINIG. P. v. H. uit Dan Haag heeiftt gis-termiddiag bij de poliitie aang-iiie gedaan, dat hij in een cate aan de Korto Hoogstraat is opgelicht voor een stiuk van 1000 dollar Wabash prefer rent no. 12556 met talon en coupon no. 13 loe aangespeldL Kiji had het stuk in onder- pand van een ander, die hem 1000 schu-1- dig was en beweerde het te kunnien verkoopen voor f 1200. Deze had hem verzocht het mee to brengen naar het cato. Do koo-per nam het stuk even' mee naar die tol-efoon, zooge- naamd om( aan een bank naar den koers He vragen, doch is er niet meer mee teruggefco- men. KORTE BERIOHTEN. Aan de chocoHadcfabriek „Wald|en" te Amrrsfoort is ruirn 700 vetduisterdl. Dc rei- zlger van de fabriek, v. d, B., is voortvluch- ti'lg. Op aanwijzing van de poliitie te Hengelio is to Glanerbrug aangehouden zekere B., be- d'iendte bij den heer Postma, verdiacht van ver- dutetering van 18 fotatoestellen ter waarde van onseveer 2300 Uit een k'antoor aan de Keizersgracht te Amsterdam is een- bedrag van 1000 on't vreemd. Uit de Haringh'aven te IJmuidbn- is op' gehaald het lijk van den kraanecbipper T. B., die sinds eeniige diagen vermist weral. Verschenen is -een wetsontwerp tot wij- ziginig van hoofds-tuk VII Bl dlep staatsbe- grooting voor 1922. Het eimdcijfer wordl!i ruirn 12 millioen lager. De gemeenteraad van Rotterdam heeft besloten, voor den bouw van aen nieuwe Ko- ningiinnebrug over dte Kon-ingshaven een lideeenprijsvraag uit te schrijven. ALKMAAR, i Jam. 1924. Op dte hedten gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 76 stapels wegende 67685 kilogrammen. Fabriekskaas: kleine met rij-ksmerk 61, commissi-e met rijksmerk f 59, middelbare met rijksmerk 57. Boeren-kaas: kleine met rijksm. f 59, zon- dter rijksmerk f 58, commissiekaas met rijks merk 55. Handel goed. ALKMAAR, 4 Jan. 1924. Op die heden gehouden graanmarkt waren aangevoerc 184 hectoliters. Tarwe 1112.75, Haver 10.50f 12, Citroen bocmien 59 per 100 kilo. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. Zeeuwsohe bonten /7.25—/8. Zeeuwsche industrie 4.505.75. Overige prijzen on- veranderd. Aanvoer o ladingen. BROBK .OP LANIGEN1D1JK, 3 Jan. '24. In dte heden igehouden veillingen werd' be- fcaald voor: Losse worteleni 4.80; Roode kcol le s. 4—/ 8; Roode kool 2'e soort 3.60 3.90; Gele kool le soort 3.80—/ 7.80; Gele tool 2e soort 3.201—f 3.60; Witte k. le snort f 2.70—/ 4.10; Witte kool 2s soort 2, alles p. 100 K.& ■Aanvoer: 95100 K.C. Roode tool, 122000 K.tt. Oele kool, 50600 K.G. Witts tool, 2600 K.G. Woftdten, 700 KG. Uien, 1000 K.G. Rapen. PURMEiREND, 2 Jan. 1924. Afslagver. Beemster, Purmerend en Oinstreken". St, Nicolaasperen 0.31 p.. K.G j Spruit- kool 3.405.60 p. 15 K.G.; Boardkool 2.60—/ 3.46 p. 100 struiken; Rap- 4.70—/ 6 p. 100; Uien 1.30—/ 1.90 25 K.G. Handel zeer vlug. NOQRDSCHARWOUDE, 3 Jan. 1924. Grove uien 9.90-- Roode tool 6.20) 7.90i; Doorschot Roode kool 6.30 7.20; Gele kool 5.70—/ 7.60; Doorschot Gele kool 610-/ 6.70; Deensebe witte 3.204.30; Doorschot Deensche witte 3.60, aMes p. 100 K.G. Aanvoer op 2 Jan. 1275 K.G. Uien, 62100 K.G. Roode toot,. 42700 K.G. Gele 'toot, 16600 K.'G. Deensche witte. WARMENHUIZENI, 3 Jan 1924. Roode kool le soort 6.20—/ 7.80; Roode tool 2e soort 5.907.20; Uitschot Roodte tool 2.10—/ 3.10; Gde kool le soort f 7.107.60; Gele kool 2e soort 6.60 f 6.80; Witte kool le soort 3.904.70; Witte tool 2e sioiort 2.40; Drieliingen 7.90; Uien 9.80^-/ 10.20; Peen 4— 4.10. Aanvoer: 45600 K.G. Roode tod, 5900 K.G. Gtelte kod, 12600 K.G Witte tod, 4220 K.G. Uien, 1925 K.G. Peon. BOVENKAR'SPEL, 3 Jan. 1924. Veiling „de Tuinbouw". Heden besteeddte men voor: Roodte tool 5.506.50; Spruiikool f 3.50—/ 4.40; Gde kool 5.50—/ 5.80; Witte kod 3.25—/ 3.75; Uien' 4— 440. pen P- acciins op bier en van het invoerrecht op bier en thee. AUTO TE WATER. Omstreeks kwart voor zes gisteravond reed een auto van de zuivelfabriek Niftricia uit Soetermeer, bestuurd door den chauffeur B. van V. uit Bldswijk, den Haringvliet N.Z. te Rotterdam op. Men moest daar voor pand no. 13 zijn. Om te draaien reed de chauffeur achteruit en kwam daardoor ach'ter aldaar staande boomen, waar de straat glad was. Tenigevolge daarvan gleed de auto te water. De broeder van den chauffeur J. van V, de lease werkman C. N., beideB uit Bleis- UIT „FILMLAND". Een nieuwe schietpartij heeft hevige beroe' ring verwekt in cinematografische kringen in Amerika. Twee filinsterren, de bekende Mabel Nor mand en Edlna Purviance, waren de gasten van Dimes, den oliemagnaat, op zijn bunga low te Hollywood. Tijdens de partij, toen de gemoederen op zijn heetst waren, werd Dimes plotseling neergeschoten door Mabel Nor- mand's chauffeur H. Greer. Met een schot in de borst moest Dimes naar het hospitaal vervoerd worden, waar men hoopt hem in het leven te kunnen hou den. Toen de chauffeur zag, dat Dimes neer- stortte, wandelde hij naar het dichtstbijgele- gen politiebureau en nadat hij den revolver op een lessenaar had geworpen, zeide hij: „lk heb den man neergeschoten, die Miss Normand lastig viel". Greer zeide verder, dat Dimes geweigerd had Mabel Nortnand toe te staan de bungalow te verlaten. Dimes ontkent dit absoluut. De filmactrices hebben verklaard, dat zij niets gezien hebben, daar zij zich net in een aangrenzend vertrek be- vonden. EEN LAND ZONDER PIJPEN EN SIGAREN. Volgens een Reuter-bericht uit Sofia, zullen de rookers in Bulgarije zich voortaan alleen met sigaretten tevreden moeten stellen, daar pijpen en sigaren verboden zijn. Deze maatregel der Buigaarsche regeering staat in verband met de talrijke overtredingen van de bepalingen betreffende den tabaksbouw. Hierdoor zijn de inkomsten van dlen staat aanmerkelijk teruggeloopen. De fabricatie en verkoop van pijptabak en van sigaren is daarom van 1 Januari af verboden. Bulgarije zal door deze maatregel wel het eenige land zijn, waar alleen sigaretten wor den gerteokt. HET GRAF VAN TOET-ANKH-AMEN. De ontsluiering van het geheim van den binnensten schrijn van de grafkamer van Toet Ankh Amen nadert al meer en meer. Woensdag werd het rijkelijk vergulde houten raamwerk verwijderd, dat de schrijn omvat Onderwijl was prof. Newberry in het labora- torium bezig met het onderzoek van de graf- kransen, die in de doodenkamer werden ge- vonden. Deze kransen bestaan uit olijf- en perseatakken. Beide boomen werden in het oude Egypte als heilig beschouwd. De Per- seaboom is blijkbaar uit Abessinie en Soma- liland ingevoerd. Met behulp dezer takken loopt men het jaargetijde td kunnen bepalen, waarin de begrafems van Toet Ankh Amen geschieddle. De verwijdering van het raamwerk maakre verdere onderzoekingen mogelij'k. In tegen- woordligheid van Engelbach, een bekende fi- guur op het gebied der egyptologie benevens die van de heeren Harsness, Lythgoe en Winloch en leden van den staf opende Ho ward Carter gister dte drie andere schrijnen, bevatte. Einde! ■kwam het opwindencie waarvan een de zegels van het koningschan -lijk 'kwam het opwindencie oogenblik. De laatste schrijn werd geopend en toen de beide vleugeldeuren langzaarr. opendraaiden vertoonde zich aan de blikken der in spanning verkeerende aanwezigen een kolossale ateenen sarkopphaag, schitterend bewerkt en door den tijd niet geschaad. STOOMV A ARl'Li J N'EN. 67 V. Mi J. NtDtJKLAND. Krafcaitau (uitr.) anT. 30 Dec. lie Be'Iaiwau. i^omook (tiimsr.) vertr. 31 Dec. v. Singapore woitto (uiitr.) vertr. 3 Jan. v. Colombo', noeroe (ittouisr.) arr. 2 Jan. te Marseiilllte. KON. NED. SIB. MIJ. Bacchus varyr. 2 Jan. v. Malta n. Lissabon. ruebe arr. 2 Jan. v. Barcelona te Genua. Mercurius vertr. 2 Jan. v. Algiers a. A'daim. Merope arr. 2 Jan. v. Oporto te Lissabon. KON. WEST-1ND. MAILD. Jason vertr. 3 Jan. v. A'dam n. CttlJ4 via Antwerpen. liOLL. BRJTSCH-INDI'e UJN. Andijk (tliuisr.arr, 3 Jan. te Suez. HOLE. OOSI-AFRIKA LJJN. Heemskerk (thuiisr.) arr. 2 Jam. te Delagoa- oaai. iNij'kerk vertr. 3 Jane v. Zanzibar n. Tanga. HOLL. OOST-AZIe UJN. Zosma (thuisr.) arr. 3 Jan. lie Hen; Oostkerk vertr. 3 Jan. v. Rott. n. HW HALCYON UJN. Stad! Dordrecht 'arr. 2 Jan. v. 'Buenos-Ayres te Antofagasta. H OLLAND-AMER!KA UJN. Lodhgoil, v. de Noord-Pacific n. Londlen en Rotterdam, vertr. 1 Jan. v. Liverpool. Lochkatrina, v. Rott. m. Seattle; arr. 1 Jan. te Colon. HOLL. OOST-AFRIKA UJN. Alwaki (uiitr.) vertr. 2 Jan. v. Port Soudan n. MomibasSa. Melliiskerk (thuisr.) vertr. 1 Jam. v. Tene- riffe n. Londlen. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. Minerva ('(thuisr.) arr. 26 Dec. te Freetown. HOLL. ZUID-AFRIKA LIJN. KMpfomteim vertr. 2 Jan. v. Kaapstad' n. Rott. Springfontein- arr. 1 Jan. v. Rote, te Kaap- stad. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjikarang arr. 2 Jan. v. Dairen te Shanghai. Tji'kandS, v. Rott. n. Piortland, O., 'arr. 1 Jan. te Galon. KON. WEST-IND. MAILD. Amersfoort vertr. 3 Jan. v. Ainitofagasta n. Valparaiso. Brielte vertr. 31 Doc. v. Caleta Buenia n. Panama. Rhea vertr. 1 Jan. v. Puerto Barrios n. Pu erto Limon. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Goentoer )uitr.) vertr. 2 Jan. v. Belawan. Siiioebcmdo (uitr.) vertr. 2 Jan. v. Suez. Tamibora (thuisr.) vertr. 3 Jan. v. Satoang. Tjerimai (thuisr.) arr. 3 Jan. te Suez. Alcyone (thuisr.) vertr. 1 Jan. v. Rio Ja neiro. STV. MIJ. OCEAAN. Giaucus arr. 3 Jan. v. Japan te Rott. Antenor, v. Bait. n. A'dam, arr. 2 Jan. te Belawan. Dardanus, v. Japan it. Rott., vertr. 31 Dec. v. Hongkong. Helenus, v. Japan n. Rott., vertr. 29 Dec. v. Penang. Idiomieneu®, v. Bat. n. A'dam, art. 2 Jan. te Suez. Palamed!, v. Leith n. Java, art.. 3 Jam. te P. Said. Patroclus, v. Japan n. Rote., vertr. 3 Jan1, v. Shangh'ai. Sarpedon, v. Japan n. Rott., vertr. 2 Jam. v. Port Said. Gevraagd wegens heden een flinke omstandig- G., middel- BAKKKR, uit den boerenstand, P. baren leeftijd, bjj P. Ter Coulster, Heiloo. Gevraagd een nette P.G., voor heele dagen. Zich aan te melden KENNE- MERSTR A AT WE G 142. Mevr. v. AMEROhGEN, vraagt tegen 1 FEBR. een beschaafde goed kunnende naaienen verstellen. Aanmelden 78, Westerweg 92. Jonge man, wachtgelder N. S., zoekt met goede vooraitziohteu, onv. wat. Ook bekend In het bakkersbedrfjf. Hoog loon geen vereischte. Brieven onder S 152, bureau van dit blad. H.H. BARKERS. Biedt zich aan 15 Februari '24 22 jaar, v.g.g.v., liefst in Alkmaar of Omstreken. Br. fr. letter G, hulppostkantoor Egmond a/d Hoef. Aan de inrichting van S. KROM, Schermerweg, kunnen geplaatst worden. Aanmelding aan de inrichting. Aan weduwe, moeder met dochter of 2 zusters en f 5.per week aangeboden voor onderh. woning en hulp'verpl. oude dame. Brieven franco onder L 146 bureau van dit blad. JONGE DAME, b.b.h.h., vraagt of gedeeltelijk pension. Brieven met prijsopgaaf onder No. A 158 Bureau dezer Courant. TE HUUR AANGEBODEN met keuken. Brieven onder Z 157, bureau van dit blad. met overname van de zaak Br. onder l#tt. W 156 bureau dit blad. van TE HUUR voor 12 koeien en ruirn 4 *H.A. best GRASLAND. Te bevragen Postkantoor Sint Pancras. TE KOOP GEVRAAGD (bewoond) den prijs van f 3000 niet te boven gaande. Brieven onder letter T 153 bur. van dit blad. Leerares Piano, KENNEMERSTRAATWEG 59. Spreekuur Maandags 2—3'/2. Spreekuur in Bergen (Park Meer- wijk) Dinsdags 1—2l/2. door de op ZONDAG 6 JANUARI 1924, in het cafe RENSES, te STOMPETOREN. Entree f 0.75 Aanvang7J uur. "VRIJ BAL NA. voor drogist-, zieken- en verple- gingsartikelen en gummiwaren opgericht 1813, Bureau: Koningstraat 14. verschijnt des namiddags, is het best ingelichte en goedkoopste blad voor Arnhem en Gelderland

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6