Gesprongen winterhaBden' verdhuysen, wetnouder, weia m jntad. rtdmM* trccrtm. met TSgiSUKr „Morgenrood" medewerking verleende. *s Avonds was er een feestuitvoering in het Park, waarbij opgeyoerd werd „Vergu!de Parol, in doozen, van 3d, 60 «n 90 cte, Bij apothekers en dirogteten. 3.41 3/5 sec.; Jan Kos 3442/5 sec.; Frederiks 3.45 2/5 sec.Hmk 4.05 sec.Zeeman 4.28 2/5 sec. 5000 Meter: Paarlberg 11.01 1/5 sec Bak'ker 11.301/5 sec; Jaap Kos 11.251/5 sec; Jan Kos 12.432/5 sec.; Fredierilks 12.532/5 sec.; Hink 12.501/5 sec. Uit den nitslag blijkt, dat J. Paarlberg op alle drie afstanden de vlugsie rij'dcr was en hij dus op uitncimonde wijze zijn beker verde- ,digd heeft. Ook door op twee afstanden te winnen zou hij1 reeds in het bezit van den belcer gebleven zijn. Hij had! dan ook reeds n'a afloop van de 1500 Meter verschillende felicitaties in ontvangst te nemen. 's Avonds had1 de, prijsuiitreiking plants in de zaal van den heer Vis. De voorzitter, de heer de Wijw, hcette de at.nwezigcn en deelnemers van harte wellkoira, wees er op, dat het kanxpioenschap van' den Langendij'k nu voor de tweede maal verredfen is en de wedistrijd, in vergelijkjng tot die van Judag, onder geheel antierc omstaindighodcn gehouden werd. 1 Dezc wedstrijd was minder officieel, er wa- ren minder conunissarissen, minder publiek, meer wind Het was meer inltiem, meer een onderonsje. Ondanks dat was de wedistrijd tod i zeer mooi. Het was een spanmenden wedstrijd. Ondahks de koude werden de rij- ders met aandaeht gevolgd Het gang er soma om wie de ecrate zou zijn. De ui. Sag heeft velm verrast. Hij zal zcker ook dlen winner •n da mededingers verrast hebben. Niemand was er die geloofd' zal hebben, dat de heer Paarlberg den beker zou behiouden. De heer Paarlberg had zi'ch voor Zcndag te weinig getramd. Nu hiji ziich gisteren extra ge.raind heeft, reed hij1 vandaag veel sneller. Onder d!en sterken wind zijn prachtige tijdlen ge- ma.'kt. Ook anderen maakteh> -keurige djidta Vaak hebben we tot elkaar gezegd: wat een rnooie streek, wat een nioode gang, eniz. Een en ander heeft cms volkomcn bcvred'igd Aain de deelnemers onze hartelijke dank voor de dociname. Zoaider hen zouden we geen wedstrijd kunnen houdea Ik vertrouw, dat zij van hunne zijjdic erkenfclijk zijn, dat ze tot- rijden in de gelegenheid gesteld1 waren. Ge- zien de afstanden, v.wden we het jammer, dat niet meer prijzen zijn bescbikbaar gesteld Lr nicest voor dozen wedstrijd oo!k een twee- den prijs geweest zijn; dat moedigt meer aan. Nu km or echter titers aan verandah1 wur- den. Evenwel, het kammoenschap is door den boor Paarlberg glansrijik gewonnen. Ik feiio tecr u er van harte mee. (Applaus). Het is nu de tweede maal dat de wisseibe- kcr it uw bczi't komif. Nog eenmaal en hij is uw eigendom Oe zij't op den: goeden weg. Dat ge op uw verdferon levenswog mecrtnailen SUiCors- moogt hebben en ik hoop, d«it ge meer in de getlegenheid zult zijn u te trainen. Zoo werdkti achterenevol'gens de better en de dtfie medaill;es ate eerste prijzen aan: den heer Paarlberg uiiitigereikt1; de ccrste voPr 500 Meter en de tweede voor 1500 Meter, beide geschonken door de IJsclub „VaHiardinlg" en de laatste voor 5000 Meter door het Land- bouwkantoor te Alkmaar, alle drie verguld- zilveren medaillles. Laat ze aldus uw borst sieren en het een aansporing zijn, de ijssport nog meer te beoe- fencn. Wim zit op het oogenblik in 'Zwitserland1, doch het zou nog mooier zijn, a!s oolk amdere families dtt voorrecht mochten hebben. (Ap- leugens" van Inte Onsman. Het geheele ju bi'leum is uitnemend geslaagd. De Hoomsdie Kweekelingenbond (H. K. B.) beeft in het Park een uitvoering ge houden. De verschillende tooneelstukjes sloe- gen bijzonder in. Een geanimeerd bal besloot den avond. Alhier wordt op de Zuiderzee zeer druk schaats gereden. Het ijs is zeer goed berijd baar. Bij doorgaande vorst zullen morgen reeds arren op het zeeijs verschijnen. UIT ST. PANCRAS. Volksonderwijs vergaderde 8 Januari ten huize van den heer H. Gerritsen met 12 le- den. Na opening en lezing der notulen, gaf de heer M. Zeegers verslag van zijn beheer als penningmeester. Met het saldo van 't vbrig jaar bleek in kas te zijn 54.92. Met dank voor accuraat beheer algemeen goedgekeurd. Aan de beurt van aftreden waren de hee- ren T. Engel en Jn. Wit, die beiden werdeu 'hcrkozen. Na uitvoerige bespreking over het houden van een gezelligen avond voor leden en ge- noodigden, besloot men als vorige jaren we- der met eigen krachten dien avond te hou den. Met't jbestuur werden de heeren M. Zee gers, A Z..k en A. Volkers aangewezen een en te regelen, tenvijl liefhebbers van dragen enz. bij deze drie heeren zicfc xunnen aanmelden. Nadat nog besloten was aan den Algemee- nen Penningmeester tot dekking van 't te- kort 5 af te dragen, sloot de voorzitter de bijeenkomst. UIT ZUID-SCHARWOUDE. Ondanks het koude weer en den harden wind zijn de wedstrijden op de Schagersloot Dinsdagmiddag door gegaan. De wedstrijden waren voor jongens en meisjes van 16 t.m. 18 jaar. Het aantal deelnemers der meisjes was echter zoo weinig, dat er geen Ieeftijdsgrens voor meisjes werd vastgesteld. Er is weder hard gereden met hindernis- sen. De uitslagen zijn alls volgt: le prijs Jaap Trotnp en C. Kaay, 2de prijs G, Stavenuiter en G. Kos en 3de prijs J. Zijp Mz. en G. Mettes. Er namen 13 jongens en 16 meisjes aan deze wedstrijden deel. De prijzen best vn/'en uit kunstvoorworpen UIT OUDE N1EDORP. Dinsd'agmorgen weid1 alhier een wedstrijd gehouden op scnaatsen in het ringsteken voor paren. De Iste prijs werd hierbij gewon nen door Mej. A Strijbis en er. heer j Na- elhout, de 2e pr. door mej. A. Witsmeer en Hterna was deze gebeurtenis geeindligd1 eni ntig het bestuur over tot het vefrichten van de noodige werkzaamheden voor de volgende "■edstrijden Drie van enze jongens zullen1 helden, woensdag, d'oelnemen aan den wedstrijd om het kampioenschap voor Zuidholland, welke op het Kralingsciie Veer te Rotterdam gcliou- dlen wordt. Het zijn: Jan Paarlberg, Jaap Kos en Arie Baikker. Bij de gehouden koofelling Tuinbouwvereeniiging ,,De Eendracht" de voorraad: 1546000 545000 Kg. gele kool, 2477000 Kg. Deensclie kool, 162000 Ke. uien, 150000 Kg. door de was Kg. roode kool, peen. Onze lezers zullen zich misschien nog hermnercn, dat aan Wilm Kos voor twee jaar terug uit vrijwillige bijidragen een paar Noorsche hardrijders zijn aangeboden, als blijk van waardeering voor hetgeen hij toen reedls op de baan presteerdd. Op dezelfde scliaatsen is hij1 nu kampioen van- Noordholi- fand geword'en. Toen nu Zondag zijn broer Jaap op de 5000 Meter baan den derdbn. prijs wen, wer den, dezelfde koppen weer bij ellcaar gesta gen en ook voor hem was spoedig het bedrag voor een' paar schaatsen bijeengebrachit. Het was dan ook waarlijk een prestatie voor een jengen Van 17 jaar en dus wahier- drend. Hou je goed, Jaap, en volg de sporen van de kranigen broer Wim. Tegen een tweetal ingezetenen is pro- ces-verbaal opgemaakt, omd'at ze zich de een met de prikslede en den ander op schaat- sen, zonder vergunning op de wedstrijd- baan bevonden en zich van daar na herhaal- de sommatie niet wenschten1 te verwijderen. Gsteravond had hier een ongeval plants, dat wond'ergoed is afgeloopen. Omstreeks 9 uur bevond zich nog een jongen van den heer K. met de slcde op de.straat, juist toen een auto van de firma Kok en Tuinmani, vol met passagiers, kwam aanriid'en. Door het krachtig remmen van den chaffeur ging de aulto een kwart slag, om en nam een stuk van een hck mee. Daardoor blieef de jongen enjge- deerd Hoe het mogelijk was is ons nog em raadsel, UIT HOORN. Voor het examen boekhouden van de Federatie te Amsterdam slaagde de heer J J. Spaans, terwijl de heeren J. Demmendaal en W. J. Driessen het diploma als typist be- haalden. Vanwege de afdeeling Hoom van de Vereeniging „Volksonderwijs" wordt een ac- tie op touw gezet tot behoud van de Rijks- dagnormaalschool alhier. De Hoomsdie Bestuurdersbond heeft in het Park zijn 10-jarig bestaan feestelijk herdacht. en heer C. Kuiper en de 3de prijs door mej T. Liefhebber en den heer D. Blokker. li uit# n hind DE GEZOiNlDHEIDSTOESTAND VAN TROTZKI. De hem behandeletnde geneesheeren heb- 'bm Trotzki 'twee maanden volstrekte rust voorgesdireven. Elk werk, hoe licht ook, is liem beslist verboden, diaar de xninste ver- m'oeidheid voor den patient Chans noodlottig kan worden:. Bovendiien heeft hiji nu vrij hiooge koofis. In cegensteliing met alle mo- g'd ij'ke gerudden orntrem, een sleepende ziekte, wordt tiians nuedegedeeld, dat Trotski een verkoudh'eid heefit opgedaau, welke in in fluenza ontaardde. Reeds in November was Trotzki tengevolge van deze aandoening bedlegerig. Algemeen betreurt men het,dbit nu de bmnenlandsche aangelegenlieden van: Sovjet Rusland twee maanden zullen worden opge- houdeni. Maar van meer belang is de vraag, wat Tretzki nu zal doen op del bij- zondere Vakveremigingsconferenitle op 14 Januari a.s. Natuurlijk weet men wel, dat het besluit van de geneesheeren onverbidde- lijk is, maar de leidcrs der z.g. „insurgenten'' kunnen zich iniiel voorstellen. dat Trotzki; ondanks zijn ongesteldheid, zich daar ge heel buiiten zal houden. En inderdaad heeft Trotzki ook verklgard, waarschijnlijk brief- wisseling te zui'len onderhoudm met den leidic-r der Ooiniferentie. Als hij: nu een week volmaakte rust zal hebben gen omen; zu llen de arisen opnieuw moeten bcslissen, of hij heel lichte bezigheden kan verri'dhiten. In het. gunsliigste geval zal hij zich dan ten dieele aan de Conferen'tie wijden. De geneesheeren zdi'f gel'iooven diaar v clvter niet vml aan. Aan eenige vrienden van Tr'otzki hebben zij: medegedeeld, chat als Trotzki zich niet stMpt aan hunne voor- schriften houdt, zij de foekontet' voor hem donker Lnzien. Weliswaar gaat hij de laatste dagen wat vooruit, maar dit neemt niet weg, dat zijn toestand nog veal i(e wen- schen overlaat. DE OFFICIEELE BIERPROEVER. De laatste officieele „bierproever" in En- geland is overladen. Zijn taak was op gare- gelde en ongeregelde tijden de verschillende bars en herbergen binnen te gaan, er een pint bier He vragen, di e hem gratis moest worden verstrekt, en deze versnapering te consumeeren,' ten ein'de na te gaan of het vocht van voldoende sterkte en zuiverheid van smaak was. Was dit niet het geval dan stel- de hij een aanklacht in tegen de verkoopers van den drank. Deze betrekking werd bekleed krachtena een der oude Engelsche privileges, die uit de middeleeuwen stammen, en waarvan de ge- rechtigden elkaar automatisch opvolg-en of wel telkens .opnieuw benoemd werden. Voor kort- nog kon men op het gebied van den her- tog van Northumberland diens offjcieelen bierproever nog aan het werk zien. De man is dezer dagen gestorven, en men denkt, dat hij niet zal worden opgevolgd. EEN DIEFACHTIGE PRINSES. Dinsdag j.l. werd een Russisohe dame, me- vrouw Koesjkofsky, die te Parijs een hotel had betrokken in de rue La Boetie, door een vermetele hotelrat voor 20.000 francs aan diamanten, pelswerk en kunstvoorwerpen ontstolen. De diet" was's nachts haar kamer binnengedrongen en had zich ongezien en ongehoord met zijn buit weten te verwijde ren. Bij den commissaris van het quartier du Route wend een klatfrt fngedtentf, en cfere stelde onmiddellijk een nauwkeurig onder- zoek in. Het resultaat hiervan was, dat reeds den voigenden dag kon worden vastgesteld dat een vreemdeling, een zekere Edouard Cibion de dader van dezen vermetelen dief- stal was geweest. Hij werd nog denzelfden avond gearresteerd. De recherche had name- lijk yemomen, dat verschillende goed beklan- te winkels in het kwartier herhaaldelijk be- zoek kregen van zekere elegant gekleede da mes en heeren, die van verschillende artikelen den: prijs \xoegen, dan trachtten af te dingen en tenslotte vertrokken zonder iets te koopen, Na hun vertrek miste men steeds allerlei kleinigheden, en dikwijls dure dingen. Blijk- baar wisten de handl angers deze in mof of mouw te stoppen, terwijl dte quasi-koopers de aandacht der winkelbedienden afleidden. Tot deze bende behoorde ook Citron. De recher che ging zijn gangm na, en arresteerde hem op het oogenblik, dat hij zijn rechterhand in een anderen zak dan den zijnen stopte. Ge- foudleerd bleek de man alle juweelen van mevr. Koesjkofsky bij zich te hebben. Hij viel weldra door de mand en noemde de namen zijner medeplichtigen. Onder dezen bevond zich een eclite prinses van Griekschen oor- sprong Nathalie de Joanrj.m geheeten, ta- vens oud-danseuse aan de Opera de Moscou. Zij werd op aanwijzing van den braven Q- tron verraden, die misschien wel dacht, zoo- doende zelf den dans j,e ontspringen. Zij was in gezelschap van haar minnaar, een Pool, die op papier Eksztajn Eugenjusz heet, en het paar verliet juist een luxueus hotelletje aan de Champs-Elysees, waar zij hun intrek hadden genomen. De prinses, een alleszins elegante en schoone verschijning, heette eerst alles lie- gen. Doch weldra bekende zij haar mede "lichtigheid' aan de verschillende winkel- en oteldiefstallen. Zij had in gezelschap van den heer Citron het hotel in de rue de Boetie bezocht, en daar haar slag gestagen in de kamer van mevr. Koesjkofsky. De Poolsche amant trachtte op weg naar het bureau te ontvluchten, doch werd na eenige honderderi meters te hebben gerend door een agent met den wapenstok neergeslagen. Ook de andere leden van deze internationale bende zijn thans gevat: Rodolphe Geilinger, een .Zwit- ser, die beweert advocaat te zijn, en dat schijnbaar ook is, zijn moeder, Rosalie Ro- semblatt, mevr. Geilinger en Leon Tsjemian, een Armenier, die behalve als dief en inbre- cer, ook als valsche kaartspeler optreedt. Al deze personen zijn in het bezit van vol- omen in orde zijnde paspoorten, en waaruit blijkt, dat zij de hoofdsteden van Europa ge regeld bezoeken. SNEEUW IN SILE'ZIe. Na den groo.ui snceuwval: van: de afge loopen week, welke bet verkeer in Opper- Silezie vrijwel lam gelegd heeft, is thans on- gewoon heviige koude gevoilgd, waard'oor be sneeuw, wel'ke tliatxs hard1 "bevroren is, op nieuw een ernstige belemmering voor 7t ver keer in geworden, vooral lin het lindustrieige- bied. KORTE BERICHTEN. Terwijl hij golf speelde met John D. Rockefeller te Ormond Beach (Florida) is Zaterdag de New Yorksche millionair Ash- ton Harwey plotseling over leden. De kruiser „Mulhouse" Iheeft van Si- cilie itei Toulon, eenige overblij'fselen van de „Dixmiude" aangebradit, welke geVonden waren ter hoogta van Sciaoca, nl. tanks en toestellen. voor dk*aadlooze fdegraaf etc. De- ze zullen door experts worden onderzocht. AFLOOiP VAN VERKOOPINGEN. U its lag veiling gehouden bij opbod op Din'sdag 8 Januai i 1924, te, KalVerdijik, gem. f iarenkarspel, ten overstaan van den notarfs Mr. A. P. H. de La.nge, van de navol'gende ipeiteeten bchoorenide tot de nalatenschap A. Te KalVerdijik, gem. Harenkarspei: van wijlen mej. de wed. C. Blankendaal. Perc 1, 2, 3. Huis, schuiur en erf 0.23.90 H. A. 49 Weilamd 10-14 15. 16. 17. 18. B. 19. 20-25. id. id. id id id. 2.33.00 2.59.80 1.09.80 1.23.90 1.71.70 1.56.00 Gem. Wanmenhuizen: Bouwland 0.37.50 id 1.89.60 2575.— 9748.50' 9161.50 1720.00 2115.00 4110.00 4702.50 899.00 5354.00 Te zarnen 13.05.20 H.A. 40385.50 De afslag en comlbinatien hlij'ven bepaial'cl op Dinsdag 15 Januari1 1924, des morgens 10 uur, in de herbeig „De Halve Maan yan den heer N. Boon te Kalverdijk 'gemeente Harenkarspel. Kechtszaken ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 8 Januari. VERDU1ST EKING IN DIENSTBETREKKING. (Vervolg), De zitting werd hervat met het hooren van den getiuige van Eijmeren. Mr. Maasstti deed1 getuige een vraag m verband met de bedragen, die moesten wor den overgemaakt- Getuige zeide dat bekl. op verbazingwdk- kende wijze heeft gemanipuieerd met allerlei over- en atechrijvmgeni, vermotdelijk om een bmkenstaander, die zijn ucus in zijn boeken zou sieken, op een diwaaispoor te brengeni Daarop werden verschiiiende staatjes diooi den president, de getuige, verdediger en be- Kiaagd'e txagegaan. De officer wilde een paar postto op het lijstje der onregelmatigheden speciaail niog eens behandekn. De porte van deze behandeling ging echter voor ons verloren, omdat wij' de bedbeMe staatjes niet kennen. Getuige Linterman, commies bij de R.V.B. te Amslierdam, heeft een ohderzoek ingesteld naar de admihistratie van beklaagd'e en hiedt een tekort geconstateerd van 11.969.64. Er is ook dog eeln kwestie in de zaak van ambtenaren van dten Raad van Arbeid, die te veel salariis hadden omtvangen en dit niet hebben teruggegevem. Beklaagde heeft dit bedrag geboeat om on- aangenaamheden te voorkornen voor het be stuur van den Raad1 van Arbeid. Getuige G. Akkerman, arbeid'er te 'Hoom; verklaarde'in October 1920 van beklaagde opdracht gekregen te hebben turf te Swmen voor de vereeniging „Pammonium". Get. need; eoi' vodrscnot gekiegtn van beklaagde van 2280 Beki; heett oiaarvan 190 ixcugf* gexregenHij: heeft echter pl,m. 2600 geno men uit de zegelkas der Rijksverzekerings- baniii. Hij ken dat geld niet oadeaijk weuer teiuggeven. Geiuige G. Buisman, zondter beroep, te Hoom, is door beklaagde in NOvembei" 1920 aangezocht om een setup turf te losaan Die lossmg' heeft 300 gckost, die door bekk zijn veigoed, alsmede het geld voor een bascule. Deze turfondememing .is uilgedraaid op een nadeelig sated van 200, Vervoigens werden gehoard de twee ge- tuigen a decharge, U. Voorhouit, agent voor voorwaaidelijk onslaigenen te bloom, gaf verklaringen over den levensstandlaard en1 de levenswijze van beklaagde. Get. heeft nilm- rner iets buitensporigs m de levenswijize van beklaagde gemerkt. Beklaagde heeft een giezin met 5 kinderen Bekl. heeft eens etn reisje naar Zwitserland gemaakt, maar dat reisje was van korten duur en' niet kestbaar. Bekl. was een vooraanstaand man en zeer werk- zaam op verlerlei gebied. Hij speculaarde niet en maakte geen snoepreisjes. Bdklaagdfe zeide, dat iuj zijioi verantwoor- delijke positie heeft behandeld' en1 bagatelle, inisdadig nai'ef. Hij kon niet zeg'gen; dat hij het geld heeft weggenomen De laatste getuige h d'echarge, Steven Box, directeur van een drukkeriji, verkliaarde, dat beklaagde geen buitenspodg levesn' lcidde. Het huisgezin leefde eenvoudig. - Op de vraag van mr. Muller verklaardle bdkliaagde, dat hij' in den tijd van 2 jaar 1400 in de kas heeft laten vloeien. Haji be- cende voorts zijn slordig beheer. Daama verkreeg de ambtenaar van het O. M. het woord tot het houden van zijn re- quisitoir Deze besprak iin de eerste plaails de sa'nicnsteHiing van zijn dag,vaarding. Daarin wordt ton laste gelegd verdluistedng van 11.969.41, althans van 1835.85. De Icwes- i'ie is: heeft die ambtenaar het geld, dat hij onder zich had, verdiusterd? De-eenige die over deze golden gingi, was deze beklaagde Men kan met zeggea; het geld is weg, maar due man heeft1 het niet woggenxaakt. Het is opgegeten door de mui- zen of verslonden door roode micron of het is m een ierput geraakt. Het betrcft hier ver- duisltering, die met wederrechtelijke itoeeige- ninig niets heeft te inakan. In zijn aimbt heeft liiij net weggemaakt. Abssoluut staat vast, dlat beklaa'gde een bedrag van pl.m. 7000 heeft weggemaakt. Spndker nieent te kiuuitin zeg- gen dat dit bedrag is opgesliokt door zijn hufehouding. Hij moot gespeculeerd hiebben, d'at gelooft spreker stcilig Bekend is, dat be klaagd'e heeft gespeete in de Eirbekhui&Joterij. Dit is toevallig ui'tgekomen. Voorts becriti- setudd spr. het weioiig bed'uidlende voorschrif- tenboekje, dall niet voldoende was om ma> schen al's deze beklaagde, zonder behoonllijke ccntrole te beveiligenvoor een dergxdijk on- geluk., Spr. kon vragen veroordeeiing van een ambtenaar wegens het verduisteren van golden Op dit misdrijf staat a'lleen gevangenas- straf. SptxAer wiide bij de btloordoeling van de strafmaat laten voegen het gebrek aan controle over deze beklaagde. Spr. bracht nioig versehillaide bezwarendle omstand'ighe- den ter sprake en eindigde ten slotte met 6 maanden gevangen isstraf te vorderen. Beklaagde lief zijn verdtdigingover aan mr. de Vrieze, maar meenlde te moeten oip- merken, dat hij ten voile overtullgdl is, dat hij verkcerd heeft ged'aan en hij hoopite nog weer eens in staat te zijn, zijn fout goed te maken Mr. de Vrieze bracht hulde aan: -het' O. M voor z'u goed gedocunienteerd betoog. Voorts wees pleicer op een fout in de dagvaarding. Er staat volgcns pluter niet vast dac verdms- terd te een bedrag van 11.969.41, zooals pleiter in een vioeiend betoog aantoonde Bij de giro kwamen, zedfs in den goeden1 t'ijd, vergissmgea voor. Er behoeven maar 4 ver- glissmgax plaats te hebben van 3000 en dan zijn we er. Voorts vocht mr. die Vrieze de waarde van het deskundig controlerapport aan. Men had moeten1 couirO'leeren wat bekl, verzonden heeft en moeten zien, wat de R. V. B. had ontvaugen. Dat moest dlain precies kloppen. I'leiiter stelde voorts in het licht, dlat bekl zich het geld1 wel heeft toegeeigeuld!, maar het niet heeft verdonkeremaand. Wat beklaagde heeft gedaan was geen verdoniteremancni. Door het niet- voliedige der controle, is abso- Huu't niet komen vast te staan hoevedl er ver- duisterd te. Hij heeft niet genoteerd hoeveel hij uit de kas heeft genomen. Er zit in: deze zaak iets verborgens, want waar te het geld gebleven? Bekl. heeft gezegd, dat hij dol gaarne een lmisorgel wilde hebben, maar hij kon het niet bekomen. Beklaagde staat in Hoom niet bekend ate een verkwisteH. Ook ontkende pleiter dat beklaiagde heeft gespecu leerd Hij heeft nog maimer een effect gekocht of yerkochi. Het koopen van' mi paar Broek- h'uisjes kon men geen sptculeeren noemen. Bekl. heeft voor zijn gemeente zijn schuld beleden, maar hij heeft steeds ontkend gespe olilteerd te iiebbttii. Pleiter bleef dus zeer sterk bctwijfelen of beklaagde het ten laste gelegde hooge bed'rag heeft verduisterd. Ware bekl een vermogend man geweest, dan' had pleiter geadviseerd een' paar prima accountants aan te stclien om en de Rijksverzekeringsbank en de giro zorgvul'dig te contro-loeren. Met het oog op het gevorderdie uur be- kortfc pleiter de punten die hij nog, ter sprake wilde brengen.' Beklaagde had een zeer uitgebreide werk- krinig. Bekl. heeft in korten tijd 60 spreeik- beurten gehouten. Uit den dienst heeft hij als reserve-tweede-l'uitenant prachtige getuig- schriften en ook de voorzitter van den Raad van Arbeid heeft zich gunstig over beklaagde uiitgelaten. Plfeitter brachlt nog in het midden dat bekl. gctn ambtenaar was Ten slotte besprak pleiter de strafmaat en eindigde te concmdeerenvrijspraak, subsidi- air een clemente straf, liefst een voorwaairde- lij'ke straf, die beklaagde, volgens demecning van pleiter, in alle opzichten waardig 'is. Pleiter werd' kortehjk door het O. M. be- aiatwoord en gaf daarop geen dtupliek, maar iegde aan de rechtbank nog eenige brieven en tuigschriften over, o. m. ook van den rkeraad der Gereformeerde Keit te Hoorn. IJit&praak over 14 d-'agem Hiema slu'iting der zitting. re. STOOMVA ARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Vondel (thuisr.) vertr. 7 Jan. v. Singapon Kambangan arr. 7 Jan. v. Amst. teleith. Radja (thuisr.) arr. 7 Jan. te Marseille. Roepat vertr. 7 Jan. v. Batavia n. Amst. Rotti (uitr.) arr. 6 Jan. te Sab'ang. KON. NED. STB. MIJ. Bacchus vertr. 7 Jan. v. Oran n. Lissabon Berenice vertr. 7 Jan. v. Alicante n. Valen cia. Clio vertr. 7 Jan. v. Lissabon n. Algiers. Deucalion .vertr. 7 Jan. v. Napels n. Catania. Euterpe arr. 7 Jan. v. Amst. te Stettin. Irene vertr. 7 Jan. v. Sebenico n. Bari. Orestes vertr. 7 Jan. v. Gibraltar n. Amst. Pluto vertr. 7 Jan. v. Amst. n. Pasages. Venus arr. 4 Jan. v Alexandrie te Smyrna.* Vulcanus vertr. 7 Jan. v. Tarragona n. Va lencia. Oberon vertr. 8 Jan. v. Rott. n. Malaga. Orpheus arr. 8 Jan. v. Kopenhagen te Amst. KON. HOLE. LLOYD. Kennemerland arr. 6 Jan. v. Cardiff te B.- Ayres. Rijnland vertr. ,8 Jan. v. B.-Ayres n. Amst Waterland vertr. 4 Jan. v. B.-Ares n. Amst. Orania (thuisr.) vertr. 5 Jan. v. Montevideo. KON. WEST IND. MAILD. Calypso vertr. 8 Jan. v. Bremen n. Amst. Crynssen thuisr.) vertr. 7 Jan. v. Plmouth n. Havre. HOLLAND AMERIKA LIJN. Nieuw Amsterdam arr. 8 Jan. v. N.-York te Rott. HOLLAND AUSTRAL IE LIJN. Siantar (thuisr.) arr. 7 Jan. te Marseille. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN, Hoogkerk (fhuisr.) vertr; 6 Jan. v. Madras., HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Pollux arr. 7 Jan. v. W.-Afrika te Amst. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Mapia (uitr.) arr. 7 Jan. te Genua. Oudferkerk arr. 8 Ian. v. Japan te Rott. JAVA BENGALEN LIJN. Eram vertr. 6 Jan. v. Calcutta n. Rangoon. java ohina japan lijn. Tjibesar vertr. 3 Jan. v. Astoria n. Shang- hae. Tjimanoek arr. 6 Jan. v. Shanghae te Bata via. ROTTERD. LLOYD. Rindjani (uitr.) arr. 7 Jan. te Marsdlle. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN. Aludra arr. 7 Jan. v. Rott. te Hamb. STOOMV. MIJ OCEAAN. An tenor v. Batavia n. Amst. Sabang. Sarpedon v. Japan n. Rott., arr. 7 Jan. te Marseille. Stentor vertr. 6 Jan. v Liverp. n. Java. Autolycus v. Japan n. Rott. arr. 8 Jan te Co lombo 434ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Diosdag 8 Januari. 4d'e kl'asse 2de lijst. Prijzen van 60,- vertr. 4 Jan. v.' 101 295 404 653 1293 1632 1890 1987 2216 2570 2753 2886 3574 3719 3874 4051 4122 4460 4909 5080 5479 5780 6176 6379 6858 7257 7549 7728 8070 8219 8479 9195 9290 9578 10092 10579 10927 11131 11294 11618 12157 12421 12594 13055 13273 13716 13944 14107 14333 14527 14560 14772 15027 15502 15735 16051 16342 16643 17181 17520 17661 18124 18276 18489 18563 18806 19109 19446 19821 20124 20315 20464 20708 20951 21164 21438 21514 21767 22020 22328 22595 22669 128 320 449 673 1386 1661 1906 2102 2396 ,2573 2787 3046 3582 3742 3882 4064 4170 4514 4922 5098 5547 5846 6239 6482 7023 7330 7564 7753 8103 8280 8520 9202 9360 9651 10152 10610 11018 11173 1)393 11853 12223 12446 12631 13111 13318 13765 13973 14174 14345 14532 14583 14803 15078 15514 15763 16074 16354 16975 17371 17618 17830 18137 18286 18500 18572 18840 19137 19452 19843 20153 20328 20465 20728 20976 21225 21439 21527 21784 22035 22387 22604 22740 176- 341 496 748 1447 1731 1908 2125 2400 2586 2818 3206 3659 3749 3899 4079 4208 4598 4952 5132 5548 5969 6245 6491 7074 7414 7619 7791 8111 8305 8743 9231 9436 9886 10160 10717 11025 11230 11488 11937 12225 12459 12646 13173 13357 13878 14044 14221 14384 14535 14712 14827 15096 15576 15816. 16113 .16437 16976 17385 17620 17907 18144 18299 18514 18617 18925 19174 19496 19860 20198 20348 20564 20736 20997 21257 21443 21540 21787 22037 22449 22609 227701 212 350 591 857 1474 1736 1915 2141 2495 2650 2830 3238 3691 3799 3917 4110 4313 4715 4993 5227 5614 6091 6304 6639 7092 7468 7672 7906 8148 8368 8766 9260 9536 9948 10408 10805 11048 11265 11515 12070 12296 12485 12734 13229 13431 13881 14047 14286 14412 14536 14728 14850 15384 15619 15866 16145 16514 17067 17399 17624 17933 18151 18307 18537 1762-0 18979 19250 19583 19864 20234 20417 20567 20741 21063 21261 21448 21592 21869 22064 22495 22648' 22814 214 365 621 896 1516 1754 1953 2182 2555 2705 2850 3275 3710 3810 3927 4114 4316 4751 5032 5398 5746 61.38 6305 6728 7129 7486 7676 7908 8212' 8444 9045 9261 9550 9949 10440 10811 11082 11271 11518 12080 12365 12513 12839 13231 13479 13905 14069 14293 14476 14537 14744 14934 15466 15627 15946 16232 16614 17088 17400 17625 17945 18153 18405 18546 18711 19002 19252 19632 19960 20284 20445 20570 2092,1 21119 21275 21503 21691 21941 22231 22496 22657 22955 287 373 624 931 1539 1846 1965 2195 2564 2727 2859 3373 3715 3855 3943 4115 4435 4792 5076 5433 5755 6143 6347 6784 7159 7516 7725 7985 8215 8460 9102 9285 9570 10008 10555 10856 11123 11288 11592 12141 12368 12558 12958 13249 13653 - 13941 14090 14326 14495 14545 14766 14958 15480 15729 16045 16329 16637 17118 17435 17651 18049 18198 18470 18560 18763 19050 19375 19686 20121 20303 20449 20585 20945 21154 21387 21506 21695 22014 22321 22555 22664

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6