volgens art. 17 dezer Verorfientng ferame hulp inroepen. III. In artikel 4 de woorden „ter gemeen- te-secretarie" te vervangen door „het Burger- lijfk Armbestuur". IV. Artiikel 13 te vervangen door eeni ar tiikel van d'en volgenden inlhoud: De vrcedvrouwen verleenen op aanwijzing van 'het Burgerlijk Armbestuur hare hulp door de geheele gemeente. V. In artiikel 14 de woorden'„ter gerneen- te-secretarie" te vervangen door ,ybij den door het Burgerlijk Armbestuur aangewezen amb- tenaar". VI In de laatste alinea van artikel 15 de woorden „Burgemeester en Wethouders" te vervangen door „het Burgerlijk Armbe stuur". VII. In dfe eerste alinea vani artikel 21 de woorden „ter gemeentesecretarie" te vervan gen door „door het Burgerlijk Arm'bestuur". VIII. In artikel 22 da woorden „Burge- meester en Wethouders" te vervangen door „het Burgerl'ijlk Armbestuur". Artikel 2. Deze Vehordening treedt itn werking op 1 Jainuari 1924. C. te nemen het vollgende besl'uit: De Raad der gemeente Allkmaar, Overgaande tot de benoeming van drie stads-artsen en eeni stads-vroedvrouw, ter vervul'ling van de op 1 Januari 1922 ontsta- ne vacatures wegens periodieike aftreding als zoodanig vah de heeren A. M. Comijn, R. G. C. Schroder en Dr. J. Degenaar en Mejuif- frouw C. W. van der Weele; Benoemt: tot stadls-artis de heeren A. M. Conijn, R. G. C. Schroder em Dr. J. Degenaar en tot st'ada-vroedvrauw Mejuffr. C. W. van der Weele, welke benoeming en gerekend worden be zijn ingegaan op 1 Januari 1922, voor zoover de stads-artsen aangaat ieder op eene jaarwed'de van 1000.— en voor zooveel de staids-vroedvrouw aangaat op een jaarwedde van 600.welke wed'den tevens voor ieder hunn-erui'tmaken het bedrag van den pern sioiensgrondslag. WIJZIGING VAN DE VERORDENIN- GEN O'P D'E HEFFIiNG EN INVORDE- RING VAN EENIE BELASOTNG OP DE IHOINDEN. In bijlage Noi. 227 schrijven B. en W. Het is ons geblelken, dat de Verordenimgen tot heffing en invordering van eene beiaStimg op de jtiomdem (Gemeemtieblad nr. 730) met het oog op de verandierde voorschriften dier gemeentwer en in verband met de eischen der pra'ktijk op enkele pumten herziemling be- hoeven. Wat de heffingsverordeming betreft be- hoont de kenmisgeving, waarvan spra'ke is in ant. 7, le lid, niet bij den gemeenteontvan- ger, dicrfi bij den gemraiitecontroleur te ge- schieden. De artitelen 8, 9 en 10 hebben 'geen be- trekfciing op de heffinig der belasting en dlie- nen daarom 'te warden ovengebracht n'aar die Verordening op de iinvondering. Wat deze Jaatste verordeniing aangaat m'oeten in art. 1 in pl&ate van de arte. 258 tot en met 262, de artt. 258262', 264, 265a en 265b der gemeemtewet worden' aan- gehaald. De reclametetrtnijn, genoemd in art. 2, 2e lidi, dlient, 'in verband met art, 265b der 'ge meentewet te wOrdem gestdtd op twee maam- den, aanvangende met de dagteekeniimg van het aanslagbiljet. Voorts zauden wij gebruik willlen maken van deibeyoegdheidi, bij art. 265d der ge meentewet toegekemd, om1 het opmaten en vaststellen der kohieren en het behandelen van de reclames op te dragen aan een amb- tenaar, i.e. den gemeemteeemtroteur. Ten slotte is het gewenscbt eene bepaiing, betreffende de sluitimg der kohieren op te nemen en aan de strafbepaling van art. 8 eene meer na'uwkeurige omschrijving te ge- ven. De Oommissie voor de belastingzaken kan zicb met deze wij'zigingen vereeniigen. Wij steflen U mitsdien vo6f een' icvereen- komslig besluit te nemen. BENOEMING ONDERWIJZERES AAN DE 2de GEM'EENTE SCHOOL. Ter voorziening in die vacature van on der wij zeres aan de 2de Gemeentesdmol, ont- staan door het aan mej. M'. de Carpentier te- gen 1 December 1.1 verleend' otnslag, biedien B. en W. de volgende voordracht aan: 1. mej. A. Warner te Andlijk; 2. mej J Kupcr te Pettem; 3. mej. M. J. A. Provily te Vreeland. B. en W. stellen den Raad Voor, t!ot de be- nodming over te gaan en het bepalem van den dlaitum der infunctietreding aan hen over te laten. ProTinciaal Nieims UIT 1ST. PANCRAS. Met het doel vopr de opgebradhte som wedstrijden op't ijis te houden voor armen en werkolozen, is hier een collecte gehoudlen, ■welke ruirn 200 opbracht. UIT S'CHOORL. De collecte voor den noodl ih Duifechfand van gemeentewege gehouden heeft ongeveer 80 opgeforacht en is verantwoord aan het hoof'db'estuttr van het Nederlandsche Roode Kruis te 's-Gravenhage. UIT DIRKSMORN. Dinsidagmiddag werd onder groote bealng- stelling van het publiok een wedlstrijd in schoonrijden voor paren gdiouden, waar'aan 10 paren deelhamen. Zeer moo'ie ritten kreeg mien te zien. De uiitslag was: le pr. dte heer C. Smit en mej. G. Smit; 2e pr. de heer J. IJff en mej. T. Gootjes; 3e pr. de heer K. Kistemaker en mej. Dailenberg uit Eenigenbrug. De jrijzen best on den uit kunstvoorwerpen. Het ijsfeest's avondis heeft niet aan de verwachtingen beantwoord. De vrij sterke snerpende wind belemmerde zeer het rijden met lampions, terwijl de koude die tal'rijke aanwezigen te zamen drong in de luWte van het bosch. Wei trachtte de steed's welwfflende muziek- vereeni'ging met opweikkende tonen „dlen moed er in te houden", maiar de rechte stem ming was er niet. UIT OTERLEEK. Bq de op 8 Januari gehouden ijswedstrij- den werden de prijzen behaald als volgt. Groep I. Schoonrijden voor jongens van 13 tot en met 16 jaar om kunstvoorwerpen. lste prijs Jan Schuurman. 2dte prfjs Jacob Wagrmaar, Jr. 3de prijs Willem V%ogt. Groep II. Schoonrijden xoor meisjes van 13 tot en met 16 jaar om kunstvoorwerpen lste prijs Trijntje Wagenaar. ,2de prijs Trien rleertjes. 3de prijs Grietje Kai. Groep III. Schoonrijden voor paren van denzelfden leeftijd om contanten. lste prijs Jacob Wagenaar en Trijntje Wagenaar. 2de prijs Jan Schuurman en Bertha Zijp. 3de prijs Klaas van Ham en Trien Heer- tjes. UIT pUDORP. Voor't examen lcantoor-stenografie „Groo- te"' slaagde te Amsterdam de heer J. Korver, opgeleid door den heer W. J. K. Burdori te UIT STOMPETOREN. Ondanks de felle koude en den snerpen- den oostenwind waren Dinsdagmiddag velen naar Stompetoren getogen, om de hardrijde- rij bij te wonen, waaraan 11 personen deel- namen. Na menigen mooien rit werd de le prijs behaald door J. Renses, de 2e door P. H. Bakker en de 3e door H. Jelsma.' De schoonrijderij, aanvankelijk bepaald op denzelfden middag, werd uitgestela tot Woensdag. Door het slechte weer- was er weinig publiek opgekomen, toch werden de ritten met belangstelling en aandacht ge- volgd. 7 paren namen er aan deel, met den volgenden uitslag: le prijs Mej: G. Groen- woudt en de heer P. ,H. Bakker; 2e prijs Mej. W. Rus en de heer Jb. Swaag; 3e prijs Mej. M. Sevenhuijsen en de heer J. Renses. Bij het hardrijden zoowel als bij het schoonrijden bestonden de prijzen uit kunst- voorwerpe. Woensdag 9 Januari werd door onze ijsclub de wedstrijd in het' schcocrijdeni voor paren gieihouden, welke de vorige dag was uiitgesieldi. Hiervoor hadden zich aangegeven 10 pa ren waarvan' een paar wegens het slednte weer was weg gebleven. De uitslag was, dat de lste prijs een firuiitschaalll op inikkd voet- stuk en rookstel met koper, gewonnen werden door mej. G. Oroemwoud en den heer P. H. Bakker van Stompetoren, met 21 2/3 pumlt. De 2de prijs een nikkel theeblad en oiloen courantenhanger, werden gewonnen door nlej. Willy Rus (van.' Stompetoren) en den heer Jb. Zwaag van' Bergen, met 21 punten. De 3de prijs een niiikkelen botervl'oot met warmer, en iaen boxlederen portemonnaie, werdpn gewonnen door mej. M. Sevenhui- zen en J. Renses van Stompetoren met 18 1/4 punt. De jury, bestaande uit de heeren D- H. van Reenen, C. Groot Cz. en C. de Goedie, hadi een zware taaik, daiar er bijzonder goed gereden werd, en de prijzen niet dan na zwaren strijd werden gewonmien. Waar dit reeds de derde wedstrijd is door de Ijsclub Stompetoren gehioiudien, is dit ze- ker een bewijs van adtiviteilt vim deze afdee- ling van den IJsbond Holl. Noorderkwar- tier, te meer waar geconsltateerd kan worden dat de baan op de Noordlervaart vanaf Om- val toit Sdhermerhorn geheell in orde is, en de overllbopeni aan beinfe einden geplaatst zijn. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Ijsclub Wintervermaak 8 Jan. Balrijderi voor meisjes van 16 tot 18 jaar. 9 deelneemsters. le prijs N. Wage naar, 2e prijs M. Kossen, 3e prijs N. Veen- stra. Voor jongens 10 deelnemers. le prijs Abr. v.d. Welle, 2e prijs C. Kostelijk, 3e prijs P. Plugboer. Molensteken voor paren. Hieraan werd door 10 paren deelgenomen. le prijs G. vd. Poll en A. Kossen, 2e prijs A. Glas en Im- metje Balder, 3e prijs T. Kossen en A. Wa genaar. UIT OUDESLUIS. Te Oudesluis, gem. Zijpe, brandde in den vroegen morgen van 9 Jan. de bakkerij van eh bewoond door W. Haverkorn en door over- si a an van het vuur 00k het perceel van den veevoederhandelaar P. Krijger af. Door den sterken wind viel aan blusscben niet te den- ken. Wij vemamen, dat verzekering de scha- de dekt. UIT DE RIJP. De bevolking ctezer .gemeente bedroeg op 31 December 1922: 753 ro., 704 vr., totalal 1457. 'Zij venjieerderde door geboorte rrtet 22 m-, 15 vr., totaal 37 en door vestigiihg met 37 m,, 37 vrtotaal 74, in totaal met 59 m., 52 vr., totaal 111- De vermind'ering. door sterfte bedroeg: 6 m„ 10 vr., totaal 16, door vertrek: 48 m., 51 vr., .totaial 99, zoodat de bcVolking op 31 Dec 1923 bedroeg: 748 mi., 695 vr., totaal 1453. Het getal lievend gieborenen was 21 m., 15 vr., totaal 36, terwijl levenloos werden aan gegeven 1 m., totaal. Samen 22 m. 15 vr., riGa! 37. Het getal huwelii'ken was 10. UIT BERGEN'. De gecostumeerde wedstrijd, giStermiddag door de „Berger IJssport-Vereeniiginig" ge- organiseerd op den Hofvijver, sl'aagde uitste- kend!. Was het weer aanvankelijk zoo kotudl, dat ■het bestuur meende te moeten overwegen de zaak uit te stellen, dank zij de volhouders werd hiertoe niet besloten en onder een .sneeuwbui trokken de dleelnemers, voorafge- gaan door bet wakkere Harmoniecorps, vanaf ,,de Rustende Jager" naar de ijsbaan, terwijl het weer in den loop van den middag hed, wat zachter werd- In onze omgeving zal men wel zelden een dergelijke bonte stoel in een sneeuwbui, voor- afgegaan door muzidk, door de bosschen heb ben zien trekken. De aanblik die een en onder had, was een fantastische en trok vde be- llanlgstell'endlen, Het rijden van de gecostumeerdien leverde eveneehs een schitterenden aaniblik. Ondanks dat het een dag in de week was, vblgden honderden vanaf den weg het vroo- lij'ke schouwspel. De jury, bestaiande' uit mevr. van1 Reenen- Adriaans en de heeren Tjipke Visser, A. Col- ndt, G. Taapkeo en C. Bogtman, had het driik om de deelnemers, een 46 nummers, te voUjgen. Aller aanidlacht trok de Eskimo-famiTie. Deze ui'tbeeld'ing was dan 00k bijzonder suc- cesvol en bestond1 uit ren famil ie van 7 perso nen. op een groote, door honden getrokken sledle. Deze deelnemers waren uitstekend gety- pecrd, niet het mhist de moedter met het op haar rug gebonden kleintje. Ook de leden, van de Ku-Klux-Klan wgien goed getypeerd. Aan de voorsteEing van -de Berger IJs- sport-Vereeniging was eveneena veel werk besteed. „Meelmuts" en „Roetmop" trokken om hun originaliteit de aandacht en niet 'het minst was dit ook het geval met „Rcod- kapje met de Wolf' en de voorsteliing „Tufnbouw". Een bespreking van de verschilllende mim- mers zou te uitgebreid worden, waarom wij volstaan met nogmaals te constateeren, dial bet succes volkomien was. Des avonlds werd er door-d'e gecostumeer- den en anderen met lampions op de electrisch verlichte baan gereden. De beer Brugman, die in korten tijd1 de electriscbe zweefliampen (eeni 12-tal van 300 kaarsen lichtsterkte) aan- bracht, verdrent biervoor alle hulde. De baan leverde* een onigekendte aanblik. Toen om kwart voor negen de 'gecoslw- meerden en een groot deel van hpt publiek, voorafgegaan door muziek, met bun lampions dloor de bosschen naar „de Rustende Jager" trokken, bleven vele liefhebbers nog een uur- tje op de verlichte baan rich oefenen. In „de Rustende Jager" geschiedds de prijS- uitrei'king door den voorzi tier, dfen heer A. van Reenen. die dank bracbt aan alien, die aan het weislagen hadden medegewerkt. Spr. danlkte speciaal de vereenigjng tot hot bevor- dercn van het Vreemdcliingcnverkeer voor het b,eschikbaar stellen van prijzen' en- dankte ook de particulieren die extra iprijzm besdiik- baar hadden gesteld. Hierdoor was het mo- gelijk geworden om, boven de door de veree- niging beschikbaar gesteld'e 24 prijzen'.over zooveel prijzen te beschikken, dat aan alle deelnemende kinderen' een cadeautje en een versnapering kon worden uitgereikfc Een speciaal woord van' dank rich tie spr. ook tot het Harmoniecorps Na d'e prijsuitreiking werd er onder leidlng van den heer Becldtnan nog menig dansje eemaakt. De uitslag van den gecostumeerden wed- slriid is de voligende: Kinderen. le prijs voor origineelsche voor steliing „Meelmuts" en „Roetkop", Willem Buisman en J. Roos. 2e prijs voor origineelste voorsteliing „Ba- by", Dora, Bol. le prijs voor mooiste VoorstelMng „Rood- kapje", Corrie v. d. Berg 2e prijs voor mooiste votorsteling „Page", Maartjc Biickman'. 3e prijs voor mooiste voorsteliing „Indi- aan", Jan Tinkelenberg. Enkelingen, Dames, le prijs voor origi neelste voorsteilhng .„'Landbouw", mej. Leijsman. le prijs voor mooiste voorstelihgi „Vker- muis", mej. G. v.d. Oord. 2e prijs voor mooiste voorsteliing „Ber- gen's Waperi', mej Jf. Leegwater. 3e prijs voor mooiste voorsteliing „Pier- rette", mej. A. Visser. Enikelingen, Heeren. le prijs voor origi neelste voorsteliing „B'oemclbanon)", de heer W. Meij'er. le prijs voor mooiste voorsltell'inig „Pier- rot", dfe heer H. v. Os. 2e prijs voor mooiste voorsteliing „Co|w- boy", de heer P. Noordcn. 3e prijs voor mooiste voorsteliing „Vollen- dammer'de heer M. Roos Paren. le prijs voor mooiste voorstolting ..Tbomasivaer en' Pieternel", de heer en mevr. Klomp. 2e prijs voor moiotiste voorsteliing „Pierret- te en Pierrot", mej. W. v. Geemen en de heer Ghr. Meijer. 3e prijs voor mooiste voorsteliing„Volten- dammers", de heer Brandlwijk en mej. N. Verweel. Groepen le prijs voor oriiginieelste voor steliing ,,Eski'mo's", familie G. Kooimnn. 2e priis voor origineelste voorsteliing „Le- den v. d, Ku-KIux-Klan", d'e heer en1 mevr. Loos en mevr. Bruin. le prifs voor mooiste voorstellllng „Berger IJssport-Vereeniging", familie C. Meijer Jr. 2e- prijs voor mooiste voorsteliing „Drie Koningen"', de dames M. Boer, T: d'e Smidlt cn T. Komen' De autobus-passagiers werden' hedenmor- gen ten zeerste gedupeerd1. Tengevolgie van dten ingetreden dooi was dfe Bergerweg zoo glad geworden1, dat deze vcor de auitbbussen onberijdbaax was. De pasSagi'ers bleven hiervan echter onlmnidig. Dat het niet mogelljik bleek om dfen passa- giers van dfe bus van half adit te waarschu- wen, achten wij begrijpelijki, doch dat men de passagiers voor de bussen van half negen en half tien oolk onkundig liet, is lets wat op een groot gemis van organisatievermogen wijst en de vde teleurgestelden dan ook ten zeerste ontstemdie. Het zou dan ook zeer een- voudig zijn geweest om een van de teltefo- nisch aangesiotench in B-ergen van de onmo- gel'ijkheid om te rijden op de hoogte stellen en te verzoeken, dit door aanplakking van een kennisgeving voor het raam van de drogist- zaak kenbaar te maken. Door dfeze eenvoudjge handeli'ng had men de onts'temmiihg van velen voorkomen. Nu bereikte men slechts, dat meerdere grieven over d'e busseni dtruk werden besproken. Een van de groote grieven bleek ook het feilt, dat de chauffeurs niet voldoende dbor- di-ongen zijn van het bewustzijn, dat de bus- sen' een dienst ondferhouden en1 dat d'aarbij het op tijd vertreklcen een eerste eisch isL Vcorts was het een1 grief, dat in Bergen vanaf dfe Stationsstraat toit het Achterpad voor iedfer huis, waar dilt verllanlgt wordt, wordt gestopt. De oridfernemers zoUdien hun zaak bevon- deren door vaste stopplaatsen'1 te kiezen, bv. bij het Achterpad, bij Oostdtorp, bijl dfen Krnisweg en bij bakker Roos. Wanneer het hiertoe vrijwillig niet kan ko- men, dfen lijkt het ops gewenscht, dat B. en- W. deze halteplaatsen gebiedfend' voorschrij- ven- Nader vememen wij dat de autobussen den geheelen dag niet kon'den rijden. De onderne mers hopen morgen dit wfl te kunnen doen. De kunstavond tejn bate van de noodlij- denden in Duitschland, welke gisteravond in het Oranjehotel zou plaats hebben, werd ter. elfder ure, in verband met het ijsfeest, uittfesteld, tot Dinsdag 15 Januari a.s. Wij wekken onze lezers op zich voor de- zen avond vrij te maken. De Russische violist, de heer SSrmus, die in tal van plaatsen in ons land reeds^p der gelijke avonden succesvol concerteerde, vdrdient voor zijn warm en uitnemend im- pressievol vioolspel een voile zaal. Het door hem uit te voeren programma waarborgt een le klas kunstavond. UIT HEILOO. De Heilooer Ijsclub hieid Dinsdfe'gmiddfeg een wodlstrijid' op scliaatsen op dieni achtervij- ver van het lfenldgoed Nijenburgh, hetwelk door de familie van Forcest dfearvoor was af- gestaan. Er werd gereden dioor .personen' boVen' de 17 jaar en er waren 20 personen ingeschre- ven, waarvan 2 niet wareni opgekomenl Deelgenomen werd dus door 18 personen. Dfe baan was circa 150' M lang. De wedstrijd stOnd in het teeken van lief- dladigheid, want de rijdera, bijWa alien' jonge- lieden, red'en voor behoeftiigen wed'uiwen" of ouden van dagen; een-sympathick doel. De heeren J Veltman, C. Rood en Jac. Adrkhem behaalden resp. den len, 2)en en 3cn' prijS, welke voor de rijlders bestonden uiit 5, "3 en 2. De prijgfri werden onder eeta toepasselijk woord door den heer J. Mulder in het bonicte- caie van dfen heer de Rooij, uitgereikt. UIT OUDE NIEDORP. De heer P. Kostelijik, onlanigs benoemd tot secretaris-penningmeester van dfe banne al- hier, heeft voor die betrekking bedankt. UIT VEENIIUIZEN. De Ijsclub Langereis-Veenhnizen hield dezer daigen een zeer geanimeerden wedstrijd in het hardprikken. Het was een spennende kamp Er waren> 16 deelnemers. Op't liaatst moest dusschen de twee overwionars geloot worden om den lsten prijs. De uiitslag was: lste-prijs, 4, Joh. Bosseni, Lanigereis; 2e pr., f 3, J dfe Beur®, Veenhuizen; 3e pr., 2', P. Groen4e pr., 1, A, Olie, Langereis. Marktberichten BOVENKARSPEL, 9 Jan. 1924. Heden besteed'de men voor: Roode tool 5.-60—/ 8:50; Wiitte tool 3.805; GeCte tool 9.10; Spruiitkoo'l 2.5014.60-; IJien, 4.45. NQORDSOHARWOUDE, 9 Jian. Roode tool 6.709.10; Doorscho: Roode tool f 78.40; Gfele tool 7.50—/ 8.70; DoorschOt Gele kool 7.40'f 7 60Deent- sdie witite 4.10i5.10, allies p. 100 K G. Aanvoer op 8 Jan.: 1940 K.G. Uien, 9000 K.G. Peen, 133300 K.G. Roiodia Ikool, 35300 K-'G. Gele tool, 96700 K-'G. Deensche wiitte. Tqdschriften. Nederland (Verzameling van oorspronke- lijke bijdragen van Nederlandsche Letter- kundigen onder Redactie van Johan Ko- njng) bevat in het Januarl-nummer weer verschillende interessante bijdragen. Elise WesselinkRutgers geeft een ver- volg van De Dweepster, E, van Lidth de Jeude schrijft bver Een Multatuli-Herden- king. Verder behandelen S. Heijmans Jz., s L'oiseau Bleu en R. van Honswijck Een nieuwe Japansche roman, Amy Vorstman ten Have geeft een schets: Het onherstel- bare. Jan J. Zeldenthuis geeft enkele verzen en Johan Koning behandclt als gewoonlijk de kroniek. DE WITTE MIER. Het eerste nummer is verschenen van een nieuwe reeks van „De Witte Mier" onder leiding van J. Gresshoff. Redactie en uitgevers willen aan alien die liefde en belangstelling voor het Boek, d. i. voor literatuur en grafische kunsten, gevoe- len, de voorlichting geven, die zij behoeven en zij wenschen die te baseeren op een nauwgezet en ernstig onderzoek van alle verschijnselen op dit gebied. Uitgevers zijn de heeren Boosten en Stols te Maastricht. LES JOLIES MODES DE PARIS. Verschenen is het Januari-nummer van de uitgave ,,Les Jolies modes de Paris", Het tijdschrift heeft 25 pCt. prijsvermin- dering ondergaan, ingaande 1 Jan. 1924 en bevat een gratis bijvoegsel „Les Jolies mo des trot", gecomponeerd door den onlangs zoo gevierden chef d'orchestre van het Asta Theater te 's Gravenhage, den heer Gerrit van Weezel, met woorden van Annie van Haasande. 434ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 9 Januari. 4ae klasse - 3de lijisit. Prijizen van 60,- 26 27 35 88 112 134 245 358 378 512 552 564 583 613 747 775 780 790 791 1019 1041 1081 1150 1183 1195 1274 1360 1390 1438 1446 1524 1566 1607 1650 1653 1683 1721 1825 1829 1878 1957 1966 1978 2073 2113 2123 2145 2175 2276 2299 2346 2362 2407 2436 2482 2614 2712 2814 2833 2909 2993 2998 3162 3184 3245 3350 3431 3447 3453 3473 3481 3553 3580 3602- 3611 3614 3671 3682 3757' 3781 3842 3867 3916 3925 3968' 3969 4033 4049 4061 4105 4178 4193 4214 4262 4445 4555 4559 4696 4717 4718 4923 4964 4968 5018 5036 5201 6435- 5444 5456 5515 5529 5549 5568 5596 5611 5636 5686 5692 5698 5721 5738 5812 5816 5834 5843 5887 5965 6006 6036 6128 6157 6238 6244 6272 6273 6302 6339 6385 6394 6484 6591 6763 6793 6810 6839 7022 7079 7113 7120 7160 7194 7224 7239 7250 7439 7512 7631 7668 7772 7895 7901 7922 8040 8099 8168 8220 8308 8321 8323 8354 8398 8521 8664 8772 8783 8794 8889 8890- 8952 8960 9010 9040 9118 9161 9171 9173 9175 9177 9252 9291 9357 9414 9553 9557 9644 9660 9696 •9746 9762 9883 10068 10142 10155 10165 10269 10278 10410 10505 10518 10523 10566 10611 10765 10803 10804 10835 19036 10960 10990- 11061 11159 11209 11240 11307 11360 11380 11386 11534 11540 11546 11579 11674 11677 11816 11823 11831 12061 12125 12161 12224 12325 12335 12408 12515 12933 12536 12710 12768 12809 12820 12860 12861 12875 12882 12901 12908 12912 12918 12922 12928 13006 13008 13084 13142 13179 13286 13294 13353 13430 13449 13455 13466 13497 13580 13630 13636 13659 13702 13713 13773 13787 13815 13886 14229 14270 14277 14325 14332 14338 14339 14392 14398 14451 14460 14501 14508 14591 14647 14653 ,14716 14790 14819 14845 15019 15079 15088 15121 15191 15198 15201 15282 15305 15336 15382 15473 15517 15548 15554 15615 15703 15704 15720 15754 15765 15827 15872 15940 15989 16063 16114 16133 16144 16184 16211 16223 16240 16246 16252 16264 16307 16368 16422 16447 16450 16478 16490 16493 16515 16554 16593 16602 16619 16653 16683 16783 16784 16785 16788 16840 16848 16853 16914 16974 17020 17089 17144 17155 17241 17252 17261 17365 17382 17416 17547 17584 17638 17660 17677 17741 17813 17817 17887 17908 17970 17Q91 18011 18062 18089 18093 18112 18118 18182 18231 18333 18338 18340 18343 18375 18406 18476 18516 18637 18665 18670 18696 18741 18831 18901 18939 18982 18996 19013 19023 19061 19064 19114 19129 19301 19339 19343 19401 19436 19485 19533 19557 19652 19664 19748 19805 19841 19949 20043 20080 20214 20298 20338 20350 20373 20376 20397 20473 20489 20499 20540 20541 20542 20577 20594 20603 20617 20622 20691 20714 20784 20792 20811 20831 20846 20867 20878 21055 21249 21460- 21523 21536 21548 2-1566 21637 21703 21863 21977 21979 22126 22182 22214 22236 22306 22378 22424 22435 72453 22466 22517 22543 22614 22640 22929 22958 4de klasse, 2dte lijst geen fouten. Zeetjjjdingen STOOMVAARTLIJNEN. STO'OJVIV. MIJ. NEDERLAND. Jan' Pietersz. Goen (thuisr.) arr. 9 Jan. to Suez. Koningin Der Nederlanden arr. 9 Jan. 5 u. 50 nam. v. Batavia to IJmuidten, Prinses Juliana (uiitr.) vertr. 8 Jan. v. Sa- bang. •Simaloed vertr. 9 Jan. v. A'dam n. Java. Von-ddi. (thuisr.) arr. 8 Jan. to Belawan. Bawean a-rr. 8 Jan. v. Portland1 (O.) te Shanghai. Jiohan De Wiifl (uiitr.) verltr. 8 Jan. v. Southampiton. Ro'tti- (uitr.) vertr. 7 Jan. v. Sabang. KO'N. NED. STB. MIJ. Berenice arr. 8 Jan. v. Alicante to Valencia. Ceries vertr. 7 Jan. v. Varna n. Constanfca. Hebe arr. 8 Jan. v. Genua te Burriania. Ganymedfes vertr. 7 Jan. v. Konstantiniopel n. B-ourgas. Merope vertr. 8 Jan. v. Algiers n. Genua. Nero arr. 7 Jan. v. A'dam to Goithenburg. Stelffla vertr. 7 Jan, v. Beyrouth' n. Alexan- drettfe. Ulysses verltr. 8 Jan. v. Konstamtmopel n. Bourgas. Vulcanus arr, 8 Jan. v. Tarragona to Valen cia. Deucalion art. 8 Jan. v. NapHs te Cataria. Saturn us arr. 9 Jan. v. Venetie te Trifest. Vesta1 vertr. 8 Jan. v. G'ibriallitar n. O'ron. KON. HOLL. LLOYD. Flandria verte. 9 Jan. v. A'dami n. Buenioa Ayres. Orania (thuisr.) ve-rtir. 8 Jam. v. Santos. DfeMaind arr. 9 Jan, v. Antwerpem te Rot't. Eemland1 (uitr.) air. 8 Jan. te Pernatn>- buco. Gelria (thuisr.) vertr. 8 Jam. v. Las Pal- mas. Zaanliarid vertr. 9 Jan. v. Amtwierpen ,n. Rot terdam. KON. WEST-IND. MAILD. Alkmaar (uitr.) arr. 7 Jan. te Kingston (Ja)- Amsterdam arr. 8 Jan. v. Balboa te Callao. Poseidon arr. 7 Jan. v. A'dam' te Hamfo. Calypso arr. 9 Jan. v. Bremen to A'dam. Crynssen ('thuisr.) arr. 8 Jam. te Havre.. Jason ver|tr. 9 Jan. ,v. Amtwerpeni n. Crlstoi- bal. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Edam vertr. 9 Jan. v. Rott. n. N. Orleans. Beemsterdijlk vertr. 9 Jan. v. Rote. m. Ballth rhore. Spiaarndam, v. Rote. n. New-JOirieans, arr. 7 Jan. to Tampico. Veendam, v. Rott. n, New-York, vertr. 9 Jan. 4 u. nam-, v. Boulogne. Drechtdijfc, v. Rott. m. de Noord-Pocific, arr. 7 Jan, to Londien. Breedij'k vertr. 8 Jan. v. Norfolk n. Rott. Burgerdij'k vertr. 8 Jan.v. New-York n. Rotterdam. Moerdijk arr. 8 Jan. v. Rote- to Seattle. ROTTERDAM'SCHE LLOYD. Rindjani (uitr.) vertr. 8 Jan. v. Marseille. Sd'Jatiga, v. Rott. n. San Francisco, arr. 7 Jan. te Colon. Bui'tenzorg (uiitr.) vertr. 6 Jan. v Belawan n-. Port Swettenham. Deli (thuisr.) wordt 10 Jam. 8 u. v.m. to Louden verwachlt, G'orcntalo vertr. 9 Jan. v. Rote. n. Baitavia via1 Antwerpen. Tjerimai (thuisr.) -arr. 9 Jan. v.m. 7 u. te Marseille. HDL'L. OO'ST-AZIe LIJN. Olddkeilk (uitr.) arr. .6 Jan. te Kolfe. Saparoea (uitr.) vertr. 7 Jan. v. Sabang. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjibodas arr. 6 Jan, to Shamghae. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. Gaasterland vertr. 6 Jan. v. Accra n.Win- neb ah. Reggestiroom (uiitr.) arr. 5 Jan-, te Addah. Hermes arr. 8 Jan. v. A'dam fe Hlamb. HOLL. ZUFD-AFRIKA LIJN. Springfontein (uitr.) vertr. 8 Jan. v. Port Elisabeth. HOLL. BRITSCH-IiND'Ie LIJN. Meerkerk (uitr.) vertr. 8 Jan. v. Bombay. Hoogkerk (thuisr.) arr. 8 [an. to Colombo. HOLL. OOST-AFRIKA LIJN. Enggano vertr. 9 Jan. v. A'dam n. W.- Afri'ka, via A-ntwerpen. HOLL. AUSTRAL le LIJN. ArenskeTk (uiitr.) arr. 9 Jan', te Melbourne. KOIN. PAKETVAART MIJ. De Greve art. 8 [an. te Soerabaya. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena arr. 8 Jan. y. T/ofct te B.-Ayres. Poeldijk (uitr.) verltr. 7 J'an. v. Santos. A 1 lvtTVS Ck V

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6