kleSne uitkeering is aan de ouden van dagen en achtte het oprichten van sanatoria noo- dig. Spr. wees hierbij op het werk, dat ver- richt is in (Duitschland al is dit nog niet wat spreker zou wenschen. Verder werd bespro ken het werk van den Bond van staatspen- sionneering. Spr. riep alien op, vooral de jon- gere kraehten voor de propaganda en richtte nierbij een ernstig woord aan de vrouwen om mede te strijden, daar het zoo modlijk is vrouwen als medestrijdenden te winnen. Het is voor hen ook zoo noodig. Spr. zal zoo aan- stonds en boekje aanbieden, waardoor elk een propagandist kan worden. Dat dit noo dig is werd met voorbeelden aangetoond. Hoe soms met armverzorging wordt omgespron- gen toonde spreker mede aan. Spr. had bij gewoorid' een vergadering van diakenen die over ruime geldmiddeln beschikten en aan een armen drommel een uitkeering gaven van 1.50. Er was gevraagd' die uitkeering met 0.20 te .verhoogen en na er drie uren over gepraat te hebben werd de verhooging niet gegeven, maar wel werd 40 toegestaan voor een pak voor den »diaken. Met gevoel en met ademlooze aandacht aangehoord, verhaalde spreker schreiende staaltjes van verwaarloozing van arme ouden van dagen. Ook warden nog gevallen mede- gedeeld van de geringe controle bij de Rijks- verzekeringsbanken bij de omslachtige ad'mi- nistratie. Meer vereenvoudiging. achtte spre ker noodig door invoering van centrales met vertegenwoordilgers uit de plaatselijke ver- eenigingen. Spreker dndigde met de hoop, dat een ieder zich achter de voormannen zou stellen om de propaganda te steunen. Een luid applaus volgde op deze zoo pakkende en vloeiend, uitgesproken rede. De propaganda lectuur ging hiema ails eieren uit de mand onder de aanwezigen. Hierna werd een kleine kauze gehouden, waama door de tooneelvereeniginig „de Roos" die zich voor dezen avond welwillend beschikbaar had gesteld, opgevoerd „Vergul- de leugens", oorspronkelijk tooneelspel in vier bedrijven door Inte Onsman. Had „de Roos" bij de vorige opvoering veel zorg be steed aan tooneel en al wat er noodig was, en daarmede veel bijval geoogst, ook voor de zen avond was alles in orde, en werden met nauwkeurigheid al de rollen veriolkt. Mej. de Waal-Schipper behaald'e door haar pakkende voordracht, in het derde be- drijf, bij open doek meermalen applaus. Tegen het einde van het laatste bedrijf volgde een spontaan applaus uit de eivolle zaal. De voorzitter was wel de tolk der aan wezigen door de vereeniging dank te zeggen voor haar werk. Ook den heer Spaargaren werd dank en applaus gebracht voor zijn rede. Door den heer Olthof, voorzitter van de Federatie, werd nog een opwekkend woord tot aanmoediging gesproken voor de werk- zaamheden van den Bond. Hiermede was den avond (zeer laat) ten dnde, doch de afdeeling kan weer met ge- noegen op dezen wedgeslaagden avond terug zilen. Aanwezig waren elf rentetrekkers voor wien een beste plaats gereserveerd was, ter- wijl zij getracteerd werden door de vereeni ging- Er was bal na, waaraan door een belang- rijk aantal personen werd deelgenomen. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdag 11 Januari hield het ziekenfonds steunt elkander haar 24e Jaarvergadering in het lokaal van den heer J. de Boer. De penningmbester bracht verslag uit van zijn financieel beheer waaruit bleek dat dit jaar een saldo gemaakt was van 549.83. nierbij is echter inbegrepen eene gift van 100 van Groentecultuur, benevens de do- nateursgelden. Bij monde van den heer F van der Molen (commissie rapporteurs) werd de vergadering medegedeeld, dat boeken en gelden in die beste orde bevonden waren bij den panningmleester en adviseerde (tot de- charge. Daarna bracht de secretaris zijn jaarver- slag uit, waar onder anderen uit bleek dat het led'ental met 17 achteruitgegaan was en de vereeniging thans telde 217 leden. De steun der donateurs was door overlij- den ook met 11.50 gedaald. Doordat er 52 nieuwe ziektegevallen geconstateerd waren in 1923, klom het nummer in het ziekteregister tot 429. Een 18-tal gevallen' van Spaansche griep was dit jaar geconstateerd met een duur in doorsnee van ongeveer 2 weken, slechts een geval had vier weken geduurd. Voort kwamen nog al veel ongevallen en ope- ration voor. De gansche duur der ziektege vallen (behalve de Zondagen) bedroeg 195 weken, 2 dagen, of gemiddeld dus p. m. 38 dagen per lid. Twee personen waren door den dood de Vereeniging ontvallen. Er had- den acht bestuursvergaderingen, 1 buitenge- wone en 2 Alg. Vergaderingen plaats ge- vonden. Ten slotte gaf de secretaris een over- zicht over de ouderdom der leden, daar zulks den Secretaris-Penningmeester van den Prov. Bond van ziekenf. in Noord-Holland moet bericht worden met het oog op de reorganisa- tieplannen van den Bond. Het fonds telde totaal 217 leden. Den heer C. Dz. Kloosterboer werd! be- no em d tot commissielid (rapporteurs 1924.) De uitkeering bij ziekte werd voor de e.k drie maanden vastgesteld op 7.50 per 6 werkdagen. De afgetredene bestuursleden de heeren W. Giltjes, Alb. Schoon en J. Voort- huizen werden herkozen en aanvaardden hunne benoeming. Ooedgevonden het tijd- perk insrang der wachtdagen te doen zijn 1 Jan. 1924. Aan de orde kwam het ingezondbn voorstel van den heer Zuidam (Afscheiding van den Prov. Bond1), nader toegelicht door den in- zender. Vervolgens een referaat van den heer Giltjes, contra dit voorstel. Een breede discussie volgde hierop, waar aan ook een donateur deelnam, met het ge- volg dat den heer Zuidam overtuigd1 bleek dat aanblijven voor het fonds toch practisch was, en zijn voorstel niet in stemming te brengen. Voor die e.k. Bondsvergadering worden tot aflgevaardigden gekozen de heeren J. Bierste- ker, (plaatsvervanger Th. de Haas.) Daarna las de secretaris een ingekomen schrijven voor van den secretaris van den Bond, met het gevolg, dat op de e.k. Bonds vergadering gevraagd zal worden namens ..Steunt Elkander" hoe de regeling zal zijn in den duur der uitkeering voor ongevallen; men heeft op het oog hier werklooze en kleine patroons. In den brief staat cursief „alleen bij ziekte Punt 14. Hoe zullen wij het 25-jarig bestaan van ons Ziekenfonds d.d. 24 April 1924 herden- ken, bracht de tongen los. Algemeen was men voor eene herdlenking met een ietwat feestelij-k karakter. Verschil'lende personen formuleerden een soort program, doch toen de secretaris het bestuursprogram ontwikkelde, vond men dit het beste. Of nog een klein bedrag aan pre- sentdegeld (of iets soortgelijks) zal uitgekeerd worden, zal op dien avond wel uitkomen, het bestuur hield zich de beslissing voor. Bij de rondvraag wees de heer Weder op Art. 99 en 101, van de rnvaliditedtswet en raadde de leden aan, bij zuike gevallen oogenblikkelijk met het bestuur hierover te spreken. Daarna sloot de Voorzitter de vergadering met een woord van dank aan alien, en in het bijzonder aan den arts, den heer W. Ver- donck, voor zijne bereidwilligheid, ook dit jaar wederom ons betoond. De vorige week trad voor de Christelijke Vakorganisaties alhier op in de Christelijke School, d'e heer H. Amelink, Secretaris van het Chr. Nat. Vakverbond, met het ondter- werp: „Een' schoone taa'k in doukerem tijd". Ged Staten hebben de jaamvedde van den ontvanger dezer gemeen'te geregeld als volgt Diemsttijdi minder dan 2 jarq^ 700; id. minder dan van 2 tot 4 jaren 750id. van 4 tot 6 j'a- ren 800; id van 6 tot 8 jaar 850; meer d?n 8 jaren 900. UIT OUDKARSPEL. Gedd. Staten hebbendie de jaarwedde van den cnitvanger deer gemeente 'bepaal'd op 500. Zondag had te Warmenhuizen dfe tweede en lbatste ontmoeting plaats^ van een zestal billjartspelers uit elk dler gemcenten War- mienhuizen en OudkarspeL Warmenhuizen behaalde 1007 punten en Oudkarspel 1037 punten, waardoor Warmen huizen het toitaal bereikte van 2026 en Oud karspel' van 2217 punten. Het hooigste gemiddlelde in den laatsten wedstrijd' behaald'e de beer W. Jonker te Oudkarspel met 15 beurtcn voor 100 punten' en de hoogste serie werd giemaabt door dten heer J. Kuiper te Warmenhuizen met 32, aan wien de prijizen werden toiegekend. Te Warmenhuizen'had Zondag de 2de en laatste ontmoeting pl'aats tusschen die kollfclubs „Odit" alidaar en „VoIhardimg", alhier. Van elike club uamen er 8 kol'vers aan died en er werden, evenal's hi'er voor drie weken terug, 5 partijen gekolfdl. „Voilhardin;g" maafcte 1294 en „Odif' 1380 punten, zoodlatt in totaal door „Volhiard!ing" 2849 en' door „Odit" 2771 punten. gemaakt zijn- Het hooigste aantal1 punten. behaalden C. Vlug te Oudkarspel met 464 p., P. Juanlt te Warmenhuizeni met 452 p., P. Kait tie Oud karspel met 445 p., G. Sevenhuizen te War- nicnliuizcn met 394 p., C. Paariberg te Oud karspel met 375 p., D, Pastoor te Warmen huizen met 365 p., K. Pnomk te Warmenhui zen met 359 p., P. Gelder id Oudkarspel met 349 p. UIT SCHAGEN. Voor de tentoonstellinig van piuiinigedierte en konijneti op 26 en 27 Januariy alhier zijn 345 nummers aangegeven; dlat is 70 nlum- mers meer dan in 1923. On de ouderavond is op voorstel van de Ouldercommissie, naar aanleiding van een voorstel van B. en W., welk voorstel vandaag door den Raad zal worden behandeld (om in de vacature, welke 1 Februari a.s. zal ont- staan, door het vertrek van een onzer open- bare on'derwijzers, niet te voorzien) de vol- gende motie met op 1 na algemeene stemmen aangenomen, welke motie aan den Raad ge- zonden zal worden: „De ouders der kinder en, die de openlbare tagere school alhier bezoeken, aanwezig op den ouderavond d.d. 11 dezer gehouden, ge- hoord hebben de dat B. en W. onzer gemeen te voorstellen om in de vacature, ontstaan door het a.®, vertrek van den heer Porte, geen anderen fufflctionaris te benoemen, wenden zich tot uw college met het verzoek dat voor stel niet aan te nemen, daar zij vreezen, dat daardoor het onderwijs zal worden ge- schaad." UIT HOORN. De Vereeniging,' alhier heeft Maandag- avond haar 4en avond- in dit winlterseizoen georganiseerd, waarbij als spreker optradl die heer Ds. A. Klaver alhier, met het onlder- werp: „De brieven van1 den ouden josiilas", van Marie Diers. Een uitstekend gevuldle Parkzaal was een en al gehoor bij deze zoowel wat inhoud als stijl betneft zoo uitstekend verzorgde redd. Een daverend applaus bewees, hoe d'e voordracht van. den heer Klaver had inigiesla- gen. Na afloop dankfe de voorzitter, de heer Dorhout, met eenige hartelijlce woordeni De H. B. S.-vereeniging heeft in het Park voor een uitstekend bezette zaal haar feest- avond gdiouden. Vooral sloegen de tooneelstukjes „De ge- vol'gen. van een drukfout" en „De Spreeklaal- veredelingsbond". Mej. M. Hartman verleende door het zin- gen van eenige fraaie liederen welwillende medewerking; terwijl de begeleiding in uit- stekende handen was bij mevr. Bronsveld Vitringa. De niemv opgerichte IJsclub heeft op de Oosterpoortgracht een schitterend ijsfeest ge- vierd. Het lampionrijden vooral viel danig in den smaak. De ijsbaan was een wiemelen- de rijdende menigte, terwijl op Singel en Vest enkele duizetoden toeschouwers zich verlus- tigden in een prettigen aanblik van de elec- trisch hel-verlichte ijsbaan. De Ziekenkas „Hoorn en omstreken" heeft incafe Ten Heuvel Brouwer haar alge meene vergadering gehouden onder leiding van den heer T. Leeuw. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental op 31 Dec. j.l. bedroeg 229 ingeschrevenen1, waarvan 185 mannelijke en 44 vrouwelijke. Er werden 668 ziektedagen uitgekeerd, ter- wijl 13 maal wachtgeld werd verstrekt; De rekening en verantwoordinig weer in ontvangs'ten aan 1677.45,. in uitgavem f 1075.38. Het hezit der vereeniging be droeg op 31 Dec. f 2104.08. Tot bestuursleden werden herkozen de hee ren P. Koppes te Avenhom, E. Storm te Berkhout en Jb. Gorier te Wijdenes. Tot lid1 van de financieele commissie werd gekozen de heer S. Beets te Berkhout. Tot bode werd benoemd de heer H. J. Brandt te Berkhout. Na afloop van de huishoudelijke zaken hield de heer A. Visser, secretaris van den Prov. bond en redacteur van „Zelfbeheer" een referaat over „Zelfbeheer, Sanatoriumfonds en Ziektewet", welke rede met bijzondere aandacht werd gevolgd. Een 30-tal abonne's werden op het orgaan „Zelfbeheer" ingeschreven. Dr. J. Ml Lindeijier te Monnikendam heeft bedankt voor het beroep biji de Ev. Luth. Kerk te HoonrL>- Medcmbl i k. UIT HEEMSKERK. Bij beschikkimg van den Ministtr van Oor- log is aan L. W. Hoogewcrff, van de liidhitinig 1919, voorgoed vrijstelil'nig verlbend van den mdlliitairen, dienst, wegens persooulijikB onmilsi- baarheid. In het Pa tron aatsgebouw alhier te de zer dagen een gedeelte der vaste goedieren, behoorendle tot de eiigendiommen van de R.-K. Kerk ,.St. Lourantiiu^', alhier, en bestaandie uit ruim 9 B.A. land metb oerenhoeve en' kap- schuur, alles gelegen aan het Heentekprker- dUin, en in huur bij D. Beentijes, aldaar, ver- pacht. De uitslag was alls voligt: Pereeel I, land' ter grootte van 2 H.A., met bocrdleTij. Pachter D. Beentjes voor 600 Pereeel II, land ter grootte van 2 60.60 H A Pachter R. Muntjes voor 490 Pereeel III, land' .ter 'grootte van 4 60 H.A.. Pachter P. Verduin voor 970 Combinatie werd niet verhoogd. Totaal 2060 UIT VEENHUIZEN. Op de voordracht voor hoofd der school te Warmenhuizen te ook geplaatst de heer J. Sinjewel, hoofd d'er school, alhier. Hunst en Wetenschappen KAMERMUZIEKAVOND. Aangenaam was het aanhooren der liede ren van Schubert waarmede mej. J anna Brandsma op dten tweeden avond der Alk- maarsche Kamermuziekvereeniging het con cert aanving, men igenoot van de mooie so- pra.anstem en hoorde een bizonder diiidelijke uitspraak. Meer frappeerde het begin van Schlafendes Jesuskind van Hugo Wolf; de manier waarop mej. B. zong „Sohn der Jungfrau, Himmdskind", vooral bij' de herhaling dezer woorden, die het slot van dit lied vormen zal men niet licht vergeten. En de belangrieliirig sfeeg, werd grooter nog voor hetgeen de zangeres presteerde in „Um Mitternacht" van Mahler". Als bewijs hoe de zangeres de technitek machtig is diene als voorbeeld het laatste vers van „Um Mitter nacht, Um Mitternacht hab ich die Macht in deine hand gegeben", ten vervolgeis. De stem klonk daar als een bazuin en onmiddtellijk liot zij daaiop volgei in de fijnste tonen die men zich denken kan Rrbe meine Seele" van Richard Strauss, dten componist, die dezer dagen in het concertgebouw te Amsterdam in vijf uitvoeringen, waarop vcrschillende zijnei werkenworden gegeven, gekuld'igd worm. De tot onze moderae Hollandsche compo- nisten behoorende Sent Dresden was verte- genwoordigd met twee liederen, waarvan we vcoral „de fluitspeler" gedenken Met een superieure vertolking van Diepenbrock's prachtlied „Berceuse" eindigde nej. Brands haar voordrachten. Zij heeft zich aan het pu- bliek voorgesteld als een waarachtige, als een werkelijk groote kunsttnaresse. Onmid'dellijk echter dieut gezcgd dat zij een klavierbegeleider had die op en top kun- stenaar is en een fijnvoelend' kuristenaar ook Zeer is er genoten van den zang, maar de accompagnamenten stondeu op dtezelfde hoogte, en daardoor is er gisteravond iets fci- zonders bereikt. Bovendien heett de heer Willem Andriessen weer eens laten booren, wat een eminent solist hij is In de „Etudes symphoniques" van Schu mann en> in twee stukken Van Albeniz (Albe- niz ds een Spaansch componist die leefde van 1861 tot 1909) waarlijk geen muziek die zoo gemakkelijk te begrijpen is, legd'e hij klaar en duidelijk ondanks het vreemde in de muziek van den. Spanjaard, den inhoud open, beheerschte ze volkomen en kon zich daar door geheel geven, al zijn aandacht wij den aan dte voordracht, zoo ook in de bekende ballade van Chopin. Bloemen voor de zangeres en vele terug- roepingen waren het resultaat voor hetgeen mej. Brandsma en den heer Andriessen de toehoorders hadden aangteboden. Het te een kunstenaarspaar waarop wij trotsch kunnen zijn. A. K. NIEUWE UITGAVE. Ter muziekdrukkerij van W. F. Knif te Rotterdam te eeu liedje verschienen, getiiteldl „Visschersknia'aipje", waarvan tekst en mu ziek vervaardigd zijn door den; heer J. S. van deri Brink, muziekleeraar, Oudegradit 191, •alhier. «De eenvoudige melodic te vliot en pakleendi, de coupletjes vertellen de geschiedtenis van een vi'sschersknaapje, wiiens moedter dood te en wiens vadier een graf in de goliven vindlt, een eenigszin® oud' thema, doch overiigens niet onverdienstelijk verteld. Tfidschriften. DE NEDERLANDSCHE GULDEN. Van de hand van prof. M. W. F. Trnrb te een brochure verschenen, waarin een woord van waarschuwing wordt geriteht aau de Ne- derland'sehe beleggers. Martinus Nijhoff te 'si-Gravenhage heeft het interessan'te boekje uiitgegcven. Marktberichten ALKMAARSCHE EXPO'RT-VETLING. AL'KMAAR, 14 Januari. In de heden ige- houdten veiling werd) betaaldi Voor: Appelen 0.17f 0.28 p. KG.; BfJaeme- dailter kool; 4.206.30 p. 100 situks; Boel- renkool 0.50f 4.60 p. 100 sli'uks; Gele kool 3.60J 7.60 p. 100 KG.; Groelne kiC'O'l f 3.806.30 p. 100' sltulks; Koolrapien 3.10—/ 3.40 p. 100 K.G.; Pre! 12.80- 14.30 p. 100 bos; Reran 0.10f 0.27 p. KG.; Roode tool 3.20—/ 8.90 p. 100 K.G.; Seldwte 10.20-t/ 13.90 p. 100 bos; Spruiten 10—/ 23 p. 100 K.G.; Uien 6.50—/ 11.40 p. '100 K.G.; Wortelen 3.20—/ 4.80 p. 100 ICQ.Witlof 0.30— 0.50 p. K.G.. Hianidiel goedi. BROEK OP LANiGEND'IJK (Langedij- ker Groentenveiling), 14 Jan. In de heden gehouden veilingen werd betaaldi voor: Losse wortelen 1.20—/ 5.30, Roode kool le soort -5—/ 8.60, Roode tool 2e soort 3.50— 4.50, Gele kool le soort 5.50f 8.30, 2e soort 4.705.20, Witte kool le soort 4—/ 5.20, 2e soort 2.60—/ 3.40, alles per 100 K.G. Aanvoer: 75400 K.G. Roode kool, 58400 K.G. Gele tool, 91800 K.G. Witte kool, 2475 K.G. Wortelen. BOVENKAlRS'PEL. „dte Tuinbouw", 14 Jan. '24. Heden besteedde men voor: Roode kool 6.508.10, Gele tool 6.90 7.80, Witte kool 3.50—/ 4.60, Spruitkool 2.10—/ 2.65, Uien 4.60 per baal. WARMENHUIZEN, 14 Jan. 1924. Roode kool le, soort 78.70, 2e soort 6.40—/ 7.50. uitschot 2.90—/ 3.70, Gele kool le soort 7.507.90, uitschot 3.20 tot 3.50, Witte kool 4—/ 5.10, Uien 11.10, Peen 5.50—/ 5.70. Aanvoer: 38800 K.G. roode kool, 5850 K.G. gele kool, 53100 K.G. witte tool, 450 K.G. uten, 1010 K.G. peen. PURMEREND, 14 Jan. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". Roodte kool 6.50—/ 9 80 per 100, Savoye kool 1.70if 6 per 100, Spruitkool 2.20 tot 4.10 per 15 K.G.,, Boerekool 1.30 3.80 per 100 struiken, Rapen 36.70 per 100( Bieten 35.50 per 1000, Wortelen 1—/ 1.45 per 25 K.G., Uien 1.10— 2.35 per 25 K.G. Handel matig. Ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijsi geens- zins dat de redactie er mede insiemt.) Alkmaar, 14 Januari 1924. Mijmheer dte Redacteur, Ik verzoek U beleefd ondterstaand'e in uw veelgelezen bladi te plaatsen. Biji voorbaat mdju dank- 't Is heerlijk winter, een zeer Slechte tijd voor velen. Voor andteren een goede tijd en vooral voor ijsaport. Wii hadden van 6 tut 10 Januari vijf mooie oagen. Vcrschillende wed'strijdten zijn gehouden voor schoonrijdten, alsook hardrijden, per schaats, wat voor li'efhebbers en toeschouwers zekere genie tin- gen genoemd' kunnen worden. De ijsbanen waren door baanvegers, aangesteld dioor de Alkmaarsche IJsclub, aamgelegdl eni goed! in ordte gehouden, tot genoegen van dkeem. Dat alltes1 gaf een aardlig aanzien en me- nigeen' verdliendte nog een- boterhami. Buiten- staandters en toeschouwers dachten: menig werkman is nog gelukkig met zoo'n baantje op het ijs. Nu, wij; baanvegers waren ook alien- blij, dat we op Zondagmorgm 6 Ja nuari op den Singel bij de Kaitbolieke Kerk bijeen moesten kom.en, voor het In ordte bren gen der banen. Er werd' dan ook fhpk en met amlbifie gewerkt, daar er over geen loon ge sproken was1 toen wij aangenomen werdten' Dus dachiten wijl, diat het wezen zou als voor- gaande jaren: 80 cents per uur. Zoo- werd er gepraat, een andter zei weer van 60 cents per uur, maar enfim, wij werden dam ook raog gesterkt in den loop van die week en hoorden, dat de Burger IJsclub de baanve gers 60 cents per uur liet verd'ienen. Alzoo zeiden wij onderling, als baanvegers, dat de Alkmaarsche IJsclub wel nietonder de Burger IJsclub met haar loon zou gaan. Niu was het Dondterdag geworden en het dooidte best. Daar stonden wij en vroegen onzen voorman, dten heer Klokman, of hij1 al iets van de commissie wist, daar wij dien dag al ien met natte voeten liepen, dus tegen dien volgenden dag al: opzagen- We besloten, als het ztio door bleef dooicn, maar thuis te blijl- ven, wat dan ook gebeurd is. We zouden ons verdiende loon voor den- luxen arbeid kriiV gen. Om 4 uur uitbetaling in' het hotel ,,de Nachtegaal", waar we alien present waren en stonden te hunkeren naar bet geld, omi onze vrouwen blijde te kunnen mafcen. Want ja, er werd al heel erg op gewacht. Ete een zat zon- der brand in- huis en een andter zondter etenu Nu vangen, jongens; maar schrik met, wait viel het tegen, we kregen 42 cenls per uur uitbetaald, dus van 's morgens 8 uur tot 's avonds 5 uur met 1 uur ini-dld'ag er af, dus 8 uur werken, alzoo 3,36 daggeld, voor ons bestdoeni. Dat bracht opgewondenheid en verschillen onder ons baanvegers, maiar het is een heel klein iloonitje voor zullk weric, want ja, het-is een eerlijke verdien'ste, maar icdereen leent zich er toch niet voor, dan noodgtdwongen. Teuminste voor dien prijs, geloof ik niet, dlat er het volgendfe jaar baan vegers te vindten zijn: Hopende, dat de Alkmaarsche IJsclub dit schrijven ter h'arte zal nemen en- tot het be- sluit mag komen, den baanvegers nog mine stens 18 cent per uur en voor diien Zondag 1001 procent te goede te dben komen' EEN BAANVEQEK. Allkmaar, 15 Januari 1923. M. de R. Mijhhcer, zoudt U zoo vrienddijk iwiMen- zijin door middell van Uw couHant eens die aandacht van auioriteMen to wil'len vestiigen op dten ergerlijken vuilen toestand van Ken- inemerpaifk, Hieiltoerbrug en Nieuwliandier- singel tusSchen die brug en Etamabrug. Ik, die daar dagelij'ks eenige malen pasi- seer, heb reeds wteken lainlg geproflteerd van de gladdigheid op dien singel, zonder dat daar iets tegen is gedaan, en men kan nu nog steeds op amdtene wijze geniefen zonder dlat de stad aan 'oprm-mian zelfs schijnt te dlenten. 'Kunnen daar nu nidtl eenige werkloozen aan geztet worden? Bij voorbaat mlijn harttejiijfcen diank. A. Z. Alkmaar, 12 Januari. 1924. Geaditie Kedadtie! [Naar aanleiding van belt ook in Uw Mad vaorikometndte berichit, maar we meenen- van 27 December 1923, „diat voor de R.-K. Kerk to La-ren een hert'eikediinlg zou pilaats hebben omdat de inschrijvers een omderiinge af- spraak hadden gemaakt waardoor die ih- sdhrijvi ngssommen onnioodig zouden opge voerd zijn", verlzoeken) wij U opnamen voor de volgeinde tegenspraak. De Nbderlandsche Roomsch -Ka'ihol ieken Bond van B'ouwp'atroion's heeft bij- monde van harem direcfeur, den heer J. C. Berger een ondierzoek ingesifeld naar de in dat berichit genoemde feiten, Dte architect van- dten' bouw dte heer Welter te RieC'e, veakillaandle ten zeer- ste verbaasd te zijn gteweeslil over het betref- fende bericht en niiet aan- een herhesteding gedach; te hebben. Hoewei de opdracht nog niet 'offiirieel is gegeven,. zal dte gunning aan den laagsten insehrijver plaats vinden. Ten onredhte zijn dus die inschrijvers van onlbdhoiorlijtoe prabtijken beschuldigd in een beriteht waarvan noch direc'ISe, noch archi tect den herkomfet fcoolden vastsMllten. Dankend voor de opname, Het Bestuur der Afd. Alk maar en O van den Ned R.-K. Bond van Bouw- patroons. (Htet spijt ons dat wij o-ok niiet precies mteer kunnen nagaian, uit welk Mad hell beiwuslte hericht uilt Larein afkoms'tig was. Herinneren wijl ons gced, dan komen daarvoor dte N. R. Crt., HandeilkbT-lad of Maasbode in aa-nlmler- king. Inzenders zullten in alle gevallen goed doen de Redacties van deze drie bladen met het bovemsltaanidte in tonhie te stellen. Red. Alkm. Crt.) Zeettjdingen STOOMVAARTlJjNEN. STOOMV. MI J. NEDERLAND. Boeroe (thuisr.) arr. 14 Jan. te Havre. Milton vertr. 14 Jan. v. Amst. n. Hamburg. Jan Pietersz. Coen (thuisr.) arr. 14 Jan. te Genua. Kambangan vertr. 12 Jan. v. Leith n. Java en arr. 13 Jan. te Middlesbro. Roepait (thuisr.) vertr. 11 Jan. v. Sabang. Rotti arr. 12 Jan. v. Amst. te Batavia. KON. NED. STB. MI J. Oberon arr. 12 Jan. v. Amst. te St. Nazaire. Orestes arr. 14 Jan. v. Ibrail te Amsterdam. Bacchus vertr. 13 Jan. v. Lissabon n. Amst. Berenice vertr 12 Jan. v. Calencia n. Amst. Ceres vertr. 12 Jan. v. Constantza n. Con- stantinopel. Clio vertr. 12 Jan. v. Algiers n. Piraeus. Deucalion vertr. 11 Jan. v. Palermo n. Tar ragona. Dido vertr. 11 Jan. v. Rott. n. La Pallice. Ganymedes vertr. 11 Jan. v. Cavalla n. Lef- kandi. Ino arr. 12 Jan. v. Amst. te Oporto. Juno arr. 14 Jan. v. Patras te Amst. Mercurius arr. 13 Jan. v. Valencia te Rott. Nero arr. 13 Jan. v. Gothenburg te Amst.- Orpheus arr. 13 Jan. v. Amst. te Londen. Poseidon arr. 14 Jan. V. Hamb. te Amst. Stella arr. 12 Jan. v. Alexandrette te Smyrna Theseus arr. 13 Jan. v. Valencia te Amst. Tellus arr. 13 Jan v. Amst. te Rott. Ulysses arr. 12 Jan. v. Constantinopel te Varna. Venus vertr. 13 Jan. v. Smima n. Algiers KON. HOLL. LLOYD. Delfland vertr. 13 Jan. v. Rott. n. B.-Ayres Rrechterland vertr. 13 Jan. v. Rott. n. B.- Ayres. Drechterland (uitr.) vertr. 13 Jan. v. Antw. Eemland (uitr.) vertr. 13 Jan. v. Leixoes. Gelria arr. 14 Jan. v. B.-Ayres te Amst. Orania (thuisr.) vertr. 12 Jan. v. Bahia en 13 Jan. v. Pemambuco. KON. PAKETV. MIJ. Houtman vertr. 12 Jan. v. Singapore n. Ba tavia. KON. WEST IND. MAILD. Amersfoort arr. 11 Jan. v. Valparaiso te Corral. Breda arr. 13 Jan. v. Chill te Duinkerken. Delft arr. 13 Jan. v. Hamb. te Amst. Van Rensselaer arr. 13 Jan. v. Hamb. te Amst. HOLLAND AMERIKA LIJN. Bilderdijk vertr. 12 Jan. v. Rott. n. Philadel phia. Boschdijk arr. 14 Jan. v. Rott. te N.-York. Moerdij'k arr. 11 Jan. v. Rott. te Vancouver. Kinderdijk, v. Rott. n.d. Pacifickust arr. 13 Jan. te Londen. Leerd'am v. N.-Orleans n. Rott. vertr. 12 Jan v. Vigo. Lochgoil, v. Rott. n. San Francisco arr. 13 Jan. te Antwerpen. HOLLAND OOST AFRIKA LIJN. Garoet (uitr.) arr. 13 Jan. te Durban. Heemskerk (thuisr.) vertr. 13 Jan. v. Dur ban. Nias (uitr.) arr. 14 Jan. te Port Said. Tosari (thuisr.) art. 13 Jan. te Londen. HOLLAND ZUID AFRIKA LIJN. Jagersfontein (uitr.) arr. 13 Jan. te Wal- vischbaai. Springfontein (uitr.) arr. 13 Jan. te Dela- goabaai. Rietfontein arr. 14 Jan. v. Hamb. te Rott. HOLLAND' OOST AZIE LIJN. Ouderkerk arr. 12 Jan. v. Rott. te Hamburg. JAVA NEW YORK LIJN. Anjer v. Java n. N.-York vertr. 12 Jan. v. Port Said1. Samarinda vertr. 12 Jan. v. N.-York n. Java. Vechtdijk vertr. 10 Jan. v. Batavia n. New York. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjikandi arr. 10 Jan. te Yokohama. ROTTERD. LLOYD. Deli arr. 13 Jan. v. Java te Rotterdam. Insulinde (uitr.) arr. 13 Jan. te Southampton Patria vertr. 12 Jan. v. Batavia n. Rott. Rindjani (uitr.) vertr. 14 Jan. v. Suez. Soerakarta vertr. 13 Jan. v. Nordenham n. Java. Tabanan (uitr.) vertr. 11 Jan. v. Colombo. Tjerimai (thuisr.) vertr. 12 Jan. v. Tanger. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Andijk (thuisr.) vertr. 12 Jan. v. Algiers. Streefkerk vertr. 12 Jan. v. Hamb. n. Antw. Meerkerk (uitr.) vertr. 13 Jan v. Colombo HOLLAND AUSTRAL IE LIJN. Arendskerk (thuisr.) vertr. 12 Jan. te Sydney JAVA BENGALEN LIJN. Jacatra vertr. 11 Jan. v. Rangoon n. Java. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN. Algorab (thuisr.) vertr. 12 Jan. v. Montevi deo. Waaldijk arr. 13 Jan. v. B.-Ayres te Rott. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Gaasterland (uitr.) vertr. 11 Jan. v. Sekon- dee. Minerva arr. 13 Jan. v. W.-Afrika te Amst. Polux arr. 11 Jan. v. Amst. te Hamburg. Reggestroom (uitr.) vertr. 12 Jan. v. Lagos. .STOOMV. MIJ. OCEAAN. Menelaus v. Japan n. Rott. arr. 14 Jan. te Manila. Telemachus vertr. 12 Jan. v. Cebu n. Makas sar. Laomedon v. Japan n. Amst. arr. 11 Jan. te Shanghai. Patroclus v. Japan n. Rott., arr. 12 Jan. te Singapore.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6