met! nauwgi!Wf:h«Hj fKharttgdi, dm jaar ie geen coxiifcribu-tie gcimd' ooidiaj net voor dc kas niet zoo noodiig was, Een tuinbouwcursus is in samem working m. i Oiudkarsptel weer opge- richt, waarvan de dflelmiame minder is dan gewoomlijlk, dodi waar niebtienmn een good werk vernicht wondlt. Pogingen om den zomertijd weg te krijgen mochten tot heden net gehsel baten. bit die rekening van dsn pentniingmeesiter Week een ontvarigst van 2632.66>1/? een uitgaaf van 562,00 alzoo een saldo van 2070,66. Het saldo van1 bet vorig jaar was 2477.2314. ibiit hel verslag van da Ikumsitmestcomm'.e- sie bleek dat tciaall in dirie ieveringen 70800 KG. kunstmesit dis aangekocht voor leion. prijs van 8434.05. Van kalizout 40 pet. is 22000 Kg. besteld en afgeleverd. Alle leveringen zijn verricht door den h-eer D. Kansen als de laaigsfe insChrij'ver. Alls lid van dteze oommissiie bedankt de heer ,K. Swager. Gekozen werd in zijn plants de heer P. Swager Kt. De heeren K. Zeeman, K. de Geus en N. Kooy zullen de vol'gende rekening nazien. Als besluursleden werden' herkozen die hee ren G. Kjeeman en J. Ootjers respect met 103 en 102 van de 108 stemmen. I'Ails voorsitetlen Voor de bondsvergadecing wordit hot volgende aangenomen le. Hat aanbrengen van een paar tamperi in de goof. 2e. Het heffein van 1 pCt voor ondtrhand- schen verkoop van sneezenkool. 3e. Het openhoudten van de.vaart totl.Alk- maar voor rekening van de L. G. C. te Br. op Langendijk, de Nioordermia'iiki alhiier en de vereendging Koophandel. Ctatrent dit laatste zou de heer Viorburg verdter willen gaan. Hij zou een ij-fbrcker willen laiten ko- men, die dan ook hat ijs breefct langs dfe hull- zen. Dat zail geen geld kos.en, doCh een mas- sa geld1 brengen. Als afgevaardigd'en naar die bondfeverga- dering warden gekozen de fae-ren C. Kee- rnan, A. Barten, K. Wagenaar, K. van Dijk, Y. Kaan, T. Kostelijk, D. Kansen en H. Reek, als plaatevervangens de heeren W. Wa genaar, K. dc Geus en K. Zeeman. De seCretans geeft1' daiarwa een1 befaopt overzic'ht van het 25-jarig bestaian dietr ver- eeniging en herinnert daarbij in de eerste plants aan dfe opriChiting in 1898 door 43 Eersonen en aan die eerslte bestuurders de eeren C. Slotemaker, A. Heernan, C. KMer, A. Barten en K. Wagenaar. Dat zfelfde jaar werdnn nog 15 vengade- dngen gehouden', een bewijs dat er werk aan den winkel was. Adilereemvblgens werd herinnerd aan de talrij'ke klariht'en over het over tijd blijven liggen van de kool tengevolge van specula- tie door den koopman, aan de betalingen, die sorns maanden achtenwege bleven of in het gfehea'J niet kwamen1, aan het geven van toe- fallen van 12 op de 100, aan hot' verkoopen van uien en wortelen per maat wat zieer on- zuiver was, aan de raittenplaag en de verdel- ging daarvan, a an vroeger minder goede regelimgen bij de veiling, all deze omgemiak- ken behooren nu zi\ hot ook na groote moewte en Strijd tcit het vorledene. In herinnering werd gebrachl1 het aainleg- gen van proefvelden, waardloor het verbririk van kumetmfest zeer is ticiegemotnen, aan het primitieve vdiinggebbnwtje bij gortersdiepje en daarna achter de N. H. pastorie, aian het vele werk, dat de stiohtSng van de laiadp'laa's en nieuwe veiling ge'bradit heeft en d;e vele zorgen die daarna kwamen tijden® en na dten oorlog. Hulde werd gebracliit aan de miannen, die voor het vereenigingsleven den eersten steen hebben gelegd. Daarna was belt ofitiie# gedeelte van de vergadering gepasseerd en bleef men onder het geno! van een glaasje wijn nog eenigen tijd gezellig bijeen. Bij deze gelegenheid werd aan deii voot- ziitter, die iuiSt heden> gedurende 20 jaar die voorzittershamer hanteert. een leuningstoel aangeboden, overhandigd door den hr. J. Oot jers,' die daarbij' eenige hartelijke woorden van waardeering sprak. UIT NOORDSOHARWOUDE. In de gehouden jaarvergaderinlg van den L. T. B. afdl. Langendijk werd besloitien. als pun', van Ijehandeling op de agenda vooir de algemeene vergader'ng van deni Nioordier- marktbond te pkatsen het invoereni van een uniforme. lossing van uilen. In. dezelfde vergadering werd alls be^ltiurs- lid herkozen de hr. Jn. Schuit en in de plaats van den heer .1. Zijp, die niet mecr in aan- merking wenschte te komen, gekozen de heer J. Brocrsen. UIT OUDKARSPEL De ijsclub „Volharding" heeft hare werk- zaamheden weer hervat, welke ze de vorige week tengevolge van den dooi moest opge- vm. Met bekwamen spoed' worden hedci;. Don derdlaig de brnen wederom in ordte gebracht en blijkens de in diit numrner voorkomende advertcnlie hebben Vrijdag, Zalerdag en Zondag de wedstrijden plaa+s wdke de vori- ge week zouden wordlen gehonden Als de dooi nu maar weer gecn streep door die reke ning halt, beloven het eeni paar mooie da gen" te worden. urr HOORN. Tengevolge van het bedanken (wegens ver- trek) van den heer W. F. K. Meijer als voor- zitier van de Verecniging voor Vrcsmdelin- genverkeer, werd tot voorzitter benoemd de heer F. Holzmuller; tot vice-voorzitter de heer S. H. A. Esser. Aan den Meijer werd het eerelidmiaatschap aangeboden. De vergadering van de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs wordt ge houden op 25 Jrnuari a.s., ten raadhuize Dc agenda vermeldt o a. benceming van een voorzitter en opmaken van twee aanbevelin- gen, wegens periodieke aftreding van de bestuursleden, mevr. Veldhuijsen-Verschui1 en ft J. Cramer. Tengevolge van de opnieuw begonnen strenge vorst werdi heden weer op de Zuider zee schaatsengereden. UIT SINT PANGRAS. Voor de in December j.l. gehouden; exa- mens ter vcrkrilg'ng van het praktijk-diploma beekhouden, afgaiomen door de Vereeniging van Leeraren in de Handdisweteschappen, slaagto etize plaatsgenoot, dte heer Arie Beers, leading van den heer H. de Jcng te Alkmaar. Wocsdagavond hall zeven hield, ten huize van den heer Gerirtsen., dd GegrafeniSver- eeniging „Momiento Mori" haar algemeene vergadering, .Na open ng door dtn voorzitter, den1 beer A. Schuur, voorlezing dcr notulen en en het jaarverslag van den secretaris-penmngt- meester, welke onder dank goedgekeurd werd Tot leden der commissie tot het nazien der rekening werden benoemdi de heeren A. Ver- duin en P. Volkers Jr. Verkiezinig bestuur. Met bijna algemeene stemmen werden de aftredendlen, de heeren W. Hes, Jb. de Vries en G Booij Az., herko zen. Tot Bondsbestuiuirsledien werden benoemd de heeren A. Schuur en Jb. dfe Vries. Door den heer Jb. de Vries wferd versilag uitgcbracht van de laatsfcgehouden Bondsbe- stuursvergadering Vervolgens werd mededeelingen gedlaan door de heeren Jb. Duif en G Booij' Az. be- freffende mie bespreking, gehouden1 met dfcn burgem'eester over de begraalplaats en het ijlkenhuis. a De burgemeester zou in dfe vergadering Van B. en W. deze zaak ter sprake brengen. Vcrdfer zal worden afgewacht wat door het gem'Oentebestuur zal worden ged'aan tot ver- grooting van de begraiafplaats, enz. Bij de besprekin'g over het bestellcn van 'kistfen bij de z g. kistfenfabriek of bij de plaat- selijke timmerlieden, werd besloten deze zaak voorloopiig te laten zooals het is. B>ij het voorstel om de contributie om de 4 weken inplaaits van om de 14 dagen'op te ha- lct\, werd bepaald, dat den leden' zal worden aangeraden zoo mogelijk meerdere weken contributie tegelij'k te betalfen. Nieuwe leden zullen eerst een, half jaar moeten hfebbeu gecontribueerd, voor kosten vooir hen wordfen betaald Na eenig gesprek over huishoudelijke za- l<en, volgde slutting, met dank voor de op- lcomst. UIT SCHAGEN. Voor de tfentaonstellinig van pl'ui'mvee en krolj'nen vanwege de verecnig-'nig „West-- Friesland" op 26 en 27 Jan alhier te hoiu- den, ziin 345 nummers ingeschrevcn, tegen 270 in 1923. VAN DEN LANGENDIJK. Zoo langzamerhand zien we lifet gebruik van petroleumlaimpen meer en meer toene- men. Menscheti, die voor korton tijid' nog steeds hun gaslampen brandden, gaan ei" nu nog toe over om de pcnoleuniiamp op te hang.n, eenerzijld's omdat de toevoer van gas bij hen van dien aard is, dlat gecn voldoende Mchlt verkrogen wordt en anderzijds omdat het bedrag der kwitantie hun latlg niet even- red'ig toeschijnt aan de haeveelheid gas die geleverd wordt. Daarbij' kornt, dat de rcductie op het meerder gasverbruiik na 1 JamuBiri grootendfeels is komcn te vervalleni, waardoor elke meter gas ten voile voor den prijs van 14 en 15 cent betaald moet worden'. We vermoeden, dat de hoofdzaak der misere zit in de kwaliteit van 4iet buizennet. Er is een voile kracht werkzaam uit het water nit dc pottcn te pompen. Als het niet vriest ziet men hem dri'emaal diaags gaan. Het is zoo langzamerhand eert vaste dienst geworden Als er zoovcel water binnenkomt, schijnt er dus wel wat aan dc buizen te mankeercm. UIT BROEK OP LANGENDIJK. In dfe laatste raadlszitting werd mededlee- ling gedaan, dat de sluis opnieuw voor den djd van twee jaar gepacht is door dten hoor A. ten Bruggecate alhier voor 1640 per jaar. Het verzoek om subsidie voor den1 ctrismet- Linigodienst van het Witte Kruis werd op voorstel van B. en W. voor kennisgievlnig aan genomen. Het doofstommen-instituut te Gronmgen werd wederom bedceld met een subsidie van f 50- Gevraagd was 100. Aidhaesie werd1 betiuigd op een adires vail het gemeentebestuur van1 werkendhm, aan H. M. de Koniingin te zetidcn, waarin wcts- wiiziging verzocht word't1 ten opzichte van hot Hooger- en Middblbaar Ondcrwijs, waar- bij zal worden bepaald, dat de kosten van ditt cndmvijs allecn door het Rlijk zullen wor den gedlragen', eventueel met verhaal op de ouder9. Door dten gemeente-veldlwachter was het verzoek gedlaan om een verhoog'ng van safa ris tot 1800, omdat hij1 met 1400 niet rond kon komcn. Besloten werd het Safaris tot 1600 te wrhoogm Het voiorstel van de gascommissie om dten nriis voor gaskachelgas op 6 cent per kub Mje-tcr te bepalen. werd met 1 stem tegen aan genomen Tot lid van het Armbestuuir werd hferkozen de heer Jb Hui'berts. UIT OUDE NIEDORP. Naar wij! vernemen zal de beer B. J. F. Meijer, burgemeester dezer gemeente, op dlcn dag van zijn installaitie feestd'ijk door de inge- zetenen worden ingehaaild. Per optocht zal hij worden afgehaald van de grens van het Nbordelijk geaeel'te der gemieuite, de Vennik Tot commissided'en voor Oude Niedorp zijn benoemd de heeren D. Krilter, J. Rootjcs cn H. Qotjers; voor Zijdewind de heeren P. Wijaiker, J. Bakker en K. v. d. Oord. Tot commsssarissen van orde de heeren M. Beets, P. de Geus, L. v. Breugel, C. Groen, W. Blan- kendaal, W. Kolkman, G. Groen en P. Ligt- hart. Gfmenf'' nieuws OPLICHTING VAN POSTKANTOREN. Op telegrafisch verzoek van de politie te Amsterdam zijn gistermorgen in een hotel te Maastricht twee personen aangehouden, ge- naamd Van R. en H., die werden verdacht van oplichting door middel vhn valsche post- wissels te Amsterdam. De politie is al heel spoedig tot de ontdek- king gekomen, dat de oplichters gebruik had- den gemaakt van een auto, om de kanto'ren af te rijden. Deze auto is opgespoord. De chauffeur heeft verklaard, dat hij menschen had gebracht naar het Rijksmuseum, en ddar werd aangehouden door twee heeren en een dame. Zij verzochten hem, langs verschillen- de postkantoren te rijden. De dame ging niet mee, zij dook echter hier en daar op, zoo b.v. bij de Bank voor den Dfamanthandel to de Sarphatistraat, waar een deel van het ge- inde geld werd omgezet in Fransch en Bel- gisch geld. Tenslotte werd naar bet Cen- traal Station gereden, waar de dame ook present was geweest. De beide oplichters waren voornemens de wijk te nemen naar Belgie. Het Hdbl. meldt nader: Naar wij hebben meegedeeld zijn jongstle- den Zaterdag te Amsterdam een groot aan- tal kleine postkantoren ieder voor een be drag van j 300 opgelicht. Dat geschiedde Bij commissaris Heerema van het bureau door de aanbieding van valsche postwissels. Pieters'hal zijn tot heden zestien van de val sche wissels ingeleverd, waardoor echter geenszins vaststaat dat het aantal aangebo den valsche stukken niet grooter is, want er zijn hier 26 bijkantoren van de post en de daders hebben slechts aan enkele kantoren hunne clandizie onthouden. Tot zoover is de politie reeds met haar om derzoek gevorderd, want na de publieaties in de pers, kwami de patroon opdagen van een chauffeur, die de oplichters heeft gereden. Die chauffeur kwam jongstleden Zaterdag- morgen tegen twaalven, van een rit met zijn huurauto hij het Rijksmuseum terug toen 2 mannen, naar schatting even over de helft van de twintig, de een kort van gestalte, de andere langer en met een Joodsch uiterlijk. hem aanroepen. De kleinste vroeg of de chauffeur hen langs de postkantoren wilde rijden, zij moes- ten daar cheques innen. Op dat oogenblik stond bij het Rijksmuseum een juffrouw iji een blauw mantelpak, naar schatting van twintigjarigen leeftijd. V66r de aufo waarin de mannen plaats namen, vertrok, heeft zij met hen gesproken, maar den tocht langs de bijkantoren maakte de juffrouw niet mee. Wel heeft zij zich nog enkele malen in de na- bijheid van een of ander postkantoor ver- toond en dan even met een der beide mannen geconverseerd, doch aan de misdadige opera- tie nam zij geen deel. Het zijqj. de twee mannen, die het oplich- tingsplan uitvoerden. Als de chauffeur, die rijkelijk van sigaret- ten werd voorzien en na afloop een royale fooi kreeg, voor een postkantoor stilhield, ging een van de twee dat bureau binnen, doch eerst nadat hij zich een hoornen bril op den neus had1 gedrukt. Bij de aanbieding van de postwissels maakte de reflectant naar de 300 geen haast. Hij praatte onderwijl over „ditjes en datjes" en mopperde over den Rijks Giro- dienst dlie hem noodzaakte, zijn geld thans zelve te innen en het vroeger slechts een boekingskwestie gold. In een der kantoren heeft de desbetreffende oplichter, na gerui- men tijd met den ambtenaar die hem de /300 had uitbetaald over het Rijks Giro te hebben geredeneerd, gevraagd om den chef te spre- ken. Ook aan hem1 heeft hij zijn belclag ge daan over genoemde rijksinstelling en ge'fn- f ormeerd of het nog lang zou duren, alvorens het daar weer in orde was. In eenige andere kantoren is, toen naar legitimatiepapieren werd gevraagd, een van een portret voorzien abonnement op het Bel- gische spoorwegnet vertoond1, ten name van L. de Boer; de foto was indlerdaad die van den aanbiedei. Bij het onderzoek is gebleken dat de da ders van negenen tot half twaalf zich door een anderen chauffeur hebben laten rondrij- den. Zij riepen den man op het Haarlemmer- plein en dankten hem, te half twaalf, op den Wetertogschans af. Na van's morgens negenen tot's namid- dags half drie de operaties te hebben voort- gezet, gaven zij den chauffeur No. 2 op- dracht, naar de „Bank voor den Diamant- handel" in de Sarphatistraat te rijden. Ter hoogte van die Bank voegde de juffrouw in het blauwe mantelcostuum zich weer bij het tweetal. Met hun drieen zijn zij het bankio- kaal binnengegaan, zij hebben er in totaal ongeveer 700 Belgische en Franache francs gekocht, en deelden mee naar Belgie en naar Parijs te zullen gaan. De langste der twee mannen gaf op te heeten: dr. R. de Paris. De kleinste van het tweetal zei, toen hij met den tweeden chauffeur een gesprek voerde, deze te kennen en wel eens te Urecht te heb ben ontmoet, de chauffeur meende zich dit flauwtjes te kunnen herinneren, doch was er niet geheel zeker van. Langs een omweg zijn de twee oplichters, het meisje was intus- schen weei vertrokken, naar het Centraal Station gereden. Zij namen in den omtrek van het Stationsplein afschgid van dezen chauffeur en gaven hem een zeer ruime fooi. Op het perron was het meisje wederom in hun gezelschap. Of die juffrouw meeging, is nog niet be- kend, de beide „heeren" reisden per lste klasse naar Utrecht, hebben daarna te om- streeks vijf uur in het hotel-restaurant Ter minus aldaar gedin^erd en lieten champy aanrukken. Zij bestelden tegen a.s. Donder- dag een kamer in het hotel omdat, naaj- zij zeiden, de kleinste in een der klinieken moest worden behandeld; de kamer werd _Jbesteld op naam van den langste, die zich van R. no'emde. De portier kreeg opdracht -twee kaartjes lste klasse voor den trein naar Maastricht te nemen en het is gebleken dat de mannen 's avonds naar Maastricht zijn vertrokken. Commissaris Heeroma, wien gis- teren deze bijzonderheden ter oore kwamen, telegrafeerde naar zijn collega in Maastricht en hem werd bericty dat daar op straat twee personen waren aangehouden, volkomen ge- lijkende op het van de daders gegeven signa- lement. De garresteerden zeiden te zijn: R. en H. Het bleek dat de laatste door de Am- hemsche politie wordt gezocht wegens eene op hem rustende verdenking van oplichting van rijwielen. Zij werden naar het bureau van politie geleid en daar aan een voorloo- pig verhoor onderworpen. Daarbij bekenden zij volmondig, de oplichting met de valsche postwissels te hebben gepleegd. Zij waren Zaterdag j.l. niet naar Maastricht doch met een korte onderbreking naar Parijs gespoord en kwamen nu terug. De oplichters zullen morgen naar Amsterdam op transport wor den gesteld.. De N. Rt. Crt. meldt nog: Met de arrestatie van de twee personen,. met name R. en H. in een hotel te Maastricht blijkt de politie een goede vangst te hebben gedaan. Beide personen zijn inderdaad de daders van de oplichting der bijpostkantoren te Am sterdam. Na Zaterdagmiddag aan de 23 bij postkantoren de valsche postwissels van elk 300 te hebben gei'nd, zijn zij per autp naar het Centraal Station gegaan en daar in den trein gestapt, die naar Utrecht vertrok. Zij hebben daar in Hotel „Terminus" gegeten en zijn vervolgens's avonds naar Maastricht vertrokken, waar zij hun intrek namen in het Grand Hotel du Levrier et de l'Aigle noi. In het hotel werden zij gistermorgen door de Maastrichtsche politie aangehouden. Op het politiebureau hebben zij bekend de brutale oplichting gepleegd te hebben. Zij zullen naar Amsterdam overgebracht worden. Ingezonden Stukken. [Buiten verantwoordelijhheid van de Redac- tie. De opnanie in deze rubriek bewijst geens zins dat de redactie er rnede insiem-t.) Mijnheere d1 Rediacteur, Vergun mij een plaatsje in uw veelgdezen blad. Bij vcorbaat mijn dank. Ondergeteckeude waarschuwt dc kamera- den om geen gehoor te gevco aan de Cominis- sie voor Canadla, daar wij toch niet behooren tot het votk dat verbannen. moet worden; uit dfe Nederlandsche maatschappij, omdat wij op hist oogenblik werkloos znij: cm ten laste ko mcn van rijlk en gemeente, die daarin niet veel zin hebben, dat bunt u wel begrijpen. Nu, mijiniheer de Redacteur, als zc voor ons ook zooveel offeren als voor Duitschland, dan zouden wij een heel eind wegi komen met ons huisgezim en dan behoedten zij hun eigen land- en stadgenooten en Eenigen huisgezinncn. Nu, mijnheer de Rfediacteur, hoe zou u dlat vinden Niets mecr dlan een staattje van htun menschelijlken plicht. Mijnheer de Redacteur, onlangs heb ik met den rondgang met de muziek voor de werk- loozen met de collectebus geloopcn cm ben tot dfe concl usie gekomen,1 dat hgt geven voor Duitschland heel wat royaalder is dlan voor eigen ingezetenen, Dat vinid ik een schandaal, daar hier bij de ingezetenen dten grootsten nood1 heerscht Mijnheer dfe Redacteur, zou u dat eens oo- dter dfe oogen van het pubiitek willen bren gen Missch'ien, als het nog weer eens tot een rondgang mlochit komen, dat er misschien iets miidter gegeven mocht worden. Denk er om, de nood is op het boogst. Mijnheer de Redacteur, mijn dank voor uw opnamc. E. ILBRINK. (Wij willen op het bovcnstaande slechts even opmerken, dat niemand verbannen wordt. Wie emigreeren1 wit, doct dat geheel vrijwrllig om eigen maatschapdijbe positie te verbeteren JuiSt onder hen, die voekn, dat dfe nood hier hoog is, znij er mannen, dlie lie- ver in den vreemde op ei'gen1 beencn staam,. d'an in eigen land van dten1 steun van anderen willen afhangen. Red. Alkm. Crt.) Geachte Redactie, In het nummer van 16 Januari plaatst de heer Moelaert een ingezondfen sfukje over dfe em'igratie naar Canada, waarender doior U de volgende noot gepiaatst wordt: De werklooze Jan Boezeroen voor wiens overtocht de gemeenischap een be- langrijik bedtag zal moeten betaien heeft iii' Canada heel wat betere vooruitzkhten Idian in het land diat hiji aan de golven der zee ontrukt heeft. Naar aanleiding daarvan zou ik U gaairne een paar vragen willen stdlen, in de hoop daar een antwoord op te mogen onriangen In de eerste zin zegt U tusschen haakjes, voor wiens overtocht, enz., terwijl ilk in hetj- zelfde nummer lees dat dlcn emigrant 400 a 500 voorschot gcjfeven zullen worden, welke hij terug zal moeten betaien. Nil zou ik Uwe redactie wel eenswillen vragen: welke gemeenschap een belangrijk bedrag be ta alt? Naar aanleiding van uw tweeden zin, waar in U spreekt van betere 'vooruitzkhten, zou ilk graag willen wetcn waarto1 die betere voor uitzkhten bestaan. Bij voorbaat mijn dank, F. VAN DARTEL. (Op de eerste vraag kunnen wij antwoor- den, dat door verschilkndc gemeentei een belangrijk bedrag als renteloos voorschot zal moeten verstrekt worden. Het raite-bedrag kornt dus reeds dadlelijik ten koste der gemeenschap Dit wat betreft die Emigratie-Centrale Hot- land. Wat het BemiddelingsbureaU voor trans- atlantische emigratie betreft moeten per vol1- wassene door elke gemeente ongeveer 350 warden voorgeschoten. Htet bureau is bercid het mogelijke te ver- richten om de texugbetaling van, deze kosten- te verzekeren. Burg, en Weth. van Amsterdam die ter zake reed's een voorstel aan1 dim Raad deden verwachtcn op dm duur deze gelden voor oen groot dec! terug te zullen ondvanigen. Het is evenwel dluidelijk, dat dfe gemeen-te, met groote leans op verlies van een died dfer gelden, een belangrijk risko op zich ncemt Wat de tweede vraag betreft spreekt het vanzelf, dat langdurige werkloosheidi tot ver- arming -en demoraiisatie leid't. Een werklooze, die elders productieven loonenden arbeiid' kan vindten, kdm-t m alle opzi-chien in betere conditie. Welke vooruitzichten een1 emigrant heeft, kan inzender voled'ig te wcten komen; bij het Beiucddelingsbureau voor trrnsatlantischiee emi;gratie, La-an van Nieuw Oost-Indie 196 te 's-Gravenhage. Red. Alkm. Crt.) Marktberlchten AMSTERDAMSCHE AARDAP- PELENMARKT. AMSTERDAM, 17 Jan Zeeuwsche bon- tcn 8,50 tot 8,75, Zeeuwsche bliauwcn 8,25, Zeeuwsche eigenheimcrs 7 tot 7,50, Geldersche Koctgl-N'aor 7. Aanvoer 2 ladingen SCHAGEN, 17 Jan. Aanvoer en prijzen van heden: 7 Geldekoeien (mag.) 250 tot 350, 36 Geldekoeien (vette) 350 tot 575, 18 Kalfkoeien 350 tot 525, 4 Vaarzen 140 tot 285, 22 Nuchtere kalveren 10 tot 29, 212 Overhouders 38 tot 46, 10 Varkens (mag.) 20 tot 28, 89 Varkens (vette) p. Kg. f 0.60 tbt 0.74, 141 Biggen 10 tot 23, 32 Konijnen 0.50 tot f 3, 146 Kippen 1.50 tot 2.50, 87 Kg. Boter f 2.40 tot 2.60, 345T st. Kipeieren 10 tot 11 per 100 stuks. HOORN, 17 Jan. Op de heden gehouden, kaasmarkt waren aanvoer en' prijzen als volgt: 9 stapels kleine fabriekskaas 62,2 stapels kleine boerenkaas 55, 1 stapel fa- briekscommissiekaas 58, totaal 12 stapels, wegende 10260 kilo. Handel vlug. PURMEREND,16 Jan. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken", Aardappelen 1.90 tot 2.02 per zak (25 Kg.), Roode Kool 4.50 tot 19.50 per 100, Savoye Kool 5.20 tot 15.80 per 100, Spruitkool 2.50 tot 5.05 per 15 Kg., Boerekool 3 tot 4.75 per 100 strut ken, Rapen 3 tot 4.80 per 100, Bieten 22.50 per 1000, Wortelan 1.05 tot 1.85 per 100 bos, Uien 1 tot 2.20 per 25 Kg. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 16 Jan. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Losse wortelen 2.30-—/ 5.40, Roode kool le soort 7—/ 9.30, 2e soort 4.40-^/ 6.50, Gele kool le soort 68.90, 2e soort 4.80— 5.20, Witte kool le soort 45.20, 2e soort 2.40—/ 2.80, Uieni le soort 11.20 tot 12, Drielingen 8.20, alles per 100 K.G. Aanvoer: 68700 K.G. Roode kool, 68000 K.G. Gele kool, 3300 K.G. Uien, 84800 K.G. Witte kool, 3500 K.G. Wortelen. NOORDSCHARWOUDE, 16 Jan. Grove Uien 1111.80, Drielingen 8.4-0—/ 9.10, Peen 4.60—/ 6.30, Roode kool 69.50, Doorschot 6.40>—8.80, Gele kool 6.80—/ 8.80, Doorschot 6.70 tot 7.60, Deenische Witte 3.80—/ 5, Door schot 3.60—4, alles per 100 K.G. Aanvoer op 15 Jan.: 1450 K.G. Uien, 3300 K.G. Peen, 43700 K.G. Roode kool, *44900 K.G. Gele kool, 91200 K.G. D. witte. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw' 16 Jan. '24. Heden besteedde men voor: Roode kool 6.908.10, Witte kool 1.30- 3.90, Gele kool 8.40—/ 8.90, Uien 4.45 tot 5, Spruitkool 1.303.40. WARMENHUIZEN, 16 Jan. 1924. Roode kool le soort 6.50—/ 9, 2e soort 6.20—/ 8.30, uits-chot 2.60—4.60, Gele kool le soort 7.508.90, 2e soort 4.10—/ 7.70, Witte kool le soort 4.10- 5, 2e soort 3.80, Uien 11.10, Peen 5.90—/ 6.10. Aanvoer: 39025 K.G. Roo de kool, 5700 K.G. Gele kool, 48530 K.G. Witte kopl, 500 K.G. Uien, 1175 K.G. Peen. Zeetijdingen STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (uitr.) arr. 16 Jan. te Genua. Kambangan (uitr.) vertr. 15 Jan. v. Midd- lesbro n. Antwerpen. Karimoen vertr. 15 Jan. v. Batavia n. Amst. Radja arr. 16 Jan. v. Java te Amsterdam. Kangean arr. 16 Jan. v. Java te Amst. KON. NED. STB. MIJ. Pollux vertr. 15 Jan. v. Guxhaven n. Amst. Adonis vertr. 15 Jan. v. Alicante n. Barcelo na. Deucalion vertr/ 15 Jan. v. Tarragona n Burriana. Dido vertr. 15 Jan. v. La Pallice n. A'dam. Hebe vertr. 15 Jan. v. Valencia n. A'dam. Iris arr. 15 Jan. v. Ancona te Calcutta. Merope vertr. 15 Jan. v. Genua n. Llvemo, Nereus vertr. 15 Jan. v. Kopenhagen n. Am sterdam. Orpheus vertr. 15 Jan. v. Londen n. Callera, Perseus arr. 15 Jan. v. Amst. te Kopenhagen. Ulysses arr. 15 Jan. v. Varna te. Sonstantza Vesta vertr. 15 Jan. v. Malta n. Venetie. KON. HOI.L. LLOYD. Zeelandia (uitr.) arr. 14 Jan. te Montevideo. KON. WEST 1ND. MAILD. Ares arr. 16 Jan. v. Chili te Duinkerken. Amsterdam vertr. 15 Jan. v. Arica li. Iquique Crijnssen vertr-. 16 Jan. v. Amst. n. Hamb, Almelo vertr. 12 Jan. v. Mexiliones n. Iqul que. Amersfoort vertr. 14 Jan, v. Corral te Talca- huano. Astrea vertr. 4 Jan. v. Jacmel n. N.-York. Flora arr.' 14 Jan. v. W.-Indie te N.-York. Haarlem vertr. 12 Jan. v. Mollendo n. Arica. Rhea vertr. 14 Jan. v. Port au Prince n. Kaap Haiti. HOLLAND AMERIKA LIJN. Leerdam arr. 16 Jan. v. N.-Orleans te Rott. Lochkatrine, v. Rott. n. Vancouver vertr. 9 Jan. v. Champerieo. Rotterdam vertr. 16 Jan. v. Rott. n. N.-York. Blommersdijk arr. 16 Jan. v. Rott. te Nor folk. Edam v. Rott. n. N.-Orleans arr. 15 Jan. te Bilbao. Spaarndam vertr. 15 Jan. v. N.-Orleans n. Rott. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Meerkerk (uitr.) arr. 16 Jan. te Madras. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Minerva vertr. 16 Jan. v. Amst. n. Hamb. HOLLAND QO'ST AFRIKA LIJN% Nijkerk (thuisr.) vertr. 13 Jan. v. Mombassa. Billiton arr. 15 Jan. v. Am'st. te Hamburg. HOLLAND ZUID AFRIKA LIJN. Jagersfcntein (uitr.) vertr. 15 Jan. v. Wal- vischbaai. HOLLAND OQST AZIE LIJN. Ouderkerk arr. 15 Jan. v. Hamb. te Esbjerg. Otdekerk (uitr.) arr. 15 Jan. te Vladiwostock JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjikembang arr. 14 Jan. v. Shanghai te Chinwangtao. Tjikini vertr. 12 Jan. v. Yokohama n. Hang* kong. JAVA NEW YORK LIJN. Samarinda v. N.-York na Java, Vertr. 15 Jan. v. Norfolk. ROTTERD. LLOYD. Arakan vertr. 14 Jan. v. Batavia n. Rott. Bandoeng (thuisr.) vertr. 15 Jan. v. Padang Kedoe vertr. 16 Jan. v. Rott. n. Java, via Londen. Patria (thuisr.) vertr. 16 Jan. v. Belawan Soekaboemi (thuisr.) arr. 16 Jan. te Suez. Tabanan (uitr.) vertr. 16 lan. v. Belawan. JAVA BENGALEN LIJN. Jacatra arr. 14 Tan. v. Rangoon te Calcutta. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisr.) arr. 16 Jan. te St. Vincent. Poeldijk arr. 15 Ian. v. Amst. te B.-Ayres. STOOMV. MIJ OCEAAN. Helenus, v. Japan n. Rott. vertr. 13 Jan. v. Port Said. Sarpedon. v. Japan n. Rott., arr. 14 Jan. te Gravesend. Menelaus v. Japan n. Rott. vertr. 16 Jan. v I Manilla.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6