OPESAKBN VAN BA1ANSEN, Illppen en SoniJnen. ^fiLmsterciamscli© 909.99 K, uitgavea, 8I4.54K, sakto 98.65. De heer S. Akerboom advisrerde tot goed keuring der rekening. Het jaarverslag gaf nu aan dat het ledental was vooruitgegaan tot 177., dat er 6 bestuurs- en 4 leden vergade- ringen zijn gehouden, doch de laatsten wa- ren slecht bezocht. De financien der vereeni- ging waren bevrcdigend te noemen, en het regeeringscrediet was een steun voor vele le den, dank zij het werk van den voorzitter. De uitslag van de nu volgende bestuurs- verkiezing gaf aan dat de heeren C. Spaan en P. Zut met bijna algemeene stemmen wer den herkofen en namep de benoeming weder aan. Ook werd de heer C. Spaan als lid1 van het marktbestuur der L. 0. C. met bijna al gemeene stemmen hsrkozen en nam ook deze benoeming aan met dank in het hem gestelde vertrouwen. De voorzitter stelde daarna aan de orde. voorstellen voor de algemeene vergadering der L. G. C. doch geen enkel voorstel werd1 opgegeven, De voorzitter moemde dit prach- tig daar dit zeker een blijk was van tevreden- heid. Er werd overgegaan tot veikiezing van afgevaard'igd'en voor de algemeene vergadt- ring der L. G. C. De' uitslag was dat gekozen werden de heeren K. Stani, Jb. Slotemaker, Wb. Butter, P. Geus Cz., P. Zut, Jb. Zwets- man, T. Visser, G. Slotemaker, G. Prins, F. Groot, A. J. Schipper, L. V'ethaak, W. Slote maker, P. Brouwer, K. de Waal, D. de Waal, P. de Geus Jnz., Jb. Brouwer. In bespreking werd gebracht ijsroeien. Voorgesteld werd dat degene die kool moet laden zijn beurt niet mag laten voorbij gaan. Dit werd goedgekeurd. Enkele leden brachten in bespreking om ook de melksloot op te bre- ken. Na breedvoerige besprekingen werd daar niet verder op ingegaan. Gevraagd werd Wanneer een lid een boete moet betalen en dit niet doet moet dan zoo'n lid, als hij binnen een dag niet betaalt, ge- royeerd' worden? (Applaus.) De heer Koorn wien dit betrof verdedigde zich Bij stemming werd besloten de boete te liandhaven. Dit g'ing onder verwarde bespre kingen en de. steel-van de voorzittershamer ■sneuvelde in den strijd. Bij de rondvraag wees de heer K. de Waal er op dat er ledige schuiten in de- overkap- ping liggen. In de vergadering der L. G. C. is daar- op gewezen en nu zai het niet meer gebeuren. Op een vraag van den heer P. worden aan het veilingsgebouw. Daarna eluiting. UIT HOOKN. Door B. en W. zijn o.a. de volgende voor stellen bij den Raad ingediend: Aan het tentoonstellingscomite voor de a.s. Landbouwfeesten, een subsidie te verlee- nen van 1000.en voor /3000.deel te nenien in het waarborgfonds, onder voor- waarde, dat daarin door anderen voor 6000 wordt deelgenomen De bedragen worden eventueel uitgekeerd, na goedkeuring door B. en W. van de betreffende rekening. Aan he# Hoornsche Muziekcorps een bij- drage te verleenen van 100.voor de her- denking van het 50-jarig bestaan. In het waarborgfonds van het door de mu- ziekvereen. „Apollo" te houden concours deel te nemen voor 300.mits door anderen voor 700.wordt deelgenomen. De huur voor de lokalen aan de Vereen. voor Landbouwhuishoudonderwijs te verla- gen van 1800.op 1000. Beschikbaar te stellen een bedrag ad 25000.— voor den bouw van een nieuw zusterhuis aan het'Stadsziekenhuis. UIT WIERING'ERWAARD. De in deze gemeente gehouden collecte voor de noodlijdendcn in Duitschland1 be- d'roeg 244,60, terwijl vooris ruiin 3 baal kleGcfiugstukkcn werden bijeen gebracht. UIT SINT PANCRAS. Woensdagavond 7 uur vergaderde ten hui- ze van .den heer Gerritse het ziekenfonds „Onderiinge Hulp'', met als plaatsvervan- gend voorzitter den heer A. Scliuur, wegens ontstcntenis van den heer Stammes. Na wel'kom van den voorzitter aan den hr. Kuiper, districtsvoorzitter en leden, goedkeu ring der notulen en voorlezing van het jaar verslag. Rekening en verantwoording der penningmeester gaf aan dat op 1 April 1923 met 164 leden werd begonnen met een kas- geld van 1443.20. Met 1 Jan. '24 was dit 171 leden en kasgeld 1916.01. Na advies der comm. tot naz. der rekening werd con form adVies tot goedkeuring besloten. Punt 5, voorstel van enkele leden tot re- glementswijziging in verband met combinatie Secretaris-Penningmeester en om minstens een R.K. lid in het bestuur te hebben. Met 17 tegen, 7 voor en twee bianco werd 't eer- ste gedeelte verworpen, voor het tweede ge- deelte werd bepaald dat in de notulen zal rouwer zal er na,uwkeurlge entree geheven van 24 Januari 1924. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. Koers van heden te Vorige Koers. pl.m. 1,30 pl.m. 1.45 21-21-3 4381/, pl.m. 2. pl.m. 2.15 p!.m.2.30 pl.m.2.45 HET ACCOUNTANTSKANTOOR van S. J. A. KEESOM. WAAGPLEIN. AEKMAAR. TEL. Ho. 152. worden opgenomen dat bij: vacature een R.K. in het bestuur komt Punt 6. Het drukken van reglementen werd met het oog op het Bondslidniaatschap uitgesteld, daar over deze kwestie de mee- ningen nog al uit elkaar liepen. Er was een strooming merkbaar om zich af te sth. iden, anderen daarentegen wenschten aan te blij- ven. Dit zal nadei worden uitgewerkt. De bestuursver'kiezing bracht als resultant dat de aftredenden de n.h. A. Schuur en D. d. Koning werden herkozen. Tot kasnazieners werden gekozen de h.h. Jb. de Vries en V. d. Klooster. Tot afgevaardigden werdlen gekozen de h.h. G. Booy Azn. en C. Vos, als plaatsvervan- gers de h.h. Kl. Glas en A. Schuur. Bij punt varia bracht allereerst den secre- taris, den heer Bruin, in bespreking war of gedaan kan worden om meer jonge leden in de vereeniging te krijgen. Wordt goedlgevon- den dat het bestuur hierin het noodige doet. De heer Westra vraagt of de bode ook nog een gratificatie moet hebben, doch algemeen worat be'sloten de tegenwoordige gang van zaken te bestendigen. De heer Jn. dte Graaf vroeg: of er nog ge- trokken wordt bij een ongeval buiten dienst- betrekking, waarop bevestigend geantwoord wordt. Door de h.h. Jb. de Vries en D. de Ko ning wordt de wenschelijkheid v?in het geven van presentiegeld tot aanmoediging van ver- gaderingbezoek naar voren gebracht. Beslo ten wordt dit onder de competentie van het bestuur te rangsehikkeri. Na een woord van dank van den voorzitter aan den heer Kuiper voor diens belangsfel- ling welke een ietwat verre reis tot gevolg had, en een woord van dank tot leden, volg^- de sluiting. UIT HEILOO. In het bericht aanko p perceel weilrnd dbcr din heer J van Gcmercn staat: pirn 150 hectaresdit moet zijn 1.50 of IVz hec- taren. Door den architect K. Veldkamp alhier werd1 voor de Landarbeidersstichiing aanbe- stecd het; bouweci van een landarbeidcrswo- ning voor J M Zcnneveld, aan dat Westcr- vveg alhier. Er waren 13 biljetteiv ingeleverd als volgt: Vroegop en Kleinsmeer, Allkniaar, 3604. F. J. Jens, Heiloo, 3364. Doornebos, .Bergen 3300. Den Das, choorl, 3275 Kamdorp en Zoon,, Heiloo, 3212. C van Etten, Alkmaar, 3081. T. Min, Heiloo, 3000. S Klaver, Heiloo, 2988.- IJ.'Kops, Heiloo, 2944. A. Grcot, Heilloo, 2838. P A. Holtcs, Heiloo, 2822. C, Min, Heiloo, 2692. Joh. Bos, Liinmen, 2690. Begrooting 2937,27 R^chtzaken. ONBE'VOCGD Ui'IOEFENEN D'ER V GENEESKONDE. Voor het; kantongerecht te Hoorni stond gisteren iterecht de heltamde heer H. J. Eiilens van lOegsfgeest wegens het in behand'eling nemen van longpatienten. Een jufirouw uit And'ijk legde' zeer gunstige verldariingen af, waarop de ambteinaar van: het O. M. zeide dat heii hem zeer begrijpelijk voorkwani dat patienfien die tevergeefs hi) den dokter op beterschap waehten zich'tot den heer Eilers wenden, vooral als man de bewifzen van ge- nezing ziet. Ook de :betrokkeni dame was vooruitg'i'gaari. Echter, daar belcl. de genees- kunde volgens de we!1 niet. mag uitoefenen werd tegen hem straf geeischit. Het O M. meende geen boeten zcoals eerder, van 300 te moeten 'opleggen, doch vroeg veroord!ee''5ng tot twee miaal f 25. De heer Eilers deelde media vernom'en te hebben dart mien in de zie- kenhuizen thans prbeven neem'j met injecties volgens spr. opigave. Deze mag, durft en zal hij' zelf niet nemen. Ui'tspraak 5 Februari. Tijdschrifteii. „TENTOONSTELLINOSBERICHTEN". Wij ontvingen de Januari-aflevering van „Tentoonstellingsberichten", mededeelingen van de ^Nederlandsche Vereeniging voor Tentoonstellingsbelangen" te 's-Gravenhage, Bezuidenhout 97, waarin een uitgebreide op- gave voorkomt van te houden tentoonstellin- gen en jaarbeurzen in binnen- en buitenland in 1924, terwijl verder verschillende waarde- volle inlichtingen kort en zakelijk worden ge- geven omtrent de bevordering van den afzet van Nederlandsche artikelen in Argentie, Ca lifornia, Brazilie en Zuid-Afrika. Verder d'eelt het Bestuur van de Neder landsche Vereeniging voor Tentoonstellings belangen in het kort mede het resultaat van het onderzoek door het Bestuur ingesfeld om trent de mogelijkheid tot het uitrusten van een Nederlandsche drijvende jaarbeurs of -tentoonstelling. Het bleek dat met dit plan zulke geldlelijke offers zouden gepaard gaan dat zeer zeker voor het oogenblik aan uitvoering hiervan niet valt te denken. Kuust. >rHet fioogsfe recM" door Irta Bou- dier—BakkerR. K. Toomelver- eeniging „lnter Nos". „Inter Nos'' heeft durf. Het is een onderneming, een waagstuk voor een dilettanten-club een tooneelspei op te voeren als „Het hoogste recht" van Ina Boudier—Bakker. Een d'ergelijk stuk, vol moeilijkheden en valstrikken eischt goede krachten, eischt rou tine, eischt talent. Laten Wij voorop stellen dat de uitvoering, die gisteravond in de „Harmonie" plaats had, prachtig van stapel is geloopen. Dan blijkt daaruit dat Inter Nos" krach ten onder zijn leden telt, die' over talent en routine beschikken. De schrijfster van „Het hoogste recht" schetst ons in vier bedrijven een huwelijk uit de practijk. Want er zijn vele huwelijken als zij besehrijft. Het is aldus: Marius Kolberg, burgemeester van een klein dorpje, heeft een vrouw getrouwd be neden zijn stand. Om haar nog uit lou- ter liefde —Taat hij een betrekking varen, die hem een welvarender en oeter perspechei bood. Eva, de echtgenoote, is aanvankelijk ge- lukkig, doch al spoedig maakt haar' liefde plaats voor onverschilligheid. Haar man be- moeit zich zelden of nooit met haar, trekt zich terug in zijn werkkamer en schrijft.cn leest. Van een intieme verhouding tussehen het echtpaar is geen sprake. Dan komen er kinderen twee jongens en een nieisje. Een jongetje sterft. De beide an- ciere kinderen moeten. nog jong, naar een school, ver buiien het dorpje, onder de hoede van Kolberg's moeder. Eva fracht haar man haar schrijnend ver- driet duidelijk te maken, dat zij heeft-van het vertrek van haar kinderen. Voortaan zal ze alleen moeten zijn. Zij wordt niet begrepen. Dan verkilt haar liefde voor de man en de vrouw, die haar heur kinderen ontstalen. Een andere man kruist haar levenspad, de kunstschilder Frank van Leenteir. Deze beiden, de geliuwde vrouw en de ongetrouw- de schilder, komen tot de overtuiging dat zij eigenlijk bij elkaar behooren. En een eindelooze marteling begint. Een marteling, die tenslotte een einde dreigt te maken aan het laatste restje liefde, dat Eva nog voor-haar echigenoot kon voe- b'ii I n ze bczwijkt'ten slotle en bglooft d a schilder hem te zullen volgen. Dan, plotsding, ontdekt ze dat haar doeh- ter, Lize, die met vacantie thuis is, verkeerde dingen doet, dingen, waarvan het meisje weet, dat ze niet goed zijn en die ze toch zoo ,,erg" niet kan vinden. Nu ziet de moeder wat haar plkht is. Zij mag den anderen man niet volgen. Haar eeni- ge taak is nog haar dochter te bewaren voor grootere onheilen. Zelf moet zij nu de opvoe- ding van haar kind ter hand nemen en daar- om moet zij alles in het werk stellen om. den harden, stuggen, nooit-voor-een-anders-wil- bukkenden vader te bewegen zijn dochter naar huis te halen. Dat kost strijd, hevige strijd. Kolberg wil zich niet laten dwingen ,,'t ligt niet in z'n aard." Eva, vreezende den strijd te zullen verliezen, neemt haar laatste mid'del te baat en vertelt haar echtgenoot, dat zij op't punt gestaan heeft, naar een anderen man te gaan, iemand die haar lief heeft en d' en zij ook bemint. Ze had het sle'chts gelaten om haar kind. Hevig is de woede van Kolberg, als hij dat verneemt. Hij wijst zijn vrouw de deur. Nooit wil hij haar meer zien. Dan komt Kolberg's moeder. Zij bepraat haar zoon. 't Ko'st ontzettende moeite, doch zij weet het te winnen, niet ter wille van haar schoondothter van wie zij nooit ge houden heeft doch, om geen schande te doen komen over haar zoon en zijn huis. Eva blijft en haar kind komt. thuis. Dat is het slot. Het is geen gelukldg slot, want de vrouw hoewel zij nu werkelijk moeder kan zijn over haar Lize moet voort- blijven leven naast den man, dien zij niet be mint en die wederkeerig t'lians voor haar eer der haat dan liefde koestert. Men ziet het, dit is^ een stuk van emoties, van aandoeningen .Fel en scherp heeft Ina BoudierBakker de verschillende personen geteekend. Heftig zijn verschillende scenes. Het is dus zoo gemakkelijk om te overdrij- ven en daarom is net des te meer eer voor de speelsters en spelers, da,t dit niet is gebeurd'. Mej. Bertha Veltman had de moeilijkste rol die van Eva. Aan haar spei is het grootste gedeelte van het succes te danken, Meer be- hoeven we zeker niet te zeggen. Sober, rus- tig, beheerscht, werkte zij haar geheele rol af. De heer H. Hanraads speel'de den altijd werkenden burgemeester, bits, sarcastisch soms cynisch. Een uitnemende vertolking! Mevrouw Kolberg, de schoonmoed'er, werd door mej. Lien Verhoeve gegeven. Ook deze rol muntte uit. Zoo nu en dan dreigde er iets' van monotoori. - De heer P. Keijsper spee-lde zeer verdien- stelijk den kunstschilder. Een weinig meer spontaniteit bij verschillende passages zou aan deze rol ten goede gekomen zijn. Ook hadden wij liever den schilder met een tikje minder artistieken haardos voorgesteld ge- zien. Ten slotte. Mej. Do Kiihne en de heer A. ter Berg, waren resp. als Lize en Hein, zeer ongekun- steld, meermalen bijzonder goed. Het, tooneel zag er keurig uit, de verzor- ging was af. Den regisseur, den heer H. Kenter komt een woord van lof t-oe voor zijn leiding. Het was een mooie avond, waar nog iets moois nakomt. De opbrcngst van den avond is n.l. bestemd voor de „Piu«-stichting", R.K. inrichting voor ouden van dagen. Daarvoor betuigde in_een kort speechje, na het eerste be'drijf, de heer A. Mulder, voor zitter der stichting, zijn hartelijken dank, te- vens ook anderen dankende, die op een of andere wijze hulp verleend'en. Daarbij be- hoorden ook mej Bak en de heer Henri Ous- hoorn, die resp. als pianiste en violist, enkele pauzes aangenaam wisten te verkorten door uitstekende muziek. Ingezondon stukken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst getns- zins dat de redactie er mede instemt.) - 's-Gravenhage, 24 Jan. 1924. Aan de Redactie van „De Alkmaarsche Couramt" te A.kmiaar. Uiii! Uw couirant van 18 dezer blijkt ons dat Uwe lezers en ook Uzelf balangstelt in emigratie. In verband daarmiede deel.n wij U mede, dhu enze installing aan. jonge, ener- gieke monschen, die voor emigratie geschikt schijnen, in Canada, vooiilioopig in, het iand'- bouw'beidrijf, eene ioonende picsitie gedurende een jaar,' kan bezbrgien. De reiskiosten vain Nederland naar Canada bedragen 255, tc vermeetideren met cenige verblijf, uitrusl'ingsi- en administrati'ekostenen van het spoorkaar- ije van dte haven in Canada; naar de plaai'S van bestemm.i,ng. Gemeenten beiioev.n geene belarigrij'ke ranttelooze voorschotten te venlee- nen. He!, bedrag dier voorocho'tten is afhan- kelijk van hat aantal ingczctenen, dat zij bij hunne emigratie finanicieel wenschen, 'tie steu- nen. Hoogachtend, C. B. Emigratie Centrale Holland (Onleesbaar) Directeur. Win zendt ons de volgende vraag: Ein kennis van mij heeft 6 W'itte leghorns, welke ongeveer half April geboren zijn, en welkt tot nu toe nog maar steeds geen eieren wille i leggen. Toen het nog kuikens waren, heeft hij ze met Sluis' opfokvoer gevoed en heeft ze op een r iime plaats les laten loopen en's nachts in een klein nachthok. Later kregen -ze gemengd graanvoer en 's morgens warm voer, veel groenvoer hebben* zij ook gehad. Deze kippen loopen nu 4 maanden vast in ee l kleine ren en overnachten in een klein hok, waar geen zitstokken in zijn. De kippen zien er gezond uit, doch zijn toch niet over- zwaar. Het antwoord van onzen medewerker luidt De voeding en loopruimte is goed. U spreekt van een klein „nachthok". 't Is tocR met te veel hok en te weinig gezond „ver- blijf"? Er komt toch wel voldoend licht en lucht in, 2 hoofdvoorwaarden voor een goede huisvesting? Indien de hoenders van een goeden legstam afkomstig zijn, had u al min stens twee maanden eieren moeten rapen. Haalt u er den voorzitter van „Aves" eens voor advies bij. TE'LEGRiAFISCH WEERBERICHTT naar waarnemingen verricht in den mlorgen van 24 Januari. Medegedteeldl door het Kon. Nederl. Me eorologisch Iinsitituuit te De Bil'idl Hoogste barometerstand 775.5 te Breslau. Laiagste barometerstand 726.6 te Akureyri. Verwachting '(van den avond van 24 Jan. M den avond van 25 Jan.) Ma!;ige. 'tijdcliik wfellicht krach ige Zuidte- lijke tot Zuidv.testelijken wind, toenemende bewo'Iting, later wellicht rcgen, licbte vorst tot matigen dooi. BUROERI.IJKE STAND. OPTROUWD: Wilhclmus 'Johrnnes Gottmcr cn Maria Ha gens. David Schaddenhorst en Aaltje M.olenaar- Gcrrit Pordc en Anna Elsa Grafner H nrints Kramer en Johanna An-., bonja Ma'a van Straelen. GEBOREN: Oeertruida Maria, d van Cornelia Jacobus Sohouim en Anna Dtekkcr.. OVF.RI EDEN Meinardue Gerardus Deen, 6 maanden. Mftrktlberichten HOOR'N, 24 Jan. 1924. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aan veer em pirijzen als vo'ligt: 6 s.apiel'is kl.'fa.br. kaas 62, 2 st. ;kl. boe- renkaas 59.50, 1 st. fabr. comm. kaas 60. Totaal 9 stapels, wegeinde 10438 K.G. Handel vlug. SCHAGEN, 24 Jan. Op de 'heden gehou den weekmarkt waren a an voer en prijzen als volgt 4 Paarden 100—./' 250; 5 Stieren f 150—/ 330; 10 Geldekoeiien (mag.) 300 38536 Geldekoeien (ve!ite) 300— 550; 15 Kalfkoakn I 300—/ 490 38 Nuchtere kalviitren 14S 28; 146 Over- houders 34—/ 4622 Varkens (mag 25—/ 3886 'Vartens (vette) p. KG. f 0.68—/ 0.76; 128 BAggen 10.21; 24 Konijnen 0.50'3.50!; 141 Kippan 1,50r3; 107 K.G. Boter 2 40—2.60; 5372 st. Kipeieren 10—./ 11. BROEK OP LANGEND1JK, 23 Jan. '24. In de heden gehouden veiling werd betaa'ld voor Losse wortelen 6.106.20; Roode kool le soort 6.10—/ 10.10Roode kool 2e soort f 3.90; Gele kook le scort 6.40— /^9.30; Gele kool 2e soort 1.40—/ 5.20; Wittc kool le soort f 34,80; W'i.te kool 2e soort 1.50—A2.80; Uien le snort 9 - 10.20; Uien 2e soort 7.90, alias p. 100 K.G. Aainvoer 60300 K.G. Roodie kcot, 39100 K.G. Gele kool, 95300 KG. WF.'te kool, 2500 KG. Wortelen, 9075 KG. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 23 Jan. 1924. Grove uien 9.309.60'; Drielingem 9.40i—/ 9.50; Peen 5.80i—6; Roode k'ool 6.50—/ 9.30; Doorsdhot Roode kool 6—/ 8.60; Gele kool 6.90—/ 9.20' Doorscho't Gele kool 6.7017.90'Deen- sChe witte 45.10; Doobscheit Deensche wi.te 4.104.50, alles p. 100 K.G. Aanvoer op 22 Jan.: 4650 KG. Uien, 96900 KG. Peen, 31800 K.G. Gale kool, 140500 KG. Deensdhe witte. AMSTEKDAMSCHE AARDAPRE- LENMARKT. AMSTERDAM, 24 Jan. Friesche Borgers 7 tot 7 25Drrntsche eigenfemters 4,75 ot 5.30; Zeeuwsche bonten 8 tot 8,75; Zeeuwsche blauwen f 7,75 tot 8.25; Zeeuw sche eigenheimers 6,50 tot 7,25; Zeeuw sche bl eigenheimers 6,50- tot 7. Aanvoer 2 lad'ingen WARM:ENHUIZEN, 23 Jan. 1924. Roode kool Ie soort 7.509.20; Roo de kool 2e soort 7.10;8.30; Uitschot Roode kool 3.60'; Gele kool, le scort 8.70—/ 9.30; Gefie kool 2e soort 7.10— 8.90;; Witte kool le soort 3.905.10; Uitschot wife kool 2.702.90; Uien 9.70; Peen 5.90. Aanvoer Advertentien. (Ontvangen per draadlooze telefoon). ST AATSLEENIN GE N 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANK=INSTELLIN GEN. Kol. Bank Indische Banik Handel Mpij. Cert. v. 1000 Resc INDUSTR. OND. BINNENL. Ccntr. Suikor A and. l'urness«Stokvis Aand. Idem 7 Oblig. Jurgens Gew. Aand. A. B C Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda. -Steel coram CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong i Cult. Vorstenl Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Ron. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nedcrl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadja'di Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Schieepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Idiem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goud'riaan SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific. VKOl.ONGATIK 99u/i« 9U/16 183V« 1271/, 1333/4 1337/8 11 63/8 187/g 515/8 72 741 73 731/, 2873/4 2773,; 843/, 107i/s 4921/s 367 182 18UI/4 181 i/s 223/, 110 414 2131/a 4311/b 1543,1a 73 57', 733/, 1141/s 81 224 114 1241,, 1077/8 895/s 125 153 147/g 45 13f)i/s 81 3 '2 I/a 165 91/8 34 3,8 336Vs 299 3461/, 171 99»/i 91 185 V, 185%6i 129 129 M6Vt U6H 130 136i-% 118 19 71 70S u 108 488 376 185 186. 221/, 113 422 2101/, 436 155i/4 453/, 1415,/# 114 124 108 92 1251/, 151/! 130 81 280-5 4891', 378 187 155 V, 186 i29i 1, 137 1363/, 71 741/, 72 72 336 295 344 175 453,, 142 vorige koers 4 5/j 110 93 125 152 15H 1301/, 82 333/, 335 292 493 380 187 117-8 491 380 186 213V, 439V, 1553/, 110 1251/, 151/s (31 82 321/, 335V, 297 346 212 9s 4381/, 1553/, 74 11 4 3/, 81 110 91 125 151 132 8? 333/, 336 185J-6 128|-9i 136*-7f 136^-71 117 711/! 4911/1 377 185-6 1861/t 113-4% 214 439 V, 157 220 1101/, 93 125% 151/, 131 105 336 175-6 1291/, 4921/, 386 1661/, 338Vs 2991/4 348 181 pCt., heden 51/» pCt.' \M 1 V, l,feW WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Louden Berlljn p. biljoen Parljs Brussel Bazel Weenen p. Kr 10.000 (Copenhagen Stockholm Christiania Vorige koers. 11.39 V, 0 641/, 12 12V, U - 46 55 0 38 43 60 69 85 37.50 Koers op heden om 2.45 11.381/, 0 631/, 1203 10 90 46.'>0 0.381/8 43.60 69 80 37 25 New-York It.il ie NIET-OFFICIEEL. 2.691', 2.70—1/9 11711/, 1165—75 I 1 <L G e b o r o n AREND, Zoon van G. ZANDBERGEN EN J. E. ZANDBERGEN—Essen., Alkmaar, 23 Januari 1924. Boortikampstraat. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele be- wijzen van belangstelling, onder- vonden bij het overlijden van onze goede Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder A. JACOBA DE VRIES, Wed. P. Hoooland. Uit aller naam, P. HOOGLAND. Varnebroek 18.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 3