clownerie. „Grootmoeder's Jongen" is een gehed ,nieuw soort comedie gespeeld door doodge- wone menschen. Harold Lloyd is de hoofdfi- guur, grootmoeder's jongen, bijgestaan door Mildred Davis als z'n meisje, Anna Firon- (send als de grootmoeder, Charles Stevenson als z'n medeminnaar, Dick Sutherland als de man, die het zaakje aan het rollen brengt en Noak Young als de sheriff". L1CHT OP! Hedenavcnd voor rijwielen en andere voer- tuigen te 5 uur licht op. HET AUTOONGEVAL .AAN' DEN BERGERWEG. De kantonrechter deed, heaen uitspraak in de zaak tegen den chauffeur C- Wagenaar, dca bestuurder van de autobus, waarmedte in Augustus van het vorig jaar het bekende on- gcvai need piaats gehad. De kantonrectuer geiastte een nieuwe be- handetaig, out- alsaog drte getuigen-deskundi- geu te nooren en een getuige die zicn aisnog eiguier bewegmg had aangcindd. Dooais men zich zail henuneien was de chautteur by verstek tot 20 boete cn 6 maanden mirekking van zij'n njbcwijs veroor- deeld. Tegen dit vonnis was hiji in veirzet ge- komen, welk verzet voor 14 dagen diende. Als verd'ediger trad Mr. Langeveld op. •De ambtenaar van het O Mr had bevesti- ging van het vonnis gevorderd. HET AUTOVERKEER DOOR ALKMAAR. Gisteravond vergaderde in het cafe van den heer Schemierhom aan het Waagplein de af- deeling N.-H. Noord van den Bond van Be- drijfs-autohoudters, ter behandelmg van de on twerp-verord'enmg tot regeling van het verkeer op dte wegen in verband met het ge- bruik van motorrijituigen en rijwielen, op We Iks ontwerp B. en W. adYies hadden ge- vraagd. De vergadering werd ook bijgewoond door dten secretaris van'^flen bond. Het afdcel'ingsbcstuur had met B. en W. over het ontwerp reeds eenige corresponden- ties gevoerd. Gevraagd was hoever de te verleenen ooit- htifiitgen kunncn strekken, waarop geant- woord was, dat bijzondere omstandighedten in acht zullen worden genomen en gevraagde ontheffingen verleend zullen worden indien cleze met de verordening vereenigbaar zijn. De praktijk zou moeten leeren hoever daarbij in ieder bijzonder geval zal kunnen worden gegaan. Volgens die onrwerp-vcrordenmg wordt de geheel stad gesloten voor wagens met een hooger gewkht dan 1700 KG. Deze bepa- ling is gelij'k aan de Provinciate verordening. ■Het Hoofdbestuur had B. en W. er reeds opmerkzaam op gemaakt, dait de verordening met aangeeft een verkeersweg dowr Alkmaar en daarotn verzocht deze langs de Sing/els over de Texelsche brug en verdcr langs dte Kanaalkadie vast te stellen. De vergadering oordeelde dit eveneens wenschelijk. Opgemerkt werd nog, dat een verordening, waarin geen verkeersweg in is aangegeven, groote kans heeft de koninklijke goodkeuring, gezien het gebeurde te Wijiker- hout, niet te verkrijgen. Besloten werd B. en W. te adviseeren, in de verordening als verkeersweg de door het Hoofd'bestuur--aangegeven roiute op te geven. Het werd voorts ongewenscht geoordteekd dat B. en W. voor ontheffiing elk geval zulilen beoordeelen. Besloten werd te adviseeren, dat de ge meente, evenals de provincie, de ontheffings- bepalingen vaststelt en verkrijgbaar stelt en aan-ieder die een verklaring teekent, dat hij1 de daarin genbemde voorwaardten zal nakomen, een apart nummer verstrekt. Voorts werd besloten vanaf de Kanaalkade de Voordam, de Zijd'am en het Luttik-Oudorp open te laten voor auto's met een ledig ge- wicht van 1700 KG. en een breedte van ten hoogste 1.80 M. en een lfengte van ten hoog- ste 6 M., welke nxaat beneden-die van eey paard en rijtuig is. Dit wordt verzockt met het oog op de kleine Fordwagens, bij de schippers en vrachtrijders in gebruik. Hetzelfde wordt voor het Luttik-Oudorp geadviseerd vanaf de Bierkadte tot de St. An- nastraat. Besloten* werd nog to adViseeren art. 20 vrn de ontwerp-verordening te laten verval- len. Dit art bepaalt dat het verboden is een motorrijtuig of rijwid op den weg onbeheerd te laten staan. Er werd op gewezen, dlat zulks in Amsterdam en den Haag thans ook wordt toegestaan. De vergadering meende voorts te moeten adviseeren de bepaling, aongevend'e, dlat las- ten in de lengte'en breedte op de auto's niet mogen uitsteken, zoodanig te wijzigen, dat in d'e lengte de last tot een maximum van 2 M mag uitsteken. DE GAS LEVERING AAN BERGEN. Niaar wij> veraemen zal1 de gaslevering aan Bergen door de gemeente Aiifcmaar krachtig worden aangepakt. De buizen worden reeds in het begin van de violgende miaand ver- wacht en zoAdra de weersgesteldheid het dan toelaat, zal met de gkondwerkzaamhe- den worden aangevangen. Te Bergen wordt in het aangekochte iter- rein van de Dorpsstraat naar den Loudels- weg een voetpadi gemaakt met een 2 M. breede beharding, terwij'l leer belangrijk ge- deelte vanaf den Rondelsv g veel breeder behard zal worden. Op den hoek van d'en Loudei'sWcg en den1 te maken weg (de Gasweg)' wordt vclgens plannen van den directeur een woning met kantoor, toonkamer, meterkamier en weiik- plaats gebouwd. De woning wordt besiemd voor een fitter, terwijll! de toonkamer op den hoek geprojecteerd' is. Door gas zullen d'e werkplaate en andiere bedrijfslokalefi verwarmd worden. Wij waren heden to de gelegenheid1 de plannen in oogenschouw te nemien en konden constateeren, dat daar wat goedis tot stand zal komen. Men zal daar gratis in dte geltegenhe,. worden gesield te zien wat men voor verwar- mingsdioeleinden door gas kan bereiken. VOLKSZANGAVOND. Ned Vereeniging v.d. Volkszcng Afd. Alkmaar. Dat was een heel ander gezicht, dan de beide voorgaande keeren, de zaal was nu zoo goed als neheel bezel, en dat maakte de lust '"t zingemvan zeif grooter. De heer Oh ten fa djn opmtogs- woord de teleurstellc !s medeaeeling doen, dat de leider, de herr Joh. Brands wegens ongesteldheid dezen avmd niet kon optreden, waardoor het program),: i ;-;mge wijzigingea moest ondergaan, hierin 1 -.taande, dat me- vrouw A. EriksBuijs er, 'a spr. den avond zouden leiden, de heer Absv.as bereid gevon- den werd eenige solo's voor iool voor .te dra- »en, en dat het schimmenspci moest worden j uitgr teld tot 'n volgenden Iceer; de wedstrijd I in solozang kon doorgaan, alhoewel de deel- name daaraan niet zoo heel proof was, er hadden slechts drie jonge dames zich opge- geven. De heer Ohlen sprak daarbij den wensch uit, dat de heer Joh. Brands, die als leider steeds de ziel van de avonden i3 geweest, spoedig geheel hersteld, zijn mooie taak, pro pageering van het Volkslied, weer zal kunnea hervatten. Het programma werd vlot afgewerkt, de liederen oud en nieuw vonden als altijd een gretig onthaal, het daverde door de zaal, en vodral de jeugd liet zich niet onbetuigd, al is dat jonge goedje wel eens wat al te onstui- mig. Mevrouw Eriks'Buijs en de heer Ohlen leidden den avond met vaste hand, en, had den alle eer van hun werk. Al was de deelname aan den wedstrijd ge- ring, de drie deelneemsters hebben door hun vrijmoedige wijze van optreden en him aardi- ge manier van zingen de aanwezigen eenige aangename oogenblikke bezorgd de Jury be- staande uit de dames: A Eriks-Buijs, L. Hoy- er en den heer Ohlen kenden de prijzen in volgorde toe aan Mej. de Jong, Mej. Cevat en Mej. Wijling. Voor de afwisseling van het zangprogram- ma zorgde de heer Abraas de hier ter stede welbekende vioiist; met de vertolking van de Romance van J. Wolff, Traiimerei van Schu mann, Lavatine van Raff, Serenade van To- celli, beweeS de heer Abraas, dat hij beschikt over een stevige techniek gepaard aan een geschabeerde en gevoelige voordracht; als toegift gaf hij een tweetal Krantjongliedjes, en een Hawain song; een daverend applaus was de belooning voor zijn uitnemend spel. De pianobegeleiding bevond zich in de geoe- fende handen van Mevrouw 'F, Ohlen-Boo- man. De voorzitter dankte aan het slot van den avond alle medewerksters en medewerkers voor hetgeen zij de aanwezigen hadden doen genieten en wekte het publiek op te zorgen, dat op 28 Februari geen stoel onbezet was. TOONKUNST. De zangvereeniging „Toonkunst", Direc; teur de heer J. H. Oushoom, zal haar eerste uitvoering in dit seizoe'n geven op Dinsdag en Woensdag 29 en 30 Januari e.k. Dit is onge- veer twee maanden later dan vorige jaren. De reden hiervan is, ten eerste, dat het pro gramma voor deze uitvoering meer studie vereischte dan gewoonlijk, en ten tweede, dat de tweede uitvoering dit jaar, bij gelegenheid van de herdenking van het 50-jarig bestaan der Afd. Alkmaar en O. van de Maatij. Toonkunst, een buitengewone feestuitvoering zal zijn en gegeven zal wortfen in de zomer- maanden, waarschijnlijk eindte Juni, waar- voor dus nu nog voldoende studietijd beschik- baar blijft. Later hopen wij op deze feestuitvoering te- rug te komen. Het programma voor de a.s. uitvoering zal zeer zeker bij velen in den smaak vallen, we gens de afwisselende verscheidenheid. Het bevat to de eerste piaats een Kirchen orato- rium van A. Becker, voor koor, soli, strijkor- kest en klavierbegeleiding, dat slechts de helft van den avond in beslag neemt. Hoewel van beperkten omvang, bevat deze compositie desniettemin zeer veel schoons; ze is zeer melodieus en spreekt hierdoor tot ieder, die maar eenigszins muzikaal ontwik- keld is. De vertolking er van vereischt echter de medewerking van niet minder dan vier solisten, wier partijen vervuld zullen worden door Mevrouw J. Wesselde Graaf, den Haag, Mejuffrouw Annie Veenenbos, Alk maar, en de heeren H. v. d. Togt en W. Ra- velli, den Haag. Beide genoemde Dames-solisten zullen na de pauze ieder enkele liederen zingen, vooraf- gegaan door enkele nummers voor het Alk- maarsche Strijkorkest. Ten slotte zal door het koor, ook met begeleiding van orkest en pia no, nog het eerste nummer uit de Cantate nr. 190 van Bach uitgevoerd worden. Het tekstboekje voor deze uitvoering, reeds verkrijgbaar in den Boekhandel Firma Cos ter, bevat naast den Duitschen tekst van Becker's oratorium, den Hollandschen, zoo- als men d'ien kan vinden op de daarbij aan gegeven plaatsen in het Oude en Nieuwe Testament. Het mag zeker als bekend verondersteld worden, dat de uitvoering op Woensdag niet publiek is, doch dat de generate repetitie (ook met orkest en solisten) op Dinsdag- avond toegankelijk is tegen betaling van een gulden, plus Sted. Bel. GF.'SLAAGD. Bij het alhier op 10, 11 en 12 December gehouden. examen boekhouden vanwege de Vereeniging van Leeraren in dte Handelswe- tenschappem is geslaagd mej. Nolly Vreeker, alhier. (»emengd KjOiRTE BER'IOHTEN. De beide Utrechtsche metaalbewerkers die in verband met den moord te Culemborg te Tie! in het Huis van Bewaring zaten, zijn gisteren naar Utrecht overgebracht in ver band met een tegen hen geapemde instructie tozake dte inbraak aan dte Croeselaan aldaar. De heer St., commies bij de Spoorwe- fen, die Dinsdag met zijn rijwiel op den onisbeekweg te Arnhem met een vo-etganger to botsing kwam cn daarbij, is gevalllen, is gisteren aan deg evolgen overleden. Iafl® Been ww den Pest-Chfcque'ai Giro dienst. DE PG9TCHEQUE' EN GIROD1EN9T. 's-GRAV E'NlHAG E, 25 Jan. Naar wijl veimemen zall een ccmimissie woirden toge- steld om te onderzoeken en advues uit te bremgen terzake de veran Lwoordelijkheid en de mate van aanspraikelijikheid van het lei- demd en ui'ivoeriend personeel bij den post- cheque- en girodienst voor 'hetgeen bij de voorbereiding en uitvoering van de centra- Lisatie de ontwriohtiing van dbn dienst naar het oordeel der commissie heeft vencior- zaalct of verengerid. In de commissie zul len optreden als lid en voorzitter mr. A. Tlak, advocaar-generaal bij! den 'Hbogien Raad, affls lid tevens secretaris mr. F. Dubois, secretaris der Kamer van Ktoop- hande-1 te Amsterdam, als ledbd de heeren A. Duijnstee, inispecteur der posterijen en telegrafiie te Maastricht, P. Feltzer, direc teur van bet! postkamtoor te 's-Gravenhage, L. van 11 igetaar, inspeoteur der poste rijen en telegrafio te 's-Gravenhage en A. Spanjaard', lidi van den Nijverheidsraad te 's-Gravenhage. DIEFSTAL VAN f 50.000. AMSTERDAM, 25 Jan. Sedert de laat- ste paar dagen heeft de centrale recherche alhier eeni 3-tal mannen gearresteerd van- 40 tot 50 jaar, die zich tijdens den oorlog bezig hielaen met bet verhandelen van bui- tenlandsche geldswaarden. Ook is gearresteerd een 56-pjarige vrouw in wien cafetje zij' samenkomsten hielden. Het viertal wordt verdacht een partij Amerikaansche coupons tot een werkelijke waarde van f 50.000 te hebben verhandeld, welke coupons zijn ontvreemd uit een zen- ding welke to October 918 door een buiten- land'sche bank aan een vertrouwersman waren ter hand gesteld om te worden ge- tpansporteerd naar Zuid-Amerika. Deze vertrouwensman kon dte reis zelf niet me- demaken en hiji had daarvoor iernand1 uit Holland noodig, doch voor of tijdens het transport schijnt een aantal coupons uit de zending te zijn ontvreemd en door het vier tal ten gelde gemaakt in een destijds hier fevestigd, doch thans opgeheven effecten- antoor. Het viertal is vanmorgen ter be- Schikking van den off icier van Justitie ge steld. DE SEPAKATISTI9CHE BEWEGING. BERT.IJN, 25 Jan. In Lauterecken kwam het bij een dem'onsftratiie* van de be- volking tegen, dte Separaitlisten tot een, bot sing, waarbij' de Separatistische bltodte-' lings op de menigte schioten. De separatisten kwamien de Fransche 'gend'armen te hulp. Des avond! arriveerde ter handhaving van de orde een spedale afdteel'ing van Marolkikanen. Verder wordt gerneld, dat to de Palte opnieuw een brievencensu-ur dteor de Fran sche autoritteiiiien is dngesield. De separa tisten, namen het toezioht op het tlefoonver- keer over. EEN NIEUWE ACTTE DER DUITSCHE OOM'MUNISTE'N? WEENEN, 25 Jan. De „Tag" meldit uit Beriijo, dat de Dun'tsdhe communisten al hot mogelijke doen om hunne muni'tie- worrad'en aan te vu'llen. Die Safcsiische politic heeft dlezetr d'agen belangrijke hoevetelheden sprinigstoffen en geweren in beslag genomen, welke in een m'agazijn te Sfeinbruch lagen opgestapcld. Gebleken is, dat de zich daar bevindtende wapewen alle van diefstal afkomstig wa ren. De 'politic is voorberteid'' op een putsch der commumistische arbeiders. Ze is er van oyertuigd, dat in Saksen nog tal van an- d:ere bergplaateen van wapenen bestaan. Tot nog toe is alleen die te Steinbrudi ontd'ekt. WeT zijn in verband met een1 en an der eenige arestatios gedaan, .dooh daar- door is niet veeffi aan het ©Silt gekomen. Sport Provirniaal nieuws UIT BERGEN. De burgemeestter heeft voor Dinsdag a.s. een raadsvergaderiing uitgeschreven. De agenda bevat een 8-tal punten w.o. de aanbiedtog van de gemeentebegrtoofing. Naar wij vernemen worden verschilllendte be- zuinigingen voorgec.B. en W. oordeelen. dit noodig om de begrootir sluiten-ae te ma ken. Zij stellen zich op het staridpun: dat de 'belasting die 75 pCt. van de Rijkstokomsten- belasting bedraagt, niet verhoogd mag wor den en nemen aan, dat het belastbaar inkio- mien to de gemeente met 10 pCt'. is vermdn- derd. Uit bezuinigtoigsoverwegingen wordt ook vciorgesteld de salarissen van dte wethou- ders voor ieder met 100 te verminderen en de procentiegelden' voor de raadsleden van 5 op 3.50 per zitting te brengen. Naar wij vernemen is van den Minister van Arbeid bericht ingekomen dlat er zijner- zijds geen aanleiding bestaat met den Minis ter van Finaneien in overleg te treden ter be- vordering van de besehikbaarstelling van gclden ten behoeve van dten bauw van de door de Woningbouwvereeniging „Roomsche Actie" aangevraagde 10 arbeiderswoninigen- - Door bupgemeester en wethouders is aan de ten name van Jb. Swaan Wz., alhier, staan de vergunn.ing tot het inwerking bren gen eener graanmalerij aan1 dlen Bergerweg, ingevolge dte Hinderwet de nadere voorwaar- de opgelegd dat het inwerking brengen off houden of. doen brengen of houdien van de motor der graanmalerij verboden is tusschen des namiddags 11 uur en des voormiddags 5 uur. Marktberichten "iFgrannnen an hePen TWEEDE KAMER. 's GRAVENHAGE, 25 Jan. Aangeno- men werd met 52 tegen 13 stemmen het wetsontwerp tot verlenging der Indische produetenbelasting 1923 en tot invoering van een aardoliebelasting 1923. Z. h. s. werd aangenomen een wetsont werp houdende nadere wijziging Indische tariefwet. Een aanvang is gemaakt met de interpel- ALKMAAR, 25 Jan1. 1924. Op dte heden gehouden kaasmarkt waren' aangevoerd 92 stapels wegende 77375 kilogrammen. Fabriekskaas: kleine met rijksmerk f 62, zonder rijksmerk 58, commissiekaas met rijksmerk 60. Boerenkaas: kleine met rijksmerk f 60, zonder rijksmerk 58, commissiekaas met rijksmerk 58. Handel stug. ALKMAAR, 25 Jan. 1924. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 2016 hectoliters. Tarwe 11—/ 12.75, Rog- ge 9.2511, Gerst Chev. /II—/ 12.50, Haver 911.75, Paardeboonen 13, Bruine boonen 36—/ 42, Citroen boonen 6067.50, D-uiven boonen 1620, Witte boonen 57.5060, Karwij'zaad' 120, Erwten groene groote 23—/ 25, ?rauwe 45—/ 54, vale 41—/ 44 per 00 kilo. DAMMEN. Wedstrijd Alkmaar—Sirtt Pancras 20—32. Gisteravond had in het clublokaal in den Muziektuin d'e tweedle massakamp piaats W. D, O. (Alkmaar) en Sint Pancras. Ook thans behaalde St. Pancras de overwinning v.n.i. door sterker spel aan de lagere borden. Van beide clubs kwamten 26 spelexs uit. Van de 26 partij'en won Alkmaar er 8, St. P. 14 terwijl 4 partijen remise werden. In punten uitgedlrukt won St. Pancras met 32 tegen 20. Voor W. D. O. een nieuwe aansporing tot ernstiger beoefening. Hteronder volgt de uitslag der verschillen- de borden. 1. J. dte Heer Azn. 0 W. Verkroost 2 2. G. C. v. Guli'k 2 iH. Toepoel 0 3. R. W. T. Bosnian 0 A. Volkers 2 4. G. J. C. Denijs 2 K. de Ruiter 0 5. J. J. Stoute 0 T. Koelemeij 2 6. K. Madderom 0 C. Tol 2 7. C. Betlem 2 P. Madderom 0 8. C. Zeylemaker 2 P. Volkers 0 9. W.Pijning 0 J. Kooij 2 10. C. Bedijn 0 C. Booij 2 11. C. Booij o C. Slijker 2 12. G. Wolzak 0 M. Benschop 2 13. P. H. Pijntog 0 C. Duif 2 14. W. J. N. .v. d. Molen 2 D. Rol 0 15. W.Blokdijk 2 G. Ploeger 0 16. P.Noorn 2 P. Groen 0 17. C. Blokdijk Jr. 1 A. Hoogland 1' 18. J. Dikjr. 0 C. Ivangh 2 19. J. J. N. Boon 0 P. Duif 2 20. C. J. J. B. Lutter 1 J. Groen 1 21. J. C. Met 1 J. Keizer 1 22. D. Sdioen 1 J. Madderom 1 23. J. C. v. Zwanenburg 2 C. Duif 0 24. C. Meurs 0 A. Meinema 2 25. A. E. Blommaert 0 W. Ruijs 2 26. J. Karsten 0 H. Wiedijk 2 20 32 Over enkele partijen' nog eenige opmerkin- gen. De Heer, zoon van den beroemden Aris dte Heer, speelde tegen Verkroost een volkomen symetrische partij, maar kwam toch eenigs zins in't nadeel. Een zwakke zet gaf Ver kroost gelegenheid tot een eenvoudigen slag- zet, waarna dte Heer opgaf. Aan bord 2 forceerde wit in't middenspel den stand van zwart, ten slotte bleef er voor deze niets andters over dan een schijf te offe- ren, wat echter niet hielp. Twee zetten daama maakte wit een slagzet, die hem' vier schij'ven winst opleverd'e. Hiermee was dte partij be- slist. Verkroost en Toepoel zij'n twee spelters van het echte taale Noordhollandsche cfammers- ras. Zij spelen heel secuur en maken geen vergisstogen. Verkroost speelt het positiespel sterker en kan momenteel gerekend worden tot de sterkste dammers benoorden het I J. Traming met sterke spelers zou hem zeer ten goede komen. Nog nimmer zagen wij een absolute remi- isepartij na 334 uur spelen pp ongelukkiger en onvercriender wijze verliezen, als door bord 3 (Bosnian) aan Al'kmaarsche zijde. Wit had een schijf op 16 en twee d'ammen op 2 en 45. Zwart had twee schijven op 17 eh 25 met een d'am op 49. Zwart speelde 1721, wit 16 27 en zwart sloeg 49 21 (inpl. van 16) waar na wit,door 230 en 45 26 won. Bora' 4 werd door de Nijs na serieus spel heel goed gewonnen. De Afkmaarsche borden 5 en 6 kwamen een schijf voor om daarna door minder nau'wgezet spel toch nog te ver liezen. Bord 7 en 8 brachten twee welver- diende Alkm. overwinning en. Van het tweede tiental leverdten de heeren Blokdijk, benevens Noom en v. d. Molen goed werk. Over 14 dagen speelt W. D. O. in d'e jubi- leumwedstrijden van Castricum terwijl zij zeker nog wel eens opnieuw tegen St. Pan cras zal uitkomen. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD Arie Kok en Lam'bertha Petronella Blo'kker, Theodorus Wil'lem Joseph de Boer en Jo hanna Bertha Groot. Jan Bloemberg en Margje Stroomberg. Johannes Samuel Abcouwer en Jannigje Maria Costeris. Eugenius van Vught en Johanna Maria van der Vcn. Jan Wit en Pietertje Vermeulcn. G'EBOREN: Arend, z. van Gerrit Zandbergen en Johan na Elisabeth Essen. Kllaas, z van Cornelia Krij'gsman en Catharina Hartenberg. .Niesje Anna d van1 Hendrik Hartog en Maartje Oostwouder Christina Cornelia, d. van Hugo Willeem Kaagman n Christina Cornelia Swennen. OVERLEDEN: Simon Jansen, 54 jaar. T ELEGRAFISCH WEE KB ER ICHT naar waarnemingen verridit in den- mongen van 25 Januairi. Medegedteteld door het Kon. Nlederl. Meteoro'logisch Ins ituut te Dte Bildt. Hoogs'te barometierstand 773.1 te St. Mathieu. Laagste barometerstand 737.1 te Akureyri, Verwachting (van dten avond van 25 Jan. tot den avond van 26 Jan.) Zwakke tot matigen Noordwestelijken toit Zuidwestelijken wind1, mieest zwaar newolM, weinig of geen regen, aanvankeilijik zachter. yan 25 Januari 1924. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. Koers van heden te vorige pl.m. 1.30 Koers. pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 - - - S,5V« - pl.m.2.30[pl.m.2.45 iss-i 12S-9J 138 T 137./, 71 109 493 381V, 2101/, 446 1531/, 107 V, 91 12s 15'/, 33V, 9 Via 346 302 180 1851/, J 80 3(17 (Ontvangsn per draadlooze telefoon). 99'Vu 91 Vu 186 V, 183 I881/, 188V4 1881/, 129 128 1291/, 129 137 V. 138i-9 138 V, 137'/i 1381/, 138 1171/, 118 18;;* 18 517/, 52 711/, 71 71 741/, 741/, 73 70 L 280 280-5 269 85»/i, 108 V, 4931/, 494 V, 495 4921/| 492-5 378V, 3S0 380 381 1851/, 1 86./4 185 V, !85im 186 i/s 183 221/8 22 V, 113./, 1141/, 425 423 2121/, 215 214 215i/< 216 438 441 4401/1 443 444^-5 1561/, 1561/, 156 1551/, 73 61/, 74 74 V, 1141/, H4V, 81 83 2201/, '15 115 1243/, 125 1091/s 110 1071/2 107}-M 107'/, 93 V, 921/2 921/, 94 1253/, 126 125f§ 125 V, 125'/, 150i„ 151 :5 15 15}-6 157/, 45s it 45./, 132 132 1321/i 82 83 V, 83V* 82 33'/, 33V, 331/, 33Vi 33 V, 105 9s/„ 358;', 3361,, 338-41 340 342 343'/, 299s/* 300 299 299 302 3451/, 350 351 178 180 45 s/, 14113/,, *11/, STAATSLEENIN GEN. 6 Nederl. 1923 A.' 5 1919 BANK--INSTELLINGEN. Ko'l. Bank Indische Bank Hanidel Mpij. Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. BINNENL. Cenir. Suiker Aand. Furness-Stokvis Aand. Idem 7 Obliig. Jurgens Gew. Aand. M A. B C. Philips Gloeilampcn Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur B odjong Cult. VorstenJ. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nedcrl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Si'lau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederlanid Holl. Lloyd Idiem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific W< II i i,V I It vorige koers 5l/i pCt., heden 5 pCl WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL Vorige koers, Koers op heden om 2.45 Londei 11,3811, 11.39.', Berlljn p. biljoen 0 631/, 0 63#/* Parljs 1203 12 70 Brussel 10 90 11 - Bazel 46.60 46 50 Weetien p. Kr 10.000 6.381/, 0 38 Knpenhagen 13 60 43 80 Storkhnim 69 80 69 80 Christian!', 37.25 37.10 VIET -OFFICIEEL. .rvv V'irk 2.701, L69#-* '1 dtr 11 75 11 60-.75

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2