auto van het gezelschap voor am couranitea- bureau groot was, spreekt vanzelf. Ook bij het tentoonstellingslokaal in de Langestraat hadden zieh bij de terugkomst van het gezelschap heel wat belangstellenden verzameld. Wij wenschen den onden-.mendeni imipres- sario in Alkmaar een druk bezoek toe. Zijn gezelschap verdient de belangstelling ten voile. TOT HONORAIR LID BENOEMD. Tot honorair lid van het Historisch Ge- nootschap, gevestigd te Utrecht, is o. a be- noemd mr. W. C. Wcndelaar te Alkmaar. POL ITIENIE'UWS Terzake d'iefsM .van een .paar schioenen bij een winkelier fyier iter stede, wend contra een al'hier w'onend persoon, die op heeterdlaad werd' betrapfc, proces-verbaal opgemaakt. Een min-derjarig mieisjie, wonende al- hier dat eenwgeni 'iiijd ge-leden de oudertij'ke wonting heimelij'k had verlaten, word gilsite- ren door de politic ite Leiden aangehoud-en en rfaar Alkmaar overgebraclnt. Zij is weder onder de ouderlijke macht te- ruggesteld. Herhaaldeliijk: wordt den laatsten tijd door person en bij de politiia aao-giifte gedaan dlaii zij op den openbaren weg door losloopen- de bonden zijn gebeten. In hum eigen belang worden de houders van deze gevaarliij'ke die- ren aangeraden, deze onschadeiijk te hicuden, daar tegen het losloopen door de politic streng zal worden opgetreden. VOOR HET DRENTSCHE KIND. Voor het Drentsche kind is in een vergade ring der afd. Alkmaar van de Ned. Vcreeni- g:ti(r van Huisvrouwen gecollecteerd een be- drag van 28,70 en op de bijeenkomst van oud^Groningers de somma van 7,90. - 40-JARIG JUBILEUM: J. RIKE. Hedenmorgen 11 uur had in het kantoor der firma Kerrebijn, glashandel aan de Zaadmarkt alhier, de huldiging plaats van den heer J. Rike, pakhuisknecht bij genoem- de firma. De heer Rike was heden n.l. 40 jaar bij den glashandel in dienst In een hoek van het kantoor beyonden zich wat palmen, teneinde een»feestelijk aan- zien te verwekken. Nladat de jubilaris met zijn yrouw en zoon gezeten was, overhandigde een dochtertje van den directeur een bouquet aan mej. Rike. Daarna nam de heer J. Visser, directeur, het woord, om den heer Rike wclkom te heeten en hem geluk te wenschen met zijn jubileum. Het doet spr. genoegen, dat de jubilaris dezen dag in zoo'n goede gezondheid' mag vieren. Je hebt meer dan je plicht gedaan in die 40 jarcn, vervolgde spr., er op wijtzende dat die it amen Rike en Kerrebijn onafscheidelijk zijn. De heer Visser dankte dan dfen burgemees- ter voor zijn tegenwoordigheid op deze plaats, wien hij, daarop het woord verleende. Mr. Wendelaar wenschte den heer Rike eveneens geluk, zeggende dat een 40-jarig jubileum een zeldzaam feit is. Spr had den jubilaris bij den Minister voor een koninklijke onderscheiding voorgedragen en het deed hem genoegen, dat de Minister de toezegging gedaan had den hger Rike de bronzen eere- medaille te zullen toezenden. Het betrekke- lijikc schrijven overhandigde die burgemeester aan den jubilaris. De heer Visser speldde in afwachting van de komendC medaille den heer Rike alvast een kleine op1 de borst De heer D. Brakkenburg, oud-firmant, zei- de, de verdiensten van den jubilaris naar waarde te kunnen beoordeelen, tevens is hij iemand van een onbesproken gedrag, van zorgzaamheid en accuraatheid, alle factoren, zoo noodig in het vak. Da"-aan heeft de heer Rike dan ook zijn jubileum te danken. Het ge- tal 40 jaren in een betrekking zegt meer dan ik in woorden kan uitdrukken, aldus spr., die daarop als bewijs van waardeering aan den jubilaris een enveloppe met inhoud overhan digde. De procuratiehouder der firma, de heer S. van der Veer, sptak enkele woorden na- mens het pcrsoneel (dat bij de huldiging te- ganwocrdig was), de beid'e stoelcn, waarop het echtpaar Rike zoo juist gezeten was, aan; hen overhandigende, benevens een sigaren- pijpje in etui. De heer P. L Ferschotte, commisSaris, richtte zich namems directic en commissaris- sen tot dm jubilaris, wien hij: een enveloppe met inhoud schonk Verder liet spr. zich zeer wn.ardee-rend over den heer Rike uit, nog den burgemeester speriaal dank zeggende voor zijn tegenwoordigheid, evenals alle an- dere aanwezigen. Men bleef nog eenigen tijd geze'lig bij- een. SELSKIP „FRISO;'. Morgenavond 8 uur vindt in de „Harmo- nie" een uitvoering plaats van het Selskip „Friso". Opgevoerd wordt een tooneelstuk in 4 bedrijven, getiteld: ,,Der wier ris", van R. W. Canne. DE MOLLEBOONEN Men schrijft cms: Gusteraovend hebben de Molleboonen (Old-Gronnegers in Alkmaor en omstreken) weer ain vergaoderen had1 in De Utiie. Of~ schoon't bezuik minder groot was as aans (d'r wazzen 'n dikke zestig menschen), was 't toch net as aaltied 'n slim gezellege bou- del. Dokter Elemao was d'it keer veurzitter. Dizze raize was d'r gain tooneelstokkie (dat kriegen we weer in Meert, as de verainen ain jaar bestaon het), maor meneer Jansso- nius het 'n mooi stoik veurlezen van ,,'n Ao vend op Daipswal" en dou kwam meneer Mulder (hoofd van de U.l.o. school) mit „Blinde Geert", 'n mooie schets uut Drente. In de pauze kregen we pianospul. De groode ofwisseling was 't rad van ao- ventuur, waor 'n hail nust laifhcbberij: veur was, waordeur de gezellige drokte nog ver- hoogd vuir. Ieder wol veur' 'n dubbeltje zoo'n groode lekkere kouke hebben, maer d'r wazzen maor tien Dat wuir netuurlek van del gevolgen, dat ze joe de kaorten haost uut de handen trokken. Dou alle kouke verdraaid was, wuir d'r aine weer terugkoeht en weer in vailen brocht, waorbie de opbrengst 2.70 was Meneer Beerdao uut Heiloo vrrng of de Gronnegers nog nait wat harren om in te sturen op de huusvliettentoonstdling dei daor in Maimaond hollen worden zel. De Gronne gers mozzen horn nait in steek laoten, zei hai, en dat zellen ze ook wel nait doun. Mevr. Bosch har nog al succes mit heur praotje over d'elfende van de Drentsche kmaer. De mainsten kwammen heur wat brengen om op te sturen veur dei kinder. 'n Paor neie leden gawen zok nog op. Om gaud elf uur was de vergaoderen al- loopen. DE VEREENIGDE iZANGERS Op Donderdag 14 Februari a.s. zal de Liedertafel „De Vereenigde Zangers", direc teur de heer L. C. Keereweer, ter herdenking van haar 15-jarig bestaaw, in de Harmonie een groot feestconcert geven. Naar men ons mededeelt zullen als solisten optreden de hee- ren L. Mazzoleni, helden-bariton van de ltali- aansche Opera, en L. C- Keereweer, violon cellist, terwijl de verschillende nummers zul len worden begeleid door den heer L. W. C. Keereweer. DE VRIJZINNIO-DEMOCRATEN. Zondag 3 Februari houdt de Vrijzinnig- Democratische Kamerkringfederatie „Helder" te dezer stede eene huishoudelijike vergade- ring in „De Unie". Als naar gewoonte wordt deze huishoude- lijke vergadering gevolgd door eene open- bare vergadCring, welke ditmaal in de „Har- monie" belegd1 wordt. In deze openbare vergadering zal het be- kende Kamerlid Mr H. P. Marchant spreken over „De beeindiging van de Kabinetscri- sis". Een zoo actueel onderwerp door een: zoo deskundig spreker belicht, zal ongetwijfeld groote belangstelling wekken. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie van heden. VERGADERING VAN AUTOBUS- ONDERNEMERS. Maandagavond vergaderde in cafd „Cen- tral" een 10-tal autobusondememers van Alkmaar en omstreken, welke bijeenkomst ge- houden werd op initiatief van den Nederland- schen Bond van autobusdienst-ondemenyn- gen. Als ,afgevaardigde van dezen bond was aanwezig de secretaris de heer A. de Jong van Amsterdam, die de vergadering leidde. Na opening deelde hij een en ander mede omtrent bovengenoemden bond1, die verleden jaar Augustus is opgericht, door de pioniers van de autobusondememuigen als Krieger uit Zeeland, Smit uit Groningen enz. De eer- ste stoot tot organisatie echter ging uit van Regter uit Amsterdam en van Poelgeest uit Amstelveen. He doel van den Bond is het autobusbe- drijf op hooger peil te brengen en tegen te gaan de verschillende eigenaardige ideeen, die zich voordoen tengevolge van de wet van 1880, als mede de slappe houding van B. en W. in verschillende gemeenten. Dan vestigde spr. er de aandacht op, dat een groot dcel van het publiek nog moet wor den opgevoed voor de autobus. Niettegenstaande de vele critiek op de auto- bussen, zeide spr. dat toch al een van de groote voordeelen ervan is, dat het platte- land uit zijn isolement is verlost. Dat is een groot voordeel. De autobus is daarom al een verkeersmiddel, dat absoluut de aandacht ver dient. Spr. kilaagde er over dat aan de ondeme- mingen zooveel bepalingen worden opgelegd- de daar moeten de standplaatsen zijn, de chauf feurs, mogen maar zoolang werken, de zit- plaatsen in de'1 bus moeten zoo en zoo zijn in- gericht enz. enz. Daartegenover moeten bepalingen staan, die in ons voordeel zijn, doch dit wordt ver- zuimd. Vervolgens memoreerde spr. de autobus- kwesties te Rotterdam, Dordrecht, Den Haag en Haarlem. De chaos in verschillende bedrij ven is veelal de oorzaak dat de overheid tegen onsi s. Uit het chaotische bedrijf moet daar om een bedrijf naar voren komen, waarin een zekere lijn zit. Spr. decide daarop eenige bijzonderheden mede over het a.s. Congres van autobus-on- dememers. Daar mag niemand wegblijven. Het doel van dit congres is in de eerste plaats ook de moreele verbetering van het bedrijf. Tot zoover de heer de Jong, die daarna in overweging gaf een afdeeling Alkmaar en Omstreken van den Bond op te richten. On- geveer alle aanwezigen verklaarden zich daartoe bereid tot toetreding. Het voorlpopig bestuur werd aldus samen gesteld: de heer C. Pijper, voorzitter, de heer Kok, secretaris-penningm. en de heer Van Meurs. Na de bestuursverkiezing volgden eenige besprekingen over den toestand van het auto- busbedrijf in Alkmaar en bijgelegen plaat sen. Besloten werd, dat met den commissaris van politie geconfereerd zal worden, in zake de standolaatsen. Tegen de Faardenmarkt werden bezwaren aangevoerd1. Een daarvan is, dat daar geen wachtlokaal is i.e. een cafe). De heer de Jong merkte op, dat de bussen zelf venial als zoodanig gebezigd worden. Tevens zal met den commissaris gesproken worden. Deze werden keuringen naar wille- gunningen met een dag opzegbaar zijn. Ook zal over de keuringen der bussen geklaagd worden. Deze worden keuringen naar wille- keur genoemd. Nadat een en ander was vastgesteld, sloot de voorzitter de vergadering. LIGHT OP! Hedenavond voor rijwielen en aiidere voer- tuigen te 5.07 uur licht op: tijdens het plegea van het wildte saar Veuio, waar hij aan het werk kan gesteld kan worden in een zakkenhandel Wat omtrent bcklaagde bekend is, luidde niet bepaald gunstig. Hij maakt al een kwart eeuw lang luisbruik van sterken drank. Hij: handel'de dm laatsten tijd en detail in potiooden en prent- briefkaarten. De officier, de reden omschrijvende waarom bcklaagde voor een zoo onbeduideuden diief- stal in voorarrest is gezet, vorderde 14 dagen gevangenisstraf. De verdediger kon in vele opzichten met het O. M. medegaan, de 26 dagen die bekl, in voorarrest gezeten heeft, zijn z. i. voldoende om het delict te boeten. De 14 dagen die de officier eischt, zijn naar het oordeel van plei- ter overbodig. De vraag is echter, wat moet men met den man aanvangen. Een vriend uit Vailo heeft hem uitgenoodigd daarheen te komen, die wil hem aan werk helpen Pleiter stelde voor, hem te veroordeelen tot 1 maand gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest, dan kan hij onmidddlijk uit de g rangems worden ontslagen. Bcklaagde werd daarop veroordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf. Op advies van den verdediger deed beklaagde afstand van het looger beroep. EENVOUDIGE BELEEDIGING. Een los-werkman te Alkmaar heeft op 8 Januari aldaar den getuige Jas. Leeman eenige beleedigingen ioegevoegd. Hij vervoegde zich bij voormelden getuige, die ambtenaar is bij het Burgerlijk Annbestuur, om steun, welken steun hem- niet werd: ver- trekt. De man was erg opgewonden en begon direct te schdden. De vrouw, waaimede bekl. samenleeft, wordt door het B. A. gesteund. Eisch 5 dagen gevangenisstraf. Beklaagde heeft, als't aan hCm staat, liever voorwaardelijk. De politierechter veroordeelde hem tot een voorwaardelijke geldboete van 15 subsidiair 15 dagen hecht. Officier en beklaagde deden ieder afstand van het hooger beroep. DIEFSTAL, VERDUISTERINO, HELING OF SCHULHELiNG VAN- EEN S'LEDE. Beklaagde Com. H., grondwerker te Ber gen, stond terecht ter zake dat hij- c p 23 De cember wederrechtelijk zich heeft toegevoegd eensled'e of wel dat hij die slede heeft ver- duisterd, of wel dat hij: die slede heeft ge- kocht, wetende dat deze door misdrijf was verkregen en eindelijk of wel dat hij1 die slede voor een te lagen prijs heeft gekocht en zich dus heeft schuldig gemaakt aan schuld'heling. Bcklaagde ontkende in ieder geval de slede gestolen of verduisterd te hebben. Hiji heef t de slede gekocht van een hem onbekend pLm, 18-jarig persoon van het mannelijik geslacht. Bekl. zeide, dat die onbekende te Alkmaar woont en hiji ook al eens een fiets aan hem heeft verkocht, maar hij wist toch niet te ver- tellen wie het is geweest. De dienstdoende deurwaarder, de heer Koudenberg, werd beeedigdl als deskundige, ten einde de rechtbank voor te lichten omtrent de waarde van het sleedje, dat door bekl. voor 1 gekocht is, volgens zijn opgaaf. De getuige-deskund'ige sichatte de waarde op f 2. De eigenares van het sieedje, een z.g. prik sleedje, is mej Groot. De officier beschouwde het gebeurde als een geval van schuldheling en vorderde 5 boete subs. 5 dagen hecht. De politierechter twijfelde echter aan zijn schuld en sprak hem vrij. VERNIELING. Aan den niet verschenen beklaagde J. N V. te Grootebroek wordt ten laste gelegd: vemieling van een straatlantaam aldaar op 15 December 1923. Eisch25 boete subs. 25 dagen hecht Vonnis: 15 boete subs. 15 dagen hecht. EENVOUDIGE BELEEDIGING De 62-jarige werkvrouw te Alk maar heeft op 4 Januari, den ge tuige schoenmaker, petroleumventer alhier, bekeedigd met d'e woordendief, smeerlap en nog iete dat nog veel beleedigender was. Bekl. zeide dat getuige S. haar heeft uitgevloekt, toen zij ten zijnen huize kwam om te verne- men of haar pleegzoon daar vertoefde. Zij Rechtszaken KINDERREGHTER. Zitting van Maandog 28 Januari. Heden werd een kinderzaak behandeld1 De minderjarige werd onder toezicht gesteld van een gezinshoofd. VOOR DEN POLITIERTCHTER. DIEFSTAL VAN EEN OVERJAS. Voortgezet werd de zaak contra een arbei der uit Berkhout, die zich op 24 November te Hoom had schuldig gemaakt aan- diefstal van cn overjas uit het cafe van zijn oom De heer Miihring heeft een onderzoek inge- steld en rapport uitgebracht, strokkende tot voorwaardelij'ke veroordeeling, Beklaagde werdveroordeeld tot 2 maanden voorwaardelijk met 3 ptoefjarcn en o. m. de bijzondere voorwaarde: verplichte gehee- onthouding. DIEFSTAL VAN EEN BORSTEL. De 53-jarige sigarenmaker C. K., uit Eindhoven, thans gedetineerd, heeft op 2 Ja nuari te Alkmaar een borstel weggenomen welke borstel toebehoorde aan zekercn G Smit. Mr Kusters was in deze zaak de toege- voegde verdediger. Beklaagde was dronkm De fcnecht Pastenkamp had order om het vooronder te sluiten. Get. is dien avond niet meer aan boord geweest. Hij gaf niet toe, dat bekl zich in de schuit zou hebben vergist. Een visscherman weet in het donker wel waar de schuiten liggen. Het schip waarop de va- der van bekl. zetschipper is, is het schip van den broeder van getuige Bais. Get. zeide tot bekl.: „Jij kent ons bottertje wel, je kent't wel ruiken?" Jan Pastenkamp, de knecht, heeft het voor onder geslotcn en de sleutel op een geheime plaats opgehangen Meer kon hij er met over zeggen. Op een vraag van bekl. zeide Jan Bais, dat bekl. het net in de hand had. Hij haalde het net uit de bun, maar hij kon niet zeggen of het net nat was. Maar vast staat het, dat be klaagde het net uit de bun haalde. De officier van justitie, in deze zaak het woord verkrijgende, zeide dat beklaagde alles aanwend'e om dezen' dans te ontspringen Hij is reeds voorwaardelijk veroordeeld' tot 1 maand wegens dieflstal en hij doet alles om een ten uitvoer legging te voorkomen. Spr. toonde daarop aan, dat het verweer van bekl dat hij zich in het schip had vergist, niet op- g,aat. Hij is aan boord1 gekomen, heeft daar rondgescharreld, maar de komst van getuige J Bais heeft hem verrast Bekl. spreekt niet tegen, dat hij met het net in de bun is ge weest Hij ontkent alleen, dat hij er mee in't water is geweest. De officier achfte de poging tot diefstal be- wezen en vorderde 3 maanden gevangenis straf, terwijl ook evemtueel zal worden ge- vraagd ten uitvoer legging der voorwaarde lijke straf. Bekl. zeide: ,.Als ik het net in de bun s+rok. is tiet nat ook." De politierechter ging mede met de opinie van den officier en veroordeelde beklaagde tot een gevangeniss'raf voor den tijd van 3 maanden MISH ANDELING De beklaaode Nic. P. te Helder. niet ver schenen, heeft op 30 December den getuige Simon de Haas mishandeld. De mishandelde lachte beklaagde, die zich in gezelschap van een ander bevond, uit, omdat deze zich aan- stelde of hij dronkm was- Daarover was bekl gepikeerd en gaf hij1 de Haas en slag in het gezicht. met het gevolg dat hij tegen den grond tuimelde De niet genoemde persoon trachtte toen de Haas te schoppen, doch dit werd verhinderd door den dapperen verloofde van de Haas. Eisch en vonnis 25 boete of 25 dagen: hecht. ONTUCHTIGE HANDELINGEN. Voor dit feit stond' terecht Lecnardus O. te Hfelder. Deze zaak, waarin een getuige was gedagvaard, werd' met gesloten ueureo iiar deld t tcma sluiting der zitting, be- ST AATSLOTERI J. Hoofldprijzen. -Trekking van heden. Njs. 4047 7535, 8508, 11810, 20770 en 22694 1000. Nlos. 1506, 5727, 8835, 13202, 15082, 20154 en 20532 f 400. Nis. 1527 en 13650 200. Nds. 15, 1137, 5434, 6406, 8951, 10993, 14896, 17904, 21167, 21742, 21899, 22932 en 18675 100. BURGERLIJKE STAND. OETROUWD: Georgius Melgens en Maria Christina Ooijkaas. Willem van der Meulen en Ca- tharina Schuiten. GEBOREN Levenloos aangegeven kind van Arie Hout- kooper en Trijntje OchquA TELEGRAF1SCH WEERBERIGHT naar waannemingen verricht in den morgen van- 30 Januari. Medegedeeld door 'het Kon'. Nederl Meteo-rologisoh Insfcituut 'te E)e Bildlt. Hoogste barometcrstand 773.3 te Miinchen. VerwadhHiing (van den avond van 30 Jan tot den avond van 31 Jan.) Zwakfkie tot matigen Zuidellijken tot Zuid1- westelijiken wind, neveilig tot betrokken of zwaar bewoitlct', een- wdrnig regen, zdlfde tem- pera'tuur. Mjirktberichten PURMEREND, 29 Jan De prijs van de fabriekskaas met rijksmerk bedroeg op de markt Van Dinsdag niet 62, doch 59. AMSTERDAM, 30 Jan. 257 vette kalveren le kw. 1.081.18; 257 vette kaiveen le 'kw. 1.081.18; 2e kw. 0.95—/ 1.08; 3e kw. 0.80— 0.95; 77 Nuditere kalveren 16f 29; 554 vette varkens HSoll. le kw. 0.90 0.922e en 3e kw. 0 89-—/ 0.90; Vette varkens 86f 88. WARMENHUIZEN, 29 Jan. 1924. Roo'de kool le sooct 6.509.80; Rooide kooli 2e soort 6.20i—9.10; Uitechot Roode koiol 3.90—/ 5.30; Gde kool le soort 8.8'0f 9; Gele kool 2e soort 6.50 7.10; Ui'tsdhot Gdlie kool 45; Wittle kool le soort 4.30f 5.30; Wii'lte kool 2e so'ort 4.10—/ 4.20; Ui'tsdhot Wi'tte kool 3.20J 3.30; Uien 9.40; Uitsdh'ot Uiien 2.90—/ 5; Peten 5. A'amvoer 35663 KG. Roodle kool, 2425 K G. Gde klciol, 32550 KG. Witte kool, 667 K.G. Uien, 575 K.G. Peen. ontkende gescholden te hebben. Getuige wist niet of hij. gevloekt heeft. De 20-jarige collega petroleumventer Petrus Sentveit heeft de be- leedigende woorden gehoord. Eisch 10 boete of 10 dagen: hecht. Na kracbtige protestcn, doorspect met felle cri tick op den persoon van eersten getuige, werd zij veroordeeld tot een voorwaardelijke geld boete van' 10. te v-ervangen door 10 dagen hecht. POGING TOT DIEFSTAL De in 1896 te Helder geboren Maarten P., •een ..goede" bekendd van den politierechter, stond terecht ter zake dat hij op 22 December heeft getracht visch te stelen uit't visschers^ vaartuig van Adrianus Bais. De politierechter zeide hem bij voorbaat. dat, indien bekl. aan d'it feit zal worden schuldig bevonden, hij in verband met zijn antecedenten, streng zal worden gestraft. Bekl. zeide cnschuldig te ziin Hii is bii1 vergissing aan boord van het schip van Bais gekomen-, terwijl hij dacht op het vaartuig van zijn vader te zijn. Jan, de zoon van schippcr Bais, zeide, dat beldaagde ook in het vooronder geweest moot zijn. Hij zag hem op het dek komen. Hij hoorde geritsel en dacht eerst dat het de knecht was. Bij nader bezien herkende -get. Maarten P. Bekl was in de bun, doch heeft er geen visch ui+gebaal'd- In het vooronder trof getuige tabaksspuw aan, terwijl het deur- tje openstond Uit het vooronder is niets ver- mist, hoewel er genoeg te eten was. Bekl. zeide niet langer dan 3 minuteu aan boord te zijn geweest. Hij bekeek h-et net en zag dasraan dat hij niet o-p het schip van zijn vader was Getuige zeide dat de H 57 bij' het scbijnsel der lantaam goed zichtbaar is. Het meisje van d'en vorigen getuige, Kla sina Vink, heeft behalve J. Bais ook nog een tweeden persoon, dien zij niet kendte, aan boord gezicn. Getuige heeft het g-esp-rek tus- schen Bais en den persoon, die haar onbe kend was,.woordel:iik gehgoord. Bais vroeg: ,,Wat-moet jij daar?" De dader ntwoordde „Ik mot visch hebben!" „Dat mag je niet", zei Bais, „ga naar het schip van je vader!" „Waar legt mijn vader?" vroeg toen de an der. Beklaagde zeide, dat de getuigen het met elkaar zijn afgesproken. De schipper Adr. Bais is een oom van beklaagde- Daar niemand er bezwaar tegen had, werd hij onder eedle gehoord. Tan 30 Januari 1924. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. iNdustr. ond. buitenl. Vorige pl.m. 2.15 pl.m.2.30 Koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- 1917, 747, lli-2 I - -- pl.m.2.45 ArfV v T VV4 Vii WA V4-VA& r n O 1j (Ontvangen per draadlooze telefoon). ST AATSLEENIN GEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANKJNSTELLINGEN. Kol. Bank Inidische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Rc-Sc INDUSTR. QND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. FurnesssStokvis Aand. Idem 7 Oblig. Jurgens Gew. Aand. A B. C. Philips Gloeilampen Nieuwe Anaconda Steel CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuu-r Bod'jong Cult. Vorstenl Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serb-adja'di Si'lau W-ai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland H-oll. Lloyd Idiem 7 atgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot^ Niev. Goudriaan SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senemb-ah Deli Ba-tavia Besoeld AMERIKA. Southern Rails Union Pacific PROLONGATIE vorige koers 5 pCt., heden 5 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. 100»/i« 91'/u 192i/8 193 19274 1921/, 191J-3 1351/, 134 s/* 1344-5 134 134 133J-5 143 5/, 1431/4 143s/4 1421/s 142 142 1423/4 1421/, 1457s HU/, 141 14U/, 126 125 1251/, 191/8 19 V, 521/4 741/g 731It 731/, 7H/, 711/, 711/® 78 77 77 73 73 75 l/s 73 73 2893/4 285 276 857/i, 1108/4 511 l/s 513 512 V, 510 5101/, 511 394 395 395 393 394 394 192 1947/8 194-5 1944-5 1931/1 19374 191 191-3 221/, 22 Vi 118'3/j, 119 L/» 118 i/s 118 4331/5 427 2198,4 213Vs 214 212Vs 2\\i-2 211 452 445 445 441 Vi 4421/, 443Vs 158 157V4 157 V, 157 J bVis 761/4 1171 k 119 89 90 88 230-4 23 i/s 116 120 */s 118 125 127 1103/4 110 891/, 109 1091/* 109 92 i/s 92 90 89 Vs 891/, 1308/g 130^-1 1301/, 136-1 1301/2 130 152 152 '.5"/i6 15 V, 15 153/4 151/, 463,, 133 l/s 138 138 138 1377s 1371/s 83 82 83 341/4 34 105 Vs 93/4 341/, 351 345 344 347 3471/, 3151/, 310 309-11 311 311 357i;, 356 359 189 476/, 47 V, 142 141 r/s 1341/, 141 397 118 108 34»8/< Londen Berlljn p. biljoen Parljs Brussel Bazel Weenen p. Kr 10.000 Kopenhagen Stockholm Christiania Vorige koers. 11.431/, 0.636/a 12.371/, 11 46.321 0.38 43 25 70.45 36.25 New-York Itali? NIET-OFFICIEEL. 2.681/4 I 11.721/, I Koers op heden om 2.45- U.43»A 0 631/s 12.271/, 11.95 46.371;, 0.38 43.45 70.35 36.60 2.68/j-f 11.65-75

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 3