ill Advertentlen. IMF* Debat vrij. spreekt yeor de afd. Aikmaar der 3. D. A. P., Ih eer* apenbare vergadering op Woensdag 6 Februari a.s., des avonds 8 uur, in Entree (voarverkoop 20 cent) des avonds aan de zaal 25 cent. Zie de aanplukbiljetten. Verder wordt in de resolutie verklaard: In de moeilijke atmofeer der internationale betrekkingen van heden te voorschijn ge- roepen met gevaar voor nieuwe wereld-bot- singen, heeft dezen stap van de Britsche arbeiders-regeering bijzondere en belang- rijke beteekenis." De motie spreekt voorts den wensch uit, dat de goedeb etrekkingen tussehen beide landen zullen worden her- steld en dat alle hangende kwesties en mis- verstanden zullen worden opgelost. HUERTA GEDOOD? NEW-YORK. 4 Febr. Uit Pantico (Mexico) wortd gemeld, dat generaal de la Huerta te Vera Cruz zou zijn gedood. GRIEKENLAND ZONDEK REGEE- RING. ATHENE, 4 Febr. Het kabinet-Venize- I'os is zeer verdleeld en valt uiteen. Griekem- land is feitelijk zonder regeering. De gie- schillen in het kabinet spruiten voort uit d'c dynastiek-kwesiie. Proyinciaal Nienws Zon- van urr HEILOO. Onze voetbalclub V. V. H. I speelde dag tegcn Roodi-Wit II van Aikmaar. De uitslag was 60 in het voordeel Heiloo. Het twcede elftal van V V. H. speelde tegen V. .A. F. C. 4 te Aikmaar, welke door laatst- genoemde werd gewonnen met 31. Gedeputeeide Staten dezer provincie hebben hunne goedkeuring verleend aan het besluit van den gemeenteraad' om 5000 be- schikbaar te stel'len voor de tuinders, voor aankoop van mest. Htet besluit tot het aan- gaan van een geldleening daarvoc-r is even- eens goedgekeurd. UIT STOMPETOREN. De vereeniging tot behartiging der belan- gen van land- en tuinbouwers in de Scher- meer hieldi Vrijdagavond in het cafe van den beer Kokkes hare eerste vergadering in 1924. De voorzitter, de heer M. C. van der Laan, heette de opgekomen ledeni welkom en sprak er zijn vreugde over uit, dat de vooruitzichten bij den aanvang van) het jaar veel beter zijn dan in 1923. Daarna las de secretaris, de heer H. Zee- man, de notulen van een tweetal; vergaderin- gen, welke ongewijzigd met dank werden goedgekeurd. Van de zuster-vereeniging te Schennerhorn was een dankbetuiging iingekomen voor de belangstelling die zij van de Schermeer had ontVangen bij. haar zilveren jubileum. Vervolgens bracht de heer S. Kaan keurige Madderom betreffende doorschot veilen, was de agenda dezer belangrijke en zeer geanii- meerde vergadering behandeld. Na gehouden rondvraag, die niets belang- rijks opleverde, sloot de voorzitter de verga dering met hartelijken dank aan de opgeko men leden voor hunne belangstelling en hooipte, dat de opikomst niet minder zal zijn op de vergadering, die over enkele weken ge houden zal worden. btadsuieirws verslagen uit van een paar vergaderingen die haddfen betuigd met het idee van den heer J. hij als afgevaardigde had bezocht, waarvoor w-J J L'J J hij den welverdienden dank der vergadering ontving. Als lid van het bestuur werd bij' acclamatie faerkozen de heer Jb. de Boer Cz. en gekozen de heeren S. Kaan en D. de Boer Pz. De heer Kaan nam- de benoeming aan, den heer D. de Boer, die niet aanwezig was, zal bericht ge- zonden worden. De heer J. Madderom, die wegens vertrek moest aftreden als bestuurslid, werd benoemd tot eerelid der vereeniging en ham dit on der applaus der vergadering gaamie aan. De heer W. F. Ackerman wenschte niet voor een herbenoeming in aanmerking te komen. Door den heer H. Zeeman werd rapport uitgebracht omtrenit die geleverde manden. Gebroeders Engel te Broek op Langendijk hadden _42'5 stoks geleverd. De rekening werd accoord bevonden en den heer Zeeman een woord van dank gebracht voor alles wat hij in het belang der leden had gectaan. Ook de kali-rekening bleek volkomeni in orde te zijn en gaf geen aanleid'ing tot op- of aanmerkin- gen. De heeren Buxmanini en Groot gingen de stukken na van den aftredenden penniing- meester. Na onderzoek brachten zij verslag uit en bevonden alles in orde. Er was een saldo van 196. Den heer Ackerman werd dank gebracht voor zijn beheer en de com- missie voor hare werkzaamheden. Bij de bespreking over publicatie der pol- dervergaderingen werd na eenige discussie en uiteenzetting van dim. heer Groot met alge- meene stemmen besloten, te trachten, dat daarin verbetering komt. De heer Zeeman zal zijn best doen, dat de- ze zaak naar genoegen der leden geregeld wordt. Op voorstel van den heer J. Madderom werd besloten niet voor het lidmaatschap van den Tuinbouwraad te bedanken. De vergadering besloot, voor de a.s. alge- meene vergadering het volgende voorstel in te dienen: De afdeeling stelt voor, ind'ien 1/4 pet. in overleg met Koophandel, vervalt, dit te bestemmen voor reclame van ons product in het buitenland. Naar aanleiding van de uitgebrachte ver slagen der maandelijfcsche vergaderingen door den heer Jb. de Boer, werd over aller- lei onderwerpen gesprokenen onder meer over uien-sorteering, waar alle leden zich voor verklaarden, omdat het Hollandsche product verre achterblijft bij; Spaansche en Hongaar- sche uien. Nadat alle aanrwezigen hunne inst/mming yan 4 Februari 1924. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. Koers van heden te Yorlge Koers. il.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m.2.30 pl.m.2,45 10H VOORTURNERSLES8EN, De Technische commissie van het Gewest Noordholland van het Koninklijk Neder- landsch Gymnastik Verbond zal dit jaar ver- schillende Gewestelijke Voorturnerslessen voor dames en heeren organiseeren. Het ligt in de bedoeling om de 2 maanden een les te Aalsmeer, Bussum, Punnerend, Hoorn, Zaandam, Haarlem, Aikmaar en' Den Held'er te houden, zoodat in elke plaats 5 a 6 lessen gegeven zullen worden. REDE VAN DEN HEER DUYS. Door de afdeeling Aikmaar der S. D. A. P., wordt op Woensdag 6 Febr. a.s. in de Harmonie een openbare vergadering gehou den, waar het Tweede Kamerlid, de heer J. E. W. Duys als spreker zal optreden. Zie de in dit nuimmer voorkomende advertentie. UITSTEL. Bij beschikking van deni Minister van Oor- log is de aan den dienstplichtige J. Jonker, uit deze gemeente, uitstel van eerste-oefening verleend. PRIJZEN BEHAALD. Op de groote pluimveetentoonstelling te Amersfoort behaalde de heer Joh. Kromhout weer den eersten, tweeden, en eereprijs met zijn witte Vlaamsche reuzen. GESLAAGD. De heer F. H. Steenman, leerling der Ra- diotelegraafschool, Langestraat alhier, slaag- de te den Haag voor het Rijkscertificaat van Radiotelegrafist. HET ONTSLAG AAN DE GEHUWDE AMBTENARES. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer, waarin een protestvergadering wordt aangekondigd in zake het otitslag aan de gehuwde ambtenaressen,, in de veihngzaal van het Beursgebouw te Amsterdam. Ook vanuit Aikmaar wordt deelname ver- wacht. Inhchtingen geeft mevr. Bossert, Huigbrouwerstraat, secretaresse der Ned. Vereeniging van Staatsburgexessen. VOOR HET ARME DRENTSCHE KIND. Door middel van de Huisvrouwenvereeni- ging en de Groninger Vereeniging is op de vergaderingen dezer organisaties een inza- meling voor het arme Drentsche kind gehou den. Deze inzamelingen hebben in totaal 35.60 opgebraclit. Het is ons uit een schrijven uit Drente ge- bleken hoe deze inzameling waarvoor me- ,vrouw BoschVan Werkuxn het initiatief ge-. nomen heeft op prijs gestel'd is. Gaarne stellen wij op haar verzoek de ge- legeiiheid open bij onze Redactie nog gelden voor het arme Drentsche kind af te dragen, die wij' dan gezamenlijik met het reeds bin- nengekomene naar Drente zullen sturen. Waar men in Aikmaar en omgeving zoo vrijgevig voor het hoogerende Duitsche land geweest is, vertrouwen wij, dat ook dp klein- tjes van onze behoeftige landgenooten niet vergeten zullen worden. FRYS'KE WINTERJOUNE'NOCHT. Der wier risin Frysk Selskip dat moai oarsipronkelik toanielstik fen R. Canne, ien fen lis beste toanielskxiuwers, op- fierde, en de greate seal fen de Harmonie wier fensels to lyts om al de Friezen Ne> sa wier it net alhiel en al, der wienie Tongersdeitojoun to folle lege stoellen. Mar it stik wier tige moai fen opset, mei fine trek- jes hjir en der, en it waerd, alles bij elkoar nomd, fortsjinstelik spile. Hwet de leden fen it Selskip „Friso" der op it toaniel seagen, kaem yn it koart hjirop del. De aide hierboer Jensma, al jierren widner, hat twa dochters, feni hwa Saep, de aldste, troue sell mei de jonge nijboer Murk, dy nest hjarren op de Polle wennet. Der komt hjar sister Jisk, dy bij; hjar moeike great- brocht is, utfenlhus, en yn in wike mannieh hat hjar fleurich sin en hjar bilangstelling yn in bulte dingen hjar folle tichter by de gelyk fielende en tinkende jonge boer brocht as hjar swiersettige aldste sister, hwaens 'geestelike horizont foringe is' yn it jierenlange bodzjen op de Polle. En it bislut is dat Saep, dy wend is hjarsels op to offerjen, ut eigen biweging en sunder ek mar mei ien wird to kwetsen, hjar oansteande man syn wird wer- om jout. Dizze lytse (of greate) tragfedie spilet bfuikseljend op ien fen de beide pleatsea, en it tredde bidriuw bringt us bij de hikke yn it lan, hwer ek de measte oare dramatis per- sonae forskine. Fen dizze moat apart neamd wirde Jensma syn feste arbeider Sake, dy yn foarkommen en utering syn rol sa goed ty- pearre, dat men yen op de Polle forpleatisf fielde en swarre scoe dat it yn wierheit ini sleat yn us aide Fryslan is hwar Sake syn hannen yn wasket. Syn wiiff Berber, dy sa moai fen „Der wier ris"fortelle 'kin, haldt hjar bijgelovigens en hjar goedherti- gens fen it bigjin ta it ein tige best fol. De twa sisters, Saep en Jisk, dy allebeidle prach- tige mominten fen gefoel en temperamM fbanden, makken it troch hjar spyljen 0 sa begrypelik dat alles ofrinne moast lyk as it die. En dit to tsjugjen is for hjarren de greatste lof. Murk en de oare spylders dienen allegearre hjar best en der wier gjin'ien bij of ik scoe der hrwet goeds fen sizze kkme. Nou scoenen er fensels in manmich lekken en brekken bispritsen wirde moatte, mar den wirdt dit stikje to lang. En ik woe noch efkes sizze dat der twisken de bidriuwen troch yn de seal omraken ophelle waerd ut de skat fen us ynmoaije Fryske lieten, dy noait to faek en to folle songen wirde kihue. My tin'kt, elts moast sa'n lyts boekje foar him habbe, dan kin de foarsitter maklik de lieding halde, en it sjongen, 'dat op sokkp jounen (it Fryske stimpel) set, komt nafflmai© to better ta syn rjochi P- in W. TURNfWEDSTRIJDEN. Na onderlinge bespreking is door den Alkmaarschen 1 urnkring voorloopig besloten d'eel te nemen aan de meesterschapsiwedstrij- den, welke in Maart as. gehouden zulien worden door het Gewest Noordliolland van het Kon. Ned Gymnastiekverbond te Am sterdam. De Alkmaarsche Turnkriug zal hieraan met drie zijncr beste kracliten deelne- men. LICHT OP! Hcdenavond voor rijwielen en andere voer- iuigen tc 5 16 u ur licht op. Ingezonden stukken (Button verantwoordelijkJuui van de Redac tie. De apname in deze rubriek btwiRd v-eens zins„ dat de Redactie er mede imtont, Mijnheer de Redacteur, In antwoord op het stukje van- den heer Kommer, zouden wij .u beleefd eenige plaats- ruimte willen verzoeken. Bij| voorbaat onzen dank Waarde heer Kommuerl Het schijnt, dat u geen voorstandter is van z.g. vergulde leugens en van onware aanvallen, als het tegen uw vereeniging gaat, maar zelf schroomt ge niet, om uw ge- heele stukje met allerlei onwaarheden ea1 ver- keerde voorstellingen te doorwevea. Waarom komt ge niet eerlijk uit den hoek, dat gij en uw mannen niet weinig vertoomd zijit, dat wij het hebben durven wagrn uiwe alleenheerschappij te breken. En au onze eer ste bediening achter den rug is, ja, nu moest er toch eens een woord van protest gehoord worden, om die associatie eens de les te lezen Och, waarde heer, het was misschien voor uwe vereeniging beter geweest als u uw stukje in de pen had gelaten, want heusch, geloof ons, u heeft daar uwe vereeniging geen dienst mede gedaam. Maar u is nu een- maal begonnen en het kan best zijn, dat ook de publieke opinie mee gaat spreken en dat er tegen u nog harde notcn gekraakt worden. Wij voor ons, dat willen1 wij de Redactie wel beloven, zullen heel weinig op eenig ge- schrijf uwerzijds ingaan. Op dit stukje zijn iji wel verplicht enkele aanmerkingen te ma- ken en onjuiste voorstellingen te weerleggen. Wij) zijn er andiers nog al schappelijk afgeko- men met uw critiek en gel'ukkig viel ook op onze eerste bediening zoo goed als niets te zeggen. En als u spreekt dat wij niet aan onze ledfen kenbaar maakten dat u mindbre klassen uitvoerdie, dan is het hierom dat wij toch geen reclame voor uw zaak maakten Wel hebben wij' onze leden lcenbaar gemaakt, dat onze bediening gelijk stond met uw 2de klasse. Dat hebben wiji beweerd, want alls wij' werkelijk een bediening zouden moeten uit- voeren waarvoor de kostende prijs be- taald moest worden van 230 (uw 2de Has), dan zou zeker de Payglop opgestopt staan met auto's, terwijl ook onder d'ien prijs na- tuurlijk karafalk maar ook het voiledig bedrag van een 2de Has eigen graf is. Dan zijn er voor de familie zoo noodig nog 7 auto's be- schikbaar. Wij hebben rneteen hiermede be- wezen, dat wij niets dwingen, maar een- iedler vrij is in hoogere, maar ook lagere uitvoering te bescbikken, maar alles tegen k o s t e n d e n p r ij s, geen cent meer. En nu begrijpt u ze ker ook wel, dat, ook uit vrijen wil, de familie voor een gedeelte loopende grafwaarts is ge- gaan. En waar in Friesland alle familieled'en medegaan, bleef ook hier niemand' thuis. Dus- dat heeft de familie zelf beslist. Mbcht later blijken, dat de dragers loopendte moeten gaau, dan kan dat altijd nog ingevoerd wor den. Over onze eerste bediening was de familie ten zeerste tevreden. Over de plechfcigheid met auto's of bespanning zijh ook de meenin- gen verdeeld en u weet toch net zoo goed als wij, dat uw vereeniging en de stalhoudlers in een bond1 zijn vastgesnoerd, d'at wij daar nooit tussehen konden komen1. Wij1 hebben' er tenminste voor gewaakt, wat in Haarlem on- diervonden werd, om onze neus te stooten. Daarom moesten wij onzen bediening met au to's doen verrichten, en met succes, dat heeft u zeker wel gezien, nietwaar? En wat de 600 betref^ nu, ieder weet wel, dat aan een dergelijke instelling groote kosten zijn verbonden. Maar hadt u soms net een prijjs- opgaafaanvrage naar buiten (b.v. Akersloot of Langendijk) waarvoor u /600 vraagt? Het kan zijn, dat dit bedrag u in het hoofd zat. Op uw uitdrukking over den Chr. NW.B. behoeven we niet in te gaan, deze staat er buiten, maar we hopen toch diat uw gehul- d'igde philanthropie menlgeen ten goede komt Ten slo'tte zij vermeld, dat in de eerste 4 ja- ren, de contributie als z.g. entree wordt be- schouwd, maar de verdere stortingeu bij eventueele begrafenis en zelfs bij vertrck wor den teruggegeven. Dus deze komen weder ten goede aan de leden. Overigens zijn wij u en de uwen geen re kening en verantwoording schuldig, maar al- lcen onze leden en zij; kunnen zich ook altoos van den stand der boeken overtuigen. Wij hebben dan ook gemeend, aan onze associatie een accountant te verbinden, zoodat alles, ook financieel, volkomen in orde is. U, Mijnheer de Redacteur, nogmaals dan- kende, Teekenenen wij, Namens het Bestaur der Associatie voor Lijlkbezorging, J. KUIJPER, Voorzitter. J. SCHMIDT, Secretaris (Wij achten de verschillende begrafenisver- eenigingen thans voldoende besproken en Uui- tcn hiermede de discussie over dit -onderwe p. Ifed. Alkm. Crt) CORRESPONDENTIE. P. K. alhier. Zonder dat de Redactie uw naam kent, kunnen wij uw stuk niet plaat- sen. Zooals u ziet namen wij over bedbelde kwestie reeda een ander artikeltje op. Wij achten de kwestie hiermede koL doende toegelicht. Red. Alkm. Crt. STAATS'LOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van hedlen Ns. 6884 en 16371 1000. Ns. 1899, 2435, 4164 en' 22688 400. Ns. 2335, 7066, 12756 n 19703 200. Ns. 3670, 4876, 6752, 13199, 16689, 19581 en 22295 100. BURGERLIJKE STAND. G iBOREN: Nucolaas Jozef, z van Petrus Jozef Louter en idazina Dekker. Johannes Laurentius, z. v;u Nicolaas Gerardus Burcn en Anna Margaretha Louwe. Hette Johannes Nico laas Maria, z. van Hette Woudstra en Jo hanna Janka. Uicolaas, z. van Nicolaas Mooij; en Johanna Schotvanger. Bregma Mar a, d. van Theodorus Stam en Aaltje Snetk. Wilhelmina Sara Maria, d. van Adrianus Jacobus Pannekeet en Ora Baars, Adriana, d. van Andries Mooij' en Anna van der Wall. OVERLEDEN: Aagjc Galis, wed. van Jacob Bakker, 69 jaar. Johanna Petronella Hofmcester. ge- huwd met Christoffel Dan'iel Westphal, 72 jaar. Arie Nouwen, 79 jaar. Franciscus Hensbroek, 60 jaar. Marirtberiditon ALKMAAR, 4 Febr. 1924. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 25 koeien en ossen 260—/ 550, 9 vette kalve- ren 56180, p. ned. pond 1.201.80 44 nuchtere kalveren 1028, 645 vette varkens p. ned. pond 0.60.74. AMSTERDAMSGHE AARDAPP'ELENMARKT. AMSTERDAM, 4 Febr. De aardappelprij- zen waren heden onveranderd Aanvoer 2 la- uiugen. AMSTERDAMSGHE VEEMARKT. AMS1ERD.AM, 4 Febr. Aangevoerd': 440 vette koeien, le kw. 1,24 tot 1,34, 2e kw. 1 tot 1,20, 3e kw. 0,84 tot 1,04; 130 melk- en kalfkoeien 300 tot 350 59 vette kalveren, le kw. 0.901.02, 3e kw. 0.80 tot 0,90; 119 nuchtere kalveren 14 tot 28; 92 schapen 50 tot 55; lammeren 42 tot 48; 559 varkens Holl., le kw. 0,90 tot 0,91eenge stuks 092, 2e en 3e kw. 0.88 tot 0.90; vette varkens 0,86, 26 paarden 100 tot 300. BROEKt O'P LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 2 Febr. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Worte- len 3.80—4.20, Roode kool le soort 6.309.50, 2e soort 5—/ 6, Gele kool le soort 6.409.30, 2e soort 3.80— 6, Witte kool 1 e soort 4f 4.70, 2e soort 2.70—/ 3.80, Uien 8.80—/ 11, Drielin- geni 8.8010, Blauwe aardappelem 5.20 per 100 K.G. Aanvoer: 4300 K.G. Wortelen, 56300 K.G. Roode kool, 72200 K.G. Gele kool, 69000 K.G. Witte kool, 24100 K.G. Uien, 600 K.G. Aardappelen. WARMENiHUIZEN, 2 Febr. 1924. Roode kool le soort 7.5'D-9.70, 2e soort 6.107.50, uitschot 2.404.30 Gele kool le soort 7.508.80, uitschot 3.80, Witte kool l e soort 4—/ 4.80, 2e soort 2.403.40, uitschot 2.10, Drie- lingen 88.70, Uien 9.209.60, Peen 4.304.50. Aanvoer: 31000 K.G. Roode kool, 3725 K.G. Gele kool, 11900 K.G. Witte kool, 1550 K.G. Uien, 650 KG. Peen. NOORDSCHARWOUDE, 2 Febr. Grove uien 8.60—/ 9.60, Drielingen 10.60—/ 11, Peen 3.50—/ 3.70, Roode kool 7.309.70, Doorschot 7.20 8.90, Gele kool 7.209.60, Doorschot 6.60, Deensche witte 3.704.80, Door schot 3.30—/ 4.60 alles per 100' K.G. Aanvoer op 1 Febr.: 1750 K.G. Uien, 9600 K.G. Peen, 68200 K.G. Roode kool, 30400 K.G. Gele kool, 90900 K.G. D. witte. TELE'GRAFISCH WE'ERBERICHT naar waarnerniinigen verricht in den moigen van 4 Februari. Medegedeelld door het Kon. Nedferi. Meteorologisch Instituuit te De Biidt. Hbogste harameterstand 776.0 te Vaiehtila. Laagste barometerstand! 740.1 te Valder- sumd. Verwachting (van dbn avcindi van1 4 Febr. Hot den avond van 5 Febr.) Maiiige, tijdtetijk no)g kradhfige Noordiveste^ lijke tot Westelijken of Zuid'westellijlken1 wind, half tot zwaar bewollkt weinig of geen ne- gen, aaiiwankelijlk iets liraudler. G e b o r e n WILHELMINA SARA MARIA, Dochter van A. J. PANNEKEET en E. PANNEKEET—Baars. Aikmaar, Tesselschadestraat 11 4 Februari 1924. Hiermede betuigen wij onzen har telijken dank voer de vele blijken van deelneming, tijdens de ziekte, en het overlijden van onze geliefde eohtgenoote en moeder GEERTJE KLIJNSMA, geb. Hosper, inzonderheid aan de WelEd. Heer Dr. A. M. Conijn en zuster v. d. Berg. Fa. KLIJNSMA. Aikmaar, 4 Febr. 1924. 111 Faillissement Tan Yolkert Koeman, veehandelaar te Groot-Schermer. De ondergeteekende curator in bo vongeneemd faillissement maakt bekend lo. dat de sehuldvorderingen bij hem moeten worden ingediemd voor 10 Maart a.s. 80. dat de veriflatievergadering in dat faillissement zal ge houden worden ep WOENS- DAG 16 APRIL a.s.voormid- dags .11 uur in het Gerechts- gebeuw te Aikmaar. Mr. H. A. J. M. KUSTERS, Curator. Aikmaar, 1 Februari 1924. Kennemerstraatweg 17. (Ontvangen per draadlooze telefoon). 1000 STAATSLEENIN GEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANK.INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. Resc INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Furness^Stokvis Aan-d. - Idem 7 Oblig. Jurgens Gew. Aand. A. B. C. Philips Gloeilampen NieuWe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Ron. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Interoontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bait. Rubber Serbadjaidi Silau Wad Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Sch.cepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland HoM. Lloyd Idem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goud'ri'aan SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Dell Senembaji Deli Batavia Besoekl AMERIKA. Southern Ralls Union Pacific 9916/16 92 1931/s 135i/j 1417/8 142 124 i/a 19 Vs 517/s 73 i/s 77 Vs 746/is 741/s 282i/4 268 Vi 84 113% 5201/, 404 1941/, 196V 1941/, 221/, 119 437 2241/, 455 1611/8 73 5ls/i« 77 1171/, 88 232 1193/4 126 109»/4 918/4 1303/8 1543/, 158/4 47 137 843/4 331/3 1123/4 107/3 377/8 3631/, 323 369% 184 497/s 1408/4 - 195 137 143 143 194% 137 143% 143S/. 195 137)-} 143% 143 1943/4 137}-} 1431/4 143% 1941-5} 136}-7| 143% 143s/, 125 73 125% 73% 285 125}-6 20 52 73 V, 78% 741/, 74% 73% 1253/4 73% 78% 74% 74% 113 113 528 417 198 196"® 23% 122-i 528 417-20 199 198 23}-4 1231/, 528 417 1233/4 5261/s 4U 198 527 412 195-8 198 445 228 468 227}-8 469 223% 469 223 468}-9 223 4681/, 164V» 121 127 165% 120% 165 77 120 89 110 90 130 155 110 921/, 130 16 137 110% 130 1101/* 91V* 130-} 110% 92i/, 130% 76 137 84 114 137 137 137 115V4 115 10% 38 11 367-9 324 370 367 369 329 371 368 366% 327 370 50 141l/« PROLONGATE vorige koers 5 pCt., heden 51/, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 0FFICIEEL. Vorige koers. Londen 11.53 Berlijn p. biljoen 0 62 Parljs 12.50 Brussel 11 10 Bazel 46.321/, Weenen p. Kr 10.000 0.37% Copenhagen 43.30 Stockholm 70 10 Christiania 36 00 NIET-OFFICIEEL. New-York I 2.65Vi Itaiie 1.1671/, Koers op heden om 2.45- 11.507/8 0.621/4 12.40 11 00 46.30 0.378/4 43 65 70.00 35.95 2.65}- 11.57}—

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 3