A!kmaarsche Gourant Wjj drnkken uw bezoekaankondigingskaarten vlug en net N.V. Boek- en Hantlelsdrukkcrij v.h. Herms. COSTER ZOON, FEUILLETOX. De onzlchtbare hand. Voordam C 9, ALKMHR. Pins dag 5 Febrnari. No. SO In en Twlflftgste Jaargang. LIJST VAN INSTELLINGEN VAN WELDADIGHEID. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis, dat onidler dagteekening van 1 Februari 1924 op de lijst van binnen deze gemeente ge- vestigde instellingen van wel'dadigheid, be- doeld in artikel 3 der Armeniwet, is geplaatst de Vereeniging Catharina van Senen" tot verpleging van behoeftige R. K. zieken in de parochie van den> H. Joseph te Alkmaar. Alkmaar, 2 Februari J 924. Burgemeester en Wethouders voomoemd, WENlDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris ProYinciaal Nieuws UIT HE I LOO. In de tooneelzaal van den heer Booij (de Rustende Jager) werd Zaterdagavond een uitvoering gegeven door het Hollandsch Too- neel Ensemble met de „Sabijnsche Maagden- roof" Blijspel in 4 bedrijven van F. en P. van Schdnthan. Onze verwachting over het bezoek was niet hoog gespannen', daar deze en de volgende week uitvoeringen plaats hebben van de hier gevestigde clubs, doch het bezoek was al bij- zonder gering, wat wij jammer vonden van het mooie blijspel, hetwelk vlot wend1 gespeeld ea waarin mooie, zeer mooie momenten voor- kwamen, zoo zelfs dat de club bij open doek werd toegejuicht. De hoofdrol van Emanuel Strese, tooneel- directeur, werd1 gespeeld door de directeur van het gezelschap, den heer Jan Tromp van Beverwijk. Hoe treffend en dan weer komisch werd die rol uitgebeeld. Ook de Professor Oollwitz (P. Wokke) vervulde zijn1 moeilijke taak zoo goed als men dit mocht verlangen, zijn ijdelheid als auteur van het op te voeren tooneelstuk, zijn verslagenheid na de misluk- king en bovenal zijn angst voor zijn vrouw, een echte Xantippe, werden heel goed weer- gegeven. Niet minder goed was Dr. Neumeister (Com. de Wolf), wel kwata zijn spel niet al- tijd even goed uit, doch dit lag niet aan hem zelf. De ondankbare rol van Grosz (H. van Zut phen) was bepaald goed evenals van Emil Grosz (Frans Maenhout.) Van de dames kon ons het meeste bekoren Frederika (Fenny Hibers) in het 3e bedrijf en Paula en Marianne in het 2e en 4e bedrijf. Rosa was in haar rol van dienstbode op som- mige momenten vrij goed, doch de heeren waren beter op dreef dan de dames, uit he krachtig applaus werdl echter wel bewezen dat het geheel in den smaak viel. Aan het ensemble een tot weerziens, het zelschap verdient een voile zaal, doch dient dan op een meer geschikt tijdstip te ko men. De Tuinbouwvereen'iging „De Vooruit- gang" hield Vrij'dagavond een ledenvergade- ring in cafe-Helder. De voorzitter, de heer K. Blokker, deddte mede, dat deze vergadering in hoofdzaak is belegd om te spreken over het tuinderscrre- diet. Spr. zeide. dat het dagelijksch besituur heeft vergaderd met de commissie uit dlen Raad om de regeling te bespreken. De ge meente heeft een Teening geslotcn voor 3 jaar tegen 5 pet. rente. Alleen wordt geld voor aankoop van mest verstrekt aan de orga- nisaties; die leden die er gebruik van wil l en maken, kunnen dit opgeven aan den secreta ris van onze vereeniging, met vermelding, der hoeveelheid' welke zij wenschen te ontvangen; met de bepaling reeds eerder gepubliceerd. Het is de bedoeling van de commissie dat er niet alleen koemest wordt verstrekt, doch ook beer, enz., ook kmstmest, meststoffen tot 30 April a.s. Een punt van bespreking was geweest den gezamenlijken aankoop, waardoor goedikoo- per kon worden ingekocht. Het besMt van dlen Raad1 Werd door dlen voorzitter een sympathieke dlaad genaemd, waarvoor men> dankbaar kan zijn1. De alge- meene indruk was, dat de gemeenteraad de voorwaarden zoo soepel mogelijk wil toe passen. Nadat over de voorwaarden geruimien Eij|c van gedachten was gewisseld, decide de voor zitter mede, dat de leden voor of op Vrijidag 8 Februari a s. hun aanvragen bij den heer S. Akkra-man kunnen ind'ienen. Een vragen- lijst moet worden ingevuld en' onderteekenc en de comimssie beslist of de aanvrage al o: niet resultant heeft. De aandacbt werd er op gevestigd dat het voor de tuindteriji is en' al leen voor hen d'ie van tunderiji him' hoofdibe- drijf maken. Daama had opgaaf plaats van tuinbouw- artikelen. KooTkragen kosten pirn. 3,50 per 1000 stuks. Er werd verzocht opgaaf te vra- Door Douglas Valentine. tSchrijver van De man met den Klompvoet). Gemtoriseerde vertaling van W- E. P. (Nadnak verboden). 94) ,„Ik bleef in die ellendi-ge loopgraaf ziiltl- ten, totdat iedereen er uit was. Toen zei ifc tegen mezelf dat, nu zelfs de vuurpijl den kapiteini niet had teruggebradit, er zeker ileitis niet in orde was. Ik fcnoop" uiiit de loopgraaf naar de pick, waar ik den kapitein had zien verdtwijnen. Toen ik diclht ibij de ondersiteu- mtagsloopgraaf 'kwaini, was de grtond even hooger en daama dieper en zoo kon ik dus even er over been zien. Een diaiar zag ik den kapitein 'hier P' Kanonmier Barling hield op. Alien hadden met die grootsts beliangsitelling naar diiit ver- haail geHudsterd, vooral S'trangwise, did zijln blik geea seconde van het gebruinde gelaat van den foanionnier af hidld. Sommige imen- sdhen' zijn geboren vertellers en Barling's eenvoudiige verhaal was van' een kradbtige sdhildering, die zijn itioiehoordens levendig het tooneel van den1 eemzamen seiner, die diaar in de verilaiten loopgraaf gehtuitkij Eat ia gwi de finma Groan fle St. Pancras, die verleden jaar heeft geleverd. Oak volgde aan- bied'ing van boonenstokken, glaslijsten enz. Perfcctboonen (betrouwbaar zaad). kost 2,50 per Kg., de voorraad waa tpoedig uit- verkocht. Benoeming sproeier. Het bestuur haeft een nieuwe machine aaijgekocht, bestemd om carbolineum te sproeien, het besituur wil'de daarom niet meer de machine alleen in ham- den van een betrouwbareni sproeier, tegen een daarvoor bestemd loon. De sproeier werd' nader benoemd en het loon geregeld. Het is echter zoo ingericht, dat de machine en carboliheuim onder iedters be- reik zijn. MeaedeeJing spoortarieven groenienver- voer naar Beverwijk. Het vervoer, zooals dit in de vorige vergadering is besproken, heeft een verandiering ondergaan. Het besluit was in Utrecht wel in bcginsel goedgekerudl, doch de wijziging is in ons voordeel. Wi| rnoeten nu betalen: 1000 Kg. 3,78, 3000 Kg 11,34, per 10.000 Kg. 21, plus 0,50 stationskostcn. Het vervoer van em- ballage is verhoogd van 3 op 3,60 per 1000 Kg., doch daar wij veel meer heen dlan terug vervoeren1 is dit een voordeel. Als een staaltje van de berekening in Utrecht kan nog worden gemeld, dat voor dit spedafe tarief moet worden betaald' voor 3100 Kg. 11,7214 en voor 5000 Kg. 11,55, een echt bureaucratisch verschijnsel bij: de Spoorwegen. (Het ligt natuurlijk voor de hand dat als men eens 3100 Kg, heeft, dat men eenvou- diig 5000 Kg. invult. Corr.) Na rond vraag volgde si lu ting. UIT EGMOND AAN ZEE. De Vereeniging voor Vreemdelingenver- keer hield Vrij'dagavond haar wat late na- jaarsvergadering. De heer Pluimgraaff gaf bij de opening een verklaring van het uitstel, waarmede de aan- wezigen blijkbaar geheel genoegen namcn. Verd'er wees spr. er op, dat in verband met de malaise Egmond nog geen reden tot onte- vredenheid had' over het bezoek in het afge- loopen jaar. De notulen werden gelezen en goedge- keurd, waarop de secretaris, de heer Bos, een prettig gesteld jaarverslag uitbracht, waarin het door den voorzitter opgemerkte nader uit- gewerkt was en tevens gewezen werd op het nut der gemaakte reclame, waarbij' die gelijke- niis van den zaaier ter verduidelijlang diende. Ook besprak de secretaris de uitgeoefende critiek, inzonderheid op het j,kastje" bij Jonker, waarover de meeningen verdeeld zijiu De algemeene vergadering te Amhem gaf aanleiding tot opwekking daarvoor altijd af- gevaardigden te benoetnen. Aan het slot decide de heer Bos mede, dat hij de gemeente metterwoon ging verlaten en eindigde hij met de beste weuschen voor V. V. V De voorzitter dankte ook voor hetgeeo de heer Bos voor V. V. V. gedaan had, en de penningmeester gaf een overzicbt van de ontvangstm en uitgaven, resp. 2126,80 en 2251,71, nadeelig saldo 130,91. Deze rekening deed den' heer Hohnan een' welverdiencl woord van protest uiten tegen eenige personm, die belangrijken steun toe- zegden en ten slotte dien niet of alechts ten dee'e verleend hadden. De heer Bossdiaart vroeg naar het verband tusschen V. V V. en de wedstrijden' der scherpschuttersvereeniging, waarop een be- vredigend antwoord volgde. - De heer K de Graaff maakte aanmeridngen op eenige posten,-hetgeen een langduiige cussiic ten gevolge had, die echter niet vol- doende licht verschafte. Op de volgende ver gadering komen echter bij het vaststellen van de rekening deze puinten vanzelf weer ter sprake. Een voorloopige begrooting werd opge- maakt en tot bestuursledcn gekozen de heeren H. J. Conijn en I. J. Schroevers, welke laat- ste tevens als secretaris gekozen werd. Het in forma tiebureau blijft vooaloopig bi; den heer Jonker, die echter definitief daarvoor bedankt heeft. Onder de ingekomen stukken was er een, dat de vergadering deed besluiten een verzoek te richten tot den1 gemeenteraad1 nizake de ker mis. Tot leden der commissie tot nazkm der re kening werden' gekozen de heeren Job. Dek leer en Hoppener. Nadat de vergadering was onthaald op een seric lichtbeelden' over oud-Egmond, waar voor de heer van Eemennaam den welverdien- den dank der vergadering oogstte, en1 nadat bij de rondVraag nog eenige minder belang- rij'kc zaken besproken waren, sloot de voor zitter met een' woord van dank de vergade ring. UIT KOEDIJK Vrij'dagavond1 vergaderde de afdceling van den Ned Bond van Arbeiders in het Landr bouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf in het lo- kaal van den heer M. K. de Weerd, onder leiding van den heer P. Hart. Met een' woord van welkotn opende de voorzitter de vergadle- ring, waarin medegedeeld werd, dat behan- wachten op dlen ofifiirier, (tussdhen de geval- len Duitsdiers), voor loogen tooverde. „,Het is niet prettig om zoo iets van een officier te moeten vertellen", vervolgde de ka nonmier weer „en de hemel vergeve het mij, heeren, maar ik hidd mijn mond over belt geval totdat... totdat... Hij bleef stehen en keek naar Desmond., „Bewaar dat maar voor bet iaatst, Biarr libg", zei Desmond, „vertel nu eersti af van' dien aanval." „Wel, zooals ik al gezegd heb, heeren, ik was op een sooilt heuvellltje dichtbij' die onaer- steuningsloopgraaf van den1 vij and, -doen ik den kapitein bier zag. Hij: zait dood op zijb gemak lim een granaattrecbter met zijn veldi- kijker in de band te babbelen met twee Duitsche officieren, dat moeten het wel ge weest zijn want ze baddbn zilver borduursel op hun fcraag. Een van hen had zoo'n helm op als een> koltenlbak en de lamidier een gladde helm met een glimimende pick. En de kapitein hier wees naar ons front en1 wenfcte met zijn hand, alsof hij bezig was die twee Duntschers er alles van te vertel len- en die kereli met de kolenemmer scbreef alles op In een' bookie." Barling hield op. Hij zag er verfiit uit en1 zijn oogen bloeiden in bet verweerde gelaat. „ftahttiflni jaar heb ik <hdj mijn regiment ge- deld K7u worden hot onkan'gan sdirijvon van de Patroonsvereeniging, Icgekomen was een telegram, meldende, dat de heer Jonkman wegens ongesteldbeid niet aanwezig kon zijn. Dit bericbt werd met leed1- wezen ontvangen. Voorgelezen werd een' schriiven van de Pa troonsvereeniging, meldende dat de diaar aan- wezige leden niet op hunne verantwoording konden nemen om-besprekingen te houden- De voorzitter besprak verschillende die men kan iuslaan om1 in werldng te men. Spr. deel'de een geval! mede, dat een; ar- beider. die 22 jaar bij een patroom gediend had enverleden jaar zijn loon verl'aagd zag tot 18 en 2 verhooging vroeg,, ten antwoord kreeg: „Dan moet gij uw kans maar voor zien, gezien dt betere omstandighedlen". De voorzitter deed den leden de vraag: Wat zullen wij dben? Na breedvoerige besprekingen wenf bij1 groc te meerderbeid van1 stemmen het mini mum locn der vaste arbeiders vastgesteld op 21 Voor de losse arbeiders werd een siei- zoensloon vastgesteld als volgt: van 1 Maarl tot 1 Juni 4, van 1 Juni tot 1 September 5, van 1 September tot 1 December 4,50, van 1 December tot 1 Maart J 3,50. Aan het bestuur werd opgediragien aan de organ isaties uit den omtrek een conferenfie 'aan te vragen om deze zaak te bespreken. De emolumenten bij de verhuring van de arbeiders werden beschouwd1 als tie gaan in de richting van het vorige contract. De heer F. Hart besprak het werk der ge- organ iseerde arbeiders bij het ijsbreken en zeid'e, dat de arbeiders moeten' zorgem diat zij hun werk goed d'oen. Dit werd' dboi' den' voor- ziftr r gesteund, daar de arbeiders zich als 70'Adanig hoog moeten houdeni. Na eenige besprekingen van huishoudidij- ken aard volgde sluiting der vergadering. Zaterdagavond vergaderde dc Codpera- tieve Aan- en Verkoopvereeniging „Koed'ijk", in liet lokaal van den heer Jb. Groot, onder leidiing van den heer Jb. Slotemaker. Medegedeeld werd, dat de uitvocrder we- der in dienst der vereen. is gebleven en dat de aankoop van steenkool niet geslaagd is, doch na eenige besprekingen aan de leden ge- legcnheid zal gegeven' wordlen dit op de be- stelbiljetten in te vullen. Hierna werd de winst- cn verliearekening in besprekinig gebracht, waadbij enkele vra gen werden gedaan, die door den uitvoerder, den heer Beets, en het bestuur naar genoegen werden beantwoord. Het eind'eijfer der ontvangst en uitgaaf gaf aan: 36903,34, waarin als winst is een be- drag van 219,23 Deze winst zal geplaaitst worden op de reserve. De balans gaf aan als actief en1 passief een bedrag van 15857,97)4, die reserve is 986,93. Onder applaus werd de rekening goedgekeurd. Uit het nu volgende jaarverslag zij ver- meld, dat 12 bestuursvergaderingen en 1 vergadering met het plaatsvervangend' be stuur zijb gehouden,; aat de maandelij'ksche controle over kas en boeken biji den uitvoer- der aangaf dat alles steeds in de beste orde was; dat het Mental 136 is. Verhandeld is in' 1923: 78050 Kg. kalizout 40 pet., 2750 Kg. kalizout 20 pet., 147075 Kg. superp'hosphaat 14 pet., 124384 Kg. chili- salpeter, 14000 Kg. zwavelzure ammoniak, 9150 Kg. patentkali, 218 Kg. kopersulphaat, 30000 stuks koolkragen, 1200 manden. De secretaris ontvmg applaus en1 dank voor zijn versing. De daarop volgende bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de heer K. Dekker als lid van bet bestuur en die heeren C. Vriies, Jn. Bosch- man en S. Klomp als leden van het plaatsver vangend bestuur met bijna algemeene stem- men werden herkozen en hunne benoeming a-annamen. De secretaris deed mededeelingen omtrent het verslag van de Godperatieve Kunstmestfar briek te Vlaardingen. welk verslag getuigde 1 van een prachtige werking. Dit werd door de 1 aanwezigen met genoegen' aamgehoord. Hlet salaris en de presentiegdden van1 het bestuur blevem bepaald zooals die verleden jaar waren. Bij de rondvraag werd nog medegedeeld, dat er 150 is terug ontvangen van de Cooperatieve Kunstmestfabriek te VTaardin- srm van de ingekochte 75000 Kg. superphos- pbaaf 14 pet. Weder werd besloten bij, de leden bestel- Hjiietter rond te zenden voor opgaaf van ver schillende meststoffen. Hi'ema sluiting der vergadering. Aanwezig w-irpin 24 leden. Ondertrouwd: Jan Wit en Pietertje Ver- meulen. Geboren: Trijntje, dochter van Jan Vennik en Jannetje de Graaf. Elisabeth Wilhel- mina, dochter van Nieolaas Oud1 en Guur- truida Maria Grobt. Ida Elisabeth, doch ter van Joannes Boon en Guurtje Bleeker. UIT OTERLEEK. Hpt was een zeer geanimeerde avond Zon- dag 3 Februari ten lokale van den heer O. de Vries. Een talrijk publiek was opgekomen om de billard-match van Prof. R. v.d. Laan uit diend", ging hij voont en zijn stem beefde even, „en mijn vader is sergeant-majoor ge weest voor mij, maar ik heb nnoiiti kunnen denken, dat ik een van onze ofifderen naar den vijand zou zien O'verioolpen. Fritz begion weer naar zijn fnonilijn ite fcoimen: ilk kon hun kolenemlmers nu en dlan boven die van b in diingsl'oopgfaven uit zien steken, diis ik kroop weer terug waarlltogs ik gekomen was en ging zoo gauw lik kon naar ions front te rug. „Ik was van plan rechfstreeks naar het batialjonscommando te gaan en den majoor te vertellen wat ik had gezien. Maar ik had' den moed niet, heeren het studtte mij tegen de borst. Het was eeni vreeselijke aanklatiht om tegen een of'fider in te brengen, ziet u. Ik zei bij mezelf, dat ik tech niet kon weten of de kapitein misschien niet gevangen was genomen 'en toen ik hem zag zoo goed mo gelijk zich' emit zocht te draaien door de Duitschers allerld leugens op de mouw te spel den. En dus rapporteerde ik alleen maar, hoe de officier uit de loopgraaf was gakro- pen en niet meer terug was gekomen. En toen gebeurde die moora..." Marigalld wen.de .zich tot den chef. „Wanneer u zich' herinnert, mijnheer", zei hij, „ik vond dten verteflpas van1 dezen man in hat voortuintje van het huis van die Mack- Groamgaa tagen dan hasten amateur alhfer gade te slaan. Als tegenpartij had de heer FL Kramer al- hier zich berddi verklaard, De verhouding der kampioenen was alzoo: Prof. v. d. Laan hoogste serie 84 cadre-spel, in 31 beurten totaal 606 cadre-spel, gemid- dtel'de 1917/», cadre-spel. De tegenpartij de heer H. Kramer hoogste serie 16 cadre-spel, totaal in 30 beurten 107 cadrespel, gemiddelde 317/»0. Tijdens de pauze liet Prof. v.d. Laan nog een billard-queue verioten, de winnaar was zijn tegenpartij, de heer H. Kramer op lot no. 46. Na atloop besloot een gezellig samenzijn den aangenamen avond. Na den wedstrijd deed prof. v.d. Laan nog fantasie-stooten, die bij het publiek zeer in den smaak vielen. UIT ST. PANICRAS. Tegen gisteravond had Volksonderwijs al- hier een „Gezellige bijeenkomst", geheel met eigen krachten, uitgeschreven voor leden en huisgenooten en gei'ntroduceerden. Bij de opening van dezen avond bleek de zaal geheel bezet, wat zeer bevredigend was te noemen, terwijl vele dames en heeren di verse voordrachten en een 2-tal revue's had den ingestudeerd, benevens „Feest" een schets uit het gevangenisleven. Wat ten tooneele werd gebracht sloeg blij- kens de stilte in, vooral wanneer de zang en 't tooneel van ernstigen aard was. Maar ook klonk bij' het voordragen van l^pmische stuk ken de blijde lach door de zaal. En zoo wa9 het la at voor men aan scheiden dacht. Deze gezellige avond, opgeluisterd door piano- en vioolmuziek, werd gesloten met woorden van dank aan de vele medewerksters en -werkers, en't publiek, terwijl de wensch werd geuit, dat't bestuur bij een volgende bijeenkomst wederom op veler medewerking mag rekenen. UIT STOMPETOREN. Bij het leesgezelschap Stompetoren besfaat de gewoonte, dat zijn lezers en nalezers elk jaar een gezelligen avond vieren, nu eens met „eigen krachten", dan weer door perso- nen van eldlers. Voor dit seizoen werd het onlangs door het bestuur bepaald op 2 Febr., die leden zelf zou- den zorg dragen, dat eeni varieerendl pro- gramma kon worden opgemaakt. In ruime mate is hieraan voldaan, ernst en luim, mu- ziek en zang wisseldien elkaar den geheelen avond af, zooitiaf het reeds ver na midder- nacht was geworden, eer men huiswaarts keerde. De opkomst was zeer voldoendle: de zaal van den heer Renses was bijna geheel bezet, waaruit wel blijkt, dat de leden zulk een avond op prijs stellen. De voorzitter, die de bijeenkomst had geopend met den wensch, dat men een gezelligen* avond zou doorbrengen, bracht een woord van hartelijken dank aan alien, die hadden medegewerkt tot't welsla- gen, zeer zeker zal men nog lang aan de voordrachten en liederen van dezen avond denken. UIT URSEM. «.De afdeelinn Ursem der H. M. v. Land- bouw zag Vrijdagavond in haar midden den heer Rosier, boekhouder der Maatscbappij. die het onderwerp landbouwboekhouden in verband met de belasting zou inleiden. Na de opening Van aen voorzitter der af- deeling, den heer J. Buis, die betreurde, dat de opkomst, bestaand'e uit 25 personen, niet grooter was, daar men een groot aantal con- vocaties ook aan niet-leden verzonden had, ga'f hij het woord aan dlen' spreker. Deze zette op heldere en bonldige wijze uit een, dat elke landbouwer en veehouder, j a el ite staatsburger met den fiscus heeft rekening te houden. Nagegaan werd, welke beteekenis de grondbelasting, de personeele en de vermo- gen'belasting, plus de Rijksmkomstenbelas- ting niet alleen voor's Rijks schatkist, maar ook voor iederen Nederlander hebben. Door vele voorbeelden toondie hij aan, be- cijferingen verduidelijkten de bewejingen, dat onjuiste opgaven van het zuiver vermogen1 tot veroordeelingen kunnen leiden. In de eerste plaats is het coodig, elk jaar een goeden inventarisstaat aan te ieggen Jaariijks mag 2 pet. voor de gebouwem wor den afgesdhreven, enz. Gewenscht, neen, noodzakelijk is het, een kasboek aan te leggen en bij te houden, waar in dagelijks wordt genoteerd, zoodiat de stand der kas te overzien is. Zonder boekhouding, kan men geen saldi' rekening makenhoe staat nu, dunkt u, de in- specteur tegenover iemand, die geen boek- houdt? Een ieder- begriine, dat boekhouding een even goed1 gereedschap is als een ploeg of een dorschmachine. Ten slotte spoorde spreker de leden aan, de pogingen van het hoofdbestuur der H. M. van Landbouw te steunen, door een cur- sus in landbouwboekhouden te openen, wel ke door minstens twaalf personen gevolgd moet worden, die 10.dienen te contribu eeren, plus de kosten van het algemeen lid- niaatschap. Daarna besprak de heer Brns in den bree- de de varkensverzekering om te komen tot een wayte's in Laleham Villa's, Seven Kings, den dag na den moord. Ik zou graag ieien 'paar vragen willen stellen..." „U 'hoeft 'geen vragen te doen", zei Bar ling. „Ik zal u de heele gesdhiedfemis vertel' len, mijnheer. Ik was op dien tijd met ven- tiof en inoest den volgenden m!iddag__ naar Franfcrijk terug. Ik was 's avonds bij mijn ntebtjie geweest, die getnouwd 'is en in de buurt van Seven. Kings woont. Ik en haar man, die aani de spioorllijh werkt, zaten nog laat te praten O'Ver het front en het moet wel zoowat's nachte drie uur geweest zijn, teen ik van hem' vandaan ging terug naar de Union Jack Qub, waar ik een 'kamer had voor dien nacht. Er is een koffiesMletje vlhfc bij dien weg en omdat het een beroerd vodhtige nachitl was, dacht ik dat een kop koffie me lekker zou op- warmen voordat ik naar Waiteri'oo Roaid fe- rugging. Ik dtronk m'n kop koffie en was juist ddn man van het stalletje 'aan 't beta len, fOen een man redhts langs het licht van *t stallletje liep. Het was 'the officier daar, in 'burger hij zag er sdhunnig uit maar ik hericendle hem' dadielijfc. „Onze officieren wandblen niet ita deze buurt rond na miiddernachf en als landlloo- per gekleed", zeg ik bij mezelf, en ik dacht aan wat ik de Hohenl'inderir-loopgraaf had' lagere premie. Een comite heeft zich reeds voor dit doel gevormd. Waar de slagers hun belangen immer hebben begrepea, gezien hun groote kas, lij'kt het spreker gewenscht, dat alle varkenshouders krachtig medewerken, het comite te steunen, diat de financieele be langen beoogt. Een lijst ter vergadering aan wezig, werd door velen geteekend. De voordracht voor hoofd der O. L. school alhier bestaat uit de heeren: F. J. Da- men te Anna Paulowna. P. J. de Ruyter te Egmond aan Zee. A. de Vries te Koe- dijk. Donderdag a.s. zal raatdsvergadering ge houden worden. UIT BERGEN. Men schrijft ons: Al wie in Bergen voelt voor de schoonheid van het Hollanasche lied en dlaarvan in het openbaar wil1 getuigen, krijgt a.s. Donder- dagavond daartoe volop gelegenheid. De heer Joh. Brands, leider van de afd. Alkmaar der Ned'. Ver. voor den Volkszang, geeft in de Voorzaal van „de-Rustende Ja ger" zijn tweeden zangavond, hij zingt een keur van lieden, en hoe luider gij meezingt, des te liever is het hem. Ter afwisseling zal de heer Abraas, violist te Alkmaar, eenige vioolsolo's voordragen, zoo men ziet het programma zit goed1 in el- k aai* Bergen'aren komt in drommen opzetten, in een voile zaal omtstaat een sfeer van gezellig- heid1, dewelke de lust tot zingen verhoogt. UIT HEEMSKERK. Toen de tuinier W. S. te Hoofdorp ouder gewoonte gistermorgen zijn pluimveestapel ging voederen, miste hij een haan en 2 jonge kippen. De op den grond versprdde veeren wettig- den het vermoeden dat zeer zeker losloopende honden de vermiste dieren verscheurd had den. Wel mag het eigenaardig genoemd' worden dat voor de hondenbelasting er maar slechts een paar dezer dieren voor losloopend zijn aangegeven, terwijl toch' vooral in (lit jaarge- tijde soms een groot deel onzer gemeente door deze beesten onveilig gemaakt wordt. Is dit dan soms «ok het werk van die paar die als losloopend zijn aangegeven. De totale Waardc van de in het vorig jaaT geexporteerde tuinbouwartikelen bed'roeg pl.m. 58 millioen gulden, waarvan ongeveer 46 procent voor rekening der bloembollen toekomt, 32 procent voor groenten, 9 procent voor vruchten en het restant voorplanten en zaden enz. Ook in 1922 namen de bloembollen onder bovengenoemde artikelen nog eene eerste plaats in de riji d'er export, terwijl in 1921 nog de tuinbouwvoortbrengselen die boofdschotel vormden alles betreffende het waarde-cijfer Ten slotte is gebleken uit de statistiek van in- en uitvoer dat verleden jaar van de ruim 1000 uitgevoerde artikelen de bloembollen in waarde de elfde plaats innamen. Aan den Wijkerweg te Heemskerk brak Zondagmorgen om 6 uur, terwijl de bewoners nog sliepen, brand uit in de oubbele behui- zing van Lieshout en Orie. Aangewakkerd door een sterken wind greep het vuur zoo snel om zich heen dat het per- ceel in een paar uur afbrandde. Alles werd een' prcoi der vlammen daar de bewoners, be- dacht op eigen lijfsbehoud temauwemood den tijd hadden het brandende perceel te ontvluch- ten. De oorzaak is onbekend en verzekering dekt de schade. UIT HOO'RN. Het Stedel'ijk Muziekcorps beef tender lea ding va zijn directeur, den heer G. Hop, voor donateurs een concert gegeven dat alleszins geslaagd mag heeten. Ter afwisseling zong het „Klein gemengd1 koor" te Alkmaar ond'er leiding van den heer Al. Met de uitvoering der nummers voor gemengd,. maar niet het minst voor mannenkoor, behaalde het koor buitengewoon veel suoces. De heer P. J. Gaillard, kapitein op non- activi'teit, is wederom in actieven dienst ge- steld met aanwijzing van het regiment-in'fan- terie te, Venlo. De heer W. de Rooij:, alhier, is benoemd tot vad'er van bet Wees- en Oudeliedenhuis te Amhem. gezien en ik ging hem achtema.." „Wadh't eens even!" De heldere stem van den chief viel hem in de rede. „WiSt je niet, Barling, hadt je niet gp- hoard van het ontsnappen van kapitein S'tTangwise uit een Duiiisch gevangen- fcamp „Neen mijnheer 1" antwoordde die fcanionr hier. „Er heeft te'di hedl wait over in de kran- ten gesraan", merkte die chef1 op. „Ik heb niiet veel opvoeding gebad, mijn heer", zei; Barling, „daarom heb ik nooit strepen gektiegen en ikkijfc niet veel naar wat in de kranten staat, dial is een felt!" ,,Ga dan maar verder!" verzocht de chef hem. ,,Het was aardig donker op straat en ik volgde hem, zonder dat hij mij' zag, eenst den hoofdweg op en toen een food# om..." „Laleham Villas", viel Marigold1 in. „Tk heb er niet veel op gelet, waar hij me heen brachltf', zei Barling, „wat ik alleen maar wou weten was, wat hij in zijn schilid voerde! Opeens ging hij een hek binnen. Ik was dichterlbij dan ik zdf wel Wilde en hij sloeg zoo plofseling af. dat ifc me gauw mo'est iaten vallen en neerhuriklt'e achter hlet tuinmluurtje van den voortuin. (Wordt venvolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 5