Een kalmeerend middel Dw emte taak's morgercs zf} zorg te dra gen voor goede onf lasting. Tenzij dit met geregeld geschiedt, krijgt gij hinder van hoofdpijm, gedru-ktheid, maagp-ijn, onzuiver bleed enz. roster's Maagpillen genezen ver stopping, regelen de lever, maag en. imge wan-den, en ve raterken zoodoende u\v gehee le gestel. Prijs per flacon van vijftig versui- kerde pillen f 0.65; in( apotheken en dro- gistzaken. zaamheden het noodig maken, naar een andiere plaats meet. Aldus bes-loten. Daa-nma slui-ting dat iemand Staten-Generaal. EERSTE KAMER. In de vergadering van gister deelde de voorzitter medte, dat een aantal door de Twee- de Kamer aangenomen wetsontwerpen is in gekomen, waarvan reeds onder dagteekening van 30 Januari en 1 Februari aan de leden is mededeeling gedaan. Verzoekschriften De heer Jansen (R.-K.) brengt rapport uit over verschillende ingekomen verzoekschrif- ten. RegiUng van werkzaamheden. De Voorzitter deelde mede, dat de Centralc Seotie heeft besloten om hedenochtend' te 11 uur de 23 wetsontwerpen op 30 Januari in- gekomen en de 11 op 1 Februari ingekomen, in de afdeelingen te doen onderzoeken. Het ligt in het voornemen de Kamer over 14 dagen weder bijeen te roepen, indien de eindVerslagen over deze wetsontwerpen tijdig zijn ingekomen en alsdan te beginnen met het afdeelingsonderzoek der Indische begrooting. De vergadering werd verdaagd tot nadere bijeenroeping. TWEE'DE KAMER. In de vergadering van gister was aan de otde de begrootingvan Nederlandsch-Indie voor 1924. Bij de algemeene beschouwingen was te- vens aan de orde: de interpellate van den heer Albarda in zake de houding der Indi sche Regeering ten opz-chte der volksbeve- gingen in Iridic, mede in \erband met de longste spoorwegstaUng, cn de d'aarbij vo jj;- gestelde mode van orde van den heer Aibar- da c.s. De Minister van Kolomen, de heer De Oraaff, vuldle ziin Vrijdag gehouden rede nog even aan. Hij zeide toe den G.-G. een on derzoek te zullen opdragen naar de bedrijfs- resultaten van den grooten landbouw in en buiten Indie, zulks in rerband1 met het buiten- landsch kapitaal, dat zich afzijdig zou hou- den. Den heer March ant deelde spr. mede, dat de vorm van de Korte Verklaring hem ook niet heeft bevredigd1. Echter dient men ze te bezien in 'het licht der toelichting. Nopens de corruptie zeide spr. dat ook hem deze zeer heeft gespeten. Echter moet men daarin nog niet een reden winden voor een pessimistisch inzicht in de Indische toestan- den. De heer Albarda fS.-D.) was allerminst te- vredten over de antwoorden van den Minister. Hij critiseerde weer de houding van den Mi nister tegenover de artikelen van den heer Wybrandts. Het is nu gebleken, dat de Mi nister niet op de hoogte was. De Indische Begrooting De heer Wijnkoop (C.-P.) repliceerend, dlendte twee moties in. In de eerste vraagt hij de Regeering den G. G. te vervangen door een ander en alle maatregelen in te trekken, die de G. G. nam tegen de Indische bewegin- geh en' de stakers. In de tweedte vraagt hij de Regeering de Indoneesche bevolking te be- schermen tegen willekeur. De heer Gerritsen (V.-B.) herhaalde zijn bezwaren tegen het belastingstelsel, dat de welvaart ontaardt, en 'hij verwijt de Regee ring dat zij het vraagstuk van de depreciatie van den gulden onderschat De heer Lovlnck (C.-H.) repliceerde. Hij was tegen de motie-Albarda. De heer Schearer (A.-R.) was ook tegen deze mo tie evenals tegen de beide moties Wijnhoop. De houding der militaire autori- teiten tegenover lagere militairen is scherp gelaakt. Spr. meende, dat het niet gewenscht was enkele verkeerde gevallen zo6 uit te spu wen. Zij zijn geen staaltjes van dfen algemee- nen toestand. De heer Marchant (V.-D.) bestreed den heer Gerritsen, die thans den finandeelen toe- stand veel donkerder inziet dan vroeger en ailerlei uitlatingen deed1 die in strijd zijn met vroegere. Volgens spr. beschouwde de heer Gerritsen Indie als een commercieel zaakje. De Inlan ders zijn alleen goed1 om te werken met poe- nale en sanctie en anti-stakingsartikelen. Als deze opvatting in Indie de overhand houd't, is het niet te verwonderen, dat de revolutie-ge- dachte daar gaat overheerschen. De heer Van Ravensteyn (C.-Fr.) repli ceerde. De heer Dresselhuys (V.-B.) verdedigde den heer Gerritzen, die door den heer Mar- chant was aangeyallen. De rede van den heer Gerritzen van 17 December 1920 is hier te gen dfen afgevaardigde uitgespeeld. Echter rukte de heer Marchant die rede uit haar verband. De Inlander is voor weinig produc tief aangeduid. Inderdaad heeft de heer Ger ritzen dit gezegd, maar als citaat van een In lander in den Volksraad, die verklaarde, dat het aan de inlanders zelf was te wijten, dat zij economisch zwak zijn. In de rede van den heer Gerritzen ^ras geen woord te vinden, dat van mindere Wlangstelling getuigt voor de Inlander. !De heer Albarda (S.-D.) diende een motie in om een uitspraak over artikel 161 bis te krijgen. Hij \toeg der regeering dat artikel (het anti-stakingsartikel) in te trekken. De Minister van Kolonien, de heer De Oraaff, antwoordde nog kort op eenige vra- gen en zeide zijn oordeel over de ingediende moties.'- Met de beschouwing over de decoratie van den heer Wybrandts kan spr. niet mee- gaan. Over de bomaanslagen sprekend zeide de Minister het inzicht te hebben, $3 at deze aan- slagen op zichzelf staande gevallen zijn .en dat zij1 niets te maken hebben met communis- tische beginselen. De politick der Regeering is een evolution- naire politiek en alleen in tempo en omvang verschilt de regeering van den heer Albarda. De moties kwamen in stepjming. De motie-Albarda (de antwoorden van den Minister zijn onbevredigend) werd verworpen met 15 tegen 19 stemmen. De motle-Wijnkoop (maatregelen' tegen wil- lekeurige behandeling van de Inlandsche be volking) wend verworpen met 50 tegen 14 stemmen. De motie-Wijnkoop (vervanging Gouv - Gen. en intrekking maatregelen tegen Indi- schebeweging) werd verworpen met 55 tegen 15 stemmen. De motie-Albarda (intrekking art. 16Ibis) werd verworpen met 51 tegen 19 stemmen. Zomertijd. Ingekomen was een wetsontwerp van de heerenStaalman c.s. tot wijziging van de wet op den wettelijken tijd. Indische' Begrooting. Aan dte orde kwamen nu de hoofdstukken. Hoofdstuk I werd goedgekeurd. Hoofdstuk II afd. V (Onderwijs, Eere- dienst, Gezondheid.) Mevr. De Vries-Bruins (S.-D.) besprak de kwestie van de instelling van gezondheidsra- den en het rapport dat daarover was versche- nen. Het is dringend noodig, dat de hygiene wordt bevordferd, aangezien het aantal volks- ziekten groot is. Er is een nieuwe ziekte aan het licht gekomen, de z.g. honger-ziekte, die het gevolg is van de slechte voeding. Vervolgens somde zij de veel heersdiende ziekten op. Voor goede bestrijding ontbrak het aan voldoend pereoneel, o.a. van arisen. Onder de arisen heeft sterke wisseling plaats en daaraan zijn vele bezwaren verbonden. Na vier jaar is 80 pOt. van het personeel ge- wisseld. Een der oorzaken is de slechte beta- ling der artsen. Spr. vroeg of de Minister de uitgetrokken bedragen voor gezondheidsver- betering voldoende achtte en hoe het staat met de lepra-bestrijding. De heer Gerhard (S.-D.) hield beschou- wingen over de bevordering van onderwijs, dat hiji in ons eigen belang noodig acht, al» men Indie inderdaad behouden wil. De be volking moet opgeleid worden tot een zelf- standige natie. Spr. motiveerde dpze opvat ting met vele dtaten, oojc van Inlanders. Nog geen 10 pCt. van de bevolking geniet onder wijs. De heer Van Boetzelaer van Dubbeldam C.-'H.) wenschte bezuiniging op onderwijsuit- gaven pai in de allerlaatste plaats. Hij ver- aedigde krachtige bevordering van het onder wijs in plaats van bezuiniging en verheugde er zich over, dat de regeering aan dit vitale belang van onze kolonie niet wenscht te ra- ken al bezuinigt zij een niet onaanzienbik bedrag op dit hoofdstuk. Verder is de Indi sche salarisregeling te ongunstig in vergelij- king met de Nlederlandscbereikhalzend ziet men uit naar de nieuwe salarisregeling. De heer Scheurer (A.-R.) wees op de moei- lijkheid om in een land zoo groot als Europa den gezondheidsdienst behoorlijk te verzor- gen. Naast critiek is er plaats voor dankbaar- heid voor wat de burgerlijke geneeskundige ddenst presteert. Spr. bepledtte de instelling van een medische faculteit in Indie en scholen voor verplegers-artsen, die de plaats van an- dere artsen kunnen innemen. De heer Feber (R.-K.) gevoelde het meest voor saneeringswerken (wa'terleidingeii, al- voerwerken enz.) en bepleit het instelleo van een onderzoek naar de volkshuisvestkig. Ver der achtte hij onderwijs noodig, dat den gods- dienst niet in het midden laat; anders ver- vreemden Nederland en Inlander van elkaar. Noodig is het particulier initiatief op het ge- bied van het onderwijs te steunen. De vergadtering werd hiema verdaagd tot heden. I El) ERE EN EN NIEMAND uitgezonderd, dient voor het verzorgen van elite plek der huidl, wel'ke ruw is of openge- sprongen, stuk of ontstoken, gebrand of ver- wond, gebruik te maken van Purol. Doo- zen 30, 60 en 90 cent. Bij Apoth. en Dro- gisten. Prorinciaal Mieuws UIT HEILOO. De Rederijkerskamer „'t Ontluikende Roos- je" gaf Dinsdagavond een opvoering voor kunstlievende leden. Voor een goed bezette zaal werd opge- voeidl „In<'t Gouden Haantje", klucht in 3 bedrijven. De verkorte inhoud is dat Gottlieb BoII- mann. Swanneke, Leeraar en ook Burge- meester Mittler, alien notabelen uit een kleine stad een bezoeK liebben gebracht in „'t Gou- den Haanitje'!, een inrichting waarin „Roos- je" een niet nader te noemen bediening geeft, althans dte geheimzinnigheid waarmede de heereni dat bezoek verborgeni tra :hten te hou- den voor hunne echtgenooten gaf te dtenken. Zonder liefdesgeschiedenissen was het niet mogelijk eenige samenspel in deze kludit te krijgen en dte auteur heeft wel gezorgd voor afwisseling. Heinz. Steinbeck (red.-uitgevcr van dte Dagpost) en Hans de Koch, ass.-kan- tonrechter, hebben liefde opgevat voor de dochters, Thea en Elle, van' wethouder Boll- mann en om zijn doel beter te kunnen berei- ken had Hans die Kock dlienst genomen als „kok" bij mevr. Bollman. Nudelich, de nieuwe kok, die werd' aange zien voor den vadter van den kantonr chter Kock, e.a. heeft geen benijdenswaardigen rol totdat ten slotte uitkomt dat hij de nieuwe kok is. Het slot is dat wethoudler Bollmann en Caroline zijn vrouw toegeveni in de verloving van hun kindteren, wat een pakkend slot geeft. Van het begin- tot het einde is de opvoering pen lachsucces en voor een groot deel heeft Hans de Koch de lachers op zijn hand. Zijn spel als verliefde kok is voortreffelijik. Schwammeke gaf eveneens vrij goed spel te zien evenals Steinbeek op sommige momen- ten van dte vertolkers van de rcllen van Gotlieb Bolmann en Caroline zijn vrouw zijn we goede vertolking gewoom. Allen hebben mediegeholpen om het succes een lachsucces te verzekeren. Wie van- een echten gezelligen avond houdt kunnen we Donderdagavond een bezoek aan de „Rusten- de Jager" aanbevelen. Men zal niet onvol- daan huiswaarts gaan. Geboren: Dieuwertje, d'ochter van Johan nes Nagelhout en van Maartje Kool. Jac ques, zoon van Jacobus Kaandorp en van Catharina Zut. Albertus, zoon van Fran- ciscus de Bree en van D'iedterika Hendrika Kuipers. Jacob, zoon van Jacob Kerssens en van Petronella Verduin. Anna Barnabte dochter van Comelis Adrianus Rotteveel en van Francina Catharina Kiebert. Jacobus zoon van Nicolaas Schouten en van Anna Min. Johanna Geertruida, dochter' van Martinus Houtenbos en Johanna Maria Dek- ker. Overleden: Johannes Zuuibder, oud: 61 j. Levenloos aangegeven kind van Theodoras Molenaar en Jacoba Brakenhoff. Grietje Mors, oud 79 jaar, weduwe van Gerrit Schouten. Getrouwd: Jacobus Molenaar en Maartje Bijwaard. Degenaar de Jager en Neeltje de Croos. Gevonden: Een damesportemonnaie met eenig geld. Een damestaschje. UIT OUDKARSPEL. Bij de gister gehoudten stemmkig voor een lid van bstuur van den polder Derg- en Kerk- meer zijn uitgebracht 38 stemmen-, waarvan op den heer C. Borst Pz. 20' stemmen, op den heer P. Kramer 16 stemmen; terwijl 2 bianco stemmen waren uitgebracht. -De vo-lstrekte meerderheid had de beer C. Bort Pz., die zijne beuoeming in beraad heeft gehouden. UIT HOORN. De in ons vaderland zoo beroemd ge- worden danseres Gertrud Lestikow heeft in het Park een dansavond gegeven op werken van Chopin, Bela Bartrok e. a. De aanwezigen genoten ten voile in de reine kunst, zoodat dtei gevoelvolle danse res ten slotte een ovatie ten deel viel. 'Bij genoegzame deelname zal door de vereeniging voor Huisboudonderwijs alhier een tweejarigen landbouwhuishoud- cursus worden gegeven voor meisjes ouder dan lb jaar uit Hoom en omgeving. Behalve in de huishoudelijke vakken zal onderwijs worden gegeven in Ned. taal, rekenen, landbouwkunde en naaien. UIT STOMPETORE'N. Aan de N.V. Zuivelfabriek „Neerlandaa" is benoemd tot melkcontroleur de heer J. Schuu- ring, thans al-s zood'anig werkzaam aan de fabriek „H!olland" te Beemster. Tevens is een vee-inspectie ingesteld. Als inspectour is benoemd de heer P. de Geus te Hecrhugowaard. peze ni-euwei d'ienst, de eer ste in onze provincie, zal geregeld toezicht houd-en op het melkvee en het melkgereed:- schap van de aangeslot-en melkleveranders. In het bijzond-er zal aandacht besteedl wor den aan de uier tubercuiose. Voor dezen dienst is dte medewerking ver- kregen van' den ins-pecteur van- den Veeartse* ttij'kundigen Dienst te Alkmaar, den heer dir. K. dte Vink, en van den- heer dr. Schieij, Rijks- zuivelconsulent te Hoom. Het doel van dezen- dienst is, ami steun te verkenen aan h-et streven dier veehouders, om cjp tubercuiose ondter het vee te bes'trijdnn en een goede mdkwinning te bevorderen. UIT OBDAM. (Jan.) Geboren: Johanna, dochter van Pieter Pa ter en van Maria Konijn. Anna Geertrui da, d-ochter van Jacob Zuiker en van Marga- retha Rood. Overleden: Comelis Commandteur, echtge- nioot van Aagje Deen, oud 41 jaren. Aag- je Schuijtemaker, weduwe van Jan Stammis, oud 78 jaren. Maria Cornelia, dochter v' Jacobus Antonius Mooij- en van Catharina Schouten, oud 9 maanden. Ondertrouwd: Gerrit Kappel'hof en Corne lia Klaver, weduwe van Jan Loos. Chris- tiaan Hendrikus dte Goede en Margaretha Commandeur, weduwe van Antonius Klaver. Cornells Klaver en Maartje van Etten. Getrouwd: Jacob Nleefjes, weduwnaar van Marijtje Zwart en Maartje Hoedjes. UIT H'ARENIKARSPEL. (Jan.) Geboren: Johannes Gerardus Jacobus, z. van Jan Burger en Johanna Hessing. Adrianus Petrus, zoon van Petras Bakker en Cornelia Portegijs. Dirk Johannes, zoon van Theodoras Dui-n en Catharina Maria Reinders. Margaretha, dochter van Pieter Meester en Maria SChuitemaker. Jannetje, dochter van Jacob Aris en Maria Willemina Mosterdijk. Catharina, dochter van Wil- helmus Zwagerman en Maria van Ophem. Overleden: Neeltje Pla-kman, oud 75 jaar, echtgenoofe van Albert van Zoelen. Her manns Bommer oudi 41 jaar, echtgenoot van •Neeltje Hoetjes, Dooitze van den Berg oud 57 jaar, echtgenoot van Trijntje Buwalda. UIT ST. PANCRA'S. <Jan.) Geboren: Antje, dochter van Lammert van der- Werff en' Trijntje Smit. Simon, zoon van Andries Wognum en Antje Kriek. Hendrika Suzanna, dochter van Willem d'e Bruin en Anna Maria van Zuijlen. Gemensdl Menws. DE RAT ALS „T U SSCH ENGASTITEER" VAN DEN' VERWEKKER VAN MOND- EN KLAUWZEER? Zeer belangrijike nieuwe gezichitspunten o-p het gebied van dm v-erwekker van- mond- en klauwzeer zijn publiek eigendom gewordien door de publiicatie van eee opstel' van prof. John Beaftie (bacteriol-oog te Liverpool) en dr. Pedter in de Lancet. Ziji kregen op hun- la- boratorium klieren van koeien, die op het abattoir waren geslaeht als niet-besmet met mond- en klauwzeer, maar die wel in contact geweest waren met mond- en klauwzeer (dus afkomstig uit stallen- waar mond- en klauw zeer gewoed had). Zij- voerden deze klieren aan- ratten en za- gen bij die proefd'ieren dte vo-lgende verande- rin-gen optreden;: zwellin-g dler pooten- (blaas- j-es tusschen dte teenen) en' plekjes' met gelati- neus oedeem in de lon-gen. Deze verschiijnselen waren- dus afgescheiden van de tot dusverre nooit bij mond- en klauwzeer beschneven iongcomplicatie, precies op dezelfde pllaats get- 1-ocaliseerd als bij het rundve. Wannteer d&e onderzoekingen, die vele punten van- overeen- komst vertoonen met hetgeen Waldknann en Pape waamamien biji miarmotjes, bevestigd worden, dan heeft men hier in ,zooverre met een zeer belan-grijike vondst- te diocn, dat de rat mogelijk een rol (of de rol) speelt -bij1 het overbrengen van den verwekker dezer ziekte. Hote dte rat deze besmetting overbrenigt is natuurlijk een tweede vraag. (De rat zou di rect het vee kunnen besmetten of het voedter van het vee, enz.) Een andere interess-ante kwestie zijn dte i!n de longen dezer ratten gevondtem afwijlldn-gen. Deze wijzen op dte mogelijkheid, dat de afwij- Irin/gen aan mond- en klauwzeer stechts van secund-airen- aard- zouden- kunnen zijn Speelt inderdaad dte rat een rol van betee- kenis bij het overbrengen van- mond- en klauwzeer, dan wordt het tot dusverre zoo be- zwaarlijke proefondervindelijke epidemiolo- gisch onderzoek in hooge mate vergemakke- lijlkt. Met ratten toch kan veel gemakkel'ijker worden geexperimenteerd- dan- met andere proefdieren. Hoe groot de vree® in Engelanid voor d'-eze teelt thans -is, blij-kt uit het feit, dat dte autori- teiten prof. Beattee niet in de gelegenheid heb ben willen stellen proeven op ratten te ne- men met materiaal van dieren, die nam rnond- en klauwzeer lteden. Zonder twijfel1 zullen echter deze von-dsten in binnen- en buiten- land aanleiding geven tot een voortzetting op voldoende schaa-1 van dteze proeven, te meer daar bij de bestrijding van mond- en klauwzeer enorme kapita-len gemoeid- zijln. KOiRTE BERICHT-E'N, Volgens de siiatistiek zijn tot nu tee van dla 780.000 imwoaens der Pfaltz 22.000 uit- gewezen. In het kanaal van Temeuzen- heeft een aanvaring plaats gehad tusschen- het sleep- schip „Pympha" en het zeilschip „Bastiaan- tje". BeidJe. schepen werdbn ernstig beschar digd. Van het sleepschip werd- de stuurin- richting ontwricht. De schipper J. Mookhoek van het zeilschip moest met een gebro-ken linkerbovenbeen in het ziebenhuis te Sluisildl worden opgenomen Ingezonden stukken Buiten verantwoordelifkheid van de Redae- tie. De opname in deze rubriek bewifst eene zim, dat de Redactie er mede instemf. UIT DRIE BRIEVEN. Onder dit hoofd vraagt het Hoofdbe- stuur van het Nederlandsche Roode Kruis ons plaatsing van het volgende over den nood, die onze landgenooten in Duitsch- land lijden: Eerste brief: Wij kunnen onze kinderen niet meer naar school sturen, want ze hebben geen kleeren meer. Onze -bedden kunnen we niet meer verschoonen. Wat verdiend wordt, en dat is zoo weinig, gaat aan brood en andere eetwaren Tweede brief: Er zijn hier zooveel Holland- sche families die voor hun kinderen geen eten, drinken, Weeding of schoenen heb ben; zij zitten te huilen, dat ze de kinderen niets geven kunnen. Wij moeten onze kin deren uit de school houden, omdat ze geen kleeren of schoenen -meer -hebben Derde brief: Ik zelf ben ook werkeloos; mijn ondersteuning is 4 gulden. Maar ik heb 4 kleine kin-deren en de levensmiddelen zijn veel duurdter dan in Nederland. Melk krij gen mijn kinderen riiet te zien; droog brood met. een drooge aardappej, dat is onze kost. Aan Weeren is niet te d'enken. Twee van mijn kinderen zijn altijd ziek Dat -de schrijvers dezer brieven, Neder- landers in Duitschland woonaChtig. den toestand niet erger voorstellen dan hij werkelijk is, blijkt uit de volgende woor- den, genomen uit een brief van den Neder- landschen Consul te K.: Teekenaar dezes is er eenige malen getuige van geweest, dat Nederlandsche noodlijdenden door den honger zoo uitgeput waren, dat zij voor ons ondersteuningsbureau in elkaar zak- ten". Het mag allicht bekend worden geacht, dat 'het Nederlandsche Roode Kruis een belangrijk ged'eelte der ingekomen collecte- gelden heeft afgezond'erd en besteed voor Nederlanders in Duitschland, terwijl uit- teraard alle giften, ingekomen voor „Ne- derlanders in Duitschland" helaas te samen slechts 1/7 gedeelte van1 de in totaal voor den nood in Duitechland ingekomen giften de gewenschte bestemming kre gen. Hoe onze steun op prijs gesteld Wordt, blijkt o.a. uit een schrijven van den Consul te D., -die onder meer zegt: „Ik zal niet na- laten de aandacht op Uwe schenking te vestigen, zoowel van de ondersteunden als van de beter gesitueerde landgenooten hier en in Nederland, voor zoover die ge acht kunnen worden in staat te zijn het prijzenswaardig voorbeeld te volgen? Het Hoofdbestuur van het Nederland sche Roode Kruis wenscht nu een afzon- derlijke actie te beginnen voor -den in ixo-od verkeerende Nederlanders in Duitschland; van verschillende zijden heeft men hetzelve gevraagd en het acht het oogenblik daartoe thans gekomen. De ingekomen gelden en goederen zullen speciaal voor dit doel worden aangewend, mits zij ons toegezonden worden naar Princessegracht 27, den Haag onder het motto „voor Hol landers." Dat intusschen giften voor de Duit- schers in Duitschland even welkom zijn als tot dusver, zal wel geen betoog behoeven. dlat U rast en kalmte schenkt en een verkwik- ken-den- slaap, dat gejaagdheid en onrast doet ophouden is een koker Mijnliardt's Zenuw- tabletten. Prijs 75 ct. Bij apoth. en drogisten. 434ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdteg 5 Febraairi. 5d-e klassc lOdie lijjst. Prijzen van 70,- 117 131 218 401 409 452 603 666 821 1187 1260 1436 1445 1458 1466 1531 1592 1628 165B 1674 1817 1849 1907 2110 2476 2535 2627 2631 2983 3147 3216 3324 3343 3345 3360 3368 3416 3530 3673 3836 3875 3884 3896 3981 4016 4045 4076 4237 4240 4314 4417 4426 4427 4480 4796 5212 5315 5401 5831 6073 6256 6460 6597 6871 6929 6984 6990 7100 723-5 7282 7295 73-14 7363 7370 7444 7464 7502 7561 7087 7811 7853 8084 8096 8332 8363 8390 8412 8534 8754 8800 8995 8998 9075 9264 9292 9388 9534 9721 9923 10197 10682 10715 10782 10979 11063 11078 11212 11269 11565 11766 11786 11992 12033 12242 12316 12480 12487 12708 12779 12821 13029 13097 13239 13416 13426 13482 14395 13744 13786 13819 13867 13917. 14002 14235 14349 14448 14496 14571 15148 15303 15396 15505 15522 15633 15693 15795 15918 15937 15947 15967 16023 16212 16225 16469 16472 16511 16542 16666 16905 16918 16960 17007 17192 17495 17507 17536 17551 17654 17725 17727 17767 17777 17833 18014 18022 18065 18140 18228 18390 18510 18515 18576 18654 18893 18966 19000 19038 19068 19166 19400 19475 19510 19635 19815 19877 19948 20034 20078 20193 20276 20415 20492 20508 20627 20758 20790 20838 20855 20914 21008 21042 21077 21084 21206 21372 21375 21386 21423 21640 21768 21820 21865 22073 22323 22356 22599 22613 22655 22780 22813 22940 Nieieni. 14 76 78 102 197 255 256 264 456 515 554 617 640 662 664 671 683 723 812 849 897 899 923 961 965 1021 1094 1145 1171 1189 1245 1272 1302 1304 1307 1325 1335 1420 1461 1463 1564 1626 1637 1659 1669 1773 1774 1788 1797 1815 1850 1854 1863 1983 1986 2068 2091 2107 2179 2186 2225 2303 2358 2375 2401 2533 2625 2643 2657 2722 2784 2791 2827 2840 2849 2959 3013 3050 3070 3084 3137 3204 3244 3274 3300 3367 3404 3421 3514 3591 3645 3674 3687 3708 3711 3728 3794 3892 3946 4037 4066 4099 4136 4153 4175 4198 4234 4261 4377 4402 4453 4454 4574 4626 4644 4757 4764 4765 4768 4782 4919 4949 5054 5066 5141 5223 5224 5243 5270 5283 5322 5338 5394 5403 5504 5564 5566 5623 5625 5691 5747 5765 5784 5788 5856 5963 6080 6086 6112 6235 6311 6362 6349 6357 6458 6516 6524 6553 6558 6572 *674 6720 6762 6787 6837 6977 6988 6992 7032 7056 7191 7195 7207 7262 7263 7373 7417 7525 7526 7528 7553 7560 7615 7645 7658 7734 7771 7830 7982 8011 8068 8087 8089 8101 8102 8200 8355 8362 8366 8369 8419 8456 8570 8619 8640 8739 8767 8801 8815 8833 8916 9014 9142 9162' 9363 9352 9416 9420 9430 9452 9496 9500 9513 9548 9573 0642 9675 9761 9807 0829 9951 10030 10062 10067 10097 10157 10173 10259 10264 10268 10358 10438 10527 10583 10616 10668 10798 10839 10858 10897 10952 10996 10998 11084 11099 11106 11143 11258 11273 11298 11391 11438 11457 11460 11473 11532 11548 11566 11576 11577 11617 11619 11664 11726 11748 11807 11893 11921 11985 11999 12051 12163 >2180 12197 12233 12341 12377 12409 12455 12491 12555 12567 12577 12645 12668 12738 12800 12824 12842 12885 12915 12983 12988 13001 13003 13065 13133 13162 1320-6 13265 13288 13308 13319 13327 13380 11435 13472 13511 13538 13572 13642 13670 13694 13714 13729 13750 13801 13877 13919 13949 14001 14006 14053 14075 14079 14148 14150 14166 14261 14297 14471 14516 14569 14628 146-35 14708 14713 14739 14749 14817 14841 14863 14952 14968 14979 15048 15049 15050- 15081 15104 15162 15194 15240 15271 15283 15372 15381 15395 15435 15456 15648 15663 15688 15714 15721 15739- 1585 215955 15959 15980 16129 16203 16228 16236 16260 16287 16328 16341 16402 16482 16495 16496 16498 16529 16530 16609 16620 16641 16773 16787 16993 17032 17047 17075 17156 17206 17227 17232 17423 17428 17571 17-606 17665 17687 17712 17746 17762 17800 17809 17846 17900 17920 17956 17974 18000 18130 18161 18184 18271 18289 18350- 18354 18376 18378 18379 18490 1850-3 18526 18542 18545 18567 18635 18643 18658 18659 18734 18759 18781* 18816 18845 1896-2 18968 19009 19021 19033 19088 19091 19126 19127 19155 19188 19211 19212 19225 19269 19305 19379 19394 19-399 19410 19467 195-13 19535 19541 19631 19717 19731 19760 19806 19824 19924 19970 20015 20070 20089 20191 20196 20260 20267 20281 20344 20351 20380 20-382 20410 20440 20446 20470 20485 20538 20629 20684 20718 20721 20769 20826 20889 20905 2 0923 20929 21011 21024 21065 21175 21180 21231 21233 21264 21282 21283 21293 21403 21412 21435 21441 21547 21579 21591 21605 21631 21644 21680 21770 21777 21828 21848 21902 21906 21907 21909' 21952 21970 21971 21997 22010 2209-1 22099 22105 22145 2222-1 22226 22230 22270 22289 22305 22329 22381 22384 22390 22409' 22427 22456 22483 22491 22524 22603 22714 22855 22864 22894 220-22 22934 22957 22975 5de klasse, 9dte lijst: 7762 mioet zijn 22984 70 m-oet zijn met niet. 8151 8694 R254 9741 10954 11344 12195 1271! 13330 13775 14096 14962 .15568 15934 16401 16770 17217 17716 17958 18330 18756 19100 19733 20149 20569 20877 21157 21563 22174 22690 206 521 669 1214 1320 1553 1755 1836 2027 2199 2402 2736 2933 3110 3336 3625 3725 4065 4192 4787 5-168 5317 6459 6586 690! 7118 7269 7551 7663 8031 8171 8381 8714 8846 9344 9470 9596 9854 10103 10281 10642 10944 11100 11385 11521 11580 11767 12038 12284 12502 12682 12902 13044 13276 13408 13611 13738 13958 14147 14387 14697 14833 15016 15126 15293 15546 15737 1-6024 16284 16487 16694 16822 17186 17486 17724 17852 18037 18348 18402 18559 18693 18846 19082 19180 19288 19421 19708 19922 20092 24294 21025 20544 20789 20982 21217 21288 21521 21635 21847 21945 22018 22224 22318 22411 22572 22912 7752;

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6