Staten-Oeneraal. IrMoer dan 4, dus Mji een sterk zura reactte een goed tarwegewas bij; dezelfde sterk zure reactie. En deze gevallen zijtn nret vele dler- gelijke gevallen te vemeerdteren; bijna dage- lijks doet men overeenkomstige ervaringen] op. Men ziet a-1 thans bij de humeuze kleigron- den de grootste grilligheid wat betreft zuur- graad en ontwikkeling van het gew'as. Het schijnit dus dat de grondsoort een zeer groo- te rol speelt en dat hetgeen voor de humeuze zandgronden geldt, niet steeds geldt voor rivierkleigronden, zeekleigroodtea, veenige kleigronden, laagveengronden. (Wordlt vervolgd.) UIT IiOORN. Vergadteirliing van „Het NloiaridtiolUlandlsdi Oroot Yorkshire Varkensstambook" op 6 Febr. j.l. uam. 1 uur in de „Roskam". Aanwezig een 15-»fcal leden met als voorz. de heer D. Aippel Aiz. te Twist, seer. J. Sijlp Jr. te Alkmiaar. De voorzitter opent mat een wooidl van welfcom, in 't bijzonder aan die heer C. Spill te Spieridiijk als nteuw gekozen beslluuislid en de heer Ir. J. S. Swierstra, Rijksveeteetbcon- sulent te Utrecht. Spr. zegt tot z'n spijt te rnoeten mede deelen dial) het conculantschap NoordMliainid bij! wijze van bezumiiging bij dat van Utrecht is gevoegd, dlodi hoopt dat de Hotlandsche boeren hiervan geen traded zullen ondervindien en zou niet gaarne zien, dat de regeering vender zou gaan, door b.v. die vereeniging aan de subsidie te onttfekken. Spr. spnaekt de wensch uit, dat hetl dlen nieu- wen consuilent gegeven. mag zijn de gnoote uirgestrekt van het aldlus verlkregan terrein iniet vrudht te bewericen, en dat zij die tlcit nog toe jparasiteeren" of hen die geld en moeite uitgaven ter bevord'ering van het zuivere varkensras, tee zullen treden. Hierop de agenda. 1Ntatulen-. la. Mededeelingen. le. diat hell ladies kizake vartenspest, ge- riicht tot de regeering geen antwoord is ont- vangen. 2e. dat de stan!dlaar1d, van het varkeo in wezen' door de Getitrale varkenofokvereen. ter hand is genionuen. 3e. dat de pnovihciles ZuidnHoilland en Zedand de -bepalilngem voori de foikvereenii- ging niet hebben naigetamm' en dierhalve vandlaar geen- varfens gei'mponteerd mogen worden. 4e. dat op de tentoonstelling alhier ook zal warden uitgekomiem met vartens, waartee door het comite bereidis imjaatregeleni zijn ge- nomen. Nlaar aanldiding van het standaamdkvar- ken merkt de heer Nlierop op, dlat 12 speenen wdl, wat weinig is en zou ddtalve 14 alls tnli- n'iimium bapadld willen zien. De voorzit'ler zegt, dat men hierbiji zdkier op moeillpbaden zal stuiiten dlaaf giezegd wordt dat de speenen goed' on-twikkeld en ge- plaatst dienen te zijh en dlit bij1 14 in getal zelkerlijk sporadisdh begiint tie warden. Men kan dit wel bij eventueele koop persoonlijk tot eisch steTlen. Inigekomen stukken. 1Van' hat bestuur van de Mij. van Land- boUw de goedfceuriinig op de relkeniitng 1922. 2. Van de minister van Landbouw, dlat 775 subsidie is toegestaan over 1923. 3. Idem aan het prov. bedrijf. Over de ja- ren 1923, 1924 en 1925 een maximum van 400. 4. Verzodk subsidie ten behoove van de tentoonstelling alhier. Het bestuur Ikan geen financ'ieelen steun versehaffen, doch heeft mie- dewerfcing toegezegd. lb. Benoieming van deni Rijksveeteeltcon- sulen-t voornoemd tot adviseerend1 lid. Aldus besloten. De benoemde dankt voor het in hem ge- stelde vertronwen en hoopt op prettige onder- linge samenwerkdng. 2. Jaarverslag 1923. Ondler dank aani den secretaris aanvaaxd1. Hieruit Mijlkt jdat de resuWaten over het afgel'oopen jaar gunstig genoemd mogen worden, vooral naar de bui- tenlandsche beoordeeling omtrent ons varken. Waren in den beginne Frankrijk en Gr.-Brit- tagne flinke afnemers, later openden rich gunstige transporten naar Slowakija, Hton- garije en Noordi-Duitschland. Die heer Haam vindlt het aanlMi (bdlggen, voorzien van handelsmerfc zeer gering ten opzi dhte van het lediental. De voorzitter wees op de technische be- zwaren, welke aan' het merioen van die biggeri zijn veibondeni. De heer WllTeborg zou een' en andiear te'dh .rooveel mogelijk igeh'andhaafdi zien. De voorzitter is ook deze meaning teege- daani en gelllooft dat het obk gunsti;ge resul- taten voor dleni toekomst met zi'dh zou bren- gen. De secre'taris zegt, dat de pralktijk heeft geleerd', dlat het verpilidhtend steMen niet ge- ■wenscht is. De heer Beerepoot vraiagtl naar het hou- den van' niet geregistneerde beeren, z.g. willde beeren. De voorzitter adht het goed' in dergelijlke gevallen steeds overleg te .plegen met den secretaris. De heer Swierstra zou deze niet wiillen toe- laten en ook nie£ aarii het regletment te dien lop'ziehte af te wijkein. Men dient de naam dier vereeniging te handhaven'. Stem1: Anders zou je net alls mijh buurtman zwartibonte big- gen krijlgen. De heer Haan is er van oventuSgdl, dat met eenigm goedletn' wil steeds stanxboom- beeretn te krijgen zijn. 3. Rdkening en verantlwoording 1923. Ver- sllag fin. commissie. De heer Willeb.org stelit voor de rekening aldus vast te stellen in ontvaing- en u'itgaaf f 25$9.62% en nadeeling slot van 322.79K, waaTtloe wordit besloten. 4. Verfciieziing van een lliidi v. h. bestuur, wegens period:., kc afitreding vani den heer D. Appel Aiz. 31 Dec. 1924. Aanbeveling de heeren A. Zijip, Lambertschaag en P. Kooi- man, Wognum. Gekozen de heer Zijp. 5. Benioeming finanrieele commissie, reke- niirig 1924. Aanbeveling de heeren !H. H. Jb. Nlierop, A. Smal, Jb. Schuytemaker en D. Appel Az. plaatsvervanger. Wordt aldus bij acclamatie besloten. 6. Htet stellen Van een' candlidaat voor lid van het Hoofdbest. voor groep 3 Nloordho'1- Jland, der Hdll. Mij. van' Landbouw. Aanbe veling de heer D. Appel Az. Op voorsiel van den heer Judel wordti 'hier- tee ondter apptaus besloten. 7. Begrooting 1924. De heer Willebohg etelt voor deze "onigewijzigdi vast te stellen, waartee wordt besloten. De heer Heiderijk van Berkhout vraagt naar de subsidie van beerenhoudera. De secretaris licht tee dat 'dit gesdiiedi in verband met het houdJem van goede beeren en het itijldig ineendein: van dekkingskaarten. 8. BestuursvoorstelAll 2 van art. 9 van het fokreglement 'als volgt te wijzigen.. Beeren beneden dipn leeftijd van 7 en zeugen bene- •den den leeftijd van 8 maanden' kunnen niet worden iingesdhreven. Aldus besloten. 9. Rondvraag: De Secretaris wijst er met nadruk 'op', dat het Stamboekvarkieni in Engeland zeer onbe- teouwbaar inzake raszuiverheidi ils, en dat men niet tot aankoop van buitenllian'dlsch fok- materiiaal moet overgaan. Spr. prefereert van de Buitenlandsehe hell Duitsche varken.. 'De heer Haan wijst nogmaails met kracht op het deugdelijka! Hioldandsche varkeni. De heer Judel steit voior, dat varkens die voor de fokkerij ongeschifct zijh gewordien ge- schrapt dienen te worden uit het stamboekre- gislter. De Secretaris te van oandeel, dat dit vaak een zaalk van: internen aard: is tussdhen ko'opar eni verlkooper, hetgeen de heer Judel bestrijdit. De heer Heiderijk sMt voor inschrijvings- bewijzen ajf te geven en bij vetkoop afsiam- min^- en nunumerbewijs over te leggefl. A1- dus bes'loten. De heer Haan zegt, gdlezen te hebben 'dlat door den' heer Judef een voorhehoedlmlMM tegen piest wordt gebezigd; en vraagt naar de verlkrijging. De heer Judell zegt dlat het fa- bletten (Braamblauw) zijn de.welke op een liter water wordep. opgielost en> voor een ieder verkrijgbaar zijh gesteld. Spr. beteogt echter dat een en ander slechte een' voorbe- hoedlmiddei te. De heer Nierop vroeg naar het' toezanden van dekkaartetn:. Seor. z^gt, dat dit binnen 24 uur rnoet geschieden. Hierop stent voorzitter de vergadieriinig pn- dier dlank de vergadlering inzonderheid de pers voor die aanwezigheidl. Alhier bestaan ernstige plannen oin te ko- men tot een Montessorischool voor Laiger On derwijs, als vervolginrichting op de hier reeds bestaande voorbereiden'de Montessori school. Door dlen heer K. Eyl'andler te Wognum is weer een nieuwe autodienst HoorniAlk- maar opgericht UIT SCHOORL. Woensdagavond hield in het iokaal van den heer A. Kuijper te Groet de C8op. Boe- renleenbank alhier zijn jaarvergadering, 73 Leden waren aanwezig. Bij ontstentenia van den: voorzitter van den Raad van Toezicht leidde de heer D. Duin Wz de vergadering en opend'e deze met een hiar- telijk woord. Het jaarverslag, dat tamelijk uitgebreid was, kon de goedkeuring van de vergadering wegdragen. We stippen hieruit aan, d'at de bank 127 leden bezat op 31 Decem'ber 1.1., dlat 195 spaarboekjes in omloop zijn en 25 nieuwe voorschotten door de bank waren verstrekt, benevens dat een bedrag van 60541,90 aan voorschotten in Ibopende Tokening uitstond De vergadering en controle door bestuur en Raad vap Toezicht was statuair en "dus naar behooran geschiedt. Hierna hadden de verkieziwgen plaats. Eer- stens voor am lid1 van dlen Raad van Toe zicht, aftredende de heer J. G. Ludleke, die niet meer in aanmerking wenschte te komen. In deze plaats werd voorzien' door de benoe- ming van dten heer C. Koel Voor hdt aftredende fcestuurslid, de heer D. Duin Sz., waxen 65 stemmen weder op deze uitgebracht, zoodat de heer Duin ivedlcr was herbenoemd. Beide heeren namen de be- noeming aan. Tot leden der financieele commissie voor 1924 werden aangewezen-de heeren J. Mooij, W Wognum en W. Kroon. Ate plaatsvervan- gers d'e heeren Dongelmans en G. Hoogvoist. De aftredende kassier, die heer Fl. Schermier, wei'd weder herbenoemd en aauvaarddle djeze functie weder, onder dank voor hot in hem gestelde vertrouwen B'ij monde van den' heer A. Nieuwland Sz. aldviseerde de financieele commissie oin de balans, wdnst- en verliesnekening over 1923 goed1 te keuren. Na voorlezing iiiervaa' dbor •den. kassier wend1 hiertoe besloten. De cntvamgsten en uitgaven van' de wihst- en verliesnekening 1923 bedragen in totaal 242402,76%:. De verkorte balans geeft in activa en passiva een bedfag van 140561,05 aan- Pe winst, minder groot door bijlzondene uitgaven, werd naar de reserve gebracht door de vergadering, terwij'l de rcntevoet on- veranderd bleef: voor spaargelden 41/4 pet. en voor voorschotten' 51/4 pet Punt 10 dter agenda was een samenspreldng om de plaatsel'ij'ke aankoopvereeniging voor tuin- en landbouwbenoodigdheden wedler nieuw leven in te blazen, nuttig als het be stuur deze instelling vond Reals enkele ja- reni toont deze' Cooperatie weinig activiteit en bestuur ^en Raad van Toezicht van de bank moenen dat deze zustervereeniging niet mag te gronde gaan. Na eefie geanimeerd'e bespreking, wa'arbij door den voorzitter en den kassier het be- staansrecht en het nut van een1 cooperatifeve aankoopvereendging duidelijk werd uiteenge- zet, vroegen nog enkele heeren inlichtingen of gaven goede wenken. Ten Icantore van die bank wordt het ledtei- register ter teekening gelegd en kan' men' dus no? bij deze vereeniging aansluiten, waarna S'poedig wel een ledenvergadlering zal volgen. Een ieder wordt nog opgewekt zich vo6r die vergadering als lid op te geven: Zulks kan men dus doen ten kantore van' de bank. Hiema sloot de voorzitter met een hartelijk woord de geanimeerde vergadering. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Maandagavond had een1 ontmoeting plants tusschen St. Pancras en Broek op Langen- dlijk van de respectievelijke damclubs. De uitalag' was, dat St. Pancras 27 punten be- h'aalde tegen" Broek op Langendijk 25 Enkele van de sterkste spelers van St. Pancras had den geen deelgenomen aan dezen strijd;-toch heeft Broek op Langendijk, die pas opgericht is, blijk gegeven, dat zij goede spelers in hare club heeft, en bij deze voortgang straks zal kunnen miedtetellen in Noord-Holland, be- freffende het damspel. TWEEDE KAMER. de vergadering van gister deelde bij' de opening de Voorzitter als gewoonlijk mede, welke leden bericht van veriiindering zonden en stelde hij1 voor deze voor kennisgeving aan te nemen. De heer Braat (plattel. partij) vroeg het woord. In verband met de maatregelen die de Minister van Binnenlandsche Zaken heeft getroffen ten aanzien van den zomertijd', vroeg hij stemming (gelach.) De Voorzitter stelde voor bij zitten en op- staan te beslissen. De heer Braat (plattel. partij) verzette zich daartegen (gelach.) Er werd stemming gehouden. Het voorstel werd aangenomen: met 53 te gen 1 stem. Tegen de heer Braat. De Voorzitter stelde voor aan de agenda nog het ontwerp tot wijziging van de Indi- sche Tariefwet toe te voegen. Goedigekeurd1. De heer Braat (plattel. partij) Ik vraag stemming. De Voorzitter Te laat, tneneer Braat (Ge lach.) Indische Begrooting. Voortgegaan werd met die Indische Begroo- De heer Van Zadelhoff (S.-D.) besprak dt positie der Indische onderwijzers. De salarieering laat z.i. veel te wenschen over en er is dientengevolge gebrek aan per- soneel, vooral met hoofdakte. Hij vroeg den Minister maatregelen te nemen tot uitbrei- ding van het personeel door herziening van de voorwaarden van indiensttreding. De Minister van Kolonien, de heer De Oraaff, antwoordde. Hij' zeide, d'at spoedrg een voorstel is te wachten tot oentralisatie van den gezondheidsdienst. Voor de bestrijding der volksziekten wordt thans een aanzienlijk bedrag beschikbaar gesteld. Voor de malaria speriaal een'kwart millioen. De verpleging der krankzinnigen is, naar spr.'s oordeer, juist voldoend'e te achten, in tegenstelling met de opvatting van mevr. De Vries-Bruins. Een, zeer hoog bedrag wordt hieraan besteed1 Het z.g. d'oorgangshuis is verplaatst en is thans in orde. In het algemeen meende spr, dat er met lof over de bestrijding der volks ziekten mag gesproken worden. De uitkom- sten dCr volkstelling wijzen wel uit, dat de volksziekten geen grooten omvang hebben. In 1905 waren er 29.7 millioen Inlanders, in 1920 32.1 millioen, een- vooruitgang dus van 10 pet. in 15 jaar. Wat de lepra-bestrijding betreft, zeide spr. dat niet bedoeld was een periodieke aangifte van dte gevallen, doch wel een aangifte voor eens, opdat een over- zicht van het aantal gevallen kan worden ver- kregen. Op het ondlerwijs is bezuinigd, zonder dat vitale belangen daarvan zijn geschaad. In den Voiksraad is dit erkend. Wat het school- geldi betreft, moet men niet generaliseeren Het niet betalen van schoolgeld leidt tot min- dere waardeering van het ondbrwijs zelf. Herziening van de salarissen van de onder wijzers is in voorbereiding en spoedrg zal die- ze tegemoet gezien: 'kunnen worden. (Er ontstond: eenig rumoer. De heer Brat vroeg weer stemming.) De Voorzitter: Ik verzoek den heer Braat te zwij'gen, want mevrouw de Vries Bruins krii nt 'het woord voor replfek. Mevrouw de Vries Bruins (S.-D.) replJ- ceerde. Art. 501. De heer Braat (Piatt. Partij.) vroeg stem ming over art. 501 Het artikel werd aangenomen met 67 tegen 0 stemmen. De Voorzitter stelde voor de art. 502— 585b en bloc in stemming te brengen. Het voorstel werd aangenomen met 62 te gen 2 stemen. Bij art. 586 besprak mevr. De Vries- Bruins (S.-D.) <je medische vakscholen in Indie. Over het algemeen leveren die scholcn weinig leerlingen af, en spr. vroeg of de Mi nister ook weet wat daarvan de oorzaak is Het ondcrwijs is zeer good' en het leek spr. dat de geringe belangstelling haar oorzaak hierin vindt, dat de school zelf niet trekt. De instelling van een medische hoogeschool zou te verkiezen zijn, zoodat het diploma gelijk staat met dat der NederlandSche arisen. De bezwaren tegen de oprichtfng door d'en Mi nister geopperd, achtte zij niet gewichtig ge- noeg. Dte Minister was van meening dat het aan tal hulpartsen vold'oende is en hij meent dat uitbreiding der scholep en omzetting in een burgerschool niet mogelijk is. Art. 586625 werden zonder stemming goedgekeurd. De heer Dresselhuys (V.-B.) vroeg verge- makkelijking van het vervoer van planten en bloemen. Het is zeer schadelijk, dat de pak- ketten weer worden opengemaakt en spr vroeg speriale bepalingen, die ook noodig zijn om den invoer van schadelijk gedierte tegen te gaan. Misschien is het mogelijk een zoodanige regeling te treffen, die alle moef- lij'kheden ondervangt. De heer Deckers (R.-K.) besprak de cre- dietverleening Voor land- en tuinbouw, die hij wenschte uit te breiden, vooral in de buiten- gewesten, waar de credietbanken nog gering zijn. De arbeidswijze der dessa-banken is te primitief. De heer Lovinck (C.-H.) bepleitte de in stelling van landbouwkamers, waarvan al eerder sprake was geweest. De Minister was gaarne bereid de kwestie van den invoer van planten nog eens onder het oog te zien. De bevord'ering van land- en tuinbouw-credietverleening en onderwijs ging spr. zeer ter harte. Het belang daarvan acht te hij zeer groot. In het algemeen kon hij zich vereenigen met het pleidooi' van den heer Deckers. De consulenten zullen spr. van ad- vies dienen bij de bevordering, die geleidelijk zal plaats hebben. Art. 614. De heer v.d Waerden (S.-D.) besprak het vraagstuk van het in cultupr brengen van Nieuw-Guinee. Spr. herinnerde aan de berich- ten over de Duitsche maatschappij, die Zich dat vraagstuk wenscht aan te trekken. Het zou hier gaan om het in concessie geven van geheel Westl en Noord-Nieuw-Guinee, een terrein, vij'fmaal zoo groot als Nbderland. Die maatschappij zou geheel en al monopo- listisch worden, zelfs zou de poenale sanotie op de bevolking worden toegepast en zou de maatschappij vrijstelling vragen van alle voorwaardteu voor koeKebefrandtelfng. Zij zou eigen politie en eiigen rechtspraak willen heb- ben. En dat alles voor 25 jaar. In ruil daar- voor zou de maatschappij 10 pCt van de winst aan den St^at geven. Spr. wenschte te weten wat er was is van al deze geruchten, ook van het oederhoud van de heeren van Mecklenburg e.a. De Minister zeide, dat de bijzond'erheden hem nog niet bekendi zijn. Er zijn onderhan- delingen gaande met de Indische regeering, maar spr. weet er niets van. De hertog van Mecklenburg is bij hem op bezoek geweest en er is over deze zaak gesproken. Meer kon spr. niet zeggen. De heer v.d. Waerden (S.-D.) vroeg of de Minister bereid was mededeelingen te ver- strekken ami de Kamer vo6r een beslissing valt. De Minister zeide, dlat hij naar bevind van zaken zou handelen. De heer v.d. Waerden (S.-D.) vroeg uit- drukkelijk een ja of neen op zijn vraag. De Minister zeidle geen antwoord1 tie kun nen geven, omdat hij de zaken niet kent. De heer vd. Waerden (S.-D.) stelde nu een mode voor, waarin de Kamer vroeg in de ge- legenheid1 te worden gesteld tot oordeelen al-, vorens een beslissing wordt genomen. De heer Marcham (V.-D.) meende, dat de Minister ieis toeschietelijker kon zijn en kon toezeggen, dat de Kamer niet gepasseerd wordt. De heer Rutgers (A.-R.) meende, dat In die door deze Kamer niet werd bestuurd. Al- leen verandering van bestuursstelsel valt on der de bevoegdheid! van deze Kamer. De heer Atbarda (S.-D.) was van oordeel, dat de Kamer niet gepasseerd mag worden in een concessieverleening die onze 'besituursbe- voegdheid raakt. De Minister zeide de Kamer cte inlichtin gen te zullen geven dih hij verplicht is te ge ven. Wanneer het gaat om publieke bevoegd- heden over te dragen aan een ander, dan zal hij' de Kamer niet passeeren, want ook hij zelf zou daaraan niet meewerken. De heer Marckant (V.-D.) vreesde, d'at't Duitsch koloniaal systeem een gevaar zou zijn voor onze kolonie. Als de Minister toe- zegde, dat dit gevaar niet zal bestaan, was splr. tevreden. De Minister zeide, dat hij dit kon toezeg gen. Die heer v. d. Waerden (S.-D.) zeide tevre den te zijn en trok zijn mode in. Oorlog. De heer Dresselhuys (V.-B.) besprak de levering van berggeschut aan het Indische le- ger, die hij reeds in zijh schriftelijke vragen heeft besproken. Volgens den Minister was van bevoorrechting van een firma geen spra ke. Een andere firma, die een aanbieding deed1, kreeg bericht, dat er geen aanleiding bestondi om haar deze op te dragen. Spr. her- innerde aan het artikel in Het Vaderland in Januari 1923 van den heer Maurer, die be- wees, zeer op de hoogte te zijn. De redactie schreef daarbij te betreuren, dat de andere firma de Bethlehem Steel Cy. niet op de hoogte was gesteld1 van de eischen dte aan de leverantie waren verbonden. Vervolgens dteerde spr. den militairen medewerker van Het Vaderland. Deze medewerker twijfelde sterk aan de on- bevangenheid! van die deskundige adviseurs van den Minister bij' de aanschaffing van het geschut. De Minister heeft den vertegenwoor- diger aangewezen van de firma, die de leve rantie kreeg. Ten«elotte bleek, dat de twee z.g. concurreerende finna's twee handen op ^en buik zijn. De militaire medewerker van Het Vader land zeide openlijk, dat er iets niet in den haak isb ij het Departement van Kolonien en hij wees den ambtenaar aan die daarvan de oorzaak! was. Hoofdizaak is, dat het Departement geen meded'inging schijmt te willen en dat het de eischen, waaraan het geschut meet voldoen, gelieim houd't. De heer, Feber (R.-K.) besprak de positie der reserve-officieren, die naar Indie zijn.ge- gaan, maar nu worden ontslagen als gevolg van de bezuiniging. Dat is niet billijk. Hij vroeg deze menschen te helpen. Vervolgens verdedigde hij- een betere gees- telijke verzorging van het lagere militaire personeel en een betere pensionneering van de mindere mi'litairen die v66r 1 Januari 1920 zijn gepensionneerd. De Minister antwoordde. In 1916 is op het aanbod van de Bethlehem Steel Cy. niet inge- gaan, omdat geen aanbod is gedaan. De ei schen voor het berggesChut zijn niet bekenri gemaakt en spr, verwees naar zijn antwoord op de schriftelijke vragen. Vervolgens geeft spr. (onverstaanbaar) vergelijkende prijzen der verschillende firma's. Het geschut zal ge- leverd worden door de firma Bofors, het kruit door de Nederlandlsche springstoffen fabrifek Over het aanstellen van den vertegenwoordi- ger van Bofors is geen overleg gepleegd met deze firma. Deze firma heeft hem zelfstandig aangewezen, Voor een onderzoek naar .een schuldige aan spr.'s Departement is geen aanleiding, want er is geen verdenking tegen iemand. De beschuidiging is zeer liehtvaar- dig. De heer Dresselhuys (V.-B.) begreep nog maar net, dat de Minister alle concurrence uitschakelt. Wat de Minister zeit is in gla- granten strijd met de medWeeingen van de BethlChem Steel Cy. Spr. kon dus niet uit- maken wat juist is. De Minister zeide eventueel geen bezwaar te hebben tegen een commissie van onderzoek uit de Kamer. Hij zal die alle inlichtingen geven. De vergadering werd verdaagd tot heden 1 uur. 434ste ST A ATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 6 Februairia 1 5de klasse lld'e lijst. Prijzen van- 70, 121 130 156 420 541 686 737 765 793 829 904 924 1011 1103 1123 1134 '1230 1234 1309 1341 1415 1515 1619 1835 1960 1979 2301 2487 2569 2786 2"89 2802 3109 3203 3315 3412 3418 3526 3552 3681 3821 4030 4032 4111 4142 5209 5336 5449 5537 5557 5634 5643 5829 6226 6246 6321 6634 6744 6914 6955 7019 7309 7316 7347 7353 7375. 7427 7673 7756 7947 7994 8100 8206 8264 8273 8375 8428 8448 8473 8522 8732 8822 8923 8940 8977 9083 9295 9530 9569 9581 9616 9789 10140 10262 10425 10510 10528 10585 10598 10629 10899 10924 11027 11091 11388 11428 11569 11604 11634 11834 11859 12162 12267 12373 12573 12659 12665 12694 12814 12897 13072 13175 13282 13325 13398 13441 13469 13530 13613 13628 13844 13862 13901 14159 14381 14504 14434 14606 14614 14636 14711 14724 15071 15134 15279 15353 15511 15711 15772 15810 16003 .16132 16197 16400 16625 16651 16818 16963 17066 17185 17257 17292 17374 17404 17537 17568 17694 17789 17793 17915 17941 17959 18122 18162 18260 18391 18435 18463 18508 18569 18700 18715 18729 18855 18856 18898 18935 18940 18948 18969 19076 19153 19204 19270 19594 19682 19727 19747 19751 19827 19842 20000 20038 20060 20090 20111 20225 20455 20511 20623 20634 20658 20786 20892 21048 21146 21213 21279' 21334 21373 21575 21710 21780 21817 21835 21849 21958 22066 22082 22159 22297 22326 22565 22593 22659 22735 22804 N re ten. 16 95 118 191 324' 371 382 425 478 486 491 546 585 610 619 690' 835 848 855 884 905 919 953 1012 1078 1129 1177 1277 1294 1299 1334 1377 1389 1394 1422 1430 1450 1453 1473 1490 1494 1509 1545 1577 1593 1680 1689 1701 1720 1750 1776 1779 1807 1844 1861 1894 1901 1909 1961 2062 2063 2108 2142 2189 2201 2206 2214 2290 2412 2429 2467 2515 2531 2532 2622 2701 2702 2758 2858 2890 2915 2944 2945 2956 2986 3014 3045 3099 3114 3123 3149 3151 3176 3183 3200 3215 3224 3270 3316 3348 3355 3366 3452 3511 3615 3685 3732 3816 3818 3822 3825 3835 3868 3893 3951 3984 3996 3999 4000 4077 4102 4134 4138 4169 4194 4200 4215 4216 4220 4230 4276 4335 4351 4410 4423 4452 4484 4545 4549 4571 4583 4637 4648 4680 4743 4755 4785 4798 4875 4900 4014 4924 4955 4967 4979 5052 5084 5170 5202 5233 5245 5341 5343 5345 5368 5369 5478 5481 5484 5485 5509 5527 5599 5610 5635 5678 5687 5712 5764 5806 5848 5877 5914 6010 6070 6198 6206 6207 6259 6288 6294 6490 6515 6521 6587 6624 6625 6701 6725 6740 6792 6894 6945 7017 7034 7088 7097 7124 7162 7192 7215 7253 7312 7338 7399 7411 7485 7491 7534 7563 7632 7683 7693 7697 7764 7808 7822 7917 7952 8037 8053 8072 8074 8075 8139 8160 8184 8207 8241 8277 8361 8378 8383 8426 8439 8447 8510 8566 8587 8648 8689 8724 8736 8738 8769 8793 8811 8868 8919 8925 9025 9110 9203 9223 9291 9320 9325 9380 9458 9486 9487 9571 9599 9632 9653 9755 9767 9771 99,10 9930 9939 9960 10025 10028 10038 10075 10079 10093 10107 10117 10145 10147 10180 10211 10228 10276 10327 10412 10456 10479 10486 10532 10623 10686 10736 10802 10828 10867 10905 10937 10976 10984 11055 11060 11097 11121 11207 11221 11249 11293 11295 11314 11325 11335 11418 11419 11452 11458 11489 11496, 11541 11575 11625 11653 11731 11884 11896 11908 11938 12027 12073 12121 12145 12183 12229 12290 12360 12396 12452. 12539 12552 12664 12691 12749 12782 12835 12844 12848 12867 12879 13002' 13019 13050 13068 13087 13095 13136 13155 13163 13168 13185 13193 13223 13245 13283 13320 13367 13379. 13381 13382- 13386 13390 13529 13557 13574 13583 13614 13635 13680 13723 13774 13816 13906 13937 13948 13951 13979 14016 .14022 14051 14054 14117 14179 14220 14236 14279 14282 14283 14300 14353 14373 14404 14407 14424 14464 14492 14509 14515 14524 14551 14564 14588 14590 14609 14627 14637 14639 14718 14725 14745 14769 14784 14792 14799 14801 '14812 14826 14859 14861 14926 14965 14982 14988 15007 15026 15037 15044 15083 15085' 15120 15234 15253 15276 153-04 1 5377 15419 15450 15452 15465 15470 15495 51541 15605 15646 15670 15685 15856 15863 15925 15941 15976 16004 16017 16038 16120 16198 16219 16230 16254 16277 16316 16332 16336 16339 16358 16415 16518 16520 16583 16650 16736 16737 16755 16808 16811 16836 16847 16859 16876 16882 16883 16906 16964 16967 16971 16994 17008 17013 17102 17104 17107 17126 17180 17184 17264 17409 17414 17468 17502 17521 17535 17540 17557 17583 17611 17650 17679 17682 17726 17765 17788 17881 17886 17897 17919 17986 18040 18099 18190 18213 18225 18229 18253 18293 18347 18359 18381 18424 18425 18429 18446 18449 18464 18468 18509 18520 18530 18543 18547 18556 18645 18650 18680 18686 18740 18743" 18747 18749 18760 18820 18865 18910 18923 19028 19055 19152 19208 19214 19221 19232 19233 19234 19283 19295 19302 19349 19371 19402 19465 19482 19518 19548 19596 19601 19608 19610 19642 19648 19702 19735 19742 19756 19775 19790 19828 19858 19862 19896 19900 19928 19962 20008 20028 20030 20052 20099 20105 20146 20165 20210 20216 20247 20273 20292 20305 20374 20512 20530 20566 20582 20589 20615- 20620 20703 20777 20814 20928 20930 20936 20950 20961 20969 21051 21059 21169 21181 21228 21242 21251 21269 21344 21359 21374 21400 21456 21481 21482 21546 21581 21657 21676 12681 21697 21701 21747 21759 21786 21800 21814 21824 21836 21851 21888 21895 21948 21953 21978 21981 22050 22081 22160 22189 22240 22276 22350 22363 22469 22501 22505 22545 22546 22554 22588 22636 22654 22656 22676 22706 22716 22738 22756 22773 22788 22835 22848 22867 22880 22904 22906 22913 22915 22916 22919 5de klasse, 10d!e lijst: 20838 70 moet zijtn. met niet; 7505 is op de 7de lijlst met 70 ui'tgeloot. Dus vervalt hetgeen op de 9de lijlst stond vermeld.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6