Kunst en Wetensekappen TOONKUNST In een dezer dagen gehouden vergadering ji het Bestuur der A f dealing Alkmaar en reken van de Maatscbappij- t. B d. Toon- en de commassie der Zamgvereeniilgtog, ,vord 'met algemeene stemmen b<-sloten, ge- volg te geven aan de voorloopige overeen- sorast met den heer W. Mooij, eigeoaar vail hot hotel „Het Gulden' Vlies", om n.l. ter ge- lecren'heid van de opening van de nieuwe scWwburg- en cqncertzaal aan de Koor- straat, een uitvoerimg te doen geven door de Zan»vereeniging „Toonkunst", met medtewer- ljin<r van hct „Alkmaarsche Strij'korkest", on- der°teiding van den heer J. H. Oushoom. Deze uitvoerimg valt niet onder de ver- plichtingen van de Afdeeltog tegenover haar lata en zal nu, tegen een matigen entree- prik voor het publiek toegankelijk gesteld worden. Hierdoor zullen dus alle liefhebbers van. zang en muziek, alsook zij, die belang steilen in de geheel nieuwe, niaar de eischen des tijds ingeiiichte S'cbouwburg- en concert- zral, in d'e gelegemheid zijn;, dM openings- concert bij te wonen, en tevens van hun syrn- oathie en belangstelling in deze onderaie- inhg van den heer Mooij bl-ijk te geven. Bovendien biedt dit concert aan de vele •belacghebbenden een mooie gelegenheid, can 7:ch een oordeel te kunnen vormen omtreni do billijke eischen, betneffende acustiek, reso nance, enz die aan een dergelijke zaal ge steld mogen' worden Ongetwijfeld zal aan veler wenschen tegemoet gekomen worden, wanneer deze proefnemiing, hieromtrent in vele opzichten, gunstige resultaten moge op- levertn. Wat de datum dezer uiitvoering betreft, zal men kunnen begrijpen, dat deze thans nog nict vastgesteld kan worden. In bovengenoemde vergadering werd nu tevens definitief vastgesteld, dat de jaarlijk- s'che tweede Toonkunst-uitvoering, in d!it sei- zoen, zal gegeven worden in den' Muziektuim, en wel ter gelegenheid van de herdenking van het 50-jarig bestaan der Afdteeling. Het ligt in de bedoeling, dat dit een. buitaigewoon jeestconcert zal worden, waaraan zeer waar- sdmnli'k de Haarlemsche Orkest-Vereeniging (H. O. V., ddrecteur de heer Nico Gerharz), in vereeniging met het Alkmaarsche Strijk- orkest, haar medewerteng zal verleenen. In dit geval zal d?n het begeleidendte symphio- nie-rrkest ruim 60 leden sterk zijn. Het programma voor deze uitvoering zal als eenig mummer bevatten het Oratorium ..Die lahpeszeiten" van Haydn. Hoewel deze compositie reeds meermailen alhier ten p-ehoore gebracht werd, o.a. ook op de feest- nitvrering, ter. herdenking van het 25-jarig bestaan in 1899, zuBern velten het toch toe- rnichen, dat zij dit prachtwerk. met zijn heer- 'ifke muziek en zijn schooee melodieen, zoo alleszins voor ieder bevattelijk en in h-ooge mate te genieten, nu eens in zijn geheel zul len kunnen hooren Het is toch immers een eisch van dit oratorium, diat het met een' vol- ledig symphonie-orkest uitgevoerd moet wor- dm In tegenstelling met de gewone Toonkunst- nitvoeringen zal dit concert ook voor het publiek toegankelijk gesteld wo:rden;, tegen pen zoodianigen entree-prijis, dat deze slecMs vror weinig of geen beurzen een bezwaar zal kunnen zijn. Vo^r deze uitvoering zal de muzieknis na- torlijk te weinig ruimte bfeden, aangezien er vooroneeveer 180 h 200 medewerkeniden ntaats zal moeten zijn, zood'at de nis voor deze gelegenheid met een vdorbouw vergroot m^t worden Met zekerheid kon de datum voor deze uit voering nog niet vastgesteld wordeni; men heeft gedacht aan Woensdag 18 Juni, met mi penera'e repetitie op Dinsdag 17 Juni e.k. Aanceziem die repeti'ties vodr dit concert deze week reedis aangevangen zijn. is het zeer aan te bevelen, dat degenen, die aan de uitvoe- rag van .Die Jahreszeiiten" alsnog hun me- dewerking willen verleenen, zieh zoo spoedig moHi'k bij' dinn d'i recteur of de commissie *hriftfiTiiik of mondeling komen aanmelden; de eerste repetities tocir zijn gewoonilijk van zeer veel belang, misschien wel de belang- nikste. UrfSLAG VEILING. Bij de op Woensdag 6 Februari, ten over- staan van notaris J. van der Veeni te Alkmaar gehouden eind'toewijzing van een huis en erf aan de Verlengde Landstraat te Alkmaar, ka- daster sectie F nummer 1844, groot lare 21 Kntiaren, is het perceel in koop toegewezen voor de som van 2140 aan den heer P. Ot- dnk te Alkmaar. Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelifkheid van de Redac- fe, De opname in deze rubriek bewijst peen? tins, dat de Redactie er rrtede instem? Mijnheer de Redacteur. Gaarne zal ondergeteekende gebruik ma- ken van Uw bekende gastvrijheid om Romke van antwoord te dienen inzake het door den Raad van Heiloo verleencle crediet voor den aankoop van meststoffen. Het bleek mij reeds dadelijk dat Romke niet goed heeft gelezen de raadsverslagen, anders zou hij hebben gezien dat er geen geldelijk voorschot wordt ver- leend aan de tuinders voor den aankoop van nest, doch dat de organisaties zulks kunnen doen onder bepaalde voorwaarden voor hun- ne leden, hoewel ook die tuinders die geen lid van een organisatie zijn in dezelfde rechten kunnen deelen, doch alweer over de organisa ties, terwijl ten slotte de Commissie uit den Raad de besiissi'ig heeft. Dat de tuinder, wanneer hij een koc of var- ken had (met crediet van de gemeente) veel deter zou uitkomen is nog niet zoo zeker als Romke zulks meent, want aan het nnzetten van een koe of (en) een varken, vooral met geld van de gemeen*«, is veel risico verbon- den en het is lang niet zeker dat de mest of weinig of1 niets zou kosten, en dat bet voldoen- de eten en d'rinken beteekent voor het gezin is er naast, want de turuder zal zijn melk (en veel al tok. de laatste liter) moeten verkoo- pen om het voeder voor het dier te betalen en het zal wel heel wat jaren gebeuren dat hij den mest die het vee geeft dlubbel en dwars moet betalen omreden de aankoop en' ver- koop van het vee een woordje meespreekt. Er zijn jaren geweest dat de „opzetter" zijn mest moest betalen en geld er bij moest leggen, doch die logiea ontgaat Romke, omreden een gutter niet van veehouden weet. Niet ieder eigenaar houdlt zijn dieren op dieet en al zou hij dit doen met een koe of varkea, dan zou hij, vooral met de eerste, nog meer bedrogen uitkomen. Die risico zou voor de gemeente z66 gToot zijn. dat geen enkel raadslid die over gezond denkvermogen beschikt, hieraan zijn stem zou geven, daarom zal die illusie van Romke nooit kunnen verwezenlijkt wor den. En over den aankoop van mest van Zuid- of Noord-Friesland behoeft Romke zich even- min druk te maken, de organisaties koopen al zooveel jaren mest, dat ze 'geen advies van een itotaal ondeskundige noodig hebben. Ze weten zelf wel dat de mest die hier wordt ge- wonnen veel beter is, doch die is niet of spo- radisch te koopen. En wat den aankoop van kunstmesit betreft buiten besdiouwing ge- laten of die de helft goedkooper is, wat ik nog niet geloof ook hierin worden proeven ge- nomen, doch kunstmest brengt minder iiumus in den grond1 en daarom is stalmest te prefe- reeren, doch ik wil daar niet dieper op ingaan voor op wetenschappelijken grondslag de proeven zijn genomen. Dat ieder jaar vee op stal enz. beteekent meer welvaart, zou dan allfeen waar kunnen zijn als de tuinder ook kleine boer kon zijn, ook in dten zomer, doch da is bij de meesien van hen niet mogelijk omreden hun bedrijf te klein is. Dat de tuinderboer boter kon maken ss juist doch of het niet beter zal zijn dit niet te doen en d'e melkde dure melk. gedurende den winter te verkoopen is m.i. een open vraag, het wil mij voorkomen dat het gepruts met kop-boter van een koe meer kost aan ar- beid dan er winsf in zit, het schijnt Romke niet duidelijk dat de meeste tuinders toch die boter moeten verkoopen, ze eten 6f stoet zonder of met margarine. De welvaart van Helder tot Hoek van Hol land, voortpekomen uit een keuterboer met een koe is een hersenschim. Romke denk om het spreekwoord: Schoenmaker hou je bij je leest en boer Met dank voor de plaatsiire". LANDVERHUIZING NAAR CANADA Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beieefd opname van cnderstaand stukje. Bij voorbaat mijn dank. Aangaatide de publicatie van den' Directeur van het Bureau van de Nederfandsche Ver- eenige Landverhuizing wilde ik eenige aanmerkingmi maken'. Ik wil beginnen als volgt No 1 Dat er bij ons volk nog groote ge- tallen jongcins van Jan de Wit zijn, die ze rus- tig zullen Men gaan. No. 2. Dat er velen- mislukt zijn. Met om- dat ze geehi boerenarbeid kendlen, rnaar om- dat het geen flinke kerels waren Al'thans niiet van die flinkheid die voor emigratie noodig is. No. 3, Dat er kansen om te slagen in Ca nada zijn voor ieder die nog wat in zich heeft van onze voorouders, die overal1 slaag- den, niet omdat ze zooveel van dten land- bouw wisten, maar omdat het mannen waren. Nb. 4 Dat de meeste kans van slagen hleb- ben zij, die een weinig kapitaal bezitten. Zij kunnen zich toeleggen op den landbouw dioor land en boerderijen te koopen of zich toe te leggen op het mijnwezen, handel of nijiver- heid naar gelang hunner roeping. No. 5. Dat getrouwde lieden zon'der kin- d'eren door beiden te werken gemakkelijker hun kost- verdienen dan -gezinnen met kleine kinderen, als ze tenminste niet bemiddeld zijn, want dan is het moeilijk zich' een bestaan te verschaffen. No. 6 Voor alle personen geldt die levens- regel: Niet veel redcneeren, maar handelen. Men moet moed en zelfvertrouwen hebben, zich kunnen behelpen in som'tijds bekrompen levenswijze en jaren' hard werken can ten slotte blijmoedig te kunnen zeggen: ik heb overwcnnen en ziet, de welvaart stijgt op uit den goed bearbeiden bodem. Tot hier de Directie. Daarop wil ik la ten volgen No. 1 Wat de jongens van Jan de Wit betreft, had1 men even duidielijker moeten wezen. Bedoelt men1 daarmee menschen, die nergens voor terug deinzen. en zonder zich te beden'ken, blindelings op het dod af- gaan, om zich ten slotte aan elken werlcgever te onderwerpen, onverschiriig op welke voorwaarden No. 2. Schrijft men er ook weer niet bij, wellce flinkheid er noodig is om gindls niet te mislukken. No. 3 Hier is schrijver even duidielijker Ik wil hier op doen mterken, diat onze voorou ders menschen waren, die zestien uur per dag werkten voor zestig of zeventig cenitcn1 per dag, Zondags op de klOmpen naar de kerk gingen (omdat ze geen schoenen had- dcLi/) en nooit klaiagden (als er genoeg was). No. 4. Daaruit kan men opmaken, dat geld het vereischte is om naar Canada te gaan Naar gelang men geld heeft kan men zich toeleggen op dteze bodoelde bedrijVen, en dan wil ik niet betwisten, dat daar vooruit- zichten' zijn, tenminste als men arbeiders in d-ienst heeft naar don geest onzer vooroudters No. 5. Hiieru.it blij'kt weer glasheldler, dat m-en al het mogelijke moet doen om aan zijh bes'taan te komen Zelfs d'e vrouw moet mce- werken en als ge een gezin met kleine kinde ren hebt, dan is het nog de vraag of ge door zwaren arbeid in hun onderhoud kunt voor- zien. No. 6 Ik wil even op doen- merken, dht het hier geldt voor degenen die eenigszins be- tnidd'eld ziin-, eni hun geld er aan wi'llen wa- gen om d'en grond productief te maken, en- voor deze is de bespiegeling al niet zoo mooi Maar wat zal men dan mo-eteo ontbe- ren. als men er als gewoon arbeider heen- gaat, -die, wie weet hoeveel jaren moet zwoe- gen om de voor hem betaalde reiskosten. te mp te verdienen-. Ja, die nooit een zandkor- rel zijn eigen kan noemen. Ik wi! er nog op Men volgen', diat ik niet tegen het vertrekken naar Caada be, als dat maar op eigen initiatief gaat en men het ro"d:rre kan'taal bezit om ginds iets te begin nen Maar wat- -thans wil gaian geschiedcn, dat men den werklooze wil lallen vertrekken zonder middel van bestaan, dat is ongehoond. Men weet toch wel diat de arbeider, eenmaal tends zifnd'e. zonder middelen gedwongen is om op elke voorwaard'e aan het werk te gaan «o dat d;aar ginds misbruik van dteze toesten- den gemaakt wordt, dat kan zich ieder indten- ken Ik hoop dan ook, dat men op het eerste oezegde van heeren wervers voor emdgran)- 1 ten niet ingaat en de zaak eens eerst goed1 be- denkt wat het pro en contra in deze zaak b treft, dan kan de emigrant daaruit zijr con ..s,e trckken L. w 1 io I slot hier nog la ten volgen; s. bezinnen, dan beginnen. Achtend, THEO SCHNEIDER. (Woonwagen, ICanaaldijik). (Inzender schijnt er meer van te weten dan de Directie van het Bureau Landverhuizing. Is hij misschien met zijn woonwagen al ecus in Canadeesch gebied op zwerftocht ge weest? Red1 Alkm. Crt.) Utrecht, Februari 1924. Aand eO udLbezoekens der Tehuizen voor Militairen! De Nederlandsche Militaire Bond hoopt D, V. in October 1924 zijn 50-jarig bestaan te herdenken. Vijftig jaren is door d'ezen Bond gewerkt voor de opriehting en instandhouding der Te huizen voor Militairen in ons Vaderland. Duizenden hebben in den loop dier jaren die Tehuizen bezoch en daar hun tijdelijk Te- huis gevond'en. Geen onzer, hoe oud hij ook moge worden, vergeet zijn dienstijd, nog minder verge-ten wij wat het Tehuis voor ons als Militairen geweest is; daar vonden wij ons Christelijk gezinsleven, daar werden wij geestelijk ge- sterkt. Ondergeteekenden, alien oud-bezoekers van onderscheiden Tehuizen, hebben het plan op- gevat alle oud-bezioekers op te wekken o-m ge- zamenlijk den Bond bij gelegenheid van zijn jubileum een so-m geld als stoffelijk bewijs van erkenning en dankbaarheid aan te bie- den. Wij- twijfelen niet of vele, ja, alia oud- bezoekers zullen deze gelegenheid met ons aangrijpen om hunne dankbaarheid1 te toonen en den Bond door hunne gaven te verrassen. Ook de oud-bezoekers der tijdelijke Tehuizen voor Militairen, wil bekend uit den mobilisa- tietijd mogen net achterblijven. De Bond heeft 50 jaren in bescheidenheid en veel a! met zorg gearbeid. Laten wij het ons, als oud-bezoekers, tot eer en plicbt reke- nen thans iets voor dien arbeid te mogen doen niemand blijve hier in gebreke. Wij kunnen elk 'oud-bezoeker onmogelijk persoonlijk bereiken, daarom komen wij tot U langs dezen weg en verzoeken Uwe mede- werking: 1. In den vorm van een bijdrage. 2. Door in Uwe omgeving Uwe vrienden en bekenden op te wekken ook een bijdrage' te zenclen. De bijdragen gclieve men. te zenden aan het adres: Centraal-Comite ihi i-Bezoe'cors der Tehuizen voor Militairen, Wed 3a, Utrecht. Te zijner tijd zal in dit blad het totaal in- gekomen bedrag worden medegedeeld. Het Cen-traal Comite- H. Kaldeway, Huisv. Teh. v. Mil., Voorz- Penningm., Wed 3a, Utrecht. J. J. L. Dormaar, Chef de Bur. N. B. D.S Seer.- Coornherstr. 51 Utrecht. Tj. de Boer Szn., Oud-Sergt, Cmd't. Bijz. Vrijw. LandSt., Oosthem b. Sneek. J. Faber, Mr. Geweermaker, Amersfoort. P. Hentzepeter, Genie-Sergeant, Utrecht Ds. H. Janssen, Leger- en Vlootpr. i a.d., den Haag J. de Jong, res. le luitenant, Helder. I. H. Koole, le Luittenant 14e R. I. Mid- delburg. H. Kremer, Huisv. Teh. v. Mil., Ede. D. Kuipers, Agent Ned. Mil. Bond, Ede. C. Oranje, Opz. v. Fortific., Oorinchem. D. A. van der Schans, Gem -Seer. Dronge- len. R. Slingenberg, Boekdrukker, Hoogeveen. P. E. Tameling, in Heeren-Modteart., Gro- ningen. J. Veldkamp, Verificateur I. en A., Venlo. L. Vischer, Boekbindter, Zwolle. G. J. de Wal, Directeur „Het Grijze Huis", Putten RecMr.aken. VOOR DEN POLITIERECHTER. MISHANDELING MET EEN FLESCH. De cafe- en veehouderszoon Wilh. D te Limmen stond terecht ter zake dat hij; op 13 Januari den getuige N. Dekker met oen flesch 'heeft geslagen, zoodat hij bloedend werd ver- wond. Bekl. zeide, dat getuige N D,. diie in het cafe was gekomen, zonder entree te heb ben betaald, hem eerst met de flesch heeft ge slagen. De getuige erkende geen entree te hebben betaald, doch er was niemand die hem om betaling vroeg. De poiltierechter zeide, dat dit geen motief was. Hij wist dat er entree werd- gevorderd'. Getuige verkliaarde voor Is, dat bekl. op hem is afgekomen met de woordfui„B-eta-len zul je, en direct, andter sr ik je er uit" Bekl heeft het fleschje, waarin zich nog een gedeelte bier bevbnd, op-genomen en achter zijn rug gehouden. Iemand heeft* hem dit fleschje afgenomen. Hij heeft niet met de flesch in de richting van bteklaagde gestagen. Bekl. zeide, dat getuige direct met een fleschje naar hem sloeg. De schilder C. A. Zoetebroek, uit Aker- sloot, die door bekl. is verzocht als getuiige h decharge op te treden, is g; -n familie van be- klaagde, maar heeft „kaaan de zuster van1 beklaagde. Deze relatfe is geen bezwaar om hem niet onder eedte te hooren. Hij' ver- kl'aarde daarop dat bekl met een bierfleschje naar beklaagde heeft geslagen. Getuige Dek ker ontkende zulks Opt grond dat hier niet met zekerheid kan warden vastgesteld wat waarheid is, werd de zaak op verzoek van den officier gesteld in handen van den rechter-cominissaris toit na- der onderzoek. STRANDJUTTE'R'IJ. De schelpanvisscher-landbouwer Jacob dte G. te Egmond aan Zee heeft in1 -December 1923 of Januari 1924 op het zeestrand te E'g- mondbinnien een paar bussen met sp-iritus ge- vrnden en zich dit strandgoed wederrechte- lij'k toegeeigend. Beklaagde had de aange- spoeldte spiritus wil-lien- bezigen als een feest- boireltje, wanneer hij zijn 25-j'arige bruiloft zou vieren. Nu zeide de poltierechiter, het is maar ge- lukkig, dat de politic u deze bussen afhandig heeft gemaakt, want de gasten zoudten- miS- s^^ren door dteze traktatie niet best weg g]e- komen zijh. - Beklaagde zeide, dat zijh vrouw uit angst dP maar tegen de politic heeft gezegd. Hij wist niet wat hij met de bussen moest aan- vangen. D' onder-strandvonder Martinus Genet heeft van beklaagde geen aan-gespoelde strandgoederen cntvangen. Beklaagde zeide nog een gezin met 7 kin deren te hebben-. Eisch20 boete subs 20 dla-gen hecht. Beklaagdte verzocht een voorwaardlelijike straf Hij zal het nooit meer doen. Dat zal toch niet gaan, zeide de poiiltfe- rechter, en veroordeelde beklaagdte overeen- komstig het requisitoir van den officier. Hierna slutting der zittihg. DOODSLAG. Gisteren heeft voor de reehtbank te's Her- togenbosch tereohtgestaan de timmerman B A. B., uit Eindhoven, beklaagd op 2 Decem ber H. Kanters aldaar opzettelijk met 'n mes in de borst te hebben gestoken, waardoor de ze in het hart is getroffen en spoedig daarna is overleden. Bekl. verklaardte, dat de kastelein aan Kan ters geen drank meer had willen geven. Hij was daarop vertrokken. Toen bekl. buiten kwam, had Kanters hem aangevallen en ge stagen. Bekl. is naar huis gegaan, heeft even geslapen en is toen in Strijp een glaasje bier gaan drinken in het cafe van Gladbeek. Daar is ook Kanters binnengekomen en toen bekl. heengfng volgde K. hem en begon hem te 5choppen. In zijn woedte heeft bekl. zijn mes genomen en daarmee naar K geslagen. Op een vraag van het O. M. zeide Mkl met te weten waar zijn mes is gebleven. Ook weet hij niet, dat hij's middags met een mes heeft gelooperf en gezegd heeft: kapot moet hij. De president vond het heel vreemd dat Kanters een open dolk in d'en zak had en zal daar rekening mee houden. Het gebeurde is, aldus spr., weer te wijten aan dten vervloekten drank. De inspecteur van politic Van der Laar. verklaarde o.m., dat het mes op dten hoek van de Kerkstraat is gevonden. (Bekl. bekende daar langs te zijn gekomen.) Daar ter plaat- se is een schoenafdruk in de sneeuw gevon den, die met dien van beklaagde overeen?tem- de. Op een vraag van den verdediger decide getuige van d'er Laan mee dat hij K ncoit in kennelijken staaf had gezien, maar dat bekl. een dronkaard is. Dr. Mettrop zeide, dat de dood van Kanters veroorzaakt is door verbloe.hng als gwolg van den steek. Dr. A. Kramer bevestigde dit. Get. Smits zeide dat bekl. 's middags met een mes dreigend gezegd had: Ik zal hem een mes in zijn dsteken; krijg ik hem van- daag niet, dan morgen. De hoofdagent van politic Hendriks deelde mee dat bekl. bij1 het verhoor bekend heeft K te hebben doodgestoken. De vertegeowoordiger van het O. M. meen- de dat Kanters geen uitdagendte houding heeft aangeno.nen. Hij mcenr dat bekl. hem buiten heeft opgewacht om hem een steek te geven, hoewel het een open vraag blijft waar- om K. bekl. naar buiten is geVolgd. Spr. eischte wegens doodslag acbt jaar gevange- nisstraf. Als dte reehtbank geen doodslag aanneemt, zal zij bekl. moeten veroordeelen wegens mishaedeling den dood1 terigevolge hebbende. De verdediger, mr. E. van Zinnicq Berg- mann, merkte op dat bekl. een goed huisva- der was. Hij verwierp de qualificatie van doodslag en betoogdie dat er voor d'e maxi- mumstraf van res jaar wegens mishandeling den dood' tengevolge hebbende, geen aanlei- ding is. Uitspraak 21 dezer. Tqdschriften. Verscheaen is het Februa-ri-nummer van De Autobus, officieel orgaan van dletni Nedter- tanidschein Bond van Auitobusditenst-oindemie- miers. Het numtoer Ibevait o.a. een artilkel over dte Haarlemsche Kwestie -en geeft veelll wetens- waardigs -op 'aillestilei gebied voor autobus- houders. Repetitiebtiekje der Bijbelsche Qeschiede- rtis en Kerkgeschiefdenis door Ds. A Verwaal te Alkmaar. Uitguve Hi Veenman en Zonen te Wageningen. Van1 het nuttige boekje een kort over- zicht ten dienste van catechisanten is thans een tweede vermeerderde druk versche- nen. In de bijbelsche geschiedenis is than® ook een weinig aardijkskundte en in de kerk- geschiedenis zijn die verschillende sekten en stroominigen opgenomen. Een vijftal1 kaartjes verduidelijken het ge- schrevene. Het werkj-e is voor d'en luttelen prijs van 40 cent in den boekhandel verkrijgbaar. Het gebeurt nieit vaak, dait Iweelingzusjes eenige jaren na elkaar gehorien worden. M'aar in dte jourinalistiek 'is allies ino'gelijk en d'us heeft enikele jaren na de versdiijuitng van het H B. S.-ers blad V. O. K. Z. O. S. thans een gtelijk en gellijfcvoiimi'g maanid- schrift van den Alikmaarsichen Gymnasiasten- bond Autoi Esmen het levenslioht aan- sdhouwd. Dergelijke maandschriften zijn ongetlwijf- Md bewijzen- van cpjgewelkt school-leven. Zij verstonken dten- band tusschen 'leerl'in- gen der zellfde londterwijoinrichtingien en ge ven auteurs in dien dtep vol-op gelegenlhmd zich te uiten. Waar dit uueestaJl onder echuilnaam igiei- schiedt, geven de jeugdige schrijVers en schrijfsters zich met voile ambitie eni zonder eenige -terughouding aan hun taak. Schetsjes en verzen staan alle in het tee keni van' het jeugd-idealisme en dat maakt het lezen van V. O. K. Z. O. "S.- en Autoi Es men bl'aadijes steedls Hot een genoegen,. Moge Flos Alcniariae zoo heet dte jionggeborene to alle cpzichten dte voet- sporen van haar ouderez uster drukken. 434ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 7 Februari. 5de klass-e 12dte lijst. 5802 5827 5892 5997 6102 6181 6253 6368 6478 6488 65u7 6514 0661 6736 6829 6867 6873 6981 7037 7055 7065 7175 7385 7394 7795 7796 7851 8047 8257 8274 8425 8643 8673 8792 8813 8999 9000 9033 9066 9112 9125 9238 9386 9556 9797 9813 9819 9826 9832 10066 10134 10203 10263 10346 10446 10465 10537 10613 10822 10830 10850 10878 11074 11080 11156 11602 11614 11688 11710 11769 11802 11805 18822 11883 11911 12015 12053 12108 12181 12297 12306 12323 12378 12617 12621 12623 12748 12793 12865 12982 13077 13154 13171 13200 13208 13275 13310 13474 13559 13605 13718 13728 13785 13839 13916 13954 14031 14134 14266 14289 14321 14707 14731 14755 14818 14881 15005 15032 15158 15?'6 15360 15376 15405 15683 15786 15f 3 15912 16062 16115 16272 16281 16' 16488 16584 16624 16749 16874 171 17420 17472 17591 17680 17683 17" 17753 17841 17979 18017 18252 18 18442 18512 18513 18517 18575 18656 18671 18819 19080 19133 19216 19217 19291 19345 19415 19553 19737 19764 20278 20347 20423 10573 20672 20719 20730 20848 20871 21126 21141 21237 21244 21254 21338 21444 21524 21564 21588 21589 21606 21617 21706 21879 21951 21974 22043 22184 22195 22208 22271' 22313 22560 22722 22790 22931 N i e t e n. Prijlzen van 70,— 60 83 100 126 208 494 649 708 727 971 983 1070 1122 1385 1412 1416 1532 1617 1651 1685 1694 1852 1948 1964 2164 2221 2286 2289 2340 24214 9441 2447 2607 2744 2793 2847 2932 3055 3095 3169 3201 3356 3413 3449 3525 3539 3609 3622 3926 4113 4159 4197 4309 4488 4584 4606 4746 4784 4874 4895 4932 4989 5023 5213 5296 5371 34 159 534 695 822 1037 1282 1732 1951 2030 2204 2433 2572 2711 2794 3012 3318 3852 3990 4146 4360 4522 4783 5141 5300 5510 5814 5958 6090 6436 6638 6803 6991 7231 7559 7757 7986 8297 8514 8621 8819 8992 9259 9549 9770 9964 10143 10294 10457 10712 11062 11203 11414 11711 11858 12072 12415 12654 12960 13132 13316 13526 13651 14050 14196 14361 14585 14795 14874 14985 15066 ■15140 15286 15481 15632 15895 16060 16208 16367 16468 16730 16884 16983 17044 17250 17462 17709 18077 18232 18445 18713 18843 18947 19267 19362 1952,7 10579 19771 19995 20088 20355 20552 20780 20084 21200 *49 21717 21816 21973 22118 22340 22445 22905 66 174 542 716 845 1068 1400 1740 1962 2034 2223 2446 2587 2731 2798 3023 3406 3876 3994 4199 4369 4552 4812 5126 5359 5565 5819 5967 6132 6539 6653 6805 7063 7276 7587 7778 8009 8340 8565 8645 8856 9055 9361 9551 9800 9974 10185 10309 10494 10788 11085 11204 11497 11746 11892 12075 12449 12778 12994 13148 13322 13540 13726 14065 14197 14396 14607 14808 14903 14994 15068 15173 15289 15555 15638 15960 16078 16271 16372 16543 16743 16919 16998 17057 17318 17470 17866 18127 18248 18455 18752 18847 19022 19282 19414 19547 19681 19854 19996 20102 20369 20559 20841 21000 2124 2156 217' 218 211 22 3 22 3 22 2 229Z0 87 257 560 726 877 1126 1483 1742 2017 2084 2252 2464 2603 2732 2831 3057 3435 3879 4048 4232 4386 4566 4811 5173 5396 5580 5854 6018 6258 6575 6675 6811 7094 7366 7595 7810 8010 8352 8596 8657 8884 9077 9401 9584 9834 10014 10249 10324 10559 10821 11092 11243 11559 11782 11910 12081 12479 12876 13039 13258 13338 13555 13803 14100 14219 14411 14664 14811 14909 14999 15100 15181 15346 15573 15797 15990 16103 16302 16385 16605 16758 16939 17015 17167 17373 17509 17912 18169 18267 18486 18762 18849 19203 19321 19428 19574 19691 19878 20007 20109 20378 20579 20847 "1002 ^,306 21601 21732 21842 22058 22177 22345 22689 22967 99 336 581 746 929 1157 1584 1768 2018 2119 2265 2465 2610 2761 2982 3138 3527 3929 4050 4292 4422 4581 4915 5220 5413 5644 5m 6021 6291 6589 6687 6826 7096 7387 7623 7848 8019 8374 8598 8693 8893 9105 9480 9655 9894 10018 10257 10377 10577 10947 11124 11267 11591 11814 11919 12200 12490 12930 13045 13261 13346 13576 13829 14116 14242 14453 14729 14847 14945 15035 15102 15231 15416 15585 15809 16021 16141 16309 16387 16660 16760 16978 17031 17182 17390 17565' 17943 18193 18351 18507 18765 18918 19218 19346 19445 19647 19693 19893 20018 20159 20430 20610 20947 21121 21337 21604 21738 21873 22067 22180 22347 22701 22986 150 427 606 771 948 1203 1588 1790 2023 2120 2376 2488 2664 2783 2994 3167 3575 3937 4081 4317 4434 4611 5007 5273 5420 5670 5902 6032 6381 6623 6732 6921 7134 7436 7670 7894 8194 8376 8603 8726 8913 9°'3 9o06 9668 9897 10033 10266 10413 10591 10957 11134 11320 11698 11825 11974 12308 12508 12937 13074 13279 13378 13585 13928 14133 14317 14461 14774 14857 14955 15036 15108 15239 15431 15597 15824 16042 16147 16343 16396 16716 16857 16980 17036 17230 17427 17648 17947 18202 18399 18579 18768 18926 19236 19354 19464 19662 19734 19903 20050 20265 20522 20647 20954 21153 21539 21628 21739 21892 22112 22287 22394 22705 22997 151 453 643 817 977 1268 1688 1820 2028 2177 2427 2516 2676 2792 2995 3256 3599 3975 4129 4343 4503 4770 5008 5289 5450 5732 5922 6043 6393 6631 6797 6946 7189 7489 7696 7979 8292 8476 8620 8785 .8969 9251 9517 9715 9937 10051 10275 10434 10706 11029 11169 11357 11699 11835 11995 12347 12541 12956 13118 13306 13507 13598 13930 14169 14350 14482 14776 14867 14961 15064 15122 15247 15468 15617 15865 16054 16176 16362 16408 16717 16873 16982 17041 17248 17449 17696 18072 18224 18438 18583 18832 18943 19259 19361 19525 19675 19750 19980 20061 20320 20526 20663 20971 21179 21545 21663 21764 21939 22114 22304 22430 22765

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 7