REGAL 5IGAREN ^ndmdaacLTi ^cuxuia StartsTiieiiTvs Sport Maw wjj> vernemen heeW dm tew RooiJ eieenaar van „De Rustendc Jager" alhier, zijn bekende zaak met prachtige toomeelzaal ovengedaan aan den heer De Nap uit Wor- merveer. De commissie uit den Raad, die deze winter preductief werk heeft gegeVen aao dc werkloozen uit deze gemeente, heeft in de Zaterdagmiddag gehouden, vergadering be- sloten, het voor dit seizoen te doen eindigen. Behalve een paar beroepswerkloozen had den de meeste arbeiders zelf werk gezocht en het pleit voor de mentaliteit van die arbeiders, dat enkelen voor minder geld werk hebben ge zocht om de gemeente oiet noodeloos te iaten betalen. Alhier is een patronaats-commissie op- gericht welke de vorming van de jeugd zal behartigen. Voorloopig zal die zorg zich uit- strekken over de jongens, die in de lioogste klas van des ohool veriblijven en over hen die een jaar de school hebben verlaten Eenige heeren, die over veel vrijen tijd be- schikken, zijn als Patronaatsheeren aange- zocht. Voorzitter is pastoor van Meeuwen en directeur Kapelaan van Kessel. In het Brunogebouw werd Zaterdagavond jaarvergadering gehouden van den. Land>- en Wnlxmwbona. Daar ook aati verschiltendC miet-leden een uitnoodiiging was gezonden, was het bezoek v'rij goed te noemen. De voorzitter, de heer Jac Sengers, opende op dfc gebruibelijke wijze de vergadering en .eette alien welkom. Spr releveerde dat 1923 een jaar is geweest van teleurstelling De aardbeienogst is mislukt,' de witlofcultuur bracht 33000 minder op dan het vorig jaar en boonen en erwten waren ook minder gun stig, de veehouderij had een tainelijlk gunstig jaar, hopen we op beter in dit jaar. Uit het jaarverslag yan dert stecretaris kan dezelfde pessimistischa toon worden be- luisterd, Alles even' treurig. Het ledental bleef echter stationnair (83 ledetn), er werden 3 bestuurs- en 3 ledcnvergaderingen gehou den. Aangekocht is voor 1700 aan mest. Hiema kwam in behandeling de aanviage van mest met crediet door de gemeente (zoo- als reeds eerder is gemeldi). De voorzitter zeide dat wij;. dankbaar kun nen zijn, laat zich nu niemand door valsche schaamte laten weerhouden om van dit cre- d'et gebruik te maken De heer Jan Sengers decide nog mede, dat men zich voor mest kan opgeven tot as. Maandag bij den heer SchJuijt, secretarisi, dan beslist ae commissie in de Maandag to hou den vergadering (Dit is onjuist, men kan mest betrekken tot 30 April as. Corr) Daarop bracht de heer O. S. Koomien ver- slag uit van de vergadering! van den Gentra- len Raad Onder dankbetufging -van het be- stuur werd dit verslag goedigekeurd. De rekaiing-commissie, bestaande uit een 3-tal heeren, advteeerdie bij monde van den heer G. S. Koornen tot goedkeuring Aldus besloten. Tot leden van de rekeniing-c'ommissie voor dit jaar werden gekozen de heeren. W. van der Steen en M Wessels Van het hoofdbestuur was een schrijven ingekomen dat het gewenischt was dat de L. T B bij het Eucharisitisch Congres uitkwam met een vaandel. Van ieder lid wordt 10 ct. gevraagd, waaraan gaame werd voldaan. i Bestuursverkiezing Periodiek aftredend de heeren Jac. Sengers en J. Schuit. Beiden wer den herkozen. Vaststelling contributie De voorzitter dedde mede, dat moet worden afgediragen aan het hoofdbestuur 2,50 per lid en het bestuur stelde voor, a'an afdracht vOor de af deeling 0,50 De heer Westerop stelde voor, 3,25 van de leden te vragen. Zonder geld kan ook de afdeeling zoo weinig doen. Dit voorstel werd met groote meerderheid van stemmen aanigenomen. Van den heer A. Kilaasse, oud-veilingmees- tor alhier, thans te 's-Hertogen.bosch. was een mededeeling ingekomen over de teelt van witlof in Belgie Uiteengezet werd de inten- siew teelt in die streek en. de toegepaste ver- vroeging. In 12 (kgen heeft men daar met stoomverwarming het lof klaar Deze metho- de leek den. heer Klaasse wd gewenscbt voor Kennemerland. De voorzitter meende, dat het wel van be- lang kon zijn hier a.s. herfst, v6or het witlof wordt in'gekuild, een leziitg te houden. Goed- gevrnden Bij de rondvraag wees de heer Westerop er op, dat de Hollandsehe Maaitschappij van LandbOuw alhier gelegen'heid geeft om ten curst is te volgon in den landbouw Spr. vond het een treurig feit, dat onze kathotieke jetig- dige landbouwers .aangewezen zijn om daar hunne opleiding to ontvangen. Dc geestelijke adviseur, pastoor van Meeuwen, deed toezegging dat als de R. K. Jongensscbool klaar is, ook hiter landfoouw- onderwii's gegeven zal worden. Verdier zcide spr., dat de besturen het er op moeten aan- sturen. dat er zooveel mogelijik cursussen worden gehouden. iDe heer Jan Sengers zeide, dat de Holland sehe Maaischappij van Landb. elk jaar wat andcrs heeft om propaganda te maken. Spr vroeg zich af: kan dat niet bij cms ook? De voorzitter kaatste den bal terug. Als er een oproeping wordt gedaan is er nooit me- dewerking. Op de medewerking van het be stuur kan men altijld rekenen. Na behandeling van eenige punten van Huishoudelijiken aard, volgde sluiting. UIT SCHOORL. Gedurende den winter organiseerde de Vereeniging ot bevordering van ret Vreem- delingenverkeer alhier ontspanningsavonden met het doel dat ook in den winter daadwerke- lijk leven van deze Vereeniging zal uitgaan j.l. Zaterdagavond trad als spreker op de heer N. J. C. Schermerhom uit Ntteuwe Nie- dorp. Als onderwerp had deze gekozen; „Frede- rik de Groote", en't was voor diegenen (die van historie houden vooral) een zeer gezellig en leerzaam onderwerp. Ieder zal wel meer dan eens enkele bijzondierheden van deze grooten Pruisischen koning hebben gelezen, doch wanneer men dtie uren aaneen, op zeer begrijpelijke wijze, kort uiteenzet alle bijzon- derheden van dezen man, vanaf zijn kinder- jaren tot zijn sterfdag, dan komt men onder den indtruk van 't bijzondere geval, dat een regeerend vorst, uit een tijd'perk dat Pruiseu nog zulk e«n achterlijk, haast barbaarsch latid was, een zook groot man kon zijn. We zouden haast zeggen, iemand die zijn tijd vooruit was. In ieder geval, iemand die veel goeds aan zijn land heeft bewezen. Hij was d'ichter, schrijver,. staatsman, doch vooral een groot filosoof. Spreker stond1 stil bij de bekende tafelron- den en het slot Sans-Souci te Potsdam, en we begrepen, hoe groot de invloed was geweest, welke mannen als Voltaire daar op hem heb ben uitgeoefend1. Vooral deed de spreker ons de groote traigiek van dit menschenleven be- grijpen; en hoe werken, hard werken de af- leiding was voor zijn pessimistische steqnnm- gen. 't Is den heer Schermerhom best toever- trouwd, vloeiend en gemakkelijk spreker als hij is, vooral na de groote studie, welke hij van dit onderwerp heeft gemaakt,. om de aan- wezigen duidelijk te doen begrijpen, alle bij- zonderhedCn van dezen grooten Pniisenvorst. die zoo hoog stond boven het tijdperk waar- in hij leefde. ';t Was dan ook welverdiend toen de voor zitter van V. V. V., de heer Wognum, den spreker dank zegde voor hetgeen hij op zoo'n mooie manier had ten beste gegeven. UIT HOORN. De heer C. Botman is geslaagd1 voor het candidaats-examen dviel-ingenieur. Voor dteelneming aan het dezen zomer te houden concouas'van de muziekvereenlging „Apollo" hebben zich reeds 27 corpsen la- ten inschrijven, terwijl nog met enkele ande- re wordt ondterhandeld. VAN HET CENTRAAU BUREAU UIT HET NEDERL. LANDB. COMITB. Zaterdagmiddag werd in de Roskam te Hoom de algemeene vergadering gehouden van de Provinciate Afd1. Noord-Holland van het Centraal Bureau onder leiding van den heer J. Kamp te Berkhout. welke in vrij groote getale .aanwezig "zijn, hartelijk welkom, in het bijzonder de heeren J. G. Bessem en Th. Hulst, respectievelijk Directeur en Propagandist van het Centraal Bureau. Voorzitter wijdt in zijn opening woor- den van warme waardeering aan het Cen traal Bureau, wdke installing prijsregelend met dlen handel optreedt, en de cooperatieve Spr. heet de aanwezige afdeelingsafgev. belangen zoo duidelijk beharigt. Spr. hoopt. dat de aankbopvereenigingen in Noord-Hol land hoe langer hoe meeridaadwerkelijke sa- menwerking met het C. B. zoeken, opdat laattstgenoemde instelling nog lcracbtiger dan tot dusver onze belangen zal kunnen be hartigen. Alsnu worden dtoor den Secretaris, de heer J. Bakker te Enkhuizen, de notulen van een hveetal vergaderingen getezen welke aantee- keningen onveranderd worden goedgekeurd en geteekend. De Vereniging Twisk wordt aangewezen om een beshiurslid voor de Prov. Afdeeling aan te wijzen. Alsnu houdit de heer Bessem een inleiding over Gentralisatie van den aan- koop van kunstmestetoffenIn deze zeer waardevol-te, duidelijke causerie wees spr. op de centrale aankoopen te overleg met het C. B. en de Greminder veenkollonieh, welke zeer in 't voordeel der aangesloten vereenigingen blijken. Vooral legde spr. den nadruk op de gezamenlijke aankoop van Chili. Het C. B importeedt de salpeter rechtstreeks in enorme hoeveelhedfen direct bij de bron in Chili en heeft- in ons land1 daarvoor groote opslag- plaatsen gebouwd. Bij de import van Chili is gebleken, dat dleze meststof het voordeeligst wordt aange kocht in't voorjaar en vroegzomer, wanneer de prijzen en vrachten het laagst zijn. Indien de valuta been parten speelt blijkt deze voor- koop van Chili zeer in't voordeel van het C. B en dUs tevens van de aangesloten vereeni gingen. Naast deze centralisatie in het groot wees spreker op de centralisatie in kleineren kring. Hien i - ml eider op het groote nut der 14-diaagsche bijeenkomsten te Amsterdam, waar door samenvoegingen van koop en het gezamenlijk bevraohten bclangrijke voordee- len voor de plaatselijke vereenigingen worden bereikt. De voorzitter deelde verder mee. dat het Bestuur het voor de propaganda wenschelijk voorkwam, dete algemeene vergadering in- stede van te Amsterdam te Hoom te houden. Uit het jaarverslag blijkt, dat in 't afgeloo- pen jaar zijn gehouden 2 algem. en 2. be- stuursvergaderingen. Met veel waardeering wordt gesproken oyer de 14 daagsche bijeen komsten te Amsterdam, waar steeds meer de bestellingen gecentraliseerd wordten en de be langen der vereen. worden besproken. Het le dental van de Prov. Afdeeling bedraagt 16 met den Coop Bond, waarbij aangesloten 21 cooperaties, dus totaal 38. Door de vereeni gingen zijn totaal 62 aandeelen genomen in het Waarborgfonds. Uit het financieele vsrelag van den Penn. blijkt, dat de uitgaven hebben bedragen 539.90; de rekening geeft een tekort aan van 216.93. De heer Kuiper te Hoogwoud deelt namens de financ. Commissie mee, dat de rekening in orde is bevonden, welke alsnu werd goedge keurd. De heer Kout (Edam) vraagt, hoe het te kort zou worden gedekt. De heer Bessem deci de mee, dat het C. B., de huishoudelijke kos- ten der Prov. Afd1. voor zijn rekening neemt, en dus dit tekort zal dragen. Tot afgevaardigde naar de 91 gem. Verg van het Gentr. Bureau werd gekozen de heer to Berkterat; tof pfasfsvanraager de E. van Eyk te Naarden. In het bijzonder zette spr. nog eens de werkwijze van den heer C. B. uiteen, welke groote codperatie men moet beschouwen als ae instelling van de aankoop vereenigingen zelve, en van welk bureau de baton ook weer terugvloeien naar de aangesloten vereenigin gen. De strijd van het C. B. als groat-coopera- tief lichaam tegen den handel is niet gemak kelijk, daar het in doorsnee moet concurree- ren met de prijzen van den handel waarmee ze in doorslag veel succes heeft gehad. Maar daamaast moet men gevoelen de groote waarde van de pdeventieve werking van het C. B. Hoe stork de groei van de instelling is, blijkt uit de volgendec iifers: omzet in 1905, 8900 ton; in 1910, 13.000 ton; in 1916, 27.000 ton; in 1922, 40.000 ton. Uitvoerig stond1 spr. stil bij de aankoopen en waarschuwde sterk tegen speculatieve han delingen en het koopen op de zoogeoaamde termijnmarkt (geheel ieis anders dan het koopen op termijnen,) wat met duidelijke voorbeelden wordt toegelicht. De rede van den heer Bessem1 werd met luid applaus onderstreept. De heer Kout te Edam vroeg nadere inlich- tingen over het resei'vefonds en het fonds van prijsverschillen van het C. B., waarvan de beteekenis door den heer Bessem wordt uit eengezet. De Voorzitter darikte den heer B. voor zijn duidelijke uiteenzetting over de beteekenis en de werkwijze van het Centraal Bureau, en wekte nog. eens krachtig op tot het bezoeken van de 14-diaagsche bijeenkomsten te Amster dam, waar van het nut voor de cooperatieve aankoop vereenigingen zoo duidelijk naar voren treedt. Ten slotte hield1 de Directeur van. het C. B een zeer interessante rede over de vindplaat- sen, de bereiding en het vervoer van de Chi- li-salpeter naar ons land. Meer dan 50.000 H.A. chili-woestijnvelden liggen nog onontgonnen. Naar schatting is in het chiligebied van Zuid Amerika nog wel 1000 millioen ton ruwe salpeter voorradig, zoodat onze kindskinderen er nog wel van kunnen profiteeren. Ons bestek laat niet toe een volledig over- zicht van de Chiliwinning te geven en van het id alle onderdeelen zoo leerzaam en on- derhoudend betoog van den spreker. Een keurige serie lichtbeeldien, vertoond door den heer Hulst, verduidelijkte de gespro ken woorden. De heer Karrip dankte de heeren Bessem en Hulst voor het gebodene. Hiema sluiting. UIT DIRKSHORN. De tooneelwedstriid van den Prov. Bond van Dill. Ver. in N.-H. werd gisteravond feopend door de vereeniging „Eensgezind- eidl" alhier, die to de zaal van den heer Bruin, het verplichte stuk der tweede afd. „De Vrijbuiter opvoerde. iDe zaal was geheel bezet en miet groote aandacht, werden stuk en spel gevolgd. De jury, bestaande uit de heeren Schaap m Trompet uit Hoorn en G. C. van Gulik uit Alkmaar, was compleet aanwezig. De heer Koeman uit Zaandam, bondsvoor- zitter, sprak een kort openingswoord1. Bijizondere vermelding verdient de mede werking van het Symphonie-orkest uit Stot Maarten. Dit orkest, bestaande uit 16 perso- nen, gaf op keurige wijze een aantal mooie nummers. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Hoofdpijn-Tabletten .60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. UITVOERING „DE HALTER" Welk een plants de vereeniging de Halter to het Alkmaarsche gymnastiekleven in- neemt, is Zaterdagavond toen de 25-jarige hare groote ui'tvoertog gaf, allerduidielijkst gebleken. Nog zelden zagen wij1 de Harmo- niezaal met foyer zoo vol. Dat is bij een ver eeniging met 320 werkende leden (adsp. jon gens en meisjes tobegrepen) ook alileen moge- lijk. Alle getrouwe Haltervrienden- hadden zich Zaterdag opgexnaakt om aanwezig te zijn. De Burgemeester woonde het grootste ge- deelte van deze uitvoering bij. Klokslag half acht, daar stond weer de kranige schare. Weldra klonken de opgewekte tonen van het feestlied, dat ook thans duch- tig insloeg. De heer Mensink sprak als voorzitter een kort en hartelijk welkomstwoord, waarbij hij vooral dank bracht aan directeur en le-' den voor hun activiteit to de laatste maan- den betoond. Ook memioreerde 'hij dankbaar den financieelen steun van donateurs en kunst- lievende leden en de medewerking van de iuders der adspiranten. Tevens dankte spr. de pers voor haren steun. Een programma van: 15 nummers werd daaraa op vlotte wijze afgewerkt onder voort- durende beiangstelltog der aanwezigen, die niet nalieten na elk nummer enthotisiast te aplaudisseeren. De mooie Haltemummers vorlge week op den eereavond gegeven prijkten ook nu op het programma. De krachtige staafoefeningen der heeren, later herhaald in mtoimumcostuiun getuigden opnieuw van fltoken arbeid. Ook de brugoefentogen en knotoefeningen van de dames waren weer keurig afgewerkt, terwijl de rietoefeniingen van de meisjes en het mooie nummer hoogrek van de heeren op nieuw een bewijs waren voor de capaciteitea van leidier en leden. De adsp. en cursussen jongens en meisjes kregen Zaterdag een flinke beurt, maar diaar zagen zij niet tegen op, want wat zij gaven mocht gezien worden. Sprtogen, vrije oefenin- gen, halteroefentogen, werlten aan paard, ringen en bok, oefeningen van de plaats, brugoefentogen, klimpalen en touwen en stokoefentogen, 't ginig alles correct en de jeugd-ige uitvoerders werkten met animo, leuk en pittig. Van de heeren noemen wij twee nummers nog even afzonderlijk. De twee afd. gaf een mooi nummer laagrek, waarbij. naast het werken der heeren, vooral opviel! het keurige werk van den voortumer Licher. Een uit- stekend voorbeeld. le af d. heeren1 Hooge- brttg. Zeer goed met fltjln werk ym etes di recteur Schenke. Door e6n van de meisjes wend den direc teur da 66n der nummers een1 prachtige bloe- memmand aangeboden namens de jongens en meisjes bij het 25-jarig bestaan der vereent- gtog, zooals die kletoe heel duidelijk mede- deelde. Voor de vacantiekolonies werden met mede werking van het Halterbestuur nog een den tal prijzen der laatste verlottog, aan' geluk- kige winnaars geholpen. Na een slotwoord van den heer Mensink, kon met het bal worden begounen. Hoe vol het toen to de zaal; was is niet te zeggen. Al- leen de balletmeester, de heer Green, zou het wellicht kunnen en ook de commissarissen die hem assisteerden. De muziek weerde zich den geheelen avond kranig. De opembare feestelijkhed'eni, die de Halter ter eere van haar Zilveren JubiLeum heeft gegeven zijn uitstekend geslaagd. Be stuur, directeur en leden kunnen met 'trots1 en voldoentog op hun werk terug zien. Adispirajitenfeest. Zondagmorgen herdachten de aspiranten hun overieden' vriendinnetje Schotvanger en vriendje Pover door het leggen van bloemen op hun graf terwijl het bestuur nog bloemen legde op het graf van het eere-lid mevrouw BosnianBakker. Zooals bekend was rnevr. Bosman vervaardigster van het vaandel en de vlag van de dames-afdeeling. 's Middags om 4 uur kwamen de kletoe j on gens en meisjes van 8 tot 12 jaar to de Har- monie ter vieriwg van hun feestje. Het ijve- rige bestuur onthaalde de kletoen op diverse veranaperingen, waarna onder leiding van de heer Schenke kinderspelen en wedstrijden werden' gehouden, waarvoor door den heer de Lange prijzen waren beschikbaar gesteld. Verder werd door eenige oudere jongens en meisjes voordrachten gedaan, waarna de Poppenkast van Jan Klaassen de kleuters deed gieren van pret. Ook hiermede heeft de Halter veel eer ingelegd en wij zijn overtuigd dat de meisjes en jongens ten hoogste vol daan huiswaarts keerden. Om 8 uur ving in het zelfdte lbkaal de feestavond voor de adspiranten van 1116 jaar aan. Ook hiervoor was een uitgebreid' programma samengesteld. net meest viel de heel aafdig Samenge- stelde spreekwoordenwedstrijd1 in den srnaak. De diverse voordrachten mocbten ook een vei'diend applaus uitlokken, terwijl nog o>pge- voerd- werd „de Doodenirit blijspel to 1 be- drijf van G. Nielen. Verder werd1 onder 'het aanbiedeni van ver- snaperingen.' de avorid genoeglij.k doorge- bracht. Wij kunnien niet anders vaststelleni dan dat de leiders van „die Halter" niet alleen be- kwaam zijn de kind'eren lichamelijk te ont-' wikkelen' maar ook ten volte de kunst verstaan de kletoen met spel en zang te venmaken. Het was een werkelijk rijk gezicht, die fris- sche groepen van jo-ngens en meisjes gisteren- avond in de Harmonic te zien met die blijdie gezichten. De teeer Hspner sprak or zijn groote tw- ontwaardigtog over uit, dat O'nmiddellijk na het togeluk, een drietal automobielen, die de TRAGISCH AUTO-ONGELUK BIJ NAARDEN. Naar de Crt. uit Naarden vemeemt is er gistermiddag tusschen vijf en zes uur een au- tomobiel met zes of zeven personen tusschen de Hakkelaarsbrug en Nlaarden in het waiter geredten, waarbij een vrouw verdronken is. Nader meldt het bladl: Omtrent het noodlottig automobiel-on- geluk aan den Naarderweg tusschen Naar den en de Hakkelaarsbrug kunen we nadere bijzonderheden meedeelen, door een onzer re- dacteuren opgeteekend uit den mood van een drietal ooggetuigen van het ongeval. Deze had d.1. gisteravond een onderhoud met den heer W. Hepner en diens chauffeur, den heer J. Lansing, diehet ongeluk hebben zien ge- beuren, alsmede met den heer T. v.d. Neut, die ook enkele bijzonderheden kon meedeelen. Het verba a 1 van den heer Hepner volgt hier: ,,Ik reed- hedenuamaddag omstreeks half zes mijn auto op weg naar Amsterdam tusschen Naarden en de Hakkelaarsbrug. Mijn chauf feur zat naast me, eenige familieleden zaten achterto. Wij naderden de Gooische tram, die wij, daar de locomotief veel stoom uitliet, in een matig tempo passeeren; ook een tweede stoomwolk reden wij voorzichtig door, en toen wij buiten den damp waren gekomen, zagen wij op bngeveer 100 meter voor ons een auto rijdende to de richttog Naarden, schuin over den weg gaan en te water geraken. Ik remde steric, stopte en liep naar de plaats van het ongeluk. De waj de vaart. Angsi vol personen lag to eten en gegii stegen op uit rden, niet stopten, xgende en zeer duide- plek van het niettegenstaande de lijke seinen. Eerst een vierde automobilit stopte en kon de aanwezige marechaussee-beanibten van dienst zijln. ERNSTIGE AANRIJDING. Gisteren heeft op de Weteringschans te Amsterdam een vrij erastige aanrijdinig plaats gehad' De kasster'H van de 'Zaai- landsche Bank, die op de fiets gezeten was, werd door de treepl&nk van een' passeemute auto gegrepen en.van zijn fiets geslingerd. Mot verwondtogen aan beenen en armen en een hersenschudding mioest men' hem naar het BinnengasthuiS vervoeren. Gisteravond was zijn toestand bevredigend, hoewd hij ti'Og steeds bewusteloos is. EEN PORTEFEUILLE' MET /13000 GEVONDEN. Een arbeider te Lage Zwaluwe heeft nabij het Hollandsch Diep oen' portefeuil'le gevon- den met ongeveer f 13000 er to'. Misschien van diefstal afkomstig? Het gedd is door (ten vinder bij de marechaussee gedieponeerd. UITSLAG VEILING gehouden bij opbod op Zaterdag 9 Februari 1924 ten overstaan van den notaris Mr. A. P. H. de Lange, van een huismanswoning met schuur, erf, 8. H.A. weiland en yl H.A. bouwland, alles aaneen1 en zeer gunstig ge- tegen in- en bij d'en Huiswaarderpolder on der de gemeente Alkmaar, te zamen groot 8.55.80 H.A. geveildl to 4 perceelen 1. Huis, schuur en erf, 0.68.00 H.A. /4000. 2. Weiland 2,64^60 H.A. 7210.35. 3. Wei- en bouwland12,80,90 H.A. 7303.40. 4. Weiland 2,42,30 H.A. 6784.40. 8.55,80 H.A. Te zamen 25298.15. De afslag en combinatien blijven bepaatej op Zaterdag 16 Februari 1924, des middags 12 uur, to het cate „De Tabakshandel" aan het Waagplein, van den heer N. Schermer hom, te Alkmaar. den auto. Mijn chauffeur Jan Lansing spring onmiddellijk to de vaart, terwijl ik mij zelf eveneens te water begaf tussdien den walkant en den verongelukten auto. Lansing, die op den wagem geklommen was, slaagde er in eenige kinderen en een vrouw te redden, waarbij ik hem kon helpen. Ook de beide mannen wisten den kant te bereiken. Daarop sloeg tot onzen grooten schrik en ontsteltenis de auto om en verdween onder water, zonder da een tweede vrouwelijke passagier gered kon worden, niettegenstaande de bijna boven- menschelijke pogingen van mijn chauffeur. Inmiddels waren twee marediaussee's en nog een wielrijder ter pilaatse gekomen en wij trachtten met behulp van een langen haak den wagen weer terug te halen. Dit bleek edi tor onmogelijk en tot slot moesten de pogin gen tot reddmg van de vrouw, die onder den wagen lag, worden opgegeven." De heer Hepner deelde ons mee, dat de geredden werden ondergebracht en verzorgd11 to een nabijzijnd boerenhuis. Een der gered den, die den wagen bestuurde, vertelde, dat hij, komende van de richting Amsterdam, ver- blind was door het licht van een hem tege- moet rijdenden automobiel en daardoor geen richting kon houden, hetgeen aanleiding werd tot het betreurenswaardige ongeluk. Wij hadden ook een onderhoud met den heer T v.d. Neut, die per fiets van Naarden in de richting Amsterdam reed en even vodr- dat hij bij de stoomtram afstapte, door den heer Hepner werd achteropgereden. De heer v.d. Neut veklaadde ons, dat betrekkelijk kort v6ordat hij door den heer Hepner weid ach- terop gereden, een andere wagen vermoe- delijk een Ford hem achterop reed. Deze wagen had zeer sterice koplichten. Het moeten deze lichten zijn geweest, waardoor de rijder van den verongelukten wagen verblind werd. ALKMAAR—GEEL-WIT 2—1-. Alkmaar (Go-Ahead1) behaalde gisteren een 21 overwtoning op de Geel-Witten1 uit den Helder. Het koude weer had zeker velen teruggehouden, want we hebben op het ter- reto' aan de Wilhelmtoalaani wel eens grooter beiangstelltog gezien. Aehterhoede en mid- denltoie zijn biji Go-Ahead nog altij'dl dezelf de maar de voorhoede heeft hog alleen de zeer goeden rechtsbuiten J. Elfritog over, die gisteren weer tal van mooie voorzetten gaf, De aoderen wisten' er echter niet van te pro fiteeren. Toch zal, wellicht de midvoor Booij als hij wat meer balcontrole heeft gekregen, zijn plaats waard blijken. Het tweedie dioel- punt, dat hij voor G.-A. maakte was heel mooi. Balcontrole heeft ook de linksbuitm Ooms noodig. Als hi} dan goed zijn plaats houdt eri zich- toelegt op zuiver voorzetten, kan er van dezen jeugdigen speler nog wel iets komen. Geel-Wit wist zich to de eerste helft de lei- ding te veroveren. Nad'at door G. A. vele kansen wareni gemist, gaf ten: slotte jElfring weer een klein vooTzetje, dicht bij doel. De Held'ersche keeper wilde redden, maar de ltoksback van Geel Wit trapte net den bal voor hem weg to eigen doel. Na de rust be- sliste het doejpunt van Booy den wedstrijd. De keeper van Geel-Wit was een oogenblik uitgevallen en' net was hij teruggekeerd of een boogschot to den versten bovenhoek bleek hem- te machtig. Op hoog peil stood de wed strijd niet. Souge keepte weer goed en Kep- pel "was een flinke back. De middenltoie deed af en toe aardig werk en Knip reddb mmg- maal. Geel-Wit deed soms goed werk. Spil em rechtsbuiten waren goed. V. A. F. C. won met 20 van W. F. C. 3. Alcmaria II speckle to den Helder gelijk 1—1. Alcmaria I had een zware partij' to Am sterdam tegen D. W. S. Het elftal was lang niet zoo goed' op dreef als tege ra D.E. C. en het gelijke spel 11 te ten slotte voor Alc maria nog een gunstig resultant. Edo klopte Spartaan in Amsterdam met 40. Een' ultslag, die weinig twijfel ovcrlaat aan de kracht van de Edo-ploeg. Een kranig stukje werk. D. E. C.—Z. V. V. 2—2. W.F.C. Hollandia 11. PunneTsteijhQ. S. C. 1-t). Afd. I. Fdjenoord—H.V.V. 4—1, S.V.V.- V.O.C. 0—1, Z. F. C.— H. F. C. 2—2. Ajax 't Gooi 2t—0. R. C. H.—D. F. C. 2—2. Aid. II. A. S. C.Excelsior 32, O.D.S. Stormvogels 12, QuickBl. Wit 0—2, U. V. V.H. B. S. 20, Sparta—Haarlem 30. 2e klas. AdoConcordia 6!0, A. F. C.— Nieptunus 21, SchotenZandvoort 3—2, B. M. T.Bloemendaal 01. Afd III. QuitkHengelo 50, U. D.— Enschede 03, E. BoysGo Ahead 1'2, TheoleVitesse 11. Afd. IV. N. A. C.Eindhoven' 00, Phi lips—Wilhelmima 2—2, M. V. V.—Noad 1-1, AllianceBredania 21 Afd. V. AchillesFrisia 03, Velocitas— W. V. V. 3—4, Upright—'Be Qu'ick 0—4, Leeuward'enFriesland 20. lnternatlonaal. Oostenrijk won met 41 van Joego-SlaviS. KORFBAL. Oosterpark 1 Amsterdam—K V. K- V. 1—4. Te Amsterdam behaalden de rood-witten eenz waarb evochten zegen op de leider der afdeeling, waardoor de kans op het kampioen- schap enorm te toegen'omen. Even voor de rust nam Oosterpark met een goed1 schot de leiding. Direct na rust was het van Zonmeveld die uitetekend de gelijfcmaker inschoot. De vakwisseling bradit van Tuyn en van Beek Sr. in de gelegen'heid om ook nog ieder de mand te vinden, terwijl Hop ook in de derde aanival zijn werk met succes be- kro nd zag. Door het geheele 12 tal te hard1 gewerkt, daar van een absolute meerderheid van K V. o.i. geen sprake was. De tovalter Pirn van Beak heeft vooral uitstekend werk verricht \AAMBEV.DOoaH.K.POKTQBEN||

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6