Heeren Overjassen u I Onze modellen zijn toonaangevend. Onze pr^Jzen nfterst scberp gesield. en1 het Dongebied onder Ieidiog van den vorst Tschelokajew ernstige opstanden uit- gebroken. i Uit Barissow (in Wit Rusland) worden Putsch-pogingen gemeldl. Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opnante in deze rubriek bewijst uteris zins, dat de Redactie er rrunie instead Alkmaar, 8 Februari 1924. Zeer Geachte Redactie! Met de opname van, onderstaande regelen in Uw Wad zult U ons ten zeerste venplich- ten. De Gemeente-begrooting 1924. 't Is niaar aanleiding van het hoofdartikel in de courant van 16 dezer, dlat wij gaarne daarover de volgende cpmerkingen zouden willen mlaken. In de eerste plaats Uw beroep op de kro nen in het vrije bedrijf. Het verband1 tusschen onze salarissen. en die in het vrije bedrijf zou den wij gaarne eens aangetoond zien. Zoo- lang dit niet is gebeurd, blijven wij' ons standpunt sterk achten, dlat er geen aanwijs- baar verband is. Zeer zeker is geen verband in het verleden in achifc genomen bij de vast- stelling der salarissen. Secundo het verband met de sakrissen dier Rijksambtenaren. Hierover willen wij: opnterken, dat de sala- rieering van de rijksambtenaren zich op hed wat hooger niveau bevindt, zelfs na aftrek van 8Vz en zelfs nia den aftrek van 10 pet., dan de doorsniee salarissen, welke in gemeen- tedienst worden geno'en. Wat betreft de billijkheid der heffing van pensioenspremie inogen wij opmerken, dat wij niet gaarne de salarissen van het gemeente- .personeel zouden gemaakt zien tot een, „sluitpost" der begrooring. Deze term begiint „afgezaagd" te worden. In slechts nog wei- nige gemeenten in ons vadertand is de toe- stand der gemeentefinanoien onrustbarend. En wanneer werkelijk zwaarder belasting moet worden opgebracht zulks is in onze gemecnte trouwens voorshands uitgesloten, is't d'an niet billijker deze oin te stem over al!e belanghebbenden, dan lunar te doen drukken op een economisoh zwakke groep? Want ook de ambtenaar betaalt belasting en naar een met veel grooter zeketlheid vast te stel'bn maatstaf dan de overige burgerij. Voor hen beteekent het betalen van pensioens premie in de gevallen, waarin dit voorheen niet plaats vend, een extra-belasting, ter ont- lasi'ing hunner medeburgers. Hoogachtand, Het Restaur der Onderafdeeling A Ikmrrar e.o. v. d. Ned. Bond, van Qemeente-ambtena- ren. (Er is na den tijd van steeds hoogere kro nen ook voor het overheidspmoneei een tijd van algemeene malaise gekomen, die zijn terugslag op de sakrissen van tal van wer- kers in particuliere bedrijven gehad heeft. Dat hier en daar een bedrijf oindanks de tijdsamstandigheden misschien wel juist door de malaise tot grooter bloei 'kwam en zijn medewerkers hetzdfde, of wellicht nog feooger safaris uitkeerde, blijft uitzondering, die op den algemeemian regel geen invloed udt- oefent. Wat flu de salarissen van de Aikmaarsche gemraite-amib.enaren betrefit1, deze zijn, zoo ver wij ons 'herinneren, in deze bezuinigings- jaren nog steeds op het hoogere peil geble- ven. Bedenkt men daar bij dat een ambtenaar in het algemeen door zijn rechitspositie, ge- makkelijke pensioen-regeling, werktijd, vacan- tie-toeslag, verlof enz. een voor vde wer- kers in het1 particuliere bedrijf begeerens- waiarcjige beirekking heeft, dan is het duide- lijk, dat de belastingbetalende burgerij het niet meer dan bilMjfc viindit, wanneer in deze tijden van algemeene bezuiniging een ambte naar 3V2 pet. van zijn safaris voor zijn pen- sioen-premie zal mioeten beta'en. Van Rijksambtenaren wordt 814 pet. ge- eischt! en het overgroote deef der workers in de particuliere bedrijven moet of gelheel uit eigen zak of door een veel grooter percentage dan 3Vi pet. van hum inko-men bij particu liere verzekeringsmaatsehappijen voor een pensi oen zorgen. Waarom d!an alles gratis voor db gemeen- te-amibtenaren wier salarissen nog steeds op het pell der best bezoldigde jaren is geble- ven? Wij: kunnen ons hied1 goed voorstellen dat deze aonbtenaren het alles 'behalve prettig vinden wanneer ziji lets modem storten voor wat zij vroeger gratis kregen. Maar zoo is het met talloos vden gegaan. Wanneer het betalen der pensiioenspremie in de gevallen waarin dit voorheen niiet plaats vend voor de ambtenaren een extra- belasting beteekent ter onllasting hunner me deburgers, dan wil dit niet anders zeggem, dan dat zij, wier salarissen tot dusver onaan- getast bleven een offer brengen ten bate van hen die minder kregan en uiit wier bdaist'ing- gelden desondanks de op pell gebleven sala rissen der ambtenaren betaald mioeten wor den. Blijven de gemeente-amlbtenaren premie- vrij, pensioen houden, dan 'beteekent dit een extra-belasting ten koste hunner over het al gemeen1 in heel wat s'techtere oinstandigheden verkeerende mede-burgers. Wij laten gaarne ieder het oordeel welke regeling de mees^t billijke mag gencemd wor den. Red Alkm. Crt.) LANDGENOOTEN GAAN VOOR. Met bijzonderen aandrang vraagt onder- staand comite de b'elangstelling en medewer- king voor de tijdeliike huisvesting van kihde- ren van noodlijdende Nederlanders in Duitschland. Er zijin nog zoovel'e zwakke kinderen, voor wie een tijdelijk verblijf in Holland een red ding zal zijn. Het is inderdaad te betreuren, dat zoovele buitenlandsche kinderen hier te lande worden ondergebracht terwijl onze eigen landgenoo- ten, die in Duitschland gebrek lijden moeten aehterstaan. Een onzer domite-leden ontving een schrij- ven van eert Hollandsche dame, waarin zij haar beklag deed over het volgende feit: Zij vroeg aan een comite in Bussum vier Hollandsche kinderen uit het Ruhrgebied voor eenige maanden ter verzorging te mo gen hebben. Tot haar groote teleurstelling zond men haar Duitsche kinderen'. Toen aeze dame zich over de manier van doen o. i. terecht beklaagde, ontving zij een schrijven van een der conute-leden, waar in men betoogde dat men tevergeefs had ge- tracht Hollandsche kinderen geplaatst te krij- gen. Er meldden zich maar weinigen aan. En voorts wordt in dit schrijven beweerd dat in vergelijk met de Duitsehers de Hollanders in Duitschland er nog niet zoo slecht aan toe zijn. Zulk optreden is wel heel erg! Op deze wij- ze wordt wel zeer te kort geaaan aan onze noodlijdende landgenootea in Duitschland, die totaal verarmen. Wij zijn, al willen wij ons niet tegen elke hulp aan Duitsehers verzetten, van oordeel, dat er in ons land thans genoeg voor de Duit sehers wordt gedaan en dat het thans voor de Nederlanders tijd wordt, de in Duitsch land gebrek lijdende Nederlanders te helpen. Vraagt het maar aan den grenscommissaris te Zevenaar, vanwege onze Ned. met de steunverleenimg aan de Nederlanders belast, en hij zal u evenals aan ons zeggen, hoe het hem een ergernis is, dat die door Nederlan- sche particulieren geschonken gelden voor verreweg het grootste gedeelte aan Duit sehers ten goede komenen vraag hem dan ook eens hoe groot het aantal Duitsche kin deren is, dat over de grens komt in vergelijk met dat d'er Nederlandsche. En zeg d'an niet, dat er geen Nederlandsche zijn, die voor uit- zending in aanmerking komen. Ze zijn immers in Qns bezit de lange lijsten met namen van kinderen, voor wie door bemiddeling van on ze consulaten een huisvesting wordt ge- vraagd; van wie velen weliswaar reeds jaren, sommige misschien hun heele leven in Duitschland hebben gewoond, maar die dan toch Nederlanders zijn gebleven, wier va- ders veelal jarenlang tijaens de mobilisatie in ons leger hebben gediend en die thans hoe- wel ook zij gebrek lijden door vefe Neder landers bij de Duitsehers ten achter werden gestaan. Zeker onze Regeering heeft een steunregeling voor de Nederlanders in Duitschland getroffen, maar wanneer wij hooren, dat b.v. in Muhlheim in eeni gezin van man, vrouw en 3 kinderen 8 billioen 100 milliard mark en 2 pond brood per week wordt verstrekt, dan bestaat er voor particu lieren heuseh nog wel aanleiding om onzen landgenootjes een verblijf van eenige maan den in hun vaderland te gunnen. En is er niet iets tegenstrijdigs in, dat een Nederlandsche dame, die uitdrukkelijk zegt, Nederlandsche kinderen te willen huisvesten, 2 Duitsche ineisjes uit Muhlheim toegezon- den krijgt? Terwijl dezer dagen een weridoos Ne'derlander uit Miihlheini met zijn 3-jarig dochtertje over de grens kwam en aan ons comite mededeelde, dat hij er niet in geslaagd was zijn kind met een kindertransport mee naar Nederland te sturen Op grond van bovenstaande doen wij als Nederlanders een dringend1 beroep op onze landgenooten, om ons te helpen in onze po- gingen tot huisvesting van Nederlandsche kinderen uit Duitschland. Zooals gezegd: de kindereti, voor wie plaatsing wordt gevraagd, zijn vele. Het aan tal gezinnen echter, dat zich voor kostelooze huisveS'ting opgeeft, is zo6 gering, dat wij in tal van gevallen reeds tot plaatsing tegen eenig kostgeld hebben moeten overgaan. Waar tot nu toe echter pas ongeveer 1600.bij ons is ingekomen, zullen wij dit niet lang kunnen volhouden. Wie helpt ons hetzij door zich voor koste looze huisvesting op te geven, hetzij door on® geld te sturen, een en ander aan het adres van onze penningmeesteres, Bouriciusstraat 10, Arnhem? Iiet Arnhemsche Comite tot uitzending van Nederlandsche kinderen uit Duitschland Jkvr. Mr. J. A. BESSE-VAN1 VERSCHUER Mej. H. G. VAN HASSELT, penningm1. Jkvr. J. M. A. BESSE VAN VOORST TOT-VOORST. Mevr. NUMANS—-MERZ. G. VAN ROEKEL. Rechtszaken VOOR DEN POUITIERECHTER. Zi'tting van 18 Februari. DIEFSTAL VAN EEN FLESCH DRANK. Een sigarenmaker .te Hoorn, die onlangs terecht stond ter zake bovenbed'oeld feit en wiens zaak was gesteldl in handen van. de re- classeering, werd heden veroordeeld tot 2 maanden gev. voorwaardelijk met 3 proefja- ren en oplegging van bijz. voorwaard'en, o.m. verplichting tot geheelonthoud'ing. Bekl. was niet verschenen. DIEFSTAL VAN DRANK EN SIGAREN. Beklaagden zijn Dirk en d'iens broed'er Jan (de eerste is gedetineerd in de strafgevange- nis, alwaar hij een hem opgelegde sfraf on- dergaat). Tweede beklaagde was niet versche nen. De eerste bekl. was reed® eenmaal voor waardelijk veroordeeld, welk vonnis op hem werd ten uitvoer gelegd. Thans werd hem ten laste gelegd diefstal van drank en sigaren uit een cafe te Koegras. Beklaagde had zich toegang verschaft door middel van verbre- king van eenige glasruiten. Hij eigenidte zich, zooals gezegd, eenige flesschen drank en wat sigaren toe. Ook had hij gepoogd de lade te liditen. De flesschen drank had hij gegeven aan zijn broed'er Jan, die buiten stond. Een van de,flesschen was gebroken. De cafeftou- der J. Marees te Koegras verklaarde dat hij in den nacht van 31 December was uitge- gaan en toen hij thuis kwam constateerde hij den diefstal met braa'k. Twee ruiten, waaron- der een van dubbel di'k glas waren gebroken. De toonbanklade was uitgehaald en stond op het eind van de toonbahk. Beklaagde erkende alles wat hem- ten laste was gelegd. De off icier releveerde dat deze bekl. alle kans had gtkregen oin zich te beteren, doch deze kans op een ellendige manir had ver- speeldl en requireerde tegen hem 3 maandten gevangenissrr. Tegen den anderen beklaagde werd op advies van de reclasseering gevor- d'erd 3 maanden gev. voorw. met 3 proefja- ren. De politierechter hield de uitspraak in deze zaak aan tot a.s. week. Bekl. D. S. kon er echter wel op rekenen dat d'e politierechter wat hem betrof met den eiseh mede zal gaan. De niet verschenen be klaagde zal a.s. week door de bevoegd'e rnacht worden medegebracht. BELEEDIGING VAN EEN AMBTENAAR. De beklaagde Alb. N., te Enkhuizen, had ep 2 Januari aldaar een commies der directe belastingen beleedigd, door hem te kwalifi- ceeren ais een „brutaten kerel". Eisch tegen den niet verschenen bekl. 25 boete subs. 25 dagen hecht. Vonnis f 10 boete subs. 10 da gen hechtenis. M I SH AN DE LI NO. De gebroedters Job. en Lamb. S., tuind'ers te Gastricum, stonden. terecht ter zake dat zij te Castricum in den nacht van 21 Januari ae getmgen lJoel en Bakxer haanen mishandeld. Er was tevoren reeds kwestie in een cafe. Zekere D., kameraad van beklaagden, had er bezwaar tegen, dat Bakker zich met de zuster van getuige P. ophield. Bemaagden zijn bij het naar huis gaan de getuigen Poel en Bakker achterop gereden Poel was door hen op dien grond geworpen en had onderscheidene slagen ontvangen. Ook de geiuigen A H. Moleuaar, die in hun ge- zelsch ip was en vrede wilde stichten, was mis liandeld. Beklaagden ontxennen. 2ij hthhen niet geslagen. Wel hebben zij gekeken naar hetgeen er gebeurde. De getuige G. Bakker was door Jan Dam in het gezicht geslagen. Ook die tweede beklaagde had hem een kiap toegebracht. De officier vorderde tegen beklaagden, die niet bepaald gunstig bekend staan, voor iedtr f 25 boete suns. 25 dagen hechtenis. De politierechter twijfelde niet aan hun schuld en veroordeelde hen ter zake mishan- deling van J. Poel ieder conform den eisch LANDLOOPEKIJ. De in' 1872 te Held'er geboren los werkman Dirk K., thans gedetineerd, stond terecht om- dat hij in' Januari te Helder zonder middelcn van bestaan heeft rond gezworven. Bekl. be- weerde dlat hij wel een oniderd&k had Hij was thuis bij zijn zuster, maar sliep op het pclirie- bureau. Hij was maar zelden tot werken in staat. Er zijn dagen dat hij niet eens staan kan, zeide hij. De othcier vermeende, dat beklaagde des- tijids zwervende was en geen middden van pescaan had en requueerue dietnuigevolge 3 dagpn- hecnt. en 1 jaar opzending naar een hijkswerkinnchting. Beklaagde to -n.de zich niet bijzonder verrukt over dezen eisch. Hij iiau enisnge hezwaien icgeii ciie opzenamg. Hij. were op advies van dle reciasseenng veroordeeld aiieen tot 3 dagen hecht. Daar nocli de ottilcier noch beklaagde lust hepoen in cassaue tie Xoinen, is ctit vonnis onherroe- pel k. DIEFSTAL. Een 19-jarig meisje te Eganond aan Zee stond1 terecht ter zaxe dat zij in de jare'n 1922, 1923 en 1924 wederrecutelijk heeft weggenomen een beolrag van J 2oO, ten' na- d'ceie van den- getuige, otn calelioudei" P. v. d. Pol, in wiens u.ensi zij, werlczaam was ans dieust'oode. Alchans dat zij' in Januari 1924 zicli wederrechielijk heeft toegeeigend een be- drag van 2,35. De getuige P. v. d. Pol wilde een eisch tot schadcvergoeding jnstelien ten bed'rage van f 250; daar eclner 150 het maximum is, beperxie geiuige zich tot dit bedrag Beklaagde zeide, dat zij nog noort een bios- coop heert bezocht, dus kan deze inrichtiug van amusement ais moael woruen Uiigcstua- keldc Beklaagde heeft een kolossalen brief ami den OffJcier gesclirevin, waann zij, beweerde dat v. d- Pol zelf aanleiding gaf, omdat hiij1 de sleutels van de lade maar liet rondzwerven. Getu-ige v. d. Pot vermiste reeds gcruimen tijd geld en op 11 Januari heeft getoge het meisje betrapt. Beklaagde beweerde, dat zij! met el'kaar niet meer dan f 16.50 heeft weggenomen. In den spaarpot is ze niet geweest. De Ofucver waisclite in overeenstemming met het advies van het Genootschap haar veroordeeld te zien tot 4 maanden voorwaar- delijke gevangenisstraf met 3 jaar proeft'ijd en op te leggen bijzondere voorwaarden. Het vonnis luidde: 3 maanden: voorw. gev met 3 proefjaren en toewij'zing van de civie'le vordering tot een bedrag van 16,50, dat als bewezen wordt aangenomen. Het meisje moet uaandelijks 4 aan v.d. Pol terug betalen, aanvangend Juni a.s. MISHANDELING. De niet aanwezige beklaagde J. de W. te Wieringen heeft op 25 Januari den landman G. Eevers aldaar mishandeld door hem met een emmer op het hoofd tte slaan, zoodat de schedel van E. bloedde Bekl. was boos, om dat getuige hem sprak over een inbraak, die ten huize van getuige had plaats gehad. Bekl. staat slecht bekend op het geheele ei- land, zeide getuige. Hij is echter nog nimmer veroordeeld'. Eisch: 25 boete subs. 25 dagen hecht. Vonnis: 10' boete subs. 10 dagen hecht WEDERSPANNIGHEID. De niet verschenen beklaagde Jb. K. te Helder heeft zich in den nacht van 12 op 13 Januari met geweld verzet tegen' de politie- agenten Gielissen en Stam, die hem, op grond van geconstateerde openbare drcnkenschap, h'adden aangiegrepen, om hem naar het arres- tantenl'okaal over te brengen. EiSch: 20 boete subs. 20 dagen hecht. Vonnis: Conform den eisch. WEDERRECHTELIJKE TOEEIGENING VAN EEN TRUI. De los-werkman Jan Z. te Helder stond' te recht ter zake wederrech'tclijke toeeigening van een visscherstrui, die hij beweerde op 29 December „ecrlij'k" te hebben gevonden. Bed'oelde trui is door den winkelier A. Dool vermist van zijn bniteni-etalage. Bekl. zeide de trui in d'en wail te hebben ge vonden. Hij heeft de trui te koop aangeboden aan den lost-werkman J. F. Fortuin. De han- del is echter niet doorgegaan, omdat de poli- •tie er zich mee bemoeide. Eisch: 10 boete subs 10 dagen1 hecht. Vonnis: 10 boete subs. 10 dagen hecht wcgens verd'uisterimg. Hiema slutting der zitting. Sport KORFBAL. K. V. K. V. I—H. K. C. I 16—0. Een eclatante overwinning. Men schrijft ons: De eerste ontmoeting tusschen bovenge- noemde vereenigingen eindigde met een 4—1 overwinning van de Heldenaren. Als juist-ge- promoveerden werkten zij toen zeer enthou- siast en troffen bovpndien K V. K. V. zeer onvolledig en totaal uit vorm aan. Dat deze uitslag niet de ware krachtver- houding weergeeft blijkt ten duidelijkste uit den afloop van de returnmatch in Alkmaar. Wel had H K C "eenige invaflers, doch dTt it o.i. giea excuu# voor bet oabeteekenende spel, dat door hen geleverd werd en we kun nen ons dan ook niet voorsttllen hoe een der gelijk twaalftal in den N. K. B. koint. Ook het inweudige vereenigingsleven schijnt zeer \eel te wenschen over te laten, getuige het leit dat de gasten op den vastgestelden tijd met slechts 6 dames en 2 heeren aanwezig waren, terwijl bovendien knoeierijen jegens oen Bon l en tegenstanaers niet van de lucht zijn. Over den wedstrijd kunnen we kort zijn. Nadat geruim<>n tijd gewacht is totdat einde- lij'k 5 heeren aanwezig zijn, wordt onder leiding van scheidsrechter R. Kaan beg on- nen. K. V. liet niet uitvalleu. Van strijd was geen oogenblik sprake. H. K. C. kreeg geen vcet aan den grond. zoodat met rust de stand reeds 90 was en hierna nog 7 maal ge- scoord' werd. De doelpunten werden gemaakt door d'e dames List (2) v. Wieringen, Hartog en Geuzenbroek en de heeren v. Zonneveld (3) Koppen (3), Co v. Beek (2), Pirn van Beek, Hop en Blom, P. v. Beek viel in voor Tuin, die geblesseerd is. VOETBAL. Alcmaria II won Zondag in dten Helder van H. R. C. II met 10 onder protest van H. R. C. Zondag a.s. de belanigrijke Derby Alcmaria II—V. A. F. C. Alkmaar I speelde Zondag tegen K. F. C. II met 10 spelers waaronder invaders en ver- loor met 30. Alcmaria III verloor met 30 van V. V. U. te Ui'tgeest. TELEGRAFISCH WEERBERICHT 19 Februari. Med'egedeeld door het Kon. Ned'erl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.3 te Black- sod. Laagste barometers:and 753.0 te Tioulon. Verwachting (van den avond van 19 Fe bruari tot den avond van 20 Febr. Zwakke tot matigen veranderlijkcn wind1, later uit inoorde'ijke tot westelijike richting, nevePg rot zwaarbewoBrt, fater wefllcfrt sueeaw of regen, lickto vorwl naoktB, later lichle dooi. BURGERLIJKE^TANiDL GEBOREN: Krijn Jan., z. an Gerrvt Jimmink en Ai*ia Catharina Brands. Dieuwerktje Boukje, d. van Laurens Martinus Stuunnao en Grietje Visser. O VERLEDEN: Klaasje van der Sluijs, gehuwd met Corne- lis Maria Duineveld, 64 jaar. Marktberichten PURMEREN'D, 19 Febr. Aanvoer en prijzen waren heden: Kaas: 9 stapedis fabr. kaas 52 m.m. 55; 4 staipels boerenikaas 55, m.m. 56; 411 Kg. boter 2.75 2.80; 356 runderen, w.o. 165 vette 1.— tot 1.30, 183 melk- en geldekoeien 175 tot 400, handel matig; 8 stieren; 23 paar- den 200 tot/ 250, handel matig; 15 vette kalveren 1.50 tot 1.75 per Kg., handel matig; 780 nuchtere kalveren.' sladht 10 tot 40, fok 16 tot 34, handel vlug; 419 vette varkenssladht f 0.70 tot 0.75, hank- del vlug; 57 magere varkens f 20 tot'/ 40, handel slug; 222 biggen 14 tot 22, han del stug; 213 schapen 35 tot 60, handel matig; 22 bokken; kipeieren 7 tot 7.50 per 100 stuks; eendeieren 7.50 pet 100 stiilcs PURMEREND, 18 Febr, „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Oinstreken". Roode kool 12.1016.60 per 100, Sa- voye kool 3.105.20 per 100, Spruitkool 1.607.30 per 15 K.O., Rapen 3.10 p. 100, Wort el en 1.10—/ 1.35 per 25 K.G., Uien 1.60—/ 1.80 per 25 K.G., Prei 40.70per 100 bos. Handel zeer vlug. BROEKOP L AN GE NDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 18 Febr. 1425 K.G. Wortelen 25.90 per 100 K.G., 46200 K.G. Roode kool le soort 10.40—/ 13, 47700 K.G. Gele kool le soort 9.80 12.80, 61000 K.G. Witte kool le soort 5.506.5.0, 5200 K.G. Uien 9.10— 9.70, Drielingen 12.10—/ 12.50, alles per 100 K.G. van 19 Februari 1924. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. Koers van heden te Vorlge Koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m, 2.- 874-8 pl.m. 2.15 pl.m.2.30 pl.m,2,45 Cloeoki (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANK=INSTELLIN GEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Resc INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. FurnesSfStokvis Aand. Idem 7 Obliig. Jurgens Gew. Aand. A B C Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olio Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Si'lau W'ai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oudo Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Idiem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan SCHEEPVAART BUITENL. Marine coram Marine pref TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 991/, 90'Vi 20(i»/8 I 377/8 14-1,; 140 122 18 <8l/g 70 74i„ 71 72 2t>8»/4 262 89'/, 1121/, 518 408 195»/* !9V3/4 202 311/, 1261/g 420 236 V# 4417/s '631/, 73 6 77S 121 94Vs 23 H/, 11 8sA 136 103 V, 88Vt 1281/8 153»A 187/g 54 1371/, 89 33"/,, 112i/s 9®/i« 3 4'A 364 V, 326 3731,, 216 493/f 1 4 11/16 202 V, 204 204 137 137 V, 1371/, 140 139 V, 1394-40 140 1J9 1391/, 123 70 70 V, 265 5131/, 512-4 511 404 4u5 403 1954-6 195 Mi 260 199 30' 30 V» 29 Vi 124»/, 124 410 236 235 V» 236 V, 434 V, 435 V, 434 l/t 161 161 161 119 130 127 104 104 104 88 88 Vi 87 V, 127 128 127 150 V, 18*/i 19 18i/i 514 137 135 89 88 33Vf 33 112V# 359 360 360 324 323 377 369 214 481/, 141 204 1371/, 139»/, 139s/, 69 2021 -41 137.1/, 140 139 i 121-2 69 512 403 1658/, 291/, 2371/, 436 161V, 76 Vi 116-7 •2|-3 102 87 19V, 87 Vi 360 323 368-71 INC. vrih vorige koers 5V, pCt., heden 5 V# pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. 510 401-5 36 V, 235-i 433 4 161 U71/, 1021/, 1271/, 19V, 136»A 331;, 3591/, 507 161 Louden Berlijn p. biljoen Parljs Brussel Bazel Weenen p. Kr 10.000 Kopenhagen Stockholm Christiania Vorige koers. 11.50 0 584 11.50 9.80 46 50 0.37 V, 42.20 69 85 35 25 New-York Italic NIET-OFFICIEEL. I 2.68 11.62 V, Koers op heden om 2.45 11.531/, 0.59 11 15 9 22 V, 46.40 0 37V, 42 20 69.59 35.25 2.68J f 11.40—50

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 3