"V&orkomt Fa. P. Th. YPMA, i/ gtrJefs. Huishoudeljjk kwartet. v. het inwateren van het houtwerk Uwer T gebouwen door jaar- lijks bij te schilderen. ren van het echtpaar W. te Sittard zich me: het aansteken van een courant hij de kachei Het derde kind speelde in een hobbelpaard Het papier van de courant vatte vlam, zoodat de kleeren van het jongste kind in brand ge. raakten. Het kind kreeg hevige brandwon- den, waaraan het inmiddels overleden is NAAR HET OUDE VAK TERUG Naar Het Vad. vemeemt, gaat oud-minister Konig naar zijn oude vak, den Rijkswater- staat terug. De benoeming is nog wel nie: geschied, maar vast staat toch, dat de be- staande vacature van hoofdingenieur-direc teur over een fdeeling van's Rijks waterstaai door hem zal worden vervuld. BURGEMEESTER-STUDENT. De Minister van Onderwijs heeft den bur- gemeester van Oeffelt den heer Remmen, ver- lot verleend tot het afleggen van examens voor de rechtskundige faculteit der R.K. uni- versiteit te Nijmegen. GERAAMTE GEVONDEN. Bij het graafwerk voor de nieuwe uitbrei ding van de fabriek De Betuwe te Tiel is gisteren in den boorngaard tegenover de be- staande fabriek onder een doormen heg op betrekkelijk geringe diepte een geraamte ge vonden, vermoedelijk van een man in de kracht van zijn leven Men schat, dat het 40 a 50 jaar in den grond gelegen h >eit ERNSTIG ONGELUK MET EEN AUTOBUS. Dimsdagmidd'ag tegen vijf uur need een der wagens van den autodienSt Amsterdam—- Hoorm vlak bij: Ilpendam den onderdijk in en sloeg ondcrsteboven. Olp het oogenblik bevondietn zich behalve den chauffeur twaalf passagiers in den wa- gen. De ongewonde passagiers zijn per tram vertrokken, onder wie een persoon, die door den sohrik de zenuwen in het hoofd waren gestagen :en zich niets van- het vcorgevallene meer herinneren kon. Twee personem waren ernstig gewond en werden verbonden door een tweetal doktoren, die van Purmerend waren onthoden. Het is een raadsel hoe het ongel'uk is ge- schiied. De chauffeur staat bekend als een uiterst voorzidhtig rijder. EEN VERDACHTE „FILMSCHOOL". Maandag is in zijn woning te Rotterdam door de zedenpolitie gearresteerd de theater- agent W. K., onder verdenking ontucht te hebben gepleegd met minderjarige meisjes. K. had den laatsten tijd de theater-agentuur er aan gegeven en was een z.g. filmsdiool be- gonnen. Zaterdag, aldus vertelt de Tdg. zag een buurman van K. zijn tienjarig dochtertje uit diens huis komen. loen hij zonder eenige bij- bedoelirfg vroeg, wat zij daar gedaan had, ontkende de kleine, dat zij bij K. geweest was. Na eenig aandringen begon zij' te huilen en zeide zij, diat K. gedreigd had, haar te ver- moorden, als zij1 vertelde bij hem te zijn ge weest. De vader ging onmiddellijk naar de po lities doch deze wilde eerst nader be wijsmate- riaal verzamelen, alvorens tot arrestatie over te gaan. Mem volgde een tweetal „leerlingen" van K. die in een theater hier ter stede werk- zaam zijn en bij de ondervraging bleek, dat hij, door haar gratis onderwijs in filmspel aan te bieden, getracht had, deze meisjes tot zijn slachtoffers te maken. Nadat nog eenige gevallen ter kennis van de zedenpolitie waren gekomen, ging men Maandagmorgen tot arrestatie over. Bij huis zoeking vond men een aanteekenboekje waar- in K. de namen en adressen zijner leerlingen had genoteerd. Zoodoende kon men 10 geval len constateeren. De beschuldigde ontkende aanvajikelijk alle sohuld. Zelfs ontkende hij bij de confrontatie de meisjes te kennen, doch na de pertinente verklaring der slachtoffers heeft hij bekend. Intusschen zijn nog andere vermoedens te gen den verd'achte gerezen. Voor een zestal weken is een bij hem inwo- nend bediende plotsding overleden. De politie overweegt thans het lijk te doem opgraven en aan een nadere schouwing te onderwerpen. BRANDEN. Gisteravond 5 uur is brand uitgebroken in het gebouw waar gevestigdl is de etsdrukkerij van de firma Mouton, aan den Luthersche Burgwal hoek Herderstraat te 's-Gravenhage. De brand liet zich aanvankelijk zeer ernstig aanzien, zoodat de brandweer uitrukte met twee motorspuiten. Het vuur dat zijro haard had im de etsinrichtimg op den begamen grond, was echter spoedig met drie stralen op de waterleidimg gebluscht. Op de eerste etage bevond zioh een groote voorraad gietlood, zoodat de brandweer met groote voorzichtig- heid manouvreeren moest, om te voorkomen dat deze last door het plafond, dat op som- mige plaatsen zeer van het vuur geleden had, naar beneden zou komen. Zeer veel materiaal verbrandde of leed door waterschadte, waaronder zeer kostbare etsplaten. De etsdrukkerij brandde geheel uit. Te Oudepekela is gisternacht de behuiziirg van mej. de weduwe De Groot, bewoond door drie gezinnen, totaal afgebrand SCHIP OEZONiKEN. Gisternacht is in het Noordzeekanaa! te IJmuiden gezomcen het kustvisschersvaartuig Z. D. 4 uit Zaamdam. Daar vanwege het slechte weer de visscherij toch niet uitge- oefend kon worden, hadden de visscher H. de J. en zijn knechtje zich des avonds naar huis begeven. Vermoedelijk is het scheepje door ijsgang lek geworden. DE MOORD IN DEN HVAG. Gistermiddag is het slachtoffei van den moordaanslag in de Engelerburgsiraat 's-Gravenhage ter aarde besteld. De belang- stelling was bij het ziekenhuis aan den Zuid- wal em hier em daar langs den weg zeer groot. Bij de begraafplaats Nieuw Eik en- Duinen had de politic speciale voorzorgsmaatregelen grtroffen cm te vowtomea, dat het publiek zich op de begraafplaats zelf zoude begeven. Er was een schat van Women Aan het graf heeft ds. Schuller, Ned herv predikant te 's-Gravenhage, gesproken, waarna de oudste broer van de verslagene voor 4e overgroote belangstelling heeft bedarAt DIRECTEUR DER DiERGAARDE. Het bestuur van de Rot; Jamsche Dier- gaande heeft in plants van dr. H. Buehik - fer, die 'omtslag heeft gevraagd, tot ditrecteur heeft benoemd dr. K. Ruiper, tot) dusver on- derdirecteur. GE REHAB ILITEERD. Voor een paar maamden werd de kantoor- houdeir der posterijen te Siddebunen, gear resteerd en te Groningen in voorarrest gehou den, verdacht uit een aangeteekenden brief vandaar naar Haarlemi met 3000 verzon- den, 300 te hebben gestolen. De aangehou- dene icntkende steeds; thans is zijn onschulc: gebleken. Een kantoorbediende, die in den laatsten tijd groote uitgaven deed, werd ge arresteerd en heeft bekiend de 300 uit den door hem geopenden brief te hebben gehaald. DE LEERPLICHTIGE LEEFTIJD. De Bode, het orgaan van dem B. v. N. 0 moemt in zijn laatste mummer het Kom. Be- sluit van 19 Jan., waarbij de toelatingsleef- tijd tot de lagere school verhoogd1 is, een on- begrijpelijke momst rum, gedoemd om te be- zwijken door zijm techmische onmogelijkheid'. „Wat moet, wat moet dan- toch in vredes naam deze plotselinge dlrastische maatregel? Zelfs het nut der verschuiving in verbamc met de inkorting van een zevenjarigen leer- plicht tot eem zesjarigem is een departemen- taal misverstand1. Het heette, dat door die verschuiving ook bij slechts zesjarige leer- verpjlichting ^et kind niet zoo erg ver voor z'm veertiemde jaar (de kritieke leeftijd van de Arbeidswet) van school komt. Edoch de eer ste groep van dezen verschoven leeftijd, komt pas over zes paar van school af, gedurende de eerstvolgende zes jaren helpt de verschui ving dus niets tegem het bekend „hiaat" tus- schen schoolontslag en arbeidsleeftijd; en wat het allerkostelijkste is, juist als de eerste verschoven lichting de school zal verlaten, is het 1930, en dan is de leerplicht weer ze- venjarig, daar de heele wijziging maar tijde- lijk is tot 31 December 1929". NEST MET EEN' EITJE GEVONDEN. Te Zuid-Scahrwoude werd reeds een mus- sohenest met een eitje er in gevondien. Dit kan zeker wel als een zeldzaamheid warden aangemerkt. FAILLIETVERKLARING BIJ VERSTEK. Bij de rechtbamk te 's-Gravenhage was een verzoekschrift ingediend tot faillietverklaring van een debiteur, die een schuld onbetaald liet en naar ten requeste mede door den aan- vrager was gesteld, ook meer opeischbare schiulden onbetaald liet. Bij de behandeling in raadkamer verscheen de schuldenaar niet en erkende dus uitdrukkelijk het ten rejueste ge- stelde, waaronder het bestaan van meer schulden. De rechtbamk wees het verzoek tot faililetverklaring af, op grond1 dat niet was gebleken, dat de schuldenaar in een toestand verkeerde, dat hij had opgehouden te betalem De oorspronkelijloe aanvrager ging tegen d'eze beslissing in appel. Het Hof hoeft de be- schikkimg vemietigd, op grond, diat de schul denaar, ide evenmin bij de behandeling in hooger beroep was verschenen, de in het re- questgestelde feiten niet had! weersprokem, zoodat hij wel degelijk geacht moest worden in een toestand te zijtn geraakt, dat hij had opgehouden te betalen. nid acngdtG4t,cUm& jlj ds uitmuntende w&Ainq dex C£>]tiun>'2a&&t£en V Om yxk te &cR»€cten,6et^ zclf \«eramtwoordtlijk zijn voor het vervoer naar de handclaren, diie de waren slechts zullen mogen verkoopen tegen door de re- geering vastgestelde prijzen. De technoloog bleef opvallend lang on- zichtbaar, en omdat het zijn beurt was, mij de stof voor een artikd' aan de hand te doen, verdacht ik hem van sdhandelijke luiheid. Ik jradit hem daarom een bezoek em trachilte hem door een roerende toespraak tot nede te brengen, maar zonder succes. Hij zeide mlij ronduit, dat het nu eens iijd werd, dat ik zelif mijn hersens eens inspande. I'k was teverontwaardigd om nog iets te zeggen, draaide hem den rug toe en ging naar huis. Intusschen zat ik er leelijk rnee in. Het artikel moest weg. Gelukkig bracht mijn vrouw ui Aomst. Ik was nauwelijks de deur binnengestapt, of zij vloog mij gillend tegemodt. „Een muis! een muis!" riep ze. Ik heb haar gekalmeerd met koud water, en haar een miiddd aan de hand gedaan om imuizen te verdeigen. Dit gaat het a'Jlerbest doordat een paar geikookte aardappdlen tot deeg worden ge- kneed, zooals visschers doen, om hun slacht offers mee te lokken, en door dit aardappel- deeg wat fijngesneden paardehaar te doen. Deze stukjes deeg worden nu met wat var- kensvet tot kleine aardappelpannekoekjes ge- bakken en neergelegd. Wanneer het verderfe- "ijk gedierte's naclrs op roof uitgaat, vindt het de gehakjes en doet zich eraan 'te goed, met het noodlottig gevolg, dat het weldra bezwijkt omdat die stukjes paardehaar door de darmen van de muizen steken, en ze doo- den. Wanneer de snoepltistige jeugd ervan mocht orowen, zal zij geen nadea!1 ondervin- den. Nu ik toch eenmaal bezig ben met het ver- delren van ongedierte, kan i'k ook nog ee.i middeltie noemen, dat moet helpen tegen houtworm. Ik weet niet of het helpt, madr let is zeker te probeerem, omdat het zoo eenvoudig is. Men legt in de buurt van het aangetaste lout eikels, doodgewone ordinaire eikels, d'iei door hun scherpem ilueht de worm tot zich 'okkerii, wat ham gelijfk wij zullen zien ten verderve zal voercn De worm eet zich in de eikel, die hij als een tekkernij schijmti te be- schouwen. Wanneer men dus in de vrtidhten een gaatje ziet werpt men ze in de kachei en vervangt ze door nieuwe. Ik ga door met moorden. Eem heele boel menschen gelooven nog al- tijd', dat motten niet bestand zijn tegen naph- taline. Om deze van hun illusie te berooven1, vertel ik, dat het aan een zekere mijtiheer Berthelot, die ongetwijfoM iemand' is ge weest, die eem sterke zucht tot iegenspreken bezat. is gelukt, motten te kweeken in de naphtaline. Het beste middel blijft nog al'tijd de klee ren enz. dikwijlte te kloppen te luchten en in de zon te hangen. Een ander man had last van tnieren in zijn huis. Hij probeerde alles, maar't hielp niets. In zijn wanhoop ging hij; de krankzin- nigste dingem hedemlcen, om het gedierte te verWijderen, dat zijn llfeven vergalde. Eimde- lijk had- hij suoees, maar met welk middel Biji voorhaat excuseer ik mij; dat i'k het noem. In de kamer, waar het gedierte londwandel- de liet hij eenige dagen een doode visch lig- gen. Dit was zelfs den1 micron te machtig In groote wanorde trokken ziji af, om nooit weer terug te komen. Of de man zelf weer in zijn kamer d'urfde verschijnem, meldt de historic niet. VAL1 EEN KALMEEREND MIDDEL dat U rust en kalrnte schenkt en een verkwik- kemden slaap, dat gejaagdheid en onrust doet ophouden is een koker Mijnhardt's Ze- nuwtableten. Prijs 75 ct. Bij apoth. en dro- gisten. Proyinciaal Meuvvs EEN VLOTBRUG TE HELDER. Op een half uurtje afstand van de kom der gemeente Helder bevindt zich een pomt- veer over het Noord-Holl andsch Kanaal. Dit veer geeft toegang tot Aima-Paulowna; het vomit een rectitstreeksche verbindimg met Ewijcksluis en zoo met Wieringen. De Zui- derzeewerkzaamhedem zijm oorzaak, dat dit veer een paar honderd meter naar het Zuiden moot warden verlegd. De gemeente, die veel belang heeft bij dezem verbindingsiweg, die vooral in de toekomst s-.en goede communica- tie geeft met het ingepblderde land rond Wie ringen, tracht nu in de plaats van dit pont- veer een vlotbrug te krijgein, zooals die op vcrschillende andere plaatsen langs het Noord-Holand'sch Kanaal is. De totale kos- ten hiervoor zullen bedragem 60,000'; Het rijk wil uitteraard slechts le kosten voor die verp'laatsing van het bestaande veer, 15000, bijairagen. Indien nu de provincie genegen is een subsidie in die kosten bij te dragen van 20.000, blijft er voor de betrokken gemeen- ten (dat zijn Helder, als meest belanghcbben- de ,op welker gebied het veer ook ligt, Wie ringen en Anna-Paulowna) 25,000 over, waarvan dan Helder */5 of eveneens 20.000 zou hebben bij te dragen. B en W. hebben nu aan den raad ge vraagd te willen medewcrken aan de totstand- koming van deze vlotbrug door biji Ged1. Sta- ten aan te d'ringen op het verleenen van dit subsidie, en door het beschikbaar stellen, van gemeentewege, van het gevraagde bedrag. De raid' heeft zich hiermede vereenigd. LANGEDIJKER GROENTEN: CENTRALE. Bovengenoemde vereeniging vergaderd'e op Maandag 18 Febr. in het vergaderlokaal van het betaalkantoor te Broek op Langemdijk. Na opening door den' voorzitter, burge- meester Slot, werden de motulem gelezen em goedgekeurd. Opgekomem warem alle afgevaardigden der aamgesloten vereemigingien. Uit het rapport van het betaalkantoor bleek diat er in die maand Januari was ge- veild voor eem bedrag vam 474.146.76 waarvan voor Broek op Langendijk 120.583.73, Koed'ijk 113.411.95, Sint- Pancras 96193.97, idem' R. K. 9177.86, Zuidscharwoude 58.754.77, idem R. K. 4496.78, Heer-hugowaard 31.461.21, idem R. K. 26.835.92, de Sohermeer 7.778.78, Schermerhorni 1035.94, Oter- leek 337.75, Hensbroek 967.70, de Rijp f 830.96 em Diversem 2279.54. Daar de emtreegeldem im de veiling ver hoogd zijm vam 5 op 10 cent, zoo zullem ook de abonnememten verhoogd wordiem voor dfe tuimders vam 2 op 4 em voor de kooplieden vam 3 op 5. Daama weandem de voorstellen der algemee- ne vergadering beliandeld en im volgorde vastgesteld. Die vergadering zal gehouden worden op Woensdag 12 Maart te Heer-Hu- gowaard. In besprekimg werd gebracht het uit de hand verkoopen zomdter permissie vam den veilimgleider, wat door een enkel lid is gedaan. Daar er im !t geheel geen noodzaak best on d voor de leden om zonder permissie uit de hand te verkoopen, zoo adviseerde het bestuur van de betrokken vereenigingen zulke ledien zwaar geldelijk te straffen of desnoods als lid te royeeren. Daardoor kwam tevens in bespreking het verkoopen op permissie doch hetwelk niet op denzelfden dag wordt geleverd. Moeilijk is het dat precies te con- troleerem, doch die leden zelf moetem diaarin behulpzaam zijn. Ieder weet dat hetgeen uit de hand gekocht wordt denzelfden dag gele verd moet worden en als ieder zich daaraan houdt, is het direct in orde. De rekening van den penmingmeester is door het dagelijks bestuur en door twee leden uit Heer-Hugowaard1 nagezien, en werd ge- adiviseerd1 tot goedkeurng. Door dfen voorzitter werd aan den pen- ningmeester dank gebracht voor het vele werk en de nette uitvoering. Volgde mededeeling dat een akker bouw- and grenzende aan de landplaats door de L. G. C. was aangekocht, bij nadere goedlkeu- ring der algem. veigadering. Bij de rondvraag werd er op gewezen dat er nog wel emkele partijien kool niet goed schoon werden aangevoerd. Dat wilde niet zeggem dat ze rot zijn, maar dat het buiten- ste blad1 te oud is en er groezeiig uitziet. Dit is misschiem wel een gevolg van het weeg- stelsel doch ieder moet toch bedenkem dat in de eerste plaats dfe kool goed schoon moet worden afgeleverd em dat het afnemen van een blad heel weinig gewicht meemeemt, daarom werd ieder aanbevolen het product goed schoon af te lev-eren. Ten slote bleek dat in de maand Januari zijn verkocht 204 wagons roode kool, 205 wagons gele kool, 317 wagons wiitte kool, 16 wagons uien en 13 wagons peen en van 1 tot en met 16 Februari 111 wagons roode 'kool, 114 wagons gele kool, 96 wagons witte kool, 25 wagons uien en 5 wagons peen, zoodat er volgens telling van 31 December voor de Broeker veiling nog aanwezig moet zijn 137 wagons roode kool, 216 wagons gele kool, 274 wagons witte kool, 57 wagons uien en 41 wagons peen, te zamen nog 725 wagons. Daarna sluiting. JpiHgrammen tail atttlen TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAG E, 20 Febr. Bij' de aT- gemeene beschouwingen der Staatsbegroo- dng betoogdte mevr. Bronsveld-Vitringa, dat de regeeringsmaatregelen betreffende de gehuwde ambtenares van wijs beleid ge- tuigen. Daardoor worden de" vrouw, het huisgezin en de staatsdienst gediiend en de prostitutie en de kinderbeperking bestreden. Het zwangerschapsverlof is ecu treurig k.pmid'deL De heer Dresselhuys repliceerde. Hij oor- deelde het hezuinigingsysteem een lapmid- del en broddielwerk zonder basis. Hij was tegen het eerste deel der motie-Troelstra. maar voor het tweede deel. De heer Kuiper zou de regeering met het sluitend maken yan het budget steunen. Hij verheugde zich over het behoefte-element bij de salaris-herziening. NAAR HET OUDE VAK TERUG. 'S GRAVENHAGE, 2 OFebr. De hoofd ingenieur-direeteur van den rijkswaterstaat in de directie Z.-Holland en Utrecht met standplaats's Gravenhage, M. Caland zal eerlang als zoodanig vervangen worden door den oud-minister vn waterstaat, den heer Konig, die met ingang van 1 Apri! ontslag heeft gevraagd als directeur-gene- raal der posterijen en telegrafie. EEN KLOPPARTIJ. WIN1SCHOTEN, 19 Febr. In den nacht van Zondag op Maandag zijn een twintig- tal jonge mannen uit den omtrek met elkan der slaags geraakt. Een drietal van deze vechtersbazen kreeg ernstige verwondingen. Stokken, messen en andere wapenen, men spreekt zelfs van i'e- voivers werden gebruikt. Een viertal poli- tiieagenten moesten tegen de bende optre- den. Twee der vechtersbazen zijn gearres teerd. Gebleken is dat vcrschillende voor- werpen geroofd zijn. Een der gearreste-ii> den zekere N. heeft bekend. HET TOOROP-RAAM. UTRECHT, 19 Febr. De Minister van Onderwijs, Kunsfen en Wetenschappen heeft naar thans vernomen wordt officieel zijn toestemming verleend tot het plaatsen van het Tooropraam in de Domkerk. ERNSTIG AUTOONGEVAL. EPE, 20 Febr. Dinsdagavond is een vier-persoons Ford'auto in snelle vaart op d: Kanaalburg bij1 Epe over de leuniing gie- siagen. Verdronken zijn de heer Schaikdaar ui;t Oiene, die denzelfden dag was onder- troiuwd, en de heer Biesterbosch uit Wel sum. De anderen zijn genedl EEN BOTSING, BRUSSEL, 20 Febr. Een locomotief is in botsing gekomen met een tram. Er zijn eif gewonden. DE ARRESTATIES IN DE PALTS. BERLIJN, 20 Febr. De arrestatie van burgers van de Palts door de Franschen duren voort. Volgens een mededeeling van den bur- gemeester van: Landau is door de gedele- geerden van de Commissie voor het Rijn- land een lijst van gijselaars opgestdd, die verantwoordelijk zijn voor de veiligheid der Separatisten. De bladen wijzen er op, dat de gijselaars alleen heeren zijn, die zich tegenover Clive, den Engelschen consul-generaai, die een anderzoek heeft ingesteld, energiek tegen den Separatistenterreur hebben uitgespro ken. HULP VERZOCHT. LONDEN, 20 Febr. Uit New-York wordt gemeld dat lord Balfour aan't Sul- grafe Instituut telegrafisch heeft verzocht iets te doen voor de 30.00 inwoners van Hebriden die gevaar loopen om te komen. Het instituut heeft het verzoek doorgege- ven aan het Rockefeller Instituut met de vraag of dit bereid is samen te werken voor een steuncampagne. VERWORPEN. LONDEN, 20 Febr. Uit Washington wordt geseind, dat de belastingvoorstellen van den staatssecretrais voor Financien in het Huis van Afgevaardigden met 244 te gen 136 stemmen zijn verworpen. OVERWINNINGEN VAN DE BRAZILI- AANSCHE REGEERING. LONDEN, 20 Febr. De algemeene ver- kiezingen in Brazilie hebben Zondag plaats gehad en zijn geeindigd met groote over- winningen dler regeering in alle staten. DE HAVENSTAKING IN ENGELAN'D LONDEN, 20 Febr. Die groote fruit- importeurs Elders and Fyffes Ltd. hebben de werkgevers in de haven med'egedeeld, dat zij bereid zijn 2 shilling loonsverhoo- ging te betalen voor dc havcniarbeiders, die hun schepen lossen, LONDEN, 20 Febr. De passagiersdien- sten der scheepvaartmaatschappijen onder- vinden geen last van de staking. Behalve 5000 zakken post, die te Plymouth worden vastgehouden, wordt alle mail aan land ge bracht en doorge^onden. KOPENHAGEN, 19 Febr. Tengevolgc van de Britsche havenstaking is thans de Deensche landbouw- en veeteelt producten naar Engeland stopgezet. De staking be- teekent voor Denemarken een groote scha- de( daar de gewone uitvoer naar Engeland van boter, spek en eieren zeer groot is LONDEN, 20 Febr. De potitieke mede- webker van die „Daily Mail" vemeemt, dat de Bond van Transportarbeiders de regee ring heeft te kennen gegeven, Bat h'iji de voorzicniimg van de noodza:kelijkc levens- m'ddelen voor het publiek zal iocstaan, op voorwa^rde dat de regeering waarborgien geeft dat d'aarvan gieen verkeerd' gebruik zal wod°n gemaakt. De regeering zal' alle hulpmiddelen in de havens krijgen, dlocb HET KOOPEN VAN EEN PIANO OP 0R6EL IS EEN ZAAK :j VAN VERTROUWEN, BIJ PLANNEN TOT AANSCHAFFING WENDT U TOT DE LAN6ESTRAAT 6 9. GRATISIINLICHTINGEN. CONCURREERENDSTE CONDITIEN, Ntadsnieuws - /BEGRAFENJS OVERSTE WAKKER. Gistermiddag, kwart voor drie, werd1 op de algemeene begraafplaats, ondfer groote be- langstelling, het stoffelijk oversehot van lui- tenant-kolonel Wakker ten grave gedragen, Een groot aantal bloemstukken. waarender een krans van de Commissie van Toezicht op net Lager Onderwijs, dtekte de baar. Onider de belangslel'lendlen merkt .n wij. op den b'urgemeester, verschillende led'sn van d« rechfcerlijke macht en andere autoriteiten. Aan die groeve werd1 allercersthet woord gevoerd door burgemeester Wenddaar, die n.imens het Gemecntebestuur een woord van eerbied'igen dank sprak voor hetgeen Overate Wakker had gcd'aan als voorzitter van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Laiger Onderwijs, cn vooral' voor die wijzc, waarop hij dat heeft gedaan. Het was- s.pr. be kend, hoe het den overledene gelukt was, bij' het vervulleh van zijn functie het hart te win- nen van het geheele onderwijzend personeel en dat van bijna alle kinderen. Het bewonde- renswaardlge in hem is geweest, dat hij: be- ziei'd werd dbor zijn liefde voor de kindleren, die hij uiitte in aaehanka'ijlkheid voor alle kin deren, d'ie hij op zijn pad heeft ontmoet In geheel Alkmaar is schier geen kind te vinden, of het kende Oversite Wakker. Spr. kwam het voor, dat met het heengaan van dezen' man er in het Alkmaairsche leven een vcrandering is ontstaan. Hij gaf 'n eigenaardigen apar'a toon aan het Alkmaarsche leven'. Bij alien, die het voorrecht hadden, hem te kennen., iaat Overste Vfeikker tot in lengte van dagen na een gevoel van dank voor zijn lief de, rijke vriendschap en oprechte belangstelling voor alien, die tot hem kwamen, Het rnogc voor zijn dochters en verdere frrnii'lieleden een itroost zijn, te weten, dat hij' in ruimen kring niets anders dan lieflijke herinneringen ach- terlaat Mr. C. A. de Groot had tot taak, 'n woord lb spreken van oprechte hulde eh diepge- vnelden dank voor al hetgeen: Overste Wak ker, als secretaris van Phiysica: "Solus Nemo Satis Sapit". heeft gedaan. Gisteravond is in de vergadering van het Genootschap in be- sfoten "kring herdacht het overlijden van Overste Wakker, den secretaris van het Ge noots'chap, Zoowel van de zijde van het Be stuur als van de leden werden woorden van eepaste en eerbiedige hulde gesproikcn, Hij mankeerd'e bijna nimmer in: de vergaderingen van. Physica. Hij hield van zijn werk. Het moet dan ook de familie een gevoel van vol'- doening geven, te weten, dat ook in: Physica tot in lengte van d'agen, de nagadaohtenis van onzen Overste niet alleen zal voortleven, maar ook zal worden geeerd'. Spr. ziet liet als ren voorfeeken, dat zijn naam prijkt onder dc nieuwe wet van het Genootschap, die pas in druk is verschenen Kapi'tein Rarnaeker was het, als huisvriend, moeiiiik, aan de laatste rusfplaats eein enkel wooird1 te spreken. Met Overste Wakker is 'n goed Vad'erland.er heengegaan, een man, die in het belangrijks'e gedeelte van zijm leven in ziin mil'itaire leopbaan met groote toewij- ding zijn Vorstin en zijn land heeft gediend. Tiidens zijn veeljarig verblijf in' Alkmaar wist Overste Wakker zich door zijn belang- stelling m zijn sYmoathieke persoonlijlkheid Hrmi!nd te ni "ken. Hij hield van Alkmaar en Alkmaar hield van hem Voor velen en voor spr ais huisvriend in het bizonder was hot em voorrecht zijn vriendschap in bizondere U rnogen ondervinden. Res'e, oudere vriend, in herinnering za! die vriendschap bij mij1 bliiven voortleven en niet alleen uw huisvriendsehap, maar uw ge- hee'e parswn. Rust zacht! E:en dochter van den overiediene dankte vnor hef: gesprolcene en de betoondte belaog- stelting- 7ij was overhiigd!. in den geest van haar vader te handelen. wanneer zij aan al ien namms hem. een laatst vaarwel to'eriep PROVINCIAAL CO MITE „NOORD-HOL- LAND" VAN DEN BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. In de 1.1. gehouden vergadering van het bovengenoemde comite is besloten een meeting te houden op Zondag 6 Juli 1924, in den mu- ziektuin te Alkmaar, ten gunste van het pre mie vrije staatspensioen. Sprekers van verschillende richting zullen worden uitgenoodigd PROPAGANiDIST-WETHOUDER. ..Het Volk" berich't De afd. Enkhuizen der S D A. P. mam in een flink bezochte vergadering met op twee na algemeene stemmen d:e volgende mobe aan; r',De afd Enkhuizen, bijeen im huishoude- lijke vergadering op 15 Februari 1924; gehoord de besprekingen in zake het ,aan- viarden van het wethouderschap van Alk maar door den propagandist Westerhof, zon der verlof daartoe te hebben bekomem van liet Partijbestuur; overwegend'e, dat volgens hiet huishoudelijit ivrrbement zulks niet had mogen gebeuren zonder bekomen verlof van het Partijbestuur; betreurt in hooge mate deze cnorganisato- ~:srhe handelwiiZe van partijgenoot Wester- nof dringt er bij het P. B. op aan het huishou- deli ik reglement strikt te liandhavcn; en hesiuit deze motie te publiceeren in „Het Vo'k". Voor zoover ons bekend, is dit de eenige nfd Vno- in het Oewest waar eem meerdlerheid 7:c*i ^'O^r dji sUndnuni verklaardte Het zou "•el i"^ressani zijn geweest wanneer ook A r,isnis"-'es' naar voren waren gebracht dan 'n'-ti 7cv vast kebben komen te staam. dat het P B vo'strekt niet omkund'ig was van d< door de afd Alkmaar en het Gewest gewildi

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2