ette Verleenen credieten v; geldende pensioenwetten en besluiten, met in- van dte Tweede Kamer der Staten-Generaal en geldcde pesiocinwetten en besluiten1, met in- achtoem'ihg van dien sterk gestagen) levens- stand'aard em d'raagt het" hoofdbestuuir op, tier bereiking hiervan, een zoo kxachtig mogeliijke a-ctie te voeren met al de ten dktiste staande geoorloofde mididielien besluit, deze motie ter fcennis te brengen aan de Tweedle Kamer der Staiten-Generaal en de pers en gaait over tot de orde van den dlalg. SCHEEPSBOUW VOOR ENGELSCHE REKENING ZONDER SUBSIDIE. Naar de N. R. Crt. verneemt, is aan de Rot terdamsche Droogdokmaatschappij wederom de bouw opgedragen van een tankschip voor Engelsche rekening. Zooals wij, reed's: vroe- ger hebben medegedeeld), zegt het blad, was de Rotterdamsche Droogdokmaatschappij een der groote Rotterdamsche scheepswerven, welke het adres aan het gemeentebestuur te- gen subsidieverleening hebben onderteekend. VEERDIENST ENKHUIZEN—STAVO- REN HERVAT. 'De veerdienst EnkhuizemStavonen wordt Maandag weder hervat, zoowel voor perso- nen als voor goedieren. NIEUWE KATHOLIEKE PARTIJ. In een gisteravond bij den heer van Gij- zen, Breedstraat gehouden vergadering is na een rede van den hegr W. C. Setteur, partij- voorzitter te Utecht, een aid. Alkmaar opge- richt van de R. K. Volkspartij met aanvanke- lijk een 30-tal leden. UIT HET BOUWVAK. Gisteren heeft te Amsterdam een conferen- tie plaats gehad tusschen vertegenwoordi- gers van den Patroonsbond in de bouwbedrij- ven in Nederland1 en dn Nederl. R. K. Bond van bouwpatroons met afgevaardigden van de Modeme, R.K. en Christelijke bonden van bouwvakarbeiders, den Neutralen timmerlie- denbond, en de Federatie van bouwvakar- beiders. De conference werd geleid door het Eerste Kamerlid den heer W. Fransen Jzn. nit Leemtarden, in zijn kwaliteit van voorzitter van den Nlederl. R. K. Bond' van foouwpa troons. De patroons gaven eene toelichting op de door hen gedane voorstellen tot wijziging van het thans afgeloopen collectief contract. Daarop yolgden uitvoerige besprekingen tus sChen beide partijeni, welke echter niet tot overeenstemming tusschen de werkgevers heb ben geleid. De werknemers zullen nu, vermoedelijk in den loop van de volgende week, hunne hou- ding nader bepalen. BOEKEN. VOOR JAPAN. Ommidid'ellijk nadat de vreeselijke ramp, die Japan eenige maand'en geled'en trof, hier te lande en in Indie was bekenid gewordien, wer- den de handen ineen geslagen tot de vorming eener commissie, die zich ten d'oel stelde om giiten in te zamelen, teneinde materieele hulp te bieden aan de slachtoffers van dleze ramp. Het beroep, door deze commissie op de in- woners van Nedlerland en Indie gedaan, is niet onverho'ord gebleven, en belangrijke be- dragen zijn reeds naar Japan overgemaakt of«zullen dit nog worden. Doch niet alleen materieele schade is in Japan geleden, ook intellectueel nadeel is grootelijiks aan bet Japansche volk toege- bracht. Alleen reeds in Tokio zijn niet min der dan een 20-tal bibliothekem verwoest, en daaronder behoort het grootste, het weten- schappelijlk gedleelte van d'e bibliotheek van de Imperial University te Tokio, een der voornaamste bronnen van het Japansche geestelijke leven. Japan nu heeft zich gewend tot de intelL lectueele centra in de verschiliende landen en heeft verzocht am de 'hulp, die men het materieel, door ruime giften, zoo ruim- schoots bood, ook uit te strekken op het in tellectueel gebied, en het toe te zend'en de boeken, die het, tengevolge van de geleden ramp, voor een zoo groot gedeelte zal mis- sen. Nog voordat dlit beroep in Ned'erland was doorgedrongen.1, had zich hier, op instigatie van die „Vereeniging voor Volkenbomd en Vrede" en van de japansche Commissie uit de Vereeniging „Neder'land in den Vreemde", een commissie gevormd, die zich ten d'oel stelt het verzamelen van, boeken voor Japan, meer in het bijzonder voor de bibliotheek van de Universiteit te Tokio. Deze commissie beoogt nu een zoo volledig Vnogelijke verzameling bijeen te brengen van die Nederlandsche of door Nedlerlanders ge- schreven of in Nederland uitgegeven werken, voora'l van wetenschappelijken aard, die aan de bibliotheek van de Universiteit te Tokio kunnen worden aangeboden en daar een be- wijs te meer zullen vormen, diat Nederland gaarne bereid is om bet ongelukkige Japan sche vo'lk in zijn intellectueelen nood dien bijstand te biedten, die binnen zijn bescheiden krachten ligt. Om te bereiken, dat indierdlaad een zoo vol ledig mogelijke collectie aan Japan kan wor den aangeboden, heeft de commissie een1 be roep gedaan op degenen, die haar het best en het meest kunnen helpen: de uitgevers in Ne derland, en daarneven® de tal van weten- schappelijke instelilingen, vereenigingen, ge nootschappen en wat dies meer zij, die ter bevordenng van bun doel uitgaven in het licht geven. Maar tegelij'k wendt d„ Commissie zich tot den breeden kring van het Nederlandsche volk, rijk en aim, hoog en laag, man1 en vrouw. Velen, in het bezit van voor d'e ge dachte collectie waardevolle werken,. kunnen tot het doel der commissie bijdragen en be- boeven daarvoor wellieht sleuhts af te staan boeken, die nu ja wel eens worden ingezien, rnaar toch geen integereerend deel van hun bibliotheek uitmaken. Anderen zrllen weilliciht sleclits kunnen helpen door afstand te doen van boeken, die hem, hetzij als verzamelaar, hetzij als wetensichappelijk of intellectueel mensch, genoegen verschaffen, maar zij zul len daarmede dan ook een uitnemend doel dienen. Hieruit spreekt d'uidelijk, dat niet slechts nieuwe boeken worden gevraagd, maar ook gebruikte. Voorzoover deze natuur lijk nog in goeden staat verkeeren en voor' zoover zij geacht worden1 van belang voor de Japansche collectie tie zijn. Op alien dus in Nederland wordt een dringend beroep gedaan om aan de commissie voor het verkrijgen van,1 deze boeken voor Japan medewerking te verleenen. Wellieht verdient het aanbeveling, dat de milde gevers tevoren opgave doen aan het secretariaat dier commissie, gevestigd Jan van Nassaustraat 93 te VGravenhage, welke boeken zij kunnen en wil'len inzenden. Wenschen zij tot dadelijke inzending over te gaan, dan kan dit natuurlijk geschieden, en dan aan het adres der commissie ten kan- tore van den heer H. P. van Vliet, Consul van Japan, Westerkade te Rotterdam, die zich bereid heeft verklaard tot ontvangst. En zouden er personen zijn, die sympathie gevoelen voor het doel, maar geen boeken ter beschikking kunnen stellen, welnu de com missie aanvaardt ook gaarne giften, die dan voor den aankoop van boeken kunnen worden bestemd. Nadruk wordt er nog op gelegd, dat niet slechts moderne werken van dezen tijd wor den gevraagd, al zijn deze uiteraard van harte welkom, maar dat ook gaarne worden ontvangen die werken van ouderen datum, die zekere historische waarde bezitten, vooral wanmeer zij zijn op het gebied van scheep- vaart, land- en volkenkunde, koloniale on derwerpen, geschiedenis, natuurwetenschap- pen, geneeskunde, rechtswetenschappen en philosophic. De commissie doet een dfingend beroep op a 11 e r medewerking teneinde den voorgeno- men arbeid te doen slagen en1 twijfelt niet of ook in uwen kring zal, men niet willen achter- Jlijven. DE EMIGRATIE-CENTRALE. Zooals reeds gemeld, moet de Emigratie- Oentrale Holland voor het tot stand komen larer organisatie en voor de kosten van emi grate naar haar berekening voorloopig moe- ten kunnen beschucken over 200.000, van welk bedrag bereids 125.000 is toegezegd van niet officieele zijde, terwijl de overige 75.000 door het rijk en de vier groote ge- meenten als renteloos voorschot zouden moe- ten worden verstrekt. Het rijk zal daarvan 10.000 voor zijn rekening nemen, terwijl van de overige 65.000, indien de daartoe strekken de voorstellen door de betrokkem ge- meenteraden mochten worden aangenomen, Amsterdam bereid is, 25.000 te dragen, ter wijl den Haag en Utrecht resp. 15.000 en 6000 zullen voorschieten, zoodat Rotterdam eventueel 20.000 zou hebben te storten. B. en W. van Rotterdam stellen voor, aan genoemde vereeniging 20.000 als renteloos voorschot in uitzicht te stellen. r en PheumatieR. Van epkende wenking bit vepkoudheid en gpiep r Om zich tegen vervalschingen te be- noeden, let men op de oeanje band. ziet het publiek de verrichtingen van1 den sterken Maciste en in deze film behaalt hij opnieuw een overwinning op het publiek. In het bijprogramma brengt Hollands Nieuws o. m. opnamen van de restauratie on- zer groote kerk. De damesrubriek van de H. A. P. is weer aardig en om de komische twee- acter: „Donikere bruisdisdagen" wordt harte- lijk gelachen. Maandag brengt het nieuwe programma Marie Jacobini in „De angst eener moeder". CINIEMA AMERICAIN. Het programma opent met een zeer interes- sant „Fox-nieuws", dan in fraaie beeldeni be langrijke gebeurtenissen onder de oogen der toeschouwers brengt. Heel grappig is de teekenfilmi van Mutt en Jef, die als kwakzal- vers optreden en een haargroeimiddel aan dm man brengen. Twee komische twee-acters doen daarna oip onbedaarlijke wijze lachen. In „Slimme Daan als detective" wordt de hoofdrol vertolkt door Sid Smith, aan alle I bruid, ten gehoore, 'vervolgens den dood van bioscoopbezoekers beter bekend als de klein- de moeder van Peer, daama den dans van b°ys (of te _wel Percy en Anitra, het Arabische ineisje en ten slotte de langrijk is, of het wordt door Peer betreden, zonder dat hij1 echter vindt wat hij zoekt: zichzelf. De eigen woordenvan Ibsen luiden: „het zoeken ami zichzelf te zijni". Wij moeten in Peer zien dien drager van een idee, niet een mensch van vleesch en bloed alleen. Hij is slechts de gestalte, de fantastische figuur, waarachter zich verhergt die Noorsc'he voiksgeest, hij is de zuiver men- schelijke geest, die zich overal openlbaart. Spr. betoogde vervolgens, dat „Peer Gynt" geen aanspraak maakt op den, naam van drama. De naam „dramatisch gedicht", dien Ibsen er zelf aan gaf, is beter. Voor het tooneel brengt bet groote moeilijkheden met zich mee. Bij een opvoering in Berlijn ken- merkte het zich door een zekere langdradig- heid, niettegenstaande de muziek van Grieg. Mevr. Ohlen speelde hierop de inleiding der suite van Grieg. Later bracht zij „de klacht van Ingrid de door Peer geroofde Ferdie). Percy is wederom geweldig opdreef. Als hoofdnumer brengt dit Fox-program- ma een uitstekende film1 van William1 Far- num, ook al geen onbekende. Hij speelt in deze film de rol van den eerlij'ken, strijdlen- den goudzoeker, die met zijn vrouw en hond rustig leeft, tot de vreemdeling lcomt En dlan ziet men in de volgende acter William Far- num in „De Goudlvallei" in zijn kracht. Goed gespeeld en mooi opgenomen zal deze span- nende film zeker ieder boeien. Een Fox-film van de beste soort. KORTE BERICHTEN. Te 's Gravenhage is in den ouderdom van 80 jaar overledeh de gepensionneerd ma- joor der infanterie, de heer D. N. Dietz, oud- directeur van den Dierentuin. De teraardebestelling is Dinsdag a.s. op nieuw Elk en EHiinen, te halftwaalf vanaf het sterfhuis. Telerrammen in heden ZEEBOOT GEBROKER HANSWEERT 22 Febr. De Grieksche zeeboot Assimer Ebiricos, op weg van Bue nos Aires naar Antwerpen heeft gister avond in het Schaar van de van de Noord bij Bath omhoog gevaren en blijven zitten. Vier sleepbooten hebben vergeefs ge- tracht de boot gisteravond vlot te sleepen. De zeeboot is door midden gebroken. Assistentie is gerequireerd. Stadsuieuws VOOGDIJRAAD. De beer P. van Dalen, gemeente-onitvan- ger -te Helder, is benoemd tot lid van den Vbogdijraad te Alkmaar. KLANKEN UIT OUDEN TIJD. De derde opvoering van deze operette is evenals de twee vorige een groot succes ge- weest. De heele groote zaal van de Harmonie was weder geheel gevuld met een enthousiast publiek, dat zich voor het gegevene met een uitbundig applaus zeer dankbaar toonde. Verschiliende malen moesten de spelers een hulde bij open dock in ontvangst nemen. Aan mevr. Scholten-van Gennep (Lilly) werd een bouquet en aan den heer R. O. van Gennep (Frans Schubert) een groote krans overhan- digd. Waar wij bij de beide vorige opvoerin- gen van de operette reeds in nadere bespre kingen traden, zullen wij ons daarvan thans onthouden. Alleen willen wij de hoop uitspre- ken, dat dit niet de laatste keer is: geweest, dat de heeren Scholten en van Gennep zich belasten met het schrijven en de regie van een operette. ALKMAAR'SCH BIOSCOOP THeATER. Het ies een heele tijd geleden sedert wij de bekende reus uit Italie, Maciste genaamd, in een film zagen optreden. Maar nu is hi] we derom in het A. B. T. gearriveerd en treedt daar op als redder in den nood. Nu als er een geschikt is om iemand uit den nood te redden, dan is het zeker wel Maciste. Wat een gewel dig sterke kerel en met welk een kalmte ver- richt hij glimlachendl't moeilijkste werk. Er moot thans 'n gevangen genomen, fabrikaints- doohter uit handen1 van booswichten verlost worden. Deze laatsten zijn nog niet gelukkig als Maciste komt om het reddingswerk te vol- brengen. Schaterend en tegelijk in spanning EEN C. R. E. S.-WANDELSPEL. De C. R. E. S.-Economie-schoenenfabrie- cen te Heveadorp (Geld.) zonden ons een aardige reclame, die gedurende eenigen tijd gratis bij haar product zal: worden afgege- ven. Het is een gezelschapsspel, dat met een onbepaald aantal personen kan worden ge speeld, een spel dat men een modern ganzen- bord kan noemen. Dit „ganzenbord" is ech ter meer leerzaam, omdat het behalve een oefening in rekenen tevens1 een aardrijkskun- dige Ies geeft. Het spel toch brengt de kaart van Nederland, waar bij tal van plaats en de bezienswaardigheden zijn aangegeven (voor Alkmaar wordt b.v. gesproken van de kaas- markt.) Hierdoor wordt spelenderwijs veel geleerd. Het spel wordt niet met dobbelstee- nen, maar met een tol gespeeld, die, evenals een zestal aanwijsstukken bij het spel behoort, alles van rubber. Rubber is het artikel waarvoor de reclame wordt gemaakt en dan speciaal die, welke ge- bruikt wordt in de door de genoemde fabrie- ken gemaakte schoenen. Deze schoenen, blij- kens een advertentie in dit nummer geetaleerd bij eenige handelaren hier ter stede, zijn, naar aan den achterkant van bet gezelschapsspel wordt medegedeeld, de eenige schoenen, die voorzien zijn van een stalen voetsteun, waar- door zij het meest doelmatigst zijn, soepel blijven, gemakkelijik loopen en steeds goeden pasvorm en model behouden. Eenige teekeniogen en zeer gunstige ver- klaringen van vakb laden, doctoren en ge- bruikers zullen niet nalaten invloed uit te oefemen op hen, die schoenen denken te koo- pen. IBSEN's „PEER GYNiT". De afd. Alkmaar van den Nederlandschen Protestantenlbond organiseerde gisteravond in „De Unie" een bijeemkomst, waarop dr. A. U- Haentjes van Haarlem, een lezing hield over „Peer Gynt" het bekende werk van Ibsen. Op de convocatie-kaarten stonid tevens ver- meld, dat de „Peer Gynt-'Suite van Grieg voor piano ten gehoore zou worden gebracht. Hiertoe had mevrouw Ohlen zich bereid ver klaard Dr. Haentjes, zijn lezing aanvangende, zei- de, dat het misschien verwondering zou ba- ren, dat Ibsen nog besproken werd, daar de ze toch volgens veler meening verouderd is en eenigszins heeft afgedaan. Toch zal hij door zijn symboliek en zijn tendenz nog tot het geslacht van dezen tijd spreken, doch meer nog omdat zijn kunst zoo bijzonder gericht was op het hoofdkenimerk »van de 19de eeuw: het individualisme, dat volgens spr.'s meening begon bij Goethe's „Faust" en eindigde met Ibsen's „Peer Gynt" Dit boek is te beschouwen als 'n schitterende illustratie van dat individualisme in al zijn phasen. Ibsen wijst in het leven van den held het noodlot van het individu aan en hij laat het overgaan in het brutaalste egoi'soie en cynisme. Het verhaal eindiigt niet met den ondergang van den held, al doet dit vreemd aan. Wij hebben in Peer Gynt niet te zien de ge- daante van een mensch," maar Ibsen heeft in hem geschetst de gedaante van het geheele Noorsehe volk. Geen lcvensgebied, als het maar even be- schipbreuk, met den zang van Solve. Deze muzikale illustratie geschiedde telkens, wan- neer dr. Haentjes tot de betrokken passage genaderd was, in het beknopte resume, dat hij van „Peer Gynt" gaf. De vertolking die mevr. Ohlen van deze heerlijke muzi k gaf, was subliem en werd onder ademlooze stilte aangehoord. Dr. Haentjes schetste de hoofdmomenten uit het drama zoo getrouw mogelijk, vooral den nadruk leggendle o>p de figuur van Sol- cve, de wachtende, de figuur, waarin Ibsen, bewust of onbewust, geschetst heeft den' mensch, die zichzelf heeft gevonden. Peer Gynt is de fantast, die in zijn verheel1- ding verschiliende personen ontmoet, waarin Ibsen Peer zelf doet herkennen. Peer Gynt is de man, die het niet tot kloeke da den brengt. Vreemd is het dan ook, als hij1 na vruchteloos eenige malen tot redding van drenkelingen heeft aangespoord, zelf een poging tot red ding, doet. Later bij de schipbreuk, is hij ech ter laf genoeg om een loigenoot te doen ver- idrinken omdat hij dan zelf een kans op red ding krijgt. Dat was het brutale egoi'sme want spottend dwingt hij den man nog tot het doen van een gebed waarop spr. ge- wezen had. Ten slotte leert Solve hem, als hij sterven- de voor haar hut ligt, dat hij, die zich zell wil uitleven niet de zinnelijke impulsie mott volgen tot het einde toe. Solve ontdekt ten slotte Peer aan zichzelf. Ds. Baar dankte aan het einde van den avond en ds. Haentjes en mevr. Ohlen. BERICHT Door pl'aatsgebrek moet het verslag van de zaniguitvoering van Neerbosch tot het num, mer van Maandag wachten. Red. Alton. Cut. Provinciaal Nieuws UIT CASTRICUM. Op die heden beginnende tentoonstellmg voor pluimvee en konijnen enz. werd'en o.m. reeds db volgende prijzen toegekend: Eereprijs no. 1 (zilveren wisselbeker, aan geboden door den heer J. H. de Wilde t« tricum) toegekend aan den heer W. N. Jobse te Oost- en west-Souburgh, om het hoogst behaalde aantal punten. Eereprijs no. 2. (zilveren wisselkrans aan geboden door den heer J. H. de Wilde te Rotterdam) toegekend aan den heer G. van der Meulen te Alkmaar, voor de fraaisie in zending hoenders in ben ras en ben kleur niet behoorende tot de krielen. Eereprijs no. 3 (een geldprijs van 10) toegekend aan den heer W. N. Jobse voor het hoogste aantal punten. Eereprijs no. 4 (verguld zilveren medaille aangeboden door den burgemeester van Cas- tricum) toegekend aan den heer J. H. de Milde te Rotterdam voor de fraaiste inzen ding krielen. Eereprijs no. 5 (zilveren medaille aangebo den door „Castricum Vooruit") toegekend aan den heer W. N. Jobse te Oost- en West- Souburgh voor de fraaiste inzending van bui- ten de gemeente komend. Eereprijs 5a (een geschiklerde vaas aange boden door mevr. Martens) toegekend aan den heer S. Hanzen te Leeuwarden voor de verst komende inzending. UIT LANGENiDlJK. Biji d'e koolieliing op 15 15 Februari bl'eek in het ressort van de d'rie veilingen1 nog aan- wiezig te zijn 623 wagons roode, 318 wagons gele, 1009 wagons Deensche witte, 107% wagons uien en 105 wagons peen. Voor rekening van de Noo'rdermarkt komt van 23 Februari 1924. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. Koers van heden te Vorige Koers, 110.30 10.45 II.- 11.15 11.30 New-York Italie ,„L-t I |flJNe WAS5CN - ZUIVCCt TtgPENTIJN| Uwe schoenen vragen meer dan glans alleen. - Ze hebben onderhoud noodig. - Door hare eigenschappen houdt Erdal het leder soepel, lenig en taai. Erdal doet drie goede dingen aan Uwe schoenen: Erdal herstelt de kleur, geeft duur- zamen glans en verbetert het weer- standsver- mogen. J V w '-I y 1 x, J (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANKsINSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Resc INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Furness»Stokvis Aand. Idem 7 Obliig. Jurgens Gew. Aand. A B C Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Si'lau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Idiem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot 'Niev. Goudriaan SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeld AMERIKA. Southern Railsj. Union Pacific 997/8 9'Vi 207 i/j 1383/4 13 9 i/a 1403/4 121 1,8 15 447/, 687/8 73 713/4 71 270 260 877/8 111 5171/4 407 Vs 1921/4 1987/g 203 283/4 120 4281/, 240 451 1617/8 73 6 81 12U/4 923/4 237 117 128 105 881/4 1291/, 1533/4 191/4 51 138i/s 87 351/4 1103/4 10'/,, 343/s 208 7, 138 1391/, 140 l/l 69 364 364 320 320 372 371 226 513/4 52 142 142 11! 5151/, 407 1991/4 204 261/, 126 428 246 448 162 V, 117 126 1281/4 187/s 87 V, 208 1381/, 139i-40 14U V, .21 69 510 4u8 208 1381/, 1393/4 69 208-i t38-| 516 408 5171/, 408 1981/, 198 27 ■271/4 2381/, 445% 105 128 185/g 343/4 238 Vs 447 102 799, 1211/, 921/, 104 127 49 871/, 209 1381/, 3641/, 2381/6 44 V .621/4 2341/, 104 Vs 88 127 138 34 Vs 111V, 364 18 l/g °Rf)l ONGAT1E vorige koers 41/, pCt., heden 4s/4 pdi. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 0FFICIEEL Londen Berlijn p. biljoen Parljs Brussel Bazel Weenen p. Kr 10.000 Kopenliagen Stockholm Christian!? Vorige koers, 11.531/, 0 61 11.471/, 10 15 46.30 0.378/4 42 50 6) 90 35 20 Voorbeurs- Koers op heden -I NIET-OFFICIEEL. I 2.671/4 I 11.561/4 11.52% 0.60- 11.50 2$ 1005—10 46.25—35 0 37$8 42 40—50 69.70—90 35.35—40 11.50

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2