DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. im Verpdering van den Gemeenteiaad. No. 50 Honderd zes en twintigste Jaarganj; Abonnementsprijs bij Yooruitbetaling per 3 maanden f2—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsrninite. Brieven franco N.V. Boek- en Handelsdr. Y.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam 09, Tel. Adminlstr. No. 3. Bedactie No. 33, Buitenland. Dtt nuoimer bcstagx utt 2 Wattes BONDER!) A<* Hoofdredacteur: tj. N. ADEMA. Directeur: 0. H. KRAK. 2S FEBEUAM. DE SEPARATISTISCHE BEWEGING. Uit Spiers wordt gemeldi, dlait de z.g. auta- nomie regeering in die Paits is omtbcmdfen. to het regeerinigsgebouw bevinden zich op het oogorvblik nog circa 50 separatisten, die zich met opruimingswerk bezighouden. Zooals thans bckend wordt, is de regee- ingskas met 160 000 francs eenige d'agen ge- lcden door twee separtistislenleiders in vei- 1'igheid gebracht Bijna alle eiders zijn in het bezit van bui- kolandsche passen. Van de manschappen kregen de gehuwdtn 275, de ongehuwden 2O0i fcs waarover groo- te onfevredenheid heerscht, daar hun 500 frcs was toegezegd!. De lijst der afkoopsommeni is vooraf aan de Fransche provindaile delegatie te Spiers. ter gocdkeuring voorgelegd. De separatisten schijnen evenwel hun rol nog niet (e hebben ui'tgespeeld), zooals b.v. hieruit blij'kt, dat de leider Cunz te Ludtwigs- hrfen een Rijnlandsche arbeiderspartij voor de Pn'ts en Riinhessen heeft opgericht. DE INTER GE AL L I EE RD E MIL IT AIRE CONTROLE IN DUITSCHLAND. De gezan/tenraad nam gister kennis van het Britsche memorandum nopens de interge- allieerde militaire controle en verwees het voor onderzoek naar het intergeallieerde mi litaire comite te Versailles onder voorzitter- schaip van Eoch. Vervolgeus bestir dee rde de raad het onit- werp-antwoord aan Duitschland nopenis de controle. De indruk, gewekt door het Britsche me moranda mover de hervatting der controle, is z'eer gu nstig. De 'Engelsche regeering zou wenschen, dat de oplossing, door de gealli- eerden van 1922 af beoogd, werd aanvaard. De oplossing zou hierih bestaan dat in plaats van de militaire controle, gelijk deze thans werkt, zou komen; een waarborgcomi- tte gelijk er eeni bestaat voor de luchtvaart. Deze tijdelijke oplossing zou in staat stellen om af te wachten tot de organisatie eener blijvende controle, in te stellen door den Vol- kenbond ingevolge art. 213 van het Verdrag van Versailles, hetwelk nog niet in working kon worden' gesteld. De Britsche regeering vraagt zelfs een algemeen onderzoek naar den staat der bewapening in Duitschland. Het schijut, dat de Fransche regeering dit verzoek gaarne onderschrijft. Het intergealli eerde militaire comite zal het Britsche memo randum in het bijzonder ter regeling dezer t enquete te bestudeeren. Generaal Bourgeois gaf in de commissie van buitenlandsche zaken in den Franschen Senaat inlichtingen over de werkwijze der controle-commissie in Duitschland en wees op de belemmeringen, welke de commissie op haar weg vond door de stelselmatige weige- ring der plaatselijke autoriteiten om het on derzoek te vergemakkelijken. Hlj voegde er bij, dat sedert de Ruhrbezetting alle contro le practisch gesproken was geeind'igd. Duitschland hield zich niet aan de cijfers van het effectief, vastgesteld bij het verdrag, neemt vrijwilligers in dienst, roept de reser- ve-officieren voor peri odes van oefening op en ging tot feitelijke proef-mobilisaties over bij de incidenten in Saksen en Thuringen. Bourgeois concludeerde tot de noodzakelijk- heid van hervatting der controle. DE REVOLUTIE IN MEXICO. De Mexicaansche troepen hebben onder bevel van generaal1 Gutierez gistcren Tuxpan bezet. iHermed'e is thans het geheele oljege- bied van Mexico in handien van de regeering. Nad'at de opstandelingen zich uit Tuxpan hadden teruggetrokken, scheepte een aantal burner officieren zich op een' ldeine staom- boot met bestemming naar New Orleans in. De manschappen1 verspreidlden zich in alder- lei richtingen in die omigeving van de stadl, achtervolgd1 door de cavalerie vani de regee ring. Een Amerikaansche kruiser is naar de Westkust van Mexico gezondte, ten eindie al- cfaar de Amerikaansche belangen tegen de re- b?lun in beschermirtg te nem^enl Eenige Amerikaansche mijneigenaars en vnigcnieivrs zijn onder leidling van generaal Castro in de hoofdstad' van Mexico aangeko- men, na een reis door een groot gebiedl, hiet- wdk in handen1 der nebd'len is. Te Vera Cruz wordt een giwte legermacht van de regeering verzameld' voor een aanval op Jalapa, dat door talrijfce trocpen van Hu- erta is bezet. Huerta her.'t aan zijn agenten in Amerika een telegram 'rczonden, waarin hiji de over- wining van de regeeringstroepen: legem spreekt HTif beweert op zijn beurt, diat het le per van generaal Topete'te Tiierra Blanca err ncderlaaig heeft gdedm en daarbiji 1000 man verloor. Naar verluidlt, heft die Britsche Aguil'a ol'ile- maaischappif aan de Mexicaansche regeering den eisch dben stellen tot vengoeding van. die schr'de, door de revolutie aan haar bezititin- o1™ boroikkend. naar men zegt ten bedrage van millioen dtoltar. HET BRITSCHE LAOER'HUIS. Verschillende vragen werden gister den premier in het Lagerhuis gesteld1 met betrek- king tot de verklaring die Henderson, de se- cretaris voor Binnenlandsche Zaken in zijn rede te Burnley heeft afgelegd, waarin hij zeide dat het Verdrag van Versailles herzien meest worden. MacDonald verwees in zijn beaataftariiig *aar het aatwaard dat hij Maandsg op een dergelijhe vraag van Lloyd George gegeven had, en waarin hij verklaard had dat een dergelijke uitlating niet door het kabinet is aangenomen en dat de regeering slechts verantwoordelijk is voor de politieke verklaring die hijzelf in het Parlement op 12 Febr. had afgelegd. Mac Neill (Conservatief), die Onder-Secre- taris voor Buitenlandsche Zaken is geweest in de vroegere regeering, zeide dat uit alle verklaringen die Mac Donald sinds zijn pre- mierschajp heeft afgelegd, blijkt, dat hij nim- mer een enkele syllable heeft geuit over een herziening van het Verdrag van Versailles. Met het oog op het alarm dat door Hender son's rede veroorzaakt werd op beide zijden van het Kanaal vroeg Mac Neill den Pre mier of deze niet dacnt dat het in het belang van de „recht door zee-politiek" die deze vooretaat, niet zijn plicht was zijn positie in deze zaak diuidelijk te maken. Mac Donald sprak er zijn verwondering over uit dat men eenige dubbelzinnigheden in zijn politieke verklaring van 12 Febr. had gevonden en hij herhaalde zijn verklaring slechts verantwoor delijk is voor wat hij1 zelf gezegdi heeft en voor niets meer. I Aan het slot van zijm vragen diende Mac Neill een motie in waarin voorgesteld werd dat het Huis zich zou uitspreken over die te- genstrijdige verklaringen der ministers met betrekking tot de buitenlandsche politick en over het in gebreke blijven van de regeering om den slechten indruk dien de rede van Henderson inzake het Verdrag van Versail les gemaakt heeft op de publieke meening in de geallieerde landene, uit den weg te ruimen. Alle conservatieven en verscheidene liberalen steunden de motie en derhalve werden de de- batten vastgesteld1 op gisteravond. Een nader bericht zegt, dat de debatten over Henderson's rede voor onbepaalden tijd verdaagd zijn. Dit is reeds voor den derden keer dat op dergelijke wijze de Arbeidersre- geering aan een nederlaag ontkomen is. HONGARIJE'S HERSTEL. De Raad van den Volken'bondi heeft een commissie benoemd, welke zal1 Samenwerken met de Hongaarsche regeering' biji het vasit- stellen van een plan tot hervorming der be- Trooting em bij1 het n.emen vrn andere voor- loopige maatregelen, die hood'ig zijn voor het in werking stellen van het plan voor het fi- tanned herstel van Hcrngarijte A's vooriztter zal optreden'de heer A. E. Tarassen (Befffie). Lid is o. a. de heer C. E. Meulen (N'ederland1). DE HAVENSTAKING IN ENGELAND. In vergad'eringen van de ledten van dbn .stevedones"-bond, in d'e drie Londtensche d'istricten' gehouden. werd mdt algemeene stemmen besloten de staking op te heffen en het werk in de Londensche havens liedten ie hervatten. De opheffing is geschiedi op <foelfd'e loon- voorwaarden als die van den Transportarbed- dersbomd, maar de „steved!ores" verzekeren, dlat zij op and'er gebied belian'grijke concessi'es hebben verkregen o. a. officieele erkenniing DE BELGISCHE REGEERING TREEDT AF. De Belgische Kamer heeft het econ>amisch Fransch-Belgisch verdlrag verworpen, De so- ciaal-democraten, de frontpartij en de fcatno- lielee groep-Renkin stemdlen tegen. Theunis heeft den koning het ontslag van het kabinet aangeboden'. HET ZWEEDSCHE R'OODE KRUIS IN DUITSCHLAND. Het Zweedsche Roode Kruis houdt zich thans bezig met reliefwerk in Duitschland, dat op betrekkelijik groote schaal plaats heeft. De organisatie bezit reeds kinderkeukens to negen Duitsohe steden, waardoor verscheide- pe duizenden kinderen gevoed wordlen. Dui- zenden pakketten bloem, suiker, cacao, gries- meel en kleederen worden onder de bevolking gedistribueerd en tal van kinderen zullen in den zomer biji Zweedlsche huisgezinnen onder- gebrac'ht worden. UIT HET SAARGEBIED. De regeeringscommissie voor het Saarge- bied heeft'vier raadsledten van Saarbriicken niet toegestaan zitting te nemen wegens hun houding tegen de regeeringscommissie en de door het Verdrag van Versailles geschapen verhoudingen. De gemeenteraadsvergadering protesteerdie en besloot bezwaren tegen deze beslissing in te dienien biji den Volkenbond HUWELIJKEN MET BUITENLAND SCHE AVONTURIERS IN AMERIKA. In het Amerikaansche Huis van Afgevaar- digden verk'laarde Blanton, afgevaardigde voor Texas, dat thans het oogenblik aange- broken is> om een einde te maken aan de vele huwelijken van adellijke vreemdelingen met Amerikaansche beauties, „db> de millioe- nen dier jongedames opmaken". Hij stelde daarop voor de heffing van een bel'asting van 99 pet. van de bruidschaf bij: derge lijke huwelijken en een erfenis-belasting van1 75 pet. op iedere nalatenschap aan buitens- lands verblijf houdende erfgenamen. Het amemdenxent werd verworpen met 177 tegen 22 stemmen. FORD EN DE EXTRA-BELASTINGEN. Henry Ford, de rijkste man van Amerika, die circa 125 millioen dollar per jaar ver- dient, heeft, met betrekkiing tot de extra-belas- tingen, die de Democraten ten gunste van de acbfiidandis klasse m dm widdftaatand willm heffen, verklaard, dat mdien de regeeriag zijn inkomem met 99 pet. belastte, hij aog vaa 1 pet. zou kunnen leven, gelijk hij dit ock thans doet. Buitengewone belastingen, zeide hij #ienen om de industrie te handicappen. BABYLON'S OUDSTE HOOFDSTAD. De correspondent van de „Times" te Bag dad meldt, dat de expeditie van Weld Blun- dell naar Kisj, circa 5 mijlen zuidwaarts van Bagdad, een belangrijke bibliotheek heeft ont- dekt van met spijkerschrift bedekte tegels. De ze verzameling bestaat voornamelijk uit taal- regelen, woordenlijsten en toelichtingen op de Scemerische en Babylonische taal. Bovendien heeft de expeditie een prachtig Soemerisch paleis ontdekt met zuilen, trap- penreeksen en mooi versierde muren, die de oudst bekende vormen cp zien geven van beel- densdhrift. Reeds vroeger heeft de ..Times" mededee- ling gedaan over den arbeid van de expeditie, welke is uitgezonden door het Oxford en Fieldmuseum om de plek te onderzoeken, waar Kisj heeft gelegen, de oudste hoofdstad van Babylonie, dat de zetel is geweest van vier groote dynastieen, vo6r het tijdvak van Sar- jon (circa 2700 jaar voor onze jaartelling.) De bouwvaleln die nog over zijn toonen aan, dat de muren der stad een rechthoek vormen van adit kilometer kngte en ruim drie kilo meter breedte. EEN BIBLIOTHEEK ALS BRANDSTOF Te Moskou heeft deb ekende Russische dich- ter en dramaturg Antiipow zelfmoord ge- oleegd onder eigenaardige omstandigheden. De regeering had zijn huis in beslag geno- men en de soldaten. die er ingekwartierd wer den, stookten de kachels met zijn bibliotheek. Antipow kon dat niet te boven komen, hij zond zijn manuscripten naar een vriend en schoot zich voor het hoofd. KORTE BFRIGHTEN. De Commissie voor Buitenlandsche Aangelegenheden uit het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden bepleit de beschik- baarstelling van 10 millioen dollar voor den aankoop van levensmiddelen voorraden in de Ver. Staten ten behoeve van de noodlijden- de vrouwen en kinderen in Duitschland. Naar de bladten vememen, heeft Zwe- den van Engeland een torpedojager aange- kocht, welke gehruikt zal worden om de cam- pagne +cgen ofcn s».: *itus jmokkelhandel In de Oostzee te vergemakkelijken. De leiders van de Ku Klux Klan in De laware hebben zich van de nationale orga- nistatie afgescheiden en hebben den nieuwe orde met gelijksoortige beginselen gesticht. Een telegram uit Moskou meldt, dat de Sovjetregeerimg zes arbeidiers heeft doen te- rechtstellen wegens staking en- insubordinatie. Het mond- en klauwzeer is in de provto- ci'e Skaneri' in Zuid-Zwedrn uitgebrokem en breidt zich uit. Aantzienlijke verlfeen zijtn reeds geleden en ongeveer 10 landlgoederen en boerderijten worden1 geacht besmet te zijfl. Shaw, de Engelsche minister van Ar beid, heeft verklaard dat hiji van plan ils spoedig een wet in te dienen welke in over- eenstemming met dte Convemtie van Washing ton voorzien zal in een achturend'ag. Rykof, de opvdlger van Lenin, gaat op medisch advies eenigen' tijd naar den Kauka- sura, tot hers'tel van zijtn gezondhei'dl. Tijd'ens zijn afwezigheid zal hij worden vervangen door Katnenef en Zinkoepa Het is opvallen, d'at de Russische leidfens dfe een na den andbr ziek wordten. President Coolid'ge heeft to verband' met het olieschandaa! den mtoisiter van justitie geadviseerd af te tredfen. Door dte politieke afdeelinig dler veilli|gy heidlspoli:tie to Duitech-Silezie zijb in dte laat- ste dagen 70 personen1 onder verderaktog van hoog- en landiverraad geanesteeid1. Ingevolge dte in de Grielcsche Nationale Vergadering gehouden stemming over die kwesfie der dvnastie, hebben die republikeim- sche afgevaardigden1 zich gezamcnlijk terug- p-etrokken:. De raad vergaderdte hedenmiddag ten twee ure. Afwezig Mr. Kusters, Mr. Sluis en de heer Bak. Van dte heeren Mr. Kusters en Bak w^ren berichten van verhindertog togekomen. Ingekomen zijn: a. een brief van Gedeputeerde Staten van 23 Januari j.l. nr. 26, ten geleide van het Koninklijk besluit van 5 Januari 1924 nr. 23, goed'keurende de verordening regelen- de het heffen van sdioolgeld voor het on derwijs aan de hoogere handelschool, de handelsdagschool en de handelsavond- school. Aangenomen voor kennisgeving. b. een brief d.d. 30 Januari j.l. nr. 36 vac hetzelfde college, ten geleide van de bij Kon. besluit van 21 Januari j.l. nr. 4 goed gekeurde verordening op de heffing van schoolgelden voor het bijwonen der ge- meentelijke normaallessen. Alsvoren. c. een brief d.d. 13 Februari j.l. nr. 71 van hetzelfde college, ten geleide van de goed- gekeurde raadsbesluiten tot verkoop van grond aan de Marktstraat aan J. A. Wig- lama en J. P. J. Besteman. Alsvoren. d. een brief d.d. 23 Januari j.l. nr. 124 van hetzelfde college, ten geleida van het goed- gfikenxda raadsbealui* tot aaavaardiag van een shook grond: i&n. deii dersingel Alsvoren. e. een brief dd. 13 Februari jl. nr. 74 van hetzelfde college, ten geleide van het goed- gekeurde raaasbesluit tot vaststelling eener verordening, regelende het verhaa! voor inkoop van diensttijd voor pensioen. Alsvoren. f. een sehrijven dd. 2 Februari jl. van den heer A. Fledderus te Delfte houdende be richt, dat hij zijne benoeming tot directeur der gemeentelijke avondschool voor nij- verheidsonderwijs en der school voor voor- bereidend middelbaar technisch onderwijs aanneemt. Alsvoren. g. een schriiven dd. 16 Februari jl. van het bestuur tier ijsclub aan den Omval, hou dende dankbetuiging voor de toegezegde subsidie. Alsvoren. h. de verslagen over het jaar 1922 van het gemeentelijk pensioenfonds en van het ge- meentelijk ongevallenfonds. Alsvoren. i. een sehrijven dd. 30 Januari jl. nr. 27 van Gedeputeerde Staten, inzake toepassing van de Onteigeningswet ten behoeve van de verbreeding der Krebbesteeg. Alsvoren. j. een adres dd. 19 Februari jl. van den heer Huiberts jr., daarbij in beroep komende van de afwijzende beschikking van B. en W. inzake het bouwen van 2 winkelhuizen aan het Vamebroek en verzoekende even- tueel de rooilijn ter plaatse te wijzigen. Gesteld to handen van B. en W., om be richt en raad. k. een adres d. 26 Januari jl. van het be stuur van het Genootschap van leeraren aan Nederlandsche gymnasia, houdende het verzoek de verordening voor het gym nasium te wijzigen to dien zin, dat de bevordering der leerlingen geschiedt door de leeraren. Alsvoren. 1. 7 aanvragen van besturen van bijzondere lagere scholen om gemeentelijke vergoe- ding ter zake vail de kosten van instand houding hunner scholen over 1923 en 7 aanvragen om het voorschot op die ver- goeding voor 1924 te mogen ontvangen De Raad stelt deze aanvragen in handen van B. en W., om bericht en raad. m. een adres dd. 4 Februari jl. van het be stuur der plaatselijke afdeeling van den R. K. Volksbond, inzake de uitkeeringen van 'het Burgerlijk Armbestuur aan geor- ganiseerde werkloozen. Te behandelen bij punt 20 der agenda, n een adres dd. 31 Januari jl. van den heer K. Butter, daarbij ontslag verzoekende als onderwijzer aan de 3e gemeenteschool. De Raad verleent het gevraagde ontslag eervoi, gerekend te zijn togegaan 14 Fe bruari jl. o. een adres, ingekomen 21 Februari jl. van bewoners van het Ropjeskuil, houdende het verzoek verbetering tie willen aanbren- gen in den toestand van den genoemden weg. De Raad stelt dit adres to handen van B. en W., ter afdoening. De heer Veen drong er op aan1 dien kortst mogelijkcn tijd te nemen1, Bij de behandteling van de begrooting zal dit nader onder de oogen worden gezien. p. een adres dd. 16 Februari jl. van den Nederl. Bond van werkgevers to hotel-, restaurant-, cafe- en aanverwante bedrij- ven „Horecaf" te Amsterdam, daarbij ver zoekende het adres van den voorzitter vac den Nederl. Bond van Tabaksvergunning- 'houders inzake het verbieden van den ver koop van tabaksfabrikaten in drankver- gunntog-gelegenheden, niet in te willigen. De Raad stelt dit adres in handen van de Commissie voor de strafverordeningen, om bericht en raad. q. een reclame tegen een aanslag to de hon- denbelasting. De Raad stelt deze reclame in handen van de Commissie voor de belastingzaken, om bericht en raad. r. een sehrijven d d. 14 Februari j.l1. nr. 1372 afd. N. H. O. van deh Minister van On- dterwijs. Kunsten en Wetenschappen, hou dende bericht der goedkeuring van de ver- ordeningen tot regeling der salarieering enz. van het onderwijzendi personeel1 van dte Hoogere Hamdelsschool, de Handels dagschool en de Handlelsavondlschool. s. een sehrijven d.d. 20 Februari j.l. nr 53 van Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goedgekeurde raadisbestoit tot aan koop van grond in de gemeente Bergen, t. een sehrijven dd. 20 Februari j.l. nr. 71 van hetzelfde colltege, ten geleide van' het goedgekeurde raadsbesluit tot aanvaar- ding van eenige stukjes giemeentegrond aan de Juiianastraat De vorige stukken voor kennisgeving aan genomen, u. een adtes dd. 25 Februari j.l. van den heer C. J. Reiziger, daarbij ontslag ver zoekende als hoofd 'der openbare U. L. school voor mdsies. Eervoi verleend onder dankbetuiging voor de langdurige diensten aan dte gemeente be- wezen. v. een sehrijven dd- 20 Februari jl. nr. 29 van-Gedeputeerde Staten, houdende me- dedteeltag van de verdaging hunner beslis sing inzake het aangaan' van en overeen- kamst met het Burgcrwecshuia. w, een adres van de Lee:en L J. F. to: 3c; g en D. Hartog, inzaix" verhunr /an Let pa-:- ceel Ktolagestraafc 29. Te behandelen bij punt 11. x. twee adressen van het bestuur der afdee ling Alikmaar en van het hoofd'bestuur van den Algemeenen Bond van Politieper- soneel in Nederlandi, inzake wiizigjng van de verordening, regelende de inrich- ting der gemeente-politie. Te behandelen bij punt 16. ij een adres d d. 27 Februari j.l. van het be stuur dter onderafdeeling Alkmaar en ora- streken van den Nederl. Bond van Ge meente-Ambtenaren, inzake het heffen van pensioenisbijdragen van en het uitkeeren van den vacantietoeslag aan geooemde ambtenaren. Te voegen bij de stukken van de begrooting. VERORDENING OP DE INVO'RDERING VAN DE PLAATSELIJKE INKOMSTEN- BELASTING. Burgem. en Weth. stol'len den Raad voor te besluiten I. Artikel 2 der Vierordening op de invorde- ring van de plaatselijke tokomstenbelasting, vastgesteld bij raadsbesluit van 27 April 1922 (Gem. blari nr. 815) te lezen als volgt: „Behoudens het' bepaalde bij art. 3 zijn de „aans!agen invordterbaar in zoowel gelijke „termijnen als er na de maand, d'ie In de „dagteekening van het aanslagbiljet is ver- „meld, nog maanden van het belastingjaar ,.overblijvcn Op den laatsten dag van elk ,,dier maanden vervalt een termij:n. Vermeldt „de dagteekening van het aanslagbiljet eene „laifiere maand dan de zevmdie van het be- .jil'astingjaar, dan is de aanslag invorderbaar „im vijf gelijke termijnen1, waarvan de eerste „vervalt op den laatsten dag der maand, vol- „gende op die, wtel'ke in de dagteekening van „het aanslagbiljet is vermeld, de itweede eene ..maand later en' zoo vervolgens. II. te bepalen, dat dit besluit in weridng treedt op 1 Mei 1924. Conform besloten. GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING OMTRENT DE TOELATING VAN LEERLINGEN UTT BUITENGEMEEN- TEN TOT DE OPENBARE LAGERE SCHOLEN. B. en W. stellen den Raad voor te beslui ten: A. de Raad der :gemeenitte Alkmaar; Gelczen de bereidWrMartogen tot he* aan gaan van een gemieenschappelijke regeling met Alkmaar omtrent de toelattog van leer lingen uit d'ie gemeeniteni toti de openbare scholen voor gewoon lager en voor uitge- breid lager onderwijs te Alkmaar van de Ra- den van Anna Pauloiwna, Bergen:, Egmond aan Zee, Harenkarspal, Heiloo, Hensbroek, Koed'ij'k, Ldmmen, Nieuwe Niedorp, Oterleek, Schagen Schermerhora, St. Par eras, Uit- geest, Warmenhuizen en' Zijpe; Gelet op de machtigingen tot hetfe aangaan dezer regelingen, welke zoowel de gemeentai Afl'kmaar als dte andere bovengenoemde ge- meenten van Gedeputeerde Staten van Noord Holland hebben gekregeaanz. Besluit miet ieder der genoemde gemeenten een na der aangegeven regeling aan te gaan. Mej. Car els wees op een fout, die ber- steld zal worden, waar op conform werd be sloten. BELOONING ADMINISTRATEUR GEM AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDS- ONDERWIJS. In bijlage No. 19 sehrijven B. en W.: Den 26 Juli 1923 besloot Uwe Vergade ring overeenkomstig ons voorstel ppgenomen n bijlage nr. 104 van dat jaar aan den heer G. S. Groenewoud voor den cursus 1922— 1923 voor verrichte administratieve werk-- zaamheden aan de Gemeentelijke avondschool voor Nijverheidsonderwijs een belooning van 300.toe te kennen. In ons voorstel ter zake deden wij de toe zeggtog een deftoitieve regeling voor de aan den directeur toe te voegen administratieve hulp tegelijk met de voorzening to de leiding dr gemeentelijke scholen voor Nijverheidson derwijs aan de orde te zullen stellen. Aan on ze verwachting, dat deze deftoitieve voorzie- ning met den aanvang van den cursus 1923 —1924 of in den loop daarvan zou plaats hebben is intusschen niet voldaan. De nieuw- benoemde directeur zal eerst na het einde van den lo opendten or- us (1 Mei to functie tra den. Deze omstandigheid maakt het noodza- kelijk, thans wedt om een< speciale regeling te treffen. Evenals gedurende den cursus 1922 —1923 heeft ook thans de waam. directeur de leiding dter school en kan hij een adminis tratieve hulp niet ontberen. Wij hebben deze dan ook weer te werk doen stellen en nu het vast staat, dat de werkzaameden den geheelen cursus zullen worden gevorderd en deze de- zelfde zijn als den vorigen cursus, meenen wij. dat de belooning ederom op 300.— is te stellen. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft medegedeeld, zich met een dergelijke regeling ook voor den loo- penden cursus te kunnen vereenigen. Indian mocht blijken, dat in het vervolg een administratieve hulp voor den directeur onmisbaar is, zullen wij U tijdig voor den aanvang van den volgenden cursus een defi- nitieve regeling dezer aangelegenheid ter vaststelling aanbieden. Wij geven U thans in overweging aan den heer G. S. Groenewoud voor deh cursus 1923 1924 voor administratieve werkzaamhedea aan.- de Gemaentelijke avondschool voor Nij- ALRMAARSCHE CODRANT IM'JlUiUWlWWff llKHMBWW

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 1