REGAL SIGAREN laod-n^CcuKuia aeM I Met clit al was het ruim elf uur gewordlen toen het werkelijk maoie program ten einde was, vroeger dan gcwoonlijk, doch de voor- i zitier was zeer actitef met het oog op't bal, B-ij de sluiting zegde die voorzitter alle mede- werkenden dank, alsmedte het publiek, dat ge- toond had door de aandacht en de stilte, dat zij't goede wetk op hoogen prijs stelde. Een gezellig en zeer geanimeerd bal be- sl'oot den avond en't was reeds drie uur In den niacht toen oud cn jong en niet het rninsit het ijverig bestuur van „Nut en Genoegen", met een oude boerenschots het einde van het bail aankondiigd'e De vereeniging kan weder de voldoening hebben, dat ze dezen winter het i-ntieme plaatsje Schoorldam zulke genotr voile avcnden heeft gegeven. UIT OGDKARSPEL. De tuinbouwvereaniging „De Eendradi-t hield Zai.erdagaivond met bijna 100 tedan de J a arvergadenng in het lokaal van den heer Vis. De rekening stool met een ontvianigst van 1104,17 een' uitgaaf van 840,53 ailzoo een sakto van 263,64 ilegen 878,86. het vonig jaar. De groats teruggamg vindlt haar oorzaak in de veel verm-inderde lontvangst van het markfgebouw. Met inbegrip van dte voorradten is het bezitt der vereeniging 545,31 De tuinbouwcursus had een1 ontvanlgst van 796,80 een uitgaaf van 745,96. alzoo een voordeel vani 50,84 ten1 voordteele van het Rijk. De monsters kunstmest waren steed® voll- doende. De rekening ia door de. commissie ah vol- ikomen ondle bevondea Voor het nazien van de 'volgende rekening werden- aangewezen die heeren L. dte Wit en G. Langedijk. Meegedee'd wend dat dte omzet 1924 die van naja-ar 1923 nog met omgeveer 100000 overtroffen heeft. Op voorstel van het bestuur werd besloten lid van den proteftuin te worden. De Nloordfemxarkt geeft 10 steu-n voor elke at dueling die toetreedt. Omtrenit den zomertijd werdl gehoopt dat ten opzlchte van de scholen dezelfde regeling getroffen zal worden als het vonig jaar! Dan kan de oude tijd weer gehandhaafd blij- ven. t Niai toeliidhting van -dten voorzitter werd te ste1 ten- tot bet aanstel'lien van een uiiitschotoip- h'aler. Het Noordermarktbestuur zal die afd'eelin- gen kennis geven als htimnie veteegenwoordi- gers meer dan een d'erde de vergadering zan der geldige redlen verzuimen. Het besituur bracht bet voorstel ter tafel om op de algemteene vergadering verlenging van het zuideimde der Coot voor te sitdlen. Op voorstel van den heer J. Katverdijk werd besloten ora voor to stellen mat het sorteeren van uien op to houden. Als afgevaardtoden near dte Bondsverga- dering werden gekozen de heeren J. Kalver- dijk, P. Kuiper, Jb. van Meurs en G. Lan gedijk met als ptaalsveirvangers de heeren L. die Wit, H. de Geus,'P. Eecen en; G. de Geus. Behalve de gekozen heeren. zal het bestuur daar tegenwoordig zijn. De regeling voor het 'besproeien van- aard- appelen blijft onveranderd1. Bij1 de rondvraag wees de voorzitter op dten besten fimancieelen loestand der tuinders en op de vele arme mensdiiem daarnaast, die het zeker beter zoudfen hebben alls het open waiter was. Het zou goed zijn, dat h^t steuncomlito dat onlangs gtevormd is voor Duitschland op- nieuw bijeengeroepen werd om voor eigen mensdien eeni lijst biji de gemeenltenaren te presenteerem. Het applaus der vergadering bewees de in- stemiming met d'it voorstel. De heer Jb. van Meurs besprak een bietere regeling van aanvoer en aanibied'ing per mon ster. De voorzitter was het er volkomen mee eens en zal1 het ter beslemder plaaitse naar voren brengen. Op voorstel van' dten heer C. Blclkker werd besloten am- een regeling met de ij'sboeier in te voeren, zood'anig dat ook de werkdioo'zen1 daarvan profiiieeren1. Een 'betere regeling zal getroffen worden voor het openhouden van den oostkant. De aanvoerders ter markt hebben in de eer- ste plaats recht op de Goot. Niet zij, die hun producteni van bet land gehaald hebben. Onwilligen leden voor de ijsboeier zal een boele opgetesrd worden. E'en ige leden vonden hiet te .ver gaand, dat zij die in de keur zijri d'oor groiene aardlappe- len, deze niet al'leen1 moeten lialen overzoeken voor een kwartje per 100 pond, doch ook nog een boete van 5 of 10 pet. moeten betalen De voorzitter zou dit in de eommissie van beheer brengan. In verband met een opmerking over het stukvaren van het ijs door dte motoren waar- door dte geul vol ijs drijift, dteeldte de voorzit- ter mee,^ dat voorgesteld wordt een1 artiikel in de politieverordening op te nemen, om het stoomen' tangs bet dorp te verbiedten als dte ringvaart dicbit is. De wenschelijlkhteid wterdi besproiken, dlat dte entreegelden van de Goot niet hooger moe ten worden:. De voorzitter geloofde niet dlat dit direct gebeuren zou. Wei zal vriji zeker dte enlrtee en abonnemen- ten voor het veilinggtebouw verhoogd wor- d'er. omdat het Keemen bijna niet meer mo~ gelijk is zich verwtaanbaar te maken. Dat de Ooot betreft deze moet toch op de een of andiere wijze betaald worden en dan' is hieit h'effen van entree het bffijkst omdat niet alle leden er van profiteeren kunnen. Gcdiurende de beidte maanden van 1924 was de omzet aan die Noordermark:: 541222,46 waarvoor verhandbld zijn het volgende aantal wagons 235 rood, 260 Deen, 94 Geel, 17 Uien en 11 Peen. Voigens de inventorisa'tie op 15 Februari mices't op 1 Maart nog aanwezig zijn 174 wagons Rood 443 wagons Deen en 52 wagons Geel. Uien en Peen was niet bekend gemaakt. Tot op heden is in dit aeizoen dus reeds on- geveer voor 1 Miltioen gulden verhandeld. D on dierd'ag was de laa tste diag van de 50' slagen kolfwedsitrijdi in dte baan van den heer J. de Bakker, 69 kolvers hebben er aan deei- genomen1 met dte volgende uitslag: le klasse: C. Langedijk Pzn., te Noord1- scharwoude le pr. 513 p.; P. Koatelijk te Heerhugowaard 2e pr. 505 p.; J. Schrieken te Oud'karspel 3e pr. 502 p.; D. Blom te N.- Scharwoudte 4e pr. 501 p. Seriteprijs C. J. v. Klteef te Grootebroek met 60 puinten. 2e klasse: C. Pranger te N.-Scharvvoude. le pr. 499 p.; G. Langedijk te Oudkarspel 2e pr. 473 p.; R. Luiting te Zuidsdiarwoude bun Deloonmg. Nog een viertal muzieknumn/era volgdte, waarmede de uitvocrend'cn evmeens veeli suc- sec hadd'en. Na de sluiting volgdte een prettig bal. V O K.Z O S heeft weder een zeer genoeg- lijken feestavond gegeiven. Opmpngfi Nipiiw*. 3e pr. 463 p.; Jn. Timmerman, te Oudkarspel 4e pr. 460 p. Serieprijs P. Jes te N.-Schar' woudte met 57 pumten. 3e klasse: Jn. Sijpheer te eoordscharwoude le pr. 49 p.; W. K. Bakker te Noordscharwou de 2e pr. 445 p.; P. Waker te Heerhugo waard 3e pr." 437 p. W. Glas te Zuidschar- woude 4e pr. 422 p. Serieprijs P. .Gelder te Oudkarspel met 57 punteni. Van die vereeniging ter bevordtering van het Vakond'erwijs in Westfriesland zijn uit deze gemeente de volgende leerlingen over- gegaan. Van de le naar de 2e klasse: Cor Nap Cz., C. Moeijes, Jh. Bakhuijs en J. Baktuijs. Van de 2e naar de 3e klasse: P. Nieman. Van de 3e naar de 4e klasse: S. Trornp en K. Bruijn. Van de 4e naar de 5e klasse: D. Nap Cz. tenvijl voor het eind-examen geslaagd is K. Schuit. OUDKARSPEL, (Februari.) G'eboren: Geertruida Petronella, d. van Klaas de Wit en G- Keizer. Afra Ma ria, d van E. Meester.en G, Bruin. Dieu- wertje-Grietje, d. van P. Watermeer en A. M Landman. UIT ZIJPE. 'Dte gameenlteraad van Anna Pauilo-wna heeft gunsiig besch-ikt op Wet verzoek der ge meente Htelder om 10 pet. biji te dtagen in dte kosten voor den aatnleg van een vlcitbrug o-vcr het Noordlhollandsdi' K'an'aal bij De Kooyde gemeenteraad van Wieringen 'heeft op dit verzoek afwijzend besOhiikt. UIT BROEK OP LAN'GENDIJK. Gedurende de maand Februari weiid op 15 dagen neerslag, grootendeels sneeuw in den meter gevonden tot een gezamenlijk bedrag van 16.8 rn.M., terwijl de gemiddelde val dier maand 40 m.M. bedraagt. Dit jaar is nu in totaal afgetapt 52.4 nuM. Het gemiddelde over die 2 maanden bedraagt 87 m.M. Stadsuieuws V. O. K. Z. O. S. De Alkma'arsche H. B .S.-Vereeniging heeft Zaterdagavond haar jaarlijikschen feest avond gehouden in de groote zaal der ,,'Hiar- monie". Er was drukke belangstelling. De zaal was eenigszins versierd De heer Berg, voorzitter, sprak - na een verdienstelijk door een strijkorkestje gespeel- de openkigsmarsch het gebruikelijke wel- kom uit, speciaal zi'ch richtende tot den dircc- teur der H B. S., en de leeraren en de bestu- ren van z us te nre reen igingea. Sprl d'eelde mede, dat in het programma een kleine wijziging 'kwam, doordat No. 5 banjo-orkestkwam te vervallen1. De voorzitter sprak ten slotte nog als zijn overtuiging uit, dat het voortbestaan van V.O-K Z.O.S-, met zooveel belangstelling van alle kanten, verzekerd is. Hiema werd' het aantrekkelijke programma verdter afgewikkeld. Een jonge-dames-koortje zong een drie-tal liedljes: Avondliedje"van Hendri'k van der Oort, ,,De ijzeren pot en de aarden pot" van Hend'rika van Tussenbroek, en „NoeP' wan Catlh. van Rennes. Hoewel nog wat 'zwakjes, klonk de zang overigens uitstek-end. Ook de solisten in het tweede liedje vielen zeer te waardeeren. Een jeugdige pianiste aan een vleugel van de firma Ypma vexrichtte bij- dte- zen zang uitnemende diensten. De bijjval; was zoo groat, dat men moeilijk een toegift kon weigeren, die dan ook volgdte. Als No. 4 stond op't jrogramma: Sylvia:. „La Nymphe dte Diane", 1'Escarpolette. Aan het viertal dames, dat dezen dans uitvoerde, komt een woord van hulde toe, voor de kra- nige wijze, waarop zij zich van hun teak kweten. Het stormachtige applaus bewees voldoende, hoe de bezoekers over de prester ties van dte d'anseressen dacht- Een strij'korchest (met een tweetal mando lines) odder leiding van den heer Ooijfcaas, toonde vervolgens zijn talenten. Gespeeld werden „Tanja" van Hermann Krotne, en „Loin du bal" van Ernest Gillet. Ook hier past een woord van lof, het orchest kan met vofdoening op zijn uitvoering terugzien. Het applaus was ook voor dit nummier zeer groot. Voorts vermeldde het programma „Orde- oefeningen" Deze bestonden uit twee gedleel- ten. Eenige heeren-ledien van V.O.K.Z.O.S. verrichttcn eerst een aantal oefeningen in- ge- woon turn-costuum. Daama werden deze her- haald. doch ditmaal hadiden de deelhemers een gekleede jas achterstevoor aangetrokken, terwijl hun achterhoofd gemaskeerd was. door een z.g.n. ,,mombakkes". Toen nu de bovenge- nocmd'c' oefeninigen werden uitgevoerd1, waar- -nd pq jbot Sru- nng pra nagnninooxo ap frq bliek waren gekeerd (met hun „wezen'lijken" rug dangaf een en ander zoo'n allterdwaas- ten en allerpotsierlijksten indtuk, dlat een dar verend gelach opsteeg, dat bij1 iederen nieu- wen ,^tand" toenam. Het was een succev nummer. Na de pauze vond! de opvoering piaats van een klucht in een bedrijf van Johs. dte Kanter, getiteld: „Het ministerie van vrouwelij'ke za- ken" Om dit geestige stuk is meermalten hortelijk gelachen. De vertooning Sep vlot van stapel, doordat alle medespelenden zeer hun best dedten. Het dlankbare applaus was EEN MISLUKTE INBRAAK. Donderdagavond omstreeks halfelf merkte een dochter van een bewoner van pand no. 19 aan de Kruiskade te Rotterdam op, dat de hond onrusti'g telkens naar de gangdeur liep en aansloeg. Zij opende die deur, waarop de hond naar beneden liep. Zij volgde hem en beneden in het trapportaal gekomen, zag zij boven het zich daar bevindende kolenluik een mannen'hoofd te voorschijn komen. Die man zeide, naar een sleutel te zoeken, die door he' luik in den kolenktelder was gevallen. Inmiddels kwam een zuster van het meis;e thuis en werd hun vader, die reeds naar bet was gegaan, gewaarsehuwd. Beneden in het trapportaal staande, zagen zij toen een twee- den man uit den kolenkelder te voorschijn ko men en hoorden zij, dat de eene man tot den ander zeide: „Joost, heb je je overjai niet ver- p-eten?" De vader greep een van de mannen beet, doch deze rukte zich los en beiden gin- gen aan den haal. Daarop is de vader naar het 'hoofdbureau van poli'tje op het Haagsche- veer gegaan en heeft hij bij de recherche me dedeeling van zijn bevinding gedaan. Daar begreep men, dat vermoedelijk zekere Joost G., 'n bekende inbreker, die een reeks vonnissen achter den rug heeft, in deze zaak betrokken zou zijn, en uit een aantal foto's, welke men den vader vertoonde, wees deze ter stond bet portret van Joost G. aan a'ls dat van een der beide mannen. Joost G, is daar op uit zijn bed gelicht, Hij on'tkent alles. In den kolenkelder zijn bij nader onderzoek twee valiezen njet inbrekerswerktuigen gevonden. De voorgenomen inbraak blijkt zorgvuldig te zijn voorbereid. Een paar weken geleden huurden een man en een vrouw een kamer in hetzdfde bovenhuis en kwamen daardoor in het bezit van den sleutel van de 'huisdeur. Zij zijn daama met medeneeming van den sleu tel verdwenen. Het is blijkbaar de bedoeling geweest om, nadat men zich toegang tot den kolenkelder verschaft had, te trachten te ko men onder den in het benedenhuis gevestig- den goud- en zilversmidwinkel van de firma Ameling Merkes. WILLEM LEVINUS PENM'NG. t De dichter Penning is gestorven, gisteren is hij' heengegaan. lets meer dlan twee jaar geleden mochten we aandacht vralgen voior Levensavcdd", de „fee9tigeschenk", immers hem ter eere, bij zijn tachitigsten! jaard'ag ui't- msgeven, bezorgd door Albert Verwey ea J. v. Krimpen. „Overal't tegelijk kemige en gevoelige, het raaie en eenvoudige woord; kunstrijke wendingen, geen rhetoriek" Dit laatste hebben de jbngeren, die „dte tach tigers" zouden worden, van den aanvamg af gezien. Toen het publiek in die weee ver- zinsels van Fiore dtella Neve om hun gladige- schoren vorm bevalliige poezie dachit te heb ben, wezen Kloos en Verwey Coens naar lij ziidh eerst genoemd heeft als een der weirtigen aan, die wisten van poezie was. Hij Penning zelf. had en heeft ook later nog Beets als dichter geprezen, al ging zijn ver eering naar Staring en Potgieter. Gok in „Levensavond" vindt men nog zijne litefdle voor Beets, in dezelfde' afdeeling, die van ge ncgenheid en waardeering voor Kloos dteet blijken, en voor Helene Swarth en voor Ver wey. De vriendlschap voor laatstgenoemde heeft veel beteekend in 't leven van den bl'indien dichter het zoovele jateni deemiswaard'e, en toch zoo rijke, gelukkige leven. „Kamermuu ziek" is de wel bijzonder kensChetsende titel van een zijner bundtels geweest1, want, daar btonenskamers, werd hij nooit moedle muziek- vol-innigheid te maken, van Wat hij doorleefd had en nog doorleefde, dte liefdte voor zijn naaste omgeving, voor verwanten en vriendlen,, maar ook voor veel dat verder lag, dat het neestesoog was blijvcn zien, dat dierbaar bleef aan zijn diep gevoel, dat voortleefde in de "ntroerend'e mijmeringen, die hem tot een dicjiter-verteller maakten- van iinnig-Htol'- U'ndschen aard. immers van een sterke en c:-'"e pemnedeliikheid. welke een is met ons Hioirpndsche zitelewezeni en waaraan hij, met kunstrii'ke wendingen. een zoo fraaien en zoo eerivoudinen vorm gaf. DE EMIGRAT1E NAAR CANADA. Zdoals men1 weet zegt dte Telegr. was de gemeente Leiden een dter eerste gemieienten in ons land, die het iniiitiatfef mam tot een prac- tische oplossing van- het emigralievraagstuk, ten opzichte van Canada door daarvoor eem cradiet te verlteenen van 10.000, waarvoor werkl'oozen, die daarvoor gesch'ikt worden .geadhlt, naar Canada 'kunnen verhuizen. Nla een. oproep voor gegadigden meldden zich 160 persomen aan, van 18 tot 4'5 jaar, van wite er na diverse cndterzoeldngen) 25 perso- nen overb!even. Vo r dk dezer person en verleemt dte ge meente een bijldrlage in dte kosten, groot 450, terwijl zij nu -reeds mede vanwege de gemeen te, ohderwijs ontvangen1 in dte Eugdsche teal. Weldra zal' deze eerste groep vertrekken. TEGEN DE DAL1NG VAN HET ONDERWIJSPEIL. Het comiite van aotie tegen de dating van het onderwijspeffli heeft een rondzendbrief ge- richt aan de besturen dter afdeelimgen van bij het comitte aangesiioten bonden en vereenigin- gen, centrale ouderraden en oudercommis- sies1, waaraan het vPligenide' is onitleendi. Het com'ite heeft besloten: a. tot 'het beleg- gen van vergaderiwgen in zoovele plaatsen als- slechts mogelij'k is b. tot het zoo mpge- lijk beleggeh van provinciate meetings. Over- wogen wordt nog, of het wensChelijlk en nut- saoie 8portopoanreii' sterm verder de afte- vering. Herman Middendorp begint fa dit nummer eem mieuwe romani: De Juweeleni van Lom- bok. Het nummer van 28 Februari geeft een beeld van dte verwoesting welke d'oor het spoorwegongeluk bij Ludwigstaat is ver- oorzaakt. Er zijn fraaie kieken uit Sovjet- Rusland en net Amerikaansche Teapot- schaudaal wordt besproken bij een serie foto's van dte nicest daarbij betrokken- per- sonen. De aflevering.brengt dte Rotterd'amsche haven in beeld1 en geeft een portret van den d'irigent Siegfried Wagner Wilson's uitvaart weer. tig is vtak voor het: tijdstip van btehandeliipg van die wet in de Tweedte Ka'mier een groote betiooging te houden. T^'dschriften. De Wereldpost van 21 Febr. geeft op dte frontpagina een foto van het teekenen van het Italiaansoh-Russ'isch verdtagHet blad bevat vele interessante kiekem van dte natio nal istisch-e beweging in Engelsch-Indie. Een origineele teekening geeft dte verkeers- drrnkte fa Londlen weer. Fraaie platen- van den bloementeelt fa dte Italiaansche Riviera en een kunstfoto van dte jeugdige ZweedsChe violiste Emilia Lpndgrist benevens intres- ^EAUDECOlOGNEl DUBARRY Rechtzaken. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondtelinge uitspraaik van 29 Februiari. W. D. te Akersloot; M. S. te St. Pancras; H G. te Heerhugowaard-; A. W. te Zuid- schaxwoude; L. K. te Ursem; H. S. te Heiloo; J- J. F. S., J. K-, C. W. en P. J. S, te Alk- maar, overtreding Motor- en Rijwielwet, de le 2e, 3e, 4e, 5e en lOe iedter 4 boete of dlagcn hecht., de 6e 2 boete of 1 week tucht- school, dte 7e 2 boete of 2 dagen hecht, de 8e 3 boete of 3 dagen hecht., dte 9e 20 boete of 10 dagen hecht., met ontzeggjng van dte bevoegd'heid- motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 2 maanden. C. B. te de Rijp. overtreding dter IJkwet, 2- boete of 1 dag hecht I K te Heiloo, overtreding Wapenwet, 5 boete of 3 d'agen hecht. E. Z. te Egmond aan Zee, A. S. te Broek op Langendijk, dronkenschap, ieder f 2 boete of 1 dag hecht. J. K te Alkmaar, overfeeding Trekh'Ondten- wet. 2 boete of 1 week tucbtschool. H. v. O. en J K- te A'lkmaar overtreding Politieverordening, de le 2 boete of 2 da- -pn i- pri-itdte 2e 1 boete of 1 d-ag hecht. - - C. W te Alkmaar; J V., A. V., C. D., N J S„ C. G., T G-, C. G. en C. H te Cas- H'rnirn overtrpdmsr Keutringsverordming, de 1e 8 boete of 4 da-gen hecht., de 2e f 30 hotete of 15 dlagen hecht., de 3e, 4e en- 7e i-edter 40 boete of 20 d'agen hecht.. de 5e en 6e ■eder f 25 boet'e of 12 dagen hechtde 8e f 15 'boete of 7 dagen hecht., de 9e f 60 boete of 30 da-gen hecht. H. 7 en- T K. te EgmondbinnmR. Z., P O C. 7 J G.. T. GL. K.. H G. en C. G. Jz. te Egmond aan Zee, Jachtwetover- tred'ing. de 1 e -en 2e ieder 8 boete of 2 we ken tnch-tschool' dte 3e, 6e en 9e ied'er 30 boete of 15 dagen hecht., dte 4e, 5c en lOe ieder f 15 boete of 7 dagen1 hecht. d'e 7e 35 boete of 14 d'agen hecht, dte 8e 10 hee+p of JO dagen hecht Ingez®nden stukken Biiiten verantivoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewi'fst sheens zins, dat de Redactie er mede instead Alkmaar, 1 Maart 1924. Aan de Redactie van -dte Alkmaarsche Couramt. M. M. Zou ik uw blad nog een® mogen gebruiken om mijm stem te laten klinken in d'e w Het is naar aanleidling van dte in diem Raad jehandelde kwestie van het steun'en van- werkloozen, of via het Anmbestuur, of .via de organisatie of is 't volgendte idee nog oieuw, en uit- voerbaar? Dat n.l. d'e georganiseerdte steunwensehen- de zich wendt tot zijn organisatie, en die or ganisatie zich voor 'haar leden wendt tot let Armbestuur zood'at aan dte georgani- seerd'en persoonlijk de gang naar het Arm bestuur bespaard wordt. Het Armbestuur, voorzoover dan- nog noo- dig, onderzoekt, en Verleent ev. steun, terug via de organisatie, aan derzelver leden. D-eze laatsten hebben dan geen direct con tact met het Armbestuur, terwijl toch die steunverleening onder een beheer blijft. Bij vooibaat dankend voor ev. opname, verblijft Hoogachtend Uw atoonme P. gteven. Ja, men zal aanmerken dat dit een regeling is van het RSjtk -dloch men vraS z.;cn cnwillekeung af of het nu nog wel neo- dig is om die ondterwijlzers ook nog 200-u 0 g saiaris tie geven voor veivolgontlei-wiis 1 let moet betaald worden en de belastW. beta-ler wordt evengoed- al m- tgeknop, u een citroen. De belasting is over het algemccn gaio- •Hi hoog, nieuwe belasting is in het uitzicht voorr ijwiel en misschien provinciate wegen belasting (om belasting te -betalen voor zwa-re vrachtautomobielen, die d'e wegen ver- u e!cn) laat nu onzen Raad c-pp-assm om "een geld te vermorscn als het niet noodig is° ii wect wel, dat de heer Opdiam zegt: Men moet leeiren geven", (doch laat die het maar doen uit zijn ei-gen zak), doch laat dte Raad darken dlat er ook niet-ambtenaren zijn menschen voor wie elke cent waarde heeft Men vraagt zich af: kunnen nu ook niet ndtere penningm-eesters-secretarissen euz. van vereenigin-gen, landarbeiderswet, wooing- bouwvereeniging niet met evenveel recht wa xen en waar krij-gt men dan het eincte? Wij hebben hier nu weer de aanvra-gen om subsidies voor leesbibliothekeh, waarvan de Propagandaclub „St. Wi'llebrordus", die vol, iis Sengers geen propagandaclub is (hoewel :k, die er zelf voorzitter van ben geweest, he; "gendeel beweer) is begonnen en ik zie, op politieke winst, ook daar geen eindte aan,. Laat onze Raad1 verstandig zijn, andfers zulten we ook nog noodig hebben vertem- woradigers voor den *,belastingbetaler" in on- zen Raad, die, wars- van alle politi-ek, hun -be :ngen behartigen. De heer M-uldter heeft gezegd in zijn woord over dte actie tegen den zomertijd: laten we' zorgen voor hen die onze belangen verzorgen in de Tweed'e Kamer. Ik zeg het ma, doch fa een. andteren trant: laten we zorgen de weede Kamer te zuiveren van adVocaten anibtenaren en onderwijzers, die niet voot de clangen van den bel-astingbetaler opkome-n doch zorgen ten in Kamer en fa de Staten h in Gemeenteraden voor hen die zuinig zijn dat is meer dan noodig. Het dank voor uw plaa-tsfa-g, Heiloo. Q. SMITS, Melange 30 cent Zeetgdingea •Mijnheer de Red'acteur! In het bericht van dte opheffing van de Commissie voor werkvoorziemfa-g (fagesteld en uitgevoerd d'oor dte commissie -uit dten Raa-d) voorko-mend iin uw blad van 11 Febr. 1924, stoat, dat, beho-udtens eenige beroeps- werk-eloozeo, alien- werk -haddten gevonden. Dit woord1 „beroepswerkeloozem" wa® niet zoo bedoeld en is ondtoordlacbt aan mijn -pen ontglipt, bedoelt werd seizoemwerkeloozem. De heer Van de Vail vestigde daarop d'e aandacht en met recht,, ik neem dit woord gaame terug. De correspondent voor Heiloo. Mijnheer de Rcdactcur D^ op 28 Februari gchoudlen vergadering van onze vroede vaderen en het besluit met 65 stemmen gemomen om den secretaris 300 gratilficatie te geven voon zijn wetk voor het verleenen van 161 bouwpremien, doct mij eenige plaatsruimte vragem om eens de publieke opinite te bewerken. Waar ga-an wij h-een, M'ijjnheer dte Redlac- teur, als we zoo- db-orgaaci en- voor elk beetje werk extra loon moeten geven? Doch boven- di-cn is het: m. -i-. absurd! als dte respectievelijike bouw-expl'oitanten' dte premieii opstrijken en die gemeente, lees dte belastingebctaler, die moet betalen. Onze hoofdambtcnaar verdient waarlij'k een goed lo-on Voor eenigen tijd' terug nam onzen Raad een- besluit om herha-lingsonderwijs te geven. B. en W stelden vdor, om aan dten ondterwij1- zer 1,84 per uur te geven an bov-endien 0.50 per uur voor het hoofd Die onzin is mij' niet duiddijk, want fa school II is het ho-ofd van die school „hoofd over zich' zelf'. Moeten nu z66 -onze centen vermorst wor- dten Of wil de eene ambt-enaar den andter een plezier doen? Onze hoofdonderwijzers verd'ienen pl.m. 5000 per jaar en voor die „paar" on derwijzers wordt hier pi m. 25000 uitge- STOO MVA A RTLIJNE N. STOOMV. MIJ. NIEDERLAND. Konfagin der Nederlanden (uitr.) vertr. 2Q Febr. v. Colombo. Vondel vertr. 1 Mrt. v. Amst. n. Batavia KON. NED. STB. MIJ. Ariadne vertr. 27 Febr. r. Lissabon n Gibral tar Deucalion arr. 29 Febr v. Malta te Patras. DreChtstroom arr. 28 Febr. v. Vigo te Lissa bon. i Neptunus arr. 29 'Febr. v. Barcelona te Tar ragona. Orpheus vertr. 29 Febr. v. Holtenau n. Ko- penhagen. Perseus vertr. 29 Febr. v. Kopenh. n. Amst Tellus vertr. 29 Febr. v. Gibraltar n. Cadix. Vesta vertr. 29 Febr. v. Amst. n. Bordeaux. Achilles v. Sebenico n. Amst, arr. 29 Febr, te Lissabon. Adonis vertr. 29 Febr. v. Valencia n. Rott. Aurora vertr. 29 Febr. v. Carthagena n. Ali cante. Nero vertr. 1 Mt. v. Amst. n. Gothenburg. Satumus vertr. 1 Mrt. v. Rott. n.l. Midd. Zee Zeus arr 29 Febr. v. Castellon te Carthageaa Iris vertr. 1 Mrt. v. Amst. n. Kopenhagen Stella vertr. 1 Febr. v. Amst. n. Hamburg. KON. PAKETV. MIJ. Plancius vertr. 1 Febr. v. Amst. n. Java Houtman arr. 1 Mrt. v. Java te Melbourne. KON. HOLL. LLOYD Flandria (thuisr.) vertr. 29 Febr. v. Oporto Orania (uitr.) vertr. 27 Febr. v. Las Palmas. KON. WEST-IND. MAILD. tason vertr. 28 Febr. v. Valparaiso n. Corral Oranje Nassau (uitr.) arr. 29 Febr. te Bar hados. Stuyvesant (thuisr.) arr. 29 Febr. te Havre. Bennekom vertr. 1 Mrt. v. Amst n. Hamb. Rhea vertr. 1 Mrt. v. Amst. n. Hamburg, j Almelo v. Talcahuano n. Duinkerken, vertr Mrt. v. Hifvre. Calypso arr. 28 Febr. v. Puerto Barrios te Kingston (Ja.) HALCYON LIJN. Stad Dtelft arr. 29 Febr. v. Coleta Buena n. Constantinopel. j HOLLAND AME'RIKA LIJN. I Rotterdam vertr. 29 Febr. v. Piraeus n. Con- j stantinopel. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. i Koudekerk (uitr.) arr. 29 Febr. te Rangoon. Ridderkerk vertr. 29 Febr. v. Calcutta n. Rott, i Hoogkerk vertr. 1 Mrt. v. Rott. n. Hamburg. HOLLAND OOST AZIE LIJN. I Alderamin (uitr.) vertr. 29 Febr. v. Sabang Enggano vertr. 27 Febr. v. Mozambique n Dar-es-Salaam. Nijkerk arr. 29 Febr. v. Rott. te Hamburg. Saparoea (thuisr.) vertr. 1 Mrt. v. Shanrhae. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Banda arr. 1 Mrt. v. W.-Afrika te Amst. Jaarstroom vertr. 29 Febr. v. Amst, n. W,- Afrika JAVA CHINA JAPAN LIJN Tjibodas v. Batavia n. Japan, vertr. 28 Febr. v. Manilla. JAVA NEW YORK LIJN. rk arr. 27 Yang Tsze v. Batavia n. N.-Yori Febr. te Colombo. ROTTERD. LLOYD. Arakan arr. 1 Mrt. v. Java te Rott. Blitar (thuisr.) vertr. 29 Febr. v. Padang Tosari vertr. 1 Mrt. v! Rotten. Bahia Blanca. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN Alhena (thuisr.) arr. 29 Febr. te Las Palmas STOOMV. MIJ. OCEAAN. Antenor Vertr. 1 Mrt. v. Leith n. Java. Laertes vertr. 28 Febr. v. Cuxhaven n. Bre men. Phemius v. Japan n. Rott. arr. 29 Febr. te Penang. mi|jiit \-m: ISANDERS PAeRnvANTui uan .Patent Baai

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6