zijn; aldus ecu o-pen&are verklartag. Nog brach-t de heer Wcij-ling naar vo-ren dat de uitgaven vo<xr operibare vermakelijlk- lioden diet als maatstaf mogen worden aan- genamen. Spr. kv/am met voorbeelden. Wetbouder Veldhuijsea zeide aan 't adires van den heer Eser, dat wanneer er op ge- bied van adiministratie bezuini;gd moest; wor den,we aan den gemeente-secretaris den rechfcn man op den rechten plaais hebben, Hierop werd gepaiuzeerd tot des avonds 1 uur. UIT AKERSLOOT. Door de bewoners van d'en Westwoudler- polder alhier is een bijeenkomst gehoud-en om te bespreken over aiansluitinig bij het electri- sche net. Behoudlens een enkele wanen alien er unaniem voor. Door eenige bewoners i daar zijn reedls die palen en het dtraad van de veenderij Noord-Holland aangekochit, ter- wijl over het transformatorgebouw aldaar nog onidterhandel-ingen worden. Vanaf het Alkmaarsche meer is de schulpvaart naar Limrfien en Castricum nog vol ijs, zoodat de vletschippers woonachtig alhier en te Castricum en Limmen bijna den •geheelen winter niet konden varen, hetgeen tot gevol-g had d'at er in memig huisgezin ar moed'e wordt geleden. 0 e b o r e n Nicolaas Adrianius, z. van J. v. Til en1 H. T. Pot. Geertruida Aiida, d van A. Leijen en G. v. Wonderene. Catharina Maria, d. van P Broe-rsen en B. v. d. GuLik. David, z. van J. v. Vliet en K. Oosterwal. Gehuw-d: B. Dekker en C. C. Hoilen- tverl eden N. de Goede, 69 jaren. T. Mumdel, 68 jaren. G.'M. Schop, 48 jaren. E. Vet, 79 jaren. UIT DIRKiSHDRN. Zondlaigavond gaf de Gamengde Zangver- eeoi'ging „Excelsior" alhier, dhjecteur de -heer Hovenier, met welwiiillende medewerking van Mej. T. Meinemia-Johker, sopraan, en mej. M. C. Dam (piano), een eoucert ten huize van den' heer D. Bruin. Voor een goed bezette zaal werd een mlooi, afwisselend programima afgewerk-t, bestaan- de in koor, soli en -een duet, benevens kwar- tet. Ernslige en vroo'lijke nuntaertjes voillgden elkander op en zeer goed en' zuiver werd gezongen. Oat glanspumt van het concent vorlmde dte za-ng van Mej. MeitnemaJonker, welke eeni ge 1-ieve nu-mimertjes op sdhiitterendfe wijze ten beste gaf, daaibij icp u-itstekenlde wijze bege- leidl door mej. Dam. Olaszuiver, diuidelijk en vol tot in de hoogste ton-en, vuldfe de prach- tige stem van de begaaf-die zangeres de gan- sche zaal, waarvan het genot nog wordt ver- hoogd door de ui'terst rustige voordracht. Op herhhald applaus werd het laiatsie door haar gegeven nummertje, „Liefdeswandeling" van H'utlebroeck, gebisseerd. Na den slotzang van het con-cert, „Psalm 103" van Mobach werden de dames Dam- en MeinemaJonker door den voorziiite-r van Excelsior" gecotniplimeniteerd en aan beiden een fraaien ruiker aamgeboden. Het was een zeer- goed gesHaagd -concert, waarmode wij den directeur gaarnie felicitee- ren. UIT OUDOR'P. Het kerikbesluur der Ned. Herv. Gem. iheeft in haar il'aatst gehouden vergadering besloten om het oude torenuurwerk te ver- vangen door een1 nieuw. De levering van het® nieuwe uurweric met toebtehooren is opged'ra- gen aan den heer L. Spruit, stads-harloge- malker te Alkmiaar. Gevonden Voorwerpen. Een dames-horloge; een boekje met Duitsch bankpapier; een stuk spek; een boekje met margarinebons. Inlichtingen bij de politic UIT OUDE NIEDORP. Bij koninklij'ke machtiging is, de vergun- ning voor verkoop van sterken drank in het kleiu ten name van H!. Schiebroek te't Veld, door B. en W. overgeschreven op naam van J. Leegwater, aldaar, UIT OUDKARSPEL. Door een misverstand noteerden we giste- ren, wati den marktamizet aan de Noordier- markt betreft, verkeerde cijfers. We laten hier de juiste opgave opnieuw volgen: De omzet over de maand Februari was f 541.222,46. De omzet over de maand1 Ja- nuari was 410 497,76, zoodat na 1 Januari voor bijna 1 millioen gulden verhandeld is. Voegen we hieraan toe, d'at de omzet over die laatste 2 maanden van het vorig jaar onge- veer 250-000 was en de voorraad op 1 Maart nog-van- dien aard is, diat bij d'e tegenr w'oordige prijzen nog 'n omzet van 450000 kan worden gerekend, dan zal een totaal- omzet bereikt kunnen worden van- ongeveer F65 millioen gulden alleen aan winterpro- dlucten. Door het Comite dat eerder werkzaam was voor den nood in Duitschland1 en het be- stuur van de Tuinbouwvereeniging is gister- avon-d een vergadering gehouden, waarin be sloten werd bij de ingezetienen lijisten aan te bieden voor steun in natura aan de arbeiders, die doo-r den- langdurigen winter niet in de gen legenheid1 zijn te arbeidten. Reeds hed'en zal met het aanbieden van 1'ijs- ten een begin worden gemaakt Daar het den tuinders momenteel goed gaat en de tuin- bouwvergaderin-g, Zaterdagavond enthousiast Was voor dit plan, wordt verwacht, dla-t een flink bedlrag binneniko-mt, waardoor ruime steun zou kunnen worden gegeven aan hen-, die dit werkelijk nood'ig hebben. UIT BERGEN. De eigenaardige winter is oorzaak, d'at de werkloosheid hier grooter is dan anders het gevai zou zijn gewedst. De grendwerkzaamheden, die anders om dezen tijd vo^o-p aan- -den gang zijn, liggen nagenoeg s+il, terwijl mclmienteel het bouwen in de gemeente, o-ngeacht de nieuwe R. R. kerk, weinig beteekejit. Voor vele R. K- arbeid'ens in de gemeente is het iuist een groote grief, diat aan d'e nieuwe R K. kerk zoo weinig arbeidlers uit Bergen te werk zijn gesteld, aiangezien ook ziji aan het biieen-brengen van de gelden hebben medege- werkt. Men heeft te dien aanzien dm aannemer, la tegenstelling met hetgeen eldiera gaschiadt, geheel wij gelaiten. Dit te te meer efgmaardlg, omdat futet cSe wethouder van publieke werken, die heer Apeldoorn, als voorzitter van het kerbestuur veel had kunnen doen. Hij! had! kunnen weteu, dat in Bergen het aantal werkloozen arbeiders onder de R. R. het grootst is. Dit kon hem de te werkstelling van werkloozen door de gemeente in die a-fge'oopen maanden hebben geleerd. De vori-ge week werden bij die gemeente nog een 15-tal werkloozen te werk gesteld. Deze week een 12-tal. Gelukkig is de gasfabriek te Alkmaar he- dcn begonnen met het leggen van de gasbui- zen in de wegen, waardoor daarbij! weer een aantal arbeiders uitb Bergen aan het wem konden gaan. Door den architect P. N. Leguit werd <Za- terdagmiddag onderhands aanbesteed het bouwen van een landhuis te Bergen voor den heer Ernste, op den hoek Sparrelaan-Kerk- laan. Ingeschreven werd dOor: C. Berkhouwer (cafe Central), Alkmaar, voor 15985; M. Kroon, Bergen, voor f 15575; A Klomp, Bergen, voor" 14690 F H. Ringers en Zoon, Alkmaar, voor 13395; firma Bot en Veldhuis, Alkmaar, vo-or 13350. De gunning zal nader bekend gemaakt worden. UIT EGMOND AAN ZEE. Mej. N. de Jong, tijdelijk ond'erwijzeres aan de openh-are school alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan de openbare school te Hp, gemeente Ilpendam. uit fJeiloo. Naar wij uit de beste bron.vernemen be- staat er tusschen pasitoor van Meeuwen en den heer N. G. Apeldoorn. een zeer emstig meeningsverschil over het verhuren van wei- land (onderhur-enj van het R. K. Armbestuur De heer Apeldoorn heeft ate lid van het R. K Armbestuur weiland onderhuurd aan een zekeren v. R. Over deze kwestie is al een hartig woordje gewisseld en naar wew vernemen heeft dte pas- toor tegen van R. gezegd, dat hij1 het onder- huurde weiland mag behouden voor dte vol- geridle 3 jaren en 5 optiejaren, en de heer van R heeft de indruk dat de meerdere huur ten bate van het R. K. Armbestuur komt. Is dezen indruk juist (en daaraan valt niet te twijfelen), dan beslist dus niet het Armbe stuur. Tntusschen zal a-s. Donderdag wel dte op- lossing brengen. Wordt geen overeenstem- ming verkrenen, dan btedankf de heer Apel doorn als lid van het R. K. Armbestuur. Dte tooned-zaal van- het Kruisverbond (Drankbestrijdtersvereeniging) gaf Zondag- avond- een uitvoering in het Brunogebouw Ond'er regie van kapelaan van Kessel werd op-gevoerd „De landbouwer van Chicago", Mijispel van Mark Twain-, in 2 bedrijven. De verkorte inhoud is, dat een redlacteur van een landbouwweekblad, die zich heeft overwerkt. een plaatsvervanger zocht en in handen.va-lt van 'n perso-on die zeer gew-idh- tig doet, doch in werktellijlkheid niets van de „journa-lisliek" weet. Wat voor onzin het weekblad geeft onder redactie van de „hulprcdiacteuF') wordt in kluchtige tooneeltjes voorgebracht. Echter blijkt hij- er met zijn omzinn-ig geschrijf niet te komen en het regent klachten van de abon- ne's, zoo zelfs, da-t dte „pseudo"-redacteur krankzinnigheid nabij is, doch hij red de over- spannen redacteur het leven. Natuurlijk komt alles op het slot terecht', doch er blijkt uit, dat het publiek liever 'een humiorisiisdie -leugen dan- een minder ge- kruide waarheid leest Daarna opvoering van ,,Russen en Rus- sen", door A. M. Copine, in 3 bedtijven, van let begin tot het einde een lachsucces. Er blijkt uit, dat niet al-les wat uit het buiten- land komt, juist en uits-tekend fabrikaat is. doch d'at de Ned-erlandsiche nijverheid best den toets der critiek kan doorstaan. Ten slotte nog de een-acter van Jorissen „De Von-deling", waarin dte stomme, niet begrij- jende huisknecht goed- werd uitgebeteld. Door -het publiek werd volop genoten. T och hebben enkele heeren wel eens beter sptel gegeven, de club moest ook voor enkele rol- len over oudere personen kunnen beschikken. De gehuwde leden van -het K. V*. blijyen te veel toeschouwers. Arbitrage-Commissie. De commissite, welke kennis heeft genomen inzake het ge- schil tusschen de R. K- Kiesvereeni-ging en1 de R. K. Volksbond, inzake het bezetten van een zetel in den gemeenteraad door den heer H J. Giel'is, die met vo'orkeurstemmen is- geko- zen, heeft Maandagavond, na kenni® te hteb- ben genomen van het feitenmateriaal uit de notul-enboeken enz., de besturen van beide vereenigingen gehoord. De commissie, bestaande uit dte heeren Mr. Leesberg (voorzitter), Alkm-aar, en J. Verheg- gen en J. Valkering Tzn., Limmen, heeft met genoemde besturen een langduri-ge conferentie gehouden, waarbiji het voor en tegen uitvoe- ri-g is bclicht. De kiesvereeniging meent, dat Gielis ten onrechte die zetel bezet, aangezien. hij zijne schriftelijtke verklaring, waarin- -hi) heeft yer- klaard genoegen te nemen met dte plaats'die de ki-ezers hem zullcn toedenken, heeft verbro- ken. De Volksbond heeft aangevoerdi, dlait dit ten deele j-uist is, d-och da-t den bond- zi-ch nielli met politiek mag bemoeien en- dat het bestuur ge- nondzaakt was een- (of, meer) candidaten te stellen omreden men alleen dan op de R K. lijst kon komen. Een aparte lijst indien-en was minder ge- wenscht en -ook n-iiet dte bed-oeling, omoat het verliezen van den 5en- zetel- voor de roamsch-katholieken daarmedle gemoeid- kon zijn. Voorts heeft het bestuur der R. K Kiesver eeniging zonder overleg gehandeld en niet- led-en der R. K. Kiesvereeniging la-ten miee- stemmen op dte voorloopi-ge lijst (doch- dteze lijst is besli-ssend, want er wo-rdlt gewoonlijk o-p No. 1 ges-temd). Ten- slo-tte heeft men- in. dte vergadering van 18 Mei gezegd-, dat de arbeiders niet allien o-p No. 1 stemcten-, doch zouden trach- ten No 11 (dten heer Gielis) met voorkeur- stemimen gekozen- te krijigen. Natuurlijk werden er van weerszijdten meerdere argumentlen naar vorten gebrach't. Vergissie-n we ons ech-tter niteti al te zeer en W9rdt dte comimssie niet a-1 te erg bewerkt btnfen de partijen om, dan hebben we den gevestigden indruk, dat dte commtesie zaS ad- viseeren dat dte heer Gielis in den. Raad kan blijven. HA'RENKARSPEL (Febr.) Geboren: Frainciscus, z. vain Petrus Jo-haninies Muilteboom en- Adriana Kramer. Klaas Cornielis, z. vain Piet-er Swager en Aa-fje Nieuwlan-d. Th-eodorus Johannes, z. v. Jacobus Ligthart en Aagje D-ood-eman. Maria, d. vain Pieter Danenborg -en Siga- berta Jong. Simon Wilhelmus, z. van Johannes Kuilboer en Anna Fi-lmer. Jan z. van Cornelis Fijm- ten Maria S-paans. Jan, z. van- Jan Kant en Sijtje Vadter. Over 1 eden: E-lizaba.h Raa-tg-ers, oud' 69 jaren, ec-htgenoote van Pitter Hoedjjes. Anna But-er, oud 62 jaren, ech-tgenoote van- Henidrik Kramer. NOORDSCHARWOUD-E (Febr.) Geboren: Hillegonda, d. van Maartlen Smit -en Cornelia Paarlberg. Pietemella, d. van Klaas Hemke en Wijntje Troostfaeidte. Cornelis, z. van Petrus Bet en D-iteuwertje Grootjes. Maria Geertruida-, d. van Wil- lem G-las en Aafje Schuffelen. Grietje, d. van Cornelis Pranger en Elizabeth van1 der Busse. Aagtje Aaltje, d. van- Cornel-is Ootjers en Adriana M-eohielsen. Cornelis, z. van Cornelis Komen (overledeni) en Anna S-ijm. Ondertrotfwd en getrouwd: Jan Langed-ijk: en Trijhifcje Kansen. Maar- ten Brouwer en Cornelia lindeb-oom. SCHOORL. (Februari.) Geboren: Cornelius Joannes Petrus, z. v. Johannes Tromp en Catharina Petronelle van Wissen. Trijntje, d. van Klaas Seven- huijsen en Maartje Dalenberg. Elisabeth Geertruida, d. van Nicolaas Kaag en Alidla Maria Gro-ot On-dertrouwd' en Getrouwd: Jan Spaans en Aagje van Len-te. Overleden Mari-a Peetermans, wed. van Cornelis Keizer, eerder van Volkert Krabman, 72 jaar. Jan Polite, echtgen. van Catharina Stam, 65 jaar. BROEK OP LANGENDIJ-K. (Februari). Geboren Cornelis, z. van A. Pieilken- rood en J, Verheus. Jacob, z. van P Nioord'west en T. Sijpheer. Aart, z. van C. dte Gier en P. Hoogenboom. Jan, z. van G. Crlas- en G. Wagenaar Elizabeth, d. van- M. Wagenaar en M. Jonker. Overleden: Aafje Bouwens, 80- j., wed. van J. dte Geus. Maartje Ottes, 73 j., echtgen. van C. Verheus Jacob Blokker, 63 j., echtgen. v. A. Schoonhoven. Hef- man-us z. van A. Pielkenrood en J. Verheus, 2 j. Ondertrouwd: Cornelis Kwantes te Amsterdam em Aafje Plhigboer alhier. Abram Visser en Neeltje Wagenaar, beidten alhier Gerrit Pl-uis-ter te Hei-loo en Maar tje Vroegop alhier. Jacob Schoenmaker te I'kmaaf en Hillegonda B-akker, alhier. Pieter v. d. Werff te St. Pan-eras en Neeltje Dirkmaat. Getrouwd1: Cornelis Kwantes- te Am sterdam en Aafje Plugb-oer alhier. Abram Visser en Neeltje Wagenaar, beiden alhier. Gerrit Pluister te Heil-oo en Maartje Vroeglop alhier. Rechtzaken. VOOR DEN POLITIE-RECHTER. Zitting van Maandag 3- Maart. BEDELARIJ. De politie-rechter, schriftelijk vonnis wij- zende contra D. R., wonende te Hoom, ter zake bede'larij; heeft beslist dat het onderzoek zal worden hervat op de zi^ing van 26 Mei, des namiddags half twee. VERDUISTERING VAN GEMEENTE-COKES. Staat terecht Fred. L., concierge van een c-penbare school te Helater, die zich de eerste miaa-I, Jtioen hij- -terecht sto-nd, -ten- zaike verduia tering van cokes, beriep op dte gewoonte om over uitgebrande cokes naar wUltekeur te be schikken. De door den rechter-co-mmiss-aris gehoorde getuigen hebben oveneenikomsti-g de opgaaf van beldaagde verHaard. De offieier zeide, dat de administratie van de gemeente niet zonder blaam is. Op grond van het resultaat Van het voortgez-ette on derzoek vr-oeg dte offieier vrijspraak. Beklaagde werd dlaarop door den po-Me- rechter vrijgesproken. MISHANDELING. Daarop werd voortgezet de zaak -tegen Wilhelmus D., uit Limmen; die indterfij-d te recht stond wegens mishan-delling en welke zaa-k door den politie-rechter was gescho-rst. Thans werdten 7 getuigen gehoord, waarvan een, P. J. Kaptein, niet was v-erechenen. BefcL heeft zich destijdis beroepen op zelfverdiedi- ging. Hij vroeg nu schadevergoeding, „U staat nu terecht voor schade, (he u zou hebben toegebraeht, dus diat zal niet gaan", zeide de politie-rechter. -De getuigen werden- hierop gehoord. In de eerste plaats Nicolaas Dekker, die door bekl. met em- fltesch zou mishandeld zijn. Bekl, ont- ken-d'e met een fllesch te hebben geslagen. Het ging over een entree, die Nic. -Dekker niet wilde beta-ten. Getuige P. Mo-oij gaf een omstandige om- schrijviing vain het gebeurde, de aanvang, ont- wikkelin-g en beei-ndi-ging van het conflict. Volgens deze getuige heeft Nicolaas Dekker geen bepaalde aanleiding gegeven. Hij- heeft niet getrachit met een bierfleschje te slaan. Cornelis Bruin, arbeider te Limmen, zeide, diat Nic. Dekker weReen bierfleschje in- de hand had, maar er niet mee heeft geslagen. Dekker kreeg van bekl. een slag met een bier fleschje op het hoofd. Getuige Soeterbroek, die reed's de vorige maal is gehoord, zeide dat Ne. Dekker echter wel sloeg met een fleschje, maar die kl-ap was mis. Tccn sloeg bekl. en die slag was raak. Soeterbroek werd daarop gesteld teg-enover Bruin en deze zeide, d'at het onmogelijk is. Dekker heeft niet geslagen. Gerrit Vin-k, timmerman -te Zaandam, die destijds d-eel- uitmaakte van h-et „strijkje", verklaarde, da-t Ni-c. Dekker zeer onwi-l-l-ig was. Hij heeft een fleschje opgen-o-men en ei een sl-aande beweging mee ,gemaiakt, "maai hij; raakte bekl. niet. Getuige N, Dekker, gesteld tegen-over dte verkl'tarihg van Vink zeide, d'at dit een „on ware" Iteugeni was. 1 Jan Verbeek, mandtenmaker uit Zaandam, evwieens deel utmakende van het ,,strijkje", zeide dat er een .Jrwetsie* was. Getuige N. Dekker sloeg met een fleschje naar beklaagde, welke slag miste. Als- bekl. echter niet ach- leriut was gevallen, zoiu de slag raak zijn geweest. De offieier nam in zijn requisitoir. aan, dat getuige Dekker te begonnen met een flesch te slaan, doch de offieier ontkende, dait bekl. daarin aanleiding kon vindten, 66k met een flesch -te slaan. Noodweer best-ond volgehs de moernng van den offieier niet. In elk geval was hier ovcrschrijding en daarom vorderde de offieier 20 boete subs. 20 dagen hecht'. De polhie-rechter voegdie aan deze' vrij- dten offieier, doch meende, d'at bekl. toch straffeloos moest uitgaan en sprak hem dien- tengevolge vrij. De politie-rechter boegdte aan deze vrij spraak een waarschuwing toe aan d'en bekl., o-m in *t vervolg wat bezadigder te zijn. VE'RNIELING EN MISHANDE-LING. De los-werkman1 Machiel G. te Hcemskerk stond terech-t ter zake dat hij, op 3 Februari een gasruit heeft ingeslagen in het cafe van K. Groot, terwij-l hij in den natcht van 13 op 14 Januari de getuige L-aga® heeft mishan deld. Bekl. zeide dat hij op 3 Februari de herberg is uitgezet, ua-diait- hij eerst een- kl-ap had genad van dten bed'iende van Groot, welke klap z6o aankwam, dat bekl in een week niet kon werken. De mishamdelimg ils gepleegd tegen een kee ner in een cafe aan de Laat, welke keEner be klaagde wei-gerde in het cafe toe te laten. De getuige K. Groot te te laat met zij-n eisch tot schadevergoeding. De kwestie in zijn cafe had1 tot oorzaak dte weiger-ing van bekl'. om zijn gelagschuld te bet'alem H-iji te dlaarop het cafte uitgezet De kastelein s-loot de d'eur achter bekl. en direct daarop ging dte ruit kapot. Getuige J. Kopjes, bezoeker van het cafe, verklaarde, dat bekl. dte ruit heeft ingeslagen. Bekl. omtkende. De kellner, A. J. Martin, heeft bekl. uit zelfverdediging een, klap gege ven. Bekl. gooide met een glas. Daarna heeft de kastelein hem er uit geztet. „Ik ken der wel 5 getuigen bij ha-len, dat jij mijn 'n klap heb gegeven-", zeide bekl-. te gen getuige, „en ik wel 10", replioeerde ge tuige. De poliitie-rechter ha-merde nadrukkeliij-k, om aan d-eze ongepaste samenpraat een einde te maken. J Daarop werd gehoord1 dte kellner Jac. La- gas, bediende in caf' „Popula-ir". Deze is door bekl. geschopt, omdat hij bekl. weigprde -toe te laten. Getuige is tweemaail in de lies ge- raakt, maar n-iet ernstig getroffen. „Die getage s-taat te liegeni, dat ie zelf niet weet dat't zoo is", zeidle be-kii. Ete ondememier vaini „Populair" wenschte, als behoorende tot -geen kerkgenoo-tschap, geen eed af te leggen. Hij teekendte daarop de voorgeschreven verkjlaring. Getuige deed daarop de bel-ofte en ver klaarde, dat hij met zijtn been een- sch-o-p heeft -opgevangen. Biekl. -heeft hem mtet- de vu-i-sf een slag in- het -gezieht gegeven. Getuige meent niet, d'at bekl. speciaal het opzet had!, dten kellner in de lies te ra-ken. De offieier za-1 tegen dezen man- een' bui- tengewo-cn zware straf requireeren. Bekl. is sinds 1915 twaalfmaal veero-ordteteld. Hij heeft reeds straffen van 3 maandten, 6 wekeif en: 1 maand1, 3 weken: en 2 maanden gevan-gefiis- straf ondergaan. Hij, te de man die het iedler- een lastig maakt. Hij moet getemdt worden. De offieier vordterde 5 maanden- gevan-ge- niss-traf. Bekl. werd1 vefo-ordeeld tot 75 boete subs. 100 da-gen hechtenis. GEWELDPLEGINGEN MISHAN DELING VAN EEN AMBTEN-AAR. Joh. K-, volgens zijn opgaaf landbouwers- zoon, die dagelijks niets- doet, en1 dten boeren- knechit Leonardus D., beidten te Werversho-of woonachtig, stenden terecl-1 ter zake dat ziji in den n-aeht van 30 op 31 December dten, tiiksvel-dWachter dte Groot van Andij'k hebben a'an-gevallen Voorts heeft eerste beklaagde :n den nacht van 20 op 21 Januari Gerairdlus Bot en dten getuige Jb. Koo-pman met steenen gegooid Het eerste misdrijf gescliiedde na afl'oop van een ui-tvoeiing te Ondlerdijk. De beklaag- d-en verstoorden de orde, waarop zij door dte Groot tot kaltote werden aan-gemaandl Dat de eerste beklaagde den landbouwer G Bot met een- steen heeft gegooid en zoodat nig aan het hoofd geraakt, At hij bloedend werd verwond, verklaarde bekl.'aldius: Bot had -hem een'M-ap voor z'n h'o-ofd' gegeven en daarom heeft hij Bot ook met een steen op z'n hoofd gegooid. Dat hij! Ko-opiman met een steen raakte, was niet •zijn bedoeling ge weest. Hij meendte dten broer van Bot te ra- ken. De tweedie beklaagde heeft meegedaan aan de mishandelmg van de Groot. De beklaag- d'-e maakte het wel kort, vond dte politie-rech ter. Als er niet meer gebeurd- was als hij nu zcid-c, zou hij niet terecht behoevea te staani. De getuige de Groot bleef bij- zijn ambts- eedijg prooes-veibaal. De heriie is a-angetoofme in de iocalitei-t van Scbou-tan -te Onderdijk. De ion-gens van Wervershoof waren den ge heelen avo-nid1 rumoerig en wedersp-anmg. Buiten heeft de veldwa-chter op z'n kop ge- had. Meerdere personen- vitelen hem aan, doch de veldwachter heeft bekl, pertinent her- kend. Hij heeft wel 10 a 12 Happen van- be klaagde gehad. De b-ediendte R-oosendaal n-oemde die jonge- M van Wervershoof dien aV-ond ,,'n beettje dru-k". Hij heeft gezien;, dat men de Groot te pakken nam, maar bij wist niet precies of bo klaa-gden er bij waren. De landbouwer G. Bot te door lstte bekl. met een steen- gegooid, voor 'n „harses", zei1- d-e getuige. Blijkbaar te dit woord in Wer vershoof zeer popular. Koopma-n is nogal hevig getroffen. In z'n pet was een winkelbaak en een dito in ziin hoofd. De landbouwer Jacob Koopman heeft een steen tegen een zijner beenen- gekregen,. Hij heeft nooi-t kwestie met beklaagde K. gehad De gemeente- en onbezold'igd rijlksveldi- wrchter Petnis Manshanden heeft bekl. K. met een steen naar Koopman zien gooien-. H"ii kon niet veel goed's van beklaagden- zeg- gen De offieier vorderde tege beiden beklaag den Cdte wet verplicht hem daartoe gevange- niss-traf te eischen). tegen le bekl. 1 maand gev. en ten-en 2e bekl. 14 dagen gev. 1s-te Beklaagde heeft -liever een voorwaan dtefijke straf en willdte beter oppaasen. 2de bekl. reftereertte zich aan het verzoet van Isle beklaagde. De politie-rechter meendte, diat de geweid- pleging tegen den rijksveldwachier niet is komen vast te staan. Beklaagden werden daarop veroordeeld en lste bekl tot 60 boete of 60- dlagen hecht en 2de bekl. tot 40 boete -of 40 dagen hecht. EENVOUDIGE BE'LEEDIGING. De brandlstoffenhandelaar P. C. D. te Ber gen heeft op een dag in Januari in het cafte van den heer v. d. M. den getuige Simon Rempt beleedigd door aldaar in 1 openbaar te beweren, dat bedoeldte Rempt was gearres- teerd in verband1 met een aanrand-ing te Schoorl. Bekl. h-eeft tegen de politic gezegd, dit maar te hebben beweerd, omda-t hij bang was zelf verda-cht te worden Beklaagde be- weerdte nu, van den veldwachter te hebben geh-oord, dat Simon Rempt was geanresteerd. Rempt heeft de belced'igendte woorden niet gehoord; anderen hebben hem die medlege^ deeld. De kellner uit het ca-fte heeft de bdeedigen- de woorden gehoord1 en deze aan Rempt me- 'egedeeld. Eisch4 boete subs 4 dagen hecht. De politie-rechter kon niet toegeven, dat 'ict opzet om te beleediigen bewezen zou zijn. en sprak beklaagde vrij1. Die vrijspraak houdt echter niet in, dat Rempt daardoor bezwaard zou worden en er eenige redten zou zijn hem e verdenken van bed'oeld misdrijf. MISHANDELING. De beklaagdle Marie Joh. B. te Htelder heeft bericilit gezonden, dat zij zich te zenuwadi-tig gevoeld'e om ails beklaagde te verschijnen. Zij •md terecht moeten staan omdat zij op 14 Januari hlaar zuster Trijlnltrje 'n klap in het elaat had gegevai, Zij- werd- overeenkoimstig den eisch van den offieier veroordeeld- tot 10 boete subs 10 dagen hecht. Htema sluiiting der zitting. Zeetjjdingea STOOM V AA RTLIJ NE N. STOOM. MIJ. NEDERLAND. Saleier vertr. 3 Mrt. v. IJmuiden ne Rangoon Celebes arr. 3 Mrt. v. Hamburg n. Amst. Jan Pietersz. Coen (ui-tr.) arr. 2 Mrt. te Port land. Johan de Witt vertr. 1 Mrt. v. Batavia n. Amst. Krakatau (thuisr.) vertr. 29 Febr. v. P.-Said Madoera vertr. 2 Mrt. v. Shangbae n. Van couver. Rotti (thuisr.) vertr. 2 Mrt. v. Port Said. Vondel (uitr.) arr. 2 Mrt. te Southampton KON. NED. STB. MIJ. Achilles vertr. 1 Mrt. v. Lissabon n. Amst. Ariadne arr. 2 Mrt. v. Lissabon te Gibraltar. Aurora arr. 2 Mrt. v. Carthagena te Valen cia. Berenice vertr. 2 Mrt. v. Cavalla n. Smyrna. Clio arr. 1 Mrt. v. Lefkandi te Piraeus. Deucalion vertr. 1 Mrt. v. Patras n. Venetie. Drechtstroom vertr. 2 Mrt. v. Lissabon n Cadix. Merope vertr. 2 Mrt. v. Vigo n. Amst. Minerva vertr. 1 Mrt. v. Tarragona n. Beni- eario. Nlero vertr. 2 Mrt. v. Amst. n. Gothenburg. Orpheus arr. 2 Mrt. v. Amst. te Kopenha- gen. Tellus vertr. 1 Mrt. v. Cadix n. Portimao Vulcanus arr. 2 Mrt. v. Bari te Palermo. Zeus vertr. 1 Mrt. v. Carthagena n. Amst Euterpe vertr. 3 Mrt. v. Amst. n. Rott. Ganymedes arr. 4 Mrt. v. Hamb. te Amst. Hebe vertr. 3 Mrt. v Amst. n. Rott. Perseus arr. 4 Mrt. v. Kopenhagen te Am sterdam. HOLLAND AMERIKA LIJN. Lochgoil arr. 29 Mrt. v. Rott. te San Francis co. Cardiganshire v. Rott. n. Vancouver vertr. 2 Mrt. v. Antwerpen. Edam v. N.-Orleans n. Rott., vertr. 1 Mrt. v. Havana. Blijdendijk arr. I Mrt. v. N.-York te Rott. Breedijk vertr. 1 Mrt. v. Norfolk n. Rott. Rotterdam arr. 1 Mrt. v. Piraeus te Galata HOLLAND OOST AZIE LIJN Alderaman (uitr.) vertr. 2 Mrt. v. Penang. KON. HOLL. LLOYD. Drechterland (uitr.) vertr. I Mrt. v. Rio Grande. 'Flandria (thuisr.) vertr. 2 Mrt. v. Cherbourg Gelria (thuisr.) vertr. 2 Mrt. v. Pernambuco. Zaanland arr. 2 Mrt. te Rott. KOM WEST INID. MAILD. Almelo arr. 2 Mrt. v. Talcahuano, l.v. Havre te Duinkerken. Crijnssen vertr. 1 Mrt. v. Cristobal n. Puerto Colombia. Heemskerk arr. 3 Mrt. v. Hamb. te Amst. Nickerie vertr. 29 Febr. v. N.-York n. Cap Haitien. Orion (thuisr.) vertr. 1 Mrt. v. Ponta del Gad-a n. Havre. Prins Fred. Hendrik vertr. 28 Febr. v. Para maribo via Madera n. Amst. Stuyvesant arr. 2 Mrt. v. W.-Indie te Amst. Venezuela arr. 2 Mrt. v. Hamburg, te Amst. HOLLAND AUSTRALIE LIJN. Abbekerk arr. 3 Mrt. v. 'Australie te Rott. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Andijk arr. 2 Mrt. v. Antwerpen te Rott. Bovenkerk (thuisr.) arr. 2 Mrt. te Antwer pen. Hoogkerk arr. 2 Mrt. v. Rott. te Hamburg. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjitaroen arr. 1 Mrt. v. Java te Kobe. ROTTERD, LLOYD. Gorontalo arr. 2 Mrt. te Soerabaya. Djember vertr. 29 Mrt. v. B.-Ayres n. Rott. Kawi arr. 1 Mrt. v. Rott. te Batavia. Kertosono arr. 1 Mrt. v. Rott. te Middlesbro. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Agapenor v. Japan n. Amst. vertr. 28 Febr. v. Colombo. Antenor vertr. 1 Mrt. v. Leith n. Java. E-lpen-or v. Japan n. Rott., arr. 29 Febr. te Shanghai. Medon arr. 2 Mrt. v. Java -l.v. Amst. te Lon- den. j Premius v. Japan n. Rott., arr. 29 Mrt. te Penang. Laertes arr. 29 Febr. v. Hamb. te Bremen. ROTTER-D. ZUID AMERIKA LIJN. Algorab arr. 3 Mrt. ,v. Hamb. te Antw. Aldabi (thuisr.) vertr. 1 Mrt. v. Montevideo. HOLLAND OOST AFRIKA LI IN. Enggano vertr. 27 Febr. v. Mozambique n. Dar-es-Salaam. Nij-kerk arr. 29 Febr. v. Rlcift. te Hamburg. JAVA NEW-YORK LIJN. Samarinda arr. 1 Mrt. v. N.-York te Bata via.

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 5