Borsalino- loeden msterdamsche scoter Afslag, Afslag. Butterick Knippatronen. Heciame Week Eoiksbal Ridderstraat. H MULDER, (bet wereldberoemde merk) P. J. DE HAAN Voor de schoonmaak! G. SIEBRANDS, Hekelstraat G 21. Extra mooie Slnaasappelen, vanaf 4 roor 10 ct., fljn van iraaak en eerste soorten. De laatate goedkeope Bunanen, dn- proflteert van de gelegenheid M4 4XD4G worden <e H.tnanen met 5 ct. per pond verhoogd. Beste G troenen 5 v. 10 ct. Mandarijnen v.af 3 v. 10 ct, Bussan Ananas van de Betuwe 424 ct, (reclameartiKel). Onze bekende Pinda's steeds verscti gebrand. JTan van der Pol, in „de Baiictaii", Kop en schotel1 met d&or 12 ct. porceleinen- Theepot met decor 39 ct. Koffiekan, flinke maat, 79 ct. Broodischaal, porceleini, 69 ct. Diepe em platte borden 14 ct. Waschstel, wit, 5-deelig, 200 ct. Schuier op plank 36 ct. Toiletemmer, wit emaille 195 ct. Wit emaille emrners 89 em 69 ct. piacht Krui-dlenstel 14-deelig met rek 5.90 porceleini Theeservies 16 deelig 3.98. Verder groote sorteeri-ng Leer- warem, Haarkamm-en, Stofkammen, pijpen, Lepels, Vorken, Messen, Schar-en, Bo-endtos, Bezems, Staf fers, Dwedlem, Prima Zeemleer, Spomsem, enz., enz. Groote voorraad' Speelgoederen, alles tegen spotlage prij-zto. Beleefd aambevelend, Ridderstraat 4 B. 3De eohte rijn voor Alkmaar en ora- sireken ALLEEN verkrijg- baar T>ij Langestraat 23. Tel. 592. Yan 15 tot en met 21 Maart, ontvangt men bp aankoop van f 2.00 levens- middelen, w.o. j pond Margarine (uitgezonderd suiker) Neemt proef met onze prima Margarine vanaf 40 cent per pond, dageljjks versch, met een cadeaubon. VERSCH GEBRANDE K0FFIE 75, 85, 90 en 100 cent per pond. Met een cadean-bon. PRIMA KRUIDENIERS- EN GRUTTERSWAREN. CONCCRREERENDE PRIJZEN. Bovendien op aile artlkelen onze bekende oadean-bona. Thuis beeorgen zonder prijsyerhooging. Filialen door geheel Nederland. Te AlKmaar, £[elxelstraa,t 9. GEURIGE THEE 28, 31, 35, 39 en 43 cent per ons Met een cadean-bon. Luiwagen met stfel 45 cent, Sitraatbezem- met steel 47 cent, Ka- merbezem met roodte steel 63 cent, prachtsorteering in Zwabbers, Plu- meau's, Ragebollen, Witkwasten, Witborstels en alle srt. haren kwast- jes, Zeemleeren Lappen reeds van af 20 cent, •groote sorteering en concurreerencf in prijs. Sponsen vanaf 8 cent. De Porseleinen Dekschalen zijn er weer, Borden (platte em diepe) vanaf 10 cent. Prachtsorteering Waschstelleo, Thee-, Ontbijt- en Eetserviezen. Concurreerendie prij-. zen. Wandversderingen voor groote zal en en g&ngen en voor huis of turn, herten, hondjes, kabouters, enz. Behangselpa-pier vanaf 9 cent per rol. Door grootem voorraad van ramdem em vlies geven wij dit arti kel zonder koopen van behangsel af. KARL BIREKOVENl, Alkmaar. Tel. 793. Hekelstraat 11. Alleenverkoop der Kraalgarnituren voor Japongarnee- ring. Wit, zwart en gekleurd. M. en A. van Daalhoff LA AT 115. KALFSOESTERS K AL F SB 1EF STU'K KALFSSTUKJES KALFSLAPPEN KALFSGEHAKT 1.00 p. p. „l.O0„ 0*.70 ,,0.60 0.55 1 pd. VAR-KENSGEHAKt" en 1 pd. KALFSGEHAKT 1.00. Regeering wil verzoeken een voorstel tot af- jdiahing in te dienen. De motie prejucidieert op de voorlichting der Regeering en daarme de kon spr. zich niet vereenigen. De heer De Boer (Plattel. partij) hield een 'uitvoerig- 'betoog ter verdediging van de af schaffing van den zomertijd. De heer Nolens (R.-K.) meende dat voor de motie alleen zij' kunnen stemmen die over- tuigde tegenstanders zijn van iederen zomer tijd. Men had; de Regeering kunnen verzoe ken dfe zaak te onderzoeken desnoods door een commissie. Spr. kon zijn stem a an de motie niet geven. De heer Braat (Plattel. partij) wilde zijn wetsvoorstel wel intrekken, als de Regeering toezegt dat zij zeer spoedig en nog voor dif jaa-r geldend een voorstel zal indienen 0!i den zomertijd af te schaifen. De heer v.d. Heuvel (A.-R.) meende dat de Woeling vau de motie alleen deze is dat men een afiderem vvcg wil inslaan ter bereiking van afschaffing. Andels niet. Met het voorstel- Braat komen wij er niet. Mej. Van Dorp (V.-B.) diende een motie in waarin de Regeering wordt verzocht een nader onderzoek in te stellen naar de bezwa- ren van den zomertijd, vooral'voor den land- bouwenden stand en te overwegen hoe die zijn te ondervangen. De heer Schokking (C.-H.) meende ook dat de Regeering alleen deze materie kan behan- delen en onderzoeken. De Minister van Binnenlandsche Zaken, de beer Ruys de Beerenbrouck meende te moeten opkomen tegen het verwijt dat de regding van de zomertijd een onverschillige zaak was voor de Regeering. Dat is onjuist. De motie-van Dorp valt buiten deze voor- stellen. Indien deze motie werd aangenomen, dan beschouwde spr. dit als een verzoek tot de Regeering om de kwestie van den zomer tijd die een voorwerp is van aanhoudende zorg der Regeering, nog eens nauwgezet on- der het oog te zien. De motie-v.d1. Heuvel werd aangenomen .met 45 tegen 32 stemmen. De motie-van Dorp was hierdoor verval- len. Het wetsvoorstel-Braat werd verworpen met 68 tegen 9 stemmen. Aan de orde was thans de Waterstaatsbe- grooting. Bij de lie afdeeling (Spoorwegen) is te- vens aan de orde: de interpellatie van den beer Wijnkoop omtrent: le. de tien procent bonsverl aging voor het spoorwegpersoneel, 2e. den halfslachtigen toestancl van den be- drijfsvorm bij de spoorwegen, waarbij Regee ring en Directie zich achter elkaar verschui- len, en die ten nadeele van het personeel ge- bandhaafd scliijnt te blijven 3e. de vernieling van het eenmaal ingestelde georganiseerde overleg in den Loonraad en 4e. het beleid van die tegenwoordige Directie, zoowel wat de bedrijifssinrichting betreft, af.s ten opzichte van de bevoorrechting der Directie zelf to der hooge ambtenairen. De heer Wijnkoop (C.-P.) stelde een 12-tal vtagen inzake loonen en toestanden bij de spoorwegen. Spr. lichtte deze vragen nader toe en staat veoral bij de derde vraag stil, waarin de lr^estie van art. 36 R. V. D. belichaamd is. Dit artikel is analoog aan art. 40 van het be- zuinigingsbesluit van de rijksambtenaren. Op iiet spoorwegpersoneel wordt de proef geno- men. Spr. verwees naar het .artikel van W. Compsrtz. Wat thans gebeurt lleidt tot de s'erkste willekeur tegenover het personeel en daarbegen protestcerde spr. ten Irachtigste. In. de ponsioenkwestie wordlt het personeel 'ok schandelijk door de directie behandeld. 1> -Rktiek der directie is z6o, dat als de be- dnifsmkomsten niet goed' zijn, dat op het rorsoneel moet worden verhaald1. Laat de re- geerintz dat al"es kalm toe? De Loonraad is en als hii n'ets doet, is de instelling bedrog. Van de loyale nitvoering. der wachtgeldre- •'iliag -is ook nie% tarechtipektv^^. De uitoet- i# dow dsn miaiete fedite- deld. Niet alleen is een toepassing beloofd, m»af mi loyale uitvoering is zelfs toege- zegd. Slechter beleid dan de spoorwegdirec- tie beoefent bestaat er niet; zij probeert geld te halen: van den Staat of van de arbeider^. Dit wordt niet alleen gezegdi door tegen standers der regeering maar ook door vrien- den van haar. Waarom neemt de minister toch geen maat- regelen om de concurrentie aan te pakken te gen de autobussen? Bij groote sportfeesten b.v. worden de kijkers voor een paar dubbel- tjes per auto vervoerd terwijl de trein niet al-, leer meer geld vraagt doch ook geen mede- werklng veh.eent door het inleggen van extra treinen. De bedrijfsvorm der spoorwegen is half- slachtig en daarin ligt een der oorzaken van de slechte toestanden. Spr. wilde gaame eens het oordeel der regeering over deze kwestie vememen. Ten slotte betoogde hij, dat de toestand on- houdbaar is en dat de stakingswetgeving dient te worden opgeheven. De Katholieke personeelsorganisatie is ook voor opheffing De stakingswet houdt de staking niet tegen; daarvan was spr. overtuigd. Hij waarschuw- de daarom de regeering, dat zij geen ernsti- ger karakter aan dien strijd zal geven door vast te houden aan deze wetgeving. De mi nister moet zich maar eens op de hoogta stel len van de stemming in de Christelijke orga- nisaties. De Minister van Waterstaat, de heer Van Swaay, zeide, ten aanzien van verschiClende punten niet op het standpunt van den heer Wijnkoop te staan. De regeering heeft geen besiissing genomen over loonsverlaging van 10 pet. Er is 10 pCt. ingehouden in afwach- ting van een nadere regeling, omdat er een wanverhouding is tusschen deze loonen en die in het vrije bedriif. Het beroep is nooit anders geweest dan een irdividueele verzekering dat voor ieder niet zal wcrden afgeweken, van de algemeen geldende loonregeling. Bij de nieu- we loonregeling zal de tantieme van de baan gewevkt wo: den Eer: wetscniwerp in zake de pensioenrege- ling is bij het departement van Financien. Een he-ziening der loonregeling is nood'ig en met de bednifskosten heeft die niets te maken. Van minder lovale wachtgeldregeling was spr. niets bekend. Tariefherziening; kan pas geschiedto als het financieel evenwicht is be- reikt. Het in vraag 10 bedoelde onderwerp zou spr. onderzoeken. Van in trekking der sta- kingswetten wilde spr. na het sf.ot der rede van den heer Wijnkoop niets weten. De heer Bakker (C.-H.) vroeg nadere in- lichtingen over de voor genomen loonsverla ging, waaromtrent de minister niet duidelijk is geweest. Gaame vemam hiji inlichtingen ovpr de onderhandelingen. De vergadering werd verdaagdl tot 's avonds, 8 uur. In de avondvergaderin g was aan de orde de voortzetting van de algemeene beraadsla- gingen over de begrooting van Financien voor 1924. De heer Van Oijn (V.-B.) behandelde het vraagstuk der nooduitkeeringen aan de ge- meenten. Het komt hem ongewenscht voor, dat het rijk voortgaat met het schuiven van uitgaven op de gemeenten. Hij protesteert o.a. egen het schrappen van de bijdragen voor het krankzinnigenwezen, waardoor f 450.000 op de schouders der gemeenten wordt gescho- ven. De heer Schouten (A.-R.) was overtuigd, dat de financieele verhouding van rijk en ge- meente herziening behoeft. Hij achtte, met den heer Oud, dfezen minister noch de regee ring gebonden aan de indertijd door minister de Geer gedane taezegging inzake de nood- uitkeering. 'De heer Kersten (St. Geref. P.) gaf dletn minister in overweging het kerkelijk vraag stuk aan ean. opzettalijk onderzoek te er.der- wefpto. D« fldlendi in de Meet. Harv. is niet los te maken van het synodale juk, dat er onrechtvaardig is opgelegd. Hij behoort niet tot degenen, die het tooneel willen subsi- deeren en de kerken in de kou laten staan en drong aan op uitkeering aan de plaatselijke kerken, met voorbrjgaan van het synodaal be- stuur. De heer Schokking (C.-H.) waarschuwde tegen een dergelijken stap. Meer dan ooit is hot uoodig, dat de regeering zich buiten kwes- ties van zuiver kerkelijken aard houdt. Hier moet het onderscheid tusschen Kerk en Staat zuiver gehandhaafd blijven. Minister Colijn bracht het betoogde onder onder drie hoofden samen; beCasting, nood- uitkeering aan de gemeenten en geldpolitiek Hij beantwoordde eerste de drie op zichzelf staande opmerkingen der heer en van Dijk, J. ter Laan (de vraag naar uitkeering aan de plaatselijke kerken- moet beschouwd worden in het licht der historische ontwi-kkeling van de verhouding tusschen Kerk en Staat. Daama bespra-k hij de drieh oofdgroepen. De belasting Hij achtte een algemeene herziening van het belastingstelsel tot her- stel van het juiste verband tusschen de ver- scltt'.lende belastingen noodzakelijk, maar thans is allereerst herstel van het financieel evenwicht noodiig. De Successiewet zal de eerste wet zijn, die voor herziening in aan- meririn-g komt., Afschaffing van de grondbe- lasting leek hem wel wat kras, in verband met de 7 18 millioen, die ze opbrengt. Haar kos- ten zijn niet grooter dan het accres. De bezui- nigingscommissie-Volkmaars zal dit punt on der de oogen zien. Voor progresSie in de huu-rwaarde bij de personeele bd as ting ge- voelt hij wel iets als voorstander van verleg- ging van den dru-k in de richting yan de ver- teringsbelastingen wat deze belasting is. Wat aangaat dto aceijns op het gedistilleerd, de fiscus zal niet m-oeten wijken voor de fraude, doch alle kracht inspannen om die onder de knie te krijgen Recife geruimen tijd is het departement met dat van Arbeid- in correspon- dentie over de mogelijkreid om den geslach-ts- accijns te doen leggen door dto. keurings- dienst. De resultaten van het onderzoek zijn vooralsnog niet gunstig. Een ontwerp tot wijziging van de forensen- belasting is op het departement van Binnen- ladsche Zaken. Zoodra hij het terug zal ont- vangen hebben, za-1 hij zich haasten met de indiening. Hij weigerde de deur van den fis cus op een kier te zetten door het belastbaar inkomen te verminderen met wat besteed worrit voor liefdadige doeleinden, pontributie aan vakvereenigingen enz. De zusters Fran- ciscanessen hebben recht op onderhoud krach- tens de statuten van haar orde en zijn mits- dien terecht in de Iniom: v-ubelasting aange- slagen. De ach-terstand! bij de bolastinginning is groot, maar dat lag ook aan de inspectie. Hij vermindert geleideiijk. Daama kwam -hij tot den tabaksacciins Het probleem is uitermate moeilijk; bij1 deze wet moesten de klembedrijven eigenlij'k niet bestaan, maar het is hard om hun het werk thans, nadat er zoo lang gearbeidi is, tout court te verbiedto. In de centra, waar meerde- ,e van deze gleine bedrijven zijn, moet men deze menschen helpen door centrale werk- plaaisen in te richten. Voor Amsterdam is men daarmede waarsc'hijnlijk reeds gestaagd. Aan het platteland dien-t hulp verleend te worden als voorschot, tenei-nde gelegenheid te geven om de bedrijven naar de eischen in te richten. De bedrijven, die ook daarmede niet geholpen zijn zal men op nog nader te overwegto wijze moeten steunea. Hij behoudt zidi ten deze zijn eindoordeel voor tot na het arivies der commissie van desku-ndigen. Daarop kwam hij tot de financieele verhou ding tusschen rijk en gemeenten en die nood- uitkeering aan de gemeente. Dat de wet van '807 verouderd is, is klaar als de dag. Geen Minister van Financien heef t ooit de kams ge- zien het vraagstuk der finanrieefe verhouding tusschen rijk en gemeente tot een oplossing te hrmgan. Men kan rids niet vwpwaehten, da* hij deze ook maar zoo bit zijn mbuw schudt Bij het aanvaarden van het ministersambt vond zij geen post voor nooduitkeeringen op de ontwerp-begrooting. Maar indien hij dien had aaagetroffen, zou hij hem zeker van de begrooting hebben afgevoerd. Vele gemeen ten, die uitkeering vragen, hebben over 1923 een sluitend budget, terwijl het rijk een groot tekort heeft. Ook wees hij er op, dat het rijk jaarlijks bijna vier millioen aan rente betaalt ten behoeve van het kasgeld van de gemeente en de toestand van de gemeentelijke finan cien door de L. O.-wet gunsti-ger is geworden dan vo6r die wet. Lettoi.de op dit alles, kan hij niet anders dan verklaren en hiennede antwoordt hij tevens op een eventueeile aan- neming van de motie- ter Laan, dat het hem onmogelijk is een nooduitkeering aan de ge meente voor te stellen voor 1923, laat staan voor 1924. Ten- slotte de geldpolitiek. Hij vond1 conso lidate dto Hollandsche schuld zeer ge- wenscht en zal gaame overwegen of -het mo- gelij-k is de 14 ton aan rente aan het munt- fonds te«onttrekken Wel is natuurlijk waar, dat onze gulden gedepredeerd is tto opzichte van den dollar. Dat, om dto gulden weer te brtogen op pariteit met den dollar, een tijde- lij-ke vermim'ing van de goudafgifte hier te lande noodig is waarschijnlijk. Hij was tegen- stander van een geforceerde deflatie. De ho:re/i ter Leon, van'Dijk, Oud, Van Voorst tot Voorst, Kersten, Schokking en W'mtermans -repliceerdto en Minister Colijn verklaarde bij dupOiek niet te kunnen toezeg- ?en, dat hij de Tabakswet noch in het alge meen t.a.v. fiscale boeten een voorwaardelijke veroordieeling kan worden opgelegd. De algemeene beschouwingen werden ge- sloten. De stemming over de mofie-ter Laan werd bepaald op heden bij den aanvang der vergadering. Bij art. 7 vroeg de heer Braat (Piatt.) stemming. De heer Oud (V.-D.) merkte op, dat de heer Braat door dii-t alles slechts de werk- zaamheaen van de Kamer in. de war stuurde en drohg to op aan, dat db heer Braat ditos -"•bstructie zou laten varen. De heer Braat persisteerde en maakte zich op om weg te gaan. De Voorzitter verzocht den heer Braat te blijven, wanneer er gestemd wordt, De heer Duymaer van Twist (A.-R.) Je moest je schamen, zoo'n gr.oote vent! De heer Braat, weggaande, tot den beer Duymaer van Twist: Vuile natte poMeker, al sinds jaren! Bij- de stemming bleek, dat er 3 stemmen voor en geen tegen waren, in totaal dus nog sreen 51. Het vereischte aantal is dus niet aanwezig cn de vergadering werd te 11 u. 5 min. verdaagd tot hedemniddag 1 uur. Marttberichten NOORDSCHARWOUDE, 13 Maart. Groive uien 10.5012.50, Dritelinigen 12.1013.50. Peen 5.40—/ 5.70, Roo- de kool 17.60—/ 19.60, Doorsohot 17.20 tot 18.50, Gelt kool 17.1019.10, Deensche witte 7.309.50, Doorsichot 7.20—/ 9 per 100 K.G. Aanvoer op 12 Maart: 25600 K.G. uien, 1620 K.G. peen, 94900 K.G. roodb kool, 25000 K.G. gele kool, 133100 K.G. D-. witte. BROEK OP LANGENDI JK ker Groentienveiling), 13 Maart. 15500 Wortelto 5.50—/ 5.80, 41000 K.G. Roo- de kool le soort 19.50—/ 20.40, 2e soort 9.20, 34700 K.G. Gele kool le soort 17.20—/ 20.30, 2e soort 11.1-0—/ 16.80, 55200 K.G. Wi-tte -kool le soort- 7.5010 2e soort f 33.40, 18900 K.G. Uien 11.80—/ 12.80, Dirieliingen 13.4014, alles per 100 K.G. ZWAAG, 13 Maart. Veiling Bangert en Omstreken-. Gele kool- f 58, Spruitkool 15-/ 24, Uien 5—/ 6, Wortelto' 2- 2.20, Spiaasie 30—/ 35, Witlof 18, Klei-peren 13f 15, Zoete Appelen /ll 12.80, Kipptoderan 5.50—/ 6 per 100 stu-ks. Zeetjjdingen (Langed'i]- 15500 K.G. STOOMV A ARTL i J NEN. STOOMV. M1J. NEDERLAN1D. Batoe (uitr.) vertr. 10 Mrt. v. Belawan. Borneo (tfcufer.) arr. 12 Mrt. te Liverpool Groti-us vertr. 12 Mrt. v. Ba-tavia n. Aimsterd. V-ondei (ui-tr.) vertr. 12 Mrt. v. Genua. KON. NED. STB. M1J. Merope vertr. 13 Mrt. v. Rett. n. Oran. Vukanus vertr. 12 Mrt. v. Valencia- n. Ma laga. Deucalion vertr. 12 Mrt. v. Triest n. Bun. Drechtstro-om ^vertr. 12 Mrt. v. Geniua naar Livomo. Euterpe vertr. 12 Mrt. v. Santander n. Gycn. Irene vertr. 12 Mrt. v. Beyrouth n. Same's. Juno vertr. 11 Mrt. v. Valencia n. Rotterd. Mercurius vertr. .12 Mrt. v. Constantinopel n. Bourgas. Oiberon arr. 13 Mrt. v. Almst. te Rott. Satu-mus vertr. 12 Mrt. v. Cadlx n. Ceuta. KON. HO-LL. LLO-YD. Delfland (thuisr.) vertr. 12 Mrt. v. Santos. Flandria (uitr.) vertr. 13 Mrt. v. Southamp ton. Gelria (thuisr.) vertr. 12 Mrt-. v. Lissabon. KON. PAKETV. MIJ. Houtman: vertr. 12 Mrt. v. Sydney n. Java. KON WEST-IND. MA-ILD. Ares vertr.- 11 Mrt. v. Kingston, J. n. Cris tobal. Crynssen 12 Mrt. v. Barbados n. Plymouth. Hector vertr. 11 Mrt. v. Curasao n. Amster dam.' Prins Frederik Hen-dti-k (thufer.) vertr. 12 Mrt. v. Madtoa n. Havre. Jason vertr. 11 Mrt. v. Valparaiso n. Pana ma. Benmekom vertr. 13 Mrt. v. Amst. n.d. West- kust v. Zuiid^Amierika, via- Antweripen. HOLLAN1D-AMER1KA LIJ'N. Abbekerk (uiittr.) vertr. 12 Mrt. n.m. v. VTis- singen. HOLL. OOST-AFRIKA L'lJNL Garoet (thuisr.) vertr. 12 Mrt. v. Marseille n. Louden. Madi'Oen (uitr.) vertr. 9 Mrt. v. Suez. HOILL. WEST-AFRIKA LIJN. Maaslandt (uitr.) vertr. 12 Mrt. v. Lagos. Albireo (thuisr.) vertr. 7 Mrt. v. Freetown n. Oonakry. HOLL. OOST-AZIe LIJN. Aldera-mini (uitr.) arr. 13 Mrt. te Manila. Gosikerk (uitr.) vertr. 13 Mrt. v. Su-az. Ouderkerk vertr. 13 Mrt. v. Bremen n. Amst. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tji-sondari vertr. 12 Mrt. v. Batavia.n Hong kong ROTTERD. LLOYD. Median vertr. 13 Mrt. v. Amsterdam n. Java. Menad-o arr. 13 Mrt. v. Batavia te Rott. Rindjani (thuisr.) art. 13 Mrt. te Suez. Blitar (thuisr.) vertr. 11 Mrt. v. Perim. Bo-nd-owoso (uitr.) arr. 13 Mrt. te Pad'ang. Irsulinde (thuisr.) vertr. 12 Mrt. v. Bdawar. Ktotosono vertr. 13 Mrt. v.Rotterdam naar Java. Tjerimai (ui-tr.) vertr. 12 Mrt v. Belawan. STOOMVAART MIJ. „OCEAANw. K-eelun?, v. Japan n. Rott., ver-tr. 12 Mrt. v. Colombo. Rhexenw, v. Japan- n. Rott., arr. 13 Mrt. te Shanghai. Agapen-or. v. Japan n. Almst., vertr. 11 Mrt. v. Port Said. Demodocus, v. Japan n. Ro-tt., vertr. 8 Jan. v Penang. T vra-on art. 13 Mrt v. la-ran te Ro-tt Telemadius art. 11 Mrt. v. Batavia l.v. Havre te Liverpool. HOLLAND- AUSTRALIA LI IN. Aagtekerk (uitr.) art. 12 Mrt. te Melbourne. HOLL. BRiTSCH-TMDIe LI IN. Ridderlcerk (thuisr.) vertr. 12 Mrt. v. Ma dras. Streefkerk (uitr.) arr. 13 Mrt. te Madras. Reclame Aanbieding! WOM MUMP. EEN FLESCH WIJN CADEAII. A R

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 7