CARAVEH Suen lijd Docrr4 r Hiradifcerg jdJ& MdkMM&rtafA van «a sehade von rood 1,5 milliard' <mtvang>en. Door dte detectives worden vergeefsche po- gingen aangewend Hirsehberg op het spoor te komen. De agent: Viktor Fodor is met me- ceneming van een bedrag van 45 millioen Kronen aan geld, toebehoorende aan zijne committenten, zonder verder iets van1 zich te laten hooren nit Boedapest vertrokken. Ver der worden door de politic sinds langem tijd onderzoekingen ingesteld in de affaire van de firma Alpar Heifer, tegan wien reeds 40 aanklachten van benadieelde clientem war den ingediend. In deze zaak bedraagt de schade meer dan 1 milliard. De beide leden dezer firma hebben Hongarije verlaten. Ook de commissionnair Eugen Wiesinger wordt tevergeefs gezocbt. Zijn committenteni verlie- zen aan hem meer dan1 200 millioen. Verder faeeft de politic bevelen tot in hechtenisne- ming uitgevaardliggd tegeni de beide leden vtn de Commissionnairs-firma Laykauf Fremda, die h urine lastgevers voor een be drag van rond milliard Kronen hebben benadeeld. Ten slotte is ook de directeur-ge- neraal van1 de graani-export en import rnaat- schappij Andor Frankl, niettegenstaande de geruohten ove r een accoord tuschen hem en zijn schuldeischers, nog steeds ndet te Boeda pest teruggekeerd. Deze alom geachte groot- nandelaar in granen moet zich volgen% de laatste beriohten te Parijs ophouden. MET RAPPORT DER COMMISSIES VAN EXPERTS. De eerste commissie, onder voorzitterschap van den Amerikaanschen vertegenwoordiger Dawes, heeft een subcommissie benoemd voor de opstelling van haar rapport, hetwelk aan de Comanissie van Herstel zal warden aamge- boden. KORTE BERIOHTEN. In Darmstadt is op 74-jarigen leeftijd overledien de Duitsche generaal von Huene, die gedurende den oorlog langen tijd gou- verneur van Amitwerpen was. Van de zijde der Engelsdhe conservatie- ven is heftig verzet onitstaan tegen het wets- omtwerp der Labour-'regeering in zake een "ininimjum loon voor dte nuijnwerkers. De libe- ralen hebben hun bonding nog met bepaald. In Dublin zijn twee officieren gearres- teerd, die verdwenen waren, maar de leiders der mititeriji generaal Tobin en koTond Dailtan heeft men nog niet kunnien vin- den. Gemdd wordt, dlalt de gezomdhekistoe- stand van Trotsky in zoovetrre verbeterd is, dat hij1 binnen drie weken zijm wedkzaamhe- den kan hervatten1. Volgens eeni dbaadlbos bericht nit ICon- sflantinopel is die minister van justitie van MesopclWnie, Taiufik Pasja, venmloord. De Koniing heeft d'Annunzio tot Prilns van Monte Vevozo1 benoetmid, nit dantdbaar- heid voor de door hem tijdens dien oorlog en den vrede aan het vaderland bewezen> dien1 slten. Hot eerste Egyptische parlement is ge- opend. De jongste Belgische vakvereenigingn- statistiekcn toonen een vermindering van het aantal leden. De mijnarbeidersbond, die dnde 1922 nog 85.874 leden telde, had 31 Decem ber 1923 nog slechts 77.740 aangeslotenen, d.w.z. een vermindering van1 9i/£ pet. in ten jaar. Gemenjri" nienws EEN GE'HEIMZINNIG STERFGEVAL. Er heeft zich dezer d'agen te's Gravenhage een sterfgeval voorgedaan onder zeer ver dachte omstandigheden, die voor de politie voldoende aanleiding waren om een uitge- breid onderzoek in te stellen, waarvan hier enkele mededeelingen en resultatee volgen. Een gewezen kellner, gedurende eenigen tijd werkloos en inwonende bij zijin zuster, een weduwe, had1 geschreven op een advertentie in1 een der locale bladen, waarin voor een drogisterij een filiaalhouder werd1 gevraagd, die als borgstelling 1000 zou moeten stor- ten. De bedoelde ex-kellner had zelf geen geld, maar zijn zuster zou met haar spaar- duitje zorgen voor de borgstelling, daar ook zij graag zou zien dat haar broer een betrek- king kreeg. De eigenaar van de drogisterij een1 zaak in de binnenstad die de adveri tentie had geplaatst, en de ex-kellner werden het spoedig eens over de condities; de borg stelling. moest den eigenaar persoonlijk ter hand worden gesteld, waarvoor d'eze quitan- ties teekende; de nieuwe filiaalhouder zou een flink weekloon ontvangen, en zijn zuster, die 's avonds werk had in de theaters, zou over- dag ook in den winkel komen helpen, beideo zouden eerst onder leiding van den eigenaar in het vak ingeleid worden, en het contract zou ingaan op 25 Februari. De reden voor de aanstelling van den filiaalhouder was, dat de eigenaar in den groothandel wilde gaan, rei- zen naar het buiteniland1 wilde maken, enz. Oo den datum dat dit contract zou ingaan. 25 Februari, zijn de ex-kellner en zijn zustpr in de zaak gekomen, zonder dat center het contract geteekend was. Volgens de verklarin- gen van de zuster en de familie verloren de nieuwe filiaalhouder en zijn zuster hun ge- wone levenslust, reeds onmiddellijk na hun „in diensttreding" in tegenstelling met vroe- ger werd \,ooral de eerste zenuwachtig en neerslachtig en ook die zuster ontkwam daar- aan niet, terwijl van eenige .jnleiding" in het drogistenvak niets kwam. De nieuwe filiaal houder voelde zich echter verantwoorde- lijk voor de zaak, en besloot daar ook te gaan slapen. In den nacbt van 29 Februari op 1 Maart, de eerste maal dat hij1 dit voornemen uitvoeride, werd1 hij wakker en kwam tot de ontdekking, dat de gaskraan openstor.d en dat het gas de kamers binnenstroomde. In zijn angst vluchtte hij naar zijn zuster, zon- dter de politie te waarschuwen, daar zijn zus ter hem uit het hoofd1 praatte het vermoeden, dat men hem van het leven had willen beroo ven. De mogelijkheid bestond immers dat door een ongeluk de gaskraan door hem zelf was opengestooten Voor eenig vermoeden van zelf moo rd bestond, zooals uit alle gege- vens duidelijk blijkt, heeletnaal geen grond, terwijl anderzijds elke basis ontbreekt waarop de conclusie van een misdrijf zou kunnen worden opgebouwd. Den Zaterdag daarop heeft de filiaarhou- d'er na de ervaringen van dien nacht een woordenwisseling gehad met den eigenaar, waarin hij er op aandrong dat de zaak defi- ni+ief zou worden geregeld door de ondertee- kening van het contrac. De ondereekening had als gevolg van di« weerdenwisseling dien zelfden dag plaats Ofschoon de stemming van den filiaalhou der den Zondag daarop (2 Maart) angstig en neerslachtig was gedurende de uren, dat hij bij zijn zuster verbleef, heeft hij zich 's avonds vrij vroeg naar de zaak begeven, om daar dferi nacht door te brengen, nada hij zijn zuster klein geld had gevraagd, om's Maan- dags eenige dingen voor de zaak te kunnen regelen Wat er dien Zondagavond en den daaropvolgenden nacht is gebeurd, is nog niet opgehelderd, maar zeker is dat de eigenaar, die zelf den sleutel van de drogisterij had gehouden Maan- dagsniorgens te ongeveer half 8 zijn filiaal houder bewusteloos te bed heeft gevonden. Hij heeft zich heel weinig gehaast om ge- neeskundige hulp in te roepan. Eerst te onge veer 10 uur kreeg de fannlie bericht, dat de broer niet erg wel scheen. Toea er een nichtje van den zieke kwam, vond deze hem zwaar hij gend, en nog steeds in bewusteloozen toe stand te bed liggen. Op haar aandringen heeft de eigenaar te kwart voor elf den genees- kundigen dieost opgebeld, die den zieke naar het ziekenhuis heeft vervoerd, waar hij zonder bij kennis te zijn gekomen is overleden. Op verzoek van een broer van den overledene is daarna op het lijk sectie verricht en in de in- gewanden zijn inderdaad1 overblijfselen ge vonden van een vergift, dat ook in de zaak werd verkocht, en dat bij gebruik een zachten langzamea dood tengevolge heeft. Het staat dus vast, dat er in deze zaak kan worden ge sproken van een gewelddadigen dood. Vlak vqor de begrafenis is de politie in de zaak gehaald. Alle familieleden werden ver- hoord en men wilde ook den eigenaar hooren Het bleek echter dat deze naar Engeland was vertrokken. Na een conference met den hoofd- commissaris en den officier van justitie, heeft commissaris Kramer besloten een inspecteur naar Londen te zenden om daar poolshoogte te nemen. Toen alle toebereidselen waren ge- maakt Vrijdag j.l. zou de inspecteur ver- trekken liet zich plotseling de eigenaar van de drogisteriji aandienen op het bureau van politie. Na een uitvoerig verhoor heeft de commissaris Kramer gemeend, hem in voor- loopig adres te moeten houden; de manier waarop hij heeft getraineerd met het waar schuwen van den geneeskundigen idienst en van de familie, was zeer opyallend. Een eigenaardig punt in deze zaak is ook, dat er in de drogisterij heel weinig om ging en dat er dus eigenlijk geen filiaalhouder noodig was. Zoolang echter het onderzoek niets na- ders omtrent deze duistere zaak oplevert, meende de politie geen vrijheid te hebben om den eigenaar te laten gaan. Intusschen wordt het onderzodk met kracht voortgezet. KORTING VOOR RIJKSPERSONEEL. In de toelichting op een wetsontwerp inza- ke bezoldiging van leden der Alg. Rekenka- mer, deelt de Min. v. Fin. mede, dat met 1 Mei op de bezoldigingen van Rijkspersoneel een korting wordt toegepast voor gehuwdea en kostwinners van aanvankelijk 5 pet. met 1 Oct. te brengen op 10 pGt; voor de overigen aanstonds van 10 pet. DE MERKWAARDIGHEDEN DER MUNSTE R AB DIJ Een onderzoek maar het gebouw op het voormailige Albdijklooster te Roermlond waar de voorwerpen uit het itijdperk van het adel- lijke stilt zijn iteruggevonden, veitoefdien Vrij- dagmorgen waderom de heeren Dr. Kailf, vrz. der Monummtencomniissi^ Dr. Goos- sens, Ir. Keuller met niog enkele andere auto- riteiten. Voor het bloailcggan der fundamen- ten heeft de genteente 200 uitgeteckken, zoodat tivans de opgravingen gescliieden1. Langs de zijde der mumr uit de XIHe eeuw en in de ridi'tkig (ale iechthoek) naar die Munsterkerk is de onderbouw te voorschijn gekomen Het gedeelte der fundeering langs de Munsterkerk is niet weergevonden. De dies- kundigea zijn Van meening dat door het oude kerkhof op deze plaats de fundeering is weg- kapt. Het opgegravene wijlsit op dien kloos- ter-of kmisgang der adellijke stiltd'ames wa'- ke een breedte moet geh<-.d' hebben van M 3.60 Volgens de kraagstukken nog in de Munr sterkerkmuur (zijide-kazerne) zichtbaar een hoogte van1 vier Meter. Op de uiteindeni liep een gang maar het zangkoor der kerk en de andere naar de sacristie. 'De gewelven zijn gedragem door de twee ontdekte prachtig be- schiWerde balken1 met de familiewapens. De ,-^capattelzaak" moet volgens de laatste onder zoekingen meer met het achterste deel der kerk in verbindang hebben gesltaan. De ge welven van dte wandelgang waren totovormig en gingem over in de vischgraatbogen. Zoe- kende is men thans nog naar de 'keuken van het klooster om van hieruit de verdere be- stemnling der vertrekken vast te leggen. Men verwadht iedier oogenblik het rapport der Mo- numentencdmimiissie over dte kwestie van1 af- braak of het tentctcnsttellen op dte oudie plaats der historische mniten, kapiteel, zu ilen en1 ver trekken. KA'NTOORHOODERS BIJ DE POST- EN TE LEG R A A FD IE NST". In een, vanwege den Oemtiralen Bond van Nederlandsch Post-, Tdegraaf- en Tdefoon- pengoneel' (C. B. P. T. T.), j.l. Zondag al- htier gehouden vergadering van Kantoorhou- d'ers b. d. Post- en Telegraafdienst en Hou- ders van Telegraaf- en Telefoonsltations in deze provincie is, na een1 inldding vain den heer D. Staff els. HSoofdhestuurder van1 ge- noemde orgamisatie, d» velganda moiaa «an- gmaasm: .Db vsrgadsriBg w KaBSeisp- sa no utters in de pxovinas Noaru-llokliaiadi gelwortl de uiitiiatingea van den ivkmaster van Limaacien in de i weeds Kainer der i>ia- .tm-Generaaii, welike de vrees wettigen, dat net p>latteiiaudspersoneiel in, overheiaissdiensc zal worden gesaianeard oivereenkomshg den z.g. piaaiseiijiten loonsiandaard, wensctit er mei 'grooten nadruk op te wij- zen, dat deze maatstaf voor de saiarieering van ambtenaren, wer'kzaam in een continu- bediriji als posterijen en taegrafie, gehed on- deugdeliijik is, ornaat de plaatselijke ioonstan- daard door geheel andere factoren wordt ibe- heerscht en oovendien, tussdhen standlplaat- sen1, die even duur zijn, zeer uiteenloopt; teekent ernstig protest aan tegen de gene- raliiseering door dezem Minister van Finian- cien, die zelfs volgens dit stelsel van saiari eering maar den plaatselijikaa loonstandaard de ioonen van somimiijge groepen van. pensio ned in overheidBdiensJ 50 pet. te hoog noernt; wijst daarentegen1 op die 1 nvoldoende saia rieering van de stationhouders en op de tot1 onbiliijkheid aamieidimg gevende salarisroge- limg der kantoorhouders, veroorzaakt door een1 4-klassige indeeiing der hulpkantoren; wenscht door iriiddel van publiciteit de aandacht te vesitigen op de onbililijlkheiid) van het puntenstelsel, waarop bedoelde saiariee ring berust verzoekt de cenitrale organisaitdes bij dte her- ziening der salarissen aani te driingen op ver- ruiming der salarisgrenzen door een betere klasse-indeeling der hulpkantoren, zonder dat het maximum ol minimum der salarissen behoefi1 te worden1 gewijzigd; vestigt de aandacht van het plaitteTamdspu- bliek op den terugkeer naar negenitiiende eeuw- sche toestanden door een systematische ver- llangzaiming in1 de functionneering van dte he- dend'aagsche inaatschappiji-organeni, o.m. door de opheffimg van vtele hulpkami'oren der Posterijen en Telegrafie; rctept alle Kantoor- en Staiiionhoudiers op iom deze rechtvaardige wenschen te ondier- steunen door teetreding tot den C. B. P. T. T-, omdat deze Bond het programma-p-unf „teharti'ging van dte belangen van het! plaitte- landspersoneel" als een der voornaamste be- schouwt, en gaat over tot dte ordie van. dien dag. HET MONO- EN KLAUWZEER. Het mond -en klauwzoer onder liet rurnl- vee in de provincie Noord-Brabant begint zich op schrikbarende wijee uit te breiden. ZooweT uit de Langstraat alls van de Brabantt- sche grens komen berichten over het uitbre- ken dezer gevreesdte ziekte. KORTE BERICHTEN. In dte cooperatieve bakkerij „De Toe- komst" te Albelo is gisteren een felle brand uitgebroken. De bakkerij en het magazijn zijn zoo goed als verloren. Zaterdlagmiddag is te Amsterdam het congres van den Bond van hoofdarbeidters ge- opend. Dr. H. Wagenvoort, te VGravenhage, is benoemd tot hoogleeraar aan de universiteit te Groningen, om onderwijs te geven in de Latijnsche taal en letterkunde. De Rotterdamsche Raad1 weigerde met 1918 stemmen het voorschot van 20.000 aan de „Emigratie-Centrale Holland", waar- door de gemeenten, die reeds een toezegging deden, vrij zijn geworden. Provinciaal Nieuws urr HEiLoo. Voetbal. Onze voetbalclub V. V. HI I speelde gister tegen „Holland" van Oud- karsspel en verioor met 50. Het tweede elftal speelde tegen Hearhugo- waai'd en won met 3—0. Door Burg, en Wethi werden hedtenmor- gen te 11 uur in het openhaar verhuurd' ver- schillende wegen, laantjes enz-, eigendlom der gemeente, waarvan voor het eerst een 4-tal perceelen voor den tijd van 5 jaren. Voor dteze perceelen werd die bepaiing ge- maakt, dat ze het eene jaar moeten worden gehooid en. het andere jaar geweid, terwijl Burg, en Weth. hiervan afwijildng kunnen ver- leenen voor het beweidten van een paardl of hit. Voor den tijd van 5 jaren1: Blieekveld, groot 0.59.10 hect., P. Hiaiaker voor 93 perk jaar; Groote Stet gr. 0.71.10 hect. J. Stuifbergen, voor 73 per jaar; Kleine Stet, groot 0.27.90 hect., J. Stuifbergen1 f 18 per jaar; Noordjer Stet, gr. 0.35.10 hect., P. Kuiper voor 57 per jaar. Voor den tijd van teen' jaar, om te hooien: Lange Laan C. A. Berger 1Gebruineerdte La an J. Stuifbergen 10; Willebrordusweg Groenland 250; Boterweg Hi Zonneveld 10; BuHaan C. de Ruiter 30; Gedeelte Westerweg H. Houtenbos 7,50; Made- voortsdijk A. Bakker 31; Zevenhuizerlaan P. van Bohemen 50; Lange Westerdijk S Morsch 28; Kruisdijk C. Kois 5; Wes terdijk P. Bakker 5; Notweg Overdie F. Zonneveld 1Weg Boekdlenneer L. Spaans 20Oosterzijweg Jac. Adrichem 1Vuil- nisplaats (om te tuinen) C. Stuifbergen 2 Grasland Rechite Hondsbosschelaati M. Relk 19; Dijkje tot het Kanaal (bij. D. Greeuw) J. Hcndriks 5,50; Nieuwe Laan D. Metee- laar 2Bullaan (ged.) P. Bakker 3; en voorts nog verschillende wegen, waarvan de humrsom beneden de 1 in totaal opbracht 482. Tolft^rammen ran heden STAKING AAN DE ROTTERDAMSCHE HAVEN. ROTTERDAM, 17 Maart. Vanmorgen is aan de Rotterdamsche haven een staking uitgebroken thans onder de havenreser- visten. Aan de aanneemkantoren. St. Jobsweg en Maashaven kon geen werk worden uit- gegeven. Hoe groot het aantal1 stakers is, kan1 nog niet worden nagegaao, terwijl bovendien in dien loop van den middag verwacht wordt, dat het conflict zich zal uitbreiden. Deze staking1 houdt verband inet de ver- laging van loonen voor korten tijd inge- voerd. Hedtenavond' zal de Centrale Bond en Transportarbeiders met de bij het con flict betrokken leden vergaderen. De havnarbeiden eischen het behaud vta da dafImam, wrilce vaarduiea foldcn. DE TOEETAND TN DE PALTZ. LONDEN, 17 Maart. De (,Times"- correspondent te Keulen meldt: De leden van de intergeallieerde speci- ale commissie brachten Zondag een bezoek aan Koblenz om hun rapporten in te die- nen en verdere instructies te ontvangen. Zijkeeren morgeu naar de Paltz terug. Dr. Beyersdorfer en de Kreistag-Lom- missie hebben met algemeene stemmen be sloten hun bijzondere werkzaamheden als intermediair tusschen de Franschen en de Paltz-autoriteiten te staken. Dit is ter kennis van de Hooge Com- missarissen gebracht. Ik verneem uit Koblenz, dat die Hooge Commissie geneigd is toe te stemmen in dezen loop van zaken en voorts tot het uitvaardigen van instructies voor het in- trekken van eenige buitengewone maatre- gelen, als het telefoonverbod en het verbod van verkeer met automobielen, welke in verschillende districten van kracht zijn. De regeering van die Paltz heeft een proclamatie uitgevaardigd, waarin zij aan de bevolking haar dank betuigt voor haar loyaliteit en geduld gedurende de lange periodie van onderdrukking. Verder wordt verklaard dat de „Beiersche regeering van de Paltz sinds 19 Februari weer in staat is haar eigen functies te bekleeden". BRAND IN EEN LUCIFERS- FABRIEK. LONDEN, 17 Maart. Uit Milaan wordt gemeld: Een ontploffing in de chemische afdee- ling vernielde een belangrijke lucifersfa- briek te Ronco Canavese, een kleine staci nabij Turijn. Het geheele gebouw ge- raakte in brand en vloog in de lucht. 23 personen, onder wie vijftien meisjes, werden onder de puinhoopen bedolven. Andere personen werd gewond. Veertien millioen lucifers werden vernield. De brand verspreidde zich over andere gebouwen en bedreigt de geheele stad, die gei'soleerd is. HET TE WERK STELLEN VAN LEERLINGEN VAN DE VEREEN1GING TOT BEVORDERING VAN HET VAKONDERWIJS IN WEST-FRJESLAND WORDT NIET ALS ONDERWIJS BESCHOUWD. 's-GRAVENHAGE, 17 Maart De Hooge Raad verwierp heden het cassutieberoep van P. G., timmerman te MederabLk, die wegens overtrading van dte Arbeidlswet door de Rechtbank te Alkxnaar was veroordeeldl tot een geld'boete van 1. P. G. had volgens de bepalingen van dte Nijverheidswet met de Vereeniging tot Be- vordering van het Vakondeiwijs in West- EKNUW.TABLETTPN 75 n LAXKER-TABLETTEN 60 ot HOOFDPIJN-TABLETTEK 60 et, B(j Apoth. en Drogisten. Friesland1 een overeenkomsfc gemaaikt, vol gens welke 'n jongen beneden de 14 jaar zijn timmermansonderaenxing zou worden opgeleid. Een inspecteieroid ambtenaar oor- dteeldte dit in strijd met de voorschriften, van de Arbeidswet. De requirant voerde aan, dat op het on- dlerfiavige geval de bepalingen van die Ar beidlswet geenszins van toepasslng was aangezien niet was getroffea een arbeids overeenkomst. De Rechtbank te Alkmaar oordeelde de overeenkomst wel in strijd met die Arbeids- we( en veroordeelde beldaagde. Door de veiwerping van het cassatiebe. rocp is thans in hoogste mstantie beslist dat het dte Vereeniging tot Bevordcring van het Vakondcrwijs in Wcst-Friesland niet geoorl'oofd is leerljngen beneden 14 jaar bii patroens in de leer te doen. EEN TWEEDE ONTWAPENINGS- CONFERENTIE? BERLIJN, 17 Maart. Via Parijs wordt vernomen, dat president Coolidge een tweede ontwapeningsconferentie bijeen zal roepen en wel een conferentie ter be- perking van de legerbewapening. VALSCHE MUNTER GEARRESTEERD 's-GRAVENHAGE, 17 Maart. In den laatsten tijd werdi er alhier nog al eern een valsche gulden gedeponeerd. Thans is de politie er in geslaagd aan te houden een 23-iarig koopman P. P. uit Rotterdam, die bekend heeft gedurende 6 weken guldens en rijksdaalders van sol- deersel te hebben vervaardigd welk v/xi geld dan werd uitgegeven op dte markt en in winikeltjes. De stukken waren slecht na- gemaakt. Het rondschrift ontbrak. Op het zolderkamertje in de wijk waar de aange- houdene woondte zijn een 60-tal van1 sol- deer in gips vervaardigde guldens en rijks daalders in beslag genomen, De valsche munter bevindt zich in voor- loopige bewaring. DE VRIJHE IDS BOND' (LIBERALE ST A ATSP ARTIJ 's-GRAVENHAGE, 17 Maart. De al gemeene vergadering van de Vrijheidsbond heeft met nagenoeg algemeene stemmen sloten de naam Vrijheidsbond te behouden met de toevoeging van (Liberate Staats- partij). Besloten werd1 het beginselprogram ge heel ongewijzigd te laten. yan 17 Maart 1924. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet. Koera van heden te Yorige Koers. ey, pl.n. 1.30 pl.n. 1.45 pl.m. 2.- pl.n. 2.15 pl.m.2.30 pl.m.2.45 1 1 1 (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANKJNSTELLINGEN. Kol. Batik Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. #1 I, Resc INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Furness«Stokvis Aand. Idem 7 Obliig. Jurgens Gew. Aand. A. B C Philips Gloeilampea Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederlaod Holl. Lloyd Idiem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude DeK Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 1000 99S/4 '31 Via 199ty« 1321/, 137 V* 136% 119V, 25 64 69 68 681/, 250 238% 75 y8 H2V4 494 3901/, 1898/4 189% 195% 257/8 120% 413 2181/4 433 i/a 147% 5%, 75 V4 121 80 i/B 212 108% 122 87% 74% 123 141 9 398,4 137 75% 27 106 91% 338/4 361% 291% 345% 249 200 132 1361/4 64 488% 390 188 194 26 119 410 210 428-i 143 108 130 85% 72 123% 8% 76 105 362 290 3401/, 587/, 58% 1437/, 143% PROLONGATUS, vorige koers 4% pCt., heden 48/4 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 0FFICIEEL 198% 197% 197% 198-9 132 1308/4 1310*-1 136% 136-* 136% - Q 119% 25 64 63 63% 62% 250 - 480 484-5 486 486 390 387 387 387 - - 188 25 V* 24i-5* 117% 2!2i"3 210-i 211 210*-l 428 V, 426 427 425% 427% 143 V* 1423/4 143 1428/4 - 747/, 116% 78 207 106*7 115% - - 86 86 85 71 71% 124 122*-4 123 - 139% 139% 8 8 8% 35-6 135 135 76 1 26 25% - 26 - 364 365 3631/56 363% 365 294 393 343 344 Louden Berlljn p. biljoen Parijs Brusse) Bazel Weenen p. Kr 10.000 Kopenhagen Stockholm Christiania I Vorige koers. 11.56% 0.61 12 77% 10.50 46.75 0 38 41 80 71.— 36.30 New-York Italif NIET-OFFICIEEL. I 2.69% 11.70 Koers op heden om 2.45. 11.57'/, 0 607/, 13.15 10 80 46.60 0.37T/, 41 40 71 20 36.40 11.55-

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2