E«j ftacsa M«Bg#Pani beval een. miaand gezcndlheid' voor een familie. Zif zijin een uiltstakend laxeermidto'l, en beteren maag- pijn, galzucht, tot zuur, slechte sipijisvert.ie- ring, een fceslagen tomg, schele hoofdpijn en veratopping. Foster's Maagipiilen diknen in elk huis aanwezig te zijsi. Prijs per flacon van vijftig vorsuikerde piiien 0.65in apothtekn en drcgistzaikien. Waar deze overeenkomst mode geba- seerd is op de uit die concerten te ver- wachtsn inkomsten, zou de gemeente fcij opheffing van het korps toch voor alitor e concerten moeten zorgeni, in welk geval de gewcoschte besparing illusoir zou wor den. Practisch is tot derhalve niet moge lijk v66r 1928 het korps op te heffen; b. dat het Sfedelijlk MuziekkoTps eene histo- rische installing is, welke niet al'leeo jaar- Hjks de gewone concerten in den Hout heeft gegeven, maar bovendien ook in den loop der jaren bij verschil'lenide gelegen heden vele diemsten aan de gemeente heeft bewezen; c. dat tot korps, blijkems de ondervinding van die iaatste 2 jaren geen minder ge- halte heeft dan verscheidene andere korp- sen van goeden naam in Noordho'lland; d. dat de Muziekschool waaruit die krachten voor het Stedelijk Muziekkorps worden ge- recruteerd, de eenige insitelTing hier ter stede is, waar jongelieden opleiding kun nen erlangen als muzikant. Het school geld bedraagt slechts f 6.— per jaar, terwijl steeds een 6-tal leerlingen gratis op'leiding kunnen ontvangen. De Commissie is van oordeel, dat verjon ging van het korps zeer gewenscbt is en zi werkt daaraan mede. De geest onder de leden van tot korps Is in den laatsten tijd niet minder gunstig dan voorheen. Verder deeli de Commissie mede. dat het sedert vele jaren gewoonte is het concert op den 2den Pinksterdag niet te houden. Een der overige concerten kon voorts niet gege ven worden om het zeer ongunstige weder, terwijl een ander concert wegen® verschillen de omstandighedien in overleg met de Exploi- tatie-commissie en de Commissie van toezicht is afgelast. Op grond1 van de onder a gemaaikte op- merking achten wij het than® rniet den tijd om do mogelijkheid van opheffing van Stede lijk Muziekorps en Muziekschool onder de oogen te zien. VGN. 344. SCHOGNHEIDSCOMMIS SIE Enkele ledien wenschten hun ontstenriming te uitan over de leelijke verbouwing van het huis van Ds. Vinke in de Langestraat; ge vraagd werd of de Schoonheidscommissie over deze verbouwing is gehoord; evenzoo of f enoemde commissie gehoord is over de ouwplannen van de woningen van den toer de Heer Kloots aan den Westerweg, weike woningen, naar de meening van deze leden, den weg ontsieren. B. en W. anitwoorden: De schoonheidscommissie heeft rich met beide bouwpiannen kunnen vereenigen. IX. ONDERSTEUNING AAN BE HOE F TIGEN EN W'ERKLOOZEN. VON. 361. ARMENRAAD. De kosten van den Armemraad kwamen meerdere leden zeer hoog voor. Gevraagd werd of hierop geen bezuiniging mogelijk Is B. en W. antwoorden: Wii gelooven niet, dat op de kosten van den Armenraad kan worden bezuinigd. WER'KVERSCHAFFINO. Meerdere leden stelden de vraag, welk standpunt Burgemeester en Wethouders in- nemen ten aanzien der emigre tie en of voor- stellen in dien zin te wachten ziin. Ook werd de vraag gesteld1 of de fumctie van Directeur der Arbeidsbeurs wel een vol- ledige dagtaak oplevert en of dezen ambte- naar geen andere werkzaamheden hierbij zou kunnen worden' opgedragen. Oevraagd were! voorts of. Burgemeester en Wethouders het mogeldj'k achten een onder- zoek in te stellen' naar de vraag in hoeverre werkeloozen van elders hierheen worden ge- trokken door de loionen, welke hier ter stede in werkverschaffing wordt uitbetaald. B. en W. antwoorden: Een voorstel tot het verleenen van steun aan emigrant en heeft Uwe Vergadering reeds behandeld. De betrekking van Directeur van den Ge- meentelijiken' dienst der Werkloosheidsverze- kering en Arbeidsbemiddeling levert een vol- ledige dagtaak op. De waarschijmlij'ktoid, dat werkloozen van elders door de loonen in werkverschaffing hierheen gelokt werden, achten wij zeer ge- ring. Immers, door zich hier te vestigen 'heb- ben zij nog geen zekerheid bij to werkver schaffing geplaatst te zullen warden. Als regel geldt, dat men tenminste een half jaar in de gemeente moet wonen. Daarna is het nog to vraag, of zij bij de tewerkstelling eene beurt krijgen, al heeft een bona-fito werklooze, t.w. iemand, die geregeid werk in zijn vak had, hierop. in de toekomst wel kans. Een onderzoek, als gevraagd wordt, lijkt ons vrijwel vruchteloos, niet alleen omdat mede door het onthreken van een aftoeling van- den landarbeidersbond hier ter plaatse de gevalien moeilijik zouden zijn op te sporen, maar ook wijl het bewijs, dat men met het genoemde doel zijn woonplaats naar hier overbracht, vermoedelijk zelden te leveren zou zijn. VON. 365. STEUN WERKLOOZEN. Enkele leden verzochten inlichtingen of de daar bedoelde goedkeuring reeds was ver- kregen. B. en W. antwoorden.; Het raadsbcsluit van 22 Maart 1923, no. 8, is goedgekeurd bij brief van den Minister van Binner*!andsche Zaken en Landbouw, dd. 27 September 1923, no. 3795 S. Het Rijk zal echter in de op grond1 van dat besluit ?edane uitkeeringen geen subsidie verleenen. mmers gelijik U in bij 1 age no. 45 reeds is medegedeeld, heeft de Minister ons den: 5 Februari j.l. geschreven, dat op subsidie geen uitzicht bestaat, wanneer de gemeente niet wenscht mede te werken aan werkver schaffing op het door de Regeering ge- wenschte loonpeil. Door het Raadsfcesluit van 28 Fehruari j.l. ia dit uitzicht derhalve VNNWita. X? m M1VERWET35. VON. 387. SUBSIDIE VEREEN1GINO VR E E MDEL INOENVERKEE R. Meerd'ere leden konden zich met dd ver- hooging van 300 subsidie aan deze vereeni- ging met vereenigen, amderen weer wel, ter wijl nog anderen de oorzaak van de verhoo- ging eerst zoudlen willen weten. B. en W. antwoorden: Toepassing van den in 1922 aangen-omen regel om het subsidie te bepalen in verhou- ding tot de contributies en giften van leden en particu'lieren zou er ons toe hebben kun nen leiden den post op 1370.uit te trek- ken, het bedlrag, dat to Vereeniging blijikens hare begrooting ook verwacht. Wij bepcrkten het subsidie echter reeds uit bezuinigings- overwegingen tot 1200.—. Vertore beper- king zoudien wij evenwel niet willen- toepas- sen. Waar de gemeente bij eene bloeiende Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer veel belang heeft, achten wij deze uitgaaften voile gerechtvaardigd. XIII. BEDRIJVEN. Door verscheidene leden werd gevraagd' of Burgemeester en Wethouders bereid zijn in den vervolge bij de begrooting ook to be- drijfsbegrootingen aan de leden te doen toe- komen, aangezierr de beoordteeling hiervan voor vele leden than® vrijwel ondoenlijk is. Een der leden achtte tot gewenscht, dat voor alle bedrijven een uniform model werd' vast- gesteid, wat tot overzicht zeer zou vergemak- kelij'ken. B. en W. antwoorden: De bedrijfsbegrootiingen met toelichting zullen voortaan gedirukt bij- to ontwerp-ge. meentebegrooting worden gevoegd. De vast, stelling van een uniform model is niet moge. lijk, omdat de aard van de verschillende to drijven te veel uiteenloopt. PAR. 1. ELECTRICITEITSBEDRIJF. Meerdere leden verzochten Burgemeester en Wethouders een staat over te leggen van de pdjzen. van Electrkiteit in gemeenten, wd ke ongeveer met Alkmaar kunnen worden gelijk gesteld. B. en W. antwoorden>: Prijzen per K. W. U. Lioht Kracht Dubbel tarief Alkmaar 28 18 14/28 Almelo 34- 22 18/34 Amersfoort 30 30 15/34 Arnhem 27 12 pi. 2. 24 pi. 2 Breda 35 20 Delft D.T. 20 pi. 3 D.T. 20 pi. 3 3 ct. is ver- 30 pi. 3 30 pi. 3 anderlijke kolentoeslag 17 D.T. 16/25 max. tarief D.T. 20/30 Deventer Dordrecht Eindihoven 28 30 30 Friesland P.E.B. 45 D.T. 30/54 P.E B. 60 D.T. 36/72 Qeld. Electri- triciteit Mij. 48 rest 20 pi. 2 kolien groote ge meenten pi. 2 kolen kieine ge meenten 45 40 18 16 Oouda Oron. Laag- spanning 28 23 In verband met grootte van woning, enz. wordt mi nimum tegen eersten prijs (48, 45, 40) vastgesteld. Overschrijding tegen tweeden prijs (20, 18, 16). Oeen ver- sehil tusschen licht- en krachtprijs. D.T. 16/28 40/50 D.T. 17 Haarlem 28 's-Hertogenb. 40 Leeu warden 29 Leiden Middelburg 25 27 40 a 50 D.T. 16/25 22 D.T. D.T. 18/32 D.T. 18/36 22 D.T. 18/40 Nijmegen Scnieoam Tiel 35 30 23 pi. D.T. 22 20/4-0 24 18 10 pi. 2 D.T. 7 pi. 2 Tilburg Vlaardiiigen Zaandam Zutphen Zwolle 25 30 30 26 22 pll. 2 23 pi. 2 16 18 23 D.T. 20/31 18 Spert. 14 D.T. 14/26 14 pi. 2 Spert. 10 pi. 2. D.T. 10 pi. 2. 22 pi. 2. PAR. 3. SPORTPARKBEDRIJF. Zeer vele leden waren van- meening, dat de vrij pessimistische toon, welke Burgemees ter en Wethouders in hun bijlage, houdende den aanbiedingsbrief tor begrooting, naar voren deden komen ten aanzien van het Sportparkbedrijf misplaatst was. Dat de be grooting van het Sportpark niet sluitend is, moge formed waar zijn, maar feitelijk meen- den de hier aan het woord zijnde leden, dat de toestand zeer gunstig was tie noem-en, daar meerdere duizenden guldens per jaar aan stetolijke beiasting worden ontvangen en juist door het Spodpark de trek van vreem- delingen naar to stad ten zeerste wordt be- vorderd. Oevraagd werd of Burgemeester en Wethouders bereid1 zijn een staat over te leg gen van- hetgeen to iaatste jaren aan stedelij- ce beiasting uit het Sportpark is ontvangen. Een der leden, waardeerende de bedoeling om d-e exploitatie van het Sportpark sluitend te ma-ken, stelde de vraag o-f het wel- zoo spoe- dig, als door Burgemeester en Wethouders thans in 'hun werkplan wordt voorgesteid, noodig is tot dieni bouw van een1 tweede tribu ne over te gaam, een ander lid stelde to vraag, op welke gronden to verdere afbouw van- het sportpark noodzakelijk werd geacht. B. en W. antwoorden Wij stemmen toe, dat de inkoimsten, die,de pMtoH* Mao h«e Spertpask Btjtolur^a au to gemeenife opMvert, -sfj sfta'. De opbren'gst der stedielijke beiasting be- droeg over 1922 12000.en over 1923 f 11000.Deze bedrqgen vormen echter geen inkomsten van het bedrijf, dat geexploi teerd behoort te worden, alsof het in handen ware van een particulier die imroers. ook be lasting op de open-bare vermakelijkheden zou hebben te betalen. Zou hij die bi] het opma- ken van zijn jaarlijksche verlies- en winstre keniing onder de winst m-edeteilen? Het komt ons voor, dat die behoefte aan ton bouw van een tweede tribune en derhalve de verdere uitvoeriing van het porsprookelijke plan in die mate aan den dag is getreton dat met dien bouw bininen eenigen tijd zal moe ten wordlen begonnen. PAR. 4. SLACH-THUISB'EDRIJF. Meerdere leden verklaarden gaame te wil len verniemen waaruit gebleken is, dat er in derdaad hehoefte is bij het slachthuis aan een vriesinrichting en of die behoefte in de Com missie van het Slachthuis is geconstateerd, een ander lid verklaarde zich die behoefte wel te kunnen indenken, daar steeds meer takken in den handel in diverse levenismidd'elen van een dergelijke inrichting gebruik maken. B. en W. antwoorden: De vraag of er uitbreiding van- tot koelhuis moet plaats hebben, dan wel of aan den bouw van een vries-mrichting de voorkeur is te ge- ven, heeft een onderwerp van bespreking uit- gemaakt tusschen den wetihoutor voor de be drijven en den directeur van het Slachthuis. De behoefte aan een van die miaatregelen blijikt uit van particuliere zijde vernoimen verlangens en uit het feit, dat niet voor alle slagers afzonderiijke cellen beschikbaar zijn. De uitwerking is in to commissie van bijstand nog niet behandeld, maar zal daar uiteraard ter sprake komien, alvorens deze aangelegen-hei'd in dten Raad aan- to orde wordt gesteld. PAR. 5. OE M E E NTE W ER KEN Zeer vele leden verklaarden het op prijs te zullen stellen, indien Burgemeester en Wet houders hun inzicht zouden wil-len deel-en om zoo weinig mogelijk werken meer in eigen beheer uit 'te voeren. Een der leden stelde to vraag of spoedig een begin zou worden gemaakt met de ver bouwing van het Lapdbouwhuis. Meerdere leden stelden de .vraag of Burge' meester en Wethouders het juist oortoelem om fedurende een zoo langen tijd een ingenieur ij Gemeentewerken niet in vasten dienst, doch tijdelijk al-daar werkzaam te stellen, zonder dat de Raad hierover is gehoord. Ge vraagd werd- of de Raad gekend is in de vast' stelling van tot salads van dier- ingenieur, Andere leden achttem evenwel de houding van Burgemeester en Wethouders niet on- juist. Vele leden waren van meening dat bij Ge meentewerken veel te veel arbeitors in dienst zijn, waardoor men zich nog al eens aan „lijntrekkerij" schulidig maakt, welk Iaatste feit door een der leden werd ontkenid. Door een der leden werd de opzet van Gemeente werken te grootsch gepordeeld; aan loon wordt niet minder uitgekeerd dan 127.000, zijnde 55 pet. van de totaal uitgaven. Ge vraagd werd een opgave te mogen .ontvangen van net aantal vaste werklieden bij' Gemeen tewerken. Een der leden vroeg of Burgemiees- ter en Wethouders bereid zijn te bevorderen, dat op martkdagen in de omgeving der mark- ten door Gemeentewerken geen werkzaamhe den meer zullen worden verricht, enkele an dere leden wenschten gaarne te vernemen, wanneer uitvoering zal worden gegeven aan het besluit tot plaatsing van een hek aan den Boezemsingel, welk besluit reeds in 1922 werd1 genomen. De aandacht werd voortsi ge- vestigd op den- slechten toestand van de Clarissenbuurt bij- regenachtig weer en werd op verbetering aangedrongen. Gevraagd werd voorts door een tor leden of de plannen, betreffende den nieuwen weg naar Bergen reeds spoedig in uitzicht kunnen word'en ge steld en of het met het oog op de tijdsomstan- dighedien niet gewenscht is met de afbraak van het Scharloo geen haast te betrachten. Naar to meening van het hier aan het woord zijnde lid zou verbetering van tot verkeer te ver krijgen zijn door het Qroenlaantje in orde te ma-ken. B. en W. antwoordlen: De buitengewone werken zijn tot nu toe altijd1 aanbesteed, de gewone onderhoudswer- ken alleen voorzoover ze hiervoor in aanmeT- king kwamen. Ten aanzien van laatstbedoel- de werken zul'llen wij, indien het mogelijk en voordeeliger blijkt, aanbes'teding op rumier schaal doen plaats hebben. Ten aanzien van de overbrenging van het Landbouwhuis naar het gebouw van het vroegere Burgerweeshuis zullen wij U zeer spoedig voorstellen doen. De aanstelling van een tijdelijik ingenieur bij het bedrijf van Gemeentewerken is ge- schied ontor instemming van to Commissie van Bijstand, die met den Directeur van Ge meentewerken van- oordeel was, dat een der- gelijk ambtenaar bij de voorbereiding van de verschillende plannen niet kan worden gc mist. Onder d:e omstand'igheden achten wij deze benoeniing verantwoord. Intusschen willen wij niet ontkennen, dat het formeel juister ware geweest de benoeming door den Raadi te doen geschieden. De klacht over „lijnttrekkerij" door to werklieden achten wij eeraigszins overdreven. Wij hadden- gaarne, dat to gevalien, die men kent, te onzer kennis werden gebracht, opdat, indien dit euvel bestaat, daartegen kan wor den opgetreden. Het aantal vaste werklieden 'bij' de Ge meentewerken is 16. De uitvoering van bestratingswerken op marktdagen in to omgeving tor markten zal worden vermeden. In de memorie van antwoord op het ver- slag betreffende de begrooting over 1922 deelde het toennialige College mede, dat het plaatsen van een hek aan den Boezemsingel niet noodig is, omdat to straat behoorlij'k wordt verlicht en daar ter plaatse geen druk verkeer is. Burgemeester en Wetihoudlers lie- ten derhalve de beslissing aan den Raad over. Voor zoover wij hebben nagegaan is die beslissing niet genomen. Wij- blijven ook nu bereid het hek te plaatsen, als de Raad oordeelt, dat dit moet geschieden1. Aan den toestand van to Clarissenbuurt 1 zullen wij' aandacht schemken. De plannen met betrekking tot den1 nieu- i wwwsgaiMr «a to afbraali vtm k«t I SdhwrSon sltetMs fft um van voorbereiding, zoodlat voorstellen hieromtrent voorloopig niet zullen kunnen worden ingediend. KERMIS. Meerdere leden wenschten te vernemen, wanneer de thans loopendte contracten voor de S'tandplaatsen tiidens to kermis eindigen, gevraagd werd of Burgemeester en Wethou ders bereid zijn alvorens opnieuw tot het slui- ten van> contracten over te gaan van langer dan een jaar, den Raad de gelegenheid te stellen om zich uit te spreken over de wen- schelijkheid van het voortbesfaan van to kermis. Enkele leden verklaarden voorstan- ders te zijn van het afschaffen van de ker mis, welke naar hun meening uit ton tijd is. Naar de meening van toze leden waren an dere feesten, als de viering van d<e verjaar- dagen van to led'en van het Vorstelijk huis beter op hun plaats. Andere leden, hoewel ook van meening dat to kermis to Iaatste jaren achteruitgaanidle was, verklaarden zich geen voorstandiers van afschaffing, terwijl een lid zou willen medewerken tot veredeling daarvan. B. en W. antwoorden De loopendte contracten zijn van- kracht tot 1 Januari 1926. Alvorens tot het afslui- ten van nieuwe contracten over te gaan zul len wij den Raad opnieuw in to gelegenheid stellen een oordeel over de wenschelijkheid van het vooxtbestaam van de kermis uit te spreken. PAR. 6. GASFABRIEK. Vele ledien verklaarden met instemming kermis genomen te hebben van to plannen van Burgmeesiter en Wethouders om zoo mogeliik meerdere buitengemeenten bij ons f asbedrijf zich te doen aansluiten. Zij ver- laarton gaame hun medewerking hiertoe te willen verleenen. Evenzeer werd het streven van Burgemeester en Wethouders om zoo mogelijk over te gaan tot verl aging van den gasprijs zeer op prijs gesteld. Meerdere leden .die van meening waren dat de opbrengst van den Hoofdtelijken Omslag te laag was ge- taxeerd, wilden Burgemeester en Wethouders in overweging geven, dit meerdere bedrag eventueel te gebruiken, om- de winst van het gasbedrijif te verminderen, waardoor dte gas prijs zou kunnen dalen. Andere ledten ver klaarden echter dat dit naar hun meening onjuist was, daar zij to winst, welke met het gasbedrijf werd behaald, volstrekt niet te hoog vonden. Gevraagd werd of Burgemees ter en Wethouders bereid1 waren een staat over te leggen van de gasprijzen thans in gelijksoortige gemeenten als Alkmaar gel- diento. Wij namen met genoegen nota van to me- dedeeling, dat onze voomemens ten aanzien' van de uitzetting van het gasbedrijf en die verlaging van ton gasprijs de instemming van vele leden verwierf. Wat inzonderheid het laatstgenoemde punt betreft, moet zoo- veel mogelijk dte normale weg worden bewan- deld, d. w. z. de uitkomsten van het bedrijf op zich zelf behooren uit te wijzen, of al dan met verlaging wenschelijik is. Hieruit volgt, dat ook wij) het onjuist achten hie.v., factor in te schakelen de uiteraard wisselval- lige opbrengst van de inikomstenbelasting. De positie van het bedrijf vordert trouwens niet, dat dte winstuitkeering wordt verminiderd. Bovendien is de gasprijs in d'eze gem'eente in vergelijking met die in andere gemeenten, zeer normaal te noemen'. Een overzicht daar van over December j.l. doen wij' 'hierondter vo'lgen. Apeldoorn 10 ct. per M*. Deventer 11' Gouda 11 Haarlem 11 Leeuwarden 11' Leiden 11 Hilversum 10^ Alkmaar 12 Amsterdam 12 Amhem 12 Dordrecht 12 Enschede 12 Groningen 12 Hoom 12 Middelburg 12 Zaandam 12 Zwolle 12 Delft 13 n n Helder 13 Utrecht 13 Almelo 14 Amersfoort 14 Hengelo 14 Maastricht 14 Zutphen 15 PAR. 7. PLANT90ENBEDRIJF Gevraagd werd of de klacht, welke meerdere leden ter oore was gekomcn, dat bij dit be drijf meerdere arbeid'ers niet in staat waren zelfstandig te werken, juist was en zoo ja, welke maatregelen Burg, en Wetli. hiertegen dtenken te nemen. Andere leden', de juistheitf hiervan niet kunncnle beoordcelen, nrerlcten op, dat het publiek veelal de schuld is d'at niogelijk niet zoo hard1 gewerkt wordt, door- dat het publiek gaarne met dte menschen een praa'tje maakt Nog een ander lid1 merkte op, tot het werken in' gebukte houding een voort- durend in de weer zijn onmogelijik maakt, ter- wijU ten siotte enkele andtere leden opmerken, dat zoo deze algemetem klacht all juist rnocht zijn, deze eerst neerkomt op den verant- woorddijken Directeur. Meerdtere leden stelden to vraag of Burg, en Wethi. bereid zijn, maatregelen toe te zeg- gen, waardoor verzekerd wordt, dat het kort .louden van het gras in den Hout regel zal zijn en er dus een einde zal komcn aan het bij1 gedeelten naaien. Burg, en Weth. antwoorden: Klachten over te geringe zelfstandigheid van meerdtere arbeidters bij het Plantsoenbe- drijf zijn niet bij ons College ingekotmeni. De Directeur acht die arbeidspres'tatie van zijn personeel vold'oende. Het ligt echter voor de hand, dat vooral het technische werk onder lciding moet geschieden. Deze lteiding wordt, voor zooveel ons bekend' is, op bevredigendle wijze gegeven. De verpachting van het gras is iklgcvoerd om zuinigheidsredtenien. De pachfers zijn voor het meerendeel menschcn die er een paar stuks vee op nahouden en het gras als grocnvocder aanwenden. Kort houden van he't gras is dus niet in hun belang en kan moeilijk verlangd worden. Wij zullen' niette- mir met ton DiJrec+snr overleggw, ol miis- sch'en een bepallng dienaanguanto in de vere pachtingsvoorwaarton ets zou kunnen uit- werken. Wij betwijfelen echter of men1 ook dan nog zijn wenschen niet eenigszins zou moeten beperken. PAR 8. GEMEENTEREIN'IGING. Een lid zou gaarne van Burg, en Weth. willen vernemen de netto winst van hot vee- bedirijf, benevens het aantal paarden, de waaixle hiervan en de grootte van het land bij de Reiniging in gebruik. Burg, en Weth. antwoorden: Biijkens een van den Directeur dter Reini ging ontvangen mededeelilng bedraagt dte netto-winst op de rekening „Schapen" over 1923 1207 41. Het aantal paarden is 15. De taxatie-waarde ervan is 7500 of 500 per paard. De oppervlakte van het weiland is cnge- v°er 14 H.A. PAR. 9. KEURrNOSDIENlST VOOR' WAREN. Meerdtere leden wenschten er de aandacht op te vestigen, dat levensmiddden, b.v. vleeschwaren, op koperen of met koper be- slaigen roeden wotrdten uitgestald. Men zag gaarne dat Burg, en Weth. hierop de aan dacht van dten Keuringsdienst eens vestigden of hieruit ook gevaar voor de gezondheid zou kunnen ontstaan b.v. door vergiftiging. Burg, en Weth. antwoorden) De opmerking inzake het etaleeren van vleschwaren zal aan dten Directeur van den Keuringsdienst voor Waren worden medte- .cdeeld. Gevraagd werd door een der leden of het onderhoud der rijwielen wordt aanbesteedi, dan wel aan den een of andter wordt opgedra gen. Burg, en Weth. antwoorden.: Bij dezen1 dienst zijn uitsluitehd „Fongers"- rijwielen in gebruik. Het ond;rhoud ervan is aan den agent van die firma Fongers hier ter ul aatse opgedragen. KAPITA ALDIENST. VI. OPENBA'RE WERKEN. VOLGNO. 475. VER'NIEUWING VAN STRATEN. Meerdtere leden verklaarden zich in dteze ijdsomstandigheden met een uitgave van 35600 voor bestrating der Langestraat niet te kunnen vereenigen, afgezfen nog van de onjuistc verandering van het aanzien dier straat door tegenvoetpaden te maken, terwijl deze ledten voorts er to aandacht op wildten vestigen, dat meerdere eigenaren van huizien iet bereid waren hun stoepen af te staan. ^evraagd1 werd aan wie het eigendom dier stoepen behoordte. Andere ledien deeldten. deze Irezwaren wel niet ten voile, maar wildten 7'ch hun oordeel hierover nog vooirbehouden. Gevraagd werd de kosten op te geven van Veen een nieuwe bestrating aldaar. Burg, en Weth. antwoorden': Ona College is eenStemimiig van oordeel, dat verbetering van de best rating- dter Langestraat zeer noodig is. Over to uitvoering en ooi- vang daarvan bestaat echter verschdi van in zicht. De meerderheid meent, dat de belan- gen van het verkeer hier het zwaarst wegieo cn de maatregelen vordoren, welke in de be grooting en toelichting zijn aangegeven. De nmtorheid d'aaren tegen is hiervan niet in die mate overtuigd dat zij, afgezien overigens van dte kosteni, in een z66 ingrijpende wijzi- ging van Irtet aanzien der Langestraat zou kunnen toestemmen. Waar echter niaar ona gemeenschappelijk gevoelen de toestand dter bestrating, op welke wijze dan ook, dringend voorziening behoeft en Uwe Verga dering hierin zeker niet met ons van meaning verschilt, heeft het op dit oogenbliik geen ovcrwegend praktisch nut dte detaito van dit werk te bespreken. Het tijd'etip daarvoor schijnt ons eerst aangebroken, zoodlra' de plan uen bij U ter tafel zijn gebracht. Daiarbij zullen ook dte ter zake ingtekomen adressen moeten wordten' behandeld. Wij adviseeren U derhalve in afwachting van onze nadlere voor- cMlcri' en kostenramingen', den post aan te ne- 'een, zooals hij is voorgedragen. VOLGNO. 476, VERBETERING VAN URINOIR'S. Gevraagd1 werd of het niet wenschelijik was meerdtere urinoirs te verbeteren). Rurg. en Weth antwoorden: Het is de bedoeling, de verbetering van de urinoiis, waarvoor thans 3900 is uitgetrok- I Veil in 1925 voort te zettcn. VII. EIGENDOM'MEN NIET VOOR OPNBAREN DIENST BESTEMD. VOLGNO'. 484. KOSTEN PLAN GEHOORZAAL. i Vele Iteden verklaarden te willen: vernemien van Burg, en Weth. of Alcmari'a V. V. V. ook indterdaad1 bereid is, dteze zaak dit jaar in on derzoek te nemen en zoo neen, dat Burg, en Wet. in dat geval denken te doen. Burg, en Weth. antwoorden:: Wij meenen, dat dte plannen tot oprith'ting van een gehoorzaal voorloopig moeten, blij ven rusten, wijl de rtntestand) thans niet de verwachfing rechtvaard'igt, tot dte gemeente zander bezwaar het risico van dte exploitatie eener dergelijke inrichting op zich. zou kunr men nemen. ALGEMEENE SAMENVATTING'. Zeer vele leden verklaarden zich in het al- gem'een bereid Burg, en Weth. te steunen en hun werkwijze op prijs te stellen, oak al ble- ven vele van hun wenschen tot dusverre on- vervulid of hadden naar de meening van ande rai, genomen maatregelen achterwege kun nen blijven. Alionaar, 25 Februari 1924. G. A. OFFERS. H. KLAVER. J. VOGELAAR. H. KUSTERS, 1 Algemeem 'Rripporteur. Burg en Weth. antwoorden: Het kan voor ons niet andters dan aange- n-aam zijn, d'at zeer vele ledten zich bereid too- nen ons in ons beleid te steunen. Voor de waardeering, welke uit dteze bereidverklaring blijkt, zijn wij zeer erkentelijk. Zijl zal ons een spoorslag zijn om onze tot dusver ge- volgdte werkwijze, welke blijkbaar biji Uwe Vergadering instemming vind't, ook voortaan in acht te nemen en er naar te blijven stre ven, de vele belangrijke vraagstukken van ge- .m-eentebeleid, welke onze en Uwe voortdu- wnto a and a eh* vngm, Jn OMar«flKtemming torn

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6