De COMMISSARIS VAN POLITIE der afd. D. te 'a-Gravenhage waarschuwt tegen het zendten van geld aan de z.g. ^Corona pe horloges betali Watch Company" die in- die blade® goedikoo- oges te ko ing door C. SCHOO NEMAN is gevestigdl nop aanbiedt tegen vooruit en waarvan het kamtoox, gehoudeo Cederstraat 20, vroeger Mauritskade 69. Schoanema® is thans failliet verklaard em naar het huitenland vertrokkem WAARSCHU'WING. DE- INIS'PECTEUR VAN POLITIE te H'engelo (O.) verzoekt belanghebbendeni al vorens in handelarelatie te treden met L. P. DUYVENSTEIN -te 's-Gravemhage, Sneeuw- balstraat 29, zich om inlkhtingen tot hem >te wenden. WAARSQHUWING. DE BURGEMEESTER VAN BAR- WQUTSWAARDER ■waarschuwt hen, die in handelsrelafies wensdien te treden met W. VERMEULEN te N'ieuwerhrug (gem. Barwoutswaiarder) eerst inlichtingen bij hem in te winnen. W A ARSCHUWI NIG. DE COMMISSARIS VAN POLITIE te Leiden geeft in overweging bij hem inlich tingen in te winnen alvorens1 in handelsrela ties te treden met WILLEM VERMEULEN, geboren te Bodegraven, 14 Maart 1895, voorheejn wonende te Bodegraven, Hazers- woude, Abcoude, Boskoop, Woerden, enz., thans wonende in de gemeente Barwouts- waarder, bij Woerden. Door B. en W. werd Maandagmiddag in het openbaar aanbesteed het opbalen van haardasch, vuilnis enz. Ingeschreven was door P. van Bohemen 592.28. - P. J. Haker 475. - J. Hooj boom1 455.De gunning is nog niet 1 kend. urr schoorl. Gisteravond1 hadden de vereenigjn'j; V. V. V. en „Algemeen Welzijn" een bijeen- komst georganiseerd, waarin de heer F. H. Maschhaupt, leeraar der H.B.S. te Alkmaar, 'n voordracht Meld over diepzee-ondierzoek. Hlet lokaal van den heer Beeldhiian was flint raid Op bevattelijke manier deed de epre- er den aanwezigen kennis mialken met den bijzonderen inhoud' ozer zeeen, alSmede vain de enorme diepten van sommige wereldzeeen. Zoo hoordien we, dat id 'tegensfeltng met de hoogstens 80 Meter di'epe Noordzee, de Indk sche Archipel op enkele plaatse® een- dtepte bezit van 9900 Meter. Wanneer men weet, dat elke waferlaag van 10» Meter een aitnjos- feer druk geeft, dan bemerkt men dat op een diepte van b.v. 3000 Meter een lichaam een druk zou hebben te weerstaan van 300 aftrnos- feeren, wat beteekent, dat die mensch zou pfatgedrulet worden. Toch leven tal van we- zens op die diepte en de bouw van hun lichaam wcerstaat dien hoogen dru'k. Het moet ons verbazen, dat die verschil'lende bC- woners der diepe zee, veelal zulke teere bees- tent, vaak weekdieren zijn. Op die emorme diepten- heerscht fotale duistemis, doeh ver- schillende visschen hebben't vermogien1 om llcht te ontwikkekin:, waardoor ze hun prooi kunnen zien; anderen daarentegen moeten met voelannen of sprieten op den* tast hun voedsel vindem Spreker decide mede, hoe men op't dcnk- beeld kwam d'e diepzee te onderzoeken. Toe- Vallig maakte de wereld kennis met het leven op die diepte doordat gebroken telegraafka- bcls geJieel bezet bleken te zijin met alier- hande zeebewomers. Het geheel was een' leerzaam overzieht van d'e gesfeldheid van den diepzeebodem en de bewoneis daarvan. Een reeks lantaamplaten maakton een en ander aansdiouwelijk. Na deze voordracht gaf een' vijftal dames een paar mooie manddline-nUmmers ten' beste, terwijl een toon eel's tukje in drie bedrijtve®, ge- ti'teld ..Tante Jet", opgevoerd door eenige jon- cedames, mede aller instemming verwierf Tc twaalf uur in den1 nacht was het pro- gramma ten ednde. UIT HEEMSKERK. Dd M., die gerutaen itajid1 naar aanleiding van een ten zijlnleni huize plants gieiliad heh- bend brandjo i!n vooraprest gezeten heeft, is in zijn geboorteplaats teruggebeerd. O v e -r 1 e d en: D. van Egmond, 47 -jiaar. r-M.de Wildf, 94 j'aar. Rechtsgat'en VOOR DEN PO'LITIE-RECHTE'R Zitting van Maandag 24 Maart. BELEEDIGING EN BEDREIGING. Heden werd de verzetzaak behanddd contra Harm S., Leeuwe de B. en Wiebe T., die zich hebben schuldig gemaakt aan be- leeddging en bedrei'ging vani Mr. Scburmanm uit Amsterdam, die met zijn plezierjacht was aangekomen in dte haven van Enkhuizen. Eerste beklaagde zou met opgeheven vuist Mr. Schtirmann verschillende bedredginigen en' grove beteedigingen hebben toegevoegd- Bekl. Harm S. ontkende en ging zob te keer, dat de politie-reCbter hem tot kaimte aanmaande. Mr. J. G. Schumann bleef bij zijne verkla- ring, de vorige maal afgelegd1. Hij zal voor zijn plezier dergelijke onaangename ontmoe- tingen niet verzinnen'. De hand bliafte en het kind hu'ilde, getuige keek om en riep deni hond tot zich. Bekl. heeft geZegd: „Je moet uitkij- ken, ellendig stuk vud'l". Beklaagde heeft ook nog gezegd. ,4k zal je de hersens inslaan en je de haven ingooien". Harm S. zeide dat dit niet waar was, hij bezigt nooi t vuile woorden of vloeken. 2e beklaagde heeft niet beleedigd of be- dreigd en 3e beklaagde heeft alleen' gezegd: „Dat liegt u Mevrouw Schtirmann onderschreef de ver- klaring van haar echtgenoot. De lste bekl. ging het ergst te keer. De offirier persisteerde bij! de opgelegdfe veroordceling. De politie-rechter noemde het ten' laste gelegde bewezen. Deze noemde het optreden van beWaagden ergerlijk, maar spr. zal de uitspraak wijzigeni, omdat de inlich- tingen omtrent beklaagden gunstig waren. De politie-rechter veroordeclde &kllaagden tedter tot 14 dagen voorwaardeliik met v«r- plichting, dat ioder der beklaagden1 bihnen 3 maancien zuBlm /aoetea srorwn een t'.m van 50. Votd'oen zij aan die voorwaardbn nilet, d!an zullen zij hun straf moeten ondergaan-. Proeftijd 6 maanden. OPLICHTING. Een in 1877 te Temeuzeni geboren landiar- beider heeft op een dag; in Jlanuari dien ge- tuigie Dirk Leps te Texel opgelitht voor 10. Hij beweerde kippen te kunnen koopen van iemand die in geldverlegenheid1 zat en hij kwam juist 10 te kort, Indien Leps nu zoo vriendeiijk was die 10 voor te schieten, dan zou hij Leps die kippen weer verkoopen. Leps ging dlaarop in, om weldra tot de con- el usie te komen dat hij door bekl. bedrogen was. Alfes wat hij omtrent dien kippenhandlel1 had opgedischt, berustte op fantasie Bekl. heeft voor dC politie bekend en er zelfs bijge- voegd, dat hij1 zich meermalen aan> dergelijke opliiidhtingen had schuldig gemaakt. Na eennge draaierijtjes eindligde hij ook nu met te be- kenneni. Het is een bekend feit, dat bekl in zeer armoedige omstandigheden verkeert. De officier stelde voor een nader reclassee- rihgsonderzoek te houden, waarop de politile- rechter hervattinig der zaak gelastte tot over 3 weken, n.l. op 14 Apdl. MISHANDELINO. De l'andbouwer Gerrit D., geboren in 1888 te Callantsoog en aldaar woonachtig, heeft op 18 Fcbmari dten getuige A. Baken gesiiagen en gieschopt Reeds 2 jareni lang heeft bekl. kwestie met hem. Bekl. richtte tot Baken eenige stekelige opmerkingeni, om dat deze in een auto werd thuis gebracht. Bekl. beweerde nu dat Baken was begon- nen. Deze gaf bekl. een klap tegen! het oor. Bekl. zeide dat ze toen op den gtrond zijn ge- vallen en bekende ook, dat hiji Baken een stomp heeft gegeven. Bekl. kreeg van Baken een schop tegen de buik, waiarop hij Baiken weder een schop gaf. De 50-jarige tnishandlel- de A. Baken is een zwager van bddaagde. Niemand had bezwaar dat deze getuige or der eede werd gehoord. Getuige gaf een levendige omschrijving van het gevecht tusschen hem' en beklaaigde. Deze zei1: Dat is je wind'je, he, autorijden? en toen zei getuige: stik vent! Daarop smeet bekl. zijn fiets necr en bruld'e: Ik zal je in de sloot werken! Waarop hij op getuige los took en zij siaags raakten. De politie-rechter wildte graiag en. preoies Weten wie nu de eerste klap had toegebracht Getuige zeide dat hij beklaagde tegen zijn boofd' heeft geschopt. Partijen beschuldiigden elkander weacrkeerig van ieugens. Ieder wees met beslisthdd de beschuldigingf den eersten klap te hebben gegteven. „H'iji is; veel meer mans als ik", zeide getuige, „als ik hem had kumnem beuren, had ik hem; wel in de sloot gewerkt,- maar dat kan fk niet." De volgende getuige, A. Baken Sz. is een nleef van de vrouw van beklaagde. Deze get heeft op pl.m. 40 Meter afstand het gevecht gezien. Bekl. heeft den eersten klap toege bracht. De politie-rechter verbaasde zich er over, dat getuige zoo nauwkeurig op die ontmoe- ting acht gaf. Hij1 wist' toch niet wat er zou gebeurcn. De laatste getuige, Jacob Baken, ook weer een neef van beklaagde, heeft op 60 Meter af stand gezien wat er tusschen beklaagdte en' A. Baken is giebeurd. Hij heeft duidelijk gezilen, dat bekl het eerst begon. De officier wees er op, dat bekl. van dte fiets is afgestapt en teruggekoerd op zijn weg Had1 hij- ait niet gedaan. dan was er niets gebeurd. Spr. vroeg veroordeteling tot 20 boete of 20 dagen hecht. teklaagdc staat gunstig bekend en hij werd veroordtedd tot 10 boete of 10 dagen hecht. GESLAGEN EN BLOEDEND VER- WOND. De 21-jarige te Amsterdam geboren en1 te Broek op Langendijk wonende W1. C. v. D. heeft in den nacht van 20 op 21 Februari. den 17-jarigen getuige D. Schot, van) St. Maarten, gestagen en' hem bloediend verwond. Het was na afloop van een uitvoering Op dite uitvoe- ring had belcl. reteds ongenoegen met Schot gekregen. De slag is toegebracht, zeidte bekl., met dte platte hand. Getuige kreeg een klap op z'n neus, waardoor deze aan het bloedlen raakte. Bekl. verkeerdte dien n'acht onder dten invloed van geestrijk vocht. E isch15 boete subs, 15 dagen hechlt. Vonnis overeenkomstig dtezen eisch. VERDUISTERINIG, De beklaagde H. N. S. vroeger te Alkmaar nu te A'dam wonendte, stond terecht ter zaike dat hij in den- loop van 1922 een in huurkoop aangeschafte vleesch- en snijmachine en een snelweger heeft verduisterd, doOT gemelde machines van de hand te doem alvorens hij deze geheel had afbetaalid.Beklaagde was nog schuldig 476 aan de eigenares N. V. Berkelsipategt. Bekl. zou f 40 per maamid afbetalen. Bekl. zeide dat hij! betalingen had gedhan aan zekeren v.d. Laan, die dteze gel- dlen niet heeft verantwoord. Hij was' biji v. d. L. in betrekking en hield het geld van zijn loon af. Bekl. erkende na een langdurig verhoor, dat hij1 in Oct. 1922 heeft gefaaldl door de machines te verkoopen1 doch later aan v. d. Laan, het nog verschuldigde heeft afbetaald. De getuige A. Zeldenrust had van beklaagde de zaak overgenomen. De officier vorderde dat de zaak zou worden gesteid in ,'handen van dten recbter-commisaris tot na der onderzoek. Aldus' besloten. BELEEDIGINlG VAN EEN A'MBTE- NAAR. De veehouder Pieter K., te Oterleek, heeft op 17 Februari in1 beschonken toestand te Schermerhom' dten gem.-veld'wachter van Leeuwen beleedigd. Bekl. ontkende niet. Hijl kom het zich niet herinneren. Hij beyond zich' in' het cafte van Kokkes, waar hij de orde verstoordte. Ook op stoaat stelde bekl. zich onordelijk aan1. Hij lis zeer lastig als hiji dronken is. Bekl had, toen de veldWachter hem tot de ordte riep, hem toegevoegd: je bent 'n groote boef en 'n fijine hufter. Bekliaagde was d'ikwerf dronken op kermissen en majrfcten. Hi} is een welgesteld jongmiensch. Daarom heeft de politie-rechter hem een aianschrijving gezondiein', waarin hiji op zijn persoonlijke verschijning ter terechtzitting aandrong. De officier vordterdte 50' boete subs. 50 dagen hechtenis. Uitspraak overeenkomstig dezen eisch. De politierechter gaf bekl. in overweging er voor te zorgen, hier nooit weer terug te 'kotoen, want dan heeft hij' op- cle- meratie niet te refessea, De g^v&ittgsnfa siaet dan voor hem gereed. Mr. Muller ried hem- sterk aan geheelont- houder te worden en zich in contact te stellen met menschen die hem daarin kunnen steu- nen, in casu dten heer Muhring, reelassee- ringsambtenaar. KIN DIE RMISH ANDE'L I NO. De losse arbeider A. W. v. T., te Uiitgeest, stond terecht omdat hiji op 23 Febr. een 13- jarig knaapje met een lutwagcn heeft mis- handeld. De knaap bevond zich op bet erf wat diet de instemming verwierf van' beklaag de, waarop hij met het dloel het kind te ver- wijleren van een luiwagen gebruik maakte. De jongen bekwam een bull in- het boofd en 'n opgezwollen linkerneusvlteu'gel. Eisch' 20 boete of 20 dagen hechtenis. Dat is iets of 'n klein beetje te boog, zeide bekl. Hij staat goed bekend en heeft 5 kindte- ren. Derhalve werd hij tot f 10 boete of 10 dagen1 hechtenis veroordeeld. VERDUISTERINO. De 22-jarige varensgezd Henr. Jac. M., te den1 Helder, stond persoonlijik tierecht op grond dat hij een rijwiel heeft verduisterd ten nadeelte van zekeren Vink, 'die hem dat rijwiel ten verkoop had afgestaan of dat hiji 20 die hiji voor dat rijwiel had ontvangem, zich' wederrechtelijk heeft toegeegend. Hij was met zekeren Cornelissen uit Anna Paulowna in kennis gekomen en dteze wilde een fiets koopen. Bekl. had' de fiets verkocht aan Cor- nelissen voor 15vof /20 Hij had die /20 ten eigen bate aanegwend. Vink had er geen som van gezien. Daarop had hiji een klacht gedaan. Bekl. had gezegd dat hij dte fiets voor 60 kon verkoopen en als hiji't rijwiel voor 55 kreeg, dan verdiendte hij er 5 aan. Beklaagde zeidle, overeengekomien te zijn dat Vink 55 van bekl. zou krijgen. 'Getuilge had zelf het rijwiel in huurkoop en wildte met dat geld het rijwitel afbetalen. Hij was werkloos en miomenteel niet in staat de afbetaiingen te continueereu. De rijwiel- handtelaar Mooij had aan Vink het rijwiel in huurkoop verkocht. De 46-jarige Willem Gomdissen te Anna1 Paulowna had het rij- wieli voor/-20 gekocht. Nlogal 'n koopje,. vond de politierechter. Nou, d!at weet ik niet, zeide getuige, der was veu! an stuk en los, d'r was 'n spaak stuk em't zaid'ei zat los-, de ketting dteugde ook niet! U moet toch oppas- sen met zulke dingern, zeidte Mr. Muller. De prijs was wel wat taag. Getuige wilde dte fiets terug, 'n Gestolen fiets? zeidte dte poli tierechter. Dat wtetet ik niet, zeide getuige. Nlu dan deel ik je dat bij dezen media, zdde de politierechter. Bekl. stond niet voor de eerste maal te recht. Op 6 Febr. had hij een dergelijik feit gepl'eegd. Bekl. zeidte diat'diie fiets weer bij den edgemaar terug was. Ja, dte politie heeft haar teruggebracht, zeide die politierechter. 't Ziet er niet erg mooi voor je uit! De officier vordlerde tegen beklaagde, die meermalen voor vermogensdelictem werd ver oordeeld. Het was raadzaam dit jomge miensch nu meteen maar gevangen te nemen. Spreker las het welvoorziene stoafblad van beklaagdte voor en vordterde 6 maanden gev. met last tot onmiddtellijke geyangennemmg. De politierechter veroordeelde bdd. tot 6 miaanden gevangemisstraf en beval zijin1 ge- vangenneming, waarop hiji door brigadier v. Gelderem werd gearresteerd. AMBTSBELEMMERINIG. De beklaagde Jacobus M., in 1891 te S teeniwijkerwold geboren' en leeraar te Helder stond terecht omdat in dten avond van 9 Febr. hi} niet heeft voldaam aan het bevel van den politieagent R. Kl'ap om van zijn rij wiel af te stappen, toen bekl. zich schuldig maakte aan' overtrading van de rijwiel- en motorwet, het rijdtem zander licht. Beklaagde zeide, dat hij1 de vordering niet heeft gehoord. Hi} reed op dte Loodsgracht. Bekl. zag den agent aankoinen en reed' om 'n lamtaampaal been direct weg met het doell zich uit de voe- ten te maken:. De Officier vordlerde 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Vonnis conform dtezen eisch. Stinting. - Ingezenden stukken (Batten vmwtmtmteUfMteid van de Redae- xtm, dat de Rtdaedt er mate bettered Alkmaar, 24 Maart 1924. Waarde Redactie. Ondergeteekende verzoekt beleefd een plaatsje in- uw blad. Als abiqmnte op uw blad las ik Maaindag- avond (in den Alfcm. raad) dezen regel: om het Valgus profanum uit dte ondlerste lagen van zijn roodte volgelmgm. Hoe moet ik dit lezen? Wil u dht even duidelijik maken voor mij; andters moet ik denken aan een beleedi- ging voor een massa collega's. F. O. Het Valgus profanum bestaat uit de ver- togenwoordigers uit dte 'allerondterste lagen onzer maatschappij, afgescheiden van' eenige politieke riehting. Inzender slaat zichzelf en zijn „collega's" niet hoog aan, als hij! dit als een persoonlijke beleediging opvat. Red1. Alfcm. Crt.) Mijnheer de Red'acteur. Het vorige jaar werd hier aanbesteed het beharden van dten Molenweg, met bijbehoo- rende werken. In het bestek staat dat dte vlijlaag moef ge- legd woiiden van' een laag boerengrauw in goed1 sluitend verband, ingeveegd met zuiver zand. Echter wordt er geen zand ingeveegd en dte vlijlaag wordt gelegd door een paar jongens (als ik goed' ben imgelieht zijn het smeden) en z66 bewerkt dat als er zware* vrachten op- komen de steenen op hun kop staan gaan en de weg uiit elkander gaat. Vervolgens, zegt htet bestek, moet een laag klimkerpuim, dik 10 c.M. imgewalsd ondler het profiel enz. Er wordt echter gebrmkt geen zuivere klinkerpuin, doch hoofdZaak rood boeren grauw en hard grauw, wat geen groote waarde heeft voor een aergelijfcen wegenaan- leg. Jufet om dite laag klinkerpuin gaat het; dat geeft volgens desfrundigen dte stevigheid aan dten weg, terwijl htet leggen van de vlijlaag, wanneer dit deskundig geschiedt, medte van groote waarde is. Ik vraag mij afzijin tenze raad'sleden en Burgemeester en Wethouders met zulk een1 afwerking tevreden EEN BEL AST INOB ETA LE R UIT H E I LOO MOTORWIELJHJDEN. Met komende motorrenseizoen. In verband met die komende motorraces op ons Sportpark lijkt ons het volgende artikel wel interessant. We staan aan dten vooravond van 'n hoogst belangrijk renseizoen, zegt K.R. in het Motor- rijwitel en die Klemauto. Reeds in het vorige jaar was van een goed jaar voor de renners sprake en het was vooral de laatste helft van het seizoen, die schitterende races en een sterk oplevendte belangstelling bracht. Nu, bij den aanvang van dm zomer van 4924, staan on- ze rmners er oogensohijnlijk nog beter voor m het zal vooral de Engelsche em-pitter zijn, die ditmaal zal bijdragen tot't ondterhoutfen van het noodige leven in dte brouwerij. Tot nu foe was in Nederland, op onze grasbanen, de zwaarste Masse ook de snelste, al hadden Harley en Indian reeds flink wat werk om zich dte snelste rijdters uit dte middtenklassen van het lijf te houden. Wat dte zware machine won op het rech'te eind, ging in' bochten weer verloren, als een eerste Masse renner dte mi'ddelzware tetenpitter op vol toenen door de bocht durfdte te late® gaan en de man op de groote machine gas moest afslu'iten. Nu ech- ter, in 1924, zal zich een nieuwe factor iix den strijd dom gelden: de verschijning van dten overhead-valve-motor, dte machine met klep- pen in den kop. De Engelsche machine technisch meer vol- maakt en bovendien flink in prijs gedaald, heeft eindelij'k hare kans gekregm. Matchless, Sheffield-Henderson, B. E. A., Norton, A. J. S. en andtene beroemdh men met kopklepmachines in dte baan en wie weet wat voor schoons nog zal volgen en rij dters als Burla'ge, John MooS, die gelukMg weer als amateur starten kan, Jansen, Brunt, van dter Pijl, Wolff, etc. worden allerwegen genoemd als menschen, die naar alle waar- schijnlijkheid dit jaar weer uit zullen komen. Daartiaast staat echter als een paal boven water, voor ons dte zekerheid dat ae uitsfteken- dte rijdters die we hebben j-uist in die zware fclasse mannen als Hamersfeld van dter Vel- deni Stuyvenberg Flinterman (als hij' weer mag uitkomen als amateur wat voOr alle par tijen te hopen is!) van Riessen, Baar van den Berg, enz., met de krachtige en snelle machi nes, waarover ze beschikken, er nitet aan dten- keni zullen om dte zaak gewonnen te geven. Integendeel, we aChten hen nog lang met ge- slagen. Veel, heel veel zal van dte rijeapadtei- ten der diverse rijdters afhangen. vooral ook van het feit, of dte berijdters van die nu zooveel sneller igewordteh middelzware machines, hunne lievelingen all-out door dte bochten zul len durven laten tollen. Van een rijdter als Karel Burlage kunnen we het gelooven, maar we moeten het tochi eerst zien. We nemen ech ter aan, dat menig rijdter voor een- dergelijke manier van rijdten het lef zal missen, iets, wat men zieb best kan voorstellen. 435ste STAAT9LOTERIJ. Trekking van Maandag 24 Maart lste klasse lste lijst "New-Imperial heden ko- Prijzen van f 20, 22 31 149 2KL 301 302 395 401 4® 475 522 617 625 670 683 687 733 740 -787 813 849 853 8® 885 9® 903 9® 961 1023 1173 1212 1238 1339 1340 1385 1425 1437 14® 1540 1®2 1706 1748 1768 1849 18® 1873 1917 20® 2148 2250 2257 2282 2351 2362 2423 2710' 2719 2783 2815 2828 2854 28® 2899 2904 2981 3032 3147 3227 3267 3319 3321 3349 3448 3508 3518 3584 3610 3635 3699 3804 ®05 3925 3928 3931 4020 4036 4®3 4174 4202 42® 4289' 4549 4617 4622 4672 46® 46® 4726 4631 4697 48® 4874 4893 4919 4957 4963 5029 5053 5072 5112 51® 5175 5187 5220 5224 5274 5290 5376 5387 5472 5544 5563 5733 ®99 5®3 5917 ®17 ®52 ®78 6099 6235 6295 6386' 6388 6590 6730 6741 6785 6795 ®77 6896 7078 7085 7144 71® 7185 7223 7229 72® 7263 7267 7304 7459 7517 7616 7632 7759 7810 7916 7955 8057 8158 81® 81® 8178 8207 8246 8253 8285 8290 8345 83® 8377 8386 8417 8428 8555 8524 8540 8595 8597 8612 8664 8®4 8764 8775 8838 8843 8905 8911 8995 9012 9029 9128 9139 9147 9234 9253 9324 9406 9677 9819 9842 9916- 9988 10146 10171 10274 10513 10527 10534 10677 10807 10859 10862 10896 10945 10975 11009 11152 11174 11333 11352 113® 11577 1.1603 11625 11772 11782 11806 11820 11829 11937 11947 12052 12253 12277 12298 12350 12380 12478 12570 12623 12624 12732 12744 12777 12783 12869' 12894 12905 12912 13026 13084 13243 13254 J3390 13413 13466 134® 13472 13487 13502 13505 13510 13558 13562 136® 13641 13®7 13742 13754 13818 13819 13902 13946 13980 14027 14180 1.4187 14204 14221 14227 14243 14305 14319 14329 14337 14374 14384 14612 14635 14658 14659 14788 14842 148® 14918 14935 .14993 15003 15112 15174 15213 15221 15238 15326 15343 15377 15394 15419 15436 15472 15532 15556 15578 15594 15628 15636 156® 1£675 15698 15740 15747 15793 .15854 15894 15934 15051 16154 16194 10215 16296 16379 16414 16487 165® 16583 165® 10015 10070 16®2 16752 1®24 16848 16851 16893 16895 1®44 16953 16981 17120 17216 17296 17302 17326 17331 17358 17430 17442 17514 17542 17596 17001 17767 177® 177® 17855 17897 17917 17920 179® 18004 18018 18035 18079 18171 18243 18252 18314 18346 18398 18405 18424 185® 18604 18610 18633 18715 18773 18784 18816 18832 18834 18885 18897 18901 18936 18978 18983 10080 19090 19192 19194 19213 19250 19255 19291 19419 19447 19491 19514 19569 19®8 19602 19634 19654 19750 19815 198® 10015 1®50 19979 20038 20123 20155 20176 20182 20263 20287 20335, 20339 20367 20371 20477 20558 20®1 20658 20694 20712 20736 20867 I 20929 2®42 2®49 21059 21132 21176 21194 21223 212® 21282 21351 21402 1 21533 21553 21593 21614 21640 21682) 21747 21755 21855 21873 21951 219901 220® 22011 220® 22073 22106 22189 22193 22237 22357 22437 22439 22452 22507 22515 22649 22736 22827 22884 22909 22918 22930 STQGMVA'ARTL IJNE'N, STV. MIJ. NEDERLAND. Baiwean (thuisr.) vterto. 22 Maart v. Port Said. Bengfcalis (uiitr.) arr. 21 Maart te Sabang, Celebes (uiitr.) arr. 23' Maart je Port Said. Johan De Wiltt (thuisr.) arr. 24 Maart 6 u. voonm. te Genua. IOarimata (thuisr.) vertr. 22 Maart v. Djed- dah. SemMlam (thuisr.) arr. 23 Maart te Mar seille. Roqpat arr. 24 Maart v. Harnb. te A'dam. Pries Der Nledenlamdien (uiitr.) arr. 24 Maart nam. S u. te Genlua. 3 RON. NED. STB. MIJ Vetslta vertr. 24 Maart v Rett. m. Lissabon. Agamemnon' vertr. 21 Maart v. Piraeus h. Nauplia. Aurora vertr. 22 Maart v. Valencia n. Am sterdam. Certes vertr. 22 Miaart v. Smyrna n. Mitylenia. Ganymedes vertr. 23 Maart v. Lagos m. Faro. Hercules vertr. 22 Maart n. Cavalla a Malta. Ino vertr. 23 Maart v. Gjym n. Oporto. Iris vertr. 22 Maart v. Kopenihagen n. Am sterdam. Merope vertr. 22 Maart v. Oran n. Patras. Nero vertr. 23 Miaart v. Gothenburg a Amsterdam. Orion vertr. 23 Maart n. La Pallilce n. Am sterdam. Pluto arr. 23 Maart v. Danzig te A'dam. Saitixmus vertr. 22 Maart v. Barcelona n. Genua. Stella arr. 22 Maart v. Aimst. te Kott. Venus arr. 22 Maart v. Mitylene te Smyrna. Vu'lcanus vertr. 21 Maart v. Lissabom ni. A'dam. kon.holl.Llwd. Mlonfferl'and (thuisr.) vertr. 22 Miaart v. Las Pallmas n. Duinfcerken Oraniia vertr. 21 Maart v. Buenos Ayres n. Amsterdam. Rijlnland (uifr.) vertr. 23 Maart v. Bahi'a. Wateriarid (uitr.) arr. 23 Maart te Monte video KON. WEST IND. MAILD. Amsterdam arr. 23 Maart v. Ohill! te Roft. Breda vertr. '22 Maart v. Arioa. 'Hfelder vertr. 22 Maart v. Cristobal! n Puerto Limon. Jan Va® Nassau vertr. 21 Maart v. Curasao n. La Guayra. Stuyvesant (uitr.) vertr. 23 Mrt. v.Ouessamt Haarlem arr. 23 Maart nam. v. Chili te Havre en' vertr. 24 Maart nam. n. Duink. ALmelo arr. 24 Maart! v. Hamb. te A'dam. Venezuela vertr. 22 Maart v. Barbados n. Trinidad. HALCYON UJN. Emmapark arr. 21 Maart v. Cavaft te Hamburg. Jullanlaparfc arr. 23 Maart v. Antwerpen te Smyrna. Stadi H'aarilelm vertr. 23 Maart v. Constamtza n. Galatz. Valkenburg vertr. 21 Maart v. Gialatz a Oran v. o. Agnrtaparic arr. 24 Maart die Levant te Roti HOLL. AMERIKA UJN. Carvonshire, v. de Noord-Padfic n. Antw. Eemdljk vertr. 22 Miaart v. Rott. n. die Noord Padfic. Drechtdijk vertr. 21 Maart v. San Frandsco n. Rotterdam. Roterd'am, v. Alexandria n. Rott., vertr. 24 Maart nam. 2 u. v. Nlatpels. Spaamdam, v. Rott. n. New-Orleans, arr. 22 Maart te Tampilco. Blotnmersdijk vertr. 21* Maart v. New-York n. Rotterdam. Blijdlendijk arr. 22 Maart v, Rott. te New- York. DlnMdijkl arr. 22 Maart v. Rott. te San Pedlro. Eemdijk vertr. 22 Maart v. Rott. n. de N. Pacific en arr. 24 Miaart te Antwerpen. Leerdam, v. New-Orleans n. Rott.,, vertr. 22 Maart v. Havana. Maasdlam, v. Rotterdl. m. N. Oirleans, vertr. 22 Maart v. Vigo. HOLD OOST-AZn UJN. Alderamon (uitr.) vertr. 23 Maart v. Sbangjhoe. Oldekeric art. 22 Maart v. Japan te A'dam. HOLL. OOST-AFRJKA UJN. Enggano ('thuiisr.) vertr. 23 Miaart v. Port Soudan. Ndjikeifc (uiitr.) vertr. 24 Maart v. Antw. HOLL. WEST-AFRIKA UJN. Orestes vertr. 21 Maart v, Aiocra n. Lome. MaaSland vertr. 23 Maart v. Siefcondee n. Freetown. Roggesltooom vertr. 22 Miaart v., Accra a Lagos. Albtoeo arr. 23 Maart v. West-AMka te Amsterdam. ROTTERDAMSC.HE LLOYD. Goentoer (uitr.^ arr. 23 Maart nam. te Southampton. Kaiwi (thuisr.) veirtr. 23 Maart v. Bdlawan. Patria (uitr.) vertr. 23 Maart v. P. Said- Salatiga vertr,. 22 Maart v. Yokohama a. Seattle. Blitar (thuiisr.) arr. 24 Maart te Marseille. Patria (uitr.) vertr. 23 Maart v. 'Suez. Siitoebondo (thuisr.) arr. 22 Maart te Mar seille; zette 24 Maart de reis.voort. ST. MIJ. OCEAAN. Stentor vertr. 22 Maart v. Bat. Aimst. Elpenor, v. Japan' n. Rott., vertr. 2'1 Maart v. Penang, Mentor arr. 23 Miaart v. Japan te A'dlam. Tantalus arr. 24 Maart v. Java te A'dam. TeiresilaB, v. Japan n. Rott. arr,. 22 Maart te Singapore.' HOLL. AUSTRALIA UJN. Albbefcerlk uitr.) arr. 24 Ma'art te P. Said. Aagtekerki (thuiisr.) vertr. 22 Maart v. Syd ney. HOLL. BR.-INDll UJN. Anidijfc (uiitr.) vertr. 23 Maart v. Suez. Hoogterk art. 24 Maart v. Antw. te IRott. ROTTERD. ZD ID AMERIKA UJN. Allhena arr, 22 Maart v. Rott. te Hamb. Aludra (thuisr.) vertr. 22 Miaart v. Monte video. JAVA CHINA JAPAN UJN. Tjitaroem arr. 23 Maart v. Kobe te Bat. An -« - - - tt- -< w®. L/e LVf&am? m (v&tv r&ort&a ummfss I

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 6