m wijs door faun kindterea. Sot. achtte ctf niet in M beilang van eein goen geordiende omaat- sl&ppij- De voorztter, wiees er op dat hat onderwijjs al veel kostt. Spr. vroeg of 2.60 schtoolgelti per jaar ,voor remand me t f 16 in, de week f roo'n bezwaar was. i De heer ttem pas merkte op djat d'e voor- i ziiter vergat, 'd|a't vfellb ouders 2 fa 3 kitnde- rrn oip scfacdl hebben. Er zijn. er zeTfs die meer hebben en van Idle bedlra'gen ikam geen schoofflgejd betaalldl Warden. Spr. soindm<ie, (fat voor aides die getmeenjte voor belt onder- vijb faeeflt te zorgen. V De beer HoksMrlgen wees er op, diait die Mmleenie tegemover eetn uitgaive van 46000 voor, otederwijls 8300 iterug omt- vangt. De vcprzitltler tmerMe op, dalt het ontferwijls m Bergen xocdis tow de f 100000 vordert. Spr. oordedidte, dlalt ieman'd^ die er aan be- taald, er xnieer, ,voor gevoeld. Da heer den, Das faestreeld! dteze .zienswij'ze. Ntodh voor L. O., modi voor M.U.L.O. had spr. een cent bctaald eni 'toch gevoelde hij zelker niet 'bet mlinslt voor omdarWifs. 1 De vooinziter had het gteVoelen van die Modem voor de ffinanci'eni op fact oog. De heer /refer was ook yain meenii'ng, dalt tet L.O. Ikostetoos moefelt zijn. Men zat'edh- ter vast aan rijkla wetten, Spin, had gevraagd naar do flihanaieelle gevoligen' van net vo.cr- stel. Dite hadl men editor niiet kunnen geven ter vast aanr ijkswetten. Spr. had .gevraagd Jsatbnt nog een jaar aifwadhlten. Voor hlet ioor dleii' benr den Das getnoemde gevall wwdlt de ontdei-Wiiskosften voor 'dli* kinderen 12 cent per weiek. I De heer c Das verklaarde dat volgens zijn voor el een, gezin met 3 kinderen met ■iters met 1200 inkomeni nog niets behoeft te beta leu. Oezienen waar men met 16 in de week toe mioet kunnen geen schoolgeld be- taJen. De heer Zeiler betreufde het dat de heer den Das het bedrag niet kon noemen. De heer Bogtman oordeelde, dat gezien de cijfers, het dfe moeite niet was en dte begroo- tir.g er niet door in de war worden gebracht. ling er met door in de war kon worden ge bracht. Het voorstel van den heer den Das werd verworpen Vo:or stemden de heeren Martin, &mgman, Bogtman en den Das. De heer Martin stelde nu voor om met de beffin hij een belastbaar inkomen van /800 t beginnen. Dit voorstel werd eveneens verworpen Voor de heeren den Das, Martin, Bogtman en Brjpnan. De voorzitter had1 met zijn vader gesproken aver de opricfating van een speelterrem voor tde openbare school naast» de begraafplaats. Voor 30 pa- jaar kon de gemeente di t ter- reiu daarvoor hurea. Spr. wide daar dan ook zandbakken laten cwken en het zoo noodig laten' afrasteren. De boor Martin begreep niet waarom .de kinlere van de openbare school n'iet bij die ran dfe Ufa mogen spelen. De voorzi tter hield zich aan het adres van de onderwijzers. Het voorstel werd hierop aanigenomen. De voorzitter had het gespeten dat B en W met het voorst?) hadden moeten komen de cursos in het Fransch op te heffen. Bij na- der inzien dloen B. en W. het voorstel de cur- m ho minimum' van: 25 leerlingen te i fundhavan en daarvoor 350.uit te trek- ten. De heer Bogtman verheugde zich hier over en ha.i zich er over verwonderd, dat een man lis de heer Zeiler, die toch Fransch voor zijn eigen kinder en wel will, de cursus niet noodig oordeelde. Om 10 schoolgeld voor de cur- bus te heffen vond spr.- verkeerd. Spr. steld£ voor de cursus zander school- gefa te handhaven. De voorzitter: Dit is reeds door een meer deriieid afgestemd. Het is wensdhelijk, maar niet noodzakelijk. Trekked de ouders zich voor 10 ierug, dan is hun animo ndet -groot. De heer Zeiler vreest dat hij in botsing komt met dleskundigen, maar toch blijft hij op het standpun't staan, dat een cursus in het Fransch voor 2 jaar weggegooid geld' is, als men.er niet mode doorgaat. wde er mede door- raat most het heloben. Spr. wil daarom bij het M. U. L. O. met Fransch beginnen. 'De voorzitter vond het niet- gewenscht mooie dingen voor te stellen, die er niet door- komen. Spr. gaf in overwegiog het voorstel van B. en W. aan te nemen. De heer den Das vondj, dat men op deze wijze de gelegenheid voor het arbeiderskind afsndjdt. De voorzittert gevoelt blijkbaar niet de moeilijk voor de opof feting van de arbei- ders. De heer Hoksbergen: Uw partijigenooten in 'Amsterdam heblxtn het ook afgestemd. De heer den Das: Maar die znllen toch't- zelfde verdedigen, wat ik hier betoog. De voorzitter oordeelde dat de /10 toch geen bezwaar konden zijn. Gehoord het hoofd1 van de school wil spr. B en W. de vrijhedd geven vrijstelling van de 10 te verleenen waar dit noodi'g is. Het is hier een bemiddeiingsvoorstel. Nu kan het faogstens /350 fcosten'. Het kostte /800 en dat was te veel. De heer Zeiler gevoelde wel voor het denk- beeld1 van den heer den Das om voor intellec- tueele kinderen tegemoet te komen. De heer Baltus vreesde, dat dan de onder wijzers te veel last zoudten krijgen. Spr. wilde Diets anders dan het voorstel van B. en W. Het voorstel werd hierop aangenomen, met ten stem tegen, die van den heer Hoksbergen. De Fransche cursus blijft dits bestaan als er 25 leerljngen zijn, Per ileerling zal voort- aan een schoolgeld van 10 verschuldigd zijn. De heer Brugman betoogde noig de wen echelijkheid, de ouders te overtuigen hun kin deren zooveel mogelijk niet naar de H. B. S. te zenden, nu de Muloschool ook \yjslomdig opleldt, De voorzitter was ook van meening; dat men wel wat verloren was in de onderwijstno- ffelijkheidi De heer Martin was tegen subsidie voor de •penbare letszaal. Zi werd door deze inrich- uo.g, bibliotheken ter plaatse concurrentie aangedaan De heer Zeiler bestreed deze zienswijze. De olaatselijke bibliotheken hebben niets dan ffltspannimgslectuur, in de openbare leeszaal heeft men ook ontwikketingslectuur. De heer den D-ss wilde sen subsidie van '25 haoc'h.r.e».. De voorzitter decide mede dat B. en W. halveering hadden voorgesteld om alle veree^- mgingen over een kam te scheren. Den heer Den Das oordeelde het voor Bergen, waar veel van dC bibliotbeek gebruik wordt gemaakt, gewenscht de geringe sub- .sidie niet te verlageni. De tieer Hoksbergen steunde het voorstel- Den. Das. 'De heer'Martin stelde voor gieen siuibsidlie te geven. fa stemming kwam het voorstel-den Das om 25 subsidie te geven. Dit voorstel werd aangenomen. (Tegen de heeren Martin, Blank, Baltus en Apddoorn.) De heer de Wit stemde voor. De heer Blank stelde Voor, Bergen's Har monic 400 te geven. B. en W. stelden 250 voor en dit even eens om alien te vermiinderen. De heer Martin had in de commissie bian co gestemd, maar was nu overtuigd, dat de post op 500 moest bl'ijven. De heer Bogtman' wees op de concerto i dit Bergen's Harmonic gratis geeft. Van de sub sidie kan den directeur niet volkamen betaald worden. Deieden betalen1 15 h 20 cent contri- butie per week en krijgen in de week slechts verzuimvergoeding. Wordt de subsidie ver- laagd, dan kan. het corps' den. directeur niet handhaven en dit zou voor Bergen te befcreu- ren zijn. De voorzitter kon niet gefaoven, dat Ber- gien's Hannonie in de verdrukking zou ko men. Spr. vextrouwt, giezien de algemeene sympathie voor het korps, op toelagemi van particulieren. Wat de subsidie befreft, ook Bergen;s Harmonie moet een offertje brengen. I> heer Bogtman steunde het voorstel- Martin om MO te geven. (V66r stemden de heeren den Das, Brugman, Bogtman en' Mar tin.) Het voorstel om 400 te geveni werd aan genomen. (Vo6r stemden de heereni Zeiler, Bairaaart, den Das, Bogtman, Brugman, Martin, Blank en Baltus). De heer Zeiler zou v6or het voorsitel stem- men om Geel-Zwart 75 subsidie te geven. Spr. hoopte, dat er eena een sportpark zou komen, dat een einde aan het geschedden op- tredlen maakte. B. S. V. heeft nu eenmaal een verkapte subsidie en' uit billijikheidsoverwe- ging wilde spr. het Geel-Zwart nu ook geven. De voorzitter vond, dat de redeneering van den heer Zeiler niet opgin®. Om het te geven omdat een ander het krijgt, gaat niet aan. Men moet het geven omdat men' vindt dat het de jongelui toekomt. De heer Apeldoorn speet het dat de voor zitter en de heer Hoksbergen de bililijkheid niet wilden betrachten en Geel-Zwart niet wildton subsiditeereti. Spr. had oorsprankelijk 100 gewild, maar kon zich met het voor stel van de commissie om 75 te geven wel vereenigen. De voorzitter wilde oppassen een presedent te scheppen. Spr. wilde het niet geven om dat de ander het heeft. Het is hier een theore- tische kwestie. De heer dfe Wit viel het niet mede, dat de voorzitter scheiding wilde maken. De voorzitter droeg ook Geel-Zwart een goed hart toe. De heer de Wit: Behailve als ze out cmten komen. De voorzitter wilde iedler geval apart be- oordeelen en vroeg na een nader betoog of de hieer de Wit gevoelde wat hhi bedtoelde. De heer de Wit gevoelde dit nu niet en was van meening dat de voorzitter niet steals be- hoefde te vragen of men begreep wat hij be dtoelde. De heer Martin had1 niet de overtuiging dat de voorzitter tegen Geel-Zwart was. De voorzitter merkte nog op, d'at zijn standpunt alleen een gevollg was van het feit, dat hij voorzichtigheid wildie. Er kunnen nog wel drie vereenigingea komeni Het voorstel om 75 te geven werd' aan genomen. (Tegen de heeren Hoksbergen, dkn Das, Bogtman en Bru'gman). De heer Brugman stemde tegen met. het oog op1 het terrein1. De heer de WitWat bent u lief, mijlnheer Brugman. (Gelach). Bij het voorstel van B. en W. om de subsi die van, de V. V. V. op 800 te brengien, be- pleitte de heer Zeiler handhaviinig op 1600. Wegerts ongesteldheid van den voorzitter ging de Raad echter in comite en werd de openbare vergadering geschorst tot Woens diagavond' 7 uur. UIT HEER HUGOWAARD. Maandagmiddag te 2 uur vergad'erde de Raad1. Aanwezig alle raadsleden. Door dien voorzitter wordt met een' kort woord1 van wel- kom de vergadering geopend, terwijl daarna de notulen warden voorgelezen der laatstge- houdfen raadszitting. Zonder op- of aanmer- kingen werdfen deze goedjgekeurd1 en aldus vastgesteld. fatgekomen een sChrijven van de Directie der Posterijan, dat geen 2e bestelling inge- voerd kan worden voor de z.g. buitenwijken. Goedkeuring is ingekomen der rekening over 1922. Van het gemeentebestuur van Hemeluner-Oldephaert en Noordwolde is een tamelijk ingewikkeld inschrijven ingekomen met betrekking der kosten van middelbaar onderwijs, wat voor kennisgeving wordt aangenomen. Hierna komt in behandeling een verzoek om 150 subsidie door de mu- ziekkapel „Kunstkring". Adres en toelichting worden voorgelezen en de bespreking er van geopend. De heer Mienes is van oordeel, dat de Raad met inwilliging hiervan op een ter rein komt, waarop men niet weet, waar men belanden zal. Spr. vreest, dat al heel gauw ook andere aanvragen zullen inkomen, welke vree9 door den voorzitter wordt gedeeld. De heer Rrom meende evenwel, dat deze kapel reeds getoond heeft recht van bestaan te hebben, bij feestelijke gelegenheden zijn meermalen reeds goede diensten bewezen. Ook in andere gemeenten verleend men veel dergelijke subsidies. Komen inderdaad meer- dere aanvragen, dan kunnen we weer zien. De muziekbeoefening is nu eenmaal een ta melijk dure liefhebberij. Spr, zou gaarne een subsidie toegestaan zien van 100, waar ook de heer wijnker zich wel voor verklaart. Door den heer Kostelijk werd gezegd, dat hij wat huiverig i9 dezen weg op te gaan. Voor spr. is er een groot onderscheid in een vereeniging werkena ten algemeenen nutte en een, die meer tot vermaak is. Hij ook vreesde dat andere vereenigingen zullen vol- gen en wees b.v. op de muziekvereeniging ..Harmonic", die 11 k f 1200 renteloos voor- schot van particulieren heeft gekregen, wat nog niet voldoende schijnt voor aanschaffing van het noodzakelijke. Hierbij sloot de heer Met zich aan, doch deze verklaarde het van belang te achten. wanneer in een gemeente een of meer goede muziekcorpsen zijn. Spr. zou willen voorstellen een subsidie te ver leenen van f 50. Waar B. en W. ook deze zaak besproken hebben, werd naar voren ge bracht, dat meermalen belangeloos diensten werden gepresteerd bij feestelijke gelegenhe den. De voorzitter gevoelde er ook wel voor eenige subsidie te verleenen, terwijl de heer Poland juist voor de vragende vereeniging een fans meende te moeten breken, omdat die getoond heeft inderdaad iets te kunnen preS' teeren, welk argument de heer Kostelijk be- lachelijk vond, terwijl de voorzitter mede van oordeel is, dat men niet aan den een kan weigeren wat men den ander toestaat. De heer Blom kan zich best vereenigen met het voorstel Met. Voor het verleenen van f 150.subsidie blijkt niemand te zijn. Het voorstel Krom werd verworpen met 8 tegen 3 stemmen, v66r de heeren Krom, Wijnker en Poland, waarna het voorstel Met aange nomen werd met algemeene stemmen, alzoo werd 50.subsidie verleend. Voorgelezen werd het rapport der comm. tot wenng van schoolverzuun, hetwelk voor kennisgeving werd aangenomen. Van de Gezondheidscommissie is ingeko men de goedkeuring op de in de vorige raadszitting aangenomen aanvulling op de Bouw- en Woningverordening, zoodat deze aanvulling nu officifiel werd vastgesteld. Naar aanleiding van eene vroeger reeds ingekomen missieve van Ged. "Staten met be trekking tot het nog veelvuldig gebruik van slootwater voor het reinigen van emmers en vaatwerk, stellen B. en W. op advies der Ge zondheidscommissie voor aan art. 11 der Politiewet toe te voegen art. 11a waarbij verboden wordt vaat- of slootwater, of in het algemeen water dat door B. en W. onzuiver of besmet is verklaard, te gebruiken bij het winnen, bereiden of bewaren van voedings- middelen en voor het reinigen van vaatwerk en gereedschappen, bestemd om daarbij te worden gebruikt. Na eenige toelichting werd dit voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. Ingevolge ait besluit informeerde de heer Kostelijk hoe het staat met de handhaving van het besluit om privaten op de sloot te doen uitmonden, waarop de voorzitter ant- woordde, dat de duurte en de financieele toestand van vele gemeentenaren aanleiding faven om deze verordening tot nog toe niet rap te handhaven, hoewel er bij rueuwbouw niet van afgeweken wordt. De heer Mienis meende, dat nog vele beerputten toch op de sloot uitmonden en vroeg, hoe de meqschen anders den tnhoud dier putten kwijt moeten worden geholpen. De voorz. zeide, dat voor't ledigen dier putten zoonoodig dtoor de ge meente werd gezorgd, indien dit werd aan- gevraagd en voor den inhoud der putten is wel een weg te vinden. Met het oog op eventueele aansluiting der Cooperatieve Malerij aan het electrisch net, is een deskundig onderzoek ingesteld naar de noodige verzwaring van het laagspannings- net voor het behoud der bedrijfszekerheid. Hierbij is gebleken, dat door den deskundige ten zeerste geadviseerd werd tot het bezigen van 50 kwadraat m.M. draad in plaats, zoo- als eerst het voornemen was, van 35 kwa- draat m.M. Dit zou een verhooging van kosten meebrengen van ongeveer 860. B. en W. waren van oordeel, dat dit advies op- gevolgd moest worden en vroegen cfus het toegestane bedrag van 2440 te brengen op 3300. B. en W. stelden zich voor de ver zwaring te doen uitvoeren. Trots deze ver hooging van kosten, zouden B. en W. toch de bijdrage door Malerij te vergoeden niet hooger willen stellen dan f 100. Met dit voorstel van B. en W. ging de Raad ac- coord, mits eerst de zekerheid werd verkre- gen, dat het contract door de Malerij werd aanvaard. Nu toch aan den Basserweg aan het net moet worden gewerkt, zou de heer Mienis in overweging willen geven de palen achter de boomen te brengen. Hoewel de be- zwaren hiertegen werden erkend, wordt toch aan B. en W. opgedragen aldus het werk te doen uitvoeren, indien dit althans uitvoer- baar blijkt te zijn. Hierna komt in behandeling een verzoek van den heer D. Stanunes tot het bouwen eener noodwoning, onder onittieffing der artt. 11, 2122, 23,32, 34 en 49 dier Bouiw^ en Wo- ningveroTdening, De voorzitter lichtte deze zaak nader toe, waarbij de opmerking wordt gemaakt, dat de bouw van noodwoningen thans niet meer zoo dringend is, vooral in onze gemeente niet, waar de eischen niet zoo heel hoog wor den gesteld'. Door den heer Blotn wordt echter opge- merkt, dat hierbij wel in aanmierking gun men mag wordton dat we hier te doen hebben. met een zeer bijzonder geval, daar Stammes d'oor het gemis van een zijner aimen niet voor elke kostwinning geschifct is en' dat het land, door hem in gebruik, allean in pacht gehou- den kan worden, wanneer hiji te Veennuizen woont Voort zal de wooing op behoorlijken afstand van den publieken weg wordien' ge- bouwd- Ook de heer Wijnker rklaart zich in dit speciale geval wel voor oestemmihg. De voorzitter merkte op, dat het bouwen in het land juist vele bezwaren met zich brengt, terwijl de heer Mienes er de aan- dacht op vestigt, dat een noodwoning niet aan den publieken weg gebouwd mag wor den, als zijnde in striid met de wet. Spr. is er ook in dit geval voor de toestemming te ver leenen. In gelijken zin verklaarden zich mede de heeren Kostelijk, Poland en Van Lengen. Door den voorzitter werd nog opgemerkt, dat juist het bijzondere van hd: geval voor hem een reden is geweest het verzoek in den Raad te brengen. In elk ander geval zou spr. het terstond van de hand hebben gewe- zen. Ten slotte werd met algemeene stemmen besloten het verzoek in te willigen. Naar aan leiding dezer discussie vestigde de heer Kos telijk nog de aandacht op de noodwoning aan't Zuideinde van den Middelwen, waar op de voorzitter antwoordde, dat dit een schuur is, tijdelijk tot woning ingericht. Door den gemeente-geneesheer is verzocht eenige verbeteringen in zijn woning aan te brengen, aangezien deze geen voldoende slaapgelegenheden bevat. B. en W. hebben een ondferzoek ingesteld en zijn van oordeel, dat het niet overbodig geach't kan worden, dat hierin wordt voorzien. Door den gemeen- te-opzichter is een opname gedaan en kosten- rekening gemaakt Met inbegrip van schil- derwerk is de begrooting hiervoor ongeveer 500. B. en W. vroegen den Raad een cre- diet te verleenen tot dit bedrag om het werk te doen uitvoeren. Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten. Door den voorzitter werd voorgelezen een schrijven van den heer Met, waarin deze ontslag neemt als lid' van den Raad, wegens vertrek uit de gemeente. In herinnering bracht de voorzitter nu, dat de heer Men vele jaren zitting had in den Raad en daarbij steeds heeft getoond naar beste weten de be- langen der gemeente te willen behartigen. Spr. achtte aan ook het vertrek van den heer Met een verlies voor de gemeente, ook voor den Raad, aangezien hij vaak detl Raad diende met gewaardeerde adviezen. Namens Raad en Gemeente bracht hij den heer Met daarvoor dank en wenschte hem veel goeds toe. Door den heer Kostelijk is het verzoek in gediend, iets te mogen vragen met betrek king tot de waterleiding. Meermalen is door tegenstanders van waterleiding spr. voor de voeten geworpen, dat hij, als geen belang- hebbenae bij de zaak, gemakkelijk v66r kon stemmen. (3p den voorgrond wilde spr. zeg- gen, dat hij als raadshd zich steeds richt naai de belangen der gemeente en der bur gerij, dat hij zijn stem steeds laat afhangen van het algemeen belang. Ten aanzien der waterleiding drong spr. er op aan bij het Prov. bedrijf een verzoek in te dienen om Hasselaarsweg en Westdijk, voor zoover mogelijk, in het bedrijf op te ne men, opdat ook spr. en zijne mededijkbewo- ners daarvan zullen kunnen profiteeren. Door deu voorzitter werd meegedeeld, dat door den Directeur wel een plan voor de ge meente is ontworpen, doch dat daarbij dfe op merking is gemaakt, mochten meerdere buurtscnappen voor aansluiting in aanmer king wenschen te komen, in ernstige over weging zal worden genomen, of dit voor het bearijf uitvoerbaar is. Hierop werd het plan aan de vergadering voorgelegd, waarin (als we goed hebben verstaan) zi]n opgenomen: Diik van de Broekerbrug, Basserweg, Mid- delweg zuidwaarts tot de buurtschap Vita- Nova, Rustenburger weg tot Kruis, Jan Glij- nisweg tot Kerkbuurt en noordwaarts tot Oostdijk, deze tot Draai, Hondenweg en Ka- bel tot de Tocht. Voorts Middelweg tot noordeinde, Laanweg, Dijk tot Frik, deze met een gedeelte Scnapenweg, Veenh. Mid delweg, eenhuizen, Donkereweg. De buizen zullen worden gelegd aan de andere zijde van den weg dan waar de electrische kabel ligt; vermoedelijk zal binnen een half jaar alles in gereedheid zijn. Hierna ontspon zich een warm debat met betrekking tot den •zomertijd, waartegen de heer Kostelijk, niet officieel blijvend actie wil blijven voeren door hem te negeeren en zoo veel mogelijk alles op zonnetijd te houden, vooral ook de schooltijden. De voorzitter wilde zich in geen geval lee- nen tot verzet tegen den wettelijken tijd, in officieele aangelegenheden moest deze wor den gehandhaafd. Ten aanzien der schooltij den wordt evenals voorheen overleg gepleegd met den inspecteur. Meerdere stemmen gin- gen op om ook de schooltijden voor de open- hare scholen evenals voor de bijzondere een uur later te stellen. Door den voorzitter werd nog opgemerkt, dat er nota van genoemen diende te worden, dat de raadsvergaderingen op wettelijken tijd worden uitgeschreven. Door den heer Met werd een woord van dank gebracht, speciaal aan den voorzitter en aan spr.'s partijgenooten voor den steun in den Raad ondervonden, doch ook aan de andere partij, al mocht dan tusschen ons meermalen verschil van gevoelen bestaan. Spr. hoopte, dat de Raad nog veel goeds voor de gemeente tot stand zal mogen bren gen. De voorzitter wenschte den heer Met toe, dat hij van Heer-Hugowaard nog veel goeds zal mogen hooren en zien en sloot daarna onder dankzegging voor aller medewerking de vergadering. UIT HEILOO. Gisteravond te half twaalf bevond zich de controleur van den particulieren nachtvei- ligheidsdienst te Heiloo, de heer Vervoert, zich bij het houten landhuis, bewoond door dien heer dfe L. op dien hoek van de Kraaien- laan. De controleur bemerkte dat de voordeur halverwege los stond en bij nader onderzoek bleek het slot geforceerd. De controleur stelde zich verdekt op, maar na een half uur was er nog geen beweging in het huis dat tijdelijk onbewoond is te ontdekken. De controleur stelde zich daarop in ver- b'ntiiiig met den Gemeenteveldwachter ^eertsema, waarna de beide politiemannen gezamenlijk een onderzoek insteldfen, waarbij bleek dat in elk vertrek alle laadjes en kastjes opengehaald waren en van een spie- gelkast was de Spiegel ingeslagen. Daar de famihe de L. in hd: buitenland verblijf houdt, kon niet nagegaan worden wat er vermist wordt. Het is niet onmogelijk, dat de inbraak over dag plaats gehad heeft. De politie onoerzoekt de zaak. UIT OOSTHUIZEN. Als bijzonderheid vermelden wij dat vori ge week een koe van den heer Kaaskooper alhier een kalf met 2 koppen en 2 staarten ter wereld bracht. Het was jammer dat men het dier niet levend van de koe kon krijgen. UIT WARMENHUIZEN. Een begin van brand werd Dinsdagavond ontdekt door een der buren in het dak van het volgeladen zaadpakhuis van den heer Beemsterboer. Met eenige emmers water kon erger worden voorkomen en kreeg men geen waterschadfe. De motorbrandspuit, welke terstond ter plaatse was en direct werkte, behoefde geen dienst te doen. UIT DIRKSHO RN. Maandagavond werd onder leidihg van d'en heer R. v. d. Laan een ooidieravtond! gehou- de nin de bovenzaal van den heer D. Bruita, alhier. Bij die opening zeide dte voorzitter, dat men hem op die vergadering van ,,Vol,ksonderwijs" niet goed heeft begrepen, want dat hiji een voorstander i® van den „oudfen tijd". Na eenige bespreking- verldaandte die verga dering, welke door ruira dertig oudlers was bezocht, rich unanitem v6or het behoud van den zonnetijd bij de regaling der stohool'tiji- Uitslag «h yuisten en gele gelaatekleur worden vaak veroorzaakt door onzuiver bloed tengevolge van trage outlasting. Genees en voorkom deze ver- schijnselen door het gebruik van Mijnhardfs Laxeertabletten. Doos 60 ct. Bij apoth. en drogisten. dien. De kunstinatige of zomertijd is nu een maal voor het landbouw- en zuivelibedrijf l astig en nacteeligL Hierna hield de voorzitter een uitvoerig be toog tegen die versJechtering van het ondler- wijs, waama met algemeen sitemimen de des- betreffende mode van het Comite van Actie werd aangenomen. Bij de rondVraag werden nog veracfafflltendte zaken, de school betreffende, op vriendiscbap- peliike wijze besproken1. niem'a sluitihg. UIT NOORDSCHARWOUDE De Langendijker bond van begrafeniisver- eenigingen besloot gisteravond tot uitbreiding van den Bond, waardoor de omliggende ver eenigingen gelegenheid krijgen als lid toe te treden. Enkelen tradea reedis toe en meerderen zullen zeiker volgen. UIT HOORN. De Commissie inzake de jubileumfeesten heeft in hare eindafrebening besloten om het batig saldio af te dragen aan de Oranje com missie. Voor het Carril'lonfonds bleek totaal een bedrag ingekomen van 1100, hetwelk aan het stichtingscomite zal worden afgedragen. Mej. R. de Jong herdenkt dezer dagen het teat, dat zij 40 jaar geleden bij' de firma S. I. de Vries in betteklking is gekomen. UIT SOHERMERHORR Gistermiddag geraakte'nabij! de IJzeren Brug in de Schmneer een' zware vrachtauto in de tramrails. Met behulp van een paar mannen en' een; dommekracht werd1 de wagen gelicht en stond1 hiji weerv rij spoedig op den weg. Gistermorgen omstreeks 4 uur v.m heeft een dief of hebben dieven getracht een auto van den heer Los alhier, te stelen. De auto was reeds vanuit het pakhuis op den weg gebracht, maar dtocxrdat kort geleden de motor d'oor aanrijding defect was geraakt, kon die niet in beweging 'gebracht worden. De dief heeft zich toen maar tevreden gesteld door er op een fiets van den zoon van d'en heer L. vandoor te gaan. De diader is nog niet geval 23 437 596 968 1180 1299 1675 1905 2273 2425 2846 3196 3485 3838 4127 4761 5068 5553 5845 6215 6542 7112 7349 7784 8037 8326 8723 9090 9411 9782 9896 435ste STAATSLOTERIJi. rekking van Dinsdag 25 Maart. lste klasse 2de lijsit Prijlzen van 20, 47 143 219 228 450 637 1014 1201 1480 504 665 1020 1204 1504 1678 1749 1922 2015 2275 2469 2870 3253 3516 3980 4378 4794 5119 5572 5884 6264 6683 7140 7463 7824 8076 8373 9024 9138 9487 9815 9899 2285 2475 2908 3320 3566 40(54 4466 4920 5145 5575 5907 6407 6891 7235 7533 7856 8193 8459 9039 9181 9488 9835 9908 585 859 1077 1214 1506 1769 2039 2288 2582 3022 3437 3669 4027 4497 4937 5166 5597 5913 6429 6924 7260 7542 7858 8197 8601 9041 9370 9554 9837 9909 590 916 1157 1231 1515 1866 2065 2370 2605 3145 3471 3772 4071 4514 4966 5284 5630 6030 6464 6929 7274 7620 7875 8317 8699 9046 9389 9602 9845 9997 10072 397 593 966 1178 1237 1633 1876 2076 2402 2619 3166 3480 3813 4123 4552 5022 5381 5731 6060 6515 7073 7292 7633 7930 8321 8712 9052 9407 9727 10095 10107 10121 10167 10189 10225 10258 10264 10308 10334 10464 10492 10532 10582 10681 10711 10813 10854 10887 10888 10917 10946 11053 11136 11287 11325 11340 11349 11406 11461 11471 11475 11669 11699 11930 12142 12146 12148 12310 12314 12476 12509 12517 12638 12640 12671 12677 12708 12768 12839 12853 12866 12872 12879 12961 13012 13116 13132 13136 13153 13160 132:14 13278 13293 13295 13324 13327 13405 13458 13492 13534 13550 13585 13655 13665 13737 13775 13785 13848 13861 13943 13945 14007 14037 14065 14138 14146 14164 14165 14229 14,282 14300 14304 14347 14381 14395 14399 14422 14704 14709 14719 14891 14948 14972 15024 15026 15200 15217 1526/1 15320 15367 15415 15444 15468 15524 15693 15759 15765 15768 15797 15802 15861 15937 15973 15995 16003 16021 16030 16082 16104 16115 16294 16398 16561 16610 16658 16711 16793 16823 16829 16867 16918 16919 16922 16946 16986 16998 17008 17016 17024 17036 17061 17083 17190 17201 17233 17234 17268 17281 17357 17376 17421 17449 17461 17494 17566 17583 17624 17626 17629 17696 17734 17740 17778 17847 17907 17937 17976 17993 18002 18024 18054 18087 18090 18225 18226 18294 18298 18394 18492 18571 18596 18655 18670 18679 18801 18848 18864 18873 18884 18925 18959 19015 19051 19092 19131 19135 19181 19278 19294 19318 19330 19334 19338 19344 19387 19405 19493 19513 19525. 19592 19616 19681 19706 19792 19803 19804 19806 19858 19909 19968 19988 20016 20044 20195 20210 20227 20272 20447 20481 20495 20600 20507 20612 20686 20773 20834 20882 20911 21013 21070 21085 21110 21116 21150 21286 21319 21422 21440 21479 21534 21568 21573 21575 21605 21630 21674 21739 21783 21824 21880 21915 21985 22006 22023 22035 22056 22060 22192 22330 22360 22435 22443 22456 22471 22506 -22517 22563 22576 22592 22596 22638 22689 22691 22710 22716 22724 22754 22781 22821 22832 22833 22846 22856 22988 le klasse, le fast: 11782 moet zijn 11781

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 7