Mkmaarsche Courant abonnementen N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v.ti, Herms. COSTER ZOON, op Tqdschriften FEUILLETON. Het pleegkind van de drle Gelibatairs. Voordam G.9, ALKMAAR, Stads"ieuws Honderd Zes en Twlntigste Jaargang, Maandag 31 Maart. Proyinciaal Nleuws is HET adres voor zoowelBlnnen- als Baitenlandscbe. Gemengd Nieims clldte met onderechrift in Het HandelBfrtad (intusschen door het N. H. Dagblad en Nieuwe Haarl. Counrant overgenomen) het is misleidend en- het onderachrift afbrekend. „Nog eenige jaren en er is van het tnooie hosch niets meer over" zegt het onderschrft. De vergadering sprak in zeer acherpe be- woording zijn misnoegen uit over d« photo en het ondexschrift. De heer v. d. Vail vroeg of de photo niet de waarheid zeide. Is de tijd niet gekomen om voor ons natuurschoon te waken, wij 'kun nen er wel niets aan doen als particu lieren bouwgrond verkoopen, doch wij, speciaal H. V., diende zooveel mogelijk er zijn aandacht aan te wijden. De burgemeester had met genoegen ver- nomen dat de vergadering de misleidende voorstel ling alsof het natuurschoon ver- dwijnt heeft becritiseerd. Spr. kan als direc- teur N. V. „Nijenburgh" verzekeren dat voor het behoud van het natuurschoon gewaakt wordt. De photo heeft spr. herkent, het is van1 een gevelde eik achter den Katteberg die moest vetrdwijnen, als men van den zomer dit plekje ziet, zou men niet zeggen dat er een boom heef t gestaan, het vellen van die boom heeft niets geschaad, integendeel, vellen van boomen is soms noodig doch mooit wordt hier iets gerooid of't geschiedt na advies van een deskundige en er moet soms gerooid worden In ,,Ter Coulster" staan boomen te veel en dit is evenmin mooi; misleidiend is ook het on- derschrift er is nooit geen loan, gerooid en de N. V. „N:ijemburgh" heeft in de oorlogsjaren fabelachtige hooge prijizen van de hand ge- wezen en ook nog dezen winter voor eiken boomen. Spr. geeit de verzekering, dat voor het behoud van natuunsdioom gewaakt wordt. (Instemming.) Aan het Handelsiblad1 is een brief geschre- ven, die op op ten staat, de herkomst van de photo is gevraagd en spr. is bepieuwd naar het antwoord. (Applaus.) De heer v. d. Vail was dankbaar voor net antwoord van den president-commissaris van Nijenburgh. De heer de Greeuw Jr. vroeg naar de re geling omtrent pensionhoudm. De heer Maas Gcesteranus antwoordde, dat er. door belanghebbende weinig weit van wordt gemaakt, als men gelegenheid heeft kan men zich bij spreker opgeven. De heer Smits vroeg de bemiddeling van H. V. om een verzoek aan den gemeenteraad inzake de prikkel draadafscheiding aan de openbare wegen zal worden verzochl. De heer v. d. Vail vroeg bemiddeling voor het verkrijigen van een regeling voor stop- nlaatsen en vertrekuren (minuten) van auto's; vaste stoppl'aatsen en een regeling is noodig, doch in overleg met het gemeentebe stuur en H. V. Spr. wil geen stok aditer de deur, dus liever geen regeling met wettelijke voorschriften. Overleg zal worden gepleegd. De heer van Steeg wees op de dure tarie- ven voor closets. Het is abnormaal duur in vergelijkimg met water door het P. W. B. geleverd voor huishoudelijke doeleinden. Spr. betoogde, dat men de hygiene wil bevorde- "h duur berekent. Spr. zou meters beter vinden. De heer v. d. Vail zeide, dat het P. W. B. daar niet toe zal over gaan. Het is te duur. Spr. vond 8 voor een closet niet z66 hoog, dat het van belang is voor dc huur van- een woning. Uit de bsepreking bl'eek, dat men het wel hoog vond en dit niet de hygiene bevordert. De voorzitter meende, dat de vragcr zich dan tot het P. W. B. moest weruten. Daaron volgde slnitin v. UIT HEERHUGOWAARD. Zondag speelde D. T. V. II een comrpetilie- wedstrijd tegen Rood Wit II van Alkmaar. D. T. V. II verloor met 03. Tot ouderling is alhier met algemeene stemmen gekozen de heer C. Moeij.es, oud- ouderling, die de benoeming weder aan- genomen heeft. UIT OUDKARSPEL. Een zeer spannende wedstrijd had! plaats tusschen D T. S. I alhier en Holland te Noordscharwoude op het Holland-terrein. D T. S. I won met 40. Er waren 500 be- zoekers D. T.' S. Ill speelde tegen V. A. F. C TV uit Alkmaar en verloor met 24. UIT SCHERMERHORN. Verschenen is het jaarverslag van het Ge- meentelijk Electrititeits Bedrijf te Schermer- hom over het boekjaar 1923. Wij stippen Meruit aan: De geheele laagspanningsnetlengte be- draagt 1740 Meter. Uitfoneiding van het net vond plaats door aansfluiting van de inwo- ners in den Mijzerpoldier. Het aantal lichtpunten vermeerderde in 1923 met 15. In den loop van 1923 werd aan het P. E N. een opgaaf verstrekt van de ingebruik zijn- dle strijkijzers, kookapparaten, kachels, stof- zuigers enz. De opgaaf luidide: 57 strijk ijzers, 3 persijzers, 1 stofzuiger, 1 kacheLjan 7 kookplaten. In overleg met B. en W. werd in October overgegaan tot aanschaffing van een stof- zuigmachine, welke voor ieder aangeslotene togan em litgen hunPprfjB kan wwSan ae- bniiki Vanaf October tot en met 31 December werd de machine 24 maal verhuurd. Door de aanschaffing van een Isaria ijk- meter met complete licntinstaliatie en tafel, kon dit jaar tot ijking van 31 zneteria worden overgegaan. De maximale belasting welke nan het ein- de van 1922 over het geheele jaar werd bere- kend bedroeg 950 X 1.695 watt is 16.0665 K.W.; deze aanwijzing bleef gestand tot Oc tober 1923. >Door meerdfere afnamen en ver- moedelij'ke afname door verbruiksaxtikelen in de llchturen steeg de max. bdasttng tot 16.86525 K.W. Ook over het jaar 1923 werd vrijwillig de verhoogde max. belasting, zijnr de 2023.83, betaald. Het aantal aansluitingen bedroeg op 31 Dec. 174. Het aantal krachtaansluiingen 8; in 1923 vermeerderde het aantal krachtaansluitingen met 3. De stroomverkoop in het afgeloopen jaar bedroeg voor: Licht 15124 K.W. (vorige jaar 4665): verbruiksartikelen 425 K.W. (v.j. 407) kracht 1206 K.W. (v. j. 8421/9); straatverlichting 1817 K.W. (v. j. 1417) en kermis 101 K.W. (v.j. 62.) Gegarand'eerd moest worden door 174 aan sluitingen 11106 K. W. U.; gebruikt werd 15124 K. W. U. Stroominkoop over 1923 bedroef 27433 M K. W. U. (v.j. 25333). De balans geeft de volgende cijfers aan: Actieva: Net, etraatverl., huisaansl., me ters, gereedschappen enz. 7618 95y2; Kas 590.44; Deposato Boerenleenbank 2526.86 nog te vorderen wegens stroomverkoop 12.08. Passieva: Leening Gem. Schermerhom /8500.—-; Reservefonds 2192.33^. Op de Winst- en Verliesrekening komen de volgende cijfers voor: Debet: Afschrijvingen 1725.28; rente leening 436.58; onkosten, salarissen. arbeidlsloonen, schrijfbehoeften enz. /I971.47y2i; transformatorhuur f 274.44; Stroominkoop 3018.83. Credlet: Stroomverkoop 7363.00y(>; ren te v. deposit© 74.76; meterhuur 665.65 De winst over het boekjaar 1923 bedraagt 676.81, welk bedrag naar het Reservefonds is overgebrachf. MUZIEK-CONCOURS „ONlS GENOEGEN". Glister (Zondag)middag had in het hoofd- gebouw van den Stedelijken Muziektuin de bijeenkomst plaats van het Uitvoerend Comit6 en de afgevaardigden van verschillende korp- sen, die aan het op 29 Mei, 1 en 8 Juni a.s. in den Muziektuin te houden rancours zullen dcelnemeni De voorzitter van het comito, de heer Dit- mars, heette in zijn openingsiwoord de afge vaardigden hartelij'k welkom, in het bijzondcr het lid van den gemeenteraad', den heer Veen, die door zijn aanwezigheidi getuigde van de groote belangstelling voor het concours. Het slagen van het concours, aldus de voorzitter, hangt af van de bczicling en kennis, maar ook van mooi weer en hoewel door enkel korpsen bezwaren waren geopperd tot de deelname op Zond'ag, meende luj toch te mogen veron- .derstellen, dat hieraan wel tegemoet gekomen kan worden Bijzondere aandachit wijdde de voorzitter ar.n de Muziekvereeniging „Klein maar Dap per" uit cten Haag, aie gecostumeerd aan den wedstrijd zal deelnemen, eveneens hot Fanfarecorps uit Volendam, terwijl het Har- moniecorps „St. Louis" uit Alkmaar, bet korps „Kle:n maar Dapper" van den trein zal halen en door de stad begeleidcn. In verband met den grooten opzet van dlit concours decide de heer Borjeson mede, dat de commissaris van politie zijn mcdewerking heeft toegezegd voor een uitmuntend! verkeer. Voor het aanleggen d'er booten' verlecnt de havenmeester eveneens zijn medeweTking. Om de verschillende korpsen door de sfad ,te begeleiden, wordt de behulpzame hand geboden door de Padvinders- De jury, aldus de voorzitter, is uit de vol gende heeren samengesteld: J. M. Otto, Alkmaar; H. A. Maas, Alk maar; H. Gerhard Haarlem1; H Speets, Am sterdam: Jac lamsen, Alkmaar Hierna hield de heer Koppijni (Alkmaar) een korte uiteenzetting over het puntenstelsel en verwees hiervoor naar het muzikale blad „Musica" Aan het concours nemen 27 corpsen deel en de loting gaf de volgende uitslag: Donddrdag 29 Mei (HemelVaartsdag): 3e afd. Fanfare. Fanfarecorps „Onder Ons", Zuidscharwoude. 3e afd. Harmonic: 1. Harmoniecorps „Oranje-Hamonie", den Helder; 2. R.-K. Harmoniecorps „Crescendo", Purmerend1; 3 Arb. Muziekvereeniging „Excelsior", Alk maar 2e afd. Fanfare: Chr. Fanfarecorps „Julia- na" Velzen. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: 1. Fanfare- 'corps r.Maarssen", Maarssen; 2. Fanfare corps „Beemstor", Beemstier. Eere-afdeeling Fanfare: Fanfarecorps No. 77. 1984 UIT HE1LOO. De vereeniging „Heiloo Vooruif' hield Vrijdagavond een vrij goed bezochte leden- vergadering in het cafe van A. P. de Rooij. De voorzitter G. L. Venneij oipende de ver gadering met een woord van welkom, waar- na de heer Maas Geesteranus de notulen las die werden vastgesteld en geteekend. Ingekomen stukken. Van de directie der Ned. Spoorwegen een schrijven, dat geen ge- volg kan worden gegeven aan het verzoek om de trein van 5.49 hier te doen stoppen. Van den raad der gemeente bericht dat f 25 subsidie zal worden gegeven terwijl de raad zal overwegen om de subsidie te ver- meerderen als men voor een sympathick doel vraagt. Idem van de gemeente, dat het verbreeden van het Achterfnidsen voor zoover het den ingang aan den Rijkstraatweg betreft de aandacht heeft. Idem van de Vereeniging voor Vreemde- Jingenverkeer „Het Koggeschip", Amster damHilversum, die de wenschelijkheid be- toogt voor een Provindalen Bond van V. V. V. De vergadering waar de oprichting enz. ter sprake zal komen, wordt 23 April gehou- den, terwijl voorstellen voor die vergadering voor 1 April worden ingewacht. De voorzitter meende dat het wel ge- wenscht was de vergadering bij te women. Later kan dan nog worden besprokan of wij zullen aansluiten. Een afgevaardigde zal uit het bestuur worden benoemd. De seofetaris Maas Geesteranus deelde mede, dat de drukproef voor de wandelkaart von riiloo gereed is; de mooic uitvoering werd door de vergadering bewomderd. Aan den Raad zal worden verzocht om naambordjes aan te hrengen. Van den heer G. Smits was een voorstel in gekomen om te komen tot oprichting van een informaticbureau opdat meer contact zou be- gtaan tusschen H. V. en pemsionhouders eniz. Voorsteller meende dat de leden daarvoor wel een offer, in den vorm van verhoogde con- tributie, wilden geven, ook een werkprogram oordeelde hij noodig. De voorzitter meende, dat een informatie- bureau hier niet zoo noodig was, informatics kunnen worden ingewomnen bij den sccreta- ris. Een bureau mag van waarde zijn voor groote plaatsen doch spr. kon hiervoor de noodzakelijkheid niet inzien. De heer Helder betoogde dat men bij hem, mede in overleg met het bestuur een bureau heeft en dat kost niets. De heer van Gemeren meende, dat men meer moest voorlichtem waarop spr. nader raging. De heer Helder ging hierop dieper m, z. l. was het niet noodig. Besloten werd geen informatiebureau op te rich ten. Voorstel contributieverhooginig. Het bestuur stelde voor van 1 op 1.50 te gaan. De heer v. d. Vail was geen bewonderaar van contributieverhooging, als het bestuur met geen sterker argumemten aankwam waardoor de verhooging noodizakeliik is. Spr. ging daarop dieper in en meende, dat de ge- meenschap (de gemeente) in deze wel een offer kon brengen, de leden individueel heb- ben er geen algemeen belang bij. De voorzitter meende dat er wat moet ge- beuren. Het bestuur heeft altijd met gebon- den handen gezeten. De heer Bouwman (bestuur) meende, dat adverteeren ook noodig is en dat is duur. De heer Bakker meende dat H. V. meer recht heeft op steun van de gemeente. Bergen geeft f 1000. Spr. zou aan de gemeente wil- len vragen. De heer A. Greeuw was zeer teleurgesteld, dat er geen werkprogram was. De heer v. d. Vail meende, dat de wenk die H. V. is gegeven van de gemeenteraad zoo duidelijk was. De voorzitter wilde de zaak omkeeren, eerst geld, daama een plan die campagne. De heer A. Greeuw Jr. zou gaame willen weten wat het bestuur voor de vreemdelingen wil doen. De heer v. d. Vail wilde daden en stelde voor bijv. een voetbalmatch, samenwerking met zangvereeniging en fanfarecorps. De voorzitter zal gaame deze wenken in overweging nemen en na bespreking daarna handelen, doch het bestuur was met een plan altijd afgestuit op een schrale kas. Een zeer. uitvoerige gedacbteniwisseling had over contributieverhooging plaats, doch ten slotte werd bepaald, dat het bestuur cir- culaires, ook aan niet-leden zal zeniden, de minimumcontributie zal 1 bedragen, daar na zal het bestuur met een werkprogram ko men, als bliifct dat er geld is. De heer Akkerman wees op de afbrekende Oeauthoriseerde vernal ing naar bet Engdsdh van E. Philips—Gppenheim, door Mevrouw v. d. W. 21) Ik deed diem brief weer in de eiuveloppe en legde hem op tafel. „Ifc ben- biji Madame Ridhard geweest", zeide ilk, ,yhe£ fcitod zal yoorloopig hier bliji- ven." iDe koude donkjerte oogen keken mijj onder- zoekend aan. „Maar, mijpheer", zeide zij, „hoe is dat mogeli|k, u is geen' famiiilie, zeker heeft u g'een recht." „Wij besp'arem mischien tijd", vied ik to de rede, „als ik u zeg, dla't ik djait alles met Madame Richard heb besproken en het be- sluit, waartoe ik hen gekomen, is onherroe- pelijk. Het kind blifft hier." ,,Mad'ame RSichard zal geen genoegein ne men met dat1 besluft. U zult gedwongen wor- dtti haar af te geven." ,Eb ho« komt hat", vraaa fflc. ndal Ma- dlame Richard zooveel belang steft in een ki'ndl, zoo arm alls Isabel iDe vxo'uw sloeg miji stil gade en luisfcerde naar mijn woorden, alsof ziji dlaarih een ver- borgen hedoeling itradhtfe te ontdelkkien. Toen hoog zij een^ weinig yoorover. wKan ik u even alleen spreiken, mijnheer?" „E)ii) zijn miiin vriendeh, voor wie ik geen geheimfen heb. „Geene ,Geene", hefihiaaldie Jk. Zij aarzelde. Toeni li'et zij, ofsdhoon de deur gesloten was, haar stem zaldken. '„U wee't, iwie het kind iis" vroeg zij zachtjes. „Oip mijln iwoord, ik weet heft nieft. Ik zag den man, onder wiehs hoede zij was, d'ood- sdhieten en ik bracht haar frier, omd^-t zij igeen vriienden had. 0c ,weet vexdier niets van Maar." „Daf", antwoordde zij „is haast niet te ge- looven." y,Tk sM .geen belanig in he'tgeen u al dan tniet gelooiflt. Vergeef mij, als ik er aan toe- yoeg, Madame, dat ik er ook igeen belang in sted om dit onderhoud voont te zebten." Zii stond on. JJ is em zeer diasptper of een zeer ennoo- eel wiirrih Be eal vwdani berufaiaa vu Ma- da'me Richardi afwachiilen. Zij vertrok zon'der te groeten. Wiji drieen kdken e%aar aan. „Wat duivel bedoelde zij daanmee" riep Arthiur .uit. u,Het lijkt mij", zeide Mabana, „dat jij een intrigue met wtaak najaagt, Am Id." Arthur wandeldle rustfelbos de klamer op en neer met) zijn handep in die zakken en een ontevreden trek op zijn glad, j'ong gezicht. Hij bleef plc'tsding voor ons staan. „Zeg, kerels, ik wejeft niets van de wet af, maar het schijnt mij toe, dlaf de menschen, die Isohel van ons weg willen nemen, alleen maar naar de rech thank behoeven' te gaan om een soort van wefti'g recht te bewijizen en dat wij! haar dian moeten afsfaan. „Dat is vrij zeker", gaf ik toe. „het ergen- aatdige is echter, dat niemand ivan plan schijnt te zijn die stap te dhen." Arn'old goo'ide een' brief je op tafel1. wDeze brief bwam gislteren voor jou, Ar nold. Ik heb hem nafuurlijk niet geopend; op cten' rug van de entveloppe fcun je echter izien, dat hij komt van een procureursfirma. Ik opende den brief. Ik wist zeer goed, wat Arnold vreesde. Ik las het volgende: ,17 Lincoln's Inn, Londen. Hsw, Wij itobbse da u Lecture A vue", Dm Heloer, Beemster en Spaarndam. Zondag 1 Juni: 3e afd. Fanfare: 1. „Cres- cendo", $chagerbrug; 2 „Klein maar Dap per", den Haag. 3e afd Harmonic: 1. „St. Caedlia", Alk maar; 2. ,.St. Michael", Heemstede. 2e afd. Fanfare: „Kunstkring", Spaarndam- Afd'. Uitmuntendheid Harmonie: Zand- voort's Harmonie", Zandvoort. Zondag 8 Juni (le Pinksterdaig): 3e afd fanfare: 1. „Ons Genoegen", Hoofddorp; 2. „Helder's Fanfarecorps", den Helder. 3e afd. Harmonie: 1 „Spaamdammer Kwartier", Amsterdam; 2. Harmoniecorps ..Tuindorp", Amsterdam. 2c afd. Fanfare: Fanfarecorps „Wieringen", Wieringen. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: „Tuin- wijck", Amsterdam. Zondag 9 Juni (2e Pinksterdag)3e afd. Fanfare: Fanfarecorps „Blaricum", Blaricum 3c afd'. Harmonie: 1. „Tavenue", Opper- does; 2. ,.St Caedlia", Wijkeroog; 3. „St. Louis", Alkmaar. 2e afd. Fanfare: Fanfarecorps „Voltendam", Volendam. le afd. Harmonie: ,.Hofwijk", Amsterdam. Voorts werd medtegedeeld, dat nu reeds 29 medailles, 4 takken en 1 lauwerkrans als prijzen ter besChilcking zijn gesteld, terwijl het Gemeentebestuur van Alkmaar ook een verguld-zilveren lauwerkrans heeft aangebo- dlen. De heer Borjeson, het geschenk van het Gemeentebestuur apprecieerende, vond1 dit voor het concours van „Ons Genoegen" een kleine gift, terwijl toch niet uit het oog mag worden verloren, dat het mooie werk, wat thans beoogd wordt, het vreemd^l ingenver keer in Alkmaar doet bevorderen Waar de Gemeenteraad van Alkmaar 2000 beschik- baar stel't voor de Vereeniging van Vreemde- lingenverkeer en 500 voor het te organisee- ren tumfeest, sprak de heer Borjeson den wensch uit, dat het aan Burgemeester en Wethoud'ers gericht verzoek om d'if concours ook financieel ter zijde te staan, wordt inge- willigd. Een woord van dank bracht de heer Bor jeson aan de verschillende commissies voor hun arbeid, aan den heer Ditmars, die zich met de leiding van het concours belast, even- zoo aan de pers voor haar aanwezigheid, en sprak de steflige verwachting uit, dat de Mu ziekvereeniging „Ons Oenoegen" geen mid- del onbeproefd zal laien om het concoura te doen slagen. PROEF- EN SCHOOLTUIN „KENNE MERLAND" Zaterdagmiddag te half twee vergaderde in cafe Central" alhier de Prod- en- School- tuin „Kennemerland". De voorzitter, de heer Barten, opende de vergadermg en neette de aanwezigen hartelijk welkom, speciaal den riikstuinbouwconsulent, den heer Hazeloop, in wien de vereeniging een grooten steun heeft. Spr. hoopte, dat de te nemen besluiten in hd voordieel van den Proeftuin zouden zijn. De secretaris, de heer A. van Reenen, las de notulen der vorige vergadering, welke on- gewijzigd werden goedgekeurd. Aan het jaarverslag over 1923 ontleenen wij het volgende: Ingeschreven waren 98 per- sonen, 13 vereenigingen en 2 donateurs, 12 gemeenten gaven subsidie. Opgewekt werd tot beter vergaderingbezoek Er werden twee algemeene en acht bestuursvergaderingen ge- houden. Gememorecrd! werd de opheffing van de Rijkstuinbouwwinterschool alhier. De secretaris sprak de hoop uit, dat het in ge- bruik nemen van den nieuwen tuin mee za! werken aan den bloei der vereeniging. De ontvangsten en uitgaven bedfoegen de 6om van 7876,68. Het jaarverslag en de afrekening over 1923 werden goedgekeurd, nadat de commissie van onderzoek de boeken* en bescheideni in orde had verklaard, en den admmistrateur hulde had gebracht voor zijn beheer. Vervolgens werd een kort overzicht gege ven van het jaarverslag van den- beer Haze- loop, welk laatsite in druk den leden1 zal toe- gezonden worden. Besloten werd voort te gaan met den teelt van de beste soorten rhabarber. Mocht te zij- ner tijd een nieuw soort ontdekt worden, dan zal ook dit aangeplant worden, om de uit- komst je kunnen toetsen aan de resultaten van de bekend'e soorten. De voorzitter leidcte hierna het punt,, vast- stel'ling contributie 1924" in. De provincie bepaalt haar subsidie naar hetgeem de leden inbrengen. Toch meende het bestuur, de con tributie bij wijze van proef te moeten verla- gen van 2 50 tot 1Blijkt het, dat het niet goed gaat, dan zal men de contributie op f 2.50 handhaven. Het bestuur had vooral op het oog het lid doen worden van particu- lieren en wil de proef nemen tot September. Melden zich niet genoeg nieuwe leden aan, dan blijft de contributie 2 50. De gelegen heid wordt dus opengesteld, can zich voor 1 als lid aan te melden. Momeniteel blijft de contributie dus 2.50. Zijin er met September geen 250 personen lid voor 1, dan gaat de contributieverlaging niet in. mede te deelen, dat wij order hdbben ontvan- Igen van een dl'ient, die onbekend wenscht te iblijven, oon voor u op de Londen en Westmin ster Bank ten uwen behoove eein' rekening te openen lals voogdi van mejuffrouw Isobel die Sorrens, een jonge dame, die zooals wij ibegrijpen, op dit oogenblik onder uwe hoede is. Het bedrag, dat te uwier beschikking is gesteld bedraagt drie honderd pend per jaar. (Wij zullen u gaame een chequeboek ter hand Stellen en een vollraachi geven om dat be drag op te nemen, iindien u zoo goed willt zijn ons te komten bezoeken, vergezeld van de jonge dame. Wij zijn edhfer niet in de gelegenheid u eenige indicating te geven over den client VeTtrouwende het genoegen te hebben u spoedig ten onzent te zien, verblij wen wij Hoagachfend, Mamlton en Place" Zondler een woord te zeggeln), legde ik den brief op tafel. Achtereenvolgens lazen Ma- bane en Arthur hem. Toen volgde er een on- beitstpe'.tende sitilte. Be geloof, dat wij alien hetzd'fde daditen. Hot was Arthur, die het uitspdak. „Wait een gemeene bedriegerij." fk wen'dde miji tot Mabane. _Ik vehbeeld mij" zeide hij, „d*t wij niet km radU tnlWlwi da aaaW-d to nuiijww. De heer Bouwens wilde den termijn van 1 September uitstellen tot gevoegelijk aangeno- men kan worden, diat de tuinbouwvereeni- gingen haar jaarvergaderingen gehouden heb ben, b.v. tot Januari of Februari E)e heer van Gemeren vond dit gevaarlijk. Spr. wilde dadelijk de contributie vaststellen. Is het niet mogelijk, ook personen voor 1 als lid aan te nemen, maar de contributie in het algemeen op 2,50 te handhaven? Dan kan men later zien of verlaging mogelijk is. De voorzitter merkte op, dat dc contributie voor dit jaar gewaarborgd is Dit jaar wordt f 2.50 ontvangen. De heer Kostelijk meende, dat men genoeg- zaam leden van 1 kan krijgen, als men er maar behoorlijk propaganda voor maakt. De heer Blauwboer vond bet treurig, dat men op deze manier voor een actieve "proef tuin vereeniging leden moet werven. De 2 50 haatt men er dadelijk door de voordeelen uit Spr. voelde veel voor het idee van den heer van Gemeren, maar dan zoo, dat het 1, 1,50, 2 en 2,50 wordt De secretaris meende, dat dit den leden geen bevrediging zal schenken. De heer van Gemeren wilde de contributie van 2,50 voor dee oude leden eerst dan op 1 stellen, als zij dat per s6 te kennen geven. Het voorstel van den heer van Gemeren werd aangenomen. Vastgesteld werd dat tegenwoordige leden hun contribtutie niet mogen verlagen eer het bestuur verzekerd is, dat een totale contribu- tie-opbrengst van 2 50 verkregen wordt. De voorzitter deelde mede, d'at die vereeni ging zelf een schuurtje op bet nieuwe terrein zal bouwen. Van de gemeente Alkmaar krijgt de vereeniging 500, gelijkstaandc met de afbraakwaarde van de oude schuur. De heer Kostelijk wilde er op aandringen, dat naast het nieuwe terrein geen woonwa- genkamp komt De voorzitter was hier niet bevreesd voor, temeer daar de gemeente de vereeniging zeer ter wille is geweest. De secretaris deelde nog mede, diat de ver eeniging een jaarlijksche subsidie van 300 heeft aangevraagd, ter tegemoetkoming in de hooge huur. E)e voorzitter zeide, dat de schuur 60 voet lang en 14 voet breed wordt en in drie vakken verdteeld zal1 worden. n.l. een vak voor poot- aardiappelen, een tweode vak voor andere pro- ductcn en het derde zal gebruikt worden als berging voor gereedschappen. De schuur wordt van west naar oost gebouwd, De bc- doeling is, om er een warenhuis tegen aan te bouwen. De kosten worden op pl.m 2000 geraamd' Ook zal er een kleine zoldler in aian- gebracht worden. De heer van Gemeren, vroeg of het niet be ter is, d'adtelijk een warenhuis te bouwen De voorzitter antwoordde dat er geld voor noodig is. De heer van Gemeren opperde het idee van oen renfelooze geldleening. Spr. wilde wel een aandeel van 50 toezeggen. De voorzitter zegde toe, dat het bestuur een "n an der in overweginer zal houden en trach- ten der rentelooze aandeelen te plaatsen. De heer Bouwens meende, dat de nieuwe u:n omdat het nieuwe grond is, niet ge- schikt is voor proefremingen. Kan het bestuur daarom geen gedeelte ruilen? De voorzitter was hier voor, als de gele- gentieid zich voordoet Hierna sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank. HET EEUWFEEST DER NEDERLAND- SCHE HANDELSMAATSCHAPPIJ. Ter gelegenheid van het eeuwfeest der Ne- derlandlsche Handel Maatschappij' hebbea zich Zaterdagavond in het Concertgebouw te Amsterdam aan een feestdisch vereenigd zeer vele hooggeplaatsten |n vertegenwoordi- gers van belangrijke takken van bedrijf en handel, sCheepvaart en indudtrie, alsmede van een aantal Nederlandsch-Indische onderne- mingen. Onder de gasten hebben we opge- merkt Z. K. H. den Prins der Nederlanden, de Ministers Jhr. Mr. Chr. J. M. Ruys de Beerenbrouck, Jhr. Mr. Dr. H. A. van Kar nebeek, Mr. Th. Heemskerk( E. P. Wester- veld, H. Colijn, Mr. P. J. M. Aalberse en S. de Graaff, resp. van Binnenlandsche Zaken; Justitie, Marine, Finanden; Arbeidi, Handel M'aar ook, als iemandi het recht heeft om »voor he-t kind te zorgen, waarom komen ze dan niet om haar op te eischen." Op dit oogenblik kwam Isobel binnen. Ik team den brief en gaf hem aan' haar. „teobeI", zeide ik, ,„wil je dat eens letzen?" Zij: las en gaf mij den brief terug zonder een woord te zeggen. Zij keek mij vragend aan. y,Is het noodig", vroelg zij(, „dat ik dat geld aanneem?" „VerMi eens ptedes", zieide ik, „,wat jij er van dknkt." „Ik denk, dat ate er iemandi is van wien ik dat ge:fd m'ag aannemen, ik ook dien te we ten, wi'e dat is. Ik wensdh nfelmand tot last te zijn, miaar ik ,wil Tifever gebrek lijden, dan di-t geld aan tie nemlen, .tenizij ik weet, wie het •mij aanbiedt." Ik scheurde den brief in tweeen. „Lief- kind,, d'at is juist wat wij hoopten, dat je zoudt zeggen." HOOFDSTUK XTI. Lady Delahlaye ging zi'tten op de canapA waar;egen ik Teunde. „Arm)e man!" riep zij uit, met een spot- tend ladhje, „ik had gezelliger menschen modben vragen, niet waar? Er is niemand voor j« hier am auide to praten fKtotot vwoligpdy

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 5