Verleenen credieten De Langs De Moraaz. C0NTR0LEEREN TAN BOEREN Aechtszaken Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet. De cultuur-assistent Larssen is op de on- en begon toen s^esfelijke liederen te zfcgw. Dit gaf een heele beweging in de ted'. dra had men de politie gewaarschuwd en de- ze gelukte het Z. met een zacht lijntje weg te krijgen. Op weg naar zijn woning kwam Z. een j on gen tegen met een werktuig, waarme- de men slooten schoonmaakt, ontnam hem dit en wilde hiermede den majoor der Riiksve'.d- wacht te lijf. Deze wilde van zijn revolver ge- braik maken uit lijfsbehoud, doch de haanpal was omgeslagen en hij kon om aan de woede van Z. te ontgaan, juist bijtijds een caffe in gaan. Inmiddels was er hulp komen opdagen en de politie wist met behulp van eenige burgers Z. te overmeesteren en hem het dwangbuis aan te doen. Zoo bracht men hem naar het gemeentehuis. Na geneeskundige behandeling kon Z 's middags naar zijn woning warden ge- bracht. VERMOORD. op de dememing Scengei P'etih, onder Serdang vermoord, vermoedelijk door koelies. (Soengei Poetih behoort aan de Rubber- Cultuur-Mij. Amsterdam. de telegraaf contra het volk. Namens de beide hoofdredbcteuren van Het Volk is voor de Amsterdamsche rechtbank door mr. M. Mendels gediend! van conclusie van antwoord op den eisch van de N.V. Dag- blad De Telegvaaf tot schadfevergoeding, naar aanleiding van het in „Het Volk'' van 17 Januari 1.1. opgenomen artikel betreffendie het uitgeven van speciale bijvoegsels, waarvoor de Russische regeering „aan het blad van de heeren Holdert en Schroder" een bedrag van 60.000 zou hebben betaald „Het Volk" drukt de conclusie van ant woord af en het volgende is er aan ontleend: Gedaagden antkennen van het artikel ken- Pis te hebben gedragen v66r de verschijning Het werd geschreven door den redacteur F. van der Goes, dfe in de uitoefening van zijn arbeid zulk een mate van geesteiij'ke zelfstan- digheid bezit, dat hij zijn copy -met aan de hoofdredactie ter inzage pleegt te geven. Van een eigen daad van gedaagden is hier geen sprake, daar gedaagden het artikel niet geplaatst hebben en eischeresse juist in dat plaatsen het onrechtmatige zietL Evenmin bestaat er volgens gedaagdfen aansprakel'ijkheid wegens nalatigheid. Trou- wens eischeresse heeft in geen enkel opzicht aangeduid waarin die nalatigheid zou be- staan en zij heeft nog veel minder eenige na latigheid uitd'rukkelijk gesteld, terwijl het ar tikel ook niet is geschreven door iemandi, in d'ienst van gedaagden, zoodat hun vermo- gensrechtelijke aansprakelijkheid wel is be- weerd, doch op geenerlei behoorlijken grond steunt. Indien hier al van een cnrechtmatige daad sprake mag zijn, dan zou veeleer de uitgecf- ster van het blad, die zoowel die hoofdredac- teuren alsook de overige leden der redactie aanstelt, en in haar dienst heeft, in dit gieval vermogensrechtelijk aansprakelijk zijn te ach- ten krachtens artikel 1403 Burgerlijk Wet- boek. Hoe dit zij, de vordering is in alle geval verkeerdelijk tegen gedaagden ingesteld en hun aansprakelijikheid is met, althans gehed onvoldoende, gemotiveerd, en cforhalve be hoort deze voidering reeds op dezen grond te warden afgewezen. Hierna wordt in de conclusie van ant woord gezegd, dat beide gedaagden er prijs op stellen nad'rukkelijk te erkennen, dat zij met die beschouwingen, in het geciieerd" arti kel vervat, accoord gaan en zij bereid zija die tot de hunne te maken. Gemeld wordt o. a. dan verder, dat De Te legraaf de juistheid van het bedrag van 60.000 als door haar genoten niet heeft durven ontkennen en dat net eerste Russische bijvoegsel, hetwelk op 17 Juni 1917 ver- schieen, een ergerlijke misleiding van het pu- bliek en zoo goed als zeker ook van de mede- werkers is geweest, aangezien het „geheel het karakter heeft gedragen alsof het een publica- tie ware, gesproten uit eigen en onafhankelijk initiatief vain eischeres en waarvan zij de kos- ten droeg, omdat zij, eischeresse, het voor het Nederlandsch publiek van belang achtte, dat het ingclicht werd1 over Rusland's hulpbron- nen en financien". Niemand, die het redactiqneele inleidende aTtikel las en niet tot de ingewijden behoor- dc, heeft ook maar een oogenblik kunnen vermoedten, da't het bijvoegsel „slechts gecom- tracteerde reclame" was voor de Russische oorlogspoMck „gekocht en betaald" en dat de ..medewerking der Russische regeering, behalve in het verstrekken van eenige opti- lnistische beschouwingen en cijfeis over de staatsfinancien, voorloopig -fen vcoraf alleen brsfond in het n-eertellen van zestigduizend', torn nog bij uitstek gave Hollandsche gul dens". Verder wordt gesteld, dat ..het plaatsen van de gewraakte beschouwing in ..Het Volk" wei verre van gelijk eischeresse gelieft voor to s'ellen. in te druischen tegen de goede ze- den. integendeel een daad was, die de pu- HUoke tnorM'teit Hi goede is trekomen, om dat zij juist aantoonden hoezeer door de slech- te zeden van eischeres was gezondigd tegen do e-'schen van financieele omgereptheid, „.P«r3-.ry tw* cinSV"r de Noderlandsche jour- v^ndersteld mocht worden te Vol- KORTE BERIQ EN. Uit het Winschofcerdiep is Maandag- avond opgehaa'd -hot lijikje van een pasgebo- ren kindje van hei vrouwelijk gwdacht. E>e po litie stelt een onderzoek in. - Een on be lend geblcven man, die Maan- dag wond te Amsterdam voor een dame twee pakles d. oeg heeft zich in de Spuistraat, voorgev nde sigaren te gaan koopeni, van haar verwijderd en is niet meer teruggekomen:. Een der pakies bevatte o. a. een spaarbank- boekre, waarop een bedrag van 2000 staat in geschreven. Voor bijzonderhedn zfe mw de ?dver- tentie. Proyinriaal Viotms UIT HEILOO. De heer D. de Ruyter opent heden in per- ceel Rijksstraatweg B. 51 een winkel in kirui- deniers- en gruttersvaren. De winkel maakt door zijn mooie indeeling een prettigen indruk en alles is zoo overzich- telijk mogelijk opgesteld dat men her in een oogopslag kan everz.ien Van de ops telling in de eta'1, age gaat evencens bekoring uit. ARRO N1D1SS E ME NTS R ECHTB ANK. Zitting van 1 Ann', Litspraktn. V E RDU 1ST L RINO. De 2i0-jarige M. y. d. L., varensgezel, thana gedetineerd, stond ter- 'it ter zake ver- duistering van zeep en mappen schrijfpa- pier. Bekl. had te Amsterdam kennis gemaakt met zekeren A. Overeem, een koopman in zeep en papier. Zij namen hun intrek in een logement op de Bierkade. Bekl. heeft toen verschillende artikelen van Overeem, die hem door laatstgemelde in commissie waren ge- geven, cpdat ook hij daar zijn brood mee zou kunnen verdienen, te hebben verkocht en 't geld ten eigen bate te hebben aangewend. De president noemde het) schandelijk om iemand, die zoo goed voor hem was geweest en zelfs zijn reis en logies voor hem had betaald, zoo te bedriegen. Bek'aagde cr- kende. Het O. M. vorderde tegen bekl., die 3 jaren geleden werd veroordeeld wegens dicfstal in dienstbetrekking, 4 maanden gevangenis- Straf. De verd'ediger, mr. Jozephus Jitta, betwij- felde het opzet der wederrechtelijke tceeige- ning. In wanhoop heeft hij iets weggenomen, om onderdak te krijgen. Pleiter rerschilde van meening met den president, dat bekl. ge- makkelijk werk zou kunnen krijgen Hij heeft zich na het plegen van het tnisdrijf onder zijn eigen naam gemeld aan een politie- bureau te .Amsterdam om onderdak. Pleiter achtte een gevangenisstraf voor beklaagde ongeschikt. DIEFSTAL VAN EEN RIJWIEL- LANTAARN. Voor dit feit stond terecht Pieter K., ar- beider fe Zuidscharwoude, thans gedetineerd. Het feit is gepleegd in den nacht van 20 op 21 Januari. Hij ontkende het misdrijf te heb ben gepleegd. Hij is dien avond met zijn broer Cor in de kolfbaan van Kramer te Zuidscharwoude geweest. Na sluitingstijd is hij tegelijk met zijn broer vertrokken. Cor is met beklaagde naar diens huis gegaan, in- plaats van naar zijn eigen woning aan den Waardijk. Cor is later op zijn fiets wegge- reden. Bekl. wist niet of hij een lantaam op- stak. Wei erkende beklaagde, dat hij zijn broeder een fietslantaarn heeft gegeven. De eigenaar van de bewuste lantaam, Arie Eecen, landbouwer te Oudkarspel, bevond zich dien dag ook in de kolfbaan van Kra mer. Hij plaatste zijn rijwiel tegen den kolf baan aan. Tegen 11 uur in den avond ver- trok getuige. De fiets was er nog, maar de lantaam was weg. De veldwachter heeft hem later zijn lantaam weer terug gegeven. Getuige hericende de lantaam beslist aan verschillende kenteekenen. De lantaam was eenigszins gebuild, wat zij tevoren niet was. Denkelijk is de lantaam gevallen. Beklaagde komt terug op zijn verklaring, dat hij de-lantaam heeft gekocht; maar hij weet niet hoe hij er aan gekomen is De gem. vel<jw. Piins van Zuidscharwoude heeft in dien nacht na aangirte van A. Eecens, aangehouden in de Koog den broe der van beklaagde Corn. K. Deze had op zijn rijwiel een brandende lantaam. Prins nam de lantaam in beslag en toonde hoe van Eecen', die haar als zijn eigendom hcrkende. Com. K. vertelde dat hij de lantaam van zijn broer had gekregen. Bekl.. gehcord door Prins, verklaarde, dat hij de lantaarn op het Hof te Alkmaar had gekocht. Op die verklaring kwam bekl. thans terug. Hij bleef er echter bij, dat hij de lan taam niet heeft gestolen. IDe getuige Hendrik A. Oosterbroek, werd op het eedsgewicht gewezen. Ik zal de waar- heid zeggen, zei beklaagde. Getuige was op een dag bij bekl. en deze zeide dat hij naar Alkmaar moest om voor den rechter-commissaris met betrekking tot de gestolen lantaam. Hij heeft daarcp get overgehaald om te verklaren, dat hij de lan taam inderdaad op het Hof had gekocht. Ge tuige beloofde zulks, maar later kreeg hij spijt. Bekl. zei dat getuige alles loog. 't Is de waarheid, zeide getuige. Het O. M. zei. kort te kunnen zijn. De lantaam wordt herkend en we hebben de buitengerechtelijke erkentenis van bekl. tegen getuige Oosterbroek. Eisch: 5 maanden ge vangenisstraf. Ik ben onschuldig, zeide bekl. E)e verdediger, mr. Kusters is krachtig overtuigid, dat een vonnis over dezen bekl absoluut onjuist is. Bekl. heeft tegen pleiter ook een leugenachtig verhaal opgedischt. Daarop is hij teruggekomen. Bekl. heeft het recht om te zwijgen. De lantaam is gesto len, dat staat vast. Beld. neemt ter wille van een ander die houding aan. Pleiter twijfdde aan de woorden van de verklaring van ge tuige Oosterbroek. Waarom meet hij voor deze rechtbank en niet voor den politicechter te recht staan? De identiteit van de lantaam is niei be wezen. De kenteekenen achtte pleiter van niet of geene waarde. Pleiter heeft de zekerheid dat de lantaam is gestolen, maar is er even zeker van. dat deze bekl. het niet gedaan heeft. Pleiter eindigde met vrijspraak te vra- gen. Het O. M. repliceerde en zeide, dat hij geen enkele verantwoording heeft af te leg- gn of hij de zaak voor de rechtbank of voor den politierechter wenscht te brengen. Het O. M. achtte deze critiek van den verdediger hoogs lidhtvaardig. Spreker persisteert bij zijn requisitoir. Pleiter dupliceerde, waarop de behande ling der zaak wordt gesloten en de uit- spraak bepaald op a.s. week. HOOOER BEROEP VONNIS KANTO'N- GEiRECHT TE HOORN. De chauffeur en bestuurder van een auto bus G. N. te Hoom is door den kantonrech- ter te Hoom veroordeeld tot 8 boete of 4 dagen hechtenis, cmdat hij op 29 Dec. te Westerblokker omstreeks 11 'A uur niet vol- doende is uiigeweken. waardoor hij in aan- rijding kwam met een door den vrachtrijder G. Maij bestuurde en met een paard bespan- nen voertuig. De veroordeelde en het O. M. zijn van dit vonnis in appel gekomen. In deze zaak wordt 2 getuigen a charge en twee a de- charge gehoord. Appellant beweerde voldcen- de te zijn uitgeweken. Hij heeft wel iets ge- voeld aan de bus. maar is doorgereden. De vrachtrijller GerritMaij van Grootebroek verklaarde op 29 Dee. op den weg der 6 arte- den naar Hoom te hebben getedep. De bus is hem achter op gekomen. nij heeft het sig- naal gehoord en is zegt hij, voldcende uit geweken tot aan den toerm van den weg. De bus is in lichte aanraking gekomen met den wagen van beklaagde. net was bij het voorwiel tegen den bakkant van den wagen. Het is mogelijk, dat appellant! te spoeoig is bijgedraaid. hij reed kaimpjes. Appellant heeft wel 3 a 4U0 meter achter den wagen aangercden, flink signalen ge- vend, maar de wagen week niet uit. De ge tuige A. Maij 19 jaar, zat echter op de kar van zijn vader. Deze metnde, dat de chauf feur te gauw is bijgedraaid. Appellant be- twijfelde zulks. De getuige Klaas Groot, landbouwer te Lutjebroek, verklaarde, desge- vraagd dat hij in de autobus heeft gezeten op 29 Dec. Aanrijding heeft getuige niet ge- vceld. Hij zat voorop aan de zuidzijde, aan den buitenkant van den weg. Appellant had reeds lang gesdgnaieerd, maar de wagen ging traag op zij en gaf niet be'hoorlijk ruimte om te passeeren. Misschien heeft de cliauiieur wat spoedig opgehaald. Daarna werd gehoord de getuige P. Jong, secrctaris tuinbouwver- eeniging te Grootebroek. Eveneens een pas- sagier van de autobus op 29 Dec. Hij heeft betrekkelijk weinig van de aanrijding ge- merkt. Mag week niet uit met zijn vrachtwa- gen. Hij had nog ruimte genceg om meer op zij te gaan. Getuige kan niet verklaren, dat appellant de auto te spoediig heeft bijge- drahid. Jong houdt zijn verklaring vol, on- danks den eveneens bij zijn verklaring blij- vemten getuige G. Maij, dat Maij niet be- hoorlijk uit week. Mr. Muller zeide dat Maij op het eerste signaal had moeten uitwijken en niet op het derde. Het O. M. zeide, datv oerlieden niet altijd even concreet meewerken om het goede ver- keer met auto's te bevorderen. Maar dit is hier van geen belang. Is hier het bewijs aan- wezig van 'het ten laste gelegde? Dat is de vraag. En dan meent het O. M. veroordeeling te kunnenv ragen. Eisch bevestiging van het vonnis. ONTHOUDING VAN VER'PLICHT LEVE'NSONDERHiOUD. De niet verschenen beklaagde Gerrit S., moest zich verantwoorden, omdat hij een hem toebehoorende hond, tot wiens levensonder- hcud hij verplicht was, dit levensonderhoud heeft onthouden. Het betrof hier een hond, die in zulk een ellendigen toestand verkeer- de, dat het dier in Schagen moest worden uitgespannen. Het dier siond het schuim op den bek en de oogen puilden uit zijn kop. De dierenarts Wester is gekomen en heeft het dier afgemaakt. Volgens getuige Klos, winke- lier te Schagen, is beklaagde een halve idioot. De heer Wester, veearts te Schagen, heeft op 8 Dec. een hond aangetroffen, mager en ver- wond. Het dier stond het schuim op den bek en zijn oogen puilden uit. Het was stervende. Getuige heeft het dier een spuitje gegeven en het aldus uit zijn lijden verlost. De officier vorderde 10 boete, subs. 10 dagen. I>i^ranmieii van tieuen DE KONINKLIJKE FAMILIE TE AMSTERDAM. AMSTERDAM, 3 April. De Prins, de Prinses en Prinses von Erlach hebben he- denmorgen een bezoek gebracht aan het Centraal Bureau der Brandweer, waar voor de Hooge Gasten1 het blusschings- werk gedemonstreerd is. ONTiPLjOFFING. MAASTRICHT, 3 April. Hedenmorgen is bij den winkelier v. Can in de Munt- straat een W. C., waarin een lek was en waarbij men met een brandende kaars was gekomen, ontploft, waarbij alle ruiten in het huis braken en de groote spiegelruit in den winkel in gruizelementen, de straat op vloog, gelukkig zender dat iemand door de glasscherven werd gewend. HEVIGE SNEEUWSTORMEN. NEW YORK 2 April. Het geheele Oos- ten van het land heeft emstig te lijden ge- had van den hevigsten sneeuwstorm, die dozen winter heeft plaats gehad. Het ver- keer werd stop gezet en de verbindingen werden gedeeltelijk verbroken. DE RUSSISCHE BOEREN VERZETTEN ZICH. LONDEN, 3 April. Uit Moskou wordt gemeld, dat achttien bolsjewistische ambte naren werden gedood of gewond door in woede ontstoken boeren in het Chemigor gebied. De ambtenaren waren belast met het innen der belastingen, welke de boeren niet wenschten af te dragen. Het regee- rinffsgebouw werd verwoest. STAKING VAN MIJNWERKERS. KANSAS CITY, 2 April. Verv/acht wordt, dat heden in Oklahoma en Kansas veertig duizend mijnwerkers in staking znl- len gaan wegens het mistukken van de on- derhandelingen over een nieuwe loon over- eenkomst. HET MORATORIUM AAN DUITSCHLAND. PARI IS. 3 April. De ...Petit Parsien" meld't. dot Duitschland1 na het verstrijken van het v'eriarig moratorium, als eerste jasrlijksche betaling 2Vi mililard goudmark zal moeten betalen". G«3urende het morato rium «t Duitschtend even wel de bezet- tilngskosten moeten blijven doerbetaleo.. DE STAKING TE WEMBLEY. LONDEN, 3 April Qngeveer 5000 man zijn gisteren te Wembley weer aan het werk gegaan De stakers worden door de politie van de tcnitoonstelliugsterreinen gehouden, DE AMERIKAANSCHE SCHEEP- VAARTBESCHERMING. LONDEN, 3 April. Iu de vergadering van het Bestuur van de Vcreeuiging van Britsche Kamers van Koophandel, welke Woensdag werd gehouden, werd een pro test aangenomen tegen de actie van die Vereenigde Staten tot het scheppen van voorkeurdiensten voor de spoorwegen voor goideren, die met Amerikaansclie schepen zijn aangevoerd. In de resolutie wordt verkaard, dat dit optreden van zeer nad'eeligen invloed zal zijn op den internationalen handel aan bei de zijden1 van den Atlantischen Occaan. Stadsnieuws JUBILEUM H. J. DE GROO'T. De heer H J. de Groot, inspecieur-generaal van het Nijverheidsondlerwijs, en ecrtijds di- recteur van de AmbachtSschool alhier, heeft g.ster het feit hcrdacht, dlait hij' 25 jaar gele den bij de inspeciie van dilen tak van ondi-r- wijs te werk werd1 gesteld. In verband met het verleden jaar door den heer de Groot ge- vierde jubileum, waarbij hij door zeer velen werd gehuldigd. was het de wensch van den jubilaris, dat deze dag in engcrcrv kring ge- vierd zou worden. Dit nam even wel niet weg, diait in dien loop van den dag velen den sympathjieken heer die Groot kwamen gelukwcnschen, terwijl hem ook vele blcemstukken en schrifteiijke geluk- wenschcn werden toegezonden. TOT BEHOUD ONZER OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ. Heden gaf zich op als lid van de Open bare Leeszaal de heer Dr. H. van A. alhier voor 'n conrbutie van 2,50 per jaar. Wie zend't ons nu nog eens een mededee- ling tot opgave als lid of tot vrijwillige con- tributieverhooging? Het aantal, dat zich reeds opgaf, is nog te klein om nu reeds te staken met-zoo nu en dan een kieine aanspo- ring te doen. POLITIENIEUWS. Be'.reffende het bericht omtrent de aanhou- ding van sigammsker f. A"erdacht van medeplichiigheid aan diefstai van' 1300. gepleegd te Beverwijk, moet worden medege! detld, dat hij blijken onderzoek in, deze zaai vrij uitgaat. Een persoon, die nog iets met de Justitie te vereffenen had, is door de politie alhfrr aangehouden en na betaling der hem opge- legde boete wedter op vrije voetrn gesteld. DE ZOEK GERAAKTE POSTWISSBL TEREQrT. Tengevolge van dfe publicade iin de Aik- maarsche Courant is die zcek geraakte post- wissel, tot groote voldoen'ng van dien- betref- fenden ambtenaar, terecht gekomen. CADETTENSCHOOL. In 1924 worden voor toelating tot de Kon. Militaire Acadtemie voor cadetten, afkomstig van- de Cadettenschool, opengesteld 34 pleat, aen. verdeeid als volgt: A. voor het leger hier te lande: 10 plaat sen, t. w. 6 voor de infamterie en 4 voor de ar- tillerie. B. voor het leger in Ned.-Indie24 plaat sen, t. w- 21 voor de infanterie cn 3 voor de artillerie. Voor burger-jongelicden worden voor toe- la-ting tot die Kon. Militaire Acadiemie en de Oide.tenschool, zoowel voor het leger hier te lande als voor dat in Nfed.-Indie in 1924 geen plaatsen opengesteld. BADH'UIS WITTE KRUIS. Men verzoekt ons er nog even de aandacht op te vestigen, dat het Badhuis van „Het Wltte Kruis" aan het Kweerenpad behalve op de gewene uren ook des Vrijdagsavondj geopend is van 79 uur. EEN EXPOSITIE De tijdelijk alhier vertoevende Duitsclie artist W Lichtslag, die het vorig jaar voor zoo'n uitnemrnde decoratieve beschildering van de tooneelzaal van den he^r Van Gijzen zorg d'roeg, exposeert thans in den kunsthan- del van de firma van der Horst, Uingestraat, alhier, enkele door hem vervaardigde schil- derijen. De heer Lichtslag schilderde zoowel het stilkven en het landschap als bet portret. In het laatste is hij o. i. wel het beste ge- slaagd. flet portret van den ouden heer Bol- dering „Herr im Zimmer" geeft deze oui bode van het stadhuis geslaagd weer, al be- valt ons het veel goedkooper gcprijsde jon- irensoortret beter. yari 3 April 1924. v Koers van heden te Yorlge Koers. pl.ffl. 1.30 pl.m. i.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m.2.30 pl.m.2.45 nov« - - - M 1 f - Uw, - - - - - 11.631/4 0 57*/, 15.77 J t3.52l 47.10 0 38 44.40 71.25 36 75 2.69 J—70} 11 95—'2.0 J HET ACC0UNTANTSKANT00R van S. J. A. KEES0M. WAAfiPLEIN. - AEKMAAB. - TEL. No. 1H' (Ontvangen per draadlooze telefoon). 1000 STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANK.INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpy. Cert. y. Resc INDUSTR. OND. B1NNENL. Centr. Suiker Aand. Furness'Stokvis Aand. Idem 7 Oblig. .V Jurgens Gew. Aand. A. B C.. Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm CULT UUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl Dito actions c Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl Olio Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadl Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Idem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goud-riaan SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific "80I.ONG.VI II 991', 91 Via 1951', I3u>/, 134 134 02*/, 3»/ia 24*/* 54 i;, 631/a 611/, 611/, 250a/« 240 70'/ia 107»/i. 4 7GS/* 3701/, 192 1821/, 1821/4 251/, 115 414V, 180»/4 440'/, 146 4"/l« 69i/i 1141,, 83 2021/, ■071/, 118 87 V, 72 123 V, 1 4 4 s/< 8»/a 38i/, 133 V, 74'/8 281/4 IOO/4 9 30 V, 3691/4 282 V, 341V, 272 583/4 142 195 1 JO i/, 1331/, 134 57 476 369 1821/, 132 26 114 425 186 443 148 109»/> 121 124 8V4 370-i 283-9 341 275 59 143 195 195 195 195 1301/, 131 131H 1331-4 134 133}-4 1333-4 133«/4 102 V, 5 j 25 56 V, 59 581/, 58«/4 601/, 52 621/4' 62 63 476V, 476 4751/, 47S J79 369 V, 369-72 3o^ 133 I83H 185 1851/, 446 447 V, 447 148 V, 1 461,4 H6l/, 4»/i 70 116 841/, 210 88 83 72 72 124 V, 124 V, 124 143 8-1/4 9 134 134 75 100 y» 371 370 371 371 291 290 290 291 29H/I 343 342 311 341 343 vorige koer, 4% pCt., heden 4', pt'l WISSELKOERSEN AMSTERDAM 0FFICIEEL LonUei: Berlljn p. biljoen Parljs BruSsel Bazel Weenen p. Kr 10 000 Kopenhagen Stockholm Christiania Vorige koers. 11.63 0.581/, 15 85 13 721,', 47.35 II.3S 4 4 70 71.56 37 20 New-York Italie NIET-0FUCIEEL. I '.691 I i 12 07 Koera op heden om 2.45

Alkmaarsche Courant | 1924 | | pagina 2